Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (29. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

7012. Ametiszt252016-02-16 15:44
Köszönöm Firpo, egyelőre meglátjuk hogy jó lesz-e az újbóli megbízás. Holnap és csüt reggel érdeklődünk a Fundinál, hogy jó lett-e. Nem hittem volna hogy ezzel lesz gondunk.
(válasz Firpo 7011. hozzászólására)

7011. Firpo2016-02-16 15:37
Sajnos bárkivel beszélsz a fundánál,nem fogod tudni elérni,hogy a megfelelő formátumú beszedési megbízás ne kelljen.
El kell érned a bankodnál,hogy megértsék ezt,és megfelelően töltsék ki.
Vagy válts bankot.
(Az MKB bank tudomásom szerint az egyetlen,aki nem hajlandó kihagyni a 999999-eseket,tőlük ezért nem fogadnak el beszedési megbízást.)
(válasz Ametiszt25 7010. hozzászólására)

7010. Ametiszt252016-02-16 14:28
Az egyetlen gondom csupán annyi hogy Citibank fiók megszűnt, sehova nem tudunk bemenni ügyet intézni csak telefonon lehet mindent intézni. Így telefonon csináltam meg újra a csoportos besz.megbízást, és kértem hogy csinálják már meg úgy hogy ne látszódjanak a számok. Az ügyintéző srác aranyos volt a Citinél vissza is hívott, hogy beszélt egy Fundás emberrel s ha így telefonon keresztül készítettem el és küldik el elektronikusan akkor jó lesz -elvileg. Bár most ahogy a netbankba megnéztem dupla annyi 9-es van ott mint amikor mi készítettük el. Ennyi pénz az életben nem les a számlánkon.... mi arra gondoltunk hogy a Fundánál beszélnénk valaki magasabb rendű munkatrással v vezetővel, hiszen mi mindent jól állítottunk be, ez sajnos a Citinek egy rossz formalitása. Tegnap ezen idegeskedtem, minden rendben van és ez az egy "pici" dolog miatt áll az ügy. No de a héten utánaérdeklődünk a Fundinál h mi van, jó-e lesz így.

7009. Debrecen882016-02-16 08:35
Szia!

sajnos Firponak igaza van! -de ha s.o.s-ben kell a pénz, akkor menj be egy bankfiókba, nyiss egy bankszámla számot és ott rögtön adj átutalási megbízást limit nélkülit. Ők elektronikusan elküldik a Fundamentának, de Te papír alapon is küld el.Mikor kiutalták a pénzt és nem akarod megtartani az új folyószámlát akkor felmondod és az eredeti bankodhoz adj be egy új csoportos megbízást! Így már nem egy esetben működött!!
Üdv
(válasz Ametiszt25 7006. hozzászólására)

7008. Firpo2016-02-15 21:52
Volt. Sajnos...
Az MKB és a Raiffeisen bankban dolgozók is inkompetensek...!
Ha limit nélküliséget állítanak be,akkor az a gyakorlatuk,hogy 9-eseket írnak be a rubrikákba.
De az nem limit nélküli...
Be kell menni a bankfiókba,és beszélni kell egy belsős munkatárssal a banki ügyintéző segítségével (vagy e-mailt íratni a központjukba),hogy ne kerüljön semmilyen karakter oda!
Meg lehet csinálni,sikerülni szokott,csak utána kell járni sajnos személyesen! (Tapasztalat!)
(válasz Ametiszt25 7005. hozzászólására)

7007. Firpo2016-02-15 21:48
2 lehetőség van.
Vagy a felmondástól számított 3 hónap múlva lehet kérni a pénzt,ez díjtalan.
(Lehet időzíteni,már akkor fel lehet mondani,mikor biztosan tudjuk hogy 3 hónap múlva kellenni fog a pénz. Persze csatolni kell a megfelelő dokumentumokat.)
Vagy 30 napon belül kérjük a pénzt sürgősséggel,ami a gyakorlatban 2 hetet szokott jelenteni kb,viszont ennek díja van.
Az egyenleg 3%-át vonják le kiutaláskor.
(válasz szunyog5720 7004. hozzászólására)

7006. Ametiszt252016-02-15 16:01
..közbe javítok, mást vontak le múlt héten, nem ezt!
(válasz Ametiszt25 7005. hozzászólására)

7005. Ametiszt252016-02-15 16:01
Kedves Firpo!
Nagy bajban vagyunk.. már minden papírt beadtunk, várjuk a kiutalásunkat. És jött egy olyan levél, hogy a csoportos beszedési megbízásunkat nem fogadják el, mivel elvileg nem adtunk meg limit nélküliséget.. Nos mi mindent úgy állítottunk be, ahogyan azt a Fundamenta kérte, limit nélkül menjen a csoportos beszedés, sőőt, már le is vonták tőlünk múlt héten a megadott összeget.. Az az egy nagy gondunk, hogy Citibankosok vagyunk, tehát netbankon keresztül állítottuk be a csop.beszedést. Hiába limit nélküliséget választottunk, a bankunk valamiért 999.9999 Ft összegre írja s ezt nem lehet javítani. Már beszéltem a netbankos emberrel is, és ő se tud mit tenni hiszen sajnos így írja ki ha nem adunk meg limitet.... Azt csináltuk hogy a csop.besz.megbízást kitöröltük és telefonon keresztül beállítottuk újra.
Firpo volt már hasonló tapasztalat?

7004. szunyog57202016-02-15 14:58
Értem.Még abban kérném a segítségedet,ha lejár a szerződésem a megtakarítást kérném(hitel nélkül)arra is 3hónapot kell várni?Házvársálás vételárába fektetném.
(válasz Firpo 7003. hozzászólására)

7003. Firpo2016-02-14 21:39
Nem.
(válasz szunyog5720 7002. hozzászólására)

7002. szunyog57202016-02-14 19:49
De ugye nem úszik el az állami támogatás?
(válasz Debrecen88 6999. hozzászólására)

7001. szunyog57202016-02-14 19:48
Köszönöm a választ!
(válasz Firpo 6998. hozzászólására)

7000. máska2016-02-13 15:32
Nagyszerű Vagy!-olyan mint az F. azért remélem, nem kombinálom túl a dolgokat...

Hmm...van egyéniséged s ez a lényeg!!!

Most ezt írnám le neked: Az egyik lányomnál letelt a lakástakaréki betétje, az igaz hogy Ő kötötte ezt meg, de nem volt senki megjelölve "kedvezményenként". Mi meg kezesek voltunk, meg az ingatlanunkra a jelzálogot is ráterhelték s ráadásul a felét is mi fizettük annak az LTP-nek ami megszüntette volna ezeket..., ám közben eladtuk az ingatlanunkat s kifizettük az un jelzálog terhelést is...

Ilyenkor mi van?-hiszen Ő nekem több millió Ft. tartozik...

:D

Az OTP-lakáskölcsön semmiféle kifizetésben nem gondolkozik...-valószínűleg módosítani kellett volna ahhoz, hogy mindenki jól is járjon- a kedvezményezett beírásában, avagy az adótárs bevonásával?

Mit tudom én...?-én csak fizetek!
(válasz Debrecen88 6999. hozzászólására)

6999. Debrecen882016-02-13 11:14
Kedves szunyog5720!

Ha felhívod a Fundamenta központot a 06/1/411-8181es számon, úgy is tudod a kedvezményezettet töröltetni, de persze édesanyáddal együtt, egyszerre! Így gyorsabb és nem kell postázgatni!
(válasz szunyog5720 6997. hozzászólására)

6998. Firpo2016-02-13 01:21
Kedves szunyog5720!

Be kell küldeni 2 db "Bejelentőlap 1"-est,azokon jelölni a kedvezményezett módosításokat.
Egyszerre kell beküldeni a 2-őt,hogy ne legyen kavarodás.
Javaslom hogy egyeztess a központtal 0614118181.
(A honlapról is letölthető a bejelentő 1-es,inormációtár-dokumentumtár.
(válasz szunyog5720 6997. hozzászólására)

6997. szunyog57202016-02-12 19:33
Kedves Firpo!A segítségedet kérném!Apukám ltp-e jövőre az enyém most márciusban jár le,egymásnak vagyunk a kedvezményezettjei.Ezt hogyan tudnám módosítani h a saját megtakarításommal én rendelkezzek?Remélem érthetően fogalmaztam!Válaszod előre is köszönöm!

6996. Firpo2016-02-10 23:48
Örülök hogy minden rendben lett! :)
Egyébként igen,ezért is keresnek munkatársakat,hogy minél több emberhez eljusson a jó ajánklat! ;)
(válasz Liduska84 6995. hozzászólására)

6995. Liduska842016-02-10 20:36
Mi is nagyon elégedettek vagyunk. A mi ügyünk ugyan kicsit elhúzódott, mert bekértek még egy adóstársat, de utána már gyorsan és gördülékenyen ment minden. Január 4-én voltunk a közjegyzőnél, és 9-én már az ügyvédünk számláján volt a pénz. Sajnos nekünk a CSOK ügyintézés húzta a dolgot nagyon, de már azon is túl vagyunk, és 2 hét múlva végre beköltözhetünk a saját otthonunkba. Az első törlesztőrészletet is levonta már a Funda, és nagyon baráti, tényleg. Konkrétan kevesebb, mintha albérletet fizetnénk. Pedig nem keveset vettünk fel. Aki nem Fundánál veszi fel a hitelt, az szerintem buta:)

6994. Ametiszt252016-02-07 15:48
Köszönöm Firpo, majd beszámolok a részletekről, mire kaptuk meg a pénzt :)
(válasz Firpo 6993. hozzászólására)

6993. Firpo2016-02-07 15:34
Általában rendben és gyorsan mennek a dolgok.
Csak természetesen akinek gondja akad,az mindig "hangosabb".
Jó olvasni ilyet is (mert a legtöbb így megy.).
Sok sikert a továbbiakhoz. :)
(válasz Ametiszt25 6987. hozzászólására)

6992. máska2016-02-07 14:51
Oké...,csak a jókról írj...!
(válasz Ametiszt25 6991. hozzászólására)

6991. Ametiszt252016-02-07 14:47
Semmi baj nincs, előfordul.. én is olvasgattam a fórumot, megoszlanak a tapasztalatok, azért is akartam leírni az én sztorimat, hogy eddig legalább is még rendben és gyorsan zajlottak a dolgok, ámde még nincs a kezünkben a lakáskulcs. Ettől független beszámolok hogy mizujs van :)
Nyugi-nyugi!! Semmi baj ;-)
(válasz máska 6990. hozzászólására)

6990. máska2016-02-07 14:41
Előlegként is bocsáss meg nekem...összetévesztettelek valaki mással, akinek Ametiszt volt ( s van) a neve...
A szám' lett volna itt is a fontos a végén, hogy befogjam a pofámat.

Szóval, még egyszer a végén is, a bocsánatodat kérem.
Sok sikert kívánok mindenféle ténykedésedhez, s különben meg ne zavarjon az amit itt, avagy máshol is írok.

Jobb ezt a zsinórt elengedni...-már mint egymás irányában is!

:))

6989. Ametiszt252016-02-07 14:12
nem értelek... Fundás 'bankár' kell a Funda ügyintézéshez...
Majd beszámolok, eddig minden gyorsan zajlott.
Köszönöm jókívánságod!
(válasz máska 6988. hozzászólására)

6988. máska2016-02-07 13:13
Fundás 'bankár' kell a funda ügyintézéshez...-a titok ennyi? s az ügyfeleknek meg sokszor annyi...

Ne félj semmitől!-nem a Te hibád lesz, ha kifutsz a határidőkből...

Remélem, Neked a határidők túllépése nélkül is sikerül házat/lakást vásárolni.
Várom a beszámolódat...
:D

Sok sikert!
(válasz Ametiszt25 6987. hozzászólására)

6987. Ametiszt252016-02-07 12:53
Mi teljes mértékig meg vagyunk elégedve a Fundamentával. :) Ha úgy vesszük, az ügyintézés gyorsan is lezajlott, bár még a végleges utalást nem kaptuk meg.
December elején néztük meg a kiválasztott lakást, dec. 7-én értékbecslés történt, dec. 11-én pedig adásvételi. Dec 15-én küldte el a bankárunk a kp-ba az első csomagunkat, január 26-án jött a mél a pozitív bírálatról. Hozzá kell tenni hogy egy adásvételi módosítást kellett tennünk, ugyanis az ügyvédünk - hiába ismeri, hogy mit hogyan kér a Funda - az Ellenjegyeztem helyett Ellenjegyzem-et írt.. No gyorsan pótoltuk, küldtük. Febr. 2-án kaptuk a paksamétákat, megkötöttük a biztosítást és a közjegyzőnél is voltunk. Holnap adjuk fel elsőbbségivel. És várunk... :) Az adásvételibe február 29-et jelöltünk meg határidőnek. Nagyon meg vagyok elégedve a bankárunkkal, mi mint első lakásvásárlók rengeteg kérdésünk volt, kijött vagy mélben leveleztünk, mindenben segített, sőt kérte hogy küldjük át mélben hogy mit kaptunk, hogy ő is lássa. Az Allianznál kötöttük meg a biztosítást, ajánlott egy hölgyet kihez menjünk, aki ismeri a Fundamentás dolgokat, illetve rögtön el is készíti a lakásbiztosítást. Hozzá kell tennem hogy mikor elindítottuk a procedúrát, a bankárunk épp 2 hetes külföldi nyaraláson volt. Az ingatlanosunk, aki a lakást bemutatta nekünk, mindenben segített, mihez mi kell, hisz ő is Fundás. Amikor ott volt az értékbecslő, beszélt vele négyszemközt, hogy picit "puhítsa" hogy jól becsüljön nekünk :) Egyszóval mi nagyon elégedettek vagyunk a segítőkészségükkel, pontosságukkal, odafigyelésükkel. Bár így is féltünk picit hogy nehogy kifussunk a határidőből. :) :) :)

6986. máska2016-02-03 12:56
Mi közöm nekem, pl az FM-bankhoz?
(válasz Firpo 6985. hozzászólására)

6985. Firpo2016-02-03 11:50
Mint írtam jó üzlet az államnak.
(válasz máska 6984. hozzászólására)

6984. máska2016-02-03 10:26
Félek attól, hogy elveszi a kormányunk az állami támogatást ezen a téren is, anélkül, hogy bárkit is értesítene...

A projekt ez is, vagyis a 'valaminek az előre vetítése'?
:)

Persze, jó üzletpolitika ez jelenleg még, hiszen a funda is Állampírokban tartja a befektetők pénzét.:DD
(válasz Firpo 6983. hozzászólására)

6983. Firpo2016-02-02 20:54
Nem szüntetik meg,mert jó üzlet a mindenkori kormánynak/költségvetésnek.
(Ezt is kommunikálták több fórumon is.)
(válasz máska 6982. hozzászólására)