Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (41. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

5914. -Nico-2014-07-26 17:09
Szép jó napot mindenkinek!

Pár hozzászólással visszább volt szó a lojalitás hitelről. Igaz számomra még nem aktuális, mivel bő 2 év mire lejár a 2 x 20.000,-Ft-os megtakarításom 4 év 4 hónap, melynek szerződéses összeg 2 x 3.220.000,-Ft. Tájékozódni szeretnék ezzel kapcsolatban, így felmerült jó pár kérdés, melyet jó lenne tisztán látni. Ebben szeretném segítségeteket kérni itt a fórumon. Leírom azt a pár kérdést, melyekben sok a kérdőjel számomra:
Amikor lejár a megtakarítási időszak, ha minden igaz, akkor nem kell azonnal nyilatkoznom a megtakarítás felhasználásáról, tehát így ha sarkosan nézzük, akár évekig is eltolhatom a kiutalás idejét, amíg meg nem találom a megfelelő ingatlant. Ekkor, ha jól olvastam visszább 2%-on kamatozik a megtakarításom. A kérdésem az lenne, hogy van lehetőség arra, hogy lejárat után nem nyilatkozom a megtakarítás felhasználásáról, majd ha megtaláltam a megfelelő ingatlant, akkor csak a megtakarítás+áll.támot használjam fel lakáskölcsön nélkül és ezzel egy időben kössek két új megtakarítást, melyben azonnali áthidaló kölcsönben felvenném a teljes szerződéses összeget? Így a lejárt szerződésekből+az újonnan kötött szerződések szerz. összegének felvételével magasabb pénzösszeghez juthatnék, mint a korábban lejárt szerződések végén igényelhető lakáskölcsönnel és így akár a leghosszabb futamidőt is tudom választani? Ha minden igaz így a lojalitás hitel kamatlábán vehetném fel az azonnali áthidaló kölcsönt? Tudom, hogy két év múlva változni fognak a hitelezés feltételei csak szeretnék tisztán látni, még ha csak az éppen aktuális állapotok alapján is tudtok tájékoztatni.
A fentiekkel kapcsolatban a kérdésem az lenne, hogy számszerűsítve lehetséges-e az alábbi a jelenlegi feltételek alapján?
Ha majd lejár a jelenleg tartó 2 szerződés befizetése+áll.tám ami kb. 1.300.000 x 2 = 2.600.000,-Ft. Jelenleg 3.900.000,-Ft a saját megtakarított, félretett összegünk. Ennél több nem lesz két év múlva sem. Így amikor lejár a két szerződés, azoknak a megtakarított összegei+saját félretett pénzünkkel lesz kb. 6.500.000,-Ft felhasználható önerőnk. A kérdésem az lenne még, bár ugyanezt kérdeztem fenti is, csak itt számszerűen, hogy a megtalált megfelelő ingatlan esetében összehozható-e, hogy kérjem kiutalásban a megtakarítást, ezzel egy időben újonnan köthető-e két szerződés ismételten ugyanarra a két személyre, úgy, hogy az ingatlan értéke, melyet valaha vásárolni szeretnénk kb.13-14 millió ft körüli(feltéve, ha nem változik az ingatlanpiac addigra). Ezen az áron szeretnénk ingatlant nézni a jövőben is. Fentebb írtam, összesen a lejáró megtakarítással+saját félretett pénzből összesen 6.500.000,-Ft-ot tudnék majd felhasználni. Ebből 6.000.000,-Ft, mert a többit az egyéb költségre tenném félre. Így az újonnan kötött két szerződés 2 x 3.500.000,-Ft, vagy 2 x 4.000.000,-Ft szerződéses összegűnek kellene majd lennie, az egykori ingatlan árától függően. Ha működik így a lojalitás hitel, akkor tudna nekem itt segíteni valaki, hogy a jelenlegi adatok alapján a 824-es módozattal (ha jól tudom ezzel érhető el a leghosszabb futamidő, 17 év+pár hónap ha minden igaz) számolna nekem a fenti két - két újrakötni kívánt szerződéses összeggel? Ha nem működik így, akkor esetleg az azonnali áthidaló kölcsön jelenlegi kamatlábával? A segítséget előre is köszönöm és elnézést a hosszú regényért amit írtam, csak amikor megkötöttük a szerződéseket a saját és egyik szülőm nevére, aki nyugdíjas, még semmi kézen fogható célom nem volt igazán, mert nem láttam azt, hogy ebből lehet valami. Azóta sok minden változott az életembe, amelyek miatt igyekszek előre tekinteni és tervezni a dolgokat. Ezért is lennék kíváncsi arra, hogy lehetséges-e a fent leírt dolgot megvalósítani. Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

5913. Firpo2014-07-24 21:12
Nincs mit! :)

5912. beripeti2014-07-24 21:04
Nagyon köszönom a gyors segítséget!
(válasz Firpo 5911. hozzászólására)

5911. Firpo2014-07-24 20:13
Kedves Beripeti!

Mindkét kérdésedre igen a válasz!
Mivel a funda is hitelez azonnal is,nem valószínű hogy érdemes más pénzintézethez fordulni,pláne ha lesz lakásszámlád mivel a piacon szinte lehetetlen átlag ügyfélnek jobb paraméterű hitelt találnia!
át kell nézni minden lehetőséget,amit a lakásszámla nyújtani tud!
Küldtem üzenetet!
(válasz beripeti 5910. hozzászólására)

5910. beripeti2014-07-24 19:52
Sziasztok!
Szeretnék egy Lakáskassza számlát nyitni és a szerződéses összeg felhasználásával kapcsolatban érdekelne, hogy felhasználhatom-e majd lakáscélra(korszerűsítés, felújítás) arra az ingatlanra, ahol jelenleg élek, viszont az édesapám tulajdonában van?
Illetve, hogyha pl. 3 év múlva(még a Fundamentás szerződés vége előtt)veszek egy lakást részben önerőből részben hitelből, akkor a Fundamentás szerződés lejárta után a más pénzintézettől felvett hitelt(vagy annak egy részét) törleszthetem-e a Lakáskasszában összegyűlt összegből.

Előre is köszönöm a segítséget!

5909. Firpo2014-07-16 16:16
Nincs mit! :)
Küldtem üzenetet!
(válasz Kirby. 5908. hozzászólására)

5908. Kirby.2014-07-16 16:14
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a segítségedet.

5907. Kirby.2014-07-16 16:13
Sziasztok.

Felvilágosítást szeretnék kérni tőletek a lojalitás hitellehetőségről. Lejárt szerződést követően új szerződés megkötése eseten igényelhető. Ennyit tudok róla. A kérdésem az lenne, hogy az újonnan megkötött szerződést csak ugyanazon szerződéses összeggel, módozattal, megtakarítási idővel köthetem meg, mint amelyik lejárt azért, hogy jogosult lehessek a lojalitás hitel felvételére, vagy az új megtakarítás lehet teljesen más paraméterű, pl. nagyobb szerződéses összegű, más módozatú és úgy is igényelhető azonnal a lojalitás hitel? Segítségeteket előre is köszönöm

5906. Firpo2014-07-16 16:10
Kedves Kirby.!
A lojalitás hitel az újra kötött szerződésekre igényelhető,egy időben/egy hitelügyletben kell igényelni a régi szerződés lakáskölcsönével együtt!
Az újrakötött szerződés bármilyen módozatú/szerződéses összegű lehet!
(A jelenleg elérhető/köthető fajtákból!)
Viszont nagyon figyelni kell a határidőkre,mind az újrakötés,mind a hitelkérelem beadásánál!
(válasz Kirby. 5905. hozzászólására)

5905. Kirby.2014-07-16 14:40
Sziasztok.

Felvilágosítást szeretnék kérni tőletek a lojalitás hitellehetőségről. Lejárt szerződést követően új szerződés megkötése eseten igényelhető. Ennyit tudok róla. A kérdésem az lenne, hogy az újonnan megkötött szerződést csak ugyanazon szerződéses összeggel, módozattal, megtakarítási idővel köthetem meg azért, hogy jogosult lehessek a lojalitás hitel felvételére, vagy az új megtakarítás lehet teljesen más paraméterű, pl. nagyobb szerződéses összegű, más módozatú és úgy is igényelhető azonnal a lojalitás hitel? Segítségeteket előre is köszönöm.

5904. Firpo2014-07-16 13:37
Kedves HamAndEggs!

Írásban vagy telefonon (0614118181) be kell jelenteni az igényt,nagyjából egy hét múlva kapsz egy csomagot amiben meg kell erősítened a szándékod,az instrukciók is benne lesznek!
(válasz HamAndEggs 5903. hozzászólására)

5903. HamAndEggs2014-07-16 08:01
Sziasztok,

nekem az lenne a kérdésem, hogy van egy Fundamenta lakáshitelem (kb. 1,2 millió Ft-tal tartozom még), és ezt szeretném végtörleszteni.
Mi ennek a folyamata? Gondolom adnak egy számlaszámot, amire átutalom a pénzt, a közleménybe beírom a szerződésszámot, esetleg nevet, adóazonosítót és kész?
Ha átutaltam a pénzt, kb. mennyi idő múlva jön meg a Fundától a jelzálog-törlés engedélyezéséről szóló papír?
Előre is köszönöm a válaszokat!

5902. Firpo2014-07-14 21:04
Kedves Bágota!

1.)-Nem!
2.)-Igen,maximum a pénz érkezése után 120 nappal!
(Kivéve ha saját munkát is el akarsz számoltatni,akkor szemle szükséges,csak az anyagokról lesz így számla!)
3.)-Minden olyan megfelelő,ami beépíthető,a lakás része lesz!
(Mobil klíma nem,beépített igen/szőnyeg nem,padlószőnyeg igen/olajradiátor nem,a kazán,normál radiátor igen/stb)
Ha nem vagy biztos valamiben,a 0614118181-es számon megmondják konkrét kérdésre!
4.)-Nem!
(válasz Bágota 5901. hozzászólására)

5901. Bágota2014-07-14 18:37
Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni néhány fundamentás dologról. Ezzel a hónappal (július) járt le két db 4 éves 20000 Ft-os megtakarításunk. Az egyiket május végén, a másikat június elején 3 hónapos felmondási idővel mondtuk fel, így augusztus végén, illetve szeptember elején utalják ki részünkre. A következő dolgok nem tiszták számomra:
1.)Be kell-e vallani a megkapott összeget adóbevalláskor?
2.)Jól tudom, hogy az összes kiutalt pénzről kell lakáscélt igazoló számla?
3.) Pontosan milyen anyagokat lehet elszámolni? (pl.: kazán, radiátor, lámpa, stb.)
4.) Kiutalások fognak-e még valamilyen összeget levonni a pénzünkből?
Lehet,hogy már van válasz ebben a fórumban a kérdéseimre, de nem olvastam vissza.
A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

5900. Firpo2014-07-08 01:34
Kedves salome21!
A lejáró fundáknak lehet tudni a kiutalási időpontját (lejárat utáni 3 hónap),a még nem lejártra kért áthidaló kölcsönnél a folyósítás általában 60 nap a hitelkérelem beadása után!
A hitelkérelemhez már csatolni kell egy eredeti,érkeztetett adásvételi szerződést,benne az esetleges önerő megfizetésére rendelkezésekkel,határidőkkel!
Az ügyvéd intézi a jelzálog törlését/bejegyzését a folyósítást követően egy letéti szerződés alapján!
Küldtem üzenetet!
(válasz salome21 5899. hozzászólására)

5899. salome212014-07-07 23:36
Sziasztok
Van e tapasztalata valakinek hogy a Fundamenta mennyi időn belül utal? Szeretnénk lakást venni,de önerőből csak kb 7M jön össze,szeretnénk még 2 felvenni ugy hogy egy év mulva jár le a Fundamenta megtakaritásunk ami lejáratkor 1,3 M a többi hitel lenne.Hogyan müködik a Fundamentával vásárlás? Kinézem a lakást közben beadom a kérelmet? Előleget kell adjak az eladónak egyébként eladja másnak,mennyit adjak?Az előlegről ügyvédnél kell szerződést írni? Kb mikor számithatok a többire,mit irjak a szerződésbe határidőnek? Tudom hogy terhelt lesz a lakás de azt ki és hol jegyezteti be?Ügyvéd vagy nekem kell? Tudom sok a kérdés de teljesen tanácstalan és kezdő vagyok.Minden utbaigazitásért tanácsért hálás lennék.Köszönöm előre is .Éva

5898. Firpo2014-07-07 09:54
Kedves Péter_86!
Mivel a Földhivatal hibázott,a 12.600,-Ft-os díjat tőlük kell visszaigényelni!
A funda nem tud mást csinálni,kérnie kell hogy fizesd be újra,mivel az új bejegyzéshez kell az igazolás hogy be van fizetve az ehhez kapcsolódó díj!
Mindenképp egyeztess a központi számon,mondd el ezeket amit leírtál,hivatkozz az előző beszélgetésre is!
(válasz Péter_86 5897. hozzászólására)

5897. Péter_862014-07-06 21:51
Kedves Firpo!
Talán korai volt az öröm!
07.01-n hívtam fel a fundamentát egyeztetni, hogy mi történt. (korábbi üzenetem 5888.) Közben kaptam egy levelet a fundamentától 07.01-i dátummal. Ez nem tudom a telefonbeszélgetés előtt, vagy után jött létre, de kérik, hogy mielőbb tájékoztassam a jelzálogjog bejegyzés elutasítási okáról a társaságukat. (ezt elvileg aznap tettem pont meg, mikor a levelet címezték nekem)
Továbbá kérik a tulajdonjog -bejegyzésről szóló bejegyző határozat megküldését, valamint a bejegyzési díj (12600ft) újbóli befizetését igazoló dokumentumot.
Mikor telefonon tisztáztuk a részleteket, hogy mi történt ezekről szó sem esett, és hogy nekem nincs dolgom, ők rendezik a továbbiakat.
A most kapott levelet így semmisnek tekintsem, vagy újra(sokadjára, nem másodjára már) hívjam fel a földhivatalt és a fundamentát is, hogy tisztázzam a dolgokat? A bejegyzési díj összegét velóban kifizettetnék újra velem? Pedig rajtam kívülálló ok miatt, a földhivatal hanyagságából történt az elírás? (és a fenti, valamint előző kellemetlenségek sorozata?)
Köszönettel: Péter
(válasz Firpo 5891. hozzászólására)

5896. Firpo2014-07-02 13:05
A folyamatos e-mail kapcsolat bizonyítja ha rossz tanácsot kaptatok,erre lehet hivatkozni a cégnél,és ilyenkor nem az ügyfél szokta állni ezeket a díjakat!
(válasz PöttömPanna 5894. hozzászólására)

5895. PöttömPanna2014-07-02 08:03
Az idő rövidségéről annyit, hogy kb már egy éve tudja a személyi bankárunk, hogy fel szeretnénk venni a hitelt, és ilyen feltételekkel. (szocpolt kihasználva, lakáscélra) Szóval bőven lett volna ideje mindenre, és kb 3-4 alkalommal is voltunk azóta nála egyeztetésen, a férjem pedig folyamatos e-mali és telefon kapcsolatban volt vele.
(válasz Firpo 5893. hozzászólására)

5894. PöttömPanna2014-07-02 08:02
Sajnos nem a mi hibánk, és már másodjára kell módosítanunk, és ráadásul mindkét esetet követően a 40 ezr ft-os közjegyzői díjat is ki kell fizetnünk :( Felháborítónak tartom.
A személyi bankárunk azt mondta a legelején, hogy ő már több mint 10 éve van a Fundamentánál, de neki még nem is volt Szocpolos ügye.
A mák és a folyósító bank részéről minden gördülékenyen ment eddig. Csak a Funda akadékoskodik folyamatosan.
(válasz Firpo 5893. hozzászólására)

5893. Firpo2014-07-01 23:36
Kedves PöttömPanna!
Sajnos nagyon kevesen tudnak élni a jelenlegi szocpol konstrukcióval,ritka az ilyen eset!
Az egyeztetéseknek a hitelügylet megkezdésekor meg kell történnie (én így szoktam),hogy ne később kelljen módosítgatni!
Ez nagy többségben a személyi bankár dolga,hogy a hitelreferenssel/központtal egyeztetve kezdjen bele az ügyletbe a későbbi kellemetlenségek elkerülése miatt! (Bár néha van hogy az idő rövidsége miatt a gyorsaság miatt becsúsznak hibák...) Sokszor a banki ügyintéző,néha a MÁK-os ügyintéző mond "zöldségeket" ami félrevezeti a személyi bankárt,ami később már nem bizonyítható meg mindegy is csak meg kell oldani! Ha a módosítás nem az ügyfél hibája,akkor nem szokták kérni a módosítási díjat!
(válasz PöttömPanna 5892. hozzászólására)

5892. PöttömPanna2014-07-01 22:24
Miért ilyen nehézkes felvenni a fundamenta megtakarításunkat, és a hozzá megigényelehető hitelt, ha szocpolt is igénybe szeretnénk venni? Egyszerűen hülyének nézik az embert.
Miért kell átkötni folyamatosan a szerződét (ami állandóan 30 ezer ft) utána pedig még közjegyzővel is hitelesíttetni kell (40 ezerért) csak mert nem tud megegyezni a Fundamenta, és a szocpol folyósító intézet, és államkincstár a dolgokban. Ez borzasztó. Már csak ez hiányzik, hogy beköltözhessünk az új lakásba, de félő, hogy belefutunk a kötbérbe, annyira elakadt az egész.
A személyi bankárunk azt mondja, még sosem volt szocpolos ügye, annyira ritka,hogy valaki meg tudja igényleni.
A Fundánál azt mondták, egyedi az ügyünk.
Miért is? Mi vesszük fel az országban elsőként a megtakarításunkat a hitellel együtt, és a szocpollal??? Ezt kétlem.
De akkor mi akadt el? Mibe gabalyodtak bele ennyire?

5891. Firpo2014-07-01 12:11
Ennyi,és így biztos hogy minden rendben lesz! :)
(válasz Péter_86 5890. hozzászólására)

5890. Péter_862014-07-01 12:09
Kedves Firpo!
Köszönöm. Felhívtam az ügyfélszolgálatot. Azt mondták ezzel nincs dolgom, látják és ők intézkedni fognak. Lehet már folyamatban van, de továbbítja azért most is az ügyintéző felé, ha esetleg még nem lenne.
(válasz Firpo 5889. hozzászólására)

5889. Firpo2014-06-30 16:15
Kedves Péter_86!
Javasolnám a központ értesítését/véleményének kikérését a biztonság kedvéért erről az esetről a 0614118181-es számon!
(válasz Péter_86 5888. hozzászólására)

5888. Péter_862014-06-30 16:07
Kedves Firpo!
Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy a fundamenta jelzálogjog bejegyzési kérelmét a földhivatal elutasította.
Indok: "A szerződésben megjelölt Zálogkötelezett (én) nem az ingatlan tulajdonosa, ezért a kérelmet elutasítom."
Az ügyvéd már kérte a földhivatalt és közben meg is történt az elírás javítása.(beszéltem a földhivatallal)
Viszont a zálogjog bejegyzése meg fog e történni ez után? A földhivatal hibájából adódóan értesíti e a fundamentát, hogy újra kell kérnie, vagy mi a teendő?
Köszönettel: Péter

5887. Firpo2014-06-20 13:40
Bocsánat,elírtam a nevet...
dina 24
(válasz Firpo 5886. hozzászólására)

5886. Firpo2014-06-20 13:30
Kedves duna 24!
Ha ezek a feltételek teljesülnek akkor szinte biztos a siker!
Annyiban javítanám ki a leírt követelményeket,hogy akár egy adóstárs is elég lehet,ha az Ő jövedelme elég magas,valamint hogy az önerő szükséges mértéke az értékbecslési eredménytől függ!
Ha többre becsülik az ingatlant mint amennyiért veszik,akkor kevesebb is elég,ha kevesebbre akkor több is szükséges lehet!
(válasz dina 24 5885. hozzászólására)

5885. dina 242014-06-20 13:26
Kedves Firpo!
Ma beszéltem funda ügyintézővel és elmondta,h csak akkor lehet felvenni azonnali kölcsönt,ha van 25% önerő és egy ingatlan fedezet,illetve az adóson kívül 2 adóstárs,mivel én gyesen vagyok,tehát rajtam kívül még egy személy!!Az lenne a kérdésem,ha ezek mind meg vannak,akkor önszerint milyen eséllyel kaphatunk 8 m ft a fundától 8 hónapja fizetjük!9 m lakást szeretnénk venni????!!!