Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


299. Minina (válaszként erre: 296. - Enci124)
2008. febr. 4. 22:00
Szerintem LTP Ákos már válaszolt a kérdésre:)
298. LTP ÁKOS (válaszként erre: 294. - Enci124)
2008. febr. 2. 20:55
A Fundi segítségével hitelezhető a dolog, de mivel még az elején vagy, egy bankhitellel, a tőkerész visszafizetése pedig a Fundival, aminek fix számítható hozama van. Nem tudom, mennyi önerőd van, anélkül nem igazán adnak. Használt lakásnál 10M piaci értéknél kb 6,5 M-t ad a bank, nagyon jó nettóknál 8M max. Privátban írok egy kicsit részletesebben.
297. LTP ÁKOS (válaszként erre: 296. - Enci124)
2008. febr. 2. 20:51
Szia! Ha a többieknek is tulajdonrésze lesz, ahogy írtad, rajta lesznek a tulajdoni lapon, mindenképpen adóstársak, kötelező bevonni őket az ügyletbe minden banknál, akár van Fundijuk, akár nincs. Ahhoz, hogy tudd használni a Fundit, megkapjatok rá az áll. támot, ahhoz fontos a lakástulajdon, vagy tulajdonrész, ha 8 évnél rövidebb futamidejű a szerződésetek ( 321-es 4 év megtak. + 3 hó kiutalás)
296. enci124 (válaszként erre: 295. - Minina)
2008. febr. 2. 13:31
A hitelt minél hamarabb (1-2 hónap)szeretném felvenni 8, max. 10 évre.A hitel a nevemen lenne, a nettom 150 körüli. A páromat és a lányomat adóstársként vonnák be, ha az ő fundijukat is bele vonnánk?
295. Minina
2008. febr. 1. 22:26
Mikor akarod felvenni a hitelt? Hány évre? Meg fontos hogy kinek a nevén lene a hitel, mert neki számít a bejelentett nettója.
294. enci124
2008. febr. 1. 12:52

Kedves hozzáértők!


Van 3 db 321-es fundim, havi 20 000 Ft-tal fejenként, amit októberben kötöttem. Szeretnék venni egy kb 10 M Ft-os házat, mind a 3-an tulajdonosok lennénk. Fel vehetnénk ennyi hitelt,akár már most is ezzel a 3 szerződéssel? Melyik banknál érdemes érdeklődni??

293. LTP ÁKOS (válaszként erre: 289. - Puszilva)
2008. febr. 1. 09:58
Kormányrendelet írja elő a 3 hónapos kiutalási időszakot, ami a futamidő része, és ekkor nem jár le automatikusan, nyilatkozni kell, mit szeretnél vele kezdeni. A pénzedet állampapírokba teheti csak a Fundamenta, vissza kell váltani, visszaigényelni az Államkincstártól. Egyébként van gyorsított eljárás is: 30 napon belül megkapod a pénzt, de ennek díja van.
292. Minina
2008. jan. 30. 22:46
Köszi nem kell, én is ezel foglakozom, csak kicsit másképpen:)
291. darkart (válaszként erre: 290. - Minina)
2008. jan. 30. 21:17
Nem a banki hitelekől beszélek, hanem, hogy mivel tudjuk viszatörleszteni. Segíthetek ha szeretnéd.
290. Minina
2008. jan. 29. 23:25
Ez mind szép és jó, csakhogy ha hitelhez kell kapcsolni, nem minden terméket fogad el a bank! Sima befektetésből csak 1 termék van, a többi unit-linked.
289. Puszilva (válaszként erre: 288. - Pozsonyivicky)
2008. jan. 29. 12:03
Szia! Téged is biztosan tájékoztattak affelől, mikor az állami támogatást lehívták részedre, hogy a 3 hónapos kiutalási időszak a futamidőd része,de neked van lehetőséged arra, hogy ekkor már nem kell fizetned a megtakarításaidat.
2008. jan. 29. 09:45
én 3 hónapig könyörögtem,üvöltöztem, mire hozzájutottam a saját pénzenhez! kihangsúlyozom, a sajátomhoz!!!!
287. LTP ÁKOS (válaszként erre: 283. - Puszilva)
2008. jan. 28. 23:33
Szia Puszilva:)
286. Minina
2008. jan. 28. 23:33
szerintem ha valaki hosszú távon gondolkozik, akkor mindenféleképpen van jobb megoldás. Ha hitelhez kell kapcsolni akkor tuti.
285. LTP ÁKOS (válaszként erre: 280. - Draft)
2008. jan. 28. 23:31
A bankokban minimális képzést kapnak a Fundamentáról, nekem az a meglátásom, hogy lehet, nem értik, vagy nem csinálták még, több munka van vele. Tisztelet a kivételnek! Hogy megéri-e és mennyire, arra nagyon jó kalkulátorprogik vannak, általában ha jó sokat teszel a Fundiba, akkor éri meg jobban, lejáratkor meg kevés tőkerészed marad, és azt kiválthatod a Fundis hitellel is.
284. LTP ÁKOS (válaszként erre: 282. - Kihaszna)
2008. jan. 28. 23:27

SZia!


A Ft alapú hitel teljesen számítható, 1-5-10 éves kamatperiódusra fix kamattal kérheted. A Fundi is fix futamidő végéig, még árfolyamkockázatod sincsen. Miért járnál rosszul?


Devizahitelnél még lehet kamat- és árfolyamkockázatod, ezzel szemben végig fix és számítható a Fundi, van aki azt mondja, hogy elviszi a hozamát az infláció. HA nem kötsz hozzá Fundit, ez akkor is megvan.


Azt tudmod kell, hogy használt lakásnál csak 5 millió FT-ig vehetsz fel támogatott HUF hitelt, új lakásnál 15M-ig.

283. Puszilva (válaszként erre: 266. - LTP ÁKOS)
2008. jan. 26. 18:38

Szia Ákos!


Szintén a Fundánál dolgozom, most először találkoztam fórumoldallal ezzel kapcsolatban. Jó látni hogy van valaki aki tartja a frontot a neten is.

2008. jan. 26. 10:57

Sziasztok!


8 éves fundamentát kötöttem szeptemberben 20 ezreset. az ingatlan kettőnk nevén lesz. 6 M. hitelt szeretnék felvenni forint alapon, 20 évre.

most sokan riogatnak, hogy rosszul járhatok vele!

Nyugtatást kérek, vagy tanácsot, hogy mit tehetek, vagy tudok-e változtatni!

Köszi!

281. skrew (válaszként erre: 226. - Saci49)
2008. jan. 25. 08:06
Mondjuk hogy szükséged van 2 millióra, de a szerződés lejártakor a 2 milliód már csak 1-et ér. De akkor is, mit könnyebb? 1 millióhoz hozzátenni egyet, vagy nullához kettőt?
280. Draft
2008. jan. 24. 22:48

Szia Ákos!

Az lenne a kérdés, hogy az MKB-nál vennék fel CHF alapon hitelt (van önerőm, de kevés ezért a fészekrakó programhoz kell nyúlnom)állami kezességvállalás miatt(2M).Érdemes-e a közös kasszát választani? (A hölgy próbált lebeszélni saját termékükről)

Hogy jelentkezik ez a részletekben?Lényegében az annunitásal számolt részleteket kell fizetni ltp-vel együtt?

Szerinted megéri kombinálni???

Bocsi ha hülyeségeket kérdeztem...

Köszi a választ!

279. lanai (válaszként erre: 278. - LTP ÁKOS)
2008. jan. 23. 22:36
Köszönöm a választ. Akkor ezekszerint összesen 1,5 millió lehet a "jelzálogmentes" hitel. Reméltem hogy az kölön számítódik. Tehát ha 2 fundi van akkor 3M. De hát ha nem hát nem.
278. LTP ÁKOS (válaszként erre: 275. - Lanai)
2008. jan. 23. 08:57
Nagyon jók a felvetéseid, szerencsére elég rugalmas a Fundi. Ha megvan a 4 év, fel lehet mondani bármikor, ha 'lejárt', lehet még tovább is fizetni. A lakáskölcsön rész a lakás piaci árának 70%-a lehet max. Ha kevés a 6,8 M, akkor más banki hitel is szükséges, és ha már van terhelés az ingatlanon, jelentősen befolyásolja a hitelképességet. Egyik ötletként ilyenkor azt javaslom, hogy az egyik Fundinak csak a megtakarítási részét vegyétek ki, a másikhoz meg 1,5 millió lakáskölcsönt kérjetek, mert 1,5 M alatt nincs jelzálog. Így több, mint 4M lesz az önerő, nincs terhelés, és egy kb 10 milliós ingatlan kényelmesen finanszírozható bank által. Ezt akkor is ráértek eldönteni.
277. LTP ÁKOS (válaszként erre: 276. - Bk1976)
2008. jan. 23. 08:44
Szia! Valóban, ha az effektív hozamot nézed, nem túl sok a banki lekötésekhez képest. A lényeges különbség valójában az, hogy a bankban előre kell egyben betenni a pénzt, hogy ugyanahhoz a hozamhoz jussál, a lakástakaréknál havi rendszerességgel gyűjtöd össze, fix és számítható a futamidő végéig, előre meghatározott a lakáskölcsön rész havi törlesztője is. A bankoknál a magas hozamokat csak néhány hónapig garantálják, és még 20% kamatadó is van rajta, ami LTP-nél nincs.
276. bk1976
2008. jan. 21. 13:46

Sziasztok!


Tépem a hajamat ezzekkel a fundamantás és lakástakarékpénztáras sztorikkal kapcsolatban.

Annyira megetetik az embereket ezzel az állami támogatással, de ha a teljes futamidőre nézzük a hozamot, akkor ha egy jobb kamatokat kínáló banknál helyezzük el a pénzt akkor ugyanott járunk,mivel ott tudjuk érvényesíteni a kamatos kamatot, és arra használjuk fel az összeget, amire akarjuk.

275. lanai
2008. jan. 20. 23:52

Sziasztok!


kb 5 év mulva szeretnénk a párommal lakást vásárolni.Én most el tudnék kezdeni egy LTP-t 20 ezer forinttal, a párom meg kb egy év múlva, csak még nem tudjuk eldönteni mi a legjobb megoldás. Én arra gondoltam hogy elkezdek egy normál futamidejűt/59 hó/ és amikor a párom is tud csatlakozni akkor ő elkezdene egy rövid futamidejűt /52 hó/ így közel 6,8M hoz tudnánk hozzájutni a hitellel együtt.Az nem igazán világos számomra hogy ha nem együt jár le mondjuk a két LTP akkor milyen mód van rá hogy az egyik bevárja a másikat, mennyi várakozási idő lehet. Illetve hogy ha kevés lenne a fundás hitel /amire jó esély van/ akkor ha mellé felveszünk egy másik banktól hitelt akkor nem hiúsul-e meg amiatt az egész, mert mindkét bank rá akarja rakni a jelzálagot a lakásra.



De ha van valami más konstrukció ötlet azt is szívesen fogadom :-)



Előre is köszi

274. LTP ÁKOS (válaszként erre: 271. - Ildbe)
2008. jan. 19. 18:50

Szia! A Fundival elérhető állami támogatás lakáscélú felhasználásra jár alanyi jogon, a lakáscélú hitel kiváltása is lakáscélú felhasználásnak számít, tehát kiválthatod vele. 4 és 8 év közötti havi rendszeres megtakarításokra jár a 30% állami támogatás. Egyik lehetséges kihasználása a Fundinak a te esetedben, hogy 4 évig havi rendszerességgel gyűjtögetsz, és hozamokkal együtt előtörleszted, vagy felveszed hozzá a kedvezményes lakáskölcsönt is, és azt is előtörleszted a bankhiteled tőkerészéből, lecsökkennek a banki törlesztőrészeid, a teljes hiteldíj lehet, hogy 1-2 millióval is csökken. Ha többen vagytok tulajdonosok tulajdoni lap szerint, és ő is benne van adóstársként, több Fundit is lehet kötni. A szerződéskötés másnapján még nincs mit betörleszteni. Ha nem akarod megvárni a 4 évet, van lehetőség áthidaló kölcsönre a Funditól min 1 év után, de nem biztos, hogy megéri, mert ennek magasabb a kamata. Hosszútávon az a legjobb, ha eltelik min 4 év tőkefelhalmozás a Fundinál, és azzal váltod ki.


Másik lehetőség, hogy egy másik hitellel váltod ki, mely egy Fundival kombinált bankhitel. Ez önmagában előnyös, de hitelkiváltásra ajnos ez sok induló költséggel jár mindkét bank miatt, és nem minden esetben éri meg, mert lakáscélú hitelt csak szabadfelhasználású hitellel lehet kiváltani, amit többnyire magasabb kamatra adnak, nem biztos, hogy megéri belevágni. Ezt személyre szabottan kellene átbeszélni.


A legjobb előnyt 1-2 független Fundival tudod elérni, melyet min 4év, max 8 év múlva betörlesztet a banknak, ahogyan az elején leírtam.

273. LTP ÁKOS (válaszként erre: 272. - Adrián1980)
2008. jan. 19. 18:33
Szia! A törvény szerint egy időben csak egy lakástakarékpénztári szerződés állami támogatásra jogosultja lehet, tehát ha a te vagy a szerződő, és nincs megjelölve más kedvezményezett, az államkincstárnál összefutnak a szálak, és nem fogod megkapni rá az állami támogatást. Ettől még lehet szerződésed, csak álltám nélkül, aminek sok értelme nincsen. Azonban egy személy a Fundinál lehet akár 5 szerződés szerződője, meg lehet jelölni kedvezményezettként közvetlen hozzátartozót, ebben az esetben te vagy a szerződő, a kedvezményezett az álltámra jogosult, így működik. Arra kell figyelni, hogy a teljes össeget, amit majd igényelsz, a kedvezményezett javára kell felhasználni, a kedvezményezettnek (álltámra jogosultnak) lakóingatlannal kell rendelkezni, vagy abban tulajdonrészt szerezni, ha 8 évnél rövidebb futamidejű a szerződés. Ha 8 éveset kötsz, nem kell lakáscélt leigazolni, szabadon felhasználható a befizetett pénz álltámmal, kamatokkal együtt, nem kell semmit leigazolni, ha nem veszel fel hozzá hitelt, csak a hozam miatt kötötted. így akár 5 db havi 20.000 Ft-os szerződést is köthetsz, és mindre megkapjátok az álltámot.
2008. jan. 19. 09:17

Szia Ákos!

Azt szeretném kérdezni, igaz-e,hogy lehet-e egy időben szerződésem a Fundamenta Lakástakarékpénztárnál ill. az OTP LTP-nél?

271. ildbe
2008. jan. 18. 12:51

Szia Ákos!

Úgy látom nagy "guru" vagy a témában :-). Kérdésem lenne. Van 15 000 000 Ft lakáskölcsönöm más banknál, kiválthatom-e a hitelt a Fundamenta segítségével? Amennyiben igen,ezt rögtön a szerződéskötés utáni napon akár meg is tehetném?

Üdv

270. LTP ÁKOS (válaszként erre: 268. - DGábor)
2008. jan. 17. 11:04

Érdekes, amit az OTP-ben tapasztaltál...

Nekem nagyon jó progijaim vannak, amivel személyre szabottan meg lehet mutatni az előnyöket. Azt fontos tisztázni, hogy lakástakarékpénztár 2 db van Magyarországon, az egyik az OTP LTP, a másik a Fundamenta LTP. Utóbbi több, mint 10 bankkal működik együtt. Én OTP-ben nem sokat tudok mondani, 4 másik bankkal vagyok szerződve. Azt általánosságban elmondható, hogy építésnél fel kell használni az önrészt, és ha mindent elköltöttél, kimegy a műszaki ellenőr, ha mindent rendben talál, akkor folyósítják a következő részletet. Általában 3-4-5 részben folyósítanak építésnél, és elvárt a szerkezetkész állapot indulásnál.

Ha minimális az önrész, a megelőlegező szocpol is annak számít, minimális önerővel csak nagyon jó igazolt jövedelem mellett finanszíroznak a bankok, több bank is van, aki odaadja a költségvetés 70-80-90%-át is, de nullára nem fognak adni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook