FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (29. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

5402. Firpo2013-06-17 13:02
Nem tulajdoni lap nélkül írtam!
Arról volt szó,hogy a korábbi terhelés törlése folyamatban van,hitelbírálatra van aki befogadja,hitelreferense válogatja,ha van dokumentum már a tartozás kifizetéséről és a törlési kérelem beadásáról!
Viszont a kifizetési feltételeknek biztosan része lesz egy "tiszta" tulajdoni lap!
(válasz Debrecen88 5401. hozzászólására)

5401. Debrecen882013-06-17 11:13
A hitelreferens be sem veszi a hitelt tulajdoni lap nélkül!
(válasz Firpo 5400. hozzászólására)

5400. Firpo2013-06-16 22:13
Ezt a hitelreferens tudja megválaszolni,lehet hogy kéri már a beadásnál!
(válasz Pandani 5399. hozzászólására)

5399. Pandani2013-06-16 19:54
Köszi a gyors választ!

Akkor ez azt jelenti, hogy a fundamentánál elindíthatjuk az igénylést, és ha kb. 30 nap múlva adjuk le a tul. lapot, az jó?
(válasz Firpo 5398. hozzászólására)

5398. Firpo2013-06-16 18:18
Kedves Pandani!
Legkésőbb a folyósítás előtt kell majd a tiszta tułlap!
(válasz Pandani 5396. hozzászólására)

5397. Firpo2013-06-16 18:16
Kedves lizoka!
Arra a hónapra nem lesz támogatás,amit nem fizettél be,a futamidő végén bepótolhatod!
Lehet kevesebbet is kérni a szerződéses összegnél!
(válasz lizoka 5395. hozzászólására)

5396. Pandani2013-06-16 14:37
Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt állunk, és a kiszemelt ingatlant önkormányzati jelzálog terheli. A vásárláshoz áthidaló és azonnali áthidaló kölcsönt is igénybe vennénk. A jelzálog törlése folyamatban van, ez mennyiben befolyásolja a kérelmünk elbírálását a fundamentánál? Ellentétes információkat kaptunk, van aki azt mondja, hogy mindenképp tiszta tulajdoni lapot kell benyújtani a fundamentához, van aki szerint ez nem feltétlenül szükséges.

Előre is köszönöm a segítséget!

5395. lizoka2013-06-15 18:06
Kedves Fripo!
2011-ben kötöttem fundit.Oktober hónapban kötöttem de csak novembertől fizettem.Az üzletkötő hölgy azt mondta nem baj ha nem fizetem be azt az egy hónapot.
Kaptam pár hónap mulva egy levelet,hogy pótoljam az elmaradt hónapot mert nem kapok állami támogatást.Sajnos nem tudtam pótolni az anyagi helyzetem miatt.persze az üzletkötő hölgy már nem foglalkozott fundamentával.szeretném megkérdezni,hogy ez mennyire befolyásolja az állami támogatásom.
a másik kérdésem:Ha a hitel összeg felére van csak szükségem akkor azt is igénybe vehetem?
köszi a választ!

5394. Firpo2013-06-12 12:42
A 8. év eléréséig jár az állami támogatás minden befizetésre!
(válasz ityvity 5393. hozzászólására)

5393. ityvity2013-06-12 12:02
Tisztelt Firpo! Köszönöm szépen a választ , még azt szeretném kérdezni ha tovább fizetem a megtakarítási időn , akkor arra is megy az állami támogatás , vagy az csak simán növeli a befizetést és ennyivel több lesz kifizetéskor a szerződőt összegen felül .

5392. Firpo2013-06-11 16:28
Kedves kadorka49!
Igen!
Ha elég a saját megtakarítás állami támogatással,akkor csak fel kell mondani a számlát, és állami támogatással együtt kérni a pénzt!
(válasz kadorka49 5390. hozzászólására)

5391. Firpo2013-06-11 16:26
Kedves ityvity!
Legalább 2 főnek kell minimum minimálbérnyi jövedelmet leigazplnia!
Egynek jó a mama,kell még egy minimálbér!
(válasz ityvity 5389. hozzászólására)

5390. kadorka492013-06-11 14:35
Kérem szépen válaszoljon valaki!!!!
2007.07-ban kötöttem Funda. -t 423-as módozattal.98 hónapra szól,de szeretnénk felhasználni. A 14 éves unokám a kedvezményezett.
Kérdésem a következő: Lehetséges kivenni 6 év után, és kapunk rá ÁT.-t???
Üdv:kadorka49

5389. ityvity2013-06-11 12:23
Kedves Firpo!
Van egy 421 módozatú Lakáskasza szerződésem 10e havi megtakarítással és a kölcsön kiutalása előtt lennék és most megakadt a dolog (áprilisban járt le az 52 hónap). Ez már a második lakáskasszám és az első másfél éve ezelőtt sikeresen lezárult és most , hogy érdekelt vagyok a dologban olvasgatom a kérdéseket meg hozzászólásokat és úgy látom bizonyos változások történtek időközben.
Az lenne az első kérdésem , hogy meg lehet e oldani a kölcsön részt ingatlan fedezettel (ebbe a nyomott ingatlan árakban is 15X nagyobb érték mind a kölcsön rész) mivel jelenleg munka nélküli vagyok a párom meg 2 hónapja vállalkozó (előtte 6 évig 4 órába volt bejelentve)
Érdeklődtünk ahol kötöttük a szerződést. Tak.szövben (ott volt a számlánk is és kézenfekvő volt ott kötni ) , de ott nem sokat értenek a dologhoz (már nincs is ott a kolléganő aki csinálta a szerződést) és azt mondták , hogy csak a megtakarítást vegyük fel és nem kell munkáltatói . Mivel a tervezett lakás felújításhoz kellene az egész összeg így ez nekünk nem felel meg.
Érdekes ’97-be mikor 5m. kölcsönt vettünk fel , csatoltam a mukkáltatói , de az ügyintéző azt mondta , hogy ez elműt évek élőtakarékossági időszakban sem kérték , most sem kell .
Kérdésem az , hogy van e valami megoldás , vagy varjúnk mire lesz fél év munka viszonyunk esetleg a nyugdíjas 74 éves mama megfelel e kezesnek.
Előre is köszönöm a választ.

5388. Firpo2013-06-10 22:46
Erre a központ tud válaszolni!
Ha utaltál 12-e előtt,akkor rendben lesz!
(válasz huan81 5387. hozzászólására)

5387. huan812013-06-10 22:18
Kedves Firpo!
A személyi bankárunktól azt a tanácsot kaptuk, hogy manuálisan utaljuk el a szerződésen szereplő "szerződő számlaszámra" és jelöljük utaláskor a "szerződés számát".Jól jártunk el? Még ma megtettem ezt.Mikor próbálja ismét levenni a rendszer?
(válasz Firpo 5386. hozzászólására)

5386. Firpo2013-06-10 19:24
Kedves huan81!
12-ét lehet megjelölni legkésőbbi időpontnak,akár telefonon keresztül is!
Ha fedezethiány volt,elméletileg még egyszer megkísérli leemelni a központ!
Ha 14-éig nem érkezik meg a számlára a megtakarítás,akkor arra a hónapra nem jön állami támogatás,és a rendszerességet természetesen befolyásolja!
(válasz huan81 5385. hozzászólására)

5385. huan812013-06-10 17:10
Tisztelt Firpo!
Csak annyit szeretnék kérdezni, ha a csoportos beszedési megbízás fedezethiány miatt nem teljesült, mert akkor még nem volt fedezet a számlámon,mit kell tennem,ha pótolni szeretném az elmaradást? Lehet módosítani a beszedés időpontját, hogy véletlenül se forduljon elő mégegyszer,hogy nincs fedezet még akkor amikor teljesülne? A "rendszeres fizetést" befolyásolja ez?
Köszönöm!

5384. Firpo2013-06-10 10:55
Kedves vvackor19!
Vagy csökkented a kért hitelösszeget,vagy kikéred pl.felújításra a többit!
(válasz vvackor19 5383. hozzászólására)

5383. vvackor192013-06-10 08:55
Kedves Firpo!

A kérdésem a következő lenne,ha megvan a szükséges önerőm viszont a lakás pont annyiba kerül,mint a Fundamentás szerződésem,amit áprilisban kötöttem,akkor mi lesz a fennmaradó öszeggel?

5382. Firpo2013-06-08 15:58
Kedves Ici-pici!
Nagyon jó kérdéseket tettél fel,így helyes,tájékozódni a kötés előtt hogy később ne legyen csalódás!
A módozatok különböző futamidőket jelölnek elsősörban,másodsorban "fajtákat",hogy a cél hitelfelvétel vagy megtakarítás inkább!
Szoktak lenni akciók (pl.a legutóbbi hogy az első havi befizetést duplán írják jóvá a futamidő végén),de számlanyitási díjat a funda sosem enged el!
Másik lakástakarék-pénztár akciózott ilyennel,de szemfényvesztés,mivel egyébb költségekkel vissza veszik bőven! (pl ott kell egy nem a legolcsóbb bankszámlát nyitni,oda kell utaltatni a munkabért,csúszni nem lehet,módosítani sem lehet ellenkező esetben inkasszózzák a számláról a megtakarítást és az "elengedett" számlanyitási díjat!)
Családtagok között bármikor ártuházható,összevonhatóak a számlák,felhasználható egy ingatlanra is!
Az ingatlan lesz a fedezet,és legalább 2 főnek kell jövedelmet igazolnia,elfogadjuk a gyest,gyedet,nyugdíjat is!
Írtam privátot! ;)
(válasz Ici-pici 5381. hozzászólására)

5381. Ici-pici2013-06-08 11:23
Kedves Firpo!
Visszaolvastam pár hsz-t és úgy vettem ki te ezzel foglalkozol és értesz a Fundamentához. Én most kezdtem el nézegetni, mivel szeretnénk indítani megtakarítást. Sok kérdésem merült fel:
- mik azok a különböző szerződés módozatok, amikről itt szó van? (pl 421,428)
- ha a most 3 éves gyermekemet jelölöm meg kedvezményezettként, de a díjat én fizetem, akkor fel tudom venni az érintett megtakarítást, mikor lejár, de a gyermek nem tölti be a 18. életévét?
- úgy értesültem, hogy szokott lenni nyitási akció mikor elengedik a számlanyitási díjat. Hol lehet ezekről értesülni?
- amennyiben három számlát indítunk - gyermekem, férjem, és a saját nevemen -, akkor ezek együtt felvehetőek-e ugyanarra az ingatlanra?
- milyen feltételek kellenek a kölcsön felvételéhez a futamidő végén, ha az alábbiak adottak: ingatlan 10M, önerő: 5M, 2db 4 éves (lejáró)lakáskasz: 2,6M, 3. lejáró lakáskassza: 3,2 M (tehát az egyikre vennénk fel a kölcsönt). Gondolom kell a megvásárolandó ingatlan fedezetként és ezen kivül? Mekkora jövedelmet kell leigazolni annak a személynek aki felveszi? Minden esetben kell adóstárs? Azért kérdem, mivel csak férjem dolgozik, én gyes-en vagyok itthon - még 6 évig - és a nagyszülők nyugdíjasok, illetve ők is szeretnének fundamentát nyitni a házuk felújítására.

5380. Firpo2013-06-04 15:11
Sajnos nem.
ÁK csak a legalább 2 éves szerződésekre folyósítható!
A törlesztés ott is 132.000,-ft,bár tény hogy rövidebb idejig,és így kevesebb a visszafizetett összeg!
(válasz altaG 5379. hozzászólására)

5379. altaG2013-06-04 13:30
Köszönöm a válaszodat.
Elsőre kicsit húzósnak tűnik nekem.
Valószínüleg megérné még két évet várnom, hogy a másik is 6.9 % al fusson, ezt nem lehet valahogy gyorsítani, plusz befizetéssel ? Lehetséges ez?
(válasz Firpo 5378. hozzászólására)

5378. Firpo2013-06-04 10:54
Kedves altaG!
A már futó szerződésedre a megtakarításon felül 6,9% kamatot kell fizetned a hátralévő megtakarítási hónapokban,majd életbe lép a 3,9% lakáskölcsön automatikusan a táblázat szerinti törlesztőrészletekkel!
A 2 évnél újabb szerződés esetében 8,9% kamatot kell fizetni a hátralévő megtakarítási hónapokban,majd ott is a lakáskölcsön!
Az induló törlesztőrészlet ami az első 8 évben lesz aktuális; 66.000+79.333=145.333,-ft
A folyósítás a kérelmezéstől számítva 1,5-2 hónap alatt folyósításra kerül,ha az üzletkötő rendesen végzi a munkáját!
(válasz altaG 5377. hozzászólására)

5377. altaG2013-06-04 10:44
Kedves Firpo!

Láttam, teljes mértékig tisztában vagy a fundamentával.

Szeretnénk lakást vásárolni,
és szükségünk van a 2x8 milliós szerződéses összegre.
Nekem van egy ami 4 éves futamidejű és ennek a
harmadik év elején járok, és indítottunk egy 10 éveset
nemrégiben. Az enyémet is szeretnénk átíratni a 10 évesre.

Olvastam sok kommentben ezt az áthidaló kölcsönt,
ezt nem igazán értem hogyan számolódik. Addig értem, hogy
a felvett megtakarítás hitele, amely nincs még befizetve
és ennek kamatait a gyűjtési időszakban kell kifizetni.

De hogyan tudom kiszámolni az első időszak a 10 év törlesztő részletét ?
Tehát a számoláshoz az adatok: van egy megtakarítás amiből
2 év be van fizetve, és van egy ami még az elején jár.

Másik kérdésem, a folyósítás.
Sok helyen olvastam, hogy ez összességében nagyjából fél év, igaz ez ?

5376. Firpo2013-05-30 23:33
Mint írtam csak tipp!!
De más módon nem tud elindulni egy számla,csak ha a számlanyitási díjat valaki befizette,pénz is csak akkor van rajta,ha valaki utalt rá...!
Az üzletkötőn kívül ki fizethetett rá...?
(válasz Joeyboy18 5375. hozzászólására)

5375. Joeyboy182013-05-30 23:29
És ez tuti hogy így van? honnan tudja ilyen biztosan? Köszönöm a segítségét!
(válasz Firpo 5374. hozzászólására)

5374. Firpo2013-05-30 23:22
Igen,így van!
(válasz Joeyboy18 5373. hozzászólására)

5373. Joeyboy182013-05-30 23:12
Tehát akkor ha letellik az 1 év és akkor szüntetem meg, akkor legálisan az enyém a 20ezer ft?