Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a munkanélküli központ ajánl munkát és nem fogadom el.. fórum

Ha a munkanélküli központ ajánl munkát és nem fogadom el.. (beszélgetős fórum)

2009. szept. 5. 13:29
NEmsokára lesz fizetésem, és nemf ogok másra rászorulni, és függni Tőle...
2009. szept. 5. 13:29
Én is úgy voltam, és annyira nagyon örülök a betanított munkának is, hogy elmondani nem tudom, de örülök, az tény...
17. Ici-pici (válaszként erre: 15. - D4464aaf8a)
2009. szept. 5. 13:28
Szerintem az aki ilyet kérdez nem áll a nélkülözés szélén :D Különben tárt karokkal fogadná a lehetőséget ;)
2009. szept. 5. 13:27

Az egyik Barátnőm, Aki mérlegképes könyvelő, de 40 felett van, és duci, nem kell sehová, mert ugye a dekoratív külső, és a fiatalság, ami múló állapot fontosabb, de Ő is ezt a nézetet vallja,hogy a szükség nagy úr, és jelenleg egy termelőszövetkezetben dolgozik a földeken, egész nyáron az almásban volt, mert valamiből meg kell dolgozni...

Jelenleg viszon, hogy vége a nyári munkalehetőségnek, betanított munkára jelentkezett...

2009. szept. 5. 13:25

Én az izzóban tavaly egyetemi diplomásokkal dolgoztam együtt, akik betanított munkát végzetek, a lámpatest összeszerelésnél, mert nem volt más lehetőségük, de örömmel dolgoztak ott is, hogy meg tudjanak élni, és nem lett Tőle semmi bajuk...


Véleményem szerint, ha már az ég-világon nincs más lehetőség, és valamiből ki kell fizetni a számlákat, és enni, ruházkodni is kell, akkor, ha Valaki rá van kényszerülve, akkor úgy is kénytelen elvállani...


Olyat is tudok, hogy Valaki egyetemi diplomával a TESCO-ban takaít, mert el kell tartani a családját, és a szükség nagyon nagy úr...

2009. szept. 5. 11:52

Szerintem egyszerűbb az ügy :) Kiajánlanak, te kimész és elmeséled, hogy melyik idős rokonodat ápolod otthon. Persze finoman utalsz rá, hogy gond esetén te vagy az a hozzátartozó akit az orvos kiír az ápolás végett :) Esetleg megemlítesz egy főiskolát ahová havonta 3 napot kell feljárnod, plusz a vizsgák. meg találhatsz még egyéb okot ami miatt nem fog a munkáltató elfogadni ;)


Egyébként mikor bejelentkeztél a munkanélkülire meg kellett mondanod, hogy milyen állást szeretnél. Ők automatikusan olyanokra küldenek ki. Illetve van olyan, hogy közmunka vagy mi a manó. Viszont az is rögzítve van a szerződésedben, hogy hajlandó vagy-e elfogadni. Az enyémbe pl benne van, hogy nem, így meg se vonhatják a járulékot, ha nem fogadom el.

2009. szept. 5. 08:15

El kell menni a munkáltatóhoz és megmondani, hogy nem képes elvégezni a munkát mert, mert mert..... Így senki nem akarja majd alkalmazni.

Ekkor a munkaügyi központ felé úgy lesz kitöltve a papír, hogy a munkáltató nem tart rá igényt. Egyébként nem az ismerősöd lesz az egyetlen akit kiközvetítenek , a munkáltatónak lesz választási lehetősége több ember között.

2009. szept. 5. 06:31

Ha képzettségednek, végzettségednek NEM megfelelő munkát ajánlanak, nem vagy köteles elfogadni, és nem is vonhatnak meg Tőled semmit.


pl. diplomásnak nem kötelező elmenni betanított munkára, ha nem vállalja el, semmilyen hátrány nem éri.

11. Kakuk Jánosné (válaszként erre: 1. - Barbidu76)
2009. szept. 5. 04:52
Mivel orvosi alkalmassági kell a kijelölt munkához így az egyetlen út ha az orvosi alkalmatlanságot állapít meg a kijelölt munkára.Minden egyéb visszautasítás a járadék megvonásával jár együtt .
2009. szept. 5. 00:47

Mellesleg az Izzóban kaptam munkát, helyileg, az autólámpára tettek, csomagolni...


De az izzóban sehol sem kell megszakadni...

A lámpáktól nem kell megszakadni...

2009. szept. 5. 00:46
Nem Ők ajánlották, én magam kerestem, és találtam az állást, amit örömmel fogadtam el, hisz régóta üres volt a pénztárcám...
2009. szept. 5. 00:10
ráadásul már megvan mit szeretne az illető csinálni,konkrét tervei vannak..ilyenkor mit tud csinálni,hogy ne vegyék el tőle a járadékot?
7. barbidu76 (válaszként erre: 4. - D4464aaf8a)
2009. szept. 5. 00:09
milyen betanított munkát ajánlottak egyébként?
6. barbidu76 (válaszként erre: 4. - D4464aaf8a)
2009. szept. 5. 00:07

Nyilván.Én nem a válogatásról beszélek.

Elmennék gyárba is,ha nem fizikai meló,amit nem bírok..

Betanított meló sem zavar ha az van,de azért az ember felméri,hogy mi az amit bír fizikailag,pl. más sz@ros wc-jét nem szeretném takarítani..elnézést..ha nem muszáj..

5. barbidu76 (válaszként erre: 2. - 223cf40dc0)
2009. szept. 5. 00:05

egy ismerősömnek ajánlottak munkát (pénzügyes),viszont ő nem ért a számokhoz,hiába van diplomája..

mit tehet ilyenkor?

2009. szept. 5. 00:05

Tőlem mindig megkérdezték, hgoy megfelelne-e??


De úgy van,mint a közmunka-programban,hogy törvény szerint is:


Kizárólag a legmagasabb végzettség alatt 1-gyel lehet a felajánlott munka, azalatt nem...


Nekem pl. van egy emelt szintűm, nekem az Ő ajánlásuk kizárólag irodai szokott lenni, ha épp volt, cak én meg tanultam...


Ha Valakinek van érettségije, azalatt 1-gyel a szakmunka van...


De itt egy másik fórumon írtam azt, hogy különben is: a munka nem szégyen, én pl. most is saját akaratból fogadtam el a betanított munkát, hisz már régóta voltam munkanélküli, és volt üres a pénztárcám...


ÉS nem olyan világot élünk, ahol lehetne válogatni...

3. barbidu76 (válaszként erre: 2. - 223cf40dc0)
2009. szept. 5. 00:03

Ez csak elméleti kérdés,de érdekel,ha ne adj' isten ilyen helyzetbe kerülök..


milyen indokot szoktak elfogadni?

2009. szept. 4. 23:58
tudni kell jól megindokolni, hogy miért nem!!
2009. szept. 4. 23:57

Sziasztok!


Mi van akkor,ha a munkanélküli hivatal ajánl munkát és nem fogadom el?

Tudom,hogy megvonhatják a járadékot,de ezt hogy lehet kivédeni?

Nyilván azért amellett,hogy az ember szeretne dolgozni,leginkább normális helyre menne..már ha van ilyen manapság..

Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook