Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
7199. Firpo (válaszként erre: 7198. - Viktória_1975)
2016. szept. 5. 18:16
Helyes! :)
2016. szept. 5. 17:26
Sziasztok! Köszönöm a segítségeteket, valóban az általam keresett dokumentumot hamarabb megkaptam.
7197. Firpo (válaszként erre: 7196. - Sz.tunde)
2016. szept. 2. 02:34
Igen,ez könnyen lehet.
7196. sz.tunde (válaszként erre: 7194. - Viktória_1975)
2016. szept. 1. 16:38
Szia! Ez nekem sem volt benne a hitelszerződéses csomagban, de én ezt még korábban megkaptam külön küldeményben 2 példányban, szóval szerintem neked is külön küldték/küldik.
7195. Firpo (válaszként erre: 7194. - Viktória_1975)
2016. szept. 1. 03:11

Kedves Viktória_1975!


Call Centerrel egyeztess,ők látják mit küldtek,be van szkennelve a kiküldött csomag egésze.

Az a biztos,amit ott mondanak,mert rálátnak a konkrét ügyletre.

0614118181

2016. aug. 31. 21:38
Sziasztok! Hasonlóan a lentiekhez egy lakáskölcsön szerződésben szeretném kérni a segítségeteket. Valamennyi dokumentumot beszereztem már, mely a kifizetés feltétele. Viszont a nyomtatványon, melyen fel van sorolva milyen dokumentumok beadása szükséges, fel van tüntetve az "Általános tájékoztatás a jelzáloghitelekről" című tájékoztató. Ilyet a hitelszerződéses csomagomban nem találtam, amit postai úton megkaptam. Esetleg le tudom tölteni valahonnan ezt a dokumentumot? Segítségeteket köszönöm!
7193. Firpo (válaszként erre: 7192. - Erika0209)
2016. aug. 31. 12:17
Ha minden feltétel teljesült (jelzálog bejegyzés is),onnantól 15 napon belül.
7192. Erika0209
2016. aug. 31. 09:46

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy mennyi idő mite kiutalják az áthidaló kölcsönt? Már múlt héten csütörtökön visszaküldtem a kölcsönszerződést.

7191. Firpo (válaszként erre: 7190. - Sz.tunde)
2016. aug. 30. 17:10

Egyszerűbb beküldeni az eredetit postán,mert az 2 nap alatt kiderül,hogy jó-e?

Az e-mailre meg hetek múlva jön válasz sokszor.

7190. sz.tunde
2016. aug. 30. 14:47
Igen, köszi, azt gondoltam, hogy eredetiben fog kelleni, csak szeretném megtudni, hogy elfogadják-e ezt a biztosítós saját formátumot vagy sem, ezért küldtem el e-mail-ben.
7189. Firpo (válaszként erre: 7188. - Sz.tunde)
2016. aug. 30. 14:39

A letétiből 1 megy vissza,ahogy írtad.

A biztosítós papír eredetiben kell,eredeti aláírással,pecséttel ellátva.

E-mail útján nem fogják elfogadni,erre ne is számíts.

7188. sz.tunde
2016. aug. 30. 10:41

Mivel a biztosítót képtelenség elérni, elküldtem a Fundamenta ügyfélszolgálatos e-mail címére azt az igazolást, amit kiállítottak, egyelőre még várom a visszajelzésüket.


Az ügyvédi letéti szerződésből minden példányt vissza kell küldeni? A tájékoztatóból, ami a csomagban volt, nem derül ki egyértelműen, és az ügyfélszolgálattól is kaptam már ilyen és olyan választ is. 3 Fundamenta által már aláírt példányt kaptunk, nekem az lenne a logikus, hogy egyet kell visszaküldeni nekik, egy az ügyvédé, egy pedig a miénk.

7187. Firpo (válaszként erre: 7186. - Sz.tunde)
2016. aug. 25. 11:59
Küldd be a központba,2 nap alatt kiderül ha betelefonálsz,hogy mi a hiba,ha van.
7186. sz.tunde
2016. aug. 25. 09:04
Tartok tőle, hogy akkor a biztosítós formátum nem lesz megfelelő, mert arról hiányzik a díjfizetéssel kapcsolatos kommunikációra vonatkozó rész. Mindegy, remélem, a személyes ügyfélszolgálatukon gyorsan ki tudják ezt állítani.
7185. Firpo (válaszként erre: 7184. - Sz.tunde)
2016. aug. 24. 16:46

Akkor csak haladtok. :)

Jó a netbankos csoportos,csak limit nélküli legyen és legyen engedélyezve a láthatóság más pénzintézetek számára.

(Call Centerrel tudod ellenőriztetni.)

Jó a biztosító sajátja is,de az összes feltételt tartalmaznia kell,amit a fundásnak.

Jó a szerződésszám is a hitelügyszám helyett.

7184. sz.tunde
2016. aug. 24. 13:48

Viszont ha már a folyósítási feltételeknél tartunk, lenne még 2 kérdésem.


A csoportos beszedési megbízással azon felül, hogy a netbankban beállítom limit nélkülire, kell még valamit csinálnom? Elektronikus visszaigazolást kérnek, de ha jól tudom, ezt a bank és a Fundamenta lekommunikálja egymás között, vagy nem?


A lakásbiztosításhoz kapcsolódóan jó a biztosító (Allianz) saját formanyomtatványa is, vagy ragaszkodni a kell a Fundamenta által küldött nyomtatványhoz? Tartalmilag kb. egyezik a kettő, viszont a biztosítós változaton nem a kölcsönszerződés száma lett megadva (mert amikor kötöttük, akkor azt még nem tudtuk), hanem a megtakarítási szerződésé, ez probléma lehet?


Köszi előre is a választ!

7183. sz.tunde
2016. aug. 24. 13:40
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy igen, rendben van minden, már határozatot is kaptunk a jóváhagyásról. A napokban elutaljuk a teljes önerőt, remélem, hamar záradékolnak utána, aztán már csak a folyósítási feltételek vannak hátra, és ha nem vigyázunk, a végén még lesz egy lakásunk... :)
7182. Firpo (válaszként erre: 7180. - Sz.tunde)
2016. aug. 23. 17:35
Sikerült a gyámhivatallal elintézni végül?
7181. Firpo (válaszként erre: 7180. - Sz.tunde)
2016. aug. 12. 01:18

Ja,így érthető.

Mivel nem a hitelből lesznek kifizetve a kiskorúak (mert az önerőből megtörtént már),így mehetet a bírálat.

Így csak kifizetési feltétel a határozat beszerzése.

Azért nyugodtabb lett volna,ha az egész ügylet csak akkor indul,mikor megvan a határozat...

Nem szokott általában gond lenni a Gyámhivatallal,ha a gyerekek érdekei rendben vannak a szerződés szerint.

7180. sz.tunde (válaszként erre: 7179. - Firpo)
2016. aug. 11. 23:32
Hááát, nem tudom, több körös egyeztetés ment az adásvételiről az ügyvéd és a Fundamenta között, és végül elfogadták így. Lehet, hogy azért, mert a kiskorúaknak járó összeg a gyámhivatali határozatot követően még az önerőből kifizetésre kerül, utána tudnak záradékolni, és majd csak azt követően folyósít a Fundamenta, tehát ők ilyen szempontból csak közvetve érintettek a kiskorúak ügyében. A gyerekek törvényes képviselőjének a bankszámlaszáma került a szerződésbe, de gondolom, a gyámhivatal a határozatában majd kiköti, hogy csak akkor mehet az ügylet, ha a kiskorúakat megillető összeget arra a bizonyos zárolt számlára utaljuk. Különben nem igazán értem, hogy meglévő, minden fél által elfogadott adásvételi nélkül mire tudna a gyámhivatal engedélyt adni, vételi szándéknyilatkozatra esetleg?
7179. Firpo (válaszként erre: 7178. - Sz.tunde)
2016. aug. 11. 19:30

Az eddigi ügyleteknél ez úgy történt,hogy az adásvételi szerződéshez már szükség volt a gyámhatósági engedélyre/határozatra,hogy hitelbírálatra mehessen.

Már csak azért is furcsa az eseted,mert az adásvételinek tartalmaznia kell(ene) elvileg azokat a zárolt letéti bankszámla számo(ka)t,ami(k)re a kiskorú(ak) részére érkeznie kell az összegnek,ami a tulajdonrészek alapján megilleti jogosultat arányosan.

7178. sz.tunde (válaszként erre: 7177. - Firpo)
2016. aug. 11. 16:27

Én úgy tudom, a gyámhivatal az elkészült adásvételit véleményezi, az abban foglaltak alapján hagyja jóvá(vagy éppen utasítja el, de erre inkbáb ne is gondoljunk) az ügyletet. Az ügyvédünk korábban fel is vette az illetékes hivatallal a kapcsolatot, hogy milyen tartalmi dolgokra figyeljünk a szerződésnél, illetve, hogy rá szeretnének-e még nézni az aláírás előtt (állítólag volt olyan hivatal, ahol az ügyintézőnek ez kifejezett kérése volt), de itt azt mondták, hogy majd csak a végleges, aláírt szerződéssel fognak érdemben foglalkozni. Úgy látszik, erre is igaz a mondás: ahány ház, annyi szokás.


Mindenesetre akkor nem kapkodunk nagyon a szerződés visszaküldésével, köszi.

7177. Firpo (válaszként erre: 7176. - Sz.tunde)
2016. aug. 11. 15:52

Kedves sz.tunde!

Örülök hogy halad az ügyetek!

A Gyámhivatal nem szokott akadékoskodni,csak feltételeket támaszt általában az eladáshoz.

(Zárolt letéti számla a kiskorú 18 éves koráig,stb)

Ami furcsa nekem,hogy miért most történik ez az ügyintézés...?

Általában ez az adásvételi megkötéséhez már szükséges,utána jön a hitelügylet...

No,mindegy,így távolból nehéz átlátni mindent.

A dokumentumok visszaküldésére van 60 nap,tehát van idő,addig lezajlik bármilyen eljárás.

Ha minden rendben,utána kell közjegyzőhöz menni (az kerül pénzbe,meg a jelzálog bejegyzése),és utalni a Földhivatalnak.

7176. sz.tunde (válaszként erre: 7159. - Firpo)
2016. aug. 11. 13:25
Kedves Firpo! Szerencsére tényleg úgy lett, ahogy írtad, a befogadás után kb. másfél hét alatt jóvá is hagyták a hitelkérelmet, már szerződéstervezetet is kaptam. :) Szeretnék viszont tanácsot kérni, hogy mitévő legyek, ugyanis sajnos elég bonyolult adásvételre adtuk a fejünket. A tulajdonosok között van 2 kiskorú, és az ilyenkor kötelező gyámhivatali eljárás még folyamatban van, sőt, sajnos úgy néz ki, hogy még kb. egy hónapot igénybe fog venni, és ugye még utána sem biztos, hogy jóváhagyják az ügyletet. Ettől függetlenül visszaküldjük aláírva a hitelszerződést már most, vagy várjuk meg a gyámhivatali határozatot? Nem tudom, van-e esetleg elévülési ideje a jelenlegi bírálatnak/tervezetnek, nyilván azt nem szeretnénk, ha újra kellene indítani az egész folyamatot, ugyanakkor viszont azt sem tudom, hogy abban az esetben mi történik, ha aláírjuk, visszaküldjük, viszont a gyámhivatal ne adj’ Isten azt mondja, hogy szó sem lehet az egész adásvételről. Előre is köszönöm a válaszodat!
7175. Firpo (válaszként erre: 7174. - Mazasb)
2016. aug. 11. 01:23
Ez jó terv.
7174. mazasb (válaszként erre: 7172. - 45-Napsugár)
2016. aug. 10. 17:25

Nekem a hitelrészére is szükségem van méghozzá azonnal, így a 4db simán nem játszik és ha magas hitelösszeget szeretnék, akkor egynek mindenképpen hosszú futamidőjűnek kell lennie.


1db 8M vagy 2db 5M-s lesz kötve, vagy valahogy elosztva, attól függően mennyire lesz szükség. Csak a jövedelem + adóstárs miatt is kell a variálás.


Bármelyik is lesz, ahogy Firpo írta, elindítunk mellé pár családon belüli 4 évest, azokat beletörlesztjük (ez még anyagilag belefér). Aztán újra...

Most azt próbálom kideríteni a Fundamentánál, hogy így 4 év után hogyan alakul a törlesztőrészlet, mire készüljek.

7173. Firpo (válaszként erre: 7172. - 45-Napsugár)
2016. aug. 10. 13:10

Mindegy hány évig fizeted.

A 30% az 30% mindig.

Kár belekeverni kamatos kamatszámítással,mert a lakásszámlánál más a cél.

Hitelbetörlesztésnél egyedül azért érdemes a rövidet választani,mert a 4 év végén betörlesztve azonnal csökken a hitel tőketartozása és kamatterhe.

Utána érdemes újraindítani,és már kisebb a fizetnivaló a kevesebb tőketartozás miatt.

7172. 45-Napsugár (válaszként erre: 7164. - Mazasb)
2016. aug. 10. 11:55
Úgy is jól járnál,ha 4 lakáskasszát tudnál családon belül kötni.Persze nem tudom anyagilag és időben,hogy tudod vállalni.Egy ismerősöm,testvére+szülők nevére max-on fizeti.Persze egy lakás kassza is akkor jó,ha csak 4 évig fizeted,jó hallani a 30%-os támogatást,de 10 évnél/10% körül van épp e miatt!:)
7171. Firpo (válaszként erre: 7170. - Mazasb)
2016. aug. 10. 10:47

Nincs mit. :)

A banki ajánlatok általában "jól" játszanak a számokkal,hogy kedvezőnek tűnjön az ajánlatuk.

De a tény attól még az,hogy a fundáé végig fix törlesztés,ami elinflálódik,a banké meg emelkedik.

7170. mazasb (válaszként erre: 7168. - Firpo)
2016. aug. 10. 10:24

Igaz.

Köszönöm a segítséget!

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook