FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok? (29. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

5691. Firpo2014-01-17 00:22
Újabb szerződés kötése összehangolva a régivel hogy elég legyen a kiváltáshoz,akár most,akár lejáratkor.
(válasz Szazso33 5690. hozzászólására)

5690. Szazso332014-01-16 20:53
Ha lakáshitel mellé van már fundám, amivel 4 év után szeretnék betörleszteni, de nem lesz elég a hitel kiváltásához, de nem nagyon szeretném megtartani a lakáshitelt, akkor milyen lehetőségem lenne? Egyáltalán tudok így kombinálni a fundával?

5689. Firpo2014-01-13 22:07
Kedves Andika0304!
Mivel házasok vagytok igen,bele tudjátok törleszteni a Te neveden lévő fundát is!
Össze lehet szinkronizálni,lejáratkor kell a hitelkérelemnél figyelni!
(válasz Andika0304 5688. hozzászólására)

5688. Andika03042014-01-13 15:33
Kedves Firpo.
Mi 17 éve vagyunk házasok, 10 éve építkeztünk a ház a férjem nevén van. Adóstárs vagyok. 4 éve kötöttünk fundamentát ami 2018-ban jár le. Ez is a férjem nevére szól. Azt szeretném kérdezni, hogyha kötünk egy újabb fundamentát az én nevemre, úgyhogy az ingatlan csak a férjem nevén van, én felvehetem a fundamentás hitelt, és beletörleszthetem az eddigi lakáshitelbe? Másik kérdés, ha a két fundamenta kb egyszerre fog lejárni plusz minusz 2 hónap, kérhetjük, hogy egyszerre utalják ki? Mert úgy számoltuk, hogy az addig befizetett tőke+kamat+hitel, az pont annyi lesz mint amekkora a lakáshitel, és így kitudnánk váltani. ( ugyanis az otp hitelnél még 24 év van hátra, fundával a futamidő lecsökkene durván 10 évre, kb ugyanakkora törlesztőrészlettel).

5687. Firpo2014-01-11 00:40
Kedves Toonk!
1-azonnal el lehet kezdeni gyűjteni a számlákat,már a hitelkérelem befogadásától!
Leigazolni a 76 hónap letelte után maximum 3 hónap múlva!
2-Folyamatosan lehet gyűjteni/beküldeni a számlákat,de lehet egyszerre is akár az elején,akár a végén!
3-Az elején meg kell jelölni hogy milyen ingatlanra és ki fogja elkölteni milyen célra!
A számláknak arra a szerződőre és címre kell szólnia!
4-Széles körű a felhasználási terület,a központ szokott válaszolni egy-egy felvetésre hogy jó-e!
Alapesetben a beépíthető "dolgokra" használható fel+építőanyagok+az ezekhez kapcsolódó munkadíjak,stb.
5-6Fix! A felvételkor törlesztési táblázatot kap az ügyfél,nem tér el a cég ettől a futamidő alatt!
7-Csökken a törlesztőrészlet vagy a futamidő választásunk szerint!
Ha futamidő változik,változhat a bemutatási határidő is!
9-A felvett összegtől függ...
Egy ingatlan ma maximum 75%áig terhelhető,ez a nagyvárosokra igaz,kisebb településeken csökken!
(válasz Toonk 5684. hozzászólására)

5686. Firpo2014-01-11 00:28
Kedves prepuk!
Nem könnyű pár mondatban összefoglalni,de megpróbálom... :)
Egy ingatlant maximum 75%-ig lehet terhelni!
Ez a legnagyobb városokban történik,ahogy kisebbek a települések úgy a % is csökken egészen 52%-ig!
Kisvárosokban 65-70%!
A szerződéses összegnek annyinak kell lennie amennyit fel akar venni valaki,függetlenül az eddig befizetett összegtől!
A befizetett összegnek a terhelhetőségnél van jelentősége,mert az úgy veszi a cég mintha azt nem hitelben vesszük fel,hanem önerőként megfizetnénk!
(Tehát az értékbecslés eredményéhez hozzá kell adni,és a kapott eredménnyel kell a terhelhetőségi %-ot számolni!)
Ki kell számolni hogy hogyan járunk jobban,vagy betörlesztünk vagy mindkettőt bevonjuk az ügyletbe!
(válasz prepuk 5683. hozzászólására)

5685. Firpo2014-01-11 00:18
Kedves Ayra!
8 millió törlesztése;
-69.333,-ft a 10. év végéig (2022.10.hó)
-majd 3 hónapig 49.333,-ft
-aztán 85 hónapig 66.000,-ft
Számlákat 2022.12.31-éig kell beküldeni majd.
A hitelfelvétel menetét konkrétumokkal kell átbeszélni egy személyi bankárral!
(dióhéjban: értékbecslés,jövedelemigazolások beszerzése,hitelcsomag kitöltése,hitelbírálat,közjegyző,biztosítás intézése,funda intézi a jelzálog bejegyzést,folyósítás)
(válasz Ayra 5682. hozzászólására)

5684. Toonk2014-01-09 12:10
Kedves Firpo és Mindenki!

Először is nagyon megörültem mikor rátaláltam erre a topikra, nagyon hasznosnak találom.

Szeretnénk mi is kötni a párommal Fundát és az azonnali áthidaló kölcsönt (AÁK) azonnal ki is használnánk. Kérdésem ezzel kapcsolatban az alábbiak lennének:

1. Ha egy 76 hónapos megtakarítási időszakot választunk és az AÁK-t azonnal ki is használjuk, az igazoló számlákat mikortól lehet gyűjteni és meddig kell bemutatni?

2. A számlák bemutatása hogyan működik? Egyben a végén kell bemutatni vagy folya-matosan lehet beküldeni az igazolásokat? Lehetséges mondjuk az is, hogy az igazoló számla bemutatásának a határideje előtt pl.: egy nappal költöm csak el az AÁK-t?

3. A számlákon kit kell megjelölni vevőként? Tegyük fel, hogy a családban más is fel-újít, akkor ők is kérhetnek erre számlát, mert közeli hozzátartozók vagy csak a szerző-dő nevére és lakcímére szólhat az? És ha nem a jelenlegi lakásunkra akarjuk fordítani az összeget?

4. Hol lehet megtalálni azoknak a termékeknek/szolgáltatásoknak a körét, amelyre a számlák kiállíthatóak? Pl: felújításnál beleszámít a mosogatógép számlája is?

5. Az AÁK kamata fix vagy a futamidő alatt változhat?

6. A törlesztő részletek fixek 76 hónapig vagy változik a befizetett havi törlesztésre fi-gyelemmel?

7. Az AÁK előtörlesztésekor az AÁK hitelkamata csak a fennmaradó hitel összegére ke-rül felszámításra (= csökken a törlesztő részletem)? Előtörlesztés esetén változik a számlák bemutatásának határideje?

8. Végtörlesztés esetén, ha mondjuk ez a 48. hónapban történik, a fennmaradó 28 hóban nem lesz törlesztőm csak a megtakarítási összeg, akkor mi történik 76 hónapban? Ki-utalják a szerződéses összeget (megtakarítás+ 3,9%-os hitel)? Ebben az esetben mi a helyzet az igazoló számlákkal? Le kell fedni az AÁK-t + a szerződéses összeget? Mi-kor?

9. Mekkora mértékű ingatlanfedezet kell most az AÁK hitelhez?

Előre is köszönöm a szíves válaszokat!

5683. prepuk2014-01-08 16:43
Sziasztok!

Átolvastam néhány oldalnyi hozzászólást és ha jól értelmeztem akkor a Fundamenta az ingatlan 60%-át tudja (biztosan?) hitelezni. Amit már eddig befizettem a fundába az önerőnek minősül.
Szóljatok ha valamit félreértettem!

Helyzetünk:
Páromnak és nekem is 2011. április óta van Fundánk, havi 20-20.000 Ft-al. (3.220.000 Ft szerződéses összeg fejenként. )
Ha jól számolom eddigi befizetésünk 680.000.- Ft fejenként.
Most állunk házvásárlás előtt.
11 MFt körüli ingatlanokkal szemezünk kisvárosban.
Szóval ha egy 11 MFt-os használt házat veszünk akkor a fundamenta 6,6 MFt-ot tud hitelezni. Szóval önerőnek 4,4 MFt-nak kell lennie. Gondolom én az eddigi befizetések + saját pénzünk.

Így tehét 6,6 MFt plusz 680.000.-Ft (eddigi befizetések) 7,28 MFt-os szerződéses összegre kellene változtani az egyik fundamentát?

Meddig lehet módosítani a szerződésemet? Léphetek ekkorát?
Megoldható ez egyetlen fundamentából és ha lejár a másik akkor azt betörlesszük?
A fundamentánkkal és 3 MFt-al meddig nyújtózkodhatunk?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

5682. Ayra2014-01-08 13:32
Kedves Firpo!

Van egy 824-es módozatú 8.000.000 összegű fundamentám, amit 2013.9.26-án módosítottam egy korábbi 3,2-est amit még 2012.10.19-én kötöttem. Most jutottunk el oda, hogy fel szeretnénk venni a 8 milliót ház vásárlásra/felújításra.
Ennek mi lesz a módja és ezek után hogyan fog módosulni a havi törlesztésem?
Mi alapján és hogy bírálják el, hogy megkapom-e az áthidaló kölcsönt(gyanítom, h ez lesz mivel nem rakom még egész két éve)
Hogy kell ezt az egészet elképzelni?
Mi a kiutalás menete?
Milyen dátummal kellenek majd a számlák, amiket később bemutatunk?
Nagyon szépen köszönöm a választ!

5681. Firpo2014-01-08 02:37
Kedves cspetkeee!
1.Igen.
2.Igen.
3.Igen,ha lejár akkor a saját befizetésén túl jár a 30%-os állami támogatás.
(válasz csipetkeee 5680. hozzászólására)

5680. csipetkeee2014-01-07 18:40
Szia Firpo!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy a tegnapi nappal azaz hétfőn telefonon kötött a párom egy szerződést a fundamentával ami 4 év 4 hónapig tart.
1. Ez természetes a fundamentánál hogy telefonon kötnek szerződést?(igaz a futár utólag hozza ki a szerződést ami aláírással erősíthető meg).
2. Ha nem írja alá a párom a szerződést akkor semmissé válik?
3. Ha lejár a 4 év 4 hónap akkor teljes 100%-ban felveheti a pénzt? Vagy ebben az esetben is jár az állami támogatás?
Köszönöm válaszát.

5679. Firpo2014-01-04 23:05
Kedves akta01!
Elméletileg nem vizsgálja a vállalkozást a cég,ha nem abból igazolunk jövedelmet!
Kivéve ha végrehajtás van a leendő adós ellen,és már a bankszámláján látszik az inkasszózás a tartozás miatt!
Korábban volt olyan szabály,hogy 25 évnél idősebbnek kell lennie az adósnak,ennek utána kell néznem hogy érvényben van-e?
A 6 hónapos munkaszerződéseket elfogadjuk!
(válasz akta01 5676. hozzászólására)

5678. Firpo2014-01-04 22:01
Kedves bkunb!
Amennyivel később jutott vissza az aláírt példány mint az először postázott!
(válasz bkunb 5675. hozzászólására)

5677. akta012014-01-04 21:19
Még egy villámkérdés: 23 éves kor és 6 hónapra szóló határozott idejű munkaszerződéssel vehet-e fel élettrásam Azonnali áthidaló hitelt? Szóval kizáró tényezők ezek?
Sajnos a fundás bankárunk egy link alak, ezért tudakozódok itt...

5676. akta012014-01-04 21:06
Kedves Firpo!

Pár hónapja már válaszolt pár kérdésemre, de most új helyzet állt elő.
Február közepén lekerülök a khr listáról. Jelenleg 3 éve van folyamatos, határozatlan idejű munkaviszonyom, 200-280e ft feletti nettó fizetésem. Van a nevemen egy bt is (beltag vagyok), melyből viszont nem származik jövedelmem, már évek óta haldoklik a cég, tartozása is van, amit édesapám halmozott fel.

A kérdésem az lenne, hogy vizsgálja-e a fundamenta hitelfelvételkor az adós bt-jét is, vagy csak a munkaviszonyát?

Illetve lehet-e olyat, hogy én veszem fel és fizetem a hitelt, de a ház az élettársam nevére kerüljön?

Azonnali áthidaló kölcsönt vennék fel, kb. 2.6 millió ft-ot.

Köszönöm előre is a választ!

u.i. Boldog Új Évet minden fórumosnak:)

5675. bkunb2014-01-03 21:57
Kedves Firpo!

Az lenne a kérdésem, hogy pozitív hitelbírálat esetén, a papírok visszaküldése után, az esetleges hiánypótlás mennyivel nyújthatja meg a hitel kiutalását? (Aláírás maradt le a szerződésről...)

Köszi a választ előre is!

5674. Firpo2013-12-28 23:42
Kedves e.imi84!
Van lehetőség a folytatásra,hivatalosan szerződéses összeget kell emelni!
Ha ezt nem teszed meg csak folytatod,akkor ezt a felkínálható lakáskölcsön kárára teszed,úgynevezetten túltakarított lesz a számla!
(válasz e.imi84 5673. hozzászólására)

5673. e.imi842013-12-28 17:02
Kedves Firpo!!!

Abban szeretném a segítségedet kérni,hogy 2014 Január -ban Fundamenta,421-es módozatú(52 hónap)megtakarításom utolsó részletét fizetem be!!Van-e arra lehetőségem,hogy tovább fizessem még 2 évig vagy ez a fajta módozat ezzel lezárul és fel kell használnom a megtakarítást.Vagy ilyen esetben milyen lehetőségeim vannak?Előre is köszönöm a válaszod!

5672. Firpo2013-12-17 23:27
Kedves Inusa3!
Annak a személynek kell ezt megkérdeznie a 0614118181-es számon aki a szerződője annak a fundás hitelnek ami rá van terhelve az ingatlanra!
Véleményen szerint nem fogja megengedni,ahogy egyik hitelintézetnél sem jellemző az első ranghely átengedése! (Fordított esetben a bank sem engedne a fundának valószínűleg...)
A megoldás az lenne,hogy az új lakáscélú hitelt is a fundától kellene felvenni!
Az okát nem is igazán értem hogy miért mástól lenne felvéve ha van már fundás hitel,nehéz jobbat találni,csak "speciális" banki ügyfelek számára lehetséges!
(válasz Inusa3 5671. hozzászólására)

5671. Inusa32013-12-17 09:17
Sziasztok!

Szükségem lenne egy teljesen megbízható tájékoztatásra a következőkkel kapcsolatosan. Adott egy kecskeméti sorház kb 16 M forint értéken, ezt pótfedezetként egy lakás célú kölcsönnél be kell vonnunk. Hozzávetőlegesen maximum 2 M forint kerülne rá, viszont a pénzintézet akitől a kölcsönt felvennénk ragaszkodik az első ranghelyhez. A kecskeméti lakáson 1. ranghelyen jelenleg a fundamenta van 5,4 M-val. Egy kérelem benyújtása esetén a fundamenta átadja ebben az esetben az első ranghelyet?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

üdv.

5670. Szivaccs2013-12-17 08:14
Köszönöm Firpo, 20.-án fogják levenni.
Üdv.

5669. Firpo2013-12-16 16:53
Kedves Szivaccs!
Ha ma sem vonták le,akkor mindenképp hívd fel holnap a központot a 0614118181-es számon,és ott jelezd ezt!
(válasz Szivaccs 5668. hozzászólására)

5668. Szivaccs2013-12-16 09:52
Kedves Firpo,
Kérném a segítséged, mert az alábbi problémával kerültem szembe:
Kb. egy éve Fundamentás hitelemet törlesztem.
Előre ittam a medve bőrére, elittam a havi törlesztőrészlet árát, csak vicceltem, de a lényeg, hogy a rókakoma eme hónap elején nem tudta leemelni a számlámról a neki joggal járó részt mert nem volt fedezet. Ezt a problémát már orvosoltam, van fedezet, de egyelőre másodszori próbálkozás nem volt a róka részéről. Mit tegyek? Várjak még, vagy jelentkezzek csekkért?
Előre is köszönöm segítséged.
Üdv.

5667. Rubiny2013-12-14 13:56
Köszönöm,így tényleg jól átlátható.Mindenképp maradunk a fundamenta mellett!
(válasz Firpo 5666. hozzászólására)

5666. Firpo2013-12-13 19:06
-hitelbírálat hivatalosan maximum 30 nap
(valójában általában 2-3 hét ha nincs ünnep)
-kifizetési feltételek teljesítése az ügyfél részéről kb. 1 hét
(közjegyző,biztosítási ügyintézés,stb.)
-jelzálog bejegyzés a Földhivatal részéről
(7-10 nap)
-kifizetési feltételek teljesítésének ellenőrzése majd az utalás
(7-10 nap)
(válasz Rubiny 5665. hozzászólására)

5665. Rubiny2013-12-13 11:51
Megkérdezhetem miért tart ilyen sokáig?engem az egészben ez agaszt,amúgy nagyon jó feltételeket mondtak nekünk!
(válasz Firpo 5663. hozzászólására)

5664. Rubiny2013-12-13 11:34
Köszönöm,hát nem sietik el az biztos!
(válasz Firpo 5663. hozzászólására)

5663. Firpo2013-12-13 11:32
Kedves Rubiny!
Megfelelően előkészített hitel ügylet 50-60 nap alatt szokott lemenni,ha semmi "komplikáció" nincs!
(válasz Rubiny 5662. hozzászólására)

5662. Rubiny2013-12-13 07:32
Igen tényleg nem írtam.2 éve fizetjük a megtakarítást és most tavasszal szeretnénk felvenni tehát áthidaló azt hiszem.A lényeg számunkra hogy meddig tart az egész,mert nem szeretnénk azon bukni,hogy nem tudjuk teljesíteni a szerződésben foglaltakat.
(válasz Firpo 5660. hozzászólására)