Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
6719. Firpo (válaszként erre: 6718. - Ildi992)
2015. nov. 3. 21:25

Valami nem volt kerek ott...

A becslés folyamata sehol nem úgy történik,ahogy mondták az állítólagos vevő jelöltek.

6718. ildi992
2015. nov. 3. 20:26

Köszönöm a válaszokat.

Nem engedtem meg, hogy az állítólagos vevő fényképezzen,de az értékbecslőnek igen.

Ezt úgy vették, hogy én álltam el a ház eladásától..... Az ilyen embert fel kellene jelenteni, csalás alapos gyanújával....

6717. Firpo (válaszként erre: 6715. - Ildi992)
2015. nov. 3. 14:31

Kedves ildi992!


Ahogy az előttem "szóló" írta!

A Fundán keresztül rendelik meg a becslőt,az 1-2 napon belül egyeztet egy időpontot,és érkezik a jelölt ingatlanhoz.

Ő készít fotókat,alaprajzot,és hivatalos számlát is hagy,a díj 18 ezer Ft + ÁFA = 22.860,-Ft.

(Nyilván a vevőjelölt fizeti.)

A becsléshez kell még egy tulajdoni lap fénymásolata is,mely 30 napnál nem régebbi,valamint családi ház esetében egy térképmásolat is.

6716. Debrecen88 (válaszként erre: 6715. - Ildi992)
2015. nov. 3. 09:51

Szia!


A fundamentától ki megy az értékbecslő, nem elég a benyújtott fotó!!

A valódi értékbecslőt megfogod ismerni :) szerződés számra is rákérdezhetsz tőle! -így biztosan fogod tudni, hogy a Fundamentától ment ki!

6715. ildi992
2015. nov. 3. 02:03

Sziasztok!


Mint ingatlan eladó kérdezem.

Lenne ( lett) volna egy vevő. Fudnamentánál akar hitelt felvenni. Ehhez ugyebár kell értékbecslő. Az ő állítása szerint az is elég, ha az ingatlant a vevő, azaz saját magunk egyénileg lefényképezik kívülről belülről, azáltal a bank tud egy értéket mondani. Fél óráig győzködött a telefonban, hogy ilyen van, hívjam fel, megadta a nevét telefonszámát, hogy az OTP-nél is van ilyen.

Ragaszkodtam, hogy a hivatalos értékbecslő jöjjön ki, ezen most gondolkodniuk kell pár napot.

Lehet hogy vesztettem, egy vevőt.

Ha ki is jön ez a bizonyos értékbecslő, honnan tudhatom, hogy nem hamis papírokkal jön? Hogy valójában a Fundamentától van?

Nagyon bizonytalan vagyok a céljaikkal kapcsolatban, de lehet, hogy csak túlaggódóm.

6714. Firpo (válaszként erre: 6712. - Sfintu)
2015. okt. 30. 09:32

Amúgy a közeli hozzátartozói nyilatkozat nem okoz csúszást.

Az nem változtat kedvezményezettet,csak az illető lemond más javára.

Csúszást az okoz,ha a lakásszámlában módosítunk kedvezményezett személyt,bejelentő lapon.

6713. Firpo (válaszként erre: 6712. - Sfintu)
2015. okt. 30. 09:27

Kedves Sfintu!


Ezzel kapcsolatban sajnos nincs jó hírem.

Az eljárás a MÁK-kal elektronikusan történik,mindig azonos protokol alapján.

Erre semmilyen személyes ráhatás nem lehetséges sajna.

Nem is egyesével történnek a visszaigazolások,hanem csomagokban.

Egy hónapban egyszer történik ilyen infócseqe a központtal hónap elején.

Akinek szerencséje van annak megvan egy hét alatt,akinek peche annak egy hónap.

atól függ ugye,hogy mikor adta be a módosítási kérelmet.

6712. Sfintu (válaszként erre: 6464. - Firpo)
2015. okt. 29. 21:30

Kedves Firpo,

ahogy olvasom mi is ebben a cipőben járunk, hogy a hitelkérelmi csomag beadásával egy időben módosítottunk a szerződésen az un. közeli hozzátartozói nyilatkozattal, hogy a pótfedezet tulajdonosa kedvezményezettként fog szerepelni az ügyletben, aki egyből át is ruházza a szerződőre az kedvezményt.


A kérdésem az tehát, hogy ez a bizonyos 1 hónap MÁK-os visszaigazolást fel lehet-e gyorsítani azzal, hogy sátrat állítok a hivatal tövében és személyesen "zaklatva" az ügyintézőt kipréselem a hivatalból az igazolást, amit hiánypótlásként be is nyújtok a Fundának- persze kérés nélkül.


Előre is köszönöm a személyes segítséged.

Üdv.

Zoltán

6711. Firpo (válaszként erre: 6710. - Takter)
2015. okt. 28. 21:03

Mindenre van megoldás,csak tudni kell,hogy mi a teendő! :)

Persze ez az üzletkötő dolga lenne...

(Ezért mondom mindig,nem a cég a rossz,csak nem mindegy ki intézi!)

Ürülök hogy halad az ügyetek!

6710. takter
2015. okt. 28. 19:54
Köszönöm Firpo, így tettünk. Igaz nem 5, hanem 10 ezer, mivel futárral hozattuk fel a földhivatalból. Reméljük most már tényleg pár nap.
6709. Firpo (válaszként erre: 6707. - Takter)
2015. okt. 27. 22:29
Erre a gyorsított eljárásra rákérdeznék a helyedben minél előbb,hátha...
6708. Firpo (válaszként erre: 6707. - Takter)
2015. okt. 27. 21:21

1.

Ha átruházunk szerződést,azt pár nap alatt a funda intézi.

Ha kedvezményezett módosul,akkor az Államkincstár visszaigazolására kell várni,ami lehet akár 30 nap is. Utána indul a hitelbírálat maximum 30 napja.

2.

Az hogy ott vannak a bankszámla kivonatok,még nem jelent semmit.

Fizethetnétek csekken is hitelt. (Pl. autó.)

3.

Lehetett volna az elején tudni,mi lesz a menete a dolgoknak,csak az üzletkötő sajnos nem gondolta végig,csak sodródott az árral sajnos...

4.

Ha kérték a limit nélküliséget,akkor nem volt az.

(A bankban sokszor állítják hogy az,de tévednek általában,tehetségtelenek hozzá sajnos.)

5.

Nem,nem szükséges a saját megtakarítást meghosszabbítani pénzért egyelőre. Annak tényleg díja lenne.

6.

Nem,nem csak 17 éves futamidő van. Van 9-12,5-15 éves is.

(Valószínűleg több jutalékot csinál így az üzletkötő a hosszú hitelből,és a betörlesztésre szánt külön számla meghosszabbításával. Ez rendkívül etikátlan!)

A hosszú folyamat az üzletkötő felkészületlensége miatt van kizárólag! Ez biztos a leírtak alapján.

Nem a funda tehet róla,egy felkészült üzletkötővel fele ennyi idő ez az egész!

(Bár ez most Téged kevéssé vigasztal...)

6707. takter (válaszként erre: 6706. - Firpo)
2015. okt. 27. 20:18
Annyira hosszú és szövevényes már az egész, de igyekszem tömören és érthetően összefoglalni. 2 db Fundamenta lakástakarék szerződés volt, amelyek 2014 márciusában lejártak, de mivel még nem volt konkrét lakás , így tovább fizettük, természetesen kifizetve újra a szerződéskötési díjat mindegyiknél, illetve idén januárban anya nevére is kötöttünk egyet. Az idén sikerült egy megfelelő lakást találni, felvettük a kapcsolatot az üzletkötövel. Azzal indított, hogy letesszük az önrésztés a megmaradó kb.60%-ot felvesszük hitleként tőlük, a maegtakarításunakt pedig 2019-be majd visszaforgatják törlesztésként. Mivel önrészként szinte csak a Fundamentás eddigi megtakarításunk állt rendelkezésre, így az első 2 szerződést megszüntettük és kértük a kifizetését. Ez történt június végén. Közben kiderült, hogy az idén januárban kötött lakástakarék az anyum nevén van, így ő adástársként fog majd szerepelni. 2 nappal később szólt az üzletkötő, hogy bocs, nem adóstárs, hanem ő lesz az adós. Ezt nem akartuk, így az én egyik megszűnő szerződésem átírásra került az ő nevére, az új pedig az enyémre, természetesen fizetve az átírási költséget. Itt csúsztunk el, mivel azt az információt kaptuk, hogy ezt az Államkincstár bírálja el, aminek 60 nap az ügyintézési határideje és csak utána indulhat a hiteligénylés, emiatt került a kinézett lakás adásvételi szerződésébe a nov. 30-i határid, mint legrosszabb eset. A névcsere kb 2 hét alatt megtörtént a Fundamenta és nem az Államkincstár ügyintézésében. Nár a saját megtakarítás kifizetése sem volt zökkenőmentes, már beküldtük a lakás adásvételi szerződését mikor nyilatkozni kellett mire használjuk fel. Majd arról szabadkezes nyilatkozatban 2 tanúval, hogy nincs más hitelónk. ( bakker, előtte bekértek 3 havi bankszámlakivonatot, mindegy beküldtük ) Majd újabb 1 hónap múlva arról nyilatkoztunk ismét postai úton, hogy az állami támogatást mire vesszük igénybe. Majd hetek múlva arról, hogy milyen számlaszámra kérjük utalni. Mindez persze, részletkérdés, bár nem értjük, hogy rögtön az elején ezeket nem lehetett volna együtt? Nagyjából ennyi az előzmény. Hiteligényléssel kapcsolatban csupán arról jött levél, hogy a limit nélkülivé tegyük a Fundamentás megbízást. Noha az volt első perctől fogva, de azt a Fundamenta nem fogadta el, így külön saját kérésre született természetesen fizetős banki nyilatkozatot csatoltunk a hitelcsomaghoz. Mivel elismerték, hogy a hitelkérelem beérkezett augusztusban, ezért igérték, hogy 30 nap letelt, így megsürgetik az ügyünket. Ehhez képest ma ott tartunk, hogy nem járt még le a nov. 30. Persze nem, sorolhatnám a magánügyi érveket, hogy miért is lenne jó még most költözni, de ez mellékes. A lényeg az, hogy a hiteligénylés után nemhogy 30, hanem 60 nappal is túl vagyunk. Nem 1 nap szabadságba került eddig sem értékbecslőt várni, bankba, közjegyzőhöz, biztosítóhoz stb rohangalni minél hamarabb, hogy ne húzzuk az időt. Igyekeztünk, amit lehetett és elvártak betartottuk, megcsináltuk. Hasonló korrektséget vártunk volna mi is. Még egy kérdés, illetve 2. Az egyik az, hogy most a megmaradó Fundamenta megtakarításunk állítólag 4 éves futamidő helyett 10 évre fog szólni, ez tényleg újra 52 ezer Ft? Másik kérdés, csak 17 éves futamidő létezik áthidaló és lakásvásárlási kölcsön esetén, vagy van rövidebb távú is, csak mi nem tudunk-tudtunk róla?
6706. Firpo (válaszként erre: 6705. - Takter)
2015. okt. 27. 19:11

Kedves takter!


Sajnos azt nem írtad,hogy milyen szerződésekre kértétek a kölcsönt...

Áthidaló kölcsön megtakarítási szakaszban lévő lakásszámlákra,vagy lejártakra lakáskölcsön?

Ha lejártakra,akkor mikor jártak le,mikor jött a levél a lejáratról?

A hitelbírálat a hitelkérelem beérkezésétől számított maximum 30 nap,amiből a tapasztalatom szerint soha nem csúszik ki a cég,sőt!

(Az más kérdés,hogy ha hibás a beadott csomag,akkor a hiánypótlástól újraindul a 30 nap,de nem szokták kihasználni.)

Panaszt a központnál lehet tenni,arra odafigyelnek!

Ha másra nem is jó,arra mindenképp,hogy ha esetleg anyagi kár ér titeket (ne adj Isten a foglaló elvesztése),akkor kártérítési igénnyel tudjatok fellépni,amennyiben jogos a panasz.)

Viszont a november 30-ai határidő bőven sok,addig biztosan meg kell lennie a pénznek.

Ennyi ideig semmiképpen sem kellene tartania a dolognak,az ügyintéző valóban nem állt a helyzet magaslatán sajna... Ez az ő sara.

Azzal lehetett volna gyorsan pénzt csinálni,ha Te kérted volna a jelzálog bejegyzés saját magad általi ügyintézését! (Talán még nem késő.)

Ez úgy működik,hogy a hitelcsomag visszaküldésénél nyilatkozol,hogy vállalod a sürgősségi eljárás 5.000,-Ft-os díját,kéred hogy a jelzálog bejegyzési kérelmet ne a Földhivatalnak postázzák,hanem adják oda Neked!

(Pesten lehet átvenni csak,vagy postázzák.)

Te elmész a Földhivatalba,ráteteted a jelzálogot a kapott csomaggal,ott egyből kikérsz egy eredeti,hiteles tulajdoni lapot amin már rajta van a Fundamenta,és beviszed az ügyfélszolgálatra.

Ezzel a megoldással 3-5 munkanapon belül pénz szokott lenni,ha minden más rendben van már.

6705. takter
2015. okt. 27. 18:42
Kedves Firpo! Az augusztus 17-én érkeztetett hiteligényünkre többszöri érdeklődésünk után megigérte az üzletkötő illetve a központ is, hogy megsürgetik az ügyünket. Október 14-én postai úton meg is kaptuk a hitelcsomagot, amelyet 2 nap múlva vissza is küldtünk. Mai érdeklődésre azt válaszolták a központban, hogy gyakorlatilag félre tették az ügyönket, mivel az adásvételi szerződésben nov. 30 a kifizetés legkésőbbi dátuma. ( ez az üzletkötőnk javaslatára lett így írva, mivel arra hivatkozott, hogy a megtakarítás kifizetése 90 nap, hitelelbírálás újabb 60 nap, nehogy elessünk a foglalótól) A földhivatalba állítólag a héten postáznak. Kérdésem az lenne feléd, hogy a Fundamentára a saját határideje nem vonatkozik? Vagy mit lehet tenni ilyen esetben, azonkívül, hogy az albérletet novemberrel felmondta a föbérlő, mivel új lakója jön, mi meg ugye lakást veszünk elvileg. Semmilyen írásbeli tájékoztatást nem kaptunk, hogy mikor, milyen fázisban van az ügyünk amit szintén sérelmesnek tartok. Gyakorlatilag június eljén kezdtük az egész ügy intézését, úgy érzem, az üzletkötönk nem áll a helyzet magaslatán, több esetben is téves információval szolgált. Hol lehet panasszal élni ennek kapcsán? Elég elkeseredettek és csalódottak vagyunk a Fundamnetával kapcsolatban . Központ azt mondta, lehet panaszt tenni,elismerik, rég túl léptek a 30 napos hitelbírálati időn ( tehát nem 60),de újabb 30 nap míg kivizsgálják. Remek a végén ugrik a foglaló is.
6704. Firpo (válaszként erre: 6703. - Attilasurf)
2015. okt. 26. 14:21

Kedves Attilasurf!


Az hogy veszít-e állami támogatást a végtörlesztő,az függ a végtörlesztés idejétől.

Ha 4 éven belül történik a végtörlesztés,akkor az állami támogatás még nem realizálódott.

Ha utána,akkor már igen. (Ez érvényes a sima megtakarításokra is.

Nem ismerem a pontos paramétereket az ügyleteteknél,sem a dátumokat a terveitekhez,így nehéz konkrét tanácsot adni.

Aki intézi az ügyeteket,annak tudnia kell a válaszokat a konkrétumok ismeretében!

(Ha nem tudja forintra/hónapra megmondani a várható dolgokat,akkor ott vannak hiányosságok,kérdezzetek utána mindennek.)

2015. okt. 26. 11:17

Kedves Firpo,


Köszönöm a választ.

Kicsit pontosítanám a kérdésem, melynek fő kérdése a végtörlesztés lehetősége:

A héten szeretnék kötni fundamenta lakás-előtakarékossági szerződést azonnali áthidaló kölcsönnel. Családon belül még kötöttek lakás előtakarékossági számlát, hogy betörlesszenek a hitelembe, ahogy lejár a futamidejük. Az én kérdésem, hogy miután a betörlesztés a család részéről teljesült(én vagyok a kedvezményezett), én végtörleszthetek-e még a megtakarítási időszakom alatt, ami hosszabb futamidőre lett megkötve. Ebben az esetben az állami támogatás és kamat nem veszik el? Alanyi jogon jár a végtörlesztés lehetősége?

Köszönöm a választ.

6702. Firpo (válaszként erre: 6700. - Kovad007)
2015. okt. 25. 16:50

Kedves kovad007!


Elég kreatívak az ügyfelek,amennyire tudom...

Azzal tisztában kell lenni,hogy ha valamilyen "mókolás" van az ügyletben,és az kiderül,akkor a hitelügylet valamennyi szereplőjét negatív adósok listájára teszik! (Régen BAR lista,most KHR.)

6701. Firpo (válaszként erre: 6699. - Attilasurf)
2015. okt. 25. 16:46

Kedves Attilasurf!


A végtörlesztés díja a megtakarítási időszakban a hitelösszeg maxim 1%-a.

6700. kovad007
2015. okt. 25. 09:35

Kedves Firpo!

Érdekelne a véleményed!Nemrég kötöttünk egy fundis csomagot 3 milliósra most pedig bővítenénk 6 ra mert találtunk egy kis házikót ami nekünk megfelelne.Áthidaló kölcsön lenne ez így csak az a gond hogy nekem nincs bejelentett munkaviszonyom a feleségem pedig gyesen van.Lehet-e abból valami bajon ha megoldok egy 3-4 hónapos munkaviszonyt amíg elbírálják a kérelmemet?Utána pedig mindíg feltenném a törlesztendő összeget a folyószámlámra hogy tudják törleszteni?Szülők egyszerűen fel tudnánk ezt venni nekünk de ezt nem szeretnénk mert akkor elesünk a csoktól és a cafeteriás törlesztés lehetőségétől a jövőben?

Mit tanácsolsz?

2015. okt. 24. 22:58

Sziasztok!


A következő kérdéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

Lakás-előtakarékossági szerződésem mellé felvennék áthidaló kölcsönt is. A fundamenta ÁSZF között nem találtam meg pontosan, hogy a megtakarítási időszak alatt is végtörleszthetek-e, és annak milyen költségei vannak.

Várom a mihamarabbi segítséget, Köszönöm,

Attila

6698. Firpo (válaszként erre: 6697. - Jana64)
2015. okt. 23. 13:36

Kedves Jana64!


A jövedelem részével nem lenne gond,ha legalább az egyik gyermek segít,és eljönne adóstársnak.

(Ez esetben nem számítana a hitelkártya és az autóhitel sem.)

A kor nem probléma,fiatal vagy még! :)

Az egyedüli szépséghiba az önerő hiánya,illetve kevés mivolta,azon kell gondolkodni egyedül.

(Például pótfedezet bevonásával,vagy áron alul találni lakást/házat.)

Írtam üzenet!

6697. Jana64
2015. okt. 23. 12:11

Tisztel Firpo,

Nekem van egy Fundamenta szerződésem 2012 október óta. 5 millo forintos a szerződés és 6 év 4 hóra kötottem. Ha most szeretnék egy kb 11 milós lakást vennem de nincs plusz önnerőm kérhetem egy hitelt fundamentától erre? És van e egyáltalán valamilyen esélyem hogy valameik bank így adjon lakáshitelt? Sajnos a bejelentett bérem 120ezer netto a férjem netto bére 80ezer. Van két gyerekem és ők is dolgoznak, nekik nettó 170 ezer és 320ezer a bejelentett netto bérük. Mindenkinek OTP bankban megy a fizetésük. Volt már személyi hitelem is otp-ben de azt már tavaly kifizettem, nem volt késésem vagy ilyesmi :( lehet hogy csak ez egy pozitív dolog. De sajnos van hitel kártyám és 2017_ig van egy kocsi hitelem 30ezer forint\ hó! Én sajnos már 51 éves vagyok és lehet hogy az is egy akadály. Valahogy kilátástalannak látom a helyzetemet és továbbra is kibérelt lakásban kell élnem ahol 80 ezer lakbért fizetek már 15 éve?

Üdvözlettel

6696. Firpo (válaszként erre: 6695. - Ezsiastibi)
2015. okt. 19. 13:02

Kedves ezsiastibi!


Működhet a dolog,nincs gond ezzel.

A folyamatot írásban körülményes lenne leírni,ez egy 1 órás beszélgetés szokott lenni.

Röviden;

-ügyvédi letétbe utal a cég,az ügyvéd a kapott pénzből tisztázza a tartozásokat,törölteti őket a tulajdoni lapról,majd bejegyezteti a fundát és az új tulajdonost.

2015. okt. 19. 11:20

Helló Firpo !

Köszönöm a gyors választ a múltkori kérdésemre.

Kérem a további segítségedet a következő esetre :

- ingatlanvásárlás áthidaló hitellel

- az ingatlan jelzáloggal és végrehajtási joggal terhelt tulajdonlapon feltüntetve

- hiteligénylés ebben az állapotban történne.

Mi várható a FUNDAMENTA részéről ?

Válszodat előre is köszönöm.

6694. Firpo (válaszként erre: 6693. - Hitetlen)
2015. okt. 17. 13:36
Örülök hogy minden rendben ment végül! :)
6693. hitetlen (válaszként erre: 6681. - Firpo)
2015. okt. 16. 09:19

Kedves Firpo!


A lányom hitelkérelmét jóváhagyták, mailban elküldték a kölcsönszerződés tervezetét, hamarosan jön postán eredeti példány.

Ennek okán, hűségesek maradunk a Fundamentához, a fiam és én is velük kötünk szerződést, mert nagyon korrekt volt az eljárásuk a lányomék esetében.

6692. Firpo (válaszként erre: 6691. - Karakoram)
2015. okt. 16. 01:57

Kedves karakoram!


-Nem.

-Igen. (Számlavezető bankodnál.)

-Maximum 30 ezer Ft/hitelügylet.

-A módosítási összeg 1%-a + 2.000,-Ft.

Írtam üzenetet.

6691. karakoram
2015. okt. 15. 21:19

Kedves Mindenki!


A következő kérdésekben kérnék segítséget:


- beleszámít-e a CSOK az önrészbe a Fundamentánál?

- lehet-e a CSOK-ot igényelni hitel nélkül valamelyik banknál?

- mennyi az előtörlesztés díja a Fundamentánál?

- mennyi a szerződéses összeg megváltoztatásának díja a Fundamentánál?


Előre is köszi - bocs ha voltak már...


Ha tudtok ajánlani megbízható Fundamentást Budapest környékén azt is szívesen venném privátban.


Üdv

6690. Firpo (válaszként erre: 6689. - Ezsiastibi)
2015. okt. 13. 08:45

Kedves ezsiastibi!


1 millió Ft a minimális hitelösszeg.

Az ingatlan értékének legalább 3 milliónak kell lennie lakás,illetve 5 milliónak ház esetében hogy fedezetnek elfogadható legyen.

(Az értékbecslés,és nem a vételár szempontjából.)

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook