Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


479. darkart (válaszként erre: 477. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 4. 14:39

Maradjunk abba, hogy nem értesz a befektetési alapokhoz. Ha megnéznél egy 80 éve jól működő Pioneer alapot aminek az éves hozama átlag 12% euro (28-30% forint) akkor mivel is jársz jobban? Ez az alap már megélt 2 világháborút meg válságokat és viszanézve, nem volt ojan 10 év ahol ne teljesített volna átlag 12% ot euróban. A legroszabb évi is 7-8% volt. Havi 15 ezressével 40 év alatt befizetsz 7.5 milliót és abból 145 millió lett. Ez valós számok alapján van kiszámítva. De ha ez hoszúnak tűnik, akkor itt egy rövidebb példa.

20 évig havi 20 ezerrel befizetsz 4.8 milliót és abból 26 millió lett. Ennyit tud egy befektetési alap.

Aztán el lehet gondolkodni, hogy mi a jobb. Ez bármikor hozzáférhető ha megszorul az ember, a Fundi meg nem.

Már 5 éves távlatban is a legjobb megtakarítási forma a salját tulajdonú befektetési alap.

478. LTP ÁKOS (válaszként erre: 474. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 4. 14:13

a befektetési alapoknál csak a tőkére van garancia, hozamra ki ad? lehet hogy több, lehet hogy kevesebb, mint a Fundié, én azt írtam, hogy a GARANTÁLT hozamú dolgok közül a legjobb, fixen számítható. Azt mindenki tudja, hogy nagyobb kockázatvállalással el lehet érni magasabb hozamot, de erre nincs garancia. Amiben pedig biztosítás is van, az költség, és elviszi a hozam jó részét, a legtöbb ismerősömnek ami ilyen 10 éves lejáró valamilye volt, örült, ha a betett pénzét visszakapta. Volt olyan is, hogy 2 hónap volt lejáratok között és az egyik a dupláját kapta.


Kombihitelről annyit, hogy össze lehet rakni úgy is, hogy lényegesen jobban jár az ember, és úgy is, hogy alacsony törlesztéssel, de ekkor többe is kerülhet a teljes hiteldíj, mint ha nem is lenne fundija, ki mit tud fizetni, és mi az igénye.


Az ügyfél azzal jár a legjobban, ha azt kapja, amit szeretne, ami neki fő szempont, nem mindig a 0%-os THM-mel, melyet ki lehet hozni.

477. LTP ÁKOS (válaszként erre: 475. - Hoattis)
2008. jún. 4. 14:07

Én nem javaslom a felmondását, bukod az egész álltám lehetőségét, és megéri megtartani, mutatom számokkal:


Egy átlagos CHF hitel manapság kb 6% kamatra megy, milliónként 5000 Ft/hó-ba kerül. Ha felmondod a fundit, a 840.000 Ft-tal kevesebbet veszel fel, ez havi 4200 Ft-tal csökkenti kezdetben a törlesztőrészleteidet. Ha meghagyod a Fundit, havonta 12.000 FT GARANTÁLT állami támogatást kapsz, és módozattól függően évi 1 vagy 3% betétkamatot is kapsz rá.


Nézzünk pl. egy Erste példát 6,09% kamat 0% kezelési költséggel CHF alapon, feltételezve, hogy nem változik a kamat és az árfolyam, másképp nem tudom számolni, de összehasonlításhoz elmegy:


Normál annuitásos hitel esetén 20 évre 10,6M-re 19M-t fizetsz vissza


1. felmondod a fundit, 840-nel kevesebbet, 9,76 M hitel: visszafizet 17,6 M


1. kombi hitel: banknak csak kamat, tőke továbbra is fundiba: 10,6 M hitel, 4 éves lejárat megvár, betörleszt 2,6 milliót Fundiból, hátralévő tőketartozás 8M, melyet annuitással fizetsz. Össz visszafizetendő 16M, itt már 1,6 millió a különbség az előzőhöz képest.


2. annuitásos hitel (tőkét is törlesztesz), mellette pluszban marad a fundi, ha tudod mind a kettőt fizetni, és előtörleszt 4 éves lejáratkor, össz visszafizetendő 15,2 M


3. annuitásos hitel, mellette fundik meghosszabbítva 8 évesre, 6 év múlva betörleszt:

tőketartozás 3,4 milla marad a hátralévő időben, össz visszafizetendő: 13,9 milla


4. felmondod a fundit és berakod 18 éves befektetési tanácsadók által kínált extra hozamra és 5 év múlva még 100 millió Ft-od lesz, 20 év múlva milliárdos leszel:)

476. darkart (válaszként erre: 475. - Hoattis)
2008. jún. 4. 11:13
Igen, fölösleges a fundi. Amit a fundiba raksz, azt a pénz fektesd be egy közepes kockázatú alapba és sokszorosát tudod elérni. Itt nem nagy kockázatú (5-ös) alapokra gondolok. Egy közepes kockázatúval is el lehet érni a 28-30%-kot forintban, vagy 12% euróban.
475. hoattis
2008. jún. 4. 10:56

A segítségeteket szeretném kérni. Van 2 db, egyenként havi 20 ezer Ft-os Fundamentánk, amit fizetünk 21 hónapja. Ez 840e Ft megtakarítás.

Most veszünk egy új lakást, amihez 10,6 millió Ft hitelre van szükségünk.


1. variáció:

A 10,6 milliós hitel kamata mondjuk 9 millió Ft 20 év alatt. 2,5 év múlva be tudjuk nyomni a Fundit, amin lesz 500ezer állami támogatás. Ekkor persze lesökken a tőketartozás, a törlesztőrészlet, de addig a 10 millió kamatozik.


2. variáció:

Felmondjuk most a Fundamentát, a benne lévő majdnem 1 millióval kevesebb hitelt kell felvennünk. A 9,5 milliós hitelnek 20 év alatt a kamata már mondjuk csak 8 millió, amin egyből 1 millát nyertünk. Ez az állami támogatás duplája. A megtakarításainkat pedig 3 havonta előtörlesztjük a lakáshitelbe tök ingyen, így mindig csökken a tőketartozás. Így nem 0,5%-ot kamatozik Fundiéknál, hanem nem kamatozik 8%-ot a banknál.


Jól számolok, fölösleges megtartanunk a Fundamentát?

474. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 473. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 4. 08:56

Ebben nincs igazad Ákos! A befektetési alapok sem feltétlenül kockázatosak. Éppen ezért fontos nekem is, hogy biztosítóval kössek szerződést, és az vigye az alapkezelőhöz.


Tényleg vannak már korszerűbb megoldások mint a Fundmenta. Akinek a lakáscélja a legfontosabb, az felvehet kombihitelt. A Fundamenta nagyon vonzó az állami támogatás miatt, de a végén nem ezzel jár jól az ügyfél. Ezt neked is tudnod kell, hiszen pénzügyi szakember vagy!

2008. jún. 4. 08:48

A Fundamenta lakáscélú rendszeres megtakarításokhoz ad állami támogatást és betétkamatot, valamint kedvezményes lakáskölcsönt. Csak állampapírba tehetik a betéteket, ezért biztonság szempontjából a legjobb, és a legmagasabb biztonságú dolgok közül a legmagasabb hozamú, futamidő alatt FIX, SZÁMÍTHATÓ, nem változhat, törvény írja elő.


Nyilván akinek a biztonság és a számíthatóság a fontos, és van lakáscélja, és kedvező lakáshitelt szeretnének, azok választják.


Ne hasonlítsuk már össze a befektetési alapokkal: akik mernek kockázatot vállalni, úgy el lehet érni magasabb hozamokat is, de hol van garancia a hozamokra is?


Nekem is ajánlott az egyik tokioi kapcsolatom olyan kínai részvényalapot, ami 85%-ot hoz, utaljak el 20.000 eurot, de mi a biztosíték? Semmi, de ettől függetlenül lehet, hogy igaz. Mindenesetre nekem több Fundim van, a 4 hónapos kislányomnak is van már, kellenek számítható biztonságos megtakarítások is.


Kockáztasson az, akinek bőven van mit, akinek lakáscélja fontosabb, vagy a biztonság, mint a várható bizonytalan magasabb hozam, a Fundamentát ajánlom.

472. darkart (válaszként erre: 471. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 3. 13:39
A fundamentába betett pénzösszeg hozama meg a támogatás az inflációt nem éri utól. Ha ezt a pénzt ugyanenyi időre egy salyát tulajdonú befektetési alapba teszed, akkor messze magasabb lesz a végeredmény. A kettő köszönő viszonyba sincs egymással. Évi 12% eurós hozam már infláció felett van eléggé. A fundamentával az állam az egyik kezével ad, amásikkal elvesz. Csak lakásra lehet költeni és végig kell fizetni, nem is hozáférhető.
471. LTP ÁKOS (válaszként erre: 470. - Darkart)
2008. jún. 3. 08:41
Ismertesd meg velük, el fogja mindenki dönteni, mit jelent számára a 'jobb' dolog:)
470. darkart (válaszként erre: 463. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 2. 12:15
Vanak sokkal jobb dolgok is mint a Fundamenta és a biztosítások, csak az emberek nem ismerik ezeket a lehetőségeket.
469. LTP ÁKOS (válaszként erre: 468. - Attila LTP)
2008. máj. 28. 14:06
Igen, beszéljünk a Fundamentáról, erről szól ez a fórum, biztosan vannak nagyon jó fórumok, amelyek befektetésről és más pénzügyi gondolkodásmódokról szól, Cramp ott ki is tud bontakozni.
468. Attila LTP (válaszként erre: 466. - Cramp)
2008. máj. 28. 13:16

Garancia ?

(Alapvetően ezen a fórumon lakáscélról és a Fundamentáról van szó..)

2008. máj. 27. 13:20
Ha valakinek Fundamentával kapcsolatos kérdése van, örömmel állok rendelkezésére
466. Cramp
2008. máj. 26. 20:38

Mindegy, hagyjuk, mert nem ismeritek a céget, a termékeit, a lehetőséget, ami benne van. Meg amit írok azt, vagy nem olvassátok le pontosan, vagy nem értitek. Például a hozamokat, meg a példákat felejtsétek el, mert látom, hogy nem értitek, és nem látjátok át. Ezt nem sértésnek szánom csak nem ismeritek a céget, ennyi. Tehát, a vita lezárása érdekében pár utolsó gondolat. A biztosítók nem mennek tönkre, mert VISZONTBIZTOSÍTJÁK egymást. Vagyis ha még is tönkre megy az ING, akkor a többi biztosító kifizeti a New Orleans-i károsultak biztosítását. Cserébe megkapják az ügyfeleket. Azért mert 4 éves a cég attól a tulajdonos még lehet szakember, nem gondolod? (jelen esetben egy zseniről van szó. A zsenit értsétek szó szerint) 20 éve foglalkozik pénzügyekkel, és csak most jutott el a saját cégig. A cég mindig maximum 20% hozamot mer ígérni, de 30% alatt még nem teljesítet. Vagyis kamatos kamattal MINIMUM 4 évente duplázódik a tőke. Tehát aki betesz 3 millió önerőt a lakásába mert nem akar albérletbe menni és inkább hitelez, akkor az 20 év alatt 96 millió forinttól esik el(Bár ugye ha fundás az ügyfél akkor a csepeli panelja megmarad feltéve ha nem bukja be a hitelét, amire 10% az esélye mert jelenleg ennyi a bebukott hitel, és ez a szám csak nő). Az alkusz nem tud lelépni az ügyfél pénzével mert az ügyfél pénze a Biztosító pénztárcájában van, és a Unit link biztosítás túlnyomó része nincs lekötve vagy is likvid, tehát bármikor ki és berakható pénz. Nem kell éveket várni, hogy hozzá jussunk a pénzünkhöz.

Üdv.

465. LTP ÁKOS (válaszként erre: 464. - Attila LTP)
2008. máj. 25. 18:53

Ehhez az albérletes dologhoz direkt nem szóltam hozzá, szerintem nem is kell érteni:) Egyrész egy otthon megszerzése általában egy élet munkája, nem fogja kockáztatni, aki saját maga hozta össze.

Az megoldás az elgondolkoztató annak, aki mer kockázatot vállalni, hogy ha van 8 millió Ft-ja, akkor nem kp vesz kecót, hanem lakáshitelből, és a pénzét befekteti olyanba, ami szerinte többet hoz, mint a lakáshitel teljes hiteldíja, de hogy eladja az otthonát, és albérletbe menjen másoknak magát kiszolgáltatni......no komment.


Én havi 10e Fundival volt, hogy öszközműves tanyát finanszíroztam, nem is akármilyet, 900.000 Ft volt, és még maradt 300.000 a felújításra. Fix Ft alapon még kevesebbet fizetett vissza, mint amit kapott, mert a megtakarítási rész hozama lefedte a kölcsön kamatterheit. Ezt nem hiszem, hogy sok hitelintézet finanzírozta volna a Fundit kívül, és van, akinek ez volt az álma - ennyit az ingatlan vételárakról.


Kicsit elkanyarodtunk a fórumtémától:) Lényeg, hogy a Fundi a biztonságot és hozamot számítva a lehető legjobb lehet sok ember számára, akiknek sok a felesleges likvid tőkéjük, és kockáztatni mernek magasabb hozam reményében, megtalálhatják másban a számításaikat.

464. Attila LTP (válaszként erre: 459. - Cramp)
2008. máj. 24. 00:28

1-2 dolgot nem értek a hozzászólásodban.. Nyílván ha valakinek van 8 miliója(ez nem a többség, hidd el), az eldöni mennyiből vesz pl. ingatlant és mennyit fektet be. A Funda olyan embereknek nagyon jó megoldást nyújt, akiknek van 1-3 M önerejük, és ehhez szeretnének a lakáscéljuhoz még 5-8 vagy épp 10 milliót.

Ha vkinek van 8 M önereje, az lakjon albiban 20 évig havi 60-70ért??? Megteheti, de kb. ekkora összegből 20 év alatt ki is fizeti, ha akarja meg is tarthatja önerejét és befektetheti.. Most akkor melyik a jobb ?

A 8 M hitel említésénél egyrészt egy szóval sem említettem hogy ennyibe kerül az ingatlan, hanem hogy ennyi hitelt lehet kitörleszteni kb. havi 60ból 20 év alatt. Amúgy bőven kapsz használt lakást, pl. Békásmegyeren, Csepelen. Igaz hogy panel, vagy épp felújítandó 38 nm, de sokaknak ez az álom..

A biztosítók nem mentek még tönkre.. na persze, magukat biztosítják, ők nem mennek tönkre.. Viszont aki beletette a pénzét, az lehet hogy épp csak alig kapja vissza amit belefektetett. (mellesleg ha jól emlékszem az ING majd belerokkant a New Orleans-i Katrina hurrikán károsultjainak kártérítésébe).

Nem akarom azt a céget minősíteni, ahol dolgozol, mert nem ismerem. Azt sem tudom, hogy hány %os hozamokat produkáltatok/ígértetek az utábbi 4 évben. (mellesleg egy 4 éves cégben nem tudom mennyien bíznak..)Nyílván mindenki döntse el maga, hogy a keservesen megkeresett pénzét mennyire kockáztatja. (főleg úgy hogy nem ritka a bróker-csalás a hírekben, pl.: [link] , [link]

463. LTP ÁKOS (válaszként erre: 461. - Fater81)
2008. máj. 23. 22:20
Örülök a pozitív véleménynek, rengeteg ilyenben van részem személyesen is. Számold ki azt is, mennyi az a pénz, amit nem kell betörlesztés után a banknak kifizetni ahhoz képest, ha nem lenne Fundid, vond le belőle a Fundi befizetéseket: meg fogsz döbbenni, nem párszezer Ft hozamot jelentett neked az a döntésed, hogy elindítottad régebben!
462. Fater81 (válaszként erre: 303. - 6c78107ff2)
2008. máj. 23. 17:49

szia


még egyetemista voltam mikor nyitottam számlát, ami az ősszel fog lejárni. sokat könnyít az anyagi helyzetemen hogy be tudom törleszteni a lakáshitelbe.

nekem pozitívak a tapasztalaim ügyintézés terén is.

461. Fater81
2008. máj. 23. 17:42

Hello


Életem egyik legjobb pénzügyi döntése volt hogy pár éve nyitottam Fundamenta számlát, így ca. 1,5 milliót betörleszthetek a lakáshitelembe ősszel. jól jön...ha bármi másba fektettem volna még fizethetném szorgalmasan a hitelt és várhatnék a befektetés lejártára évekig.


ja, és lehet 10misi alatt lakást kapni pesten is (pl a sajátom), legalább nem dobálok ki 40-50ezret albérletre

460. LTP ÁKOS (válaszként erre: 459. - Cramp)
2008. máj. 23. 15:53

Gondolom, te is budapesti vagy (én is). Finanszíroztam lakást vidéken is több helyen, ezt azért említem meg, mert 8M alatt rengeteg lakás, sőt, kertes ház van, és az ország lakosságának 80%-a vidéki, nem Budapestből áll. Volt olyan ügyfelem, aki Fundi 10.000 megtakarításból kertes házat vett, és még fel is tudta belőle újítani! Miskolcon 5-6-7 millióért panelt lehet venni.


Ha tényleg voltál fundamentás, és el tudtál adni legalább 1 db 8 évest, akkor tudnád, hogy nem 2 millióra fizet 2,5 M-et, hanem 1.860.000-re, melyet havonta gyűjtesz össze, 867 ezer Ft-ot, ami lejáratkor 2,727,237 Ft.

Az új 4-es módozat ennél kisebb hozamú, viszont fix 3,9%-os lakáskölcsönt lehet igényelni hozzá.


Őszintén: mekkora az az ügyfélkör, amelyik megteheti azokat a dolgokat, amit te ajánlasz: néhány százezer? Néhány tízezer?

És a többiek, akiknem egy kis lakás a célja, mert semmije sincsen, bérből és fizetésből él, és nem kap semmilyen anyagi segítséget? Elég sokan vannak, és havi 20 is megterhelő számukra.


Tavaly nyáron voltam Antwerpenben, megnéztem az első ottani tőzsde épületét: 100 évvel előbb tőzsdéztek, mielőtt mi a törököket locsoltuk szurokkal. Ma meg mindenki itt és most hitelből akar mindent, túlvállalja magát, tavaly 250.000 új BAR-listás (KHR).


Ismét leszögezném, a lakástakarékpénztári megtakarítás nem annak találták ki, aki leggyorsabban kockzatot vállalva nagy hozamot akar elérni, hanem van olyan célja, ami néhány éven belüli, és lakáscélra (vásárlás, felújítás, korszerűsítés, építés) forrást akar teremteni számíthatóan.


Nem arról van szó, hogy a te befektetésed hülyeség, de arról sincs, hogy az LTP hülyeség, egszerűen más fogyasztói igényeket elégít ki, lesznek, akik Fundiba teszik a megtakarításaikat, lesznek, akik másba, nem egyformán gondolkoznak az emberek.


Az előző példádra visszatérve, hogy vkinek van 8 milliója és vesz-e 16-ért másik lakást hitelre: lesz, akinek az a célja, hogy legyen 40 millája 20 év múlva és befekteti ezt a pénzt és marad a kis lakásban, lesznek emberek, akiknek az az igénye, hogy nagyobba költözzön és most, mi ki tudjuk szolgálni az utóbbit, az előbbit nem, azt mások tudják kiszolgálni. És ha már ki kell valakinek az igényét szolgálnom, tudok olyan konstrukciót, hogy ne a dupláját fizesse vissza, hanem jóval kevesebbet. Hogy szimpatikus-e, vagy sem neki, azt eldönti ő maga, ha megvan a megfelelő mennyiségű és minőségű info a birtokában, ennyi.


Tudod, hány huszonéves pár lakik anyósával egy másfél szobás lakásban, és szeretne szabadulni? Magyarázd meg nekik, hogy ha még 20 évig nyomorog, és nem költözik el, akkor 45 éves korára sokkal több pénze lesz, és nem akkor fejezi be a most bankhitelből megvásárolható panellakás törlsztőjét, pedig igazad van:)


Albérlet mellett meg sokan nem tudnak félretenni, és ezt a pénzt a sajátukba is tehetnék. Kockázatos minden hitelfelvétel, de akkor van esély arra, hogy egyszer az övék lesz.

459. Cramp (válaszként erre: 447. - Attila LTP)
2008. máj. 23. 13:46

Amúgy én is azt tanácsolnám, hogy bontsad fel. Csak ezt az OVB-ét meg Brokernetet kell elfelejteni. Nem kezelik a pénz. Csak megkötik a Unit link biztosításokat, elhelyezik a tőkét mindenféle alapokban aztán lesz ami lesz. Valóban ezek az alapok változnak, le, fel és egy éves távlatban hoznak valami -15% és +15 % között valamit. A titok annyi, hogy ezt kezelni kell. Egy cég van Magyarországon, amelyik ingyen kezeli a portfolióját az ügyfeleknek. És ha évi 10%-kal számolsz akkor a kamatos kamatnak köszönhetően 8 évente duplázódik a pénzünk. Tehát, 2millióból lesz 4M, ellentétben a fundamentánál a 2M-ból lesz 2,5M. Azért van különbség. Persze a fundamentát havi megtakarításból teszi össze az ember a pénzét, de akkor még is igaz az, hogy a fundamenta csak annak jó, akinek semmije sincs. Tehát akinek van egy kis tejbe aprítani valója, annak vannak jobb megoldások.

És hol veszel te ingatlant 8 millióból? Csak, mert vidéken is vannak egész szép kis ingatlan árak. Az Anyósom jászberényi, árulja a lakását 250 E Ft-os nm áron. 8 M-ért 32 nm-es lakást kapsz vidéken. Persze ha nincs önerő! De ha van önerő, akkor már is itt egy példa: Ha van 8 millióm, és fel akarok venni 8-at 20 évre, mert lakást akarok venni, akkor miért tegyem bele az összes önerőmet az ingatlanba, ha tudna dolgozni helyette? Havi törlesztés 60-70 E Ft. Inkább kibérelem a lakást havi 70-ért és befektetem a 8 milliómat! 20 év múlva, amikor lejár a te ügyfeled hitele akkor lesz egy 16 M-ós ingatlanja (tegyük fel, hogy az ingatlan árak nem változnak, bár erre kicsi az esély… szerintem) Akár milyen támogatott, hiper szuper hitel volt akkor is ennyi lesz a vagyona. Az én ügyfelemnek (Tegyük fel, hogy tanácsadó vagyok) meg lesz 20 év múlva 40- 50 Millió forintja, vagyis ennyinek megfelelő CHF-je!(Árfolyam nyereséget ugyan csak ne vegyünk figyelembe)

Garancia? Bizalom, múlt, tudás, szakértelem, statisztika. Akárcsak a kocsijavítónknál, a fogorvosunknál, a pénzügyi tanácsadónknál. Azért járunk oda, mert megbízunk benne. És azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az ilyen cégek (alkusz) csak kezelik a pénzt, és nem tudnak vele lelépni. Mert ugye a pénzünk biztosításban van valamelyik hatalmas biztosítónál (AXA, ING), ami még soha nem ment tönkre a történelem során, ugyanis a biztosítók viszont biztosítják egymást. Ellenben az OBA-val. Az OBA mögött a bankok állnak, amik simán tönkre tudnak menni. (posta bank!!) Ráadásul egyik bank se fogja kifizetni a másik kárát.

Nem akarom reklámozni a céget, mert nem tudom, hogy mennyire lenne helyén való, hisz én ügyfélként kerültem oda, de most igen csak rajta vagyok, hogy ott is dolgozzak. Én már dolgoztam a fundamentánál, és azt garantálom, hogy össze se lehet hasonlítani a két cég szakértelmét.

Ja, még annyit, hogy a cég 4 éves története során még soha nem produkált 20% alatt. (Euróban). Tehát 4 évente duplázódik a pénz. Mi most áruljuk a lakásunkat…

458. Cramp (válaszként erre: 446. - Annaluca)
2008. máj. 23. 13:43
Hallottam a spanyol vízhiányról. Tudom, hogy aki Barcelonában kocsit mos, azt megbüntetik. Nem csak Afrikában meg Ázsiában van élelmiszerhiány, hanem szinte az egész világon. A bioüzemanyag miatt. Kína önellátó, tehát ha embargó alá helyeznék magukat, akkor sem lenne nagybajuk. Afrikában mindig is probléma volt az élelmiszer. Olaszországban az elmúlt egy évben 20%-al növekedett a tészta ára. Mindenhol repcét termesztenek, amiből előállítják a bio üzemanyagot, de most tesz az unió meg az ENSZ lépéseket a mezőgazdaság helyreállítása érdekében. És szerintem az, hogy évente több tízezer új ingatlan kerül a piacra az nagyon le fogja tolni az árakat, mert túl kínálat lesz. Már most is az van, és beruházások nem csappannak.
457. LTP ÁKOS (válaszként erre: 445. - Cramp)
2008. máj. 23. 13:10

Látom te sem kevés energiát tettél a válaszba:)


Nagyon sok dologban igazad van, vagy igazad lehet, hogy ki szerint hogyan alakulnak az ingatlanárak. Ha valakinek sok likvid tőkéje van, lehet fogadásokat kötni, erre ott vannak az opciós terminügyletek a tőzsdén:)


Arra, hogy azt írtad, LTP árus nem személyi bankár, ez igaz, 'kemény' 5 nap képzés és vizsga után lehet LTP-t árulni. A Fundamentánál nagyon sok profi képzés folyik, Nemzetközi bankárképzőtől kezdve banki vizsgákon át, hetente tudásfrissítéssel, rengeteg pénzügyi termékkel, nem csak a lakáskasszával, és egyre jelentősebb részét tudjuk a pénzügyi igényeknek kielégíteni. Nem mindenkiét, így a többi pénzügyi cégnek is hagyunk helyet a piacon:)

456. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 455. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 23. 12:52
a köszönöm lemaradt!
455. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 454. - Attila LTP)
2008. máj. 23. 12:52

Köszi, tényleg teljes a tájékoztatás :).


Az OVB-s fickó nem lehetett nagyon a topon, mert a kérdésedre garanciát tényleg nem adhat, de ha pl. felhívja a figyelmedet a tőzse elmúlt közel száz évére, akkor azért tendencia megfigyelhető és ez azt mutatja, hogy hosszú távon jó.

De nyilván nincs nagy pénzügyi ismerete, csak ezt mondták neki.....


Bennetek az tetszik, hogy nem szóljátok le az egyéb megoldásokat, nem akarjátok mindenáron az emberek torkán azt letolni, amiért ti kapjátok a jutalékot :DDD

454. Attila LTP (válaszként erre: 452. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 23. 12:06

Ákos már korábban válaszolta kérdésedre.

Bocsánat, ha kicsit sarkítottam a dolgot. Garantált hozamú lekötésre gondoltam, hogy a legjobb. Lakásszámlát annak éri meg elsősorban, akinek van lakáscélja. Mert a hozam mellett ne feledjük, hogy lejárata után igényelhető az államilag támogatott hitel is. Ami egy kombitermék esetén millós nagyságrendű megtakarítás hosszú távon a hagyományos annuitásos hitelhez képest. Nem leszólni akartam az OVB-t, csak az nem tetszett mikor velem tárgyalt a "tanácsadójuk", hogy fel akarta velem bontatni a 2 éve futó 13% feletti hozamot GARANTÁLÓ LTP-met, mert ÍGÉRT ennél sokkal jobbat.

Ha vki kockáztatni akar, tegye. Elérhet nagyobb hozamot is, de nagyon észnél kell lenni. Lehet hogy most nagyon megy 1-2 részvénycsomag, de ez nem tart örökké, folyamatosan érdemes figyelni.

Mérlegelni kell azt is, mikor akarsz hozzáférni a pénzedhez és ez akkor mivel jár(pl. 5-8-10 év után).

Lakáscél és maximális garancia esetén nagyon jó a Fundamenta, de természetesen mindenki nézzen körbe a piacon. Abból baj nem lehet.

453. LTP ÁKOS (válaszként erre: 452. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 23. 11:52

IGen, az állampaíroknak elég karcsú a hozama, de legnagyobb a biztonsága, ide rakhatja csak a Fundi a pénzedet, nem kockáztathatja. A 30% álltámmal együtt van jelentősebb hozama.


Ha van havi 100 befektetnivalód, 5 db 8 éves Fundival szabad felhasználásra a következő hozamot érheted el:


befizetés 93 hóx 100.000 = 9.300.000 HUF

fix garantált hozam álltámmal: 4.336.185 HUF

8 év elteltével kiveszel: 13.636.000 HUF


Ezt tudja a Fundi, 8 év után nem kell lakáscélt igazolni, 4 éven belüli felmondás után nem jár álltám, csak a 3% betétkamat, 8 éven belül csak akkor jár az álltám, ha lakáscélú a felhasználás, és ezt igazolni is kell.


Aki nem mer kockáztatni, és fontos szempont a biztonság és számíthatóság, nekik ajánlom. Aki bevállal nagyobb kockázatokat, felelősséggel tanácsot nem tudok adni, hová tegye, nem látok sajnos a jövőbe, a befektetéseknek csak a múltja alapján lehetnek következtetéseink, hová tegyük.

452. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 451. - LTP ÁKOS)
2008. máj. 23. 10:48

Hú, Ákos, ez kimerítő és gyors volt köszönöm. Már látom, hogy nem ez az, amit én keresek.


Nem hasonlítom a 10 éven túli befektetéseket, egyszerűen csak infóm nem votl a Fundamentáról, de Attila szavai gondolatébresztőek voltak :)


Főleg az, hogy a Fundi által garantált hozammal semmi más nem versenyezhet. Az Állampapírokba fektetett pénz alig hoz többet, mint az infláció. Ez nekem azt jelenti, hogy nagyon sok minden van még a piacon, ami versenyezhet a Fundival.


Én olyan befektetést keresek, ami ennél nagyobb hozamot produkál. Még egyszer köszönöm!

451. LTP ÁKOS (válaszként erre: 448. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 23. 10:40

Azon pontosítanék, hogy semmivel nem versenyezhet a hozama, én úgy fogalmaznám, hogy a havi rendszeres megtakarítások esetén 4-8 év futamidővel a BIZTONSÁGOS, GARANTÁLT hozamú lakáscélú 'befektetések' közül a legmagasabb hozamú. Szigorú törvény és kormányrendeletek írják elő, kizárólag állampapírba fektetheti az LTP a havi betéteket, melyre 4-8 év között egyszeri vissza nem térítendő állami támogatás jár.


Azt mindenki tudja, hogy a hozamháromszögnek az idő, beketetett pénz, és a vállalt kockázat a 3 összetevője, nyilván lehet magasabb hozamokat elérni magasabb kockázatvállalással.


A 321-es módozatú Fundinál havi 20.000 rendszeres befizetés mellett 48 hó alatt 960.000 Ft gyűlik össze, erre kapunk 288.000 álltámot, és 81.504 Ft betétkamatot, a hozam 367.504 Ft, a így 13,4% a hozam, nem az elején kellett betenni egyben a teljes pénzt, hanem havonta gyűjtöttük össze.


Annyira feleslegesnek tartom a 10 éven túli befektetéseket összehasonlítani a Fundamentával:


aki néhány éven belüli lakáscélokra gyűjt, és szeretne hozzá állami támogatást, és szeretne kedvezményes lakáskölcsönt számítható Ft alapon, ők eldönthetik, nyitnak-e lakásszámlát.


Ha év 1.2 milliót fektetnél be, az meg fogja találni a számításait másban, a Fundinál évi 3% betétkamatot kaphat rá, álltám évi 72.000 a max, ami jár rá, ezért személyenként 20.000 Ft-tal lehet kihasználni.


Ne felejtsük el, hogy az LTP egy lakáscélú állami támogatási rendszer havi rendszeres megtakarításokra, ha az évi 1,2 milliót úgy tudod befektetni, hogy havi rendszerességgel 100.000-t teszel be: 5 db havi 20.000 Ft-os szerződést nyitsz, különböző személyek (közvetlen hozzátartozók) a kedvezményezettek (álltámra jogosult személyek):


5 év múlva 323 módozattal befizetsz 57 hó x 100.000 FT = 5.700.000 Ft-ot, erre kapsz 1.710.000 Ft álltámot és 574.245 FT betétkamatot, a hozam HUF 2.284.245, az 5,7 M-re kiveszel 7.984.245 Ft-ot. Ezek a számok forintálisan le vannak rögzítve, ha havi rendszerességű a befizetés, ennyit kapsz. Ennyivel tud többet az LTP, máshol nem tudják pontosan megmondani, ami azt jelenti, lehet kevesebb, lehet több, nagyobb kockázattal.


FONTOS, hogy ezt LAKÁSCÉLRA kell fordítani, a 8 éves Fundi szabfel, 8 év után nem jár álltám. Nyilván az használja ki, akinek lakáscélja van, ha 8 évnél rövidebb fundit köt, akinek nincs, az másba fogja a pénzét tenni, ezzel semmi gond nincs szerintem.

450. annaluca (válaszként erre: 448. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 23. 10:21

Az LTP minden évben a befizetett pénzed mellé, lehívja a 30%-os állami támogatást + 1 v. 3% kamat (módozattól függ).

A max át 72.000 Ft, amit évi 240 000 Ft befizetésével tudsz kihasználni.

Egy ember csak egy szerződésnél kapja meg a támogatást, de egy háztartásban lehet több személynek is LTP-je.

Az LTP-re nem vonatkozi a kamatadó.

4 és 8 éves futamidő van. A rövidnél csak lakáscélra lehet felhasználni a pénzt (ezért van hozzá a támogatás), míg a 8 évesnél bármire.


Tehát 1.200e ft-ot nem tudsz a fundiba beletenni, csak 240e-t.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook