Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


809. LTP ÁKOS (válaszként erre: 805. - Grais)
2009. febr. 9. 11:31

Nehéz kiigazodni a mai árfolyammozgások között.

Abban pontosítanék, hogy nem a valutaárfolyamot kell nézni, hanem a devizát. Deviza vételi árfolyamon folyósítanak (privát és vállalati van fennt, neked a privátot kell nézni), a folyósítás napján érvényes árfolyamon rögzül a hitelösszeged, és mindig az aktuális deviza eladási árfolyamon kell megfizetni a törlesztést. A deviza eladás mindig olcsóbb, mint a valuta, nem 303, hanem 295.80, mai még nincs fennt.


Én még 2 dolgot néznék meg: mennyi volt a deviza vételi árfolyam a folyósítás napján, ebből is lehet különbség, valamint abból, hogy kaptál-e első 6 hónapra kamatakciót, és nem az telt le, ezért lett magasabb, vagy nem lehet-e, hogy jövedelemigazolás nélkül kérted, mert ott 1% kamatfelár van.


Valamint ha induló költségek nélkül kérted (nincs értékbecslés és folyósítási jutalék), akkor 0,2% kamatfelár van.


A kölcsönszerződésbe mindenhol magasabb összeget írnak, mert nem tudni, mennyi lesz folyósításkor az árfolyam, de a rendszerben a folyósításkori árfolyam rögzül.


Az biztos, hogy Fundamenta miatt nem drágább, sőt elengedik a 15e Ft szerződéskötési díjat. Csodálkozom, mert kondíciót tekintve elég jó az Unicredit, bár ott is emberek dolgoznak.


Kalkulátorra visszatérve, az az első 6 havi akciós kamatot mutatja, utána 77+16= 93 ezer Ft-ra jön ki + az esetleges árfolyamnövekedés, tehát ha pl. 270-en folyósították, és most 297, az 10%, azaz + 7700 Ft, az pedig 100 ezer Ft.


Mikor folyósították? Dátum szerint meg tudod nézni? Fizettél 150 ezer Ft folyósítási jutalékot? Jövedelemigazolással adtad be?

808. LTP ÁKOS (válaszként erre: 806. - Hedge)
2009. febr. 9. 10:38

Szia!


48 hó megtakarítással 2.460.000 Ft

52 hó megtakarítással 2.770.000 Ft

57 hó megtakarítással 3.030.000 Ft


+ 3 hó kiutalási időszak, ebben is fizetni kell az áthidaló kamatát.

2009. febr. 8. 07:18

Szia Ákos!


A banki azonnali áthidaló kölcsönre gondoltunk a két év megtakarítás hiánya miatt.

A 9M Ft önerőbe nem számítottam bele a Fundamentát.

Ha az építkezésünk csúszna, és így meglenne a két év, illetve a 25% megtakarítás a Fundis hitelhez, akkor bevonhatjuk az édesapámat, mint második keresőt? Ugyanezt kérdezem a banki azonnali áthidaló kölcsönnél is.


Zsuzsi

806. hedge
2009. febr. 7. 18:28

Szia Ákos!


Az lenne a kérdésem, hogy van egy 8 éves futamidejű 5.260e ft-os szerződéses összegű 324-es móduzatú lakásassza szerződésem. Szeretném 4 évesre módosítani, mert lakásvásárláshoz használnám fel áthidaló kölcsön formájában. Mennyire módosul a szerződésem összegem így?? Előre is köszi! Betti

805. grais (válaszként erre: 797. - LTP ÁKOS)
2009. febr. 7. 10:43

Kedves ákos. Először is nagyon köszönöm a választ.

Megfogadva tanácsod, hogy ne hagyam annyiban egy kis megerősítést kérnék mielőtt bevonulok a bankba.


Megnétzem, és páros hitelem van, és nem +-ba fizetem a fundamentát. (egyébbként a havu törlesztőnk 288,05 EUR)

Írtad hogy a kezdeti fizetendők nem lessznek kevesebbek, amivel nincs is gond. Éppen úgy értelmeztem a hirdetéseket és úgy is tájékoztattak, hogy Páros hitel esetén közel ugyanannyi lessz.


Elballagtam az unicredit bank honlapjára (amit itt mellékesen megjegyeznék, hogy napok óta mesterségesen fentartják a legnagyobb valuta árfolyamot. máshol 294 az eladási itt 303. nem tudom de szerintem ez nem egy pozitívum)és megnéztem pát hitel kalkulátort(240 hó 10 MFt):


Eredmény: UniCredit Páros Hitel - lakáscélú, piaci kamatozással kalkulátor

Bank felé Fiz havikamat: 68434 Ft

Min fizetendő havi lakás előtakarékosság: 16000 Ft

Induló törlesztés : 84434 Ft


Kicsit röviditsek: megnézve a fundamenta nélküli hiteleket mindenhól 87500 Ft alatti összeget kaptam.

Ebből számomra az derült ki amit te is leírtál és amire én is vártam... Attól hogy fundamentát vállaltam a banknak kevesebbet kellett volna vonnia mint egy normál törlesztő. Nevezetesen az aktuális tőke résszel. (ez ugye kb. annyi amennyi a vállalt fundamenta befizetés)Ées igy ki is jön amit a kalkulátor ígért.


Ehelyett kifizetem a 288,05 EUR X aktuális árfolyam + fundamenta (itt jegyezném meg, hogy 43.800 EUR a hitelkeret és a 288 EUR*240 Hó az közel 70.000 Eurót kostál tehát elvileg ez nem a tőke hanem a kamattal növelt töke azaz benne van "minden".) Ez számomra olyan mintha felvettem volna egy normál hitelt + kötöttrm volna külön egy fundamentát....


Megj: az ehavi törlesztőm 288.05 Eur x 303 ft + kb. 23232 Ft fundamenta


Esetleg rosszul látom???


Előre is köszönöm a segítséged. Remélem jó okulást szolgál. Részemre biztosan.

804. LTP ÁKOS (válaszként erre: 802. - 14ba794261)
2009. febr. 6. 14:42

Szia!


AZ számomra nem derül ki, hogy a Fundis hitelen kívül bankhitel kell-e a megvásárláshoz.


Mivel még nincs meg a 2 év ÉS a szerződéses összeg 25%-a, ezt "azonnal áthidaló kölcsönnek hívjuk", ennek egy picit magasabb a kamatkondíciója, mint az "áthidaló kölcsön"-nek amíg előző feltételek nem teljesülnek.


A banki hitelt azért kérdeztem, mert Fundinál 2 millió FT csak jelzálogbejegyzés mellett megy. Ehhez 2 db jövedelemmel rendelkező személy kell, jövedelemigazolás nem, de nyilván kell jövedelmeteknek lenni. A kérelemre a valós keresetet kell írni, ott van, hogy igazolt + egyéb. Így komoly esélyetek van rá. Jelzálogbejegyzés nélkül itt csak 1 milliót tudtok kérni

803. LTP ÁKOS (válaszként erre: 802. - 14ba794261)
2009. febr. 6. 14:42

Szia!


AZ számomra nem derül ki, hogy a Fundis hitelen kívül bankhitel kell-e a megvásárláshoz.


Mivel még nincs meg a 2 év ÉS a szerződéses összeg 25%-a, ezt "azonnal áthidaló kölcsönnek hívjuk", ennek egy picit magasabb a kamatkondíciója, mint az "áthidaló kölcsön"-nek amíg előző feltételek nem teljesülnek.


A banki hitelt azért kérdeztem, mert Fundinál 2 millió FT csak jelzálogbejegyzés mellett megy. Ehhez 2 db jövedelemmel rendelkező személy kell, jövedelemigazolás nem, de nyilván kell jövedelmeteknek lenni. A kérelemre a valós keresetet kell írni, ott van, hogy igazolt + egyéb. Így komoly esélyetek van rá. Jelzálogbejegyzés nélkül itt csak 1 milliót tudtok kérni

2009. febr. 6. 11:38

Szia Ákos!


Márciusban szeretnénk férjemmel áthidaló kölcsönt felvenni egy gyermekkel, új lakásra. Férjem nevén van egy 421-es módozatú szerződés, havi 20E Ft megtakarítással, amit 2007. májusa óta fizetünk. Lenne 9M Ft önerőnk megelőlegező szocpollal, és önkormányzati támogatással együtt. Kb. 2M Ft-ra lenne szükségünk. A probléma az, hogy márciusban megszűnik a munkaviszonyom, férjem pedig csak minimálbérre van bejelentve.

Van-e esélyünk a hitel felvételére, vagy szüntessük meg a szerződést, hogy növelni tudjuk az önerőt? Tudnánk adóstársat is bevonni az ügyletbe.


Válaszod előre is köszönöm!

Zsuzsi

801. LTP ÁKOS (válaszként erre: 800. - Retnip)
2009. febr. 6. 09:25

SZia!


Ha 4 éven belül szeretnéd a Fundis pénzt, van rá lehetőség azonnali áthidaló kölcsön formájában, de míg nincs meg a 4 év, addig piaci kamatot fizetsz a teljes szerződéses összegre. Ezért nem jársz jobban, mintha kp kifizetnéd a másik lakást, legfeljebb ha olyan dolgokba fekteted az így fennmaradó forrást, ami többet hoz, mint a hitelkamat.


Ha nem akarod a vásárláshoz bevonni a Fundit, 3 év múlva ha lejár, felújításra is tudod költeni, szerintem nincs olyan lakás, melyre időnként ne kelljen fordítani. Egyéb lehetőség: 8 év után szabadon felhasználhatod a teljes megtakarítást állami támogatással együtt.

800. Retnip
2009. febr. 5. 12:42

Szia Ákos!


Látom nagyon jártas vagy a témában ezért egy kérdéssel fordulnék hozzád. 1 éve kötöttem egy 421-es módozatú szerződést havi 20e ft megtakarítással. Időközben öröklés miatt hozzájutottam egy ingatlanhoz amit mindenféleképpen el akarok adni, így kp-ra tudok venni lakást.

Kérdésem, hogy érdemes-e így megtartani a szerződésemet, illetve van e lehetőség és jól járok e anyagilag ha a fundamentával fizetem a lakás árának egy részét.


Válaszod előre is köszönöm!

Üdv! Retnip

799. LTP ÁKOS (válaszként erre: 798. - Bigbossy)
2009. febr. 5. 12:22

Kedves Szilvi!


A 322-es módozatú 2.770.000 Ft szerződéses összeg 52 hónap futamidőre + 3 hó kiutalási időszakra szól, ez az akkor megköthető legmagasabb szerződéses összeg. Ha már akkor novemberben be is volt fizetve az első havi 20 ezer megtakarítás is, akkor most februárban lesz az utolsó befizetés, ha minden hónapban rendszeres volt, március elején küldik ki a megkérdezőlevelet, mit szeretnél a pénzzel csinálni (kő hitel-nem kő, stb..:), amire április végéig kell válaszolni,június elején van pénz belőle. Ha nem válaszolsz, futhat tovább a szerződés.


Éppen most van engedélyeztetés alatt egy olyan tervezet, hogy több hitelt lehessen rá felvenni, hogy kb 3,5 milliós lehessen a szerződéses összeg, de egyenlőre még ez a lehetőség nincs meg. Hogy mikortól lesz, az jó kérdés.

2009. febr. 5. 11:17

Kedves Ákos!


Párom 322-es módozatú Fundamenta szerződését, melyet 2004.11.10-én írt alá és indított, 2.770.000.- Ft szerződéses összeggel és havi 20.000.- Ft-os befizetéssel tudjuk-e nagyobb szerződéses összegűre módosítani?

Van e erre lehetőség a futamidő meghosszabbítása nélkül, vagy ez az összeg az akkor megköthető maximális összeg volt?

A mostani kalkulátor szerint a 20.000-es magtakarításokkal a legnagyobb szerződéses összeg 3.220.000.- Ft 52 hónapos előtakarékossággal.


Köszönöm


Szilvia

797. LTP ÁKOS (válaszként erre: 796. - Grais)
2009. febr. 5. 09:19

Szia!


Elég meglepő számomra, amit írsz.


Az Unicreditnél tudsz normál annuitásos hitelt felvenni, ilyenkor a banknak fizeted a kamatot és tőkerészt is.


Kombi hitelnél (Páros hitel) a banknak csak a kamatot fizeted, a tőkerészt nem nekik, hanem a Fundamentának, ahol jön rá 30% állami támogatás + betétkamat, és mikor összegyűlt, egyben lesz betörlesztve a banknak hozamokkal együtt, így össze visszafizetendőket tekintve kicsit jobban jársz, de a kezdeti fizetendők nem lesznek kevesebbek. Kombi hitelnél nem kell megfizetni a 15.000 Ft szerződéskötési díjat.


Nem látok bele a kölcsönszerződésbe, hogy páros hitelként kaptad, vagy sima annuitásosként és mellette fizeted a Fundit, de ennek egyértelműnek kell lennie.


Ha jól tippelem, EUR alapú kölcsönt vettél fel, annál jönnek ki hasonló számok.


Amire gondolok még, hogy annyit felment az Euro árfolyam folyósítás óta, hogy ez kerül többe.


Bankban igényelted vagy hitelközvetítőnél?

Nézd meg a kölcsönszerződést, benne van-e az LTP fizetési kötelezettség, így kiderül, Páros termékre kötötted, vagy sem, de semmiképp se hagyd ennyiben, ez óriási különbség.

796. grais
2009. febr. 3. 12:10

Tisztelt Ákos!

Az alábbiakban kérném segítséged: nemrégen hitelt vettünk fel az


Unikredit banknál.

Az általuk adott tályékoztatás alapján választottuk a fundamenta


páros hitelt. Természetesen az alapszempont az volt, hogy minnél


kevesebb legyen az egy hónapra jutó törlesztő részlet. Ennek


ellenére az ügyintéző a fentiekben leítr fundamentával párosított


hitelt ajánlotta, mondván ugyan annyit kell majd fizetnünk hiszen


a fundamenta előtakarékosságot (19150FT+3150Ft) a havi törlesző


szerves részévé teszik közös szerződés alapján, melyet majd a


fundamenta részére elérhetővé tesz (csoportos beszedés).


Számokkal leírva: 10.000.000 FT hitel havi törlesztője pl: 85000


Ft fundamenta nélkül. Fundamentával szintén ennyi (jelentéktelen


eltéréssel) + állami támogatás + tőketőrlesztésbe megy .


A valóság ezzel szemben az lett, hogy a bank levonja a 85000 Ft-ot


a fundamenta pedig plussz 233000 Ft-ot. Sajnos ez nekünk sok. Mit


lehet ezzel tenni??? Nem étrem miért kell félrevezetni az


ügyfelet...



(hogy félreértettem valamit sajna kizárt, ugyanis mindig felteszem


a primitív kérdést: bármilyen más költségem lessz ill terheli a


számlámat majd a fenti 85000 Ft-on kívűl??? A válasz persze a nem


volt... :-( ...)

795. LTP ÁKOS (válaszként erre: 794. - Ábel21)
2009. febr. 2. 09:01

Szia!


Igen, utó-FOT-tal kapcsolatban nekem sem egyértelmű a dolog, hogy nézik-e a 35. évet, én eredetileg úgy tudtam, hogy nem, ebben kértem megerősítést több helyről, és ebben is eltérő válaszokat kaptam. Végső soron a bank jogászai bírálják el, és ha nem tetszik, 15 napon belül fellebbezni lehet a Kincstárnál.


Fundamentás kérdésedre már könnyű válaszolnom, az arra vonatkozó szabályok feketén-fehéren le vannak rögzítve:


3 hónap a kiutalási időszak, az elején kiküldik a megkérdezőlevelet, mit szeretnél a pénzzel (kéred, most nem kéred, hitelt is kérsz-e). Ha a második hónap végéig válaszolsz, akkor elfogadott lesz a harmadik hó végén lévő kiutalási időpont, ez még nem azonos a kifizetéssel. Az azt követő 1-2 héten belül fizetnek legkorábban, ha beadtad hozzá a megfelelő papírokat (pl. tulajdoni lap eg felújításnál.)

KIFIZETÉST követő 3 hónapon belülinek kell lennie a számláknak, és legkorábban a megkérdezőlevél dátuma lehet, tehát több, mint 6 hónapos időszakra lehet dátumozni.


Példaképpen ha pl. februárban volt az utolsó havi rendszeres befizetés és az rendszeres volt, te március elején kapsz megkérdezőlevelet, amire április 30-ig kell válaszolni. Ha válaszolsz, május 31. lesz a kiutalási időpont, június elején kapsz pénzt, monduk július 12-én. A számlák keltezése március elejétől szeptember 12-ig jó.


Ha nem válaszolsz a levélre, vagy a kiutalás visszautasítását választod, akkor megy tovább a szerződésed, nem zárják le. Ha később kell a pénz, akkor csak egy telefon a központba, és annak a hónapnak az utolsó napjától indul újra a 3 hónapos kiutalási időszak, következő hó elején megint kapsz megkérdezőlevelet.

794. Ábel21
2009. febr. 1. 11:25

Szia Ákos!


A banknál megerősítették, hogy jár az otthonteremtési támogatás. Ha a hitelfelvételkor jogosultak voltunk rá, akkor a további gyerekeknél is igénybe vehetjük. Mondjuk ezt írásban nem hajlandók megerősíteni, az ügyintéző e-mailben kapott tájékoztatást valami belső információs vonalon, a kapott levelet felolvasta nekem, de elküldeni "természetesen" nem tudja. Így "papírunk" továbbra sincs róla, de úgy indulunk neki, hogy megkapjuk.

Közben írtam a kincstárnak is, végső soron mégis csak nekik kell elbírálni a fellebbezéseket, és a hitelintézeteket is ők ellenőrzik.

Viszonylag gyorsan a következőt válaszolták:

"A lakáscélú állami támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet (továbbiakban: rendelet) alapján nyújtható közvetlen, illetve kamattámogatásokat a Magyar Állam a hitelintézetek útján folyósítja. A támogatási igényeket a hitelintézetek bírálják el az üzletszabályzatukban és a jogszabályban meghatározottak szerint. A konkrét kérdésére csak a hitelintézet tud választ adni, ugyanis Ők bírálják el kérelmüket illetve folyósítják önöknek a támogatást.


Egyben tájékoztatjuk, hogy a rendelet alapján 2008. január 1-től hatályos rendelkezései szerint: ha az igénylést a hitelintézet elutasítja, Ön a közvetlen támogatásra, illetőleg a kamattámogatásra jogosító feltételeknek megfelelés megállapítása iránt kérelmet nyújthat be a kérelmezett ingatlan fekvése szerint illetékes Magyar Államkincstár Igazgatósághoz az írásbeli elutasítás kézhezvételétől számított 15 napon belül.


Ha a Kincstár jogerős határozatában megállapítja, hogy Ön a kérelem hitelintézethez történő benyújtáskor a rendelet szerinti feltételeknek megfelelt, akkor a hitelintézet e feltételek fennállásának hiányára hivatkozással a támogatási szerződés megkötését és a támogatás folyósítását nem tagadhatja meg. A Kincstár határozata a hitelintézet tevékenységét nem korlátozhatja. Vagyis, ha a bank a hitelkérelmét más okból, például hitelképességére alapozva utasította el, a Kincstár erre vonatkozóan döntésre nem jogosult."

Írtam nekik még egyszer nagyon pontosan leírtam a körülményeket, jeleztem, hogy a jogszabályt olvastam már párszor, arra vagyok kíváncsi hogy kell értelmezni. Utaltam arra, hogy fellebbezés esetén ők döntenek, tehát tudniuk kell(ene) mi a helyzet, Erre gyakorlatilag még egyszer elküldték az előző levelüket. Magyarán vagy nem tudnak válaszolni (amit azért nem feltételezek), vagy a illetékes ügyintéző nem kívánt komolyabb energiát fektetni a válaszba, így egyszerűen lerázott (ezt viszont a magyar államigazgatást kicsit ismerve simán el tudom képzelni).

Így most várunk a következő gyermek születéséig, jóváíratjuk a FOT.-t, majd a fundamenta hitelt felvéve kiváltjuk a devizásat, a maradékot ráköltjük a házra.

Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a felújítás számlák mikori dátumúak lehetnek? A számlaösszesítőn lévő tájékoztató azt írja, "a számlák kelte az elfogadott kiutalási idôponthoz tartozó

kiutalási értesítô dátumát követô lehet."

Ez esetünkben valamikor február-március lesz, vagy szeptember-október, amikor a pénzt tényleg felvesszük. Magyarán saját forrásból költhetünk-e nyáron a házra, és utólag elszámoljuk, vagy csak miután a fundamenta utal. Ez utóbbi esetben megint "csavarnunk" kell egyet az aktuális terveinken, mert ősz végén, télen már mem lehet építkezni.


Szia!


Ábel

2009. jan. 29. 15:24
Hogy ki mit ajánl.... Nekem személy szerint Unicredit és Erstével van jó kapcsolatom, van, aki pont őket szidja, ebben megoszlanak a vélemények. Marha nagy csodák nincsenek, legfeljebb a kezdeti mézesmadzag etetésekben (akciós kamat pl. 6 hónapig)
792. LTP ÁKOS (válaszként erre: 791. - Mecha)
2009. jan. 29. 15:22

mindenképp v.mi nagyobbat, Unicredit elég jó, HUF alapon használt lakásra 5 millióig kaphatsz kamattámogatott kölcsönt, 5 évig fix, nem 6 havonta változik, mint az Erste eurohitele.

Erste sem rossz, náluk használt lakásra nincs kamattámogatott hitel, ott az eurós a jó, feltéve ha bevállalod az árfolyam és kamatkockázatot, ami előnyös is lehet. Jöv alapon 7,99% au eurós lakáshitelkamat + 0% kezelési költség, vagy 8,29% az induló költség nélküli, de marge is van, mert vételi árfolyamon folyósít és eladásin kell visszafizetni, tehát indulásnál ugyanott vagy, mint az Unicredit fix HUF támogatott hitelét fizeted, ami 5,99 +2,5 =8,49%, azaz havi fix 35375 FT

791. mecha
2009. jan. 29. 13:37

Ez így nagyon jól hangzik, azt hiszem, belevágunk. Ezer hála az információkért és a segítőkészségért!

Még lenne egy kérdésem. Te melyik bankot ajánlod, illetve amit írtál Unicrediteset az nem euro alapon annyi?

790. LTP ÁKOS (válaszként erre: 789. - Mecha)
2009. jan. 29. 10:19

2000 Ft a módosítási díj, de zsebben marad kb 70-80 ezer. Ennek 1-2 hét átfutása van. Ha beadod a kölcsönkérelmet, 30 napon belül elbírálják, kiküldik a kölcsönszerződést, melyet aláírva vissza kell küldeni, utána 15 napon belül utalnak, ha a kifizetési feltételek is rendben vannak, tehát kb másfél hónap. Én azt szoktam javasolni, hogy adásvételibe 2 hónapot írjanak a Fundihoz, 3 hónapot a bankhitelhez, ha tiszta a tulajdoni lap.


A kölcsönkérelemhez eredeti adásvételi kell, a földhivatali érkeztető bélyegzős a banknak, Fundinak jó másik is, érdemes többet csináltatni belőle, ez nem jár plusz költséggel az ügyvédnél, csak ha utólag kérsz. 30 napnál nem régebbi hitelesített tulajdoni lap másolat, melyen már széljegyben vagytok (ügyvéd intézi), munkáltatói, bszlakivonatok, melyre a jövedelem érkezik (ha kp kapod, akkor előző évi APEH JÖV.IG. kell). Ugyanez a párodtól is.

Kifizetési feltétel lesz a csoportos beszedési megbízás bankszámláról (inkasszó), melyen ne legyen limit, vagy ha van, a havi megtakarítás négyszerese, a hiteltörlesztőt csak így szedik be.

789. mecha
2009. jan. 29. 09:44

Igazán köszönöm ezeket a remek ötleteket!

Ha módosítom, gondolom van módosítási díj is. Valamint , ha elindítom az egész procedúrát kb. mikorra utalja a Fundi a hitelt? (az eddig eltelt időszakban az átutalás rendszeres volt)

788. LTP ÁKOS (válaszként erre: 787. - LTP ÁKOS)
2009. jan. 29. 08:37
Kitaláltam még jobbat a Fundidra: ha most kell a 2.300.000 áthidaló, lemódosítod 321-es módozatra, ez 4 hónappal előbb, már idén júliusban lejár, és csak idén októberig fizeted a magasabb áthidaló kamatot rá. Így erre 40.670-et fizetsz őszig, utána 21.160 fix törlesztő szintén kb 4 és fél évig.
2009. jan. 28. 17:02

Az jónak számít banki szemmel, szerintem nagyon jó esélyetek van. Ha nincs más hiteletek, nem vagytok KHR-listán, Ersténél kb 5.5 milliót adnak jövedelem alapon, vagy akát 6.5-öt magasfinanszírozással, ez utóbbi kamatfeláras. Ezek függenek azért a banki értékbecslőtől is, én úgy számoltam fentieket, hogy 6.5 milliót fog hitelbiztosítéki értékként megállapítani a 8 milliós ingatlanra.


Fundinál leginkább az eddigi megtakarítás rendszerességétől függ a hitelbírálat, ott van 3 és fél év múltad, azért is egyszerűbb.


Átszámolom mégegyszer:


Amíg nem jár le a Fundi, tehát 52+3hó, tehát jövő februárig 2300.000 Ft-ra 38600 Ft (ebből 16560 Ft megtakarítás és 22.040 Ft hitelkamat/hó, mert lemódosítottuk a szerződéses összeget is)

Erste jövedelem alapon párod fundijával együtt EUR alapon51-53 ezer (nem számoltam akciós kamattal) attól függően, fizetsz-e induló költségeket. Ez jövő februárig durván 91 ezer. Utána kb 4 és fél évig Fundi felé 21850 fix + Erste 34-36 ezer + 17e párod fundija, ami összesen

kb 74 ezer. Ez addig tart, míg nem jár le a párod fundija.


Jól gondolom, hogy az 5.3 M szerződéses összeg 423-as módozattal 95 hó megtakarítással? Azzal számolok. Azt tudom, hogy 5.1M-et írtál havi 17-tel, de olyan nincs.


Ha megvan a 8év 2 hó a párod fundijára, akkor a fix 3,9% kölcsönt is felveheti, tehát ki tudja váltani a teljes bankhitelt, innentől csak a Fundinak fog havi 33 ezer FT-ot fizetni még 10 évig.



Ersténél használt lakásra csak devizahitelt tudsz felvenni, de hasonló kondival pl. Unicredit fix HUF hitelt ad 5millióig (5,99% kamat +2,5% kezelési költség).

786. mecha (válaszként erre: 785. - LTP ÁKOS)
2009. jan. 28. 14:44

Tehát áthidalóval 7.3millió vehető fel ,ami egy évig 90, majd 4évig 70, további 3 évig pedig 50 majd a továbbiakban(12 év) 35ezer ft???

Bankihitelnél mindenképpen kombináltat nézegettem (Erste kalkulator)

Egyébként Kb. 300 nettó kettőnk fizuja havi szinten, amit természetesen munkáltatóival tudunk igazolni. Milyen esélyt látsz így a Fundis, és a kerbankos hitelre?

785. LTP ÁKOS (válaszként erre: 784. - Mecha)
2009. jan. 28. 14:25

Igen, jól érted. Ha az igényelt pénz és az eddigi befizetéseid különbsége 1,5 millió alatt van, akkor elkerülhető a jelzálogbejegyzés áthidaló kölcsönnél, ezért számoltam azt, hogy 2.3 millát tudnál felvenni. Akkor nem jelzálogos, ha lesz még egy jövedelemmel rendelkező adóstárs (párod), mind a kettőtöktől bankszámlakivonat és munkáltatói is fog kelleni a bírálathoz.


Ha jók a jövedelmek, bankhitelt is kaphatsz mellé, elvileg megvalósítható az elképzelésed.


Azért írtam az előző alternatívákat, hogy kevesebbe kerüljön az egész, főleg havi fizetendő szinten, mert manapság egy 5M bankhitel kb 35 ezer Ft csak a kamat és kezelési költség, ehhez 17e a párod fundija és 1 éven át 39 áthidaló, ami összesen már 91 ezer FT. Sőt, ha a bankhitel nem kombi, akkor 100 körül is lesz az első évben az össz teher havi szinten.


Persze ha ez valami alkalmi vétel és bírjátok...

784. mecha
2009. jan. 28. 13:04

Szia Ákos!


Köszönöm szépen gyors válaszod!

Viszont ,ha áthidalóval veszem igénybe akkor , a 2.3 millóra nincs jelzálog bejegyzés, csak a 2.7-re lenne? Mert a 2.3 elég lenne önerőnek és akkor könnyebben kaphatnék 5 millió hitelt. Vagy rosszul értem?

783. LTP ÁKOS (válaszként erre: 781. - KriszAnd)
2009. jan. 28. 12:30
Ne is hagyd annyiban. Egyébként az ügyintéző csak akkor kap jutalékot, ha rendben lemegy az ügylet, ilyenkor nem, tehát neki is az az érdeke, hogy gyorsan és jól menjen, ezek alapján tök hülye lehetett az egészhez....
782. LTP ÁKOS (válaszként erre: 779. - Mecha)
2009. jan. 28. 12:25

Szia!


Ha jól számolom, akkor most 3 és fél év alatt 840 ezer Ft-ot fizettél be. Összességében lényegesen jobban jársz, ha megvárod a normál kiutalást, ami 52 hó + 3 hó, kb 1 év múlva, de így is vannak megoldások:


1. szintén előnyös, ha megvan a 4 év megtakarítás, tehát júliusig vársz, mert akkor rövidíthető, és 2.460.000 Ft-hot juthatsz jelzálogbejegyzés nélkül, mert gondolom banki hitelhez kell önerőként, és így lehetséges, hogy nem lesz terhelve a fedezeti ingatlan Fundi által.

1-2 hónapig fogsz kb 40 ezret fizetni, utána fix 22632 ft lesz 5 éven át. Ha októberig vársz, akkor nem lesz ez az 1-2 hónap magasabb fizetendő sem, és nem vonnak le 30 ezer folyósítási jutalékot (hitelbírálat) sem.


2. ha mindenáron most kell a pénz, csak az áthidaló kölcsön marad, de 2.770.000 Ft-ot csak jelzálogbejegyzés mellett kaphatsz, és így jóval kisebb az esély egy kerbankos hitelre, ha kevés az önerőd emellett. Ahhoz, hogy el lehessen kerülni a Fundi jelzálogbejegyzését, kb 2.3 milliót tudsz igényelni. Kb másfél hónap átfutással kell számolni. Adóstárs és igazolt jövedelmek kellenek, bszlakivonat, munkáltatói.

Az 1 év múlva esedékes normál "kiutalásig" a teljes összegre piaci kamatot is fizetsz + a megtakarítást (ez össz kb 39 ezer Ft 1 évig) utána fogod a fix kedvezményes kamatú kölcsönt törleszteni, ami kb 22 ezer Ft lesz kicsit több, mint 4 évig, és ezek mellett a banki hiteltörlesztést is fizetni kell.


A párod fundija 8 éves, ha 8 év múlva a kedvezményes fundi hitelt is ki akarja használni a banki hitel előtörlesztésére, akkor mindenképp tulajdonosnak kell lennie az ingatlanban. Ez az előtörlesztés megoldható külön is, és kombi hitelként is (ilyenkor a banknak tőkét nem törlesztetek, az a Fundiban gyűlik és a végén a banké lesz)

2009. jan. 28. 11:42

Szia Ákos!


Köszönjük gyors válaszod. Nem, az üzletkötő külön pénzt nem kért tőlünk. Azonban a szerződés felmondásakor a 3% levonásán felül büntettek meg további 24e Ft-ra, ami miatt mi visszamondtuk a hitelkérelmet. Szerintem ez nonszensz azok után, hogy még pénzt sem láttunk az egészből, és még az értékbecslésért is fizettünk. A panaszlevelet pedig mindenképpen elküldjük.


Még egyszer köszönjük a segítséged.


Kriszti&András

780. LTP ÁKOS (válaszként erre: 778. - KriszAnd)
2009. jan. 28. 11:03

Szia!


Pénzt is kért tőled az ügyintéző? Furcsállom, mert nem kérhet. Sajnálatos, hogy gyenge volt az ügyféltájékoztatás és a pénzéhségére hivatkozol.

Szeretném, ha írnátok egy panaszlevelet a központnak, a Fundamentának érdeke, hogy minél kevesebb hasonló eset jelenjen meg fórumokon. Biztos vagyok benne, hogy megpróbálnak kárpótolni valamilyen módon, ha minden papír eredeti Fundamentás nyomtatványokon lett beadva, és megbüntetik az ügyintézőt és kirúgják.

Személy szerint nagyon sok ügyletet intéztem, nekem (lekopokom) nem volt problémám semmivel, és ügyfeleim is elégedettek voltak.


Közjegyző 3 millió felett mindig kell, értékbecslés 1.6 millió felett, jelzálog 1.5 millió felett minden esetben. Más hitelintézeteknél ezen összegek alatt is kellenek.


Az adásvételire nem tudok mit mondani, általában 4-5 db eredetit szoktak kiállítani, az ügyvédtől utólag is tudsz kérni (persze pénzért), azt nem tudom, hogy megtarthatják-e.


Felmondás esetén, ha nem várjátok meg a 3 hónap kiutalási időszakot, 3%-ot vonnak le. Ez azért van, mert a Fundi sem tudja visszaváltani gyorsban a Kincstártól a pénzeteket, és megelőlegezi ezt a pénzt, míg ő is hozzájut ez a 3 hónap kormányrendelet által előírt kiutalási időszak miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook