Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek érdemes eröltetni az úszást egy elsős kisgyereknek, ha egyáltalán nem akarja? fórum

Szerintetek érdemes eröltetni az úszást egy elsős kisgyereknek, ha egyáltalán nem akarja? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 14. 09:19
Szerintem is a tanáron múlik. A férjem járt gyerekkorában, utálta, hogy hideg a víz, korán kell kelni, de a szülei erőltették. Aztán "szerencsére" kapott valami bélhurutot és azóta sem úszik. 40 éves, de nagyon utálja. :(
2009. szept. 7. 13:38
Kisfiam most lett nagycsoportos ovis. Kérdezték, hogy fog-e úszni járni? Nem igazán tetszett neki az ötlet, de meghoztam a kedvét és abban állapodtunk meg, hogy befizetjük, egyszer elmegy,megnézi, hogy milyen és utána eldönti, hogy folytatja-e. Csak az a helyzet, hogy én nagyon féltem őt. Gondolom, hogy nagyon figyelnek a gyerekekre, de mégis..
6. Ici-pici (válaszként erre: 5. - NataliaWeiss)
2009. szept. 6. 08:06

Menjetek el orvoshoz. Lehet, hogy az iskola pszichológus tud segíteni. Ha nem akar, akkor házi orvos.

Véleményem szerint harcolj a gyerekedért! Én is nagyon paráztam az úszástól, de ez csak hisztiben nyilvánult meg, illetve mikor ott voltam elbújtam a tanár elől :D De otthon nem volt gond velem csak mikor indulni kellett az úszásra. Ha csemetéd ilyen mértékű rettegést mutat már rég orvoshoz kellett volna fordulni, természetesen az után, hogy kérdőre vonod az előző úszótanfolyam oktatóját! Előttem biztos senki se állna meg a lábán egy ilyen helyzetben! A fogorvosra és az úszásoktatásra ugrok! Ezt a kettőt cseszték el nálam nagyon és ezért vagyok ennyire "figyelmes" eme témákkal szemben.

Szóval ha meg van az előző úszás oktató telefonszáma még a délelőtt hívd fel és kérj tőle személyes találkára időpontot. Vidd a férjed és a kicsit is. Ahogy a gyerek reagál az oktató közelségére már abból látni fogod, hogy esetlegesen ő is felelős lehet-e a dologért. Olyan választ ne fogadj el, hogy nem tudja! Rá bíztad a gyereked, ő elvállalta! Akkor most feleljen. (azért menjetek ketten, mert ha a gyermek rosszul reagál az oktatóra akkor az egyikőtök ki tudjon menni vele.)

Hétfőn pedig határozottan vedd kezedbe az iskolai ügyet! Ne enged, hogy holmi hiszti kifogással lerázzanak! Minden hisztinek van alapja.

2009. szept. 5. 21:03
Nálunk is kötelező a suliban, most elsős a fiam és már korábban járt úszásra, de valami történt vele amitől teljesen "betraumázott" napokig nem evett, nem aludt, lefogyott, sírdogált, ki kellett vennem az úszásból. Most kötelező az úszás az iskolában és retteg a gyerek. Jövőhéten kezdődik... nem tudok megoldást, mert felmentést nem fogadnak el, hivatkozzak arra, hogy, a gyerek fél, kiröhögnek, pedig így van, retteg és újra nem eszik:(
2009. szept. 5. 15:14

:D Nálam is ez volt. A lökött-görög úszónéni ráírta a papíromra, hogy víziszonyos vagyok :P Na röhögtek is rajta apáék! De sajnos hiába beszéltek a fejével az oktatási módszerein nem változtatott.

5.-es koromban tanított meg úszni a gyógytornász tanárnőm, ugyan abban a medencében! :P azóta is egy folytában úszok. Még vízi mentést is tanultam.

Szóval jó tanár és ennyi.

2009. szept. 5. 13:54

Ezzel én is így voltam anno.. :( Nekünk kötelező volt sajnos, de nagyon megsínylettem az erőltetést. Víziszonyom volt, éjjel gyakran felsírtam álmomban, bepisiltem, stb.. Az sem volt rá megoldás, ha felmentéseket írtak, akkor a többi gyerek és a tanárnéni vett támadásba.. Egy hétvégén anyukám elvitt az uszodába, és a sekély részen játszottunk, pancsoltunk, először rávett arra, hogy csak 2mp-re rakjam a fejem a vízbe, aztán megtanított úgy siklani, hogy közben fogott, így teljesen biztonságban éreztem magam, egyáltalán nem féltem. Egyszer csak azt vettük észre, hogy már tudok úszni a víz alatt. Volt is nagy meglepetés utána az tesiórán..!

Szóval csak türelemmel lehet elérni..

2009. szept. 5. 12:05

Ha nem akarja, akkor rosszul álltok hozzá. Próbáljátok más módszerrel. Az úszás igen hasznos és egészséges! Megéri rászoktatni a gyermeket minél előbb, de NEM SZABAD KÉNYSZERÍTENI!!!!

Vannak különböző úszó sulik, próbáljátok végig őket, hátha valamelyik megtetszik neki :) Nem lesz egyszerű dolog, de a gyereknevelés tele van kihívásokkal ;)

2009. szept. 4. 21:28
Szerintetek érdemes eröltetni az úszást egy elsős kisgyereknek, ha egyáltalán nem akarja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook