Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
2015. ápr. 13. 16:59

Tulajdonképpen a Fundával kapcsolatban nincs sok tapasztalatom...ami feltűnt, az a bizonyos mínusz kamat, már ha nem tudjuk hasznosítani azt a bizonyos állami támogatásunkat sem, együttesen...?


:)-A költség is nagy haszonnal járhat, ha bizony a tőkére osztják le...

6358. Firpo (válaszként erre: 6357. - Gerillaboj)
2015. ápr. 12. 19:42

Lehet bizony!

Érdeklődni kell a központnál 3-5 naponta.

Ott meg tudják mondani,van-e valami gond,kell-e pótolni valamit?

6357. Gerillaboj (válaszként erre: 6356. - Firpo)
2015. ápr. 12. 19:28

reménykedem benne hogy minden jól lett.. :)

valahogyan a folyamatot lehet követni (pl.bejegyzés megtörtént,stb.),vagy mi már csak akkor értesülünk ha utalt a cég?

6356. Firpo (válaszként erre: 6355. - Gerillaboj)
2015. ápr. 12. 13:33
Ha minden jól lett visszaküldve,nagyságrendileg 3 hét,és meglesz az utalás.
6355. Gerillaboj (válaszként erre: 6354. - Firpo)
2015. ápr. 12. 11:28

köszönöm a választ.igen,akkor jól sejtettem hogy szépen hangzik,csak van még benne csavar :)

tehát ez még akkor simán lehet 30 nap is.

bár még akkor is elég gyors volt az egész ügyintézés.

6354. Firpo (válaszként erre: 6353. - Gerillaboj)
2015. ápr. 11. 21:49

Kedves Gerillaboj!

Nem valószínű a 15 nap.

Ha visszaérkezik a hitelcsomag a központhoz,akkor elküldik a Földhivatalba a jelzálog bejegyzési kérelmet (kivéve ha terhelt az ingatlan,és ügyvédi letétbe történik az utalás,a jelzálog bejegyzés előtt),aminek az ügyintézési határideje 10-12 nap.

Ha megtörtént a bejegyzés,és minden egyéb kifizetési feltétel is rendben van,akkor általában 3-5 napon belül utal a cég.

(Hivatalosan az utolsó kifizetési feltétel teljesülése után utal a cég,15 napon belül.)

2015. ápr. 11. 20:01

Üdvözlet mindenkinek!

tapasztalatokra lennék kiváncsi...

2 év múlva jár le a második 4 éve a fundánknak,áthidaló kölcsönt vettünk fel házvásárlásra.márc.13-án irtuk alá az adásvételit,elinditottuk a hiteligénylést,megkaptuk a szerződést kb egy hét alatt.beszerztük amit kell,aláirtuk amit kell,visszaküldük a csomagot,elvileg most szerdán már ott is volt.kérdésem az lenne,hogy az ügyintézőnk 15 napon belül "igérte" az átutalást,míg ügyvédünk szerint június eleje előtt ne is nagyon várjuk,ez a tapasztalata.valós lehet ez a villámgyors 15 napon belüli utalás???ha az adásvételitől számolom ez max 1,5 hónap alatt lezongorázódna.lehetséges...?

6352. Firpo (válaszként erre: 6351. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 9. 18:31
:)
6351. fe80e17aca (válaszként erre: 6350. - Firpo)
2015. ápr. 9. 17:29

Hidd el, már sokszor annak is örülök ha nem 'vitatkozásnak' mondod azt, amit leírok, hanem csak értetlenkedek, avagy nem is értem azt...


Gyerekeimnél már felfigyeltem az olyan mondataikra: (-az un. 'idegenekkel' alk.) -a mamit nehéz ám meggyőzni!


... s ilyenkor van segítség bőven a részükről is...


:D

6350. Firpo (válaszként erre: 6349. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 9. 17:02

Nem vitázunk,beszélgetünk. :)

Az említett eset egy 11. kerületi,35 nm-es ingatlan volt,ami 12 millió körül szeretett volna megvenni.

Az értékbecslő (szerinte) felületes volt,nem azt mondta,hogy be sem ment.

Egy 35 nm-es lakás márpedig nem ér 12 milliót a 11. kerületben,bármennyire is szépen van kialakítva.

6349. fe80e17aca (válaszként erre: 6347. - Firpo)
2015. ápr. 9. 16:51

Itt olvastam, hogy meg sem nézte a lakást, a vevőnek tetszett, az un.értékbecslő meg lehúzta az agyilag is a befektetőt itt is...


Miért?-mert túlságoson jó volt a 'vevőnek' az a környezet?


HMMM???-talán a Fundának nem volt akkor jó? -s ezt magyaráztad ott, hogy mennyi az átlagos n2-méter ár a környéken...lehet, hogy csak ezt kellene akkor figyelembe venni, nem pedig egy külön értékbecslőt kifizetni a lakásvásárlónak?



Nem szívesen vitázok veled sem, -úgy, mint a gyerekeimmel sem.-, de néha muszáj leírni, kimondani a gondolatainkat is.

(NÉHA)

2015. ápr. 9. 16:28
Nem, nem szeretem az un. cső alagutakat sem...
6347. Firpo (válaszként erre: 6346. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 9. 16:27

Nem tudom,honnan szeded az információidat,de tévesek.

A becslő helyszíni szemlét tart,fotókat,alaprajzot készít.

Majd a földhivatali adatok alapján elvégzi a kalkulációt,módosítva a szemlén tapasztaltakkal.

(Átlagos/jobb/rosszabb állapot,felszereltség,környezet,stb.)

Elég egzakt szakma,nem csak "rámondják" az értéket!

Az elmúlt 30 becslési eredményből 3 volt az alacsonyabb,mint a realitás,5-ször magasabb(!) értéket kapott az ingatlan,mint a vételár!

Nyugodtan nyugtázni lehet,hogy nem becsülnek alá a becslők a cégnek!

(A 3 alacsonyabb értékből is 2-nél nem a vételárnál volt alacsonyabb az eredmény,hanem a vevő által várttól,mivel szerinte "jóval áron alul" venné...)

2015. ápr. 9. 16:17

Kedves Firpo!-az igazi 'értékbecslő' nem csak az asztalnál ül, hogy kitöltse azt a bizonyos formanyomtatványt amit a kezébe adnak...


:D

6345. Firpo (válaszként erre: 6344. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 9. 16:16
Akkor alábecsülnek.
6344. fe80e17aca (válaszként erre: 6343. - Firpo)
2015. ápr. 9. 15:49
Alulbecsülnek...-onnan indulnak ki, hogy akkor mibe került a felépítése annak az ingatlannak...te is mondtad valahol hogy a 'volt' tervekből indulnak ki s nem igazán kíváncsiak a jelen időben, hogyha közben nem módosult alapvetően a megvalósításhoz képest...
6343. Firpo (válaszként erre: 6342. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 9. 15:17

Leírtam már többször a menetét/folyamatát az értékbecslésnek.

Nem becsülnek alul.

Az elmúlt 2 év megvalósult adásvételeiből számolnak,minimális mérlegelési lehetőséggel!

(5-8%)

6342. fe80e17aca (válaszként erre: 6338. - Firpo)
2015. ápr. 9. 14:35

A Fundás értékbecslői, mindig az 'alul' értéken mozognak, nem vesznek figyelembe sok-sok dolgot sem, amit közben korszerűsítettél...


:))


Abból indulnak ki, hogy mennyiből építetted fel akkor a házat/lakást...s még jóindulatilag rájuk is van bízva az, hogy ők ezt szubjektíven hogyan módosítják akkor neked ott a hitelnél...

:))

2015. ápr. 9. 14:22

Pang a fórum...pedig sok kérdés motoszkál a fejemben a fundával kapcsolatosan is...


Pl:

- az, hogyha a havi befizetések helyett az első hónapban befizetem az éves összeget, akkor ez már az év elejétől kamatozik ez a tőke is?...


-a másik meg az, hogy a kamat összegét a befektetéseimre sehol sem közlik egyértelműen, csak összevonva, na meg kivonva az állami támogatással együtt...-pedig én is befektetek itt és sokkal többet mint állam, s mégis mínusz a kamatom az áll. támogatása nélkül?

Hova a fenébe megy el a fundánál az a szerényen számolva X %-os kamat a befizetéseim után???-, mert az ügyintéző, meg a különféle dokumentumok beszerzését, vagy azoknak a lehívását is...STB... a TŐKÉRE terhelik rá!


MINDENT- ami náluk költségként megjeleníthetnek...

:)


(avagy, csak én vagyok ilyen sötét?)

6340. Firpo (válaszként erre: 6339. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 2. 21:07
Örülök! ;)
6339. fe80e17aca (válaszként erre: 6336. - Firpo)
2015. ápr. 2. 17:58

Köszi...azért már dereng valami...

:)

6338. Firpo (válaszként erre: 6337. - Poltan)
2015. márc. 31. 20:26

Kedves poltan!


Nem az értékbecslők becsülnek alul,hanem az eladók becsülnek túl többnyire!

A becslők a földhivatali adatokból készítik a kalkulációt,az elmúlt 2 év megvalósult adásvételek átlag nm árából az adott környéken.

Nem jellemző a kiugró alábecsülés egyébként,reális eredmények szoktak születni.

Ha kiugró a különbség,akkor gyanakodjunk,hogy rossz üzletet kötnénk.

Azt javaslom,adásvételi szerződés megkötése előtt intézzétek az értékbecslést,így az eredmény birtokában tudtok ajánlatot tenni,nincs kockázat!

A legrosszabb esetben egy tulajdoni lap és a becslés ára a bukó.

6337. poltan
2015. márc. 31. 13:02

Kedves Firpo. Budapesten a 7. kerületben szeretnénk ingatlant venni. Indítva van 2db 5 milliós megtakarítás a feleségem és a saját részemre. Azonnali áthidalóval szeretnénk az ingatlant megvenni. Az önerőnk 25% + adminisztratív költségek. A lakás földszinti 56nm 7 éve volt felújítva, karban van tartva és 12 millió a vételár. Mik a tapasztalatok az értékbecslőkkel kapcsolatban ? mennyire szokták alábecsülni az adott ingatlan értékét. Tudom hogy azt így nehéz megválaszolni, nekem elegendő lenne egy nagy átlagban vett szórás. Azért vagyok kíváncsi hogy bele merjünk-e vágni.


Köszönöm

6336. Firpo (válaszként erre: 6334. - Fe80e17aca)
2015. márc. 30. 20:28

A táblázatban látható saját egyenleg (saját befizetések + állami támogatás + betéti kamat) lesz nagyobb a 40 ezer Ft-tal.

A szerződéses összeg nem változik.

Ha például 8 milliós szerződéses összegről beszélünk,és a 10 év végén kérjük a lakáskölcsönt is (tehát a 8 millió Ft-ot),akkor az nem változik,8 millió fog érkezni,csak a saját megtakarítás több,a felvett kölcsön összege kevesebb így.

6335. Firpo (válaszként erre: 6333. - Fe80e17aca)
2015. márc. 30. 20:25

De válaszoltam a második kérdésedre is.

Az elsőre;

Ha az első havi 20 ezer beérkezik,jóváírnak még 40 ezret,tehát 60 ezer lesz az egyenleg az első hónapban.

Az állami támogatás a 20 ezerre jár.

Az első év végén az egyenleg;

240 ezer Ft saját befizetés + 40 ezer Ft bónusz + 72 ezer Ft állami támogatás (12 hónap x 6000 Ft)

+ az 1% betéti kamat.

Az egyenlegen látszani fog a + 40 ezer Ft jóváírás,de ha nem a vállalt futamidő végén szűnik meg a számla (8 vagy 10 év),akkor visszavonják.

6334. fe80e17aca (válaszként erre: 6333. - Fe80e17aca)
2015. márc. 30. 17:33

Nem fejeztem be az első gondolati sort...-a végén pedig ugyanannyit kapok mint megkötött szerződéses összeget feltüntettünk?

:)

6333. fe80e17aca (válaszként erre: 6332. - Firpo)
2015. márc. 30. 17:24

Nem lettem okosabb, de, akkor valahogy másképpen értelmeztem...basszus...,most újra lemerülök a mélységekbe.

:D


Ha egyből jóváírnak nekem az első 2o e ft befizetés után azt a 6o-van ezret, arra ugye nem kapom meg az állami támogatást, hanem ahhoz továbbra is fizetnem kell havonta a szerződéses összeget, s majd végén realizálódik az az összeg is amit egyből (zsebből) felajánlottak?


A másik kérdésemre, meg nem válaszoltál.


:D

6332. Firpo (válaszként erre: 6330. - Fe80e17aca)
2015. márc. 30. 16:11

Kedves máska!


A triplázó bónusz nem kamatjóváírás,hanem egy egyszeri jóváírás a betéti számlán.

A vállalt havi megtakarítás első befizetése után annak a dupláját írják jóvá.

(Tehát ha például befizeti az ember a vállalt első 20 ezer Ft-ját,akkor az egyenlege 60ezer Ft lesz.)

Ha hamarabb szűnik meg a számla,mint a vállalt 8 vagy 10 év,akkor ezt a bónuszt visszavonják.

A kamatbónusz azoknak az ügyfeleknek jár az első évre,akik a lejárt számlájukat újra kötik!

Az értékszám 0-ról indul,folyamatosan emelkedik hónapról-hónapra,ha érkeznek a befizetések.

Az úgy van kiszámolva,hogy ha minden hónapban érkeznek befizetések,akkor pont a vállalt évek alatt éri el a számla a kitűzött értékszámot.

Ha kimaradnak befizetések,akkor tolódik a lejárat ideje,mert később éri el az értékszámot a számla.

6331. Firpo (válaszként erre: 6329. - Niza)
2015. márc. 30. 16:03

Kedves niza!


A bírálók munkájába senki nem lát bele,de elméletileg nem valószínű,hogy ez kiderül.

Ha változik az anyagi helyzet,azt az Ügyfélnek kell jelentenie 8 napon belül...

A férjed jövedelme csökken így,de a tiéd meg nőni fog,ha jól gondolom.

Szóval végeredményben ugyanott lesztek.

2015. márc. 30. 14:38

Kedves Firpo!- szerződés visszaigazolásakor,( a 829-re), megkaptuk a "triplázó bónuszt" amelynek az egyik része az, hogy az első évben a havonta vállal befizetésre plusz (magas) kamatokat adnak hozzá a tőkéhez, amit csak a kifutás végén írnak jóvá a számlánkhoz?


A másik, amit még nem tudok értelmezni: hogy mit jelent az a minimális értékszám? Nálam ez: 62,5o1.

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook