Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
2015. febr. 26. 12:56

Firpó...-azért ez már nem semmi, hogy az a bizonyos Bróker cég, bedöntötte a Vértest is...


:)

6238. Firpo (válaszként erre: 6236. - Fe80e17aca)
2015. febr. 25. 18:29

Kedves máska!


Több módozatú szerződés van,egyedileg kell mindig átbeszélni a kötés előtt,hogy kinek melyik a legmegfelelőbb a céljaihoz!

Nem a bankot javaslom,mert bár megkötni ott is meg lehet,de egy szeb teljesebb tájékoztatást tud adni,elmondja a felhasználás módját,esetleges buktatókat/kiskapukat! ;)

Írtam üzenetet!

6237. Firpo (válaszként erre: 6235. - Lora9489)
2015. febr. 25. 18:22

Kedves lora9489!


Jók a kérdések,ezeket fontos tisztázni,ez nem telefon téma,jól érzed!

(Mindig csak a gondok vannak általában az ilyen módon összerakott ügyletekből.)

Az rendben van,hogy a nagymamád és a párod igazolnak jövedelmet,elég is lehet első ránézésre a jövedelmük az említett összeghez ha egyéb hiteltörlesztés nem terheli ezeket!

Az ingatlanirodának semmi köze ahhoz,hogy a vevő honnan intézi a hitelt!

(Javasolhat,számolgathat,de nem kötheti ki hogy ők intézzék a kölcsönt!)

Pótfedezetként elfogadható olyan ingatlan amin van már jelzálog,csak az a kérdés,hogy "rá fér-e" még a hiányzó önerő összege!

(Ezt egyedileg kell megvizsgálni,de elviekben lehetséges!)

Annak az esélye elég kicsi (bár előfordul ilyen...),hogy teljesen önerő és pótfedezet nélkül elég legyen a vásárolt ingatlan az ügylethez!

Írtam üzenetet.

2015. febr. 25. 12:07

Firpó, én is segítséget szeretnék kérni..., most szeretnék fundamentát kötni, de már van házam, és még a 6o éveimen is túl vagyok...


Melyik az a variáció ami megfelelne nekem?

(nem tudom eldönteni, hogy most egy személyi bankárhoz, vagy az évek óta megbízhatóan működő bankomhoz forduljak-e ez ügyben, hiszen ott is megköthetem ezt a szerződést.)


Ugye, nyilvánvaló, hogy nem a hitelre hajtok, hanem a hozamra?


Köszönöm, ha válaszolsz.

6235. lora9489
2015. febr. 24. 20:23

Kedves Firpo!


Szeretnék segítséget kérni, hogy a mi ügyünkkel mik a meglátásaid, mert egyenlőre elveszettek vagyunk olyan tekintekben hogy hogyan tudnánk intézni a hitelünket.


A párommal szeretnénka fundánál felvenni az azonnal áthidaló kölcsönt és ugye kötni hozzá a takarékot. Egyelőre sem házasok se élettársak nem vagyunk, én diák vagyok hivatalosan a párom pedig dolgozó. Neki a nettó jövedelme 130 ezer forint körül mozog átlagosan, 2014. augusztus 1. óta van neki ez a munkahelye.


A kölcsön egy 6,5 m forintra meghirdetett ingatlan lenne, nyíregyházán, lakás, 54 m2-es, jó állapotú. Az ingatlant a Duna House közvetítőnél néztük ki.


Jelenleg sem örerővel, sem más ingatlannal nem tudunk szolgálni fedezetként. Első kérdésem az lenne hogy a fundamenta sem fogad el olyan ingatlan fedezetet pluszba, melyre ugyan ráférne a kérdéses százalékos összeg, de ezen felül még deviza hitel van rajta? (mert az otp-nél ezt a tájékoztatást kaptunk)


Valamint kaptunk olyan információt hogy a fundamentánál lenne lehetőségünk ingatlanbevonás nélkül úgy felvenni a hitelt, hogy adóstárs aláírásával, aki lehet én is kereset nélkül, de kedvezményezettnek (ha jól emlékszem ilyen néven mondták) megjelölök egy olyan személyt a családomból akinek a jövedelmét néznék a pároméhoz, mivel hogy nekem nincs. Ez mennyire egy valós információ? Ez a személy azért nem lehet simán ő adóstárs, mert 65 év feletti, a nagymamámról lenne szó.


A másik kérdésem az lenne, hogy mennyire valószínűsíthető az, hogy az értékbecslésnél úgy becsülök fel a lakást, hogy annak a 75%a meglegyen a 6,5m forint, tehát hogy nem kell önerővel rendelkeznünk? Ha pedig ez az összeg nincs meg annyi, akkor milyen más lehetőség lenne, ha most szeretnénk lakást venni mindenképpen és nem takarékkal gyűjteni az önrészt?


Valamint az is aggaszt még engem, hogy az egész ügyintézés telefonon zajlik, így kicsit személytelennek érzem. Itt akkor minden papír átadása is postán történik? Egy ilyen ügyletnél mennyi idő lehet az átfutási idő a kezdettől addig hogy betudunk költözni? Az is érdekelne hogy hogyan működik az hogy fundamentával intéznénk a hitel, de duna house-s a ház, akiknek ugye saját hitelügyintézője van, stb.. ez nem zárja ki egymást? Hallottunk olyat hogy nincs túl jó viszony közöttük?!


És érdekelne még az is hogy a törlesztés hogyan zajlik akkor egy 20 ezres takarékkal, milyen törlesztőre számíthatnánk stb..


Az mennyire valószínű hogy így egy nettó 130 körüli fizetéssel (párom) és egy nettó 90-100 ezer forint másik fizetéssel (nagymama) megkapnánk ezt a hitelt?


Ha később, nyáron igényelnénk az új szocpolt, az előtörleszthető lenne majd a hiteltbe? Ha bármilyen más nagyobb összeghez hozzájutok esetleg az évek során, akkor az előtörleszthető?


Utolsó kérdésem pedig hogy körülbelül mik azok az összeget amiket az ügylet alatt fizetnünk kell, felmerülő költségek? Mert akkor ugye azzal előre számolnunk kell.


Nagyon szeretnénk a dolgot de még sosem volt hitelünk így nagyon sok dolgot nem tudunk mi hogy működik!


Válaszodat előre is nagyon szépen köszönöm!

6234. Firpo (válaszként erre: 6233. - Abasin)
2015. febr. 23. 11:07

Kedves Abasin!


Jó a gondolatmenet alapvetően.

Annyi különbséggel,Hogy ha a 12 millióhoz 3 millió önerő kell,akkor abból adsz foglalót/előleget,ami a vételárba beszámít!

(Tehát 3 millió önerő kell,nem több!)

Azt az értéket az esetek 90%-ában megkapja az ingatlan,amennyiért veszik!

(Vidéken árnyaltabb a kép,de Pesten így szokott lenni!)

Egy ingatlan addig terhelhető Budapesten,amekkora értéket képvisel a 75%-a!

(Vagy pótfedezetet hoz az ember.)

Írtam üzenetet.

6233. Abasin
2015. febr. 23. 09:01

Sziasztok!


Szeretnék segítséget az alábbiakban.


Van egy kb 5 és fél éve futó, 8 éves megtakarításunk (1-es) és van egy teljesen új, szintén 8 éves (2-es), mindkettőre 20.000 Ft-ot fizetünk havonta. Tegyük fel, hogy szeretnénk megvásárolni egy 12 milliós lakást a IV. kerületben és tételezzük fel, hogy az értékbecslő is 12-t fog mondani (reális ez egyébként?). A Funda max 9 millió Ft hitelt fog adni, 3 millió önerő kell. Ha jól tudom, akkor az állami támogatás nem számít az önerőbe (tényleg, miért nem?) 1-es szerződésre befizettem 1,3 milliót meg van mondjuk 1 millió készpénzünk. Ehhez akkor legalább 700 ezer Ft kellene még saját zsebbe. Jól gondolom, hogy így lenne esély áthidaló és azonnali áthidaló kölcsönnel belevágni? Persze megint kellene 1,2 millió a foglalóra, mert senki nem fog 2-3 hónapot várni rank puszira. Szóval a 12 milliós lakásra kell vagy 4,2 millió önerő és akkor még nem költöttünk rá és illetéket meg anyámkínját sem fizettünk. Jól értem ezeket?


Illetve a másik gondolat, hogy ha egy 9 milliós lakást választanánk, akkor is csak az értékbecsült ár 75%ra lehet kölcsönt kérni, tehát ha arra még rá kell költeni 2 milliót felújításra, akkor azt is saját zsebből kell megoldani, igaz?


Köszönöm a válaszokat előre is.

6232. Firpo (válaszként erre: 6231. - BlackBerrie)
2015. febr. 21. 11:45

Kedves BlackBerrie!


Mindig felbosszant és elszomorít mikor ilyet hallok...

Szégyellhetné magát az illető,a lakásszámlákat bezzeg volt esze megkötni...!

(Én egy panaszban le is írnám amit most Te itt,és elküldeném a központnak! Nem rosszindulatból,hanem hogy mással ne így csinálja majd! Ráhatása az ügyre nincs már úgysem,nem kell aggódni!)

Van esély a pozitív bírálatra 26-ig,bár egy kis szerencse kell hozzá.

Hivatalosan ugye maximum 30 nap a vállalt bírálati idő,de a befogadástól számított 2 hét alatt meg szokott lenni mostanában az eredmény!

Kivéve,ha valami hiba van a csomaggal,akkor hiánypótlást írnak elő,és akkor van baj sajnos.

A végső fizetési dátum bőven jó,azon nem kell aggódni!

Írtam privátot!

2015. febr. 21. 09:26

Tisztelt Firpo!


Szeretném a segítségét kérni, teljesen el vagyok keseredve.

November végén találkoztunk először a személyi bankárunkkal, ajánlás útján. Már az első beszélgetés alkalmával tudtunk konkrétumokról beszélgetni, mivel a megvásárolni kívánt lakást megtaláltuk, tulajjal is megegyeztünk, hogy leveszi a hirdetést.

November végén kötöttünk két lakáskasszát, és leegyeztettük a tulajjal, hogy amikor legközelebb itthon lesz (külföldön dolgozik, 3-4 hetet van kint, egyet itthon), akkor megpróbáljuk megcsináltatni az értékbecslést.

Ez sikerült is még karácsony előtt... napokig vártam a hívást, hogy mi lett az eredmény, de a szeb nem vette fel, vissza se hívott. Kb 1,5 héttel később hívott, hogy ne aggódjak, minden oké, de azt nem mondta meg, mennyire értékelték a lakást, van-e értelme folytatni a dolgot, lesz-e annyi önerőnk.

Két ünnep között tudtunk ismét találkozni a tulajjal..megbeszéltük, hogy január végén megírjuk akkor az adás-vételit, mivel január 3-án ő utazottt vissza küldfölre.

A szebbel többször próbáltunk beszélni ezen idő alatt, de 10 alkalomból, jó, ha 2-szer tudtunk vele beszélni.

Január 26-án megírtuk az adásvételi szerződést.. egy héttel később gondoltam felhívom az ügyintézőmet, mert nekem fura volt az egész. Erre ő úgy tett, hogy de jó, hogy hívtam, kellenének papírok (munkáltatói, bankszámla kivonat), hogy el tudja indítani a hitelkérelmünket!! Január első három hetében lett volna idő ezeket összeszedni... de neki valahogy nem volt fontos, én meg nem vagyok ebben valami tapasztalt. :(

Február 10-én küldte fel a papírjainkat, az ügyfélszolgálat szerint 02.13-án kezdték el feldolgozni.

A szebet azóta minden nap próbálom hívni, de fel se veszi, visszahívni pedig luxus... Az adásvételin az van, hogy február 26-ig át kell utalnunk az önrészt, de amíg nem tudom biztosra, hogy mi a hitelbírálat eredménye, nyilván nem szeretnék utalni.

Elképzelhető, hogy addigra meglesz a bírálat eredménye?

A szerződésben pedig a funda általi utalás legvégső időpontjaként 04.26-a van megadva. Jelen helyzetemben ez sem valami biztató.

Kérem, nyugtasson meg, hogy van még rá esély, hogy nem bukjuk be ezt az egészet az ügyintéző nemtörődömsége miatt! Amikor próbáltam számonkérni (persze finoman), akkor ő volt megsértődve, mivel, idézem, "több ügyfele is van, nem tarthat mindent az eszében".

Válaszát előre is nagyon köszönöm!

6230. Firpo (válaszként erre: 6229. - Zsuzskaaa77)
2015. febr. 20. 19:01

Kedves Zsuzskaaa77!

Egy hét elég lehet elindítani a folyamatot.

Gyorsított eljárás nincs,ha az ügyfél is odafigyel,másfél hónap akkor is lesz,mire megjön az összeg.

külföldi bér jó ha EU-s,vagy EGT tagállamos,ha angol vagy német a munkáltatói igazolás akkor nem kell lefordítani,egyéb nyelvről igen.

Bankszámla kivonat is lehet külföldi. (3 hónap)

Ha egy régi szerződésre igényel kölcsönt valaki,akkor a szerződéses összeg visszamódosításra kerül az igényelt hitelösszegre.

(Megszűnik megtakarításként üzemelni,nincs mit tovább fizetni rajta. Új köthető.)

Leigazolni anyag illetve munkadíj számlával lehet az összeget.

Kiskapu mire?

2015. febr. 20. 17:05

Sziasztok ! elég egyszerű, nem konkrét kérdéseim lennének.

1. 20.000FTot fizetünk már több mint két éve, tehát áthidaló kölcsönre jogosultak vagyunk... viszont mivel mi házfelújításra fordítanánk az összeget fontos az, ha megfelelünk a hitel követelményeinek, cakkpakk mikor számthatunk ebből pénzre ? gyorsított eljárás létezik, h előbb megkaphassuk a kölcsön összegét ?

2. külföldön, bejelentve több éve dolgozunk (ezért is fontos a hitel mikor ér ide ) milyen papirokra van szükség ? jöv . ig, bankszámlakivonat ? a papirokat (mivel nem magyarul vannak) le kell fordíttatni ?

nem a szerződésösszeget szeretnénk felvenni, hanem csak egymillió ft-ot , éri a szerződést további hátrány ? (mivel végig szeretnénk fizetni)

3. felújitásba mi tartozik bele ? pl fürdőfelújításkor ? csempe, csaptelep, akár kisbútor is ?

4. a szakember, aki a felújítást végzi számlaképes kell h legyen ?

5. ingatlanfedezet ekora összegre is kell?

6. vmi kiskapu ? egy hetünk lenne elinditani a folyamatot , utánna ujra külföld...

Köszi a választ előre is

6228. Firpo (válaszként erre: 6227. - Aljo0)
2015. febr. 18. 14:25

Az ügyintézőn sok múlik,már sokszor elmondtam...

(Nem kéne így lennie,de ez egy másik történet.)

Egyéb pénzintézeteknél (bank) is vannak cifra dolgok,ne legyen senkinek illúziója! ;)

6227. aljo0
2015. febr. 18. 13:58
Igen, kellett volna de sajnos nem történt meg, elég sok negatívumot tapasztaltam az eljárás során ami nem csak a Fundamenta hibája, de nagyobb részben igen. Szerencsére ez is lezárunt már csak törleszteni kell pár hónapig utána a hitelt amit felvettem visszafizetni és egy egész életre elfelejteni.
6226. Firpo (válaszként erre: 6225. - Aljo0)
2015. febr. 18. 13:44

Nem kioktatásnak szántam. :)

Sajnos félreérthető a gyakorlat,de le van írva tényleg több helyen.

A személyi bankárnak kell felhívni egyébként külön a figyelmet erre,mert valóban kínos utólag magyarázkodni az eladónak,hogy miért ment kevesebb összeg!

6225. aljo0
2015. febr. 18. 13:05

Tisztelt Fipro,


az hogy a Fundamenta átruházza rám a kifizetés költségét azzal nincs semmi baj, én azt nem értem hogy milyért nem lehetett szólni akkor amikor a szerződést aláírtuk hogy az eladónak ennyi meg ennyi pénz kell, akkor nekem ennyi hitelt kell felvennem a fundamentától. Ami az illeti elolvastam a szerződést és ott az van hogy az utalási költség engem terhel az hogy milyen módon azt nem láttam.

6224. Firpo
2015. febr. 18. 12:48

Kedves aljo0!


Folyósítási jutalék 1%-ával kevesebb érkezik kifizetéskor.

Ezt tartalmazza az Általad aláírt (és megismert/elolvasott...) ügyfél tájékoztató,ami a törlesztőrészleteket is tartalmazza.

Benne van a hitelszerződésben is,amit szintén aláírtál többek között (és remélhetőleg el is olvastál...).

A szeb-nek amúgy a hitel átbeszélésekor,hitelkérelem kitöltésekor illik említenie ezt is előre. (Bár mint leírtam,több dokumentum is tartalmazza az említett díjat,megfizetésének a módját ami ügyfél átlal alá van írva...!)

6223. aljo0
2015. febr. 17. 21:11

Szép jó Estét.


Érdeklődnék hogy az normális e hogy a Fundamenta a szerződésben leírt összegnél kevesebbet utal az eladónak ha áthidaló kölcsönt veszek fel 3 évnyi fizetés után? És amikor felhívom a HD munkatársukat közli velem hogy utalási költség címén kevesebbet utaltak? Én azt megértem hogy utalási költség van és azt nem állja a bank de nem hiszem hogy az a fair módszer hogy kevesebbet utal a Funda mint a mennyi a szerződésben van mivel ha elég sarkalatos az eladó megmondhatja hogy szerződést szegtem mivel ott más összeg van mint amit ő megkapott? Előre is köszönöm a választ!

6222. Firpo
2015. febr. 17. 01:23

Érdekességképpen;

-egy ma leadott kérelem (amire rálátok...),biztos hogy meglesz 03.31-éig!

Ott mondjuk biztos nem lesz fennakadás/hiánypótlás!

(Mert úgy van összerakva!)

6221. Firpo (válaszként erre: 6220. - Mazsola310)
2015. febr. 17. 01:20

Hivatalosan a hiánypótlás után újraindul a határidő folyamat.

A gyakorlatban a cég igyekszik tartani a reális határidőket.

Véleményem szerint a 03.31. bőven tartható határidő.

2015. febr. 16. 21:56
Rendben. még annyit kérdeznék hogy ha jol megy minden jovoheten lesz eredmeny. A szerzodesbe marcius 31az utalas napja azt tudja tartani a fundamenta? Tehat ugye nem kell szerzodest modositani?
6219. Firpo (válaszként erre: 6218. - Mazsola310)
2015. febr. 16. 21:24

A szeb is azt a számot hívja,onnan érdeklődik.

Hívogatni kell őket,mást nem tehettek.

2015. febr. 16. 18:55
Az eredményt hogyan fogom megtudni? Illetve ha felhívom telefonon az ügyfélszolgàlatot meg tudjàk mondani hogy be e ért a papír. Mert eddig akárhànyszor hívtam mindig az volt a vàlasz hogy kérdezzem meg a szebem.
6217. Firpo (válaszként erre: 6216. - Mazsola310)
2015. febr. 14. 13:50

Igen,beérkezéstől számított 2-3 nap a feldolgozás.

Elvileg ilyenkor újraindul a bírálat 30 napos határideje,de a gyakorlatban a feldolgozás után 7-10 nappal eredmény szokott lenni.

2015. febr. 13. 22:05
Arról hogy be e ért? És eredmény mikorra vàrható?
6215. Firpo (válaszként erre: 6214. - Mazsola310)
2015. febr. 13. 22:02

Jövő hét kedden-szerdán érdemes érdeklődni.

0614118181-es számon.

Szerződésszámot kell ráírni,azzal azonosítják.

2015. febr. 13. 20:59
Úgy adtam fel. Csak amit kértek papírt hiànypótlàsra az nem az én nevemre szól félek hogy nem tudjàk azonosítani. Irtam mellé egy kisérőlevelet de akkor iS.olyankor mivan ha nem tudjàk hogy mi ez? Illetve mikor fogunj így eredményt kapni ha ezt az egy papírt 12-én feladtam elsöbbségi ajànlva?
6213. Firpo
2015. febr. 12. 21:32

Nincs mit. :)

Mindig a posta a leggyorsabb,ajánlva kell feladni,így nyoma van hogy be lett küldve.

6212. mazsola310 (válaszként erre: 6211. - Firpo)
2015. febr. 12. 15:42
köszönöm :)
6211. Firpo (válaszként erre: 6210. - Mazsola310)
2015. febr. 12. 15:23
Posta mindenképp!
2015. febr. 12. 13:36
Hiánypótlás esetén melyik a gyorsabb, ha postán feladva küldöm be a papírt vagy ha a szebnek adom oda ?
❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook