Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen játékkal lehet hosszabb távra lekötni egy 1 éves figyelmét? fórum

Milyen játékkal lehet hosszabb távra lekötni egy 1 éves figyelmét? (tudásbázis kérdés)


17. birogaby (válaszként erre: 16. - Vikike1980)
2007. szept. 24. 12:51

Nálunk ugyanez a Wc papírral is mûködik!:DDDDD


A fakocka nálunk nem vált be,azokat csak szétszórni,meg amiket én építek,azt lerombolni szereti.Igaz,e tevékenységgel is elszórakozik egy darabig!

Viszont tegnap elôször elôvettük a Lego Duplo változatát,amik akkorák,hogy nem tudja befalni,és meglep6odtem,hogy milyen ügyesen egymásba tudja rakosgatni ôket!


Az anya taníts engem! könyvet én is szívbôl tudom ajánlani,nagyon sok jó ötlet található benne!


Tévé elé ekkora korban még semmiképpen nem ültetném,nem tesz jót szerintem se a szemének,és amúgy sem érti még,hogy mi az amit lát!Persz,érdekes lehet neki az a színes mozgó micsoda,de akkor sem jó!

16. vikike1980 (válaszként erre: 4. - Be52089f0e)
2007. szept. 17. 20:30
az én 1 éves kislányom is pont ilyen sőt még a papirzsepkendőket is erőszeretettel tépi szét és sajnos eszi is meg ha nem figyelek rá
15. maja780208 (válaszként erre: 14. - Gyöngyi)
2007. szept. 17. 20:16
nálunk a teletubbies mese a nyerő(1 órás)Se hall se látt .
2007. szept. 17. 17:05
Egyéves gyermek figyelmét max 15-20 percre akard lekötni....ennyit bír.
13. mongi
2007. máj. 13. 20:29

Ha fiú:igazi autó,porszívó,hajszárító és mindenféle elektronikai cucc:-D

Nálunk ezek jönnek be!

12. ZITA9770 (válaszként erre: 4. - Be52089f0e)
2007. márc. 23. 14:03
Az enyém is:)))))))))
2007. márc. 23. 09:45
Nálunk az építőkocka és a habtapi a sláger.
2007. márc. 22. 15:44
Összarakhatós-szétszedhetőssel.
2007. márc. 22. 15:38
Ami az en tapasztalatom, mar amennyire lelehet foglani hosszab idore egy egyeves gyereket, az a kepes konyv ami vastag kartonbol van es ha szedszedi nem banjuk, meg hasonlo szetnyithato muanyag konyv nekunk ez valt be de azert nem olyan hosszu idore
2007. febr. 17. 13:26
Építő ,és készségfejlesztő játékokkal.
2007. febr. 16. 14:55

nálunk a fakocka vált be.és az egyéb épitők.Azokkal tök jól elszöszöl.

De a fakocka a minden.Szines,változatos,sok.

2007. febr. 16. 11:37
Azért írok neked a könyvből néhány feladatot 1 éves gyekőcnek:"Rakjanak egymásba kisebb nagyobb tárgyakat. Beszéljenek játéktelefonon.Vigye el állatkereskedésbe,ha nincs rá lehetőség könyvből nézegessenek halakat, madarakat..Építsenek együtt építőkockából,engedje hogy ő próbálkozzon.Tegyen tálcára kisebb tárgyakat,biztassa, hogy vigye.Fürdőjében kis nyílású flakonbólspricceljenek vizet.Adjon kezébe nedves ruhát, hogy a padlót törölhesse, mossanak fel együtt.építsenek garázst, s az autókat tolják be.Lapozzanak újságot DE ne engedje összegyűrni.Adjon egyik kezébe könnyű a másik kezébe nehéz tárgyat. Kérdezze: Könnyű? Nehéz?Hallgassanak óraketyegést:tik-tak.Ismételje előtte többszörMozgásokkal kövessék az ütemet.A játékait 4-5 dobozba csoportosítsa, s mindennap másik dobozt adjon neki,mert ha a sok játékait egyszerre s mindennap megkapja,ráun Ha dobálja, vegye el tőle s hagyja kicsit unatkozni.Vadásszanak morzsára, papírszeletekre...." Ez csak töredéke volt a könyvbe felsorolt lehetőségeknek.
2007. febr. 16. 11:22

Van egy szuper kis könyv, amit mindenkinek ajánlani tudok!

Deákné B.Katalin. Anya,taníts engem!

Újszülöttkortól 6 éves korig használható!

Fantasztikusan jó, tele olyan feladatokkal ami leköti gyerkőceink figyelmét.

Neten rendelhető 2200 ft.

A kisfiam 6 hónapos s mindennap csináljuk belőle a feladatokat!

Remélem segítettem egy klassz ötlettel!

Mindenkinek kellemes napot!

2007. febr. 16. 10:10

Az én fiam most egy éves.

Van egy ládája, ami tele van játékokkal. Nagyon szeret belőle kipakolni és kutatni benne.

Leköti még a papírok gyűrögetése, tépkedése is, de olyankor nagyon kell figyelni, nehogy a kis galacsinokat a szájába vegye.


És a számtógép billentyűzete is nagyon érdekli. :)))

2007. febr. 15. 21:55

Szerintem hosszabb távra nem lehet lekötni egy 1 éves figyelmét, csak pár percekre. Nálunk ebben a korban a torony vált be (a rúdra húzogatható karikák), ill. akkor tanult járni, és minden mozgásos feladat. Imádott mindent tologatni. Bébitaxi, szék, összecsukható láda.


Próbáltál már furulyát vagy sípot adni a kezébe? Meglepően ügyesek vele. Dani még ki-bepakolni szeretett. Fedeles nagy műanyag doboz, építőkockák vagy bármi viszonylag kicsi de nem veszélyes tárgy. Lassan jönnek majd a madzagon huzogatós és a tologatós játékok.

2007. febr. 15. 16:17
Mindenképp' olyannal amiben mindketten mozogtok! Pl.: kukucskálós játékok, olyan játékok amivel hangot "adtok" ki: dob, cintányér, csörgők, xilofon..stb. Nekünk bevált!
1. Hoxa
2007. febr. 15. 16:03
Milyen játékkal lehet hosszabb távra lekötni egy 1 éves figyelmét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook