Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
6449. Firpo (válaszként erre: 6448. - Szandiy)
2015. jún. 14. 22:55

Kedves Szandiy!


Összeget nem írtál...

Ha a 3,22 millióra gondoltál,akkor még 3 évig + 17.442,-Ft a 20.000-en kívül,3 hónapig utána 17.442,-Ft a húszezer nélkül (kiutalási időszak),majd 38.511,-Ft 56 hónapig.

Persze több dolgot át kell nézni a hitel előtt,akár hosszabb futamidőbe is tehető,ha a törlesztő sok.

6448. Szandiy
2015. jún. 14. 22:08
Kedves Firpo! Szeretnék érdeklődni, hogy a 821 es modozatu megtakarítàsnál, hogyan alakulnak az azonnali hitel feltètelei? Egy ève van ez a megtakarítás, és szeretném tudni, hogy hàny hónapig, milyen törlesztővel kellene fizetni?
6447. Firpo (válaszként erre: 6446. - Or1oN)
2015. jún. 14. 12:19

Köszönöm! :)

(Azért nem vagyok egy hős,de jólesik.)

Úgy vagyok vele,ha tudom a megoldást,miért ne segítsek?

Örülök hogy rendben lesz az ügyed! :)

6446. Or1oN
2015. jún. 12. 23:14

Na sikerült lebeszélni, hogy ne kelljen kijelentkezni 3 hétig :)


Amúgy pár hete olvasom a fórumot tájékozódás miatt és tiszteletre méltó amit itt teszel az emberekért szabadidődben! Bárcsak több ilyen mentalitású ember lenne a világon!

6445. Firpo (válaszként erre: 6444. - Or1oN)
2015. jún. 11. 23:50

Hát,mindenképpen egyeztess a központtal,és ügyvéddel/közjegyzővel,hogy mi a teendő?

Biztos van megoldás,csak utána járás lesz vele.

6444. Or1oN
2015. jún. 11. 22:20
Közben tájékozódtam és az a baj, hogy ameddig innen nem jelentkezek ki addig a vevő nem fizeti ki a házunkat, szóval mindenképp ki kell innen jelentkeznem és átjelentkeznem a másik címre. "jó móka" lesz ez így :(
6443. Firpo (válaszként erre: 6442. - Or1oN)
2015. jún. 11. 22:01

Igen,az a megoldás,hogy nem változtatsz adatot.

Levelezési címet adj meg másikat.

6442. Or1oN (válaszként erre: 6441. - Firpo)
2015. jún. 11. 21:46
Es az megoldas lehet, hogy ameddig nem zajlik le az ugy addig nem csinaltatok uj lakcimkartyat es nem jelentkezek at az uj cimre? Elore is koszonom! Holnap egyeztetek a kozponttal. Egyszer mar hivtam oket es azt mondtak, hogy.irjam a jelenlegit, de kicsit ketelkedek abban, hogy igy mukodni fog.
6441. Firpo (válaszként erre: 6439. - Or1oN)
2015. jún. 11. 20:20

Kedves Or1on!


Hivatalosan azt a lakcímet kell megadni,ami a lakcímkártyádon szerepel.

Meg lehet adni levelezési címet is,ahová a dokumentumok érkezzenek.

Ha a hivatalos lakcím is változik,az nem szerencsés,mert az adásvételiben is más cím van,a közjegyző sem fog örülni a változásnak...

Mindenképpen egyeztetni kell a funda központtal (06-1-411-8181),hogy mi a teendő?

6440. Firpo (válaszként erre: 6438. - Happyday)
2015. jún. 11. 20:01

Ha terhelt ingatlant veszel,akkor tud kicsit hamarabb menni,mert a jelzálogtörlést/bejegyzést nem a funda csinálja,hanem az ügyvéd a kifizetést követően.

Ügyvédi letétbe kell mennie a funda utalásának.

Úgy meglehet a 1,5 hónap,ha ügyesek vagytok.

6439. Or1oN
2015. jún. 11. 17:11

Kedves Firpo!


Lakásvásárlásra hitelt igényeltem, meg is jött a szerződés, viszont amíg nem zajlik le az ügy, addig kénytelen vagyok édesapámékkal menni abba a házba amit ők vásároltak.

Egy olyan helyzetben vagyok, hogy a házat amiben jelenleg lakunk eladtuk és 17-én költözünk el, tehát a lakcímem is megváltozik majd. A hitelszerződésben viszont ez a cím szerepel ahol MÉG lakunk. Az a kérdésem, hogy a csomagban lévő kitöltendő részeknél ahol lakcímet kell írni még ezt a címet adjuk meg? Mire a bírákhoz ér a szerződés és a hiánypótláshoz szükséges dokumentumok, addigra már a másik házban lakunk. Nem fogja ez befolyásolni a folyamatot? Írhatjuk nyugodtan ezt a jelenlegi címet ahonnan elköltözünk?

6438. Happyday (válaszként erre: 6437. - Firpo)
2015. jún. 11. 17:08

Oke.

Azert volt kardinalis kerdes, mert az elado ebbol fog majd devizahitelt vegtorleszteni, es o csak utana tudja a sajat fundamenta hitelet elinditani allitolag.

Tehat elhuzodhat az egesz tortenet.....

6437. Firpo (válaszként erre: 6436. - Happyday)
2015. jún. 11. 16:43

Nincs mit!

2 hónapra számíts azért inkább.

6436. Happyday (válaszként erre: 6435. - Firpo)
2015. jún. 11. 15:49

Kedves Firpo!


Koszonom szepen a visszajelzest!

6435. Firpo (válaszként erre: 6434. - Happyday)
2015. jún. 10. 21:56

Kedves Happyday!


Lemehet 1,5 hónap alatt,ha nincs semmi fennakadás,és minden hamar megy.

Én inkább 2 hónapot mondanék,az a valószínűbb.

A 3 hónapos kiutalás a lejárt szerződéseknél van valóban.

6434. Happyday
2015. jún. 10. 12:43

Sziasztok!


Elég hosszú a fórum, sajnos nincs időm végigolvasni.

Abban kérném a segítségeteket, hogy tapasztalat alapján az áthidaló kölcsönt kb. mennyi idő alatt utalják? A tanácsadónk szerint kb. 1,5 hónappal számoljunk. Állítása szerint a 3 hónapos kiutalási idő a szerződés lejárta utáni kiutalásnál szokott lenni.

Előre is köszönöm a válaszokat.

6433. Firpo
2015. jún. 9. 19:44
Nincs mit. :)
6432. viola083 (válaszként erre: 6423. - Firpo)
2015. jún. 9. 19:27

Kedves Firpo!


Köszönöm a választ,most már kicsit megnyugodtam. Az alapján amit írtál nálunk nem lehet gond. :)

6431. Firpo (válaszként erre: 6430. - Phantomlány)
2015. jún. 8. 13:13

Nincs mit. :)

A bosszantó az,hogy ilyenkor mindig a fundát hibáztatják (hasonló hanyagságokat a biztosítóknál is lehet tapasztalni sajnos),pedig nem ő a hunyó...

6430. Phantomlány (válaszként erre: 6429. - Firpo)
2015. jún. 8. 11:35

Kedves Firpo!


Köszönöm, holnap megyünk a bankba, hogy ugyan, legyenek szívesek úgy beállítani a csoportos beszedési megbízásokat, ahogy kértük...

Annyira bosszantó, hogy ilyen hülyeségekkel kell foglakozni.

6429. Firpo (válaszként erre: 6427. - Phantomlány)
2015. jún. 7. 23:16

Kedves Phantomlány!


Kb. egy hónappal ezelőttig szignózni kellett a hitelszerződés minden oldalát,a hitelszerződést aláíró dolgozók is így tettek.

Azóta viszont csak minden lapot kell szignózni (ahogy a fundások tették),és a végén az aláírás helyénél kell aláírni a megfelelő helyen minden szereplőnek!

A csoportos beszedési megbízásokat elég módosítani.

A baj ott van (különösen mostanában a K&H-nál,hogy rosszul rögzítik be a kapott beszedési megbízást a központjukban!

Állítják hogy a funda a gonosz,semmi sem jó nekik,stb.

Ezzel szemben rosszul rögzítik fel azt,hogy limit nélküli legyen (van hogy 999999-eseket ütnek be,de az nem jó,üresen kell hagyni),illetve a bankok közti láthatóságot nem pipálják ki,nem engedélyezik a rögzítők.

Ezt megfelelő módon a tapasztalatok szerint csak személyesen lehet elintézni.

Be kell menni,a bankossal megnézetni hogy limit nélküli-e a megbízás,illetve a láthatósága engedélyezve van-e?

Ha nem (nyilván...),akkor e-mailt kell küldenie a központjukba,hogy úgy rögzítsék ahogy az ügyfél kérte,ne pedig úgy ahogy jólesik nekik...!

6428. Firpo (válaszként erre: 6426. - Missouri)
2015. jún. 7. 23:05

Igen,szoktak visszajelzést küldeni!

Az elszámolható tételekről a legjobb a 06-1-411-8181-es számon érdeklődni,az a biztos amit ott mondanak.

2015. jún. 7. 13:23

Sziasztok!


A Fundamentától megkapjuk a hitelt (azonnali áthidaló), a hitelbírálat megvolt kb. 2 hét alatt. Küldtek leveleket hiánypótlásról, azonnal intéztem, mentem és adtam fel postán, hogy minél hamarabb meglegyen az eredmény.Ott tartunk, hogy kedden megyünk aláírni a közjegyzői okiratot. Úgy terveztem, hogy addigra kész leszünk minden más papírmunkával, elintézünk mindent, amit még kérnek, hogy a közjegyzői okirattal együtt lehessen elküldeni a Fundamenta részére.

Viszont akadt némi problémánk.

A csoportos beszedési megbízásokat nem látja a Fundamenta, pedig már vagy 3-szor kitöltöttük és beküldtük a felhatalmazásokat. (3 db-ot, mert 3 számlánk van). És még mindig nem jó. (K&H-nál van a számlánk)

Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nem is kell 3 új csoportos beszedési megbízás, mert elég, ha a már meglévőket (amikről a megtakarítást vonják), módosítjuk úgy, hogy a teljesítés felső határa limit nélküliek legyenek. Ezzel szemben a SZEB-unk azt mondja, hogy mindenképpen létre kell hozni a 3 új csop. besz. megbízást, mert így fogadja el a Fundamenta. Most mi az igazság? És az jó megoldás, ha a netbanki rendszerben állítjuk be a megbízásokat?

A másik érdekes dolog, hogy a hitelszerződésen csak a páratlan oldalakon van hely az aláírásoknak, a páros oldalakon nincs. Az ügyfélszolgálat szerint elég csak azokat az oldalakat aláírni, ahol szerepel hely az aláírásoknak, a SZEB-unk szerint pedig ezeket az oldalakat alá kell írni, a páros oldalakat pedig szignózni kell...

Jó, hogy ilyen egyetértés van közöttük...

Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? (csop. besz. megbízások, illetve az aláírásokat illetően)

6426. missouri
2015. jún. 7. 13:09
Köszönöm szépen a gyors választ! És ha beküldünk egy adag számlát akkor küldenek valami visszaigazolást, hogy abból mennyit számoltak el? Mivel ugyebár egy számlán lehetnek olyan tételek ami nem elszámolható, és nem biztos hogy mindenről tudjuk, elszámolható-e.
6425. Firpo (válaszként erre: 6424. - Missouri)
2015. jún. 7. 12:44

Kedves missouri!


Lehet folyamatosan,csak a végső határidőre kell figyelni.

6424. missouri
2015. jún. 7. 11:28
Sziasztok! Lakásfelújítás esetén a számlákat a végén egyben kell beküldeni, vagy lehet folyamatosan, kisebb adagokban? (mint pl. az egészségpénztári számláknál szoktuk)
6423. Firpo (válaszként erre: 6422. - Viola083)
2015. jún. 6. 23:27

Kedves viola083!


Elutasítás okai lehetnek;

-KHR (BAR) listás valamelyik szereplő

-valótlan adatközlés ("kamu" munkáltatói,eltitkolt komoly hitel,családi állapot/rokoni kapcsolatok eltitkolása például)

-hiánypótlás szükséges,de ezt nem teljesíti az ügyfél


Kevesebb összeget akkor ajánlanak fel,ha a megadott jövedelmek kevesek az igényelt összeghez.

(Az előminősítő rendszer "átengedi",de a bírálaton fennakad,mert határeset.)

Ilyenkor nem elutasítják az ügyfelet/ügyletet,hanem felajánlanak kevesebb összeget a pozitív hitelbírálatért,vagy kérik hogy vonjanak be + adóstársat,az ügyfél dönt.

6422. viola083
2015. jún. 6. 15:49
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy volt e olyan akinek elutasította a Fundamenta a hitelkérelmét vagy kevesebbet kapott az igényelt hitelösszegnél? Ha igen miért?
6421. Firpo (válaszként erre: 6420. - Lúdanyó)
2015. máj. 30. 22:38

...de az értelmezésében igen!

Sokan hisznek el dolgokat,azt hiszik hogy jó lesz.

Ha értjük mi a valóság,akkor ki lehet hozni egy másik,jobb alternatívát.

(...ami lehet hogy fájdalmas,de sokkal jobb mint a jelenlegi helyzet esetleg!

6420. lúdanyó (válaszként erre: 6419. - Firpo)
2015. máj. 30. 14:15
segiteni nem tudsz sajnos a "turpisságokon.."
❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook