FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (41. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

4760. pista552012-09-10 19:24
Nyolc év után bármire felhasználhatod.
(válasz regenbogen 4758. hozzászólására)

4759. Netzinger2012-09-10 18:06
Szia,

igen jól hallottad, pénzügyi intézménytől, vagy biztosítóintézettől felvett hitel, sőt akár munkáltatói és települési önkormányzat által nyújtott hitel kiváltására is használhatod a teljes megtakarításodat (vagy akár a hozzá igényelhető lakáskölcsönt is). Részletesebben megtalálod az infókat a Lakástakarékpénztárakkal kapcsolatos törvényben (1996.CXIII. tv.).
(válasz lúdanyó 4756. hozzászólására)

4758. regenbogen2012-09-10 15:40
Szia!
Ha csak a megtakarítás részét szeretnénk felvenni, akkor nem érné meg. Viszont a hitelt csak lakáscél igazolásával (adásvételi szerződés) vehetjük fel. Mivel nem tudunk most házat venni (nem találtuk még meg az "igazit"), így nem tudunk lakáscélt igazolni.

4757. pista552012-09-10 14:47
Megéri 2%-os kamatra bent tartani?
(válasz regenbogen 4755. hozzászólására)

4756. lúdanyó2012-09-10 13:49
Sziasztok!
Nagyon örülök, h rátok találtam..:)
Szeretnék kérdezni...:)
Kötöttünk 20000ft havi takarékost 5 éves Fundamentát... azt hallottam, h ha letelik az 5 év akkor azt az össze gyült pénzt +kamatostul belehet forgatni a Lakás hitelbe. Igy igaz? vagy kel hozzá valamilyen feltétel..? Nagyon várom a választ...köszi..:)

4755. regenbogen2012-09-10 07:52
Szia Firpo!
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Akkor nem csinálunk semmit a levéllel, hanem majd ha megtaláltuk a házat, ami álmainkban szerepel (vagy legalábbis látszik benne a lehetőség, hogy olyanná tehető), és a keretbe is belefér, akkor kérelmezzük a kiutalást. Azért persze remélem hogy ez egy éven belül megtörténik. Mégegyszer köszönöm szépen a segítséget.
(válasz Firpo 4754. hozzászólására)

4754. Firpo2012-09-09 23:10
Szia!
Röviden;bármeddig :-)
Mikor jelzed a központnak,annak a hónapnak az utolsó napján indul újra a 3 hónapos kiutalási időszak,magkapod újra az AVISO levelet.
Addig 2%-on kamatozik a számládon a pénz.
(válasz regenbogen 4753. hozzászólására)

4753. regenbogen2012-09-09 17:02
Sziasztok!
324-es módozatú, (8 éves) szerződésünk van. Ebben a hónapban jár le, meg is kaptuk a levelet, hogy nyilatkozzunk, hogyan szeretnénk felhasználni a szerződéses összeget. A helyzet az, hogy mi szeretnénk igénybe venni a hitelt, de nem most, mivel még nem találtuk meg azt a házat amit megvennénk. A levél harmadik pontjából én azt olvasom ki, hogy ha nem küldöm vissza a nyilatkozatot, akkor az az adott időpontra besorolt kiutalás visszautasításának minősül, de később újra kérelmezhetem a kiutalást. A kérdésem az, hogy mennyi ideig halaszthatom a kifizetést, hogy az eredeti feltételekkel vehessem fel a hitelt és a megtakarítást?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

4752. Firpo2012-09-08 15:28
Szia!
A bankkal kell konzultálni,nem szokott probléma lenni,engedélyezni szokták a nagyobb összegű befizetést a fundába.
Ha mégsem,vagy 20.000,-nél többet szeretnél fizetni,akkor a megosztás a megoldás.
(válasz grais 4751. hozzászólására)

4751. grais2012-09-08 09:18
Kedves LTP Ákos
Szeretném megkérdezni, hogy az unicredit bank páros hitel (lakás + fundamenta előtakarék) esetén lehetőség van e a fundamenta havi összegének a növelésére.

A célom az alábbi lenne. Nemrég előtörlesztettem egy kisebb összeget. Az előtörlesztés miatt több pénzem marad, és 2 évig nem törleszthetek. Mivel a fundamentám hamarosan lejár és szerződés szerint töketörlesztésre kell felhasználnom ennek összegét meg szeretném növelni. (tehát azt elérni hogy minél kevesebb legyen a tőke tartozásom)

Kérdésem. Van e erre mód, mit kell ehhez tennem.... stb...

Előre is köszönöm a választ.

4750. dizso2012-09-05 12:57
Kedves KP121!
Nem számít hogy van e a tulajdonodban ingatlan, bármikor vehetsz és fel is használhatod a fundidat.
Felújítás esetén a te számlaszámodra utalja a fundi a pénzt és az eredeti kiutálási idő végéig kell beigazolni a lakáscélú felhasználást.
Lejárat után kapod az értesítőt a kiutalásig vissza kell érkezni a döntésednek, hogy kéred e vagy végérvényesen lemondasz a kölcsönről. Később már nem kérheted. A megvásárolandó ingatlanban ha az adóstársad nem a közeli hozzátartozód akkor legalább annyi tulajdonrésszel kell rendelkezned mint amennyi a fundis szerződéses összeged.
Lehet vásárlás plusz felújítás is egyszerre ha a fedezet engedi.
További kérdésed van, priviben tedd fel mert ide nem mindíg tudok feljönni.
üdv
(válasz KP121 4741. hozzászólására)

4749. Norbis2012-09-05 07:03
Köszi az infót!Szép napot!
(válasz Firpo 4748. hozzászólására)

4748. Firpo2012-09-04 18:07
Akkor utalja el a pénzt a központ,mikor a földhivatali bejegyzés látszik a széljegyen.
Azzal tudod gyorsítani,hogy hivogatod a Földhivatalt,hogy rajta van-e(4-5 munkanap általában),ha igen,felhívod a Fundát,hogy mehet a lekérdezés,utána 2-3 nap,és utal a cég.
(válasz Norbis 4747. hozzászólására)

4747. Norbis2012-09-04 13:03
Sziasztok!

Mióta utoljára itt jártam, a következők történtek. Megvolt a hitelelbírálás, és pozitív lett :) meg is kaptam múlt hét csütörtökön a hitelcsomagot, amit tegnap vissza is küldtem, beletéve mindent, amit kértek (közjegyzői okirat és hiteles másolat, eredeti átutalási megbízás a földhivatalnak befizettt 12600 ft-ról a jelzálogbejegyzéshez, banki igazolás arról, hogy inkasszónál a felső értékhatárt eltöröltettem, természetesen a szerződéseket, valamint az ügyvédi letéti szerződést, és a biztosító által kiállított endeményeztetési nyilatkozatot). A felsoroltak voltak a feltételek. Kérdésem, kb mikor utalják a pénzt?Mert olyasmit írtak ugye, hogy a feltételeknek eleget téve (ami gondolom így megtörtént) 15 napon belül. Vagy azért nem lesz ennyire sima. Eseteg tipp, amivel legalább ez a 15 nap teljesülhet?
További szép napot mindenkinek!
ÜDV!

4746. Firpo2012-09-04 12:36
Hatalmas volt az igény,őrület volt akkor.
(válasz Tizenkilenc 4745. hozzászólására)

4745. Tizenkilenc2012-09-04 12:27
Nekem segített végtörleszteni a Fundamenta, pedig "problémás" is voltam (feleségem Fundamentáját használtuk fel az én nevemen lévő lakás végtörlesztésére). Mondjuk időben léptünk, amint beszállt a "buliba" a Fundamenta, aznap el is kezdtük az ügyintézést.
(válasz Tzoli78 4744. hozzászólására)

4744. Tzoli782012-09-03 22:57
igazábol van a cégnek a program amit használnak a Fundamenta ügynökei azon minden esetben zöld jelzést kaptam a központ pedig 1 rohadt szóval sem tudta megindokolni az elutasítás okát sem írásban sem szóban erröl ennyit.
(válasz Firpo 4743. hozzászólására)

4743. Firpo2012-09-03 22:10
Sajnálom,hogy Neked így alakult,a többségnek segített a cég.
Nem ismerem a körülményeket,sok mindennek kellett megfelelni,így látatlanban nem tudok véleményt mondani.
Én magam rengeteg ügyfélnek tudtam segíteni.
(válasz Tzoli78 4742. hozzászólására)

4742. Tzoli782012-09-03 21:18
Kedves Firpo nem igazán értek veled egyet nekem 2011 szeptember elötti a szerződésem a végtörlesztésnél pedig 99%-ban igérte a Fundamenta munkatársa hogy megkapom a végtörlesztéshez az összeget mindent beszereztem amit kértek bankszámla kivonat,földhivatalol teljes dokumentáció,értékbecslő stb...stb + 2 adóstársat kértek és a végén beintett felhivtam a köszpontot és indok nélkül utasították el azt mondták nem kell megindokolniuk ha nem tetszik mondjam fel az volt a válasz igy kb 50-60 ezret buktam ugy pedig 100-110-et buktam volna szerinted ez roppant lojális dolog ??? szerintem korántsem
(válasz Firpo 4740. hozzászólására)

4741. KP1212012-09-03 19:30
Szia Dizso!

Az alábbiakban kérném a segítségedet:
422. módozatú szerződést kötöttem max. összeggel még 2008-ban, ami a következő hónapban fog lejárni.

Ha 50%-ban már tulajdonos vagyok egy lakásban, akkor már nem vehetem igénybe lakásvásárlásra a szerződött összeget? Gondolom nem, de azért inkább megkérdezném.

Ha nem, akkor marad a felújítás. Elegendő ha 50 %-ban tulajdonos vagyok vagy 100%-ig saját tulajdonban kell lennie az ingatlannak? Felújítás esetén, hogyan történik a kiutalás, illetve az igazolás, hogy felújításra lett fordítva az összeg?

Van-e arra lehetőség, hogy a lejárat után függőben tartsam a döntést, hogy a kölcsönt is igénybe veszem vagy sem? Ha igen, akkor mennyi idő áll rendelkezésemre?

Párommal közös lakás vásárlását tervezzük, de még nem találtuk meg az igazit. Ha olyat találunk, amit teljesen fel kell újítani, akkor a kölcsönt is felvenném a jó kamat miatt. Ha viszont csak kisebb felújítás lenne, akkor nem venném fel a kölcsönt.

Köszönöm a segítségedet!

4740. Firpo2012-09-01 12:54
A végtörlesztés speciális eset volt,a cég roppant lojálisan segített kiváltani azoknak az ügyfeleknek,akik a végtörlesztés lehetőségének bejelentése előtt - 2011 szeptember - rendelkeztek bármilyen lakásszámlával.

4739. _KGR_2012-09-01 12:17
Kedves Firpo! Köszönöm a választ! Felmerült bennem még két kérdés a hozzászólása alapján:
1. ..és nem hivatalosan? :)
2. Ebben az esetben az előző év végén tapasztalható devizahitelek végtörlesztéseknél milyen módon volt lehetőség a hitelkiváltásra? Én úgy emlékszek, hogy akár azonnali hitellel is működött (egy darabig).
(válasz Firpo 4738. hozzászólására)

4738. Firpo2012-08-31 19:48
Hivatalosan,lakáscél igazolásra csak a lejárt szerződés használható fel hitelkiváltásra vagy előtörlesztésre.
Akár csak a saját megtakarításról,akár a lakáskölcsönnel növelt szerződéses összegről beszélünk.
(válasz _KGR_ 4737. hozzászólására)

4737. _KGR_2012-08-31 18:56
Sziasztok,
Szeretnék érdeklődni, hogy egy már megkötött fundamenta szerződést a lejáratkor (illetve akár előtte is) fel lehet-e használni FT alapú lakáshitel kiváltására?

4736. dizso2012-08-29 10:26
Kedves 81Kriszti!
Ha jól értem akkor 421 es módozatú 3 220 000 szerződéses összegű fundit kötöttetek mind ketten.
Mivel azt írtad, hogy a te szerződéseden a lányod a kedvezményezett, feltételezem, hogy az ő szerződésén meg te vagy megjelölve, mivel egyszerre egy ember két szerződésre nem kaphat állami támogatást. Hitel esetén a kedvezményezett és a házastárs kötelezően bevonandó az ügyletbe minden esetben. Van egy olyan szabály, hogy adóstárs a hitel beadásakor nem lehet 65 évnél idősebb, de ez a ti esetetekben nem okoz gondot. Ha 2009.09 ben nyílta számla, akkor 2013.09.31 jár le + 3hó (2013.12.31)eddigkell fizetni az áthidaló kölcsön kamatát amit bármikor a megtakarítási időszakban igényeltek (a ti esetetekben ez már meghaladta a 2 évet így a kamat fix 8,3 %, 22 272.- Ft)azt követően még 65 x 34 132 eredeti szerződés szerint. De a te szerződésed amikor lejár bele lehet tolni. Az átfutási idő sok mindentől függ, de főleg a személyi bankár precízségétől. Ez általában 2 hónap, de az én eseteimben 1-1,5 hónap között ki szokták utalni a hitel beadásától számíva. én egészen a kifizetésig végig kísérem az ügyet. további kérdésed van priviben válaszolok. üdv Zs
ui: ÁK esetén a jövedelmet vagy 3 havi bankszámla kivonattal, vagy munkáltatói igazolással kell igazolni és az egyik személynek legalább a mindenkori minimálbérrel kell rendelkeznie. De a hitelügyletben szereplők összes bevétele és kiadásának a különbségének meg kell haladja a törlesztő részlet összegét + 85 000 ft ot. Fedezet oldalról a megvenni kívánt ingatlan értékének kb 60-70 százalékát adjuk, (helységtől függően) ezt növeli az állami támogatás nélküli egyenlegünk(tehát az beszámít az önerőbe).
(válasz 81Kriszti 4727. hozzászólására)

4735. Firpo2012-08-28 13:54
Kedves 81Kriszti!
A lányodnak érdemes a szerződését felhasználnia,kedvezőbb az Ák kamata.
A 400 ezer forintos jövedelem az AÁK-nál van,ha valaki egyedülálló adós,Ák-nál nincs.
Ha ketten (adós-adóstárs)veszitek fel,nem lesz gond,meg fogjátok kapni valószínűleg.
(válasz 81Kriszti 4727. hozzászólására)

4734. VendrinerPiroska2012-08-27 21:14
Nagyon kösz az infokat.
(válasz Firpo 4732. hozzászólására)

4733. Firpo2012-08-27 20:52
Így van,amennyit befizettél,azt visszakapod,a számlanyitási díjat ugye nem,viszont a számlához tartozó betéti kamat (1-3%)időarányos részét igen!
A sürgősségi 30 napos kiutalás díja,a számlán lévő összeg 3%-a.
(válasz #elvira# 4730. hozzászólására)

4732. Firpo2012-08-27 20:46
A lakáskölcsönre nincs folyósítási jutalék,1,5 millió alatt nem kell jelzálog sem.
(válasz VendrinerPiroska 4729. hozzászólására)

4731. Firpo2012-08-27 20:45
Szervusz!
Ha nincs még lakásszámlád,a felvenni kívánt összeg 1%-a(milliónként 10.000,-)+értékbecslés 18.000,-+áfa
+tulajdoni lap 5-6.000+ha vásárlás,ügyvédi költség(kb.50-60.000,-)+közjegyző(kb.milliónként 5.000,-)+takarnet lekérdezés 4.500,-+jelzálog bejegyzés 12.600,-+folyósítási jutalék,a felvett összeg 1,5%-a.
Ezek az azonnali és az áthidaló kölcsön költségei.
A lakáskölcsön a kifutó szerződésekre ugye jóval olcsóbb.
(válasz VendrinerPiroska 4729. hozzászólására)