Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


329. LTP ÁKOS (válaszként erre: 328. - Nembi)
2008. márc. 6. 11:57
Ezt minél előbb jelezd a 411-8181-en, mielőtt visszaigazolják. Ha létrejött már a szerződés, nem kapsz rá állami támogatást, míg a másik szerződésedre jár, az átfedési időben nem jár duplán. Ha már késő, azt tudod csinálni, hogy kérsz egy módosítást, hogy megjelölsz egy kedvezményezettet, aki közvetlen hozzátartozód, és nincs a nevén állami támogatás igénylés. Ilyenkor a kedvezményezett javára, a kedvezményezett ingatlanára lehet felhasználni, ha 8 évnél rövidebb. A 8 éves szerződés lakáskölcsön megtakarítási része állami támogatással, kamatokkal szabadon felhasználható, nem kell lakáscélt igazolni.
328. nembi
2008. márc. 5. 20:41

Most olvastam a Fundamenta oldalán, hogy "Fontos, hogy az állami támogatásra jogosult személy, azaz a szerződéskötéskor kedvezményezettként meghatározott személy más-más legyen minden szerződésén." - na koppantam egyett :)


Most jelenleg ott tartok, hogy volt nálam a futár aláírtam a papírokat és odaadtam neki a pénzt.

(Csak eztán tudtam meg hogy én már kedvezményezett vagyok egy másik szerződésben.)

Gondolom akkor csak ezek után vizsgálják meg, hogy kaphatok e támogatást és jelezni fogják nekem hogy SORRY. Remélem ilyenkor a pénzt nem buktam, vissza fogom kapni? Vagy jó lenne ha előre jelezném nekik és ezzel a folyamatot felgyorsítanám?


Üdv, nembi

327. nembi
2008. márc. 5. 15:40

Szia Ákos! Idén elkezdtem rakni egy négy éves fundit magamnak. Mint utólag kiderült szüleim is raknak nekem, ahol én vagyok a kedvezményezett. Itt nem lehet gond az állami támogatással, mindkét szerződésre érvényes? Ha jól értem, akkor az a lényeg hogy különböző ember kösse. Az hogy a kedvezményezett ugyan az az ember az mindegy?


Remélem érthetően írtam le. :)

köszi a válaszodat előre is.

326. andix
2008. márc. 4. 17:29

Szia.Nekem pozitív tapasztalatom van velük.Én felbontottam a szerződést mert zükségem volt hamarabb a pénzre és két héten belül megkaptam a befizetett pénzt.Most abból újítjuk a lakást.

Ha megint megengedhetem magamnak ismét fogok kötni

325. LTP ÁKOS (válaszként erre: 324. - Lengyelnehajni)
2008. márc. 4. 09:39

Szia Hajni!


A 30% állami támogatás 4-8 év között jár a rendszeres megtakarításokra. Ha előbb szeretnéd felhasználni, erre van az áthidaló kölcsön, már 1 év után felvehető a teljes szerződéses összeg, 1,5 millió Ft alatt nincs jelzálogbejegyzés sem, ha van adóstárs VAGY közjegyzői okirat.

Amíg nem jár le a min 4 év, fizetni kell a megtakarításokat,aminek hozama van, és mellette a teljes összegre a kölcsön piaci kamatát, így nem veszted el az állami támogatást sem. Lejáratkor lép át a kedvezményes kamatra.


Azt lehet tudni, hogy kb mikor és mennyi pénzre lesz szükségetek?

2008. márc. 3. 18:40
Szia Ákos!Érdeklődni szeretnék,ha Fundamentát kötnék ,mennyi időn belül lehet felhasználni?Van olyan amit egyszerre,amihez nem kell éveket várni?Köszi a választ
323. LTP ÁKOS (válaszként erre: 318. - Sodrak)
2008. márc. 3. 10:40

Szia!


Kiegészíteném azzal, hogy nem csak egyszer lehet igénybe venni ezt a fajta állami támogatásos rendszert, hanem folyamatosan. Ha lejárt, lehet újat indítani. Párhuzamosan, egy időben nem jár duplán, személyenként egy szerződésre jár csak, ha azonos időben fut.

322. LTP ÁKOS (válaszként erre: 321. - *faraway*)
2008. márc. 3. 10:27
Szia! A megtakarítási éveket mindig hó végén zárják. Ez az első megtakarítási év, vagy megvan már a 4 éved? 4 éven túl állami támogatással is fel tudod mondani lakáscélú felhasználásra. Addig nem zárják le, míg te nem kéred, be kell szólni a központba telefonon, hogy kéred a lezárást. 3 hónap a kiutalási időszak kormányrendelet szerint, de lehet gyorsított eljárásban is kérni, az 30 nap, de díja van.
2008. márc. 1. 22:03

Szia Ákos!

2007.07.13-án lezárult a megtakarítási év. Hogyan tudunk a megtakarított összeghez hozzájutni?

Köszönöm a válaszod!

2008. febr. 29. 09:08

Szia Angie!


Kedvezmény nem jár, ugyanúgy a szerződéses összeg 1%-a a számlanyitási díj, amit külön kell befizetni csekken, vagy az üzletkötődnek adod át, és ő fizeti be csekken. Levonni nem lehet. Arra figyelj, hogy a válaszlevél érkezzen be március végéig, hogy a lakáskölcsönt nem kéred, csak a megtakarítást kéred az állami támogatással és kamatokkal. Megadsz egy számlaszámot, és május első hetében utalják rá a pénzt, ami bármire felhasználható, nem kell igazolni lakáscélt. Ha nem válaszolsz, nem zárhatják le a szerződésedet, újból indul a 3 hónap kiutalási időszak, aminek sok értelme nincs.

319. Angie65
2008. febr. 28. 20:57

Szia Ákos!

Ha lejáró 8 évesem van és újra akarom kötni, jár-e valami kedvezmény? És még egy: az újrakötéskor a számlanyitási díjat le lehet-e vonatni a másik, lejáró számláról? Az AVISO már megjött, nem kérem a hitelrészt, április 31 a kiutalás ideje.

318. sodrak
2008. febr. 23. 08:49
Nekem pozitív a tapasztalatom. Már 1 6 éves lejáratút a kezünkbe kaptunk és a lakáshitel törzstőkéjébe törlesztettük bele. Ennek köszönhetően havi szinten jelentősen csökkent a törlesztőrészlet. Szerintem 1 jó befektetés, hiszen minimális havi megtakarítással állami kedvezménnyel akár 4 év alatt pénzhez juthat az ember(Lakáscélra), illetve 8 év után bármire felhasználható. Az imduló számlanyítási díj a szerződéses összegtől függően változik(akár magasabb is lehet). De a továbbiakban más ilyen költség nincs. Mi a gyerekeknek is ezt nyitottunk. Igaz 1 személy csak 1szer vehet igénybe állami támogatást. Én mindenkinek ajánlom. A kiutálásnál pedig türelmesnek kell lenni.
2008. febr. 22. 19:34
szia. már eltelt a hétvége de alapvetően jó tapasztalataink vanak. Kivéve, hogy mikor lemondtuk, az utolsó havi díjat azrt levonták a számlánkról, mert kicsit hosszú volt náluk az átfutűsi idő...
316. LTP ÁKOS (válaszként erre: 315. - Loretta85)
2008. febr. 20. 09:56

Szia!

Nekem 1997 óta voltak Fundamentás szerződéseim,

3 éve dolgozom a Fundinak főleg Budapesten és környékén, de voltak már 200km-re is ügyleteim, szeretem a vidéket, s az országot járni:)

2008. febr. 19. 15:36
Szia Ákos hol foglalkozol a Fundival? mióta?
314. LTP ÁKOS (válaszként erre: 313. - Kriszta0401)
2008. febr. 19. 11:40

Szia!


Ha építési hitelt vesztek fel, érdemes már most elindítani 1-2 Fundit, előtörlesztheted vele a lakáscélú hiteleket. Ha a kettőt együtt sok lenne fizetni, kombinált hitelként a tőkerészt nem a banknak, hanem a Fundiba fizeted, hamarabb jár le, mintha együtt indul, és a bankhitelt is kiválthatod a Fundi fix Ft kedvezményes hitelével. Ha megfelelő konstrukciót rakunk össze hitelösszegtől és teherbírásotoktól ill. gondolkodásmódotoktól függően, akár több millió Ft is zsebben tud maradni a hitel visszafizetése során.

313. kriszta0401 (válaszként erre: 310. - LTP ÁKOS)
2008. febr. 19. 10:53

Szia Ákos!

Nekem az lenne a kérdésem,hogy érdemes-e Fundamentával foglalkozni,ha tudom,hogy 1 éven belül elkezdünk építkezni. Vagy ilyenkor már érdemesebb építésre hitelt felvenni?Nem igazán tudom eldönteni melyik lenne a legjobb.

Válaszod előre is köszönöm.

312. LTP ÁKOS (válaszként erre: 311. - Anita24)
2008. febr. 19. 07:52
Szia! Ez a 3 szerződés 3 x 2.120.000 Ftszerződéses összeg, ami 6.360.000 Ft. Fel tudjátok venni áthialó kölcsönként előre, másfél hónapon belül pénzhez juttok. Ebből 4-et tudtok a vásárláshoz felhasználni, adásvételi szerzőésben rögzíteni kell. A felújításra 2,36 millió marad. A felhasználásnak fontos feltétele, hogy az új lakásban mind a hárman tulajdonrészt szerezzetek, legalább a Fundi szerződéses összegének arányában. Ha kevés ez a pénz, már több, mint 10 bank partnercége a Fundinak, kombi bankhitelt tudtok igényelni. Ez azt jelenti, hogy a banknak csak kamatot és kezelési költséget fizettek, a tőkerész továbbra is a Fundiba megy, ahol kapjátok rá az áll.tám-ot, lejáratkor a banké lesz, ezzel csökken a tőketartozás. Ha nem kivitelezhető mind a hármotok tulajdonrésze, meg lehet hosszabbítani 8 évesre a Fundit, a 8 évesnél nem feltétel a lakástulajon és a lakáscél, ha csak a megtakarítási részt használjátok fel belőle, és így érdemes kombizni.
311. Anita24
2008. febr. 18. 12:40

Kedves Ákos!


2005. április óta fizetünk 3x14.000,-Ft-os Fundamentát, 57 hónapig. Szeretnénk hamarabb felhasználni, házvásárlás céljából. Kérdésem az lenne, hogy csere ügyletre is felhasználható-e a Fundamenta. Nekünk van egy lakásunk kb. 8mó Ft és egy 12 móFt-os házra elcserélnénk, a különbözetet fizethetjük-e a Fundiból? Ezen kívül úgyis kell rákölteni a házra, tehát még 3 mó Ft kellene. Mit tanácsolsz?

2008. febr. 18. 12:17
Ha valakinek Fundamentával kapcsolatos kérdése merül fel, szívesen válaszolok, meglévő szerződésekben is szívesen segítek.
309. Minina (válaszként erre: 308. - LTP ÁKOS)
2008. febr. 18. 11:53
Én ehhez annyit fűznék hozzá, hogy hosszútávon valóban jobb a UL, DE: tegyük hozzá, hogy ebbe 2 évig nem lehet belenyúlni, és ha valaki lakáson gondolkodik, vagy a hiteltörlesztő része a megtakarítás, kötve hiszem hogy belenyúlna. Elsimerem, hogy ha valaki rövidtávon gondolkodik, jobb a fundamenta, mert ha jól tudom, a családtagok száméra is megigényelheti az állami támogatást, és elképzelhető hogy jobban jár. De szerintem most te is tedd a szívedre a kezed, a hosszútávú, 20-25 éves konstrukiciókkal kalcsolatban. Ha valaki hitel mellé köti, még kevesebb is lesz a törlesztője, és ha pl 20 évre köti a hitelét, a 16. évben kb végez vele, mert a megtakarításban összegyűlik a felvett tőkerész. Ja, és csak szólok, hogy egyes bankoknál minimális hozzammal kell számolni a UL-et, 3,5%-kal, amit szerintem te is tudod hogy minimális.
308. LTP ÁKOS (válaszként erre: 307. - Bk1976)
2008. febr. 18. 08:58

Szia!


Jelentősen jobb megoldás a unit-linked? Nagyon népszerű termék, azt aláírom.


Én az LTP-ről sokkal többet tudok, mint te, és bármikor a szívemre teszem a kezem, mikor ajánlom, rengeteg lakáscélt megvalósítottunk vele, és még fogunk is.


A befektetéssel kombinált életbiztosítás is jó lehet, ha min 10 évig fizeti az ember, de ha előbb ki akarja venni a pénzét, az szívás, ezt te is tudod.

Érdemes-e összehasonlítani az UL-t az LTP-vel? egészen másról szól. Nekem az a véleményem, biztosítást vegyen az ember a biztosítótól, befektetést a vagyonkezelőktől, kell ezt a kettőt kombinálni?

Akinek lakáscélja van, vagy a fix, számítható hozam fontos neki, ott az LTP, 4-8 évre, de hamarabb is hozzájuthat a pénzhez áthidaló kölcsönnel.


Azt írod, LTP-nél hosszabb időre rosszabbul jár. Érdekes, eddig mindenki jobban járt. Amire gondolhatsz, az effektív hozam mutató %-ban kevesebb, de forintálisan többet hoz egy 8 éves, mint 2 db 4 éves. Mi azt hasonlítjuk össze, mennyi a belső kamatláb, ha az egész összeget egyben az elején tettük volna be, nem pedig havi rendszerességgel. Minden eleme fix és rögzített.


Az UL-del lehet, hogy van, aki jobban járt, de sokan vannak, akik rosszabbul.

Aki az első havi befizetés után meghalt, ott volt a legmagasabb hozam.

Aki 2 éven belül felmondta, pénzt sem kapott, sőt az adójóváírást is kamatostul bekérte az APEH.

10-20 év távlatában lehet, hogy több a hozam.


Nem hiszem, hogy egy minden elemében fix és számítható lakáscélú állami támogatásos rendszert össze kéne hasonlítani egy életbiztosításos befektetés kombinálásával, ahol bizonytalan a hozam (lehet, hogy több) és homály fedi a biztosítási rész költségeit.


Ajánlanád az UL-et annak, aki 2-3 éven belül, vagy 4-5 év múlva lakást szeretne venni,építeni, bővíteni, felújítani? Hogyan éri el a célját?


Hogy kinek mi a legjobb megoldás, azt döntse el maga, legyen nála minden info, hogy jól dönthessen.

307. bk1976 (válaszként erre: 277. - LTP ÁKOS)
2008. febr. 16. 10:25

Szia!

Én sem bankba tenném a pénzt, az LTP-nél azért jelentösen jobb megoldás a UL befektetés, ott sincs kamatadó, részletekben lehet befizetni és azért jelentösen jobb hozamok vannak éves szinten és nem csak az adott évben befizetett összegre, mint az LTP-nél, hanem a bent lévő teljes összegre.

Egy egyszerű kamatos kamat számítással le tudod ellenőrizni a kettő közötti különbséget.


Az LTP esetében minnél hosszabb időre köti valaki annál rosszabbul jár.

Az UL-nél ez pont fordítva van.


Az LTP-vel csak annyit old meg az ember, h rakáson lesz a pénze, igaz a mai infáció mellett még csak értéken sem tart.

Biztos, h ez a legjobb megoldás?

Tedd a szivedre a kezed!!!

Jót teszel az emberekkel, ha az LTP ajánlod?

2008. febr. 7. 09:38
Köszi!
305. LTP ÁKOS (válaszként erre: 304. - LTP ÁKOS)
2008. febr. 7. 09:35
Nem tudom, milyen értékű a jelenlegi ingatlanod, 8M-ig le van terhelve, ha ennél lényegesen nagyobb, csak akkor jöhet szóba, hogy mögé második helyre beáll egy bank, de azt is nagy duzzogva. Egyszerűbb, ha eladod, és úgy veszel másikat.
304. LTP ÁKOS (válaszként erre: 300. - Enci124)
2008. febr. 7. 09:24

Szia!


A Fundi max az ingatlan piaci áránnak 70%-át adja oda, ha az tehermentes, és a 3x 2,460,000 Ft-ot is

legalább 1 év rendszeres megtakarítás után tudod igényelni. Ha jól értettem, sürgősebb a dolog, ez esetben a javaslatom egy kombi hitel (már kb 10 partnerbankja van a Fundinak): A hitelnyújtó banknak csak a kamatot fizeted (és kezelési költséget, ha van)ami milliónként kb 4800 Ft/hó, a 3x20.000 megy továbbra is a Fundiba, ahol jön rá az áll.tám, lejáratakor a megtakarítási rész hozamokkal együtt a banké lesz, és a Fundi hitelrészt is betörlesztheted, ezt eldöntheted a kiutalási időszakban. Több banknál is működik az áthidaló kölcsön max 2 évig, míg nem adod el a másik ingatlanodat, kérdés, mennyire terhelhető (A hárombetűs zöld bank 160% keretbiztosítékot jegyez be ).

2008. febr. 6. 14:56

A Fundamentáról mi a véleményetek?Pozitív és negatív véleményeket is várok. (Közösségi témák)

Fundamenta, tapasztalatok? (Ház, lakás, kert)


Ezeken a fórumokon találsz infókat.

2008. febr. 6. 14:02

Sziasztok!

Azért érdeklődnék,mert hétvégén jön egy ügyintéző hozzánk,de szeretnék tisztán látni.

2008. febr. 6. 14:01
Van valakinek negatív tapasztalata a fundamentával?
300. enci124
2008. febr. 6. 11:53

Köszönöm a segítségeteket.

De az a baj, hogy a miben most élünk van rajta még 5 M OTP hitel. Így jelzálognak csak azt tudnám felajánlani amit vennénk. Azt sem tudom, hogy megvárjuk amíg elkel a mostani, vagy már lehetne indítani valahogy egy új hitelt is.

Ha esetleg a 3 x 2 450 000 Ft-ot (Fundi)vennénk fel, ahhoz is kell a több mint 10M fedezet? És el kell adni a mostani lakást? A két törlesztőt be tudnánk vállalni amíg el nem kel a ház.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook