Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2015. okt. 13. 08:26

Tisztelt Firpo Úr,

a következő kérdésem volna : Fundamenta áthidaló kölcsön esetében mekkora a minimálisan igényelhető hitelösszeg ? Ok : kisebb értékű ingatlan megvásárlásáról lenne szó.

Válaszát előre is köszönöm.

6688. Firpo (válaszként erre: 6684. - Lizoka)
2015. okt. 12. 23:14

Kedves lizoka!


Ha megvan a pozitív bírálatos hitelcsomag (és eltelt a 7 nap az e-mail óta),akkor minél előbb visszapostázni,és kérelmet írni hogy a jelzálogbejegyzést Te intéznéd,és megfizeted az 5.000,-Ft-os sürgősségi díjat!

Így 1-2 nap múlva Te átveheted az ügyfélszolgálaton a bejegyzési kérelmet,Te elviszed a Földhivatalba,ott bejegyzik a jelzálogot,kikérsz egy eredeti hiteles tulajdoni lapot,visszaviszed az ügyfélszolgálatra,és pár napon belül jön a pénz,ha minden dokumentum hiánytalan.

6687. Firpo (válaszként erre: 6685. - R314)
2015. okt. 12. 23:10

Kedves R314!


Örülök hogy minden rendben ment! :)

(Egyébként az ügyletek nagy százaléka így történik,csak értelemszerűen az elégedett Ügyfél nem ad hangot a nyilvánosság körében az elégedettségének általában,aki elégedetlen az meg többször. Ez természetes.)

A leírt folyamatnak így kell történnie,kicsit az üzletkötőnek kell figyelnie,ha van egy kis fennakadás,és nincs gond.

6686. R314
2015. okt. 12. 21:56

lizoka:

A hitelbírálat ha minden rendben a papírokkal akkor 1 hét, az utalás pedig 2-3 nap maximum, így van esélyed!

6685. R314
2015. okt. 12. 21:55

Kedves Mindenki! Mivel írtam ide többször az elmúlt pár hónapban és el is olvastam több száz bejegyzést, úgy érzem tartozom azoknak akik a jövőben fognak Fundamenta hitelt felvenni.

Röviden összefoglalnám a történteket:

Augusztus 10.-én jeleztem a SZEB-emnek, hogy megvan a kiszemelt ház, még aznap felhívott az értékbecslő, másnap jött, rá két napra volt értékbecslés, és erre egy napra csináltuk adásvételit és még aznap adtuk le a hitelkérelmi papírokat. Ez nagyjából 1 hét volt, az augusztus 20 miatt pedig a hitelkérelem befogadása augusztus 28.-a volt.

Innentől 30 nap alatt kel hitelbírálatot csinálnia a cégnek, nekem Szeptember 2.-án hajnalban érkezett az e-mail a pozitív elbírálsáról, majd rá egy hétre érkezett a hitelcsomag amit akkor már alá is írhattam volna, mert a hét nap letelt, a szerződésen szeptember 2. volt. Más elfoglaltságaim miatt csak egy héttel később kezdtem el intézni a földhivatali utalást a jelzáloghoz, a biztosítást és a csoportos beszedési megbízást és a közjegyzői okiratba foglalt tartozás elismerést. Ezt további 3 nappal később adtam postára (szept. 22) amit kevesebb mint 1 héttel később vissza is jeleztek, hogy minden rendben, jelzálog bejegyzést intézik. Október 7.-én este az ügyfélszolgálat visszajelzett, hogy másnap utalnak. Az egész folyamat két hónap volt, amiben két hétig nálam pihent az ügyintézés. Korrektek és gyorsak voltak, fennakadás pedig nem volt. Ebben sokat segített ez a fórum (Firpo) a SZEB-em és a Közjegyző segítőkészsége és hozzáállása.

ÉN EGY ELÉGEDETT FUNDIS VAGYOK!

6684. lizoka (válaszként erre: 6683. - Firpo)
2015. okt. 12. 13:53

Kedves Flirpo!

Köszönöm!

Esetleg ha irnál a gyorsìtàs mòdjárol nagyon hálás lennék.

6683. Firpo (válaszként erre: 6682. - Lizoka)
2015. okt. 12. 12:43

Kedves lizoka!


1.

Vevőknek semmi okuk/joguk nincs cirkuszolni 30-áig.

2.

Lehet gyorsítani a kifizetésen,de csak ha már nálad van a hitelcsomag,amit pozitív bírálat után kapsz.

3.

Egyeztetni kell a központtal,ha ki akarod fizetni önerőből,de lehetséges!

A központ elmondja,hogy így majd milyen papírokat küldjél vissza még pluszban a hitelcsomaggal majd.

6682. lizoka
2015. okt. 12. 12:26

Szeretnék segitséget kérni!

Aug 10- én kötöttem adásvètelit.fundi hitelt veszek igénybe.

Az adàsvételim okt.30 határidővel van irva a vevők már cirkuszolnak velem,hogy mikor lesz pénz.Sajnos ugylátszik kifutunk az okt 30-bòl meert most megakadtunk.Magyar állam kincstár ül egy papirunkon aztán nekem kell a hitelpapiron csücsülni egy hétig.majd 2 hét mig kiutaljàk a pénzt.Tehát tuti kifutunk az okt 30-bòl./majdHÀROM honap/

A kèrdésem a következő:

Ha én összeszedem a hitel összeget ès kifizetem az eladòknak /akik négyen vannak és mindenhovà tartoznak/ akkor eltudom intézni,hogy a fundi az én szàmlàmra utalja a pènzt ne az eladoknak mivel èn megelőlegezem nekik.mert ha én kifizetem ügyvéd előtt és az ő szàmlájukra is rà kerül én tuti nem kapom vissza a pénzem.

Remélem erthetően irtam az idegeimet kicsit megviseli a dolog!!!köszönöm ha segit valaki.

6681. Firpo (válaszként erre: 6680. - Hitetlen)
2015. okt. 10. 23:37

Az üzletkötő lehetett volna alaposabb,ha egyáltalán tudott a hitelkeretről...

(Sokszor nem mondják el az Ügyfelek,mert nem tartják fontosnak,mondván "Nincs kihasználva!".)

A számlanyitási díj nem számít!

(Igen,nem számít!)

Ugyanis sehol máshol nincs ilyen ajánlat!

Ahol "elengedik" a díjat (nem engedik azt el,de hosszú lenne kifejteni),ott nem lehet lakástakarék-pénztári azonnali kölcsönt kapni.

Mindegyik másik lakástakarék-pénztár banki hitellel kombinálja az LTP-t,amely változó kamatperiódusú,kockázatos.

Csak a fundánál van ilyen lehetőség,az ezért kifizetett számlanyitási díj elenyésző ahhoz képest,amennyi előnnyel jár a hitele.

6680. hitetlen (válaszként erre: 6679. - Firpo)
2015. okt. 10. 16:41

Kedves Firpo!


Köszönöm a gyors választ.Sajnos a mi esetünkben senki sem javasolta a hitelkérelem beadása előtt, hogy meg legyen szüntetve. A hitelkeret volt túl magas, 1.300.000,- Ft, de mivel nem volt igénybe véve, így könnyen meg lett szüntetve, a kártya be lett vonva. A központ adóstárs bevonását kérte emiatt. A lányomék üzletkötőjük mondta, hogy vagy a hitelkártya legyen megszüntetve, vagy be kell vonni egy adóstársat, a levél csak adótársról szólt, ami pont azon a napon jött meg, mikor a kártya meg lett szüntetve, be lett vonatva.Nos, kíváncsian várom a központ döntését, annál is inkább, mivel éppen most akarnak a fiamék is lakáskasszát nyitni, és én is gondolkodom rajta, de ha a lányomékat elutasítják emiatt, akkor keresünk egy olyan szolgáltatót, ahol mindezt megtehetjük számlanyitási díj nélkül, mivel az a Fundamentánál a legmagasabb.A családtagjainknak vannak még terveik, lakáscsere, vásárlás, stb, így nem szeretnék eladósítani magukat a lányom adóstársaként, így több adóstársat nem tudunk produkálni neki. Mindenesetre nem keveset bukik azon, ha emiatt mindez meghiúsul, mert volt néhány költségül már emiatt, pl előszerződés, stb.

6679. Firpo (válaszként erre: 6678. - Hitetlen)
2015. okt. 10. 12:37

Kedves hitetlen!


A 2015.01.01-jével életbe lépett úgynevezett "fair bankrendszerről szóló törvény" értelmében a rendelkezésekre álló hitelkeretek 5%-át úgy kell tekinteni,mintha törlesztőrészletek lennének.

Tehát ha valakinek van például egy 500ezer Ft-os hitelkerete,akkor 25.000,-Ft-os meglévő havi törleszteni valóként kell tekinteni azt!

Ez törvény,minden pénzintézetre vonatkozik.

(Ennek oka,hogy a keret bármikor lehívható,és költsége lesz belőle az ügyfélnek havi szinten.)

Ha határesetek a leigazolt jövedelmek,vagy túl nagy a hitelkeret,akkor azt szoktam javasolni,hogy a hitelkérelem beadása előtt szüntessék meg,illetve csökkentsék le azt.

Mégpedig pont azért,mert azok nélkül lehet hogy átmenne a hitel,de ha a központ adóstársat kér emiatt,akkor már nem biztos hogy eltekint attól,hiába van megszüntetve utólag a keret...

Mindenesetre meg kell próbálni,ha nagy volt a hitelkeret,és csak amiatt jött a levél,akkor bejöhet a húzás.

Veszteni való nincs vele,és nagyjából 1 hét alatt kiderül,hogy bejött-e a lépés?

6678. hitetlen
2015. okt. 10. 09:34

Kedves Firpo!


A lányomék már kinézték a házat, előszerződést kötöttek rá, és négy hét után jött a levél, hogy az adóstársnak a hitelkártyája miatt be kell vonni, még egy kezest. Mivel a hitelkártyának csak a kerete volt nagy, mert a bank szinte évente emelte azt, viszont igénybe alig volt véve, az meg lett szüntetve. Ez sokkal egyszerűbb volt, mint még egy adóstársat előkaparni, mivel az az adósság, amire a keret szólt, NEM volt adósság , csak lehetőség. Így már meg fog felelni a Funamentának??

6677. Firpo (válaszként erre: 6676. - Kapkri)
2015. okt. 9. 14:00
Akkor meg kell várni míg lejár a szocpol,elintézni a MÁK-nál és a Földhivatalnál a törlést,és utána lehet adásvételit kötni,indítani a folyamatot.
6676. kapkri (válaszként erre: 6675. - Firpo)
2015. okt. 8. 18:56
Akkor érdemes megvárni míg lejár a szocpol és töröltetik a tilalmakat a tulajdoni lapról?Ha nem akarják visszafizetni a szocpolt.Törlés után jelezzük a funda felé igényünket?
6675. Firpo (válaszként erre: 6674. - Kapkri)
2015. okt. 8. 18:36

Kedves kapkri!


Hát,amikor megvennétek.

Csak arra kell figyelni,hogy ha már lejártak a fundák,akkor kérni kell egy újra besorolást,hogy indítsák a kiutalási folyamatot.

Ez a gyakorlatban azt jelenti,hogy kb 4 hónap,mikor a bejelentéstől számítva megjön a pénz.

(Ha nem kell sürgősen,annak díjai vannak de lehetséges.)

Ha még szocpol van a házon,és a lejárta előtt történik az adásvétel,akkor a tulajnak letétbe kell tennie a szocpol összegét a MÁK-nál,majd akkor visszakapja,ha vesz másik ingatlant.

6674. kapkri
2015. okt. 8. 10:42
Szia Firpo! Meg van a családi ház amit meg akarunk venni.Szocpol van rajt 2016 febr.26ig.Mikor érdemes ügyvédhez menni adásvételi szerződést megkötni? Fundáink lejártak.Mikor jelezzük feléjük,hogy szükségünk van a pénzre ill.hitelre is?
6673. Firpo (válaszként erre: 6672. - R314)
2015. okt. 7. 22:14
Helyes,örülök hogy minden rendben! :)
6672. R314
2015. okt. 7. 20:21

Fontos hát :)

Háromszor bontották a vonalat azzal hogy technikai okok miatt ma nem tudják ma fogadni a hívásomat, de a bíztatásodra negyedjére sikerült! Holnap utalnak :)

6671. Firpo (válaszként erre: 6670. - R314)
2015. okt. 7. 20:00

Igen.

Meg kell várni amíg felveszik.

(Elméletileg tartani szokták,hogy 5 percnél tovább nem zenélnek.)

Te tudod hogy fontos-e neked a dolog...?

A megoldás ez,hogy beszélsz a központtal,hogy kiderüljön a dolog.

6670. R314
2015. okt. 7. 19:47
zene van, a 4es gomb majd kettes gomb után majd 5 perc múlva mondja... mindegy, azért köszönöm
6669. Firpo (válaszként erre: 6668. - R314)
2015. okt. 7. 19:43

Nekem megy,most próbáltam.

Lehet csak valami átmeneti terheltség volt.

Nem kell bízni semmiben,hanem meg kell kérdezni,hogy mi a helyzet,van-e valami teendőd.

6668. R314
2015. okt. 7. 18:51

Technikai okokból nem tudnak hívást fogadni :(

Nincs CSOK, minden papír rendben volt, a ház tehermentes :(

Hát bízom a legjobbakban

6667. Firpo (válaszként erre: 6666. - R314)
2015. okt. 7. 18:45

Kedves R314!


Nem így szokott lenni,alapesetben a Földhivatal nem vár.

Itt valami más van.

(Például CSOK igénylés folyamatban,vagy valaminek a törlése folyamatban.)

Mivel nem ismerem az ügy konkrétumait,biztos ötletem nincs.

De nagyon egyszerű a megoldás;

-fel kell hívni a központi számot 0614118181,ott látnak minden történést,és már mondják is.

Szerdánként 8-ig vannak,úgyhogy hajrá! :)

6666. R314
2015. okt. 7. 18:06

Kedves Firpo,


Az én hitelügyletem az utolsó lépéseknél jár, de ma kaptam egy tértivevényes levelet a Földhivataltól, hogy a Fundamenta által kezdeményezett jelzálog bejegyzést a rangsorban előrébb álló beadvány elintézéséig függőben tartják, legalább 2016 március 20.-áig.

Ha jól gondolom, akkor a rangsorban előrébb álló beadvány az ingatlan átíratása, mert jelenleg csak széljegyen vagyunk rajta. Viszont a szerződés szerint az eladó eladta nekünk mint vevőknek az ingatlan, tulajdonjog fenntartással, mely addig áll fent míg a vételár nem kerül kifizetésre. Ez nekem most olyan 22.-es csapdájának tűnik. A kérdésem az lenne, hogy (már ha a fent említett vélelmezés helyes) a Fundamenta így akkor nem is utal vagy egyébként is ez a folyamat?


Köszönöm

6665. Firpo (válaszként erre: 6663. - Snowcat)
2015. szept. 25. 23:57

Kedves Snowcat!


Az eladó nem reklamálhat,amíg a fizetési határidő nem telt le (persze tudom,hogy mindenki türelmetlen).

Ha letelik,akkor akár el is állhat a szerződéstől.

Ha 28-án kérik le a tulajdoni lapot,akkor biztos hogy nem csúszol ki a határidőből,mivel a 15 nap 10.13-án telik le.

A gyakorlatban nem szokták kivárni a 15 napot,általában 3-4 munkanapon belül utalnak a tulajdoni lap lekérése után,ha minden rendben.

6664. Firpo (válaszként erre: 6662. - Kiskukk)
2015. szept. 25. 23:52

Kedves kiskukk!


Nem ismerem az ügy részleteit,nehéz mit mondanom.

Ha a központos,telefonos ügyfélszolgálatos az eset ismeretében mond egy határidőt,abból még sosem csúsztak ki az általam ismert ügyekben.

6663. Snowcat
2015. szept. 25. 22:18

Kedves Firpo !


Nekem is lenne egy kérdésem. Az én ügyem már ott tart,hogy a szerződéses csomag papírjai rendben voltak,a jelzálog bejegyzése folyamatban van a földhivatalnál.Az ügyfélszolgálat szerint 09.28.-án kérik ki a tulajdonlapot és ha rendben van, akkortól számítva 15 napon belül utalják a hitelt.Nekem ez egy adásvételhez + felújításhoz szükséges, de mi történik abban az esetben, ha az adásvételi szerződésben lévő határidőt nem sikerül tartani? Így is magyarázkodom az eladó irányába,hogy július 20.-a óta még csak itt tart az ügy,bár az eladó is aláírta az adásvételi szerződést,amiben október 16.-a a határidő,de sajnos már ,,rágja a fülem", sürgeti,hogy így fogalmazzam meg a dolgot és hiába mondom, hogy mindent megtettem, nem rajtam múlik.elképzelhető,hogy nem várják ki a 15 napot és előbb utalnak?Köszönöm előre is a választ és segítséget!

6662. kiskukk
2015. szept. 25. 16:58

Kedves Firpo!


Hétfőn 09.28-án írjuk alá a lakásvásárlási szerződésünk ha minden jól megy okt-6ig leadjuk személyesen a központban a földhivatal által érkeztetett adásvételi szerződést. Bent azt a választ kaptuk, hogy ha ez megtörtént 1 hónapon belül utalják a megtakarítást mivel már május 29-én felmondtuk a szerződést és 6 hónapon belül kell az adásvételit bemutatni. Az a kérdésem hogy számíthatunk csúszásra a fundamenta részéről? vagy általában az 1 hónap ebben az esetben pontos dátum. Köszönöm!

6661. Firpo
2015. szept. 25. 16:32

Ha érint valakit;

A funda október 1-jétől visszaállítja a hitelkiváltás lehetőségét a volt devizahiteleseknek.

Tehát újonnan nyitott szerződésekre is ad hitelt ismét,ha valaki át akarja hozni a hitelét a régi pénzintézetétől. :)

6660. Firpo (válaszként erre: 6659. - Idhikai)
2015. szept. 16. 19:22

Örülök,hogy végül pozitívan zárult a dolog. :)

Sajna vannak kivételek,amikor nehezen jön össze a dolog...

A lényeg hogy lezárult,és jó hitelt kell fizetned,amivel remélhetőleg nem lesz gondod.

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook