Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet eltűntetni a penészt a szilikonról zuhanykabinoknál? fórum

Hogyan lehet eltűntetni a penészt a szilikonról zuhanykabinoknál? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. jún. 19. 15:19

Sziasztok!

Persze a legegyszerűbb, ha nem hanyagolod el, de ha már megtörtént akkor a következő módon eltüntetheted.Előre szólok, legalább 1-2 nap kell neki, attól függően hányszor kened be.Én ezt most játszom el másodszor, tehát van vele tapasztalatom.

Első lépés: alaposan vizkőtelenitsd le a penészes fugarészt.Jól öblitsd le, majd töröld mindenhol százra a területet mindenhol. nN follyon a viz a csempéről, üvegről se a kezelendő szilikonos részre.

Második lépés: Ha már száraz a terület, folyass TÖMÉNY Domestost, és ne hasonlót! a penészes részekre, hogy tocsogjon rajta. VIZET vagy VIZES SZIVACSOT NE HASZNÁLJ, mert higitja a szert.ezt hagyd rajta órákig, időnkét ha lefoly a penészfoltokról, rossz száraz fogkefével terelgesd vissza a Domesztoszt a kezelendő helyre.Ezt minél többször ismételd a nap folyamán.Rakhatsz rá friss Domit is még. Kb estére, ha többször visszakened és viz nem éri, gyönyörű új fehér szilikonod lesz. Másnap, ha még nem tökéletes, folytathatod: szárazra törlés, tömény sűrű Domestos rá, többször visszakenni, ha "lemászik". Ha rászárad, tegyél rá új adagot.Tökéletes lesz! Kicsi kitartás az kell hozzá.

32. lakiandi (válaszként erre: 31. - Zséka198)
2014. okt. 16. 08:24

Szia!

Tetőterű a fürdőszoba, és hagyományos a berendezés, ami alatt fa padlót, tapétás falakat és állandóan nyitott tetőablakot értek. Csak a zuhanykabin az olyan felület a fürdőnkben, amin lehet párakicsapódás. / és sajna van is./ Állandóan nyitva van az ajtaja, ha nem használjuk, de így is megjelent a penész a szilikon alatt.

2014. okt. 15. 14:48
Sokat segít, ha nem az okozatot, hanem az okot szüntetjük meg. A penészedésnek egy fő (páralecsapódás), azon belül két eredendő oka szokott lenni: kevés fűtés, túlságosan jól záró ablak. Ne a fürdőszobafűtésen spóroljunk, a szellőztetést pedig segítsük elő automata, pláne a hővisszanyerős szellőző utólagos beszereltetésével. Nem szeretnék reklámozni, gugliba írjátok be: "ablak szellőző".
2014. okt. 15. 14:40
Lebontottam a zuhanykabint :(
2014. okt. 15. 14:37

Sziasztok!

Én is kipróbáltam már mindent, és nem segített. A szilikon ALATT van a penész, ott nem tudom kisikálni, pedig amúgy kétnaponta mosom a kabint a vízkő miatt. Csak pengével jön ki, de ujratömítés után kb. egy hónap, és megjelenik megint. Sajnos olyan "nagyon jó tervezésű" a kabin, hogy ha nem folyik ki a szilikon kicsit a peremen túlra, dől a víz belőle mindenhonnan. Én már feladtam. Vaskádat kértem karácsonyra. :(((((

28. valery66 (válaszként erre: 16. - Ágika30)
2013. jún. 3. 15:11

sziasztok!

Ágika30 mi az a knauf?

a rendszeres heti 1* takarítás melett van olyan rész ahol van fekete penész folt a szilikonban.

27. cipa (válaszként erre: 18. - Krisz5)
2009. nov. 15. 21:37
Igazad van, nekem sincs semmi gondom vele csak rendszeresen tisztítani kell.
26. cipa (válaszként erre: 1. - Ágika30)
2009. nov. 15. 21:33
Domesztosszal
25. Ici-pici (válaszként erre: 21. - Krisz5)
2009. szept. 6. 08:08
:D Jól fogalmaztad meg! :D
2009. szept. 5. 19:08
Nálam a cilit nem jött be. Sima hagyományos víkő oldónak nincs párja, meg még az ecetes amit használok! Mikor lett kiszilózva?
23. krisz5 (válaszként erre: 22. - Ágika30)
2009. szept. 5. 17:27

Akkor jól van ha sikerült.Nekem nincs gondom

ezzel.Bár én mindig Cillittel szoktam sikálni

lehet azért????Na mindeggy.

2009. szept. 5. 17:24

Én is heti 1szer takarítom a kabint, mint már írtam lejjebb két éves a szilo rajta. Azt hiába kapargatom kefével, egyrészt nem jön le, másrészt csak a szilikont cseszed szét vele, ha meg beszivárog a kabin alá a víz,akkor b..od, mert átázik a fal és akkor lehet kibontani az egész kabint!

Amúgy tényleg csillog villog mindenhol,csak ezek a fekete pöttyök voltak irritálóak. De most már sikeresen kifehéredett ismét!

21. krisz5
2009. szept. 5. 17:14

Na ezt jól megfogalmaztam bocsi.

Remélem azért értitek

20. krisz5 (válaszként erre: 19. - Ici-pici)
2009. szept. 5. 17:13

Igen kimondottan azt,mert sajna az ilyen

hogy kell kétszer,mert rajta ragad és nehéz

lesikálni.Egyébként én is örülök ha heti

egyszer.Félre ne érts nem azért írtam ezt

mert fikázni akarok,csak segíteni próbálok

19. Ici-pici (válaszként erre: 18. - Krisz5)
2009. szept. 5. 17:08

Legalább 2x?!? Mi örülünk ha a heti 1 nagytakarítást tudjuk tartani :)

Vagy akkor te csak kimondottan a szilot sikálod meg min. 2x egy héten?

18. krisz5
2009. szept. 5. 17:06

Hát én nem tudom ti hogy vagytok vele

de én minden héten tiszttítom legalább

kétszer és nekem simán lejön.Ha rendszeresen

takarítjátok szerintem mindennel lejön

2009. szept. 5. 16:58
Nekem az ultra szavo segített, igaz kb a harmadik alkalommal, de azóta renszeresen használjuk és nincs penész
2009. szept. 5. 16:52
Na tévedtem ezzel a knauf-al kapcsolatba,most ismét befújtam vele a zuhanykabint és kifehéredett a szilikon! :) Úgyhogy ajánlom mindenkinek!
15. Emi29 (válaszként erre: 12. - Ici-pici)
2009. szept. 5. 13:01
Az ultra savo tényleg jó a falra, de a szilikonra nem használ:((( és nálunk a domestos sem szüntette meg a penészt. Asszem szólok a páromnak, hogy inkább szilikonozza újra.
2009. szept. 5. 12:12
:D persze akinél fekete volt eredetileg is ;)
2009. szept. 5. 12:06
Én knaufot vettem, 2500 Ft volt,de a feketeség még mindig megmaradt. Pedig elvileg a szilikon szaniter és penészgátló van benne. Két éve lett újraszilózva, tehát két év termése ezek a fekete foltok. De ezek szerint sok mindenkinek van ezzel problémája,létezik egyáltalán olyan,akinél nem feketedett be?
2009. szept. 5. 12:00

Nem árt a domestos :) Viszont a körömkefe a szilonak igen :D


Nálunk először szépen ment lefelé a különböző vegyszerek és körömkefe kompozícióktól a penész, majd később követte a sziló is :)Az újra szilózás tényleg rém egyszerű és nem drága.


Viszont tavasz óta használom az Ultra Savo-t! Igaz a szilikonon még nem próbáltam, de festet falon, tapétán, ablakon, fán meg minden máson igen és eltüntette mindenhonnan! Csak bepermeteztem és kész. Száradás után nyoma sincs a dolognak.

Fán vigyázzatok vele! :S Rajta van, hogy nem is lehet használni rajta csak én nem voltam figyelmes és bizony nem csak a penész, hanem a lakk is lejött :( Szerencsére párom ért az asztalos munkákhoz :D (és a penész is eltűnt, pedig bele volt ivódva a fába)

2009. szept. 5. 10:58

nem!

Nekem zuhanykabin van,akril tálcával én is domesztosszal szoktam fertőtleníteni. Viszont az a csúnya fekete foltok sehogy se akarnak eltűnni.

2009. szept. 5. 10:21
sziasztok én pont most kapargattam megint csak, de sehol semmi változás. Arra lennék kíváncsi, hogy nekünk acril kádunk van és körbe van nyomva szilikonnal, ha domesztoszozom akkor nem árt a kádnak ami acril???
2009. szept. 4. 23:03
mi az a nufar?
2009. szept. 4. 23:01
nekem a domestos bevált. ráfolyatom, hagyom egy kicsit állni, és körömkefével lelehet dörzsölni. utána zuhannyal lecsapatom.
7. luja
2009. szept. 4. 22:44
Nekem nem sikerült eltüntetni,ezért párom leszedte az egész szilikont és ujat rakott,szerintem egyszerübb,meg olcsóbb,mint kipróbálni ezer szert amik nem használnak
2009. szept. 4. 22:32
ez engem is érdekelne. Én is már mindennel próbálkoztam, de sehogy sem tudom eltávolítani:(((( Erről a nufar nevű szerről még nem hallottam.
2009. szept. 4. 22:28
Nekem a hagyományos hypó elég jól bevált!
2009. szept. 4. 22:19
nem tudom nalatok van e en a nufar-t hasznalom az altalaba mindent levisz
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook