Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯
6389. fe80e17aca (válaszként erre: 6388. - Firpo)
2015. máj. 1. 14:13

Azért én nagyon is un. illemtudó vagyok a hivatalos ügyeimben-, s mondom ezt, akár itt és mindenféle téren-,...de azért nem szeretném ha ezután osztana meg+ki mindenki...


Sajnálom nagyon!!..., hogy nem találkoztunk, de még jobban azt, hogy már nem is szeretnéd érteni azt, hogy miről írok, avagy dumálok.


Énnekem tényleg egy 'fehér' Holló voltál itt, de most már mosakodnom kell a sok szenny miatt, amit hagytam magamra rakódni?


Tulajdonképpen már fogalmam sincs arról, hogy mi a fene történik körülöttem...a bűnöm az, hogy hagytuk ezeket a történéseket az egyes eseményeként beváltani a hitelek terén át is?



Tisztelettel kívánok nagyon szép hétvégét!!! -ja az időjósok is ezt darálják...


Éljen a nemzeti szalag+ a logóink Május Elsején : 'a keményen dolgozó kisember' meg menjen a sufnimba pálinkát inni, meg cigizni ilyenkor, a najaaó-nak közben pedig a "gázt" lehet szerelni s az energia takarékos égőkre is kicserélni a régi világítást...

Mennyiért?-kérdezem már én is, mikor közlik velem, hogy pont megfelelek mindenféle feltételnek, Hmm?- hisz nem is értek ezekhez, még meg sem tudom csinálni azt amit rám bíznak. Pont, ezért...-mondják.

-Az árvízvédelem az egy tanult szakmám!-ezért jelentkeztem...Hmm?

-Ja, oda nem kellek, mert minden szakmai poszt be van már előre töltve.


Most túlságosan hosszasan írtam, de a szürkeségnek is vannak árnyalatai, - 50-ven -írták.


:)))

6388. Firpo (válaszként erre: 6387. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 27. 16:51

Nekem nem fáj semmi,szívesen segítek bárkinek,ahogy Neked is.

Csak őszintén megmondom,nem értem sajna a problémáidat,ennyi.

6387. fe80e17aca (válaszként erre: 6385. - Firpo)
2015. ápr. 27. 14:26

Talán ez fáj neked is? A Lányom kötötte a szerződést a részemről a fundával, persze azért előtte is voltak un. furcsának titulált kérdéseim, felé is....


A bizalmam inkább félé billentette a mérlegemet ez ügyben..s tudod-e miért? Azért, mert nekem azt nem kell igénybe vennem!

Ennyi a történetem...

ui: Önmagának kötötte meg a szerződést , nem pedig nekem....

:)


Azért ugye azt már levetted, hogy bizonyára a Fudával kapcsolatban is problémáim vannak? Lenyúlnak s nagyon keményen...-s nem 'cég' hibája ez sem...!


Eszembe sem jutna olyan dolog, hogy a te 'jóindulatodat' összekeverjem az én 'zagyvaságommal'.

... Miről írok...hmm?

-csak a arról, hogy nem árt a gondolkozás, meg a logika, még akkor sem, ha azok egymásnak is feszülnek, olykor.

:D

6386. Firpo (válaszként erre: 6385. - Firpo)
2015. ápr. 27. 11:20
Persze nem szeretnék "rosszfej" lenni,szívesen válaszolok bármire ha tudok,de vannak dolgok amiket felesleges kifejteni,mert a honlap is tartalmazza. :)
6385. Firpo (válaszként erre: 6383. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 26. 23:33

Csak hogy tisztán lássanak a Kérdezők;

-kérlek ne a "céget" okold azért,mert a rokonod által díjmentesen kötött szerződésed (postai dolgozó...) mellé nem kaptál semmilyen tájékoztatást.

De legfőképp ne az én jóindulatú segítségemet ne minősítsd kérlek zagyvasággal.

6384. Firpo (válaszként erre: 6383. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 26. 23:26
Ezt több tucatszor leírtam(olvass vissza),a kapott kötvényed is tartalmazza(az okát),valamint az üzletkötő tájékoztatott az okáról. (Aláírtad a "tanácsadási nyilatkozatot",miszerint a feltett kérdéssel tisztában vagy.)
6383. fe80e17aca (válaszként erre: 6382. - Firpo)
2015. ápr. 26. 13:55

Kedves Firpo!

-tényleg sok segítséget adsz-, s nem csak nekem!


De, most abban vitatkozok veled, hogy a Funda az ügyfél pénzét tényleg miért nem utalHATJA A BEFIZETETT ÖSSZEGÉT vissza pár napon belül, amikor már a szerződése is lejárt?...-vajon miért kell erre is 3 hónapot várni a kedves ügyfélnek?


:DDD

6382. Firpo (válaszként erre: 6381. - Missouri)
2015. ápr. 25. 10:44

Van igazság benne,de azért nem tudnak végleges összeget küldeni,mert a kiutalás 3 hónapjában van lehetősége az ügyfélnek fizetni (hogy ne használja a cég ingyen a betett pénz),de nem kötelező.

Kamatozik is a 3 hónap alatt az egyenleg.

6381. missouri
2015. ápr. 24. 22:18
Köszi! Nekünk szó szerint ugyanez volt a helyzet, mint amit Botivadász írt (most olvastam vissza), írtam is egy e-mailt az ügyfélszolgálatra, és visszaírták, hogy az utolsó évi állami támogatást és annak kamatait még nem könyvelték le, és megírták ugyanazt az összeget, amit annak idején az ajánlatban kaptunk, hogy annyit fognak utalni. Nem értem miért így csinálják, miért nem már a végleges összeget írják meg?? Illetve hogy a kiutalási időszakban is vonják a csoportost, amíg meg nem kapják a válasz levelünket, és ezt is állami támogatással kamattal visszautalják. Erről is megemlékezhetnének esetleg a tájékoztató levélben, ne kelljen már mindenkinek külön-külön válaszolniuk az ügyfélszolgálaton...
6380. Firpo (válaszként erre: 6379. - Klaudia_LL)
2015. ápr. 24. 20:50

Kedves Klaudia_LL!


Semmi teendő nincs a földhivatali ügyintézéssel,a díj megfizetése után a funda intézi teljesen.

Hivatalosan az összes kifizetési feltétel teljesülése után maximum 15 napon belül utal a cég.

(Csoportos beszedési megbízás,jelzálog bejegyzés,közjegyző,stb,ami a papíron volt!)

A gyakorlatban 3-4 munkanapon belül meg szokott történni az utalás!

2015. ápr. 24. 19:56

Kedves Firpo!


Fundamentás áthidaló kölcsön igénybevételével vettünk egy lakást. A folyamat ott tart, hogy már csak az hiányzik, hogy a földhivatali jelzálogbejegyzést kell lekérnie a fundának a TAKARNET-ből. Ezt ők azt mondták, hogy május 4-én fogják megtenni. Azt szeretném megkérdezni, hogy a földhivatali jelzálogbejegyzés hogyan történik?

Nekünk ebben azon kívül, hogy befizettük a díját (12.600 Ft.) kell-e valamit csinálnunk? Hogyan kerül rá ez a bejegyzés a tulajdoni lapra? Be kell-e vinnünk valamit a földhivatalba, vagy ezt teljesen a funda intézi, és nekünk nincs vele teendőnk? Mi eddig a földhivatalba nem vittünk be semmit (egyedül az ügyvéd ment be egyszer és érkeztető pecsétet rakatott az adásvételi szerződésre, csak ennyi történt.)

Valamint azt is meg szertném kérdezni, hogy ha 4-én mindent rendben találnak (nem volt előzőleg jelzáloggal terhelt a tulajdoni lap), akkor mikor várható az utalás. Azt tudom, hogy 15 nap a határidő, de ezt ki is szokták várni, vagy átlagban hány nap az utalás ilyenkor?

Válaszodat köszönöm!

Üdv.

Klaudia

6378. Firpo
2015. ápr. 24. 19:03
Így van,a jelenlegi hirdetmény szerint 3 hónapig tart ez az akció.
6377. Debrecen88 (válaszként erre: 6375. - Lúdanyó)
2015. ápr. 24. 17:42
Mert előre láthatólag ez az akció 3 hónapig tart!
6376. Debrecen88 (válaszként erre: 6374. - Missouri)
2015. ápr. 24. 17:42
Szia! Ha a kiutalás junius 30.-a, akkor 04.01.-től indult el a kiutalási időszak. Így 04.01.-től gyűjtheted a számlákat!
6375. lúdanyó (válaszként erre: 6371. - Firpo)
2015. ápr. 24. 17:30
mért kel sietni?
6374. missouri
2015. ápr. 24. 15:49

Sziasztok! Nekünk most járt le a Fundamentánk amit felújításra szeretnénk használni, június 30. a kiutalás. Mikor lehet elkezdeni gyűjteni a számlákat, csak akkor ha megjött a pénz?

Köszi!

6373. Firpo (válaszként erre: 6372. - Debrecen88)
2015. ápr. 23. 22:21
Igen. Ezt írtam.
6372. Debrecen88 (válaszként erre: 6371. - Firpo)
2015. ápr. 23. 21:28
0,5%-os hitelfolyósítási jutalék!!
6371. Firpo
2015. ápr. 23. 21:09
50%-os hitelfolyósítási jutalék kedvezmény van azonnali és áthidaló kölcsönnél,akit érint,érdemes igyekezni. :)
6370. Firpo (válaszként erre: 6369. - Botivadász)
2015. ápr. 20. 16:01

Kedves Botivadász!


Ha csoportos beszedési megbízás van megadva,akkor a kiutalás 3 hónapjában (csak amíg állami támogatás jogosult a szerződés) vonja a cég a megtakarításokat,amire jár állami támogatás.

(Le lehet mondani a beszedést,nem befolyásolja a kiutalást.)

Az érkező összeg így természetesen nagyobb lesz,mint ami az értesítőben szerepelt!

2015. ápr. 20. 15:53

Kedves Firpo!


2007 februárjában kötöttünk Fundamentát, aminek az első 20.000Ft-ját áprilisban vonta le a számlánkról. 8 éves - 423 módozat - ami 7év 11 hónap lenne.

De még e hónapban is vonta a 20.000Ft-ot. Megkaptuk a kiutaláshoz aláírandó papírokat, de azon jóval kevesebb összeg szerepel, mint a 423 módozatú táblázatban, és még mindig vonja, pedig ez már a 9.év ha jól számolom.


Kérdésem: meddig vonja a 20.000Ft-ot még, a jövő hónapban is? már 2 havi plussz van

ha aláírjuk, hogy elfogadjuk azt az összeget, ami, szerepel a papíron, ami 04.01. keltezett, akkor az állami támogatás és ezt a dátumot követő befizetéseket már nem kapjuk meg a kamatokkal együtt?


Nincs szükségünk a kölcsönre csak a pénzünkre - így is kettő szerződésünk van.


Köszönöm, ha segítesz megérteni a dolgokat!

6368. Firpo (válaszként erre: 6367. - Poltan)
2015. ápr. 16. 12:18

Kedves poltan!


Semmi probléma.

Legalább 3 hónapnak kell meglenni,akkor be tudja írni a 3 havi átlagot.

(Aki régebb óta az adott munkahelyén dolgozik,ott be kell írni a régebbi átlagot is. Bár furcsa,hogy aki hiteled intézi,az ezt nem mondta...)

6367. poltan
2015. ápr. 16. 09:21

Kedves Firpo


Azt szeretném kérdezni hogy a jelenlegi munkáltatómnál ez a 4. hónapom. A Fundamentás munkáltatói igazolásnál viszont van egy olyan rész hogy 1 éves átlagjövedelem, viszont ezt a jelenlegi munkáltatóm nem tudja kitölteni. Milyen tapasztalatai vannak ilyen esetekben ?


Köszönöm

András

6366. fe80e17aca (válaszként erre: 6365. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 15. 13:53

SSSS-nem szeretném elmagyarázni, hogy a a Funda mibe fekteti a beérkező Ft.-ak.


Akkor, én már direktben...-s mindenféle költségek elkerülése miatt is, nélküle...


:)

6365. fe80e17aca (válaszként erre: 6364. - Firpo)
2015. ápr. 15. 13:44

A szerződés választott hossza itt sem a tőkétől függ, hanem a nagy 'haszontól', per/pillanat...


:D

6364. Firpo
2015. ápr. 14. 01:16

Persze.

Ha nem is azonnal,de valószínűleg nem lesz hosszútávon 2% körül az alapkamat.

(A szerződés választott hossza viszont nem csak ettől függ,hanem a céltól,és az időtől ami alatt el szeretne érni valamit az ember.)

2015. ápr. 13. 20:46

Kedves Firpo..azt mondod, hogy a funda hitele az független a mindenkori a jegybanki alapkamatoktól, csak a szerződéskor leírt fix kamatot érvényesítheti?...- na akkor megnyugodtam, nem véletlenül kötötte a 'postás' lányom a leghosszabb futamidőre...

/ugye te is érzed azt, hogy a jegybanki alapkamat merre fog elmozdulni az un. devizahitelek forintosítása után?/

6362. fe80e17aca (válaszként erre: 6361. - Firpo)
2015. ápr. 13. 19:06

Persze, mindig a folyamatok ismeretében tudunk újabb kérdéseket megfogalmazni akár magunknak is...


Előbb, a pénzügyi technológiáját kellene a fejünkbe verni...nem pedig csak látszatot...

:DD


Az un Fix Ft- hitelről sem tudok semmit, úgy, ahogy a kamatokról sem a befektetéseim mikéntje után.

Lehet, hogy a Funda kötvény is létezik a szerződéshez mellékelten.


Néha, néha már kihagyok egy-egy lépcsőt a gondolataim terén is, amikor azt megpróbálom leírni...BOCSI.


Mondom én is...nem teljes körű a tájékoztatás felém, ki tudja, hogy miért is van ez!...s még Ő van megsértve, mikor az Ő nevére kötöttem?

:)

6361. Firpo (válaszként erre: 6360. - Fe80e17aca)
2015. ápr. 13. 18:26

Funda hitelnél nem jelent semmit az elmozdulás,mivel a hitelfelvételkor le van írva a fix,forint alapú kamat/törlesztő/futamidő.

Aki most bankban veszi fel a hitelét,kamatperiódussal,azt érheti meglepetés,nem is kicsi,ha majd a jegybank emel.

A mínusz kamatos okfejtésed nem egészen értem.

Csak ott mínuszos,ha 4 évest kötünk,1%-os kamattal (821-es),mert ott a betéti kamat 27.843,-Ft,a számlanyitási díj meg 32.200,-Ft.

Tehát állami támogatást nem nézve (aminek nincs is értelme,mivel azért köti az ember...),kizárólag ott negatív a kamat (viszont ott a legnagyobb a hozam/év,a rövidség miatt).

Ezek a kérdések azért merülnek fel,mert nem kaptál teljes körű tájékoztatást a szerződéskötéskor a postán!

2015. ápr. 13. 17:28

Ja, még annyi, hogy a Funda is nagy összegben járul hozzá az áll. kötvényekben a mi pénzünkből itt is..a költségei levonása miatt már bizonyára mínuszban kalkulálhatunk a kamatok terén át azon a bizonyos állami támogatásuk nélkül?

:))


A másik, pedig a kölcsön terén az ex...ott sem simán minden pörög , hiszen a kölcsön folyósításának a tulajdonképp realizálható összege, csak is tőlük függ...vajon belegondoltatok-e abba, hogy a jegybank x kamatelmozdulása vajon mit jelenthet a forintos törlesztőknek?--tulajdonképpen, már nem is merek ilyenekre gondolni sem...


:D

❮❮ ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook