Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
6479. Firpo (válaszként erre: 6477. - Missouri)
2015. júl. 1. 12:54

Kedves missouri!


A 3 hónapos kiutalási időszak utolsó napja utáni hónap 1-je és 15-e között érkezhet az összeg.

(Így van az ÁSZF-ben is.)

Nem szokták megvárni a 15-ét,de addig nem lehet reklamálni. (Nem szoktak soha kicsúszni abból.)

6478. Debrecen88 (válaszként erre: 6477. - Missouri)
2015. júl. 1. 10:16

Szia!


A kiutalás dátuma nem egyezik meg a kifizetés dátumával! Ha a kiutalás dátuma 30.-a akkor 07.01.-én, 2.-án várható a kikizetés!

6477. missouri
2015. júl. 1. 08:53

Sziasztok!

Ha 06.30-at írtak kiutalásnak a levélben, akkor nem kellett volna már megérkeznie az összegnek? Írtam az ügyfélszolgálatnak is de pár nap múlva szoktak csak válaszolni.

Köszönöm a választ!

6476. Firpo (válaszként erre: 6474. - Ceery)
2015. jún. 27. 12:22

Kedves ceery!


A központot kell megkérdezni (0614118181),hogy melyik az a dátum,ami már jó aláírásra!

Ott látják a dokumentumokat/határidőket,az a biztos,amit ott mondanak.

Ha elrontottátok esetleg,akkor ott tudnak segíteni,hogyan javítsd.

6475. Livilla (válaszként erre: 6469. - Gkicci)
2015. jún. 26. 20:52
Bocs, hogy beleszólok. A személyi kölcsön nagyon drága (magas kamat) mi lenne, ha még egy évig gyűjtenétek ? Mi pl gyűjtünk, mert a kamatra nagyon sok elmenne pár év alatt.
6474. ceery
2015. jún. 26. 20:26

Kedves Axel1!


Segítséget szeretnék kérni a mi Fundamentás ügyünkben. Áthidaló kölcsönt veszünk fel, és már a szerződéskötésnél tartunk. E-mailen megkaptam a szerződés tervezetet június 17-én, tegnap (25-e) volt a 7. nap. a Fundamenta postán megküldte a szükséges papírokat, most van egy olyan törvény, hogy legalább 7 napnak kell eltelnie a szerződéstervezet kiküldése után. Nálunk mivel van hitel a lakáson amit megveszünk így ügyvédnél letétbe kell helyezni. Lehet, hogy nagyon eltoltam a dolgot, mert én ár a 7. napon bevittem az ügyvédhez a letéti szerződést aláírni, és a következő napon már a közjegyzővel is megírattuk a nyilatkozatot ez a 8. nap. Még a szerződést nem írtuk alá és nem küldtem vissza semmilyen papírt, így érvénytelenítheti a Fundamenta a szerződésem, vagy nem és a szerződésre a közjegyző által írt dátumot kell írni? köszönöm a segítséget, remélem érthető voltam

6473. Firpo (válaszként erre: 6472. - Axel1)
2015. jún. 25. 19:29

Kedves Axel1!


A személyi bankárod küldje át az ide vonatkozó dokumentumot,aki intézi.

6472. Axel1
2015. jún. 25. 15:45
Felhívtam a mai napon az ügyvédet,akit megszeretnék bízni az adásvételi szerződés megírásával.Amikor említettem neki ,hogy Fundamentás, azt mondta kérjem el , hogy mihez ragaszkodik a Funda .Mi legyen benne az adásvételiben? Tudtok segíteni? köszönöm!
6471. fe80e17aca (válaszként erre: 6464. - Firpo)
2015. jún. 25. 11:57
Valószinűleg ezt a bizonyos feltétet sem tálalják fel mindenkinek?...:)
6470. Firpo (válaszként erre: 6469. - Gkicci)
2015. jún. 24. 20:07

Kedves gkicci!


Ha felvesztek személyi kölcsönt,akkor a havi törlesztőrészletét össze kell adni a funda törlesztőjével ami lesz,és úgy kell kalkulálni!

Példa;

-van mondjuk 40 ezer személyi kölcsön,plusz 60 ezer funda,akkor 100 ezer a család terhe.

-úgy kell számolni áthidaló kölcsönnél (2 évnél régebben futó szerződések),hogy a havi teher,plusz 30-35 ezer megélhetési költség fejenként adóstól,adóstársaktól.

-ha ketten lennétek,akkor olyan 170 ezer nettótok ha van összesen kettőtöknek,akkor átmegy valószínűleg

(Viszont itt jön be az idéntől nézendő szabály az MNB miatt,hogy a törlesztőrészletek dupláját legalább le kell igazolni. A példánál tehát 200 nettó kell legalább összesen.)

-azonnali áthidaló kölcsönnél ez 65 ezer Ft-tal több,tehát 170+65=235. Ennyi nettó kell legalább.

Az önerő hiányát még pótfedezettel lehet kiküszöbölni.

Persze több feltételt is át kell nézni,ezek általános információk.

Örülök ha segít az infó! :)

Írtam üzenetet.

6469. gkicci
2015. jún. 24. 15:52

Kedves Firpo!


Mi is fundamentával szeretnénk lakást venni!a problémánk az hogy nincs elég önerőnk(csak 750000ft megtakarításunk van a fundánál)!Ha személyi kölcsönt vennénk fel pluszban akkor lehet hogy nem kapnánk meg a fundamentától a hitelt?az összegeket nézik vagy azt hogy már van egy hitel, és ezért elutasíthatnak?köszönöm a segítséget előre is!nagyon becsülendő amit itt teszel :)

6468. Firpo (válaszként erre: 6467. - Axel1)
2015. jún. 23. 22:25

Kedves Axel1!


Bele kell foglalni az adásvételibe,és 120 napon belül igényelni kell,az adásvételi aláírásának dátumától.

A számlavezető bankban már tudnak adni konkrét felvilágosítást,számítást.

Ott kell igényelni mindenkinek,függetlenül attól,hogy a kölcsönt hol veszi fel.

6467. Axel1
2015. jún. 23. 21:30

Kedves Firpo!


Fundamenta áthitdaló kölcsönből szeretnénk megvenni első házunkat.Megvan az ingatlan , megegyeztünk , várjuk az ingatlan becslőt.

A kérdésem az lenne , hogy tudnánk igénybe venni a CSOK-ot? Sokat olvastam utána a neten , de nem világos.Egyik helyen azt írják , hogy adásvételi után max. 120 napig beadni a kérelmet, míg máshol azt , hogy bele kell foglalni az adásvételbe? Tudsz ebben segíteni?

6466. Firpo
2015. jún. 23. 12:47
Meg lehet oldani a dolgot,de át kell variálni a központ iránymutatása szerint. :)
6465. sztrofa
2015. jún. 23. 11:15

Kedves Firpo!

Nem írtam konkrétumokat,ezért köszönöm,hogy megkerestél privátban.Férjem a szerződő,az ügyintéző azt mondta,hogy neki csak egy x máshova tétele volt,hogy módosítsa a kedvezményezettet,azonnalit indítottunk június 8.-án,befizettük az 1%-ot is. Végülis akkor jól csinálta,csak pocsékul indította...

6464. Firpo (válaszként erre: 6463. - Sztrofa)
2015. jún. 23. 03:51

Kedves sztrofa!


Jól összekavarodtak a dolgok...

Először is;

-adóstárs akkor lehet valaki 65 évnél idősebben,ha kedvezményezett egy szerződésben.

(Hivatalosan az Ő lakáscélját kellene megvalósítani,de ő lemondhat a szerződő javára.)

(Vagy adós/szerződő lehet egy szerződésben,de akkor Ő hoz 65 évnél fiatalabb adóstársat.)

Kedvezményezett módosításhoz vagy a szerződőnek kell betelefonálnia,vagy alá kell írnia ehhez egy bejelentőlapot!

(Abba bele sem merek gondolni,hogy Nélküled hogy módosított az ügyintéző,mert ehhez alá kellett írnia helyetted papírokat...)

Valószínűleg az a probléma (azon túl,hogy tudatlan szegény),hogy Te vagy a szerződő,és a Te szerződésedbe írta bele Anyóst,de az Neked nem a közeli hozzátartozód,ezt nem lehet.

A férjed szerződésébe lehet(ne) beleírni,mert Neki közeli hozzátartozója!

Roppant szerencsétlen húzás a hitelügylet indításánál kedvezményezettet változtatni egyébként,mert ahhoz kell az Államkincstár visszaigazolása,ami 1 hónap!

A bírálat a visszaigazolásig nem lehet pozitív,várakozón van még akkor is,ha egyébként minden rendben...

Át lehet módosítani másik bankra,de az is idő,valamint a bankok nem igazán fogadják el adóstársnak a nyugdíjast,a funda igen,a fent leírt módon. Eladó beleegyezése kell a módosításhoz.

Nincs veszve semmi,de át kell variálni gyorsan a beadandó hitelkérelem egy részét!

Írok privátban.

6463. sztrofa
2015. jún. 22. 22:37

Kedves Firpo!

Adásvételit írtunk egy 7 milliós házra,hitelügyintéző segítségével minden papírt összeszedtünk,minden levelezésünkor leírta,hogy előminősítésünk jó,megkapjuk szinte biztosan a hitelt,csak anyósomat is vegyük bele adóstársnak,66 éves,de mivel közeli rokon lehet.Kérelem beadásától már eltelt 2 hét,kezdtem türelmetlen lenni,felhívtam a bankárt. Elmondta,hogy kértek módosítást,ezért ő betette anyóst kedvezményezettnek,nem befolyásolja ez a bírálatot,valahogy éreztem nem stimmel a dolog,felhívtuk a központot,ahol elmondták,nem tudnak bírálni minket,mert a 3. napon már jelezték a bankár felé,hogy hiánypótlást kérnek,mivel anyósom semmilyen formában nem lehet adóstársunk,mert elmúlt 65 éves. Ilyenkor most mi a teendő? A bankár miért nem osztja meg velünk,hogy probléma adódott? Mit jelent az,hogy kedvezményezett,változtat ez bármin,hogy adóstárs lehet vagy sem?Most akkor veszve minden?Férjem minimálbéren van,én gyed+gyesen,hitelösszeg 5 millió.Ha új adóstársat találnánk,akkor újból indul a bírálati idő? Elnézést a sok kérdésért,de első házvásárlás. Egyébként,ha elutasítanak,adásvételit lehet módosítani más bankra? ehhez kell az eladó beleegyezése is? Előre is köszönöm válaszod!

6462. Firpo (válaszként erre: 6461. - Mrteo)
2015. jún. 18. 10:16
Örülök akkor. Hajrá! :)
6461. mrteo (válaszként erre: 6460. - Firpo)
2015. jún. 18. 08:04

Köszönöm a választ, összességében jó híreket mondtál.

Ügyvédi letétebe megy, tehát nyertünk 2 hetet.

Ezek szerint 10-e körül megjöhet a válasz, és 31-e előtt már nálam lehet a pénz.

Ez szuper!

6460. Firpo (válaszként erre: 6459. - Mrteo)
2015. jún. 17. 19:30

Kedves mrteo!


Biztosra veheted,hogy nem le.

A hitelbírálat hivatalosan maximum 30 nap.

Ez meg szokott lenni mostanában 2 hét alatt,ha nincs semmi gond,stimmel minden.

Tehát leadás utáni 3. héten jön az értesítés,hogy pozitív a bírálat (ha minden rendben).

A fair bankrendszerről szóló törvény értelmében január 1-től 7 napig gondolkodnia kell a hitelfelvevőnek,hogy biztosan akarja-e a hitelt?

(Elég abszurd,mikor pl egy fizetési határidőben van,de ez a törvény...)

A 8. napon mehet közjegyzőhöz és írhatja alá azzal a dátummal a dokumentumokat!

Itt tartunk tehát már egy hónapnál...

Visszaküldi a dokumentumokat a céghez,és ha minden rendben,akkor megküldi a központ a Földhivatalnak a jelzálog bejegyzési kérelmet,a hivatal kb 2 hétig intézi ezt.

Ha ez megvan,akkor 15 napon belül fizet a cég.

(A 15 napot nem szokta megvárni általában,a bejegyzés után 2-3 munkanappal utalni szokott.)

Ha ügyvédi letétbe megy a kifizetés,akkor a jelzálog bejegyzés előtt utal a cég,úgy nyerhető 2 hét,vagy az Ügyfél intézi a bejegyzést,kéri és kifizeti a sürgősségi eljárás 5000-es díját,és megy a Földhivatalba!

Lehet picit siettetni a fentiekkel,de másfél hónap akkor is kell,még ha minden rendben is megy.

6459. mrteo
2015. jún. 17. 13:27

Kedves Firpo!


Lentebb írtad, hogy 2 hónappal számoljunk a hitel folyósítására.

A mi lakásunkat egy olyan pár vette meg, aki Funda hitellel fizeti a vételár egy részét. Az igénylésüket leadták és elvileg be is fogadta a bank. Az ő ügyintézőjük azt mondta, hogy most a hitelezési versenyben 30 nap alatt lemegy a dolog.

Mennyire vehetjük ezt valós infónak? A hitel megadásának visszaigazolása és a valós utalás között mennyi idő szokott eltelni?


köszönöm:teo

6458. Firpo (válaszként erre: 6457. - Pozsonyi Edit)
2015. jún. 17. 10:23
Nincs mit! :)
6457. Pozsonyi Edit (válaszként erre: 6456. - Firpo)
2015. jún. 16. 23:18
Nagyon köszönöm:-)
6456. Firpo (válaszként erre: 6455. - Pozsonyi Edit)
2015. jún. 16. 23:09

Kedves Edit!


Ha már házasok lesztek az adásvételkor,akkor igen.

2015. jún. 16. 22:35

Kedves Mindenki,


Tud esetleg vki nekem az alábbi kérdésben segíteni?


Párommal házasság előtt állunk és valószínű utána lenne esedékes a fundamenta kölcsön felvétele, tehát már közeli hozzátartozók leszünk.

Illetékkedvezmény miatt páromat szeretnénk megadni az ingatlan adásvételi szerződésén, mint tulajdonos, azonban mindkettőnk fundamenta szerződését felhasználnánk a hitelszerződéskor.

A fundamenta elfogadja azt, ha én nem szerepelek a ház adás-vételi szerződésen, mint tulajdonos csak a hitelszerződésen adóstársként?

6454. Firpo (válaszként erre: 6452. - Szandiy)
2015. jún. 16. 02:00

Kedves Szandiy!


Egyel hosszabb futamidőben pont 5 milliós szerződéses összeg van,a törlesztés + 27.083,-Ft lenne a 20 ezren felül még bő 5 évig,majd 48.750,-Ft még 6 évig.

Lehet a rövidebb futamidőnél maradni,ha nem gond a magas törlesztő,vagy hosszabba tenni,ha ez sok.

Viszont több kérdés is felmerül...

Mennyi önerő van például?

Mert egy 5 milliós házra 3,5 millió körül lehet hitet terhelni (+/- pár százezer Ft,területtől függ).

Ér-e 5 milliót majd az értékbecslő szerint?

Ha kiderül hogy nem,akkor családi ház esetében nem fogadható el fedezetként! (5 milliós érték alatt.)

Elég határesetek a számok,ilyen esetben sok kérdést kell még tisztázni,mielőtt belevág az ember az ügyletbe...

Írtam üzenetet.

6453. Szandiy
2015. jún. 15. 23:02
* Firpo. Bocsànat.
6452. Szandiy
2015. jún. 15. 23:01
Kedves Fripo! Abban szeretnék még segítséget kérni, hogy időközben kinéztünk egy hàzat, ami 5m Ft. Milyen szerződésmódosítàst javasol(821-es, 3,22m a mostani).És a módosított összeget azonali hitelként szeretnénk felvenni. Hogyan alakulna a törlesztőrészlet?
6451. Firpo (válaszként erre: 6450. - Szandiy)
2015. jún. 15. 01:29
;)
6450. Szandiy (válaszként erre: 6449. - Firpo)
2015. jún. 14. 23:17
Igen, erre az összegre gondoltam, elnézést. Köszönöm a vàlaszt.
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook