Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (41. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

5935. Firpo2014-08-08 19:05
Sajnálom,tényleg bosszantó ha nem foglalkozik az üzletkötő a dologgal...
Egy dologban viszont tévedsz,mégpedig abban,hogy az üzletkötő a folyósítás után kap csak jutalékot!
Már csak ezért sem érten hogy miért nem intézi...
(válasz zitabeata 5933. hozzászólására)

5934. kivolnék2014-08-08 17:27
osztán én most mit tehetek? Ha Tudsz segíteni,nem leszek hálátlan.
(válasz Firpo 5930. hozzászólására)

5933. zitabeata2014-08-08 17:21
Igen, kellene. De az üzletkötő a pozitív hitelbírálattal megkapja a jutalékát, onnantól szarik rá! Nem tudom, mennyi időm és telefonszámlám ment már rá erre a kis mókára...Még jó, hogy itthon vagyok a gyerekkel.
De az utóbbi napokban már azt hittem agyvérzést kapok, amikor minden alkalommal azt hallom, hogy még folyamatban a papír újrafaragása a Földhivatalnak (amit ugye először ők csesztek el).
(válasz Firpo 5931. hozzászólására)

5932. kivolnék2014-08-08 16:09
hajh, kár, h nem vagyok bankszakjogász :-(
(válasz Firpo 5930. hozzászólására)

5931. Firpo2014-08-08 16:08
Az ügyintézőnek kene figyelemmel kísérnie hogy időben történik-e minden,csak sajnos sok üzletkötő lusta erre...
(válasz zitabeata 5928. hozzászólására)

5930. Firpo2014-08-08 16:05
Mert a bank kicsit köttetett, hogy olcsónak tűnjön a törlesztő részlet!
Persze hogy többet fizettek a betörlesztés után,hiszen 5 évig csak havi 8000 Ft + annak az állami támogatása (+ 2400 Ft) volt a tőketörlesztés!
Tipikus banki csúsztatás...
(válasz kivolnék 5929. hozzászólására)

5929. kivolnék2014-08-08 15:59
Forintban vettünk fel hitelt, 5 évre kötöttük a F-t-havi 8e. Állami támogatással együtt 5 év után igénybe vettük, betörlesztődött. Nézzetek utána, mert én azóta 20 e- rel többet fizetek, ami vicc.
:-(

5928. zitabeata2014-08-08 15:54
Szia, mi éppen most intézzük. A megtakarítás kötésével azonnal igényeltük a hitelt is. A gond csak az idővel van. Tegnap volt 3 hónapja, hogy megkötöttük az adásvételit (házat vettünk), és még mindig nem kapták meg az eladók a pénzüket a Fundamentától (mi már rég kifizettük a részünket). Éppen ma "borítottam" rájuk az asztalt, mivel ennyi ideje áll a dolog. Ja, és 2 hete az ő hibájukból, mert nem jól adták be a Földhivatalnak a kérvényüket!!!
(válasz zsana80 5921. hozzászólására)

5927. Firpo2014-08-06 01:29
Így csak ők látják mit szeretnél/jelöltél.
(válasz beripeti 5924. hozzászólására)

5926. Firpo2014-08-06 01:27
A központtal kell egyeztetned,mivel nem tartottál igényt tanácsadásra a kötéshez.

5925. Firpo2014-08-06 01:23
0614118181

5924. beripeti2014-08-05 18:05
Sziasztok,

egy kérdésem lenne:
a honlapon úgy olvastam, hogy a számlanyitási díj ill. az első havi megtakarítás befizetése után küldenek egy visszaigazoló levelet, amiben többek között kapok egy partner-kódot, amivel tudok regisztrálni Fund@menta e-Banking felületére.
Pontosan 1 hete fizettem be készpénzben a futárnak mindkettőt. A tapasztalatok alapján kb mikorra számíthatok a visszaigazolásra?
Mivel a megtakaríásokat banki átutalással szeretném fizetni, gondolom a számlaszámot, amire majd utalhatok is ebben találom majd.

Köszönöm!

5923. Firpo2014-08-04 21:18
A kötéskor kell jelölni hogy a kötés célja a hitelfelvétel!

5922. Firpo2014-08-04 21:10
Kedves zsana80!

A számlanyitási díjat visszakapja az ügyfél ha nem jött létre a hitelügylet!
Minden más járulékos költség ugyanaz mint bármely hitelintézetnél/banknál!
(Ügyvéd,tulajdoni lap,értékbecslés,stb.)
Egy hitelügylet sosem mentes 100%-ban a kockázattól,de minimalizálni lehet megfelelő előkészülettel!
Írtam üzenetet!

5921. zsana802014-08-04 16:56
Sziasztok.Próbálta e valaki az azonnali hitelt felvenni szerződés kötés után? Mennyire biztos,hogy valaki megkapja?Mert ugyanis ha elutasítanak,nem kapjuk vissza a 100.000-ot.Utasítottak így el már valakit?(Nincs kidobni való 100000 forintunk) Köszi a választ előre is mindenkitől.

5920. Firpo2014-08-03 12:52
Kedves Evelin.!

Az elintézés gyorsan megy,a kérelemmel együtt meg lehet csinálni,de persze azért a feltételekkel tisztában kell lenni!
Az teljes ügyintézési idő a papírok badásától a kiutalásig általában 50-60 nap.
Küldtem üzenetet!
(válasz Evelin. 5919. hozzászólására)

5919. Evelin.2014-08-03 12:31
Kedves Firpo!

Az lenne még a kérdésem, hogy hogyan lehet mindezt 10 éves időtartammal a leggyorsabban elintézni, illetve ha erre be adtuk az igényt nagyjábó mennyi az elbírálási idő, meddig tart mire ki is utalják a pénzt??
A honlapn azt jól láttam, hogy akkor így a havi törlesztő részlet 66ezer?

Köszönöm a további segítséget
(válasz Firpo 5918. hozzászólására)

5918. Firpo2014-08-02 22:50
Kedves Evelin!

Van lehetőség 8 milliósra emelni,akkor 10 éves lesz a megtakarítási időszak.
Van lehetőség az úgynevezett megosztásra is,akkor marad a futamidő,viszont több megtakarítást kell fizetni!
Szóval több megoldás is lehet!
(válasz Evelin. 5916. hozzászólására)

5917. debruyne2014-08-02 22:11
kössetek még egyet egy családbeli névre 4 évre
(válasz Evelin. 5916. hozzászólására)

5916. Evelin.2014-08-02 21:50
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg van egy Fundamenta megtakarításunk amit 6 éves futamidővel és 5 milló forintos összegre kötöttünk. Már 2 éve fizetünk havi 20000el, jelenleg 550000Ft van befizetve. Arra van e lehetőség, hogy az amúgy 5 milliós keretet 8 millióra megemeljük?? 8,5 milliós lakást szeretnénk venni aminek a 10%a meg van önerőben.

Előre is köszönöm a válaszokat!

5915. Firpo2014-07-26 20:24
Kedves -Nico-!

Jók a kérdések!
A válasz igen a kérdésedre,meg lehet valósítani a leírt variációt,de van más lehetőség is!
A lakásszámlákban lévő saját megtakarítások önerőnek minősülnek,ezért nem kell kiutaltatni!
Meg lehet hosszabbítani a meglévőket 2 év múlva (azt írtad akkorra tervezed),és kérni a nálatok lévő önerőhöz szükséges összeget áthidaló kölcsönként,annak alacsonyabb a kamata a lojalitás kölcsönnél,és így hamarabb le is jár!
Példa;
Van durván 4 millió Ft-otok,kell még maximum 10 millió így a 14 milliós ingatlanhoz!
824-esre módosítva a 2 szerződésre 10 millió Ft havi 70.833,-Ft/hó 6 évig (ebben a megtakarítások már benne vannak!),majd 85 hónapig 82.500,-Ft!
Így rövidebb az egész,kevesebb is lesz a visszafizetett összeg,a törlesztő szinte ugyanaz!
De ez csak egy példa,egy adott ügyletet meg lehet oldani általában 3-4 féle módon!
Meg kell nézni mindig,hogy adott személynek mi a legelőnyösebb!
Küldtem üzenetet!
(válasz -Nico- 5914. hozzászólására)

5914. -Nico-2014-07-26 17:09
Szép jó napot mindenkinek!

Pár hozzászólással visszább volt szó a lojalitás hitelről. Igaz számomra még nem aktuális, mivel bő 2 év mire lejár a 2 x 20.000,-Ft-os megtakarításom 4 év 4 hónap, melynek szerződéses összeg 2 x 3.220.000,-Ft. Tájékozódni szeretnék ezzel kapcsolatban, így felmerült jó pár kérdés, melyet jó lenne tisztán látni. Ebben szeretném segítségeteket kérni itt a fórumon. Leírom azt a pár kérdést, melyekben sok a kérdőjel számomra:
Amikor lejár a megtakarítási időszak, ha minden igaz, akkor nem kell azonnal nyilatkoznom a megtakarítás felhasználásáról, tehát így ha sarkosan nézzük, akár évekig is eltolhatom a kiutalás idejét, amíg meg nem találom a megfelelő ingatlant. Ekkor, ha jól olvastam visszább 2%-on kamatozik a megtakarításom. A kérdésem az lenne, hogy van lehetőség arra, hogy lejárat után nem nyilatkozom a megtakarítás felhasználásáról, majd ha megtaláltam a megfelelő ingatlant, akkor csak a megtakarítás+áll.támot használjam fel lakáskölcsön nélkül és ezzel egy időben kössek két új megtakarítást, melyben azonnali áthidaló kölcsönben felvenném a teljes szerződéses összeget? Így a lejárt szerződésekből+az újonnan kötött szerződések szerz. összegének felvételével magasabb pénzösszeghez juthatnék, mint a korábban lejárt szerződések végén igényelhető lakáskölcsönnel és így akár a leghosszabb futamidőt is tudom választani? Ha minden igaz így a lojalitás hitel kamatlábán vehetném fel az azonnali áthidaló kölcsönt? Tudom, hogy két év múlva változni fognak a hitelezés feltételei csak szeretnék tisztán látni, még ha csak az éppen aktuális állapotok alapján is tudtok tájékoztatni.
A fentiekkel kapcsolatban a kérdésem az lenne, hogy számszerűsítve lehetséges-e az alábbi a jelenlegi feltételek alapján?
Ha majd lejár a jelenleg tartó 2 szerződés befizetése+áll.tám ami kb. 1.300.000 x 2 = 2.600.000,-Ft. Jelenleg 3.900.000,-Ft a saját megtakarított, félretett összegünk. Ennél több nem lesz két év múlva sem. Így amikor lejár a két szerződés, azoknak a megtakarított összegei+saját félretett pénzünkkel lesz kb. 6.500.000,-Ft felhasználható önerőnk. A kérdésem az lenne még, bár ugyanezt kérdeztem fenti is, csak itt számszerűen, hogy a megtalált megfelelő ingatlan esetében összehozható-e, hogy kérjem kiutalásban a megtakarítást, ezzel egy időben újonnan köthető-e két szerződés ismételten ugyanarra a két személyre, úgy, hogy az ingatlan értéke, melyet valaha vásárolni szeretnénk kb.13-14 millió ft körüli(feltéve, ha nem változik az ingatlanpiac addigra). Ezen az áron szeretnénk ingatlant nézni a jövőben is. Fentebb írtam, összesen a lejáró megtakarítással+saját félretett pénzből összesen 6.500.000,-Ft-ot tudnék majd felhasználni. Ebből 6.000.000,-Ft, mert a többit az egyéb költségre tenném félre. Így az újonnan kötött két szerződés 2 x 3.500.000,-Ft, vagy 2 x 4.000.000,-Ft szerződéses összegűnek kellene majd lennie, az egykori ingatlan árától függően. Ha működik így a lojalitás hitel, akkor tudna nekem itt segíteni valaki, hogy a jelenlegi adatok alapján a 824-es módozattal (ha jól tudom ezzel érhető el a leghosszabb futamidő, 17 év+pár hónap ha minden igaz) számolna nekem a fenti két - két újrakötni kívánt szerződéses összeggel? Ha nem működik így, akkor esetleg az azonnali áthidaló kölcsön jelenlegi kamatlábával? A segítséget előre is köszönöm és elnézést a hosszú regényért amit írtam, csak amikor megkötöttük a szerződéseket a saját és egyik szülőm nevére, aki nyugdíjas, még semmi kézen fogható célom nem volt igazán, mert nem láttam azt, hogy ebből lehet valami. Azóta sok minden változott az életembe, amelyek miatt igyekszek előre tekinteni és tervezni a dolgokat. Ezért is lennék kíváncsi arra, hogy lehetséges-e a fent leírt dolgot megvalósítani. Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

5913. Firpo2014-07-24 21:12
Nincs mit! :)

5912. beripeti2014-07-24 21:04
Nagyon köszönom a gyors segítséget!
(válasz Firpo 5911. hozzászólására)

5911. Firpo2014-07-24 20:13
Kedves Beripeti!

Mindkét kérdésedre igen a válasz!
Mivel a funda is hitelez azonnal is,nem valószínű hogy érdemes más pénzintézethez fordulni,pláne ha lesz lakásszámlád mivel a piacon szinte lehetetlen átlag ügyfélnek jobb paraméterű hitelt találnia!
át kell nézni minden lehetőséget,amit a lakásszámla nyújtani tud!
Küldtem üzenetet!
(válasz beripeti 5910. hozzászólására)

5910. beripeti2014-07-24 19:52
Sziasztok!
Szeretnék egy Lakáskassza számlát nyitni és a szerződéses összeg felhasználásával kapcsolatban érdekelne, hogy felhasználhatom-e majd lakáscélra(korszerűsítés, felújítás) arra az ingatlanra, ahol jelenleg élek, viszont az édesapám tulajdonában van?
Illetve, hogyha pl. 3 év múlva(még a Fundamentás szerződés vége előtt)veszek egy lakást részben önerőből részben hitelből, akkor a Fundamentás szerződés lejárta után a más pénzintézettől felvett hitelt(vagy annak egy részét) törleszthetem-e a Lakáskasszában összegyűlt összegből.

Előre is köszönöm a segítséget!

5909. Firpo2014-07-16 16:16
Nincs mit! :)
Küldtem üzenetet!
(válasz Kirby. 5908. hozzászólására)

5908. Kirby.2014-07-16 16:14
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a segítségedet.

5907. Kirby.2014-07-16 16:13
Sziasztok.

Felvilágosítást szeretnék kérni tőletek a lojalitás hitellehetőségről. Lejárt szerződést követően új szerződés megkötése eseten igényelhető. Ennyit tudok róla. A kérdésem az lenne, hogy az újonnan megkötött szerződést csak ugyanazon szerződéses összeggel, módozattal, megtakarítási idővel köthetem meg, mint amelyik lejárt azért, hogy jogosult lehessek a lojalitás hitel felvételére, vagy az új megtakarítás lehet teljesen más paraméterű, pl. nagyobb szerződéses összegű, más módozatú és úgy is igényelhető azonnal a lojalitás hitel? Segítségeteket előre is köszönöm

5906. Firpo2014-07-16 16:10
Kedves Kirby.!
A lojalitás hitel az újra kötött szerződésekre igényelhető,egy időben/egy hitelügyletben kell igényelni a régi szerződés lakáskölcsönével együtt!
Az újrakötött szerződés bármilyen módozatú/szerződéses összegű lehet!
(A jelenleg elérhető/köthető fajtákból!)
Viszont nagyon figyelni kell a határidőkre,mind az újrakötés,mind a hitelkérelem beadásánál!
(válasz Kirby. 5905. hozzászólására)