Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (41. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

6706. Firpo2015-10-27 19:11
Kedves takter!

Sajnos azt nem írtad,hogy milyen szerződésekre kértétek a kölcsönt...
Áthidaló kölcsön megtakarítási szakaszban lévő lakásszámlákra,vagy lejártakra lakáskölcsön?
Ha lejártakra,akkor mikor jártak le,mikor jött a levél a lejáratról?
A hitelbírálat a hitelkérelem beérkezésétől számított maximum 30 nap,amiből a tapasztalatom szerint soha nem csúszik ki a cég,sőt!
(Az más kérdés,hogy ha hibás a beadott csomag,akkor a hiánypótlástól újraindul a 30 nap,de nem szokták kihasználni.)
Panaszt a központnál lehet tenni,arra odafigyelnek!
Ha másra nem is jó,arra mindenképp,hogy ha esetleg anyagi kár ér titeket (ne adj Isten a foglaló elvesztése),akkor kártérítési igénnyel tudjatok fellépni,amennyiben jogos a panasz.)
Viszont a november 30-ai határidő bőven sok,addig biztosan meg kell lennie a pénznek.
Ennyi ideig semmiképpen sem kellene tartania a dolognak,az ügyintéző valóban nem állt a helyzet magaslatán sajna... Ez az ő sara.
Azzal lehetett volna gyorsan pénzt csinálni,ha Te kérted volna a jelzálog bejegyzés saját magad általi ügyintézését! (Talán még nem késő.)
Ez úgy működik,hogy a hitelcsomag visszaküldésénél nyilatkozol,hogy vállalod a sürgősségi eljárás 5.000,-Ft-os díját,kéred hogy a jelzálog bejegyzési kérelmet ne a Földhivatalnak postázzák,hanem adják oda Neked!
(Pesten lehet átvenni csak,vagy postázzák.)
Te elmész a Földhivatalba,ráteteted a jelzálogot a kapott csomaggal,ott egyből kikérsz egy eredeti,hiteles tulajdoni lapot amin már rajta van a Fundamenta,és beviszed az ügyfélszolgálatra.
Ezzel a megoldással 3-5 munkanapon belül pénz szokott lenni,ha minden más rendben van már.
(válasz takter 6705. hozzászólására)

6705. takter2015-10-27 18:42
Kedves Firpo! Az augusztus 17-én érkeztetett hiteligényünkre többszöri érdeklődésünk után megigérte az üzletkötő illetve a központ is, hogy megsürgetik az ügyünket. Október 14-én postai úton meg is kaptuk a hitelcsomagot, amelyet 2 nap múlva vissza is küldtünk. Mai érdeklődésre azt válaszolták a központban, hogy gyakorlatilag félre tették az ügyönket, mivel az adásvételi szerződésben nov. 30 a kifizetés legkésőbbi dátuma. ( ez az üzletkötőnk javaslatára lett így írva, mivel arra hivatkozott, hogy a megtakarítás kifizetése 90 nap, hitelelbírálás újabb 60 nap, nehogy elessünk a foglalótól) A földhivatalba állítólag a héten postáznak. Kérdésem az lenne feléd, hogy a Fundamentára a saját határideje nem vonatkozik? Vagy mit lehet tenni ilyen esetben, azonkívül, hogy az albérletet novemberrel felmondta a föbérlő, mivel új lakója jön, mi meg ugye lakást veszünk elvileg. Semmilyen írásbeli tájékoztatást nem kaptunk, hogy mikor, milyen fázisban van az ügyünk amit szintén sérelmesnek tartok. Gyakorlatilag június eljén kezdtük az egész ügy intézését, úgy érzem, az üzletkötönk nem áll a helyzet magaslatán, több esetben is téves információval szolgált. Hol lehet panasszal élni ennek kapcsán? Elég elkeseredettek és csalódottak vagyunk a Fundamnetával kapcsolatban . Központ azt mondta, lehet panaszt tenni,elismerik, rég túl léptek a 30 napos hitelbírálati időn ( tehát nem 60),de újabb 30 nap míg kivizsgálják. Remek a végén ugrik a foglaló is.

6704. Firpo2015-10-26 14:21
Kedves Attilasurf!

Az hogy veszít-e állami támogatást a végtörlesztő,az függ a végtörlesztés idejétől.
Ha 4 éven belül történik a végtörlesztés,akkor az állami támogatás még nem realizálódott.
Ha utána,akkor már igen. (Ez érvényes a sima megtakarításokra is.
Nem ismerem a pontos paramétereket az ügyleteteknél,sem a dátumokat a terveitekhez,így nehéz konkrét tanácsot adni.
Aki intézi az ügyeteket,annak tudnia kell a válaszokat a konkrétumok ismeretében!
(Ha nem tudja forintra/hónapra megmondani a várható dolgokat,akkor ott vannak hiányosságok,kérdezzetek utána mindennek.)
(válasz Attilasurf 6703. hozzászólására)

6703. Attilasurf2015-10-26 11:17
Kedves Firpo,

Köszönöm a választ.
Kicsit pontosítanám a kérdésem, melynek fő kérdése a végtörlesztés lehetősége:
A héten szeretnék kötni fundamenta lakás-előtakarékossági szerződést azonnali áthidaló kölcsönnel. Családon belül még kötöttek lakás előtakarékossági számlát, hogy betörlesszenek a hitelembe, ahogy lejár a futamidejük. Az én kérdésem, hogy miután a betörlesztés a család részéről teljesült(én vagyok a kedvezményezett), én végtörleszthetek-e még a megtakarítási időszakom alatt, ami hosszabb futamidőre lett megkötve. Ebben az esetben az állami támogatás és kamat nem veszik el? Alanyi jogon jár a végtörlesztés lehetősége?
Köszönöm a választ.

6702. Firpo2015-10-25 16:50
Kedves kovad007!

Elég kreatívak az ügyfelek,amennyire tudom...
Azzal tisztában kell lenni,hogy ha valamilyen "mókolás" van az ügyletben,és az kiderül,akkor a hitelügylet valamennyi szereplőjét negatív adósok listájára teszik! (Régen BAR lista,most KHR.)
(válasz kovad007 6700. hozzászólására)

6701. Firpo2015-10-25 16:46
Kedves Attilasurf!

A végtörlesztés díja a megtakarítási időszakban a hitelösszeg maxim 1%-a.
(válasz Attilasurf 6699. hozzászólására)

6700. kovad0072015-10-25 09:35
Kedves Firpo!
Érdekelne a véleményed!Nemrég kötöttünk egy fundis csomagot 3 milliósra most pedig bővítenénk 6 ra mert találtunk egy kis házikót ami nekünk megfelelne.Áthidaló kölcsön lenne ez így csak az a gond hogy nekem nincs bejelentett munkaviszonyom a feleségem pedig gyesen van.Lehet-e abból valami bajon ha megoldok egy 3-4 hónapos munkaviszonyt amíg elbírálják a kérelmemet?Utána pedig mindíg feltenném a törlesztendő összeget a folyószámlámra hogy tudják törleszteni?Szülők egyszerűen fel tudnánk ezt venni nekünk de ezt nem szeretnénk mert akkor elesünk a csoktól és a cafeteriás törlesztés lehetőségétől a jövőben?
Mit tanácsolsz?

6699. Attilasurf2015-10-24 22:58
Sziasztok!

A következő kérdéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:
Lakás-előtakarékossági szerződésem mellé felvennék áthidaló kölcsönt is. A fundamenta ÁSZF között nem találtam meg pontosan, hogy a megtakarítási időszak alatt is végtörleszthetek-e, és annak milyen költségei vannak.
Várom a mihamarabbi segítséget, Köszönöm,
Attila

6698. Firpo2015-10-23 13:36
Kedves Jana64!

A jövedelem részével nem lenne gond,ha legalább az egyik gyermek segít,és eljönne adóstársnak.
(Ez esetben nem számítana a hitelkártya és az autóhitel sem.)
A kor nem probléma,fiatal vagy még! :)
Az egyedüli szépséghiba az önerő hiánya,illetve kevés mivolta,azon kell gondolkodni egyedül.
(Például pótfedezet bevonásával,vagy áron alul találni lakást/házat.)
Írtam üzenet!
(válasz Jana64 6697. hozzászólására)

6697. Jana642015-10-23 12:11
Tisztel Firpo,
Nekem van egy Fundamenta szerződésem 2012 október óta. 5 millo forintos a szerződés és 6 év 4 hóra kötottem. Ha most szeretnék egy kb 11 milós lakást vennem de nincs plusz önnerőm kérhetem egy hitelt fundamentától erre? És van e egyáltalán valamilyen esélyem hogy valameik bank így adjon lakáshitelt? Sajnos a bejelentett bérem 120ezer netto a férjem netto bére 80ezer. Van két gyerekem és ők is dolgoznak, nekik nettó 170 ezer és 320ezer a bejelentett netto bérük. Mindenkinek OTP bankban megy a fizetésük. Volt már személyi hitelem is otp-ben de azt már tavaly kifizettem, nem volt késésem vagy ilyesmi :( lehet hogy csak ez egy pozitív dolog. De sajnos van hitel kártyám és 2017_ig van egy kocsi hitelem 30ezer forint\ hó! Én sajnos már 51 éves vagyok és lehet hogy az is egy akadály. Valahogy kilátástalannak látom a helyzetemet és továbbra is kibérelt lakásban kell élnem ahol 80 ezer lakbért fizetek már 15 éve?
Üdvözlettel

6696. Firpo2015-10-19 13:02
Kedves ezsiastibi!

Működhet a dolog,nincs gond ezzel.
A folyamatot írásban körülményes lenne leírni,ez egy 1 órás beszélgetés szokott lenni.
Röviden;
-ügyvédi letétbe utal a cég,az ügyvéd a kapott pénzből tisztázza a tartozásokat,törölteti őket a tulajdoni lapról,majd bejegyezteti a fundát és az új tulajdonost.
(válasz ezsiastibi 6695. hozzászólására)

6695. ezsiastibi2015-10-19 11:20
Helló Firpo !
Köszönöm a gyors választ a múltkori kérdésemre.
Kérem a további segítségedet a következő esetre :
- ingatlanvásárlás áthidaló hitellel
- az ingatlan jelzáloggal és végrehajtási joggal terhelt tulajdonlapon feltüntetve
- hiteligénylés ebben az állapotban történne.
Mi várható a FUNDAMENTA részéről ?
Válszodat előre is köszönöm.

6694. Firpo2015-10-17 13:36
Örülök hogy minden rendben ment végül! :)
(válasz hitetlen 6693. hozzászólására)

6693. hitetlen2015-10-16 09:19
Kedves Firpo!

A lányom hitelkérelmét jóváhagyták, mailban elküldték a kölcsönszerződés tervezetét, hamarosan jön postán eredeti példány.
Ennek okán, hűségesek maradunk a Fundamentához, a fiam és én is velük kötünk szerződést, mert nagyon korrekt volt az eljárásuk a lányomék esetében.
(válasz Firpo 6681. hozzászólására)

6692. Firpo2015-10-16 01:57
Kedves karakoram!

-Nem.
-Igen. (Számlavezető bankodnál.)
-Maximum 30 ezer Ft/hitelügylet.
-A módosítási összeg 1%-a + 2.000,-Ft.
Írtam üzenetet.
(válasz karakoram 6691. hozzászólására)

6691. karakoram2015-10-15 21:19
Kedves Mindenki!

A következő kérdésekben kérnék segítséget:

- beleszámít-e a CSOK az önrészbe a Fundamentánál?
- lehet-e a CSOK-ot igényelni hitel nélkül valamelyik banknál?
- mennyi az előtörlesztés díja a Fundamentánál?
- mennyi a szerződéses összeg megváltoztatásának díja a Fundamentánál?

Előre is köszi - bocs ha voltak már...

Ha tudtok ajánlani megbízható Fundamentást Budapest környékén azt is szívesen venném privátban.

Üdv

6690. Firpo2015-10-13 08:45
Kedves ezsiastibi!

1 millió Ft a minimális hitelösszeg.
Az ingatlan értékének legalább 3 milliónak kell lennie lakás,illetve 5 milliónak ház esetében hogy fedezetnek elfogadható legyen.
(Az értékbecslés,és nem a vételár szempontjából.)
(válasz ezsiastibi 6689. hozzászólására)

6689. ezsiastibi2015-10-13 08:26
Tisztelt Firpo Úr,
a következő kérdésem volna : Fundamenta áthidaló kölcsön esetében mekkora a minimálisan igényelhető hitelösszeg ? Ok : kisebb értékű ingatlan megvásárlásáról lenne szó.
Válaszát előre is köszönöm.

6688. Firpo2015-10-12 23:14
Kedves lizoka!

Ha megvan a pozitív bírálatos hitelcsomag (és eltelt a 7 nap az e-mail óta),akkor minél előbb visszapostázni,és kérelmet írni hogy a jelzálogbejegyzést Te intéznéd,és megfizeted az 5.000,-Ft-os sürgősségi díjat!
Így 1-2 nap múlva Te átveheted az ügyfélszolgálaton a bejegyzési kérelmet,Te elviszed a Földhivatalba,ott bejegyzik a jelzálogot,kikérsz egy eredeti hiteles tulajdoni lapot,visszaviszed az ügyfélszolgálatra,és pár napon belül jön a pénz,ha minden dokumentum hiánytalan.
(válasz lizoka 6684. hozzászólására)

6687. Firpo2015-10-12 23:10
Kedves R314!

Örülök hogy minden rendben ment! :)
(Egyébként az ügyletek nagy százaléka így történik,csak értelemszerűen az elégedett Ügyfél nem ad hangot a nyilvánosság körében az elégedettségének általában,aki elégedetlen az meg többször. Ez természetes.)
A leírt folyamatnak így kell történnie,kicsit az üzletkötőnek kell figyelnie,ha van egy kis fennakadás,és nincs gond.
(válasz R314 6685. hozzászólására)

6686. R3142015-10-12 21:56
lizoka:
A hitelbírálat ha minden rendben a papírokkal akkor 1 hét, az utalás pedig 2-3 nap maximum, így van esélyed!

6685. R3142015-10-12 21:55
Kedves Mindenki! Mivel írtam ide többször az elmúlt pár hónapban és el is olvastam több száz bejegyzést, úgy érzem tartozom azoknak akik a jövőben fognak Fundamenta hitelt felvenni.
Röviden összefoglalnám a történteket:
Augusztus 10.-én jeleztem a SZEB-emnek, hogy megvan a kiszemelt ház, még aznap felhívott az értékbecslő, másnap jött, rá két napra volt értékbecslés, és erre egy napra csináltuk adásvételit és még aznap adtuk le a hitelkérelmi papírokat. Ez nagyjából 1 hét volt, az augusztus 20 miatt pedig a hitelkérelem befogadása augusztus 28.-a volt.
Innentől 30 nap alatt kel hitelbírálatot csinálnia a cégnek, nekem Szeptember 2.-án hajnalban érkezett az e-mail a pozitív elbírálsáról, majd rá egy hétre érkezett a hitelcsomag amit akkor már alá is írhattam volna, mert a hét nap letelt, a szerződésen szeptember 2. volt. Más elfoglaltságaim miatt csak egy héttel később kezdtem el intézni a földhivatali utalást a jelzáloghoz, a biztosítást és a csoportos beszedési megbízást és a közjegyzői okiratba foglalt tartozás elismerést. Ezt további 3 nappal később adtam postára (szept. 22) amit kevesebb mint 1 héttel később vissza is jeleztek, hogy minden rendben, jelzálog bejegyzést intézik. Október 7.-én este az ügyfélszolgálat visszajelzett, hogy másnap utalnak. Az egész folyamat két hónap volt, amiben két hétig nálam pihent az ügyintézés. Korrektek és gyorsak voltak, fennakadás pedig nem volt. Ebben sokat segített ez a fórum (Firpo) a SZEB-em és a Közjegyző segítőkészsége és hozzáállása.
ÉN EGY ELÉGEDETT FUNDIS VAGYOK!

6684. lizoka2015-10-12 13:53
Kedves Flirpo!
Köszönöm!
Esetleg ha irnál a gyorsìtàs mòdjárol nagyon hálás lennék.
(válasz Firpo 6683. hozzászólására)

6683. Firpo2015-10-12 12:43
Kedves lizoka!

1.
Vevőknek semmi okuk/joguk nincs cirkuszolni 30-áig.
2.
Lehet gyorsítani a kifizetésen,de csak ha már nálad van a hitelcsomag,amit pozitív bírálat után kapsz.
3.
Egyeztetni kell a központtal,ha ki akarod fizetni önerőből,de lehetséges!
A központ elmondja,hogy így majd milyen papírokat küldjél vissza még pluszban a hitelcsomaggal majd.
(válasz lizoka 6682. hozzászólására)

6682. lizoka2015-10-12 12:26
Szeretnék segitséget kérni!
Aug 10- én kötöttem adásvètelit.fundi hitelt veszek igénybe.
Az adàsvételim okt.30 határidővel van irva a vevők már cirkuszolnak velem,hogy mikor lesz pénz.Sajnos ugylátszik kifutunk az okt 30-bòl meert most megakadtunk.Magyar állam kincstár ül egy papirunkon aztán nekem kell a hitelpapiron csücsülni egy hétig.majd 2 hét mig kiutaljàk a pénzt.Tehát tuti kifutunk az okt 30-bòl./majdHÀROM honap/
A kèrdésem a következő:
Ha én összeszedem a hitel összeget ès kifizetem az eladòknak /akik négyen vannak és mindenhovà tartoznak/ akkor eltudom intézni,hogy a fundi az én szàmlàmra utalja a pènzt ne az eladoknak mivel èn megelőlegezem nekik.mert ha én kifizetem ügyvéd előtt és az ő szàmlájukra is rà kerül én tuti nem kapom vissza a pénzem.
Remélem erthetően irtam az idegeimet kicsit megviseli a dolog!!!köszönöm ha segit valaki.

6681. Firpo2015-10-10 23:37
Az üzletkötő lehetett volna alaposabb,ha egyáltalán tudott a hitelkeretről...
(Sokszor nem mondják el az Ügyfelek,mert nem tartják fontosnak,mondván "Nincs kihasználva!".)
A számlanyitási díj nem számít!
(Igen,nem számít!)
Ugyanis sehol máshol nincs ilyen ajánlat!
Ahol "elengedik" a díjat (nem engedik azt el,de hosszú lenne kifejteni),ott nem lehet lakástakarék-pénztári azonnali kölcsönt kapni.
Mindegyik másik lakástakarék-pénztár banki hitellel kombinálja az LTP-t,amely változó kamatperiódusú,kockázatos.
Csak a fundánál van ilyen lehetőség,az ezért kifizetett számlanyitási díj elenyésző ahhoz képest,amennyi előnnyel jár a hitele.
(válasz hitetlen 6680. hozzászólására)

6680. hitetlen2015-10-10 16:41
Kedves Firpo!

Köszönöm a gyors választ.Sajnos a mi esetünkben senki sem javasolta a hitelkérelem beadása előtt, hogy meg legyen szüntetve. A hitelkeret volt túl magas, 1.300.000,- Ft, de mivel nem volt igénybe véve, így könnyen meg lett szüntetve, a kártya be lett vonva. A központ adóstárs bevonását kérte emiatt. A lányomék üzletkötőjük mondta, hogy vagy a hitelkártya legyen megszüntetve, vagy be kell vonni egy adóstársat, a levél csak adótársról szólt, ami pont azon a napon jött meg, mikor a kártya meg lett szüntetve, be lett vonatva.Nos, kíváncsian várom a központ döntését, annál is inkább, mivel éppen most akarnak a fiamék is lakáskasszát nyitni, és én is gondolkodom rajta, de ha a lányomékat elutasítják emiatt, akkor keresünk egy olyan szolgáltatót, ahol mindezt megtehetjük számlanyitási díj nélkül, mivel az a Fundamentánál a legmagasabb.A családtagjainknak vannak még terveik, lakáscsere, vásárlás, stb, így nem szeretnék eladósítani magukat a lányom adóstársaként, így több adóstársat nem tudunk produkálni neki. Mindenesetre nem keveset bukik azon, ha emiatt mindez meghiúsul, mert volt néhány költségül már emiatt, pl előszerződés, stb.
(válasz Firpo 6679. hozzászólására)

6679. Firpo2015-10-10 12:37
Kedves hitetlen!

A 2015.01.01-jével életbe lépett úgynevezett "fair bankrendszerről szóló törvény" értelmében a rendelkezésekre álló hitelkeretek 5%-át úgy kell tekinteni,mintha törlesztőrészletek lennének.
Tehát ha valakinek van például egy 500ezer Ft-os hitelkerete,akkor 25.000,-Ft-os meglévő havi törleszteni valóként kell tekinteni azt!
Ez törvény,minden pénzintézetre vonatkozik.
(Ennek oka,hogy a keret bármikor lehívható,és költsége lesz belőle az ügyfélnek havi szinten.)
Ha határesetek a leigazolt jövedelmek,vagy túl nagy a hitelkeret,akkor azt szoktam javasolni,hogy a hitelkérelem beadása előtt szüntessék meg,illetve csökkentsék le azt.
Mégpedig pont azért,mert azok nélkül lehet hogy átmenne a hitel,de ha a központ adóstársat kér emiatt,akkor már nem biztos hogy eltekint attól,hiába van megszüntetve utólag a keret...
Mindenesetre meg kell próbálni,ha nagy volt a hitelkeret,és csak amiatt jött a levél,akkor bejöhet a húzás.
Veszteni való nincs vele,és nagyjából 1 hét alatt kiderül,hogy bejött-e a lépés?
(válasz hitetlen 6678. hozzászólására)

6678. hitetlen2015-10-10 09:34
Kedves Firpo!

A lányomék már kinézték a házat, előszerződést kötöttek rá, és négy hét után jött a levél, hogy az adóstársnak a hitelkártyája miatt be kell vonni, még egy kezest. Mivel a hitelkártyának csak a kerete volt nagy, mert a bank szinte évente emelte azt, viszont igénybe alig volt véve, az meg lett szüntetve. Ez sokkal egyszerűbb volt, mint még egy adóstársat előkaparni, mivel az az adósság, amire a keret szólt, NEM volt adósság , csak lehetőség. Így már meg fog felelni a Funamentának??

6677. Firpo2015-10-09 14:00
Akkor meg kell várni míg lejár a szocpol,elintézni a MÁK-nál és a Földhivatalnál a törlést,és utána lehet adásvételit kötni,indítani a folyamatot.
(válasz kapkri 6676. hozzászólására)