Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam fiamat a bilire?1eves fórum

Hogy szoktassam fiamat a bilire?1eves (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 18. 06:56
tul korai ez meg ebben a korban varjal kicsit.
20. syria (válaszként erre: 19. - 025a84d4eb)
2013. júl. 4. 19:21
Így igaz.
2013. júl. 1. 19:23
Sehogy... Felesleges erőltetni, általában egy gyerek 18-21 hónapos korában válik képessé arra, hogy önállóan szabályozza a dolgokat. Azelőtt persze már el lehet kezdeni szoktatni a bilire, de azért nem egy évvel korábban!
2012. júl. 20. 21:37

SEHOGY! Miért akarod 1 évesen hogy szobatiszta legyen?

Nálam a nagyobbik a nappali pelusról 3 évesen szokott le, az éjszakairól meg már majdnem 4 éves volt. A pici kicsit előbb, ő 2 évesen szobatiszta volt, de nem erőltettem neki, hanem a tesójától látta hogy neki nincs pelusa és olyan cirkuszokat tudott rendezni hogy márpedig róla vegyem le a pelust, hogy a hajam szála égnek állt tőle. Persze mondanom sem kell hogy úton útfélen bepisilt, a játszótérre min kettő váltás ruhát vittünk, nagyon utáltam azt az időszakot.

2009. szept. 6. 06:59
Most olvastam a másik topikban amit indítottál,hogy még csak tejcsit szopizik 1 évesen.Addig ameddig nem fog rendesen étkezni és csak tejcsiset kakál,nem is fog szobatisztává vállni,székelési inger is teljesen más az anyatejes babáknál.
16. 5e48d37001 (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2009. szept. 6. 06:48

De nálunk is ez volt,úgyhogy WC szűkítőt vettem neki,onnan nem tudott elmászni.dE szerintem is korai még az 1 év,bár a mi időnkben,mikor hagyományos pelus volt csak ,már másfél 2 éves korunkra illet szobatisztává vállni.Akkoribban ha egy 2 éves gyerek még nem volt szobatiszta nagyon ámuldoztak a védőnök,és a gyerekorvos.Na de ez 30-40 évvel ezelőtt volt.

éN másfél évesen kezdtem a bilire és a wc-re szoktatást,de Wc szűkítővel kezdtünk,mert a bilivel voltak gondok.Elmászott,beleállt stb.

2 évesen lett szobatiszta nappalra.Most már 2 és fél éves de már teljesen az,éjaszaka is.

15. 33aa509d53 (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2009. szept. 5. 23:15
amikor a fiam volt kicsi, volt olyan is, hogy 2 órán keresztül ordított a bilin....és semmi. utána már nem próbálkoztam. amikor óvodás korra ért, wc-re ült.
2009. szept. 5. 23:06
A nagylányom másfél évesen teljesen szobatiszta volt, nemsokkal azután, hogy betöltötte a kettőt,már éjjel sem kellett pelus. De nem én erőltettem, ő így akarta. A pici nehezebb eset volt. Júliusban múlt kettő és három hete nincs pelenkánk a délutáni alvásnál sem , csak éjjelre.
13. c42aaaac41 (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2009. szept. 5. 17:52
talán mert nem akarja!nem kéne erőltetni azt amire még koránt sem érett a gyerek agyilag és lelkileg.
12. panna77 (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2009. szept. 5. 16:19

Engedd neki, hogy játszon, barátkozzon vele!

A kulcsszó az, hogy NE ERŐLTESD!!!

2009. szept. 5. 11:59
nekem mindig kint van de csak jatszik vele mikor meg akarom raultetni akkor meg kifesziti magat mit tegyek? nektek volt ilyen?
2009. szept. 5. 11:48

az én fiam amikor kicsi volt, akkor szokott le a pelenkáról, amikor óvodás lett.

a pici lányom most 21 hónapos, és egyáltalán nem érdekli a bili sem......hiába raktam ki.

2009. szept. 5. 11:22

Szia.

Az én kislányom 18 hónapos.Egy hónapja kezdtük a biliztetést.Mindig ebéd után volt nagydolog a pelusba ezért kezdtem el a bilis próbát.Most már ott tartunk,hogy megmondja,hogy kaka és akkor jön a bili.De előtte ültünk rajta akár egy órát is mire lett eredmény.Szem előtt volt nálunk is és sokszor ráült pelusban is.:)A pisit még csak akkor jelzi,ha hallja csurogni a bilibe.De lassan talán azért is szól.Nekem a védőnő azt tanácsolta addig nem érdemes próbálkozni vele amíg nem tudja megmondani mit érez és mit akar.Ha nem elég érett rá úgy sem lesz eredménye.Erőltetni nem szabad,mert rosszul sülhet el.

Ja,és azt külön élvezi,hogy lehúzhatja a wc-t és megy a halaknak a cucc.:)

2009. szept. 5. 09:33
koszi
2009. szept. 5. 07:52

Az én kislányom 21 hónapos.

Egy éves volt karácsonykor, amikor ajándékba kapott egy bilit. Kitettük közszemlére, hogy barátkozzon vele. Egy idő után fürdés előtt mindig belepisilt, akkor aztán volt öröm és tapsolás. MINDIG szem előtt volt, ráült, játszott, barátkozhatott vele.

Ma már nem hord itthon pelenkát, teljesen szobatiszta, nincsenek balesetek sem. Ha elmegyünk itthonról, akkor kap bugyipelenkát, de akkor is szól, ha dolga akad.


Szerintem fontos, hogy ne erőltesd és játszva vezesd rá, hogy mire is való a bili!

Sok sikert!

2009. szept. 5. 07:18
Korai még, 2 éves kora után,.
2009. szept. 4. 22:30
Majd jövő nyáron ráérsz !!!Akkor gatya nélkül is szaladgálhat:-)))Pici még élvezd ki hogy ilyen pici még!!
2009. szept. 4. 22:22
Csatlakozom az előttem szólóhoz! : ) Még bőven ráérsz. Elég akkor, ha ő már jelzi, hogy kakilt vagy pisilt. Vagy ha elbújik mielőtt "dolga" lenne.: ) Én legalábbis akkor kezdtem.
2009. szept. 4. 22:19

Szia:)Edes a kisfiad:)


Az en fiam ugy szokta meg a bilit,hogy pucer popsival szaladgalt a lakasban(persze szonyeg ,ilyensmi felveve...)Egyet pisilt a foldre,megszidtam hogy azt nem szabad,es megmutattam hogy a bilibe kell....

Raultettem,es pisikalt a bilibe,utana ketten kimentunk a mosdoba es kiontottuk a wc-be:)Ez annyira megtetszett neki hogy azutan mar csak azert is pisilt bilibe,hogy legyen mit kiontsunk:)

Kb 1 eves lehetett o is akkoriban(vagy egy es fel eves???)

2009. szept. 4. 22:15
Sehogy! Bőven ráér egy bő fél év múlva. Még korai...
2009. szept. 4. 22:13
Hogy szoktassam fiamat a bilire?1eves

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook