Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
6569. Idhikai (válaszként erre: 6565. - Idna2015)
2015. aug. 13. 15:37
Köszi! :) Remélem holnap megjön a csomag, mert csak hétvégén leszünk egy helyen inden aláíróval, következő héten már vadásznom kell szanaszét az országban.
6568. Idhikai (válaszként erre: 6566. - Firpo)
2015. aug. 13. 15:34
... szerinted ki intézte? ... írtam néhány hozzászólással ezelőtt, hogy 3-4 ügyintéző volt az ügyben... több mint három hónap után olyan hiánypótlást kellett teljesítenem, hogy a lányom személyi igazolvány száma, amit tudom, hogy beírtak még az elején... van amit duplán kértek.. áááááááá, katasztrófa volt. A fiamat egész tuti, hogy a férjemként kezelték, csak azért mert az a neve, ami a volt férjemnek, de ezzel már nem is foglalkozom. Holnap kellene fizetnem, persze nem tudok.. szerződésmódosítás, + 100 ezer az eladónak... és még mindig nincs vége. De legalább az már megvan, hogy pozitív a bírálat.
6567. Firpo (válaszként erre: 6565. - Idna2015)
2015. aug. 13. 15:24

Jó a leírás,annyival egészíteném ki,hogy a hiánytalanul (és hibátlanul) visszaküldött hitelcsomag visszaérkezése/leellenőrzése után csak akkor utal pár napon belül a cég,ha ügyvédi letétbe megy az összeg. (Általában hitellel terhelt ingatlanoknál van így,de lehet így kérni az adásvételiben a kifizetést amúgy is.)

Ha Eladónak,vagy felújításnál Adósnak megy az összeg,akkor a cég még kiutalás előtt intézi a jelzálogbejegyzést,ami 1-2 hét,tehát 2-3 hét múlva lesz pénz a visszaküldés után ebben az esetben.

6566. Firpo (válaszként erre: 6564. - Idhikai)
2015. aug. 13. 15:19

Igen,keresel egy közjegyzőt,és elküldöd neki előre az okirat mintát,ami a postán érező hitelcsomagban lesz.

Ennek aláírása 8 nap múlva lehetséges,a pozitív hitelbírálatról szóló e-mail érkezésének a dátumától.

(Ez most törvény,gondolkoznia kell a hitelfelvevőnek egy hétig,mielőtt aláírja...)

Az egyéb dokumentumok a csomagban lesznek,nem mindenkinek ugyanazok a feltételek,pontos leírás lesz a csomagban.

Aki intézi a hitelt,az segítsen az értelmezésében,ha megjött a csomag.

6565. Idna2015
2015. aug. 13. 15:12

Kedves Ildhikai!


Az emailben kapott hiteltervezet érkezése után pont 1 hétre postai úton kapjátok a hitelcsomagot. Lesz benne egy tételes lista a kifizetési feltételekhez teljesítendő teendőkről. Én az alatt az egy hét alatt egyeztettem időpontot a közjegyzővel. Hihetetlenül rendes volt, mert amikor mondtam, hogy Fundamentás az ügylet,közölte, azonnal vigyem a pakkot és akár ott helyben elkészíti. Erre vonatkozóan az én listámon így szerepelt: "-közokiratba foglalt egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozat és az eredeti okirat aláírt lapjáról készített hiteles másolat benyújtása"...3 példányt készített, mert ő is úgy értelmezte, hogy kettőt kell beküldeni.

A kapott listát nagyon figyelmesen olvasd át, mert ha pl. Neked is kell még egy díjtáblázatot beküldeni (nekem a hitelcsomagos már a 3. volt...:)))), azt speciel minden OLDALON alá kell írni. FONTOS, HOGY MINDEN ÉRINTETT-ADÓS, ADÓSTÁRS, TANÚK, ZÁLOGKÖTELEZETT, ETC.-ALÁÍRÁSA A SZERZŐDÉSEK LAPJAIN,AZ ADÓS, ADÓSTÁRS ALÁÍRÁSA EGYÉB DOKUMENTUMOK LAPJAIN,OLDALAIN HIÁNYTALANUL SZEREPELJEN, ÉS PONTOSAN ENNYIRE FONTOS AZ ÖSSZES DOKUMENTUM PONTOS KELTEZÉSE MINDENHOL, AHOL KELL.

ELSŐBBSÉGGEL, AJÁNLOTTAN FELADVA MÁSNAP MEGÉRKEZIK A FUNDAMENTÁHOZ, ÉS NÉHÁNY NAPON BELÜL UTALNAK.

AMENNYIBEN AZ UTALANDÓ SZÁMLÁHOZ TARTOZIK KÖTELEZŐEN BEÍRANDÓ KÖZLEMÉNY, HÍVD FEL A KÖZPONTOT MÉG ELŐTTE, NEHOGY ÚGY JÁRJ, MINT ÉN. :)))))))

6564. Idhikai (válaszként erre: 6563. - Firpo)
2015. aug. 13. 14:48

...köszönöm!

A pozitív hitelbírálat megvolt (több mint 3 hónap után), a szerződés-tervezetet emailben megkaptuk. Postai úton még nem.

Tehát itt helyben keresek egy közjegyzőt, ő tudja, mit kell csinálnia, megírja a papírt, és visszaküldöm az aláírt hitelszerződéssel és még mivel...(mik az "egyéb dokumentumok"?)?

Köszönöm.

6563. Firpo
2015. aug. 13. 14:19

Közjegyzői okirat írása a pozitív hitelbírálat után van,az aláírt hitelszerződéssel (és egyéb dokumentumokkal) együtt kell visszaküldeni.

A közjegyzői okiratból egy (1) eredeti példány kell.

(Van olyan közjegyző,aki nem is ad többet,csak egy másolatot még.)

6562. Idhikai (válaszként erre: 6561. - Idna2015)
2015. aug. 13. 14:01

Szia,

A közjegyzői okirat már a végleges szerződés után vagy azzal egyidőben van, vagy még előtte?

Köszönöm.

6561. Idna2015 (válaszként erre: 6558. - Axel1)
2015. aug. 13. 13:31

Kedves Axel1!


Nekem 2 közjegyzői okiratot kellett visszaküldenem. A hitelcsomagban volt egy felsorolás, hogy melyik dokumentumból hol és mennyi aláírással, hány példányt várnak vissza. Amennyiben bármi hiányzik + 1-2 hét csúszás az ügyintézésben a Fundamenta "hihetetlenül gyors" tempóját ismerve.

6560. Firpo (válaszként erre: 6558. - Axel1)
2015. aug. 13. 11:54

Kedves Axel1!


Egy eredeti példányt kell a csomaggal visszaküldeni.

6559. Firpo (válaszként erre: 6557. - Akela86)
2015. aug. 13. 11:53

Kedves Akela86!


Azt a tájékoztatót automatikusan kiküldik,mikor befogadják a hitelkérelmet.

Utána derül ki,hogy jó vagy nem a kérelem,csak a posta nem túl gyors a normál levelekkel...

6558. Axel1
2015. aug. 13. 11:48
Firpo! a közjegyzői okiratból hány pédányt kell elpostázni a Fundamenta részére?
6557. Akela86 (válaszként erre: 6539. - Firpo)
2015. aug. 13. 11:04

Kedves Firpo!

Olyan kérdésem lenne még,hogy az általános tájékoztatót(általános tájékoztatás jelzálghitelekről) minek küldték ha elutasították a kérelmet?Amit ugyebár 15napon belül vissza kellene küldenem.

6556. Firpo (válaszként erre: 6554. - Csacsi24)
2015. aug. 12. 14:57

Küldtem infót.

Minden rendben megy,a határidőn belül meglesz az összeg,ez szinte biztos. ;)

6555. Firpo (válaszként erre: 6553. - Viola083)
2015. aug. 12. 14:56

Kedves viola83!


Örülök hogy a fundával rendben ment minden,sajnálom az utána lévő macerát! :(

Sajnos nehéz mindenre gondolni egy adásvételi aláírásánál.

Az tény,hogy egy kötbér kikötését nem árt beleírni,ha nem teljesít valamilyen feltételt az Eladó határidőre.

(Ez lehet akár egy szükséges dokumentum beszerzése/átadása,ami az adásvételhez szükséges.)

Teljes biztonságot viszont ez sem ad,hiszen ahogy nem akar kiköltözni,úgy fizetni sem lenne hajlandó magától.

Viszont nem eszik ezt olyan forrón...!

Ha nem teljesíti a vállalását,kártérítési kötelezettsége keletkezik,mindenképpen konzultáljatok ügyvéddel,és tereljétek jogi útra az ügyet!

6554. csacsi24
2015. aug. 12. 10:40
Kedves Viola! Én nagyon szépen köszönöm a te információdat is! Igaz én eladóként várok a pénzemre mi már a szerződés kötéskor kiköltöztünk! De mi sajnos a vevővel nem jutunk dülöre! Majd ekor majd akkor fizet! De jó tudni hogy ti 2 hónap után már megkaptátok a pénzt! Én is kapok egy kedves fiatalembertől infot! Szép napot kívánok neked!
6553. viola083
2015. aug. 12. 10:08

Kedves Olvasók!


Szeretném leírni itt milyen tapasztalataink vannak a párommal a Fundamenta hitellel kapcsolatban.

2015.június 1-én benyújtottuk a hitelkérelmünket a Fundamnetához. Mindketten áthidaló kölcsönt vettük fel, mivel még nem járt le a megtakarítási időszak. A benyújtást követően 2 nap múlva már jelentkezett is az értékbecslő. 1 héten belül meg is történt az értékbecslés. Mivel az értékbecslő aláértékelte a megvásárolni kívánt lakást így kevesebb hitelt kaptunk, mint amennyit igényeltünk volna. A különbözetet saját önerőből fizettük ki, de lehetőség lett volna más ingatlan bevonására, de mi nem akartunk plusz papírmunkát. A lényeg, hogy elfogadtuk a felkínált hitelösszeget. Ezután egy héten belül megérkezett a hitelcsomag, amelyet kitöltöttünk és visszaküldtünk. Nagyon sokat segített nekünk a Fundamenta ügyintézőnk. Az igényelt hitel 2015.július 31-én átutalásra is került az eladók részére. Annyi még, hogy a hitelfolyósítási díjjal kevesebbet utaltak (ami nekünk 41.000 ft volt), de azt utána egy átvételi elismervénnyel átadtuk az eladók részére, amelyre rákerült a dátum is, hogy ezzel teljes egészében ki lett egyenlítve a vételár. Pontosan 2 hónap alatt megtörtént az utalás. Az augusztusi hónapban pedig már le is vonták az első törlesztőrészletet. Mi meg vagyunk elégedve teljesen a Fundamnetával!


Ami viszont most probléma, hogy az adásvételi szerződésben megállapodtunk az eladókkal, hogy a vételár teljes kiegyenlítését követően 30 nap múlva ki kell költözniük a lakásból, ami 2015. szeptember 8-án kell hogy megtörténjen. Addig a közüzemi számlákat fizetik. Most bejelentette az eladó, hogy nem hajlandó kiköltözni a lakásból. Küldtünk neki egy felszólító levelet, hogy amennyiben, nem költöznek ki az adásvételi szerződésben szereplő időpontig, úgy további jogi lépéseket teszünk.

Szeretnélek titeket így figyelmeztetni, hogy ha adásvételi szerződést köttök mindenképp kérjetek bérleti díjat az eladóktól, amíg a lakásból ki nem költöznek. Mi jó hiszemüek voltunk, csak azt kértük, hogy fizessék a számlákat addig, mivel elég megbízhatónak találtunk őket, de tévedtünk. Most fizetjük az albérletünket addig, plusz már a törlesztőrészletünket. Ők meg ingyen laknak bent a mi lakásunkban.

Remélem ezzel a történettel segítek azoknak akik a jövőben vennének lakást, hogy milyen hibát kerüljenek el. Akármennyire is jóindulatú az ember, mindig vannak akik ezt kihasználják.

6552. Firpo (válaszként erre: 6551. - E3e8ab07a5)
2015. aug. 11. 19:36

Nincs mit. :)

Ha nem vagy biztos valamiben,a 0614118181-es számon konkrét segítséget/tanácsot is adnak pillanatokon belül.

2015. aug. 11. 19:30

Kedves Fripo!

Köszönöm! :)

6550. Firpo (válaszként erre: 6549. - E3e8ab07a5)
2015. aug. 11. 19:26

Kedves Stuncogo!


Ha határidőre beküldöd,akkor nincs jelentősége számodra,hogy meddig ellenőrizgetik.

(Amúgy 30 napon belül meg szokott történni a visszaigazolás,hogy minden rendben,vagy szükség van-e pótlásra.)

Elvi lehetősége megvan a helyszíni ellenőrzésnek,de nem jellemző.

Ha az egész összeg le van igazolva ami szükséges,akkor a számlák/kiállító cégek valódiságát/helyességét ellenőrzik első sorban.

2015. aug. 11. 18:22

Olvasom a fórumot, de az én kérdésemre nem talàltam a vàlaszt.

Megtakarítottunk, àllami tàmogatás, megkaptuk, felújítottunk. Hogy történik a szàmlàk benyújtàsa? Eredetit benyújtom és tàblàzstba foglalom. Mennyi időbe telik mìg elszámoljàk és rendben talàljàk? Ellenőrzik, hogy beépítettünk e mindent (van egy ajtó, ami a végén nem került be,de szàmlàn szerepel), mit csinàltunk a hàzon?

6548. csacsi24
2015. aug. 11. 17:09
Köszönöm szépen válaszoltam!
6547. Firpo (válaszként erre: 6546. - Csacsi24)
2015. aug. 11. 16:43

Kedves csacsi24!

Ezt így nehéz megmondani.

A vevő azt mond amit akar,nem tudjuk...

Ha hamarabb teljesülnek a hitel kiutalási feltételei,akkor a funda nem várja meg a határidő végét,utal hamarabb.

Az tény,hogy ha nem szoros a határidő,a cég sem kapkod.

A határidő letelte előtt viszont sajna nem nagyon lehet reklamálni.

(Konkrét infókat a cég nem oszt meg mással,csak a szerződővel.)

Írtam üzenetet,lehet utána tudok nézni.

6546. csacsi24
2015. aug. 11. 16:18
Szia! Firpo! Engem az érdekelne hogy junius 08.- án aláirtam egy adásvételi szerződést mint eladó! Azóta konkrétan az eladó halogatja h mikor utal a fundamenta, szerinted még meddig kell várnunk a pénzünkre? Fundamentás hitelel fizetne! A szerződésben 3 hónap van valóban ki kell várni? Elvileg minden papít rendben van! Köszönöm ha válaszolsz!
6545. Firpo (válaszként erre: 6544. - Purzi)
2015. aug. 11. 14:08
Így van! Nincs mit. :)
6544. purzi
2015. aug. 11. 13:10

Kedves Firpo! Köszönöm a gyors válaszodat,de ketten vagyunk tulajdonosok,szóval ketten fogunk akkor ezek szerint aláirni!


Nagyon szépen köszönöm!

6543. Firpo (válaszként erre: 6542. - Purzi)
2015. aug. 11. 12:42

Örülök hogy minden rendben. :)

A zálogkötelezettnél az/azok ír(nak) alá,akik az ingatlan tulajdonosa(i),haszonélvezői lesznek.

Ha ez egy személy,akkor csak egy helyen.

6542. purzi (válaszként erre: 6530. - Purzi)
2015. aug. 11. 11:31
Kedves Firpo! Képzeld el tényleg gyorsan megy a dolog,emailben már meg is érkezett a tervezet illetve az Általános tájékoztatás hiteligényre vonatkozóan. Ott több helyen kell aláirni,az adóst,adóstársat értem,de a végén ugye jól gondolom,hogy zálogkötelezettként csak az adósnak kell aláirnia és csak 1 helyen a 4-ből? köszönöm válaszod!
6541. Firpo
2015. aug. 8. 21:55

Így van.

Be kell küldeni ami van,írnak majd,hogy mi kel még.

6540. tuttuka (válaszként erre: 6532. - Missouri)
2015. aug. 8. 14:31

Szia!

Én a következőt csináltam:

Dátum szerint sorba raktam a számlákat

A számlaszám egyértelmű

A tárgy rovatba olyanokat írtam, hogy alapanyag, alkatrész, (bútornál, hogy beépíthető), beépíthető háztartási nagygép (sütő, mosó, mosogatógép, hűtő stb)

Nem kell szétválasztani az elszámolható és nem elszámolható tételeket

Az érték, a számla végösszege ÁFÁ-val

Nem baj, ha az összes számla végösszege több mint az elszámolandó összeg

Ők kimazsolázzák amit elfogadnak, lemásolják, és az eredetit visszaküldik

Azt is, amit nem fogadtak el

(Nekünk összesen 17000 Ft, amit pótlólag be kell mutatni)

Szóval nem olyan bonyolult a dolog, mint elsőre látszik

Sok sikert!

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook