Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯
6419. Firpo
2015. máj. 30. 01:40

Nincs mit. :)

Ha valaki érintett a forintosítással kapcsolatban,és szüksége van a kapott levél értelmezésében,írjon bátran,segítek.

Az elmúlt 1-2 hétben volt szerencsém látni pár ilyen levelet,és igen ügyesen voltak megfogalmazva.

Teljesen úgy néztek ki,mintha nem is volna rossz (a tőketartozáson kívül...),de jobban átolvasva voltak turpisságok elrejtve!

6418. NattyCongo (válaszként erre: 6412. - Firpo)
2015. máj. 29. 17:13
Köszi! :-)
6417. Firpo (válaszként erre: 6416. - Kapkri)
2015. máj. 27. 17:14

Ebben az esetben több megoldás is lehet.

Az egyik az,hogy meg kell hosszabbítani a szerződéseket,a szerződéses összegeket visszamódosítani összesen a kívánt összegre.

Így áthidaló kölcsönt lehetne felvenni rájuk,nagyságrendileg 55.000,-Ft lenne az összes törlesztőrészlet.

Ez esetben a mostani lejáratoknak nincs jelentősége,nem kell megvárni,mert a hosszabbítás miatt ez később lesz.

Ez a legkisebb törlesztőrészletet eredményező megoldás.

Írtam üzenetet.

6416. kapkri
2015. máj. 27. 16:58

Azért van 5 ltpénk, mert abból anyósom fizet nekünk 3at, 2eredetit meg mi rakjuk.

A készpénz 500eFtot én az egyéb felmerülő költségekre gondoltam fordítani pl. ügyvéd, tulajdoni lap kikérés...stb.

6415. kapkri (válaszként erre: 6414. - Firpo)
2015. máj. 27. 16:50

Mivel a módozatokban meghatározott törlesztőrészleteket nem tudjuk bevállalni, ezért csak a havi 40-50 fér bele.

Ahogy leírtad igen 7,5 millió kellene kb.

6414. Firpo (válaszként erre: 6413. - Kapkri)
2015. máj. 27. 16:10

Kedves kapkri!


A 4 lejáró számlában (2-2 eredeti,illetve megosztott) nagyságrendileg 4 millió Ft lesz a saját egyenlegek összege.

A saját 500 ezerrel tehát 4,5 millió.

A 20-20 ezer Ft-okat innentől már nem kell ugye fizetni,csak az esetlegesen felvett kölcsön törlesztését.

Ennek ellenére csak 40-50 lehetne a törlesztő?

7,5 millió kölcsön kellene Nektek ezek alapján.

Kijöhet a matek,csak másképp kell gondolkoznom akkor,azért kérdezem.

6413. kapkri
2015. máj. 27. 15:37

Kedves Firpo! Megoldást kérnénk.

Férjemnek van egy 821es, 3.220.000 szerződéses összegű megtakarítása, ami most augusztusban jár le.

Ehhez 2013.08.01vel indítottunk megosztással 821est 2.220.000 szerződeses összeggel, ennél anyósom a kedvezményezett. Ez a kettő egyszerre jár le.

Nekem is ugyanez a kombináció van. Tehát 4 db lejárónk lesz.

Férjem nevén még van egy,amin fiúnk a kedvezményezett 2013.08.01vel indítottuk 821es 3.220.000,ez 2017 augban jár le.



Félretett pénzünk 500eFt.

Olyat szeretnénk, hogy a törlesztő részletünk max.40eFt/50eFt legyen. Házat még nem néztünk, de kb 12millió Forintig gondoltuk.


Többféle variáció is érdekel.Köszönettel

6412. Firpo (válaszként erre: 6411. - NattyCongo)
2015. máj. 26. 21:55

Kedves NattyCongo!


3 hónapos határidőnek elégnek kell lennie.

Ha nem,ott komoly problémák vannak a hitelfelvevővel,vagy az ügyintézővel.

Előleget kell kikötni,nem foglalót,és nincs bukás veszély.

(Illetve az adásvételibe vis major esetnek kötni ki a negatív hitelbírálat miatti meghiúsulást ha mégis foglaló van,így sincs elbukva. Az ügyvéd dolga,hogy ügyesen írja meg az adásvételit.)

2015. máj. 26. 20:24

Kedves Firpo/más hozzáértő!


Szeretnénk megvenni egy lakást a korábban eladott lakásunk árából plusz Fundamenta azonnali hitellel (két adós, 2/3 önerő, 1/3 fundi). A hölgy, akivel kapcsolatban állunk, úgy ítéli, hogy szinte biztosan megkapjuk a hitelt, de tartunk tőle, ha mégsem, elbukjuk az előleget. Milyen határidőt írjunk a szerződésbe, aminél hosszabbra a Fundamenta hitelbírálattal meg utalással együtt nem csúszik? Hallottunk féléves meg egyéves késésekről is, és nem akarunk másfél millát bukni...

6410. Firpo (válaszként erre: 6409. - Fekete0704)
2015. máj. 20. 22:22

Kedves fekete0704!


Van attól jobb megoldás is,mint amit írtál,nem lesz az 110!

A legrövidebb futamidőben is maximum 90!

A jövedelmetek elég lesz (ha nincs máshol nagy hiteletek pluszban).

Az önerőről nem írtál,a 2 éves lakásszámlában kb. 500 ezer Ft van,ahhoz kéne még.

A törlesztőrészlet fix végig!

Bármikor kifizethető a kölcsön,a megtakarítási időszakban van pár tízezer díja,lakáskölcsön szakaszban díjmentes.

Írtam üzenetet.

2015. máj. 20. 22:06

Kedves Firpo!


Lakásvásárlás elött állunk, nekem van egy 3,2 millios szerződésem,két éve fizetem havi 20at,igenybe szeretném venni az áthidaló kölcsönt,csak ez még kevés lesz,ezért szeretnénk még kötni még egy 5 milliósata és azonnal felvenni hitelell együtt.620-as,100 hónapra,ha jól számolok akkor havi 110 ezer lenne a két szerződés,két évig amig nem jár le az enyém,utána 20-al kevesebb,igy tovább...??Havi nettó jövedelemünk 340 ezer,megkaphatjuk a hitelt? Valóban fix kamat lesz végig?ha változik a jegybanki alapkamat akkor is?Ha megnyerném a lottót,kifizethetem az egyiket hamarabb?? :) Köszi a segítséget!

6408. Firpo (válaszként erre: 6407. - Claudia24)
2015. máj. 15. 22:26

Kedves claudia24!


Ad a cég építkezésre kölcsönt.

Fedezetet kell biztosítani.

Vagy bevon valaki egy pótfedezetet,amire a felvett összeget terhelni lehet (legalábbis amíg fel nem épül a ház),vagy szakaszosan lehet megoldani,több ügyletben (macerásabb).

(Amennyit a telekre lehet terhelni,azt veszi fel először az ember,aztán ha eléri az épület a 60%-os készültségi fokot akkor érték felülvizsgálata,új ügylet,új folyósítás,és így tovább.)

6407. claudia24
2015. máj. 15. 19:12
Sziasztok Én Azt Szeretnem megkérdezni hogy építkezni tudok-e fundamenta hitelel ? Vagy adnak-e hitelt építkezésre ? Köszönöm
6406. Phantomlány (válaszként erre: 6404. - Firpo)
2015. máj. 15. 18:57
Köszönöm!
6405. Firpo (válaszként erre: 6404. - Firpo)
2015. máj. 15. 16:46
(Kivéve,ha olyan szakaszban van a lakásszámla,hogy a cég eltekint az okirattól.)
6404. Firpo (válaszként erre: 6403. - Phantomlány)
2015. máj. 15. 16:43

Kedves Phantomlány!


Egyoldalú kötelezettségvállaló okiratot kell aláírni. (Akárcsak bármelyik pénzintézet gyakorlatában.)

A küldött hitelcsomagban van minta minden esetben.

2015. máj. 15. 15:58

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a Fundamenta által kiküldött kölcsön/hitel szerződést milyen közjegyzői okoratba kell/szokták foglalni? Úgy értem, egyoldalú vagy több oldalú... Nem egészen világos ez a része a dolognak.

6402. Firpo (válaszként erre: 6401. - Gigi19)
2015. máj. 15. 15:04

Kedves gigi19!


A lejáró számla kiutalását el lehet halasztani,egyszerűen nem válaszolsz a kiutalási értesítőre.

Ha szeretnéd a kiutalását később,akkor jelezni kell a központ felé.

Azzal viszont tisztában kell lenni,hogy fontos az időzítés,mert ha kéred a kiutalást újra,akkor annak a hónapnak a végétől indul újra a 3 hónapos kiutalási időszak,és a következő hónap 1-15 között fog érkezni az összeg!

(Tehát kb. 4 hónap múlva,ahogy szólsz hogy kéred a kiutalást. Ha fontos,lehet gyorsítani rajta,de annak díja van.)

Össze lehet hangolni a férjed szerződésével,lehet egyszerre kérni,a hátralévő pár hónapban az Ő számlájára fizettek majd 5,5%-os kamatot,amíg le nem jár a megtakarítási időszaka.

Nem bonyolult egyébként az ügylet,de a határidőkre figyelni kell.

Jövedelemigazolás tekintetében 2015.01.01-től az MNB szabályzata az irányadó,miszerint egy ügyletben igazolt összes jövedelem összegének (adós + adóstárs(ak) ) az 50%-át nem haladhatja meg az összes törleszteni valójuk.

Tehát össze kell adni az autóhitel törlesztést az új hitel törlesztő részleteivel (esetleg egyéb hitelekkel),és a kapott összeg kétszeresét le kell igazolni nettóban összesen legalább!

Jövedelmet igazolni munkáltatói igazolással és elmúlt 3 havi bankszámla kivonattal lehet.

A jövedelemigazoláson legalább 3 havi munkaviszonynak lennie kell!

Tehát ha szeptemberben mész vissza dolgozni,akkor decemberben lehet indítani az ügyletet leghamarabb.

Persze egy ügyletnél sok kérdést át kell nézni,lehetnek esetleg kiskapuk,stb.

Írtam üzenetet.

6401. gigi19
2015. máj. 15. 13:34

edves Firpo!

Több kérdésem is lenne.

Van két, 8 éves futamidejű, 20000-es fundi szerződésünk. Az enyém most, jövő hónapban, a férjemé jövő decemberben jár le.

Ha idén decemberben szeretnénk felhasználni őket, van arra mód, hogy az enyémet, ami addigra lejár, csak később utalják ki? Már a kiutaláskor meg kell lenni a kiszemelt lakásnak?

A másik, a hitelbirálatnál gond, hogy én gyeden vagyok, szeptemberben megyek vissza félállásba a suliba. A férjem minimálbérre van bejelentve, s csak mostantól kapja számlára a fizetését

Számít, hogy van autóhitelünk?

Köszönettel: Gigi

6400. Firpo (válaszként erre: 6397. - Anyecska8616)
2015. máj. 6. 20:19

Kedves anyecska8616!


Nem tűnik lehetetlennek elsőre,bár van acélosabb ügylet.

Több dolgot tisztázni kellene a véleményalkotáshoz.

(Például hogy van-e egyéb hiteletek,hol található az ingatlan,stb.)

Küldtem üzenetet.

2015. máj. 6. 18:47
Kb 65m2
2015. máj. 6. 18:22
Központ 1 kmre, bolt, buszmegálló 500m-en belūl
2015. máj. 6. 15:08

Kedves Firpo!


Ma sikerūlt megbeszèlnūnk, hogy lefoglaljuk az ingatlant, folyó év végi határidővel. Megvârjuk a három havi minimálbères utalâst. 6, 5 millióèrt vennènk az ingatlant, 2 millió önerővel. 18 ezres megtakarìtàssal, amit e hònapban kötöttūnk. 4, 5milliót szeretnènk kapni, de mivel várni kell mèg nem indítottunk el a becslèst ès az adàsvètelt. Az ūgynökūnk azt mondja így biztos menni fog. Szerinted mekkora az esèly rá? Tudnál kūldeni valami elèrhetősèget, ahol valaki komolyan foglalkozna a tèmával? Mert sajnos eddig az ūgynökūnk nincs toppon. A sablon szöveg megy neki, de ha kérdezūnk akkor telefonálgatnia kell mèg. Aztán kinyomja, ha èrdeklődūnk, elkūld ide oda, aztán azt mondja így nem megy. Sajnálja meg minden. Kicsit kezd pattanni a cèrna.

6396. Firpo (válaszként erre: 6394. - Edkory)
2015. máj. 6. 11:26

Kedves edkory!


A jövedelem elégségesnek tűnik,azzal várhatóan nem lenne gond!

Az önerő dolog nem igaz!

Maximum az ingatlan értékének a 75%-áig ad hitelt a cég. (Ahogy a pénzintézetek/bankok nagy többsége!)

Annyiban árnyaltabb a kép,hogy nem a vételár 75%-áig,hanem az értékbecslő által becsült érték 75%-áig!

(Ha ár alatt veszi az ember,akkor szerencsés esetben elég lehet 10-15% önerő.)

A mostani piaci helyzetben minimális az esélye az önerő nélküli vásárlásnak sajna.

Jól érzed,a leírtak alapján most csak az a lényeg az üzletkötőnek,hogy kösd meg,és majd lesz valahogy...

Írtam üzenetet.

6395. Firpo (válaszként erre: 6392. - Anyecska8616)
2015. máj. 6. 11:21

Kedves anyecska8616!


Egy kiskapu;

Ha már utalva kapjátok a fizetésetek,akkor kérj egy új munkáltatói igazolást,ott x-eljék be hogy utalva kapjátok a fizetést (hiszen már tényleg)!

Mivel nem tudsz elmúlt 3 havit produkálni,ezért hivatalosan "nem aktív" a bankszámla forgalom,ezért a bankszámlakivonatot ki lehet váltani a munkáltatói igazolás mellé tett,elmúlt 3 havi közüzemi számlalevéllel,2 szolgáltatótól!

(Víz,gáz,villany,stb.) Minden oldala kell a számlaleveleknek,amit a borítékban kaptatok.

A jövedelem mértékét már újra kell számolni,hogy elégséges-e,de ez a szeb dolga,a hitelreferense segítségével...

6394. edkory
2015. máj. 6. 09:27

Kedves Firpo!


Lenne néhány SOS kérdésem, mert elég sok bennem a kérdőjel, főleg azok után, hogy végigbogarásztam ezt a fórumot.... remélem tudsz segíteni!


Belevágnék a Fundamentába, a cél a 8 milliós azonnali!!! hitel, használt lakás vásárlására! (Jelenleg albérletben lakunk, ezért van szükség azonnali hitelre, ha lehet, inkább a saját lakásomra fizetnék)


Tegnap volt itt egy Fundamentás emberke, aki azt mondta


- azonnal (kb. 6-8 hét) és tutira megkapjuk, amint megvan a szerződés


- nem kell önerő


- a férjemnek és nekem összesen 270 000 Ft a nettó jövedelmünk, nincs tartozásunk, a Fundamentás emberke szerint ez elég ahhoz, hogy megkapjuk a hitelt


DE a fórum átolvasása után nekem inkább az az érzésem, hogy a lényeg, hogy ugorjunk bele a fundamentába, tegyük le a szerződésnyitáshoz szükséges 80.000 Ft-ot... Én nem tudok CSAK gyűjtögetni, hiszen 55.000 Ft az albérlet havi díja, mellé + 20.000 Ft lenne a havi "gyűjtögetés" a Fundamentánál... Nekünk ez nem jó opció, hogy 10 évig még albérletben lakjunk és mellé gyűjtögessünk, ezért kéne sos a 8 milliós megoldás. De itt azt olvastam bizony kell önerő és egyáltalán nem biztos, hogy holnap megkötjük a szerződést és tutira azonnal meg is kapjuk a hitelt.


Szóval ez irányban érdeklődnék. SOS. Köszi előre is!!!

2015. máj. 6. 09:11
Bocsesz, áthidaló kölcsönt vennénk igènybe.
2015. máj. 6. 09:07

Kedves Firpo!


Sajnos nem a legjobb ūgynököt kaptuk ki a fundamentánál. Megkötöttūk a takarèkosságit, kinèztūk a házat. Szerződès előtt mondtuk neki, hogy mi kp kapjuk a fizetèst. Akkor azt mondta nem gond. Most kiderūlt, hogy gond. Elkezdtūk utaltatni a fizetèsūnk. Csak ugye, nem annyira vagyunk bejelentve, mint amit keresūnk. Most a párom fizeti a járulékot maga utàn. Így kapunk kèt minimálbèrt. A gond, hogy most várnunk kell három hònapot. Ill 4-et, mivel a mostani utalàs mèg nem jött meg. Így viszont, nem vár a tulaj, ha lefoglaljuk akkor se. Meg hát nen is merūnk belevágni, ezek után. Tartunk ettől az egêsztől már. Volna eegy másik variáció, hogy a navtól kèrjūnk igazolást, de a tavaji èv átlaga nincs meg a minimálbèr összege, csak az angliai munkánkal. Arròl van p45-ös nyomtatványunk. Azt össze lehet csapni a navos jövedelemigazolással? Mert az ūgynökūnk az nudli sajnos.

Sikerūlt bekèrdeznūnk?

Válaszod köszönjūk.

6391. Firpo (válaszként erre: 6390. - Lúdanyó)
2015. máj. 4. 22:59

Kedves lúdanyó!


Ez nem egészen így van.

A cégnek nem elsődleges szándéka a forintosított hiteleket átvenni,ez tény.

Hoztak bizonyos intézkedéseket,hogy az üzletkötőknek se ez legyen az elsődleges irányvonala.

(Az okokra most nem térnék ki,érthetőek egyébként,de nem ez a lényeg.)

Megoldás viszont van,akit érint írjon privátban,és segítek eligazodni. :)

6390. lúdanyó
2015. máj. 4. 20:05

Kedves Firpo

nagyon kibuktam ma.. mint korábbi fórum beírásomba már írtam neked, h ha megérkezik az OTP banktól a forintási hitelünkről szóló levél .. nos akkor át megyek a Fundáhozőt veszem igénybe, h segitsen megszabadulni azOTP-től.. ma hívtam az ügynököt na az gyorsan vissza zavarta az elképzelésemet a semmibe.. Dehogy veszi át a funda.. de hogy segit hiába fizetem az előtörlesztést.. ne is állmodjak, h bármilyen segítséget nyújt.. majd ha letelik a még hátra lévő 1 év akkor beforgathatom azt a pénzt amit félre raktam és meg fejelik igaz azz a 30% de akkor is az még csak csöpp a tengerbe.. ad kölcsönt felújitásra na de én nem akarok felújitani.. szóval így jártam oldjam meg az életem ahogy akarom csak kamu minden igéret.. és ennyi..:(

❮❮ ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook