FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (41. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

5168. Firpo2013-02-25 13:45
Kedves kiskukk!
A hitellel nem kötelező élni,a módosítás díjja a számlanyitási díj különbözet!
(körülbelül annyi,amennyit a megnyitáskor fizettetek)
(válasz kiskukk 5166. hozzászólására)

5167. Firpo2013-02-25 13:43
Ha eltelt legalább 4 év a megtakarításból,akkor realizálódott már az időarányos állami támogatás,tehát a támogatással együtt tudod beletörleszteni a fundás kölcsönbe!
Ha nem telt el még 4 év,akkor felmondás esetén nem jár az állami támogatás,csak a saját megtakarítással tudsz számolni.
(válasz PiciLeány 5164. hozzászólására)

5166. kiskukk2013-02-25 11:23
Kedves Firpo!

Van 2 szerződésünk az enyém 10 000ft/4év 4hó. a férjemé 20 000ft/4év 4hó. 2011.júniusától fizetjük viszont most szeretnénk a futamidőt 8év.4hónapra módosítani, lehetséges, és még az a kérdés hogy mennyibe kerül kb. a szerződés modosítás?

Viszont azt sem tudom hogy kötelezően fel kell venni a hiteleket? Mert a 4 év 4 hó-nál úgy szerettük volna ha mindkettőnk igényli a hitelt,de ha sikerül a módosítás akkor csak a férjem 20 000 Ft/8 év 4 hó-ra szeretnénk.

köszönöm

5165. abbe2013-02-25 09:53
Kedves Firpo!

Kb. egy év múlva jár le a fundamentánk. Van egy nyolc éves és egy négy éves futamidejű, nagyjából egyszerre járnak le. Mind a kettő a párom nevén van, de a négy évesnek én vagyok a kedvezményezettje, és én is fizetem.

Ha felvennénk a hitelt, akkor a nyolc évesre vennénk, ami a páromé (ő fizeti, ő a kedvezményezett). Nem vagyunk házasok. Elég-e, ha ő hitelképes? Ugyanis én valószínűleg akkor már gyeden leszek, ami gondolom nem lenne elég egy hitelhez. Ha mégsem lennék gyeden, akkor a saját bt-nkbe lennék bejelentve továbbra is (kültag vagyok egyébként), ami nem tudom mivel jár egy hitelképességi vizsgálat során .Vagyis nem tudom, elfogadja-e a fundamenta az így szerzett jövedelmet, vagy a NAV-tól kell valami igazolás a bt. bevételeiről?

Egyébként van egy lakásom, kb. 10 millió ft értékben, és ez az érték több, mint 50%-a lenne a megvásárolandó ház értékének, azaz ha igazságosak akarunk maradni, akkor a páromnak nem lenne meg az 50%-os tulajdoni hányada az új házban (ráadásul a hitelt is együtt törlesztenénk, mivel együtt élünk). Mindenképp szükséges-e, hogy a hitelfelvevőé legyen az ingatlan 50%-a?

Ja, még egy kérdés: nem találjuk a szerződésünket. Ez nagy baj? Költöztünk már párszor, mióta megkötöttük, és egyszerűen sehol nem találjuk. A szerződésszámot persze tudjuk, de félek, hogy ez nem elég.

Előre is köszönöm a válaszokat!

5164. PiciLeány2013-02-25 00:52
Köszi!

Tehát, ha feloldotta a zárolást a bank, akkor kérhetem akár azt is, hogy az addig összegyűlt összeg "beletörlesztődjön" az áthidaló kölcsönbe?

Csak akkor arányosan kevesebb állami támogatást kapok, hisz még lenne hátra a megtakarítási időből nagyjából 2 és fél év?
(válasz Firpo 5163. hozzászólására)

5163. Firpo2013-02-25 00:30
Bármit lehet módosítani,de ezt már csak a konkrét adatokkal lehet lemodellezni,hogy mi a legjobb megoldás!
Az FHB-s zárolt szerződést nem kell tovább fizetni,csak ha akarod,viszont felhasználni sem lehet,csak miután a hitel kifizetésre került,mert akkor oldja fel a zárolást a bank,onnantól rendelkezhetsz vele.
(válasz PiciLeány 5162. hozzászólására)

5162. PiciLeány2013-02-25 00:15
Köszi!

Az én szerződésem, amit nyáron kötöttem 4 év 4 hónapos. A hitelkiváltáshoz ennek a szerződéses összege nem elegendő. Tehát a szerződéses összeget módosítani kell, ha jól tudom.

Arra van lehetőség, hogy a futamidő módosuljon?

Ugye nekem az FHB-val kombinált Fundamenta szerződést tovább kell fizetnem, amíg annak le nem telik a megtakarítási ideje?

Azt ugye pontosan ki lehet számolni, hogy amikor annak letelik a futamideje, és bele szeretném törleszteni a saját áthidaló kölcsönömbe, hogy akkor még mekkora összeget kell a továbbiakban fizetnem?
(válasz Firpo 5161. hozzászólására)

5161. Firpo2013-02-24 21:31
Kedves PiciLeány!
Első kérdésedre igen a válasz,jól látod!
A másodikra is igen a válasz!
Március 1-jétől hitelkiváltásnál sem kell másik terhelendő ingatlan,és a kamat is lejjebb ment a fix,forint alapú kölcsönnél,aki tud élni vele,annak hajrá!

5160. PiciLeány2013-02-24 12:51
Külön folytatom, hogy elkülönüljenek a kérdések.

Arra gondoltam, hogy rövidíteném a futamidőt, és a svájci frankos hitel helyett inkább jobban kiszámíthatóan forintban szeretnék tovább fizetni.

Ezért nyáron kötöttem egy Fundamenta szerződést. A hitelkiváltás lehetőségével szerettem volna élni múlt ősszel. Akkor azonban azt az információt kaptam, hogy ehhez kellen egy másik ingatlan, amire jelzálogot rak a Fundamenta.

Ez nem nagyon tetszett, nincs másik ingatlanom.
Most azt az információt kaptam, hogy nem kell másik ingatlan, elég az, amit meg akarunk vásárolni.

Ez így van?

5159. PiciLeány2013-02-24 12:47
Sziasztok!

Itt már olyan sok kérdésemre választ kaptam, most újabb információ birtokában szeretnék ismét kérdezni.

Nekünk FHB+Fundamenta kombinált hitelünk van, ami majdnem 15 év múlva jár le. De nincs kedvem ennyi ideig fizetni.

Ugye, jól gondolom azt az alapvető dolgot, hogy minél hosszabb ideig fizetem a hitelt, annál több pénzt fizetek be kamatként?

Tehát jobb lenne, ha rövidebb idő alatt fizetném ki?

5158. book702013-02-23 20:21
Kedves Firpo!
Nagyon szépen köszönöm gyors és pozitív válaszod!!!
Vidám szép estét!
(válasz Firpo 5157. hozzászólására)

5157. Firpo2013-02-23 19:17
Kedves book70!
A válasz minden kérdésedre; igen! ;)
(válasz book70 5156. hozzászólására)

5156. book702013-02-23 18:13
Kedves Firpo!
Meg szeretném kérdezni, hogy van-e arra lehetőség, hogy kötök egy fundamenta megtakarítást, fizetem havonta a szerződésben szereplő összeget, de ha éppen több pénzt tudok adott hónapban utalni, akkor azt utalom? Arra gondolok, hogy akkor a max. havi 20.000,-Ft-ig automatikusan hozzáadják-e az állami támogatást. Nem szeretném magasabb összeggel indítani a megtakarítást, mert akkor azt minden hónapban kötelező fizetni. Ha lejár ez a szerződés,akkor a már meglévő fundamentás hitelembe betolható ez az összeg?
Köszönöm szépen!

5155. Firpo2013-02-21 11:08
Kedves beatee80!
Két lehetőséged van,az egyik hogy felhívod a központot,és kéred hogy más kezelje a szerződése(i)d,a másik hogy találsz Te valakit aki a fundánál dolgozik és megbízol benne,és vele intézteted az ügyeidet!
(válasz beatee80 5154. hozzászólására)

5154. beatee802013-02-21 09:50
Sziasztok! Egy rövid ideje olvasgatom a fórumot, és nagyon hasznosnak találom, Firpo pedig szakmailag igen felkészültnek tűnik - így Tőled szeretnék kérdezni. Szeretnék személyi bankárt váltani, mert a jelenleginek a hozzáértésében erősen megrendült a bizalmam (nagyon tömören, 4 hónap + egy hét alatt sikerült megkapnom egy áthidaló hitelt, amit előzetesen másfél-két hónapra ígért.) Hogyan tudom ezt a személyi bankár-cserét kezdeményezni? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszod!

5153. Firpo2013-02-21 00:09
Hidd el,adatok nélkül felelőtlenség konkrét tanácsot adni!
Hívd fel a 06-1-411-8181-es központi számot,ott a központos látja a szerződésed minden paraméterét,és azok alapján tud konkrét tanácsot adni,számítást végezni!
(válasz aguti 5152. hozzászólására)

5152. aguti2013-02-20 21:45
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Akkor az áthidalónak a kamatja, hogy alakul? Az jobb mintha kiutaltatnám, és ahhoz vennék fel azonnali áthidalót? Akkor miért ezt ajánlotta a személyi bankárom? Ő így lehet jobban jár? Hát akkor szerintem keresek egy másik személyi bankárt és megkérdezem őt is nem akarok bukni ezzel. Amúgy annak is 3 hónap a kifutási ideje? Tehát 3 hónap szintén mire megkapjuk a hitelt? Örülök, hogy tanácsot kértem, köszönöm mégegyszer a segítségeteket.

5151. Firpo2013-02-20 15:27
Személyi bankár ajánlotta a megoldást agutinak.
Az áthidaló a legjobb megoldás,az biztos!
A kiutalást valóban vissza lehet mondani 60 napon belül a kiutalási (AVISO) naptól számítva!

5150. frezia022013-02-20 15:19
Kedves Aguti!
Figyelj arra, hogy melyik hitelt kéred a fundinál, mert mindeniknek más a kamata és mivel neked már régóta fut a szerződésed, nem mindegy hogy melyiket választod!A másik , hogyha már elis indítottad a kiutalást, még mindig visszafordíthatod, egy egyedi kérelem alapján, és jogosult lehetsz az áthidalóra.
Mindenképp kérd személyi bankár segítségét

5149. Firpo2013-02-20 14:58
Igen! Több jövedelmet kell leigazolni,ha van azonnali hitel fajta az ügyletben!
Rossz tanácsot adott!

5148. aguti2013-02-19 23:37
Köszönöm szépen a gyors választ, én csak tudni akartam hogy mennyi esélyünk van.:(

5147. aguti2013-02-19 23:12
Kedves Firpo!

Igne azonnali áthidalóval akarjuk a többit, én írtam rosszul, elnézést. Nekünk a személyi bankárunk javasolta, így hogy ne az egészet vegyük fel azonnali áthídalóra, a kamat miatt. Ezek szerint így kevesebb az esélyünk?

5146. Firpo2013-02-19 22:12
Kedves aguti!
Ez így nagyon kevés információ...
Nem is egyértelmű. Ha kiutalásba tetted,akkor nincs áthidaló,csak a lakáskölcsön+ha kell még hitel,akkor azonnali áthidaló!
Nem kellett volna kiutaltatni,hanem áthidaló kölcsönt kellett volna kérni,annál kisebb jövedelem elég.
Ezeket a dolgokat egy személyi bankárral kell személyesen átbeszélni,hogy konkrét tanácsot lehessen adni...
(válasz aguti 5145. hozzászólására)

5145. aguti2013-02-19 18:28
Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni! Aki tud válaszolni, kérem tegye meg! :)

Barátommal fundamenta lakáshitelt szeretnénk felvenni. A szerződésem még nem járt le 8 éves volt,módosítottam, hogy előbb szeretném kivenni a pénzem. Így kiutalásba kiadják, illetve mellette még szeretnénk felvenni 2 millió áthidaló kölcsönt is.
Kb. 4 éve van fundamentám, de eleintenem volt annyira rendszeres a befizetésem, egy két hónap kimaradt, illetve amikor bejött a válság munkanélküliség miatt egy évig szüneteltettem is. Az elmúlt közel két évben ( áprilisba lesz 2 év)rendszeresen fizettem.

Barátommal aggódunk kaphatunk e lakáshitelt, mindketten közel minimálbéren vagyunk, van önerőnk is a fundamentán kivül. Viszont én jelenlegi munkahelyemen 7 hónapja dolgozok,egy éves szerződést kaptam decemberig, és készpénzben kapom a fizetésem. 2012-es jövedelemigazolást meg még nem tudnak nekem kiállítani. Kérdésem az lenne, hogy így mennyi esélyünk van megkapni a hitelt. Barátom határozatlan idejű szerződéssel rendelkezik, az ő jövedelme folyószámlára érkezik.

Kérlek titeket bárki tud hasznos információval szolgálni annak megköszönöm, mert a lakást már kinéztük lassan az adásvételinél tartunk, nem szeretnénk csalódni.

5144. Firpo2013-02-17 20:17
Az értékbecslés megrendelésével indul a folyamat,kb. 2 hónap,mire az utalás is megtörténik.
(válasz Laca84 5143. hozzászólására)

5143. Laca842013-02-17 19:37
Úgy értem mennyi időt vehet igénybe a kiutalás?
(válasz Laca84 5142. hozzászólására)

5142. Laca842013-02-17 19:36
Szia Firpo!
Köszönöm a gyors választ, ez nagyszerű hír, a folyamat átfutásáról tudsz mondani valamit?
(válasz Firpo 5141. hozzászólására)

5141. Firpo2013-02-17 11:46
Szia Laca84!
A szerződéses összeget lehet csökkenteni,de lesz 1,5% folyósítási jutalék,ezt számold bele,annyival kevesebb utalás lesz!
Az új szabályok szerint,ha közeli hozzátartozó szerződését is felhasználja valaki,nem kell több tulajdonosnak lennie,a hozzátartozó lemondhat a részéről!
Aki kedvezményezett egy szerződésben (jelenleg apukád),az kötelezően bevonandó adóstárs,korától függetlenül! Ha apukád rendelkezik legalább egy minimálbérnyi jövedelemmel (akár nyugdíjjal),biztos megkapod a kölcsönt!
(válasz Laca84 5140. hozzászólására)

5140. Laca842013-02-17 09:35
Helló mindenkinek!

Segítségre, tapasztalatokra lenne szükségem. Két 3,22 milliós fundamenta szerződéssel rendelkezem, mindkettőt 2009. novemberében kötöttem 421. módozattal és rendszeresen fizetem a 20000Ft-ot mindkét esetben. Az egyiknél nincs kedvezményezett megjelölve, a másiknál édesapám az. A lejárat előtt szeretnék lakást vásárolni, már meg is van a kiszemelt ingatlan, kb. 8 millió forint lenne a vételár, nekem 1,9 millióm lenne önerőnek és a fennmaradó részt a két szerződésből szeretném finanszírozni. Arra gondoltam, hogy amelyiken nincs kedvezményezett azt meghagynám eredeti összeggel és a másikat csökkenteném le kb. 2,88 millióra, így kijön a 6,1 millió a két szerződésre. A jövedelmem havi bruttó 410000Ft , elmúltam 25 és nincs házastársam. Ezek a feltételek elegendőek ahhoz, hogy egyedül megkapjam az áthidaló kölcsönt? Szerintetek ha odakerül a sor milyen fizetési határidőt írjunk az adásvételibe, mennyi időre van szükség a kifizetésig? Olvastam valahol, hogy a közvetlen hozzátartozóra átruházható az állami támogatást, meg lehet azt csinálni, hogy édesapám átruházza az Ő szerződését rám és így a teljes ingatlan az én nevemre kerül, vagy neki mindenképp arányos tulajdonnal kell rendelkeznie? Ha bármilyen tanácsot tudtok adni, mit hogyan érdemes csinálni ebben az esetben, kérlek írjatok.

Előre is köszönöm a válaszokat!

5139. Firpo2013-02-07 20:10
A felmondás/lejárat hónapjának utolsó napjától indul a 90 nap.
Majd a 3 hónap letelte utáni hónap 1-je és 15-e között 100% hogy kiutalásra kerül a kért összeg.
0614118181 - itt lehet éedeklődni.
(válasz menegr 5137. hozzászólására)