FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (41. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

4906. Firpo2012-11-03 14:47
Valamint a végtörlesztési időszakot kár példának hozni,mert minden pénzintézrtnél nagyon zavaros időszak volt.

4905. Firpo2012-11-03 14:45
Nem szeretnék vitatkozni,de nem az ügyfélnek indokolnak,hanem a szeb fogja tudni az okát!
Sajnos olyan is előfordul,hogy ő ront el valamit,és nem vallja be,csak annyit mond,"elutasították".
Mindíg ki lehet deríteni,mi volt a baj,ugyanis először nem elutasítják a kérelmet,hanem "hiánypótlásra" szólítanak fel,ott lehet javítani a nem megfelelő paramétereken.
(válasz fancsika09 4904. hozzászólására)

4904. fancsika092012-11-03 14:06
Tavaly, a végtörlesztésnél minket is elutasítottak!!!!A párommal nettó 400,000at keresünk!!!És egy rohadt szót sem kaptunk az elutasítás okáról!!!!Úgyhogy az utolsó mondatodat nem tudom elhinni!Ja!!és a kölcsönünk 2,6 millió volt!ha a Cibnek tudtam fizetni rendben, időben, ahogy le van írva, miből gondolja a Fula, hogy neki nem fizettem volna????Ja és mellette volt még egy 20,000es megtakarításunk is!!!Aminek a fizetését szintén megnézhette volna!!!
Ha nem tudtam volna fizetni a hitelemet, akkor biztos nem tudok még mellette havonta 20,000et letenni!!!!!Szóval az indoklásról inkább ne beszéljünk!!!!!mert nem létezik!!!!
(válasz Firpo 4899. hozzászólására)

4903. ferkog2012-11-03 07:50
Köszönöm a választ Firpo!
Látom, nem csak én veszek el a hitelek útvesztőiben :) Itt legalább lehet okulni egy kicsit...
Lábjegyzetként csak úgy "Úri hóbortból" idézném a tegnapi ingatlanost: "Hát igen, alaposan átkell gondolni mert nem 1kg kenyeret veszünk" - Sajnos viszont azt kell mondanom, hogy ez volt az egyetlen igazság ami "kiesett" a száján a 3/4-ed órás beszélgetés alatt...

Szóval visszatérve az eredeti témára én csak egyetlen banknál találkoztam ezzel... Nos kíváncsi vagyok mit mond az ism. által ajánlott telebankár...

4902. kbanna2012-11-02 00:45
p.ü.
(válasz Firpo 4901. hozzászólására)

4901. Firpo2012-11-01 18:43
Rendben,válaszoltam! :)

4900. Petya792012-11-01 17:10
Egyelőre legfeljebb privátban, szeretném megvárni, hogy hogyan alakulnak a dolgok a héten...
(válasz kbanna 4898. hozzászólására)

4899. Firpo2012-11-01 15:38
Szervusz!
Ez engem is érdekelne,őszintén,már csak okulás miatt is.
Nekem eddig minden hitelügyletem pozitív lett,volt több olyan eset is,ahol egy vagy már több bank is elutasította az egyént,nálunk mégis sikerült,mivel itt olyan adóstársakat is elfogadunk,akiket egy bank nem. Pl:nyugdíjas hozzátartozó,gyeses,gyedes,stb.
A cég leggyengébb pontja sajna a felkészületlen dolgozó,amit a egyre jobban igyekszik kiküszöbölni.
Ráadásul az elutasítást mindíg meg is indokolják,amin lehet "javítani".
(válasz Petya79 4897. hozzászólására)

4898. kbanna2012-11-01 15:23
Érdekelne a történet, ha már belefogtál... Hadd okuljunk.
(válasz Petya79 4897. hozzászólására)

4897. Petya792012-11-01 13:43
Sziasztok!

Kicsit abszurd, hogy pont november 1-én írok, de most már mindegy. Számomra sajnos óriási csalódás a Fundamenta, és ebben az egyik főszereplő egy vezető beosztású Fundás dolgozó. Az egy természetes dolog, hogy az ember dühös, ha elvileg hitelképes, mégis elutasítják a hitelkérelmét. De itt ennél jóval többről van szó (nem csak a hitel ügyintézéséről), ezt garantálhatom. Nem kívánok senkit sem megzsarolni, és főleg nem áll szándékomban bosszúhadjáratot indítani a cég ellen. Nyilvánvalóan dolgoznak ott is tisztességes, lelkiismeretesen dolgozó emberek, nem velük akarok kiszúrni. Más kérdés, hogy meg vagyok róla győződve, hogy a hitelelbírálás szándékosan túlbiztosított, így a hitel nem jár minden ügyfélnek, legfeljebb csak adható. Persze nem a BAR listásokra, az alacsony jövedelműekre gondolok, vagy esetleg azokra, akiknek nincs semmilyen biztosítékuk; hanem azokra, akiknél egy átlagos banki elbírálás során hasonló probléma nem adódna (vagyis adottak az anyagi és tárgyi feltételek). Úgy gondolom, hogy korábban nemhiába nyomozott a GVH annak fényében, hogy a durván 300 milliárdos felhalmozott betéti tőke mellett a kiadott hitelek aránya legfeljebb a 10-15%-ot éri csak el. A mai gazdasági helyzetben ez a durva arány-különbözet nehezen elképzelhető. Nekem csak egy elvárásom lenne: szeretném visszakapni az eddig befizetett pénzemet és annak járulékos költségeit. Ha pedig ez nem kivitelezhető, akkor egy tisztességes, tárgyilagos hitelelbírálást várok, megfelelő indoklással. Sajnos eddig olyan súlyos problémák adódtak, hogy kénytelen voltam bevonni az egész procedúrába egy ügyvéd barátunkat. Ha nem sikerül dűlőre jutnom a Fundamentával, akkor pedig végigjárom a létrát a pszáf-tól kezdve a bíróságig, és felveszem a kapcsolatot hasonló károsultakkal. Hamarosan kiderül, hogy mire jutottam, és annak fényében döntök. Ha nem tudunk megegyezni, akkor mindent részletesen le fogok írni itt a fórumon. Hangsúlyoznám: nem az a célom, hogy tisztességesen dolgozó embereknek is ártsak, viszont mindenképp szükségesnek érzem megosztani a leendő ügyfelekkel, hogy sajnos ők is kerülhetnek olyan helyzetbe, mint én.

4896. Firpo2012-11-01 00:03
Csak meglett. :)
Válaszoltam is oda,írj ha kérdés merül fel.
(válasz Firpo 4895. hozzászólására)

4895. Firpo2012-11-01 00:00
:)
(válasz kbanna 4894. hozzászólására)

4894. kbanna2012-10-31 19:13
Jaaaaj dehülyevagyok... A hétköznapi fiókomban keresgéltem, innen is látszik az annalfabétaságom. :( Megvan, amit kerestem.

4893. kbanna2012-10-31 19:08
Nem találom... :(
(válasz Firpo 4892. hozzászólására)

4892. Firpo2012-10-31 17:27
Küldtem pü-t.

4891. kbanna2012-10-31 15:15
Köszi! Azt hittem, jóval nagyobb a különbség...
(válasz Firpo 4890. hozzászólására)

4890. Firpo2012-10-31 14:49
Sajna nem,viszont a hozamleső és a 3,9-es számla között 4 év megtakarítás alatt 50.000,-ft a diferencia a hozamleső javára hozamban,ha mégis kérünk hitelt,akkor viszont több mint 200.000,-ft a bukás...
(válasz kbanna 4889. hozzászólására)

4889. kbanna2012-10-31 10:35
Feltételezem, hogy mondjuk a "hozamleső" számla nem módosítható valamelyik előnyösebb hitel-számlára menet közben, vagy legalábbis nem előnyömre...

4888. kbanna2012-10-31 10:14
...A "bonyolítást" amúgy a kiváltásra értettem, azt hiszem, az is rém bonyolult egy ilyen "kombinált" helyzetben.

...Viszont döntenem most kellene, hogy akarok-e majd fundás (vagy ersztés lakáskasszás) hitelt felvenni, mert teljesen mások a paraméterek a megtakarítósra és a hiteles módozatra... (Hogy nagyon ne verjem át magam.)
(válasz Firpo 4886. hozzászólására)

4887. kbanna2012-10-31 10:11
Hááát... arról fogalmam sincs, mennyi a reális esélye annak, hogy egy ilyen kombinált hitel idő előtt (15-16 év, vagy előtörlesztéssel is minimum 6 év) áthelyezhető (megszüntethető) legyen... De persze én nem értek ezekhez a dolgokhoz.

Azt hiszem, marad a gyűjtögetés, előtörlesztés... Fene tugggya.
(válasz Firpo 4885. hozzászólására)

4886. Firpo2012-10-30 23:15
Bonyolítani a meglévő hitelt plussz hitellel nem érdemes,csak kiváltani.

4885. Firpo2012-10-30 23:13
Jól látod a helyzetet.
Azért kell megnézni a hiteled paramétereit,mert ha reális lehetőség van rá,hogy 2-4 éven belül a fundához kerüljön a tartozásod,és addig sem kell belerokkani,az több milliós spórolást eredményezhet,plussz nyugalmat,mert fix forint a törlesztő.
(válasz kbanna 4884. hozzászólására)

4884. kbanna2012-10-30 22:58
Jól látom, a Fundánál is van egy olyan változat, amivel a hozamot lehet jobban "megnyomni", meg egy olyan, ami kisebb hozammal, de vonzóbb hitelfelvétellel kecsegtet?

A hitelünk amúgy "befektetéssel kombinált", nem tudom, hogy ezt tovább lehet-e (érdemes-e) bonyolítani fundás hitellel.
Talán a legjobb lenne a legmagasabb hozamot adó (legrövidebb) futamidős "Hozamleső"-vel gyűjtögetni, aztán majd egybe beömleszteni egy előtörlesztésbe.
Engem is jobban vonz a Funda, mint a bank, megvannak már a nagyon rossz tapasztalatok.
Ezek érzelemk, de ilyen esetben számolgatni is kell...

4883. kbanna2012-10-30 22:49
Köszi, utánanézek a devizahitelnek, sajnos a sok kamatmódosítás, árfolyamváltozás után most azt sem tudom, hol tartunk. Amúgy Erstés a hitel - nyilván - úgyhogy van már számla, van oda utalt munkabér, így - egyelőre - a feltételek teljesülnek. Azért a számlanyitási díj nem semmi, szóval ha jól látom, elengedésével jobban járnánk, mint a kamatbónusszal. De meg kell jobban nézegetnem még (majd holnap).
A kamatbónusz sem jár mindenre, nem értem, mi az a "8-as módozat", amit a honlapon sikerült előkotorni, és amire kizárólagosan vonatkozik ez az akció...
(válasz Firpo 4882. hozzászólására)

4882. Firpo2012-10-30 21:03
A díjelengedés nagyon szigorú feltételekhez van kötve,szinte teljesíthetetlen,továbbá ott kell nyitni egy bankszámlát(nem a legolcsóbbat...),oda kell utaltatni a munkabért,a szerződésen nem lehet semmit módosítani,mert akkor az oda érkező bérünkből azonnal levonják a számlanyitási díjat,stb...
A funda a legrugalmasabb,bármikor bármi változtatható,akármikor.
A betéti része ugyan olyan,viszont nálunk a lakáskölcsön kamata 6 ill.3,9%,fix,soha nem változik a törlesztő részlet.
Meg kell vizsgálni a meglévő devizahitelt,és ki kell számolni,hogy lehet minél hamarabb és olcsóbban megszabadulni a banktól,és átvinni a tartozást a fundához fix forint alapú kölcsönnel.

4881. kbanna2012-10-30 14:58
At ERSTE-nél van 4,5,6,7,8 éves megtakarítás. Talán a 4 vagy az 5 éves hasonlítható a Fundamenta legrövidebbjéhez...
A "hozaml" módozat szerint a betéti kamat 3%, EBKM: 12,85%, a hitel kamat 6,9%, a "hitel" módozatnál a betéti kamat 1%, EBKM: 10,67%, hitel kamat viszont csak 4,9%...
(Havi 20 ezer ft-ra)
Számlanyitási díj: szerződéses összeg 1%-a (akkor is, ha nem veszem fel a kölcsönt, akkor is kölcsönnel együtt számolják a "szerződéses összeget"? (De ezt most elengedik... ha nem módosítok menet közben a szerződésen-kisbetű...)
Számlavezetési díj: 150 ft

...Most látom, hogy a hitel kamatok is mások a táblázatban, "THM"-mel, már mindenik jóval nagyobb, mint ahogy fennebb írtam... :(

Vajon a Fundamenta milyen? Még nem világos a honlapjukból sem...

annalfabéta

4880. kbanna2012-10-30 14:42
Hello Mindenki!
Árfolyamrögzítést kértünk, a módosított szerződést a napokban írjuk alá. (Habár a környékünkön tűzként terjed az a nézet, hogy nem szabad árfolyamrögzítést kérni, nem kis milliókat fizetnek ügyvédnek, aki pereli a bankokat, és az ő tanácsára nem árfolyam-rögzítenek, mert úgy kevesebb az esély megnyerni a pert...) Nos ehhez nekünk sem időnk, sem idegzetünk, főleg pénzünk nincs, úgyhogy örülünk a rögzítésből felszabaduló havi kb. 15 ezer ft-nak...
Fundamentát kötnénk. Melyik változatát a legérdemesebb? A legkisebb futamidőt, mert annak a legnagyobb a hozama? De ebben az esetben végképp lemondunk a kölcsön felvételének lehetőségéről? Vagy van lehetőség hitelfelvételre (lakáskölcsönre?), de ha előre ilyenekben gondolkozunk, akkor valami más struktúra az érdekesebb?
Az ERSTE is ajánlgatja a saját lakáskasszáját, 5 éveset, hogy utána szépítsünk az álláson egy kis előtörlesztéssel... Mindjárt megpróbálok az ő ajánlatuknak is tánanézni... Ugyanazt találom abankoknál, vagy mást? Ersté-ék a szerződési díj elengedésével fűznek (+ kisbetűs rész), a Fundament első évre 10%-os kamatbónuszt ad, ha jól nézem...
Szóval: hol? mennyi időre?milyen változatot?

4879. Firpo2012-10-30 12:06
Szia!
Kb. 2-3 munkanap a rögzítési idő,ha hitel miatt sürgős,a hitelcsomagba is bele lehet tenni,akkor egyszerre rögzítik a hiteligénnyel.
Kérdés,hogy változik-e az átruházással a szerződés kedvezményezettje,mert akkor 30 nap,mert az Államkincstárral le kell kommunikálnia a fundának az állami támogatást kapó személy változását.

4878. ferkog2012-10-30 07:42
Mikortól válik "jogerőssé" (jobb szó most nem jutott eszembe), ha átpasszolom a fundamentámat valamely családtagom részére?
Azonnal vagy annak is van valami átfutási ideje?
Firpo benned bízok a gyors válaszért! :)

4877. Firpo2012-10-28 21:16
Nincs mit! :)
(válasz fancsika09 4876. hozzászólására)