Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2017. jan. 15. 19:43
nekem még 2 évem van hátra (6 éves 15 eft/hó) és 3.800.000-at fogok kapni, két kérdésem lenne ha felveszem a 3.8-at meddig és mennyit kell fizetnem utána, illetve a meglévő tetőteremet beépíthetem e majd belőle (gázcsővezeték,radiátorok azaz fűtés felvitele, vízvezeték, hőszigetelés stb.)
7558. fbea82
2017. jan. 15. 19:28

Kedves Péter_86!


Ha jót akarsz magadnak akkor másban kéred a cafeteriát. Tavaly a férjem is azt kért, kitöltöttünk hozzá év közben millió papírt, intéztük az ügyet a munkahelyen, otp-ben(az utalt volna), végül utolsóként kellett volna egy igazolás az otp-nek a fennálló hiteltartozásról, adósok köréről, de a fundamenta nem volt képes kiállítani az iratot, végül kifutottunk az időből, kénytelenek voltunk mást választani, a funda meg mossa kezeit. Sok idegeskedéstől megkíméltük volna magunkat, ha mást kér, de gondoltuk az adómentes.

A munkaügyis, aki intézte a munkahelyen azt mondta, hogy az összes bank kiállította az igazolást az ügyfeleinek időben, csak a fundamenta nem, de az senkinek sem, azok közül akik ezt akarták kérni a cégnél, mindenki elesett ettől a lehetőségtől.

7557. Péter_86
2017. jan. 15. 18:48

Kedves Firpo, és Fórumtársak!


Cafeteriában Lakáshitel törlesztés támogatást igénybe tudnék venni.

Ez havi szinte 38.000

Jelenleg még az áthidaló kölcsön szakaszban vagyok.

2017.05. hónapig havi törlesztésem(+megtakarítási összeg) 40.125

2017.10. hótól (Lakáskölcsön szakasz) 43.875

A köztes időszakban (5 hónapig): 22.125


A kérdésem az lenne:

ha a munkáltatóm a Nyilatkozatban megadottan fixen utalja a havi 38.000 (+ a maradékot én utalnám), akkor a kérdéses 5 hónap,- amikor 22.125 kellene -hogyan kezeli a fundamenta, vagy mi lenne ebben az esetben a megoldás?


Köszönettel:

Péter

7556. fe80e17aca (válaszként erre: 7554. - Fe80e17aca)
2017. jan. 14. 16:20
A lakásépítés egy prioritás...-a hitelezés is, csak éppen most nem a Fundá-tól...
7555. lúdanyó (válaszként erre: 7553. - Borvirag03)
2017. jan. 14. 14:41
pont igy jártam decemberben utaltattam át a meglévő hitelbe a 4év 4 hónapos hitelem vagy várd ki a 4év 4 hónapot és még 2 hónapot vagy kérd sürgősséggel akkor elvileg 1 hónap alatt átutalják. A központot meg igen kitartás kel hozzá, h fel hívd.. de sikerül..:)
7554. fe80e17aca (válaszként erre: 7553. - Borvirag03)
2017. jan. 14. 13:34
Rosszat érzek a Kormányunk részéről... bebuktatják ezt is...
2017. jan. 13. 16:19

Kedves Firpo!


Segítségedet szeretném kérni, 2012.okt-ben kötöttem egy 821-es 4 év 4 hónapos szerződést. Úgy tudtam 4 év 1 hónapig vonja a rendszeres megtakarítást a funda, majd 3 hónap átmeneti időszak amikor eldönthetem mit kezdek vele. Ezzel szemben 4 év 3 hónapja vonják a havi 20-at, és semmi levelet nem kaptam még hogy lejárna..Akinél kötöttem már nem dolgozik a fundánál, az ügyfélszolgálat egy folyamatosan foglalt. Meglévő hitelbe szeretném forgatni a megtakarítást, szóval nem mindegy az az egy-két hónap sem. Segítséged előre is köszönöm!

7552. fbea82 (válaszként erre: 7499. - Firpo)
2017. jan. 13. 06:43

Kedves Firpo!


Állításod miszerint minden megy a határidők betartásával egyszerűen nem igaz. Nem csak ügyfélhibából vannak késések. Én csak egy egyszerű igazolást igényelem, mégsem küldték időre, határidő lejárta után 4szer sürgettem a dolgot telefonon, panaszos levelet írtam, mégse törték össze magukat a sietségtől.

Nem hibáztam semmit, mégse tartották a határidőt.

7551. fbea82
2017. jan. 13. 05:45

Sziasztok!


Kedves fórumozók, hozzáértők! Ügyemben szeretném a segítségeteket kérni.

Röviden:

Férjem cafeteria keretében kérhető lakáskölcsön előtörlesztést kért tavaly a munkahelyén. 2016.11.07-én, ehhez kértem egy igazolást a fennálló hiteltartozásról. Akkor 30 nap ügyintézési határidőt mondtak. Többször hívtam őket a határidő lejárta után, semmi érdemi információval nem szolgáltak, annyi hogy folyamatban az ügy. Ezután 2012.12.12-én panasszal fordultam a céghez, írásban kértem az azonnali postázást, végül nagy nehezen 2016.dec. 20-án feladták a levelet, ami dec.23-án, pénteken ért ide, de addigra már mindegy volt, mert a munkáltató se tudott tovább várni az igazolásra, év vége lévén zárt és az otp-nél is lejárt a végső 60 napos határidő dec 27-én,így a munkáltató más cafeteria juttatást adott, ami ugye mind adóval terhelt, szemben a lakáshitel törlesztéssel.

Ezek után kártérítést kértem, úgyis állandóan ezt emlegették telefonon, hogy hát kérjek kártérítést, megtérítik a káromat, de mily meglepő kártérítési igényemet elutasították, bár írják, hogy kérésemre felülvizsgálják.


Kérdésem, hogy érdemes még az üggyel foglalkoznom, vagy nyeljem be a kárt? Van valami esélyem, hogy előbb-utóbb fizetnek? Van valami értelme újabb panaszos levelet írnom, vagy békéltető testülethez fordulnom? Mélységesen csalódtam a cégben, csak egy igazolást kellett volna 30 napon belül kiállítaniuk, vagy legalább utána rögvest , úgyis naponta telefonáltam miatta, akkor időben bevihettem volna a kért igazolást az otp-be, nem ért volna semmi kár, mégsem vállalják most be hogy kártérítést fizessenek.

7550. Firpo (válaszként erre: 7549. - Firpo)
2017. jan. 11. 01:36
Természetesen nem a helyzetet szeretném kifigurázni,csak arra céloztam,hogy valamilyen feltételt a vevője nem teljesített valószínűleg.
7549. Firpo (válaszként erre: 7543. - Copfi)
2017. jan. 11. 01:31

Kedves Copfi!

A dokumentum aláírása után szinte semmit nem lehet tenni.

Viszont a cég oktalanul nem tart vissza utalásokat,csak ha valamilyen feltételt nem teljesített a hitelfelvevő.

(Ha mindent teljesített,maximum 15 napon belül utal a cég.)

A meglátása miszerint "itt majdnem mindenkinek problémája van a Fundamentával" erősen túlzó.

(Ha visszaolvasta az elmúlt 5 év kb. 5000 hozzászólását,inkább az ellenkezője igaz.)

7548. Firpo (válaszként erre: 7542. - Iliora)
2017. jan. 11. 01:27

Kedves Iliora!

Meg lehet bízni másik ügyvédet a módosítással.

Minél hamarabb intézni kell.

Ha a fundánál pozitív a bírálat,őket már nem kell értesíteni,csak utólag beküldeni a módosításokat földhivatali érkeztető bélyegzővel.

(Természetesen csak abban az esetben,ha a módosítás nem érinti a funda hitelben leírt tényállásokat,csak a határidőket.)

7547. Nené0411 (válaszként erre: 7518. - -= aTTi =-)
2017. jan. 8. 22:07
Köszönöm!
7546. fe80e17aca (válaszként erre: 7545. - Fe80e17aca)
2017. jan. 8. 13:18

Mgj...az utolsó pillanatokban utaltak át minden pénzt a Bankok...-micsoda veszteségeim keletkeztek, a-nélkül is, hogy bármelyiknek az ügyfele lettem volna...


Hát igen- szopni tudni kell-!


A veszteségem több volt mint százezer, mert fel kellett szabadítanom a lekötött betétjeimet s mindent mozgósítani még a rokonoknál is, hogy a azt a lakást ki tudjuk fizetni , ahová beköltöztünk...


Honnan tudják ezeket a dolgokat a BANKOK?...


:))

2017. jan. 8. 13:00

Egyszerűen fel sem fogom, hogy nekem mi közöm van a vevő bankjával kapcsolatosan...,persze bebiztosítja magát még akár velem szemben is, legalábbis ezt gondolja ..., de ez nem így van!


Szerződés módosítás nem történt a vétel s az eladás terén akkor mi ez a bankok részéről?- egy becsapás az ügyfélnek, na meg a távoli partner részére is...


Rázom a fejem!!!

7544. fe80e17aca (válaszként erre: 7543. - Copfi)
2017. jan. 8. 12:15

velem is ez történt, csak egy másik Bankkal...persze, a vevők felé léphettem fel valamilyen szinten , hogy a "nem teljesítés miatt, felmondom a szerződést"...-na, akkor történt valami...


:))

7543. Copfi
2017. jan. 6. 21:10

Jó estét! Látom itt majdnem mindenkinek problémája van a Fundamentával. Ahogy sajnos Nekem is.

Eladtunk egy ingatlant, a vevő a Fundamentától igényelte a hitelt. A szerződést szeptember 27-én írtuk alá. December 27-el lejárt a 90nap, ami a szerződésben benne van az utalásra. Decemeber elején a Fundamenta aláiratott egy dokumentumot, hogy fenntartjuk az eladási szándékunkat az utalásig. Viszont nem volt benne semmilyen határidő. És sajnos a mai napig sem utaltak. A vevő meg csak hiteget.

Van valakinek használható tanácsa, hogy mit lehet tenni, kihez lehet fordulni?

Válaszokat előre is köszönöm!

7542. Iliora
2017. jan. 5. 22:28

Üdvözletem!

Tanácsot szeretnék kérni,mi a teendő olyan esetben ,ha Fundamentánál szerződésmódosítás miatt csúszunk a határidővel,mert nem kaptunk információt arról tőlük ,hogy hiányoznak még papírok,csak pozitív hitelbírálatot ,aztán elindítottuk a Csokot,meg is kaptuk a Csok viszont vár a Fundára,de január 31-én lejár a szerződésben foglalt időpont,már így is hosszabbítottunk ,mert az ügyvédünk elrpntotta a szerződést és biztosra akartunk menni,ez október óta megy.Az ügyvédünk viszont elment nyaralni Ázsiába és most miatta bukjuk a Csokot ,mert 29-én jön vissza ,hiányzik az aláírása,addigra pedig nem tudjuk visszaküldeni a papírokat,pedig tudta,hogy ha minden rendben ment volna akkor utalnia kellett volna a pénzt nekünk,nem szólt semmit sem hogy nyaralni megy a mi ügyletünk meg folyamatban,nagyon elkeseredettek vagyunk már,rengeteg pénzt beleöltünk,remélem tudnak itt adni valami hasznos ötletet.Másik ügyvédet nem lehet megbízni?

7541. Vlaci90
2016. dec. 22. 23:32

amit egy nap után látni kellene. Szeretnék segítséget kérni,hogy ez esetben tudok -e valamit tenni ami ezt megoldhatja,mert a határidő 2016.december 26.

Bocsánat a hosszért,de remélem végigolvassa valaki, aki tud segíteni.

Köszönöm előre is!

7540. Vlaci90
2016. dec. 22. 23:31

Sziasztok! 2016 augusztusában úgy döntöttünk, belevágunk a lakáshitelbe, kinéztünk egy nekünk tetsző házat. Szeptember 28.-án aláírtuk ügyvéd előtt az adásvételi szerződést.

Az ügyintéző szept.30-án leadta a megfelelő papírokat a megfelelő helyre. Aztán október vége felé kiderült, hogy az ügyintézőnk/személyi bankárunk elfelejtett egy dokumentumot kitölteni a fedezetként szolgáló ingatlannal kapcsolatban.Ezt nekünk utána ki kellett tölteni és SOS-ben elküldeni a Fundának. Ezzel picit elcsúsztunk, de megnyugtatott, hogy minden oké. Hát nem oké. azóta kiderült,hogy a papírokat jelentősen később adta le attól amit nekünk mondott . Ez tegnap derült ki. Beleestünk a rendszerátállásba. Az OTP banknál leadtuk

a Csoportos beszedési megbízást amin egy aláírás nem volt megfelelő. Ezt Nov.10.-én pótoltuk és az OTP-ben azt a tájékoztatást adták, hogy ezt a Fundának 3-4 hét múlva látnia kell.

Azonban ezt a visszaigazolást a mai napig nem látja a Fundamenta. Hétfőn csináltattam egy Unicredites folyószámlát mert azt mondták azt egy nap után látják minden esetben.

Ma Csütörtök van és még mindig nem látják.Felhívtam a Fundamentát sokadjára, kifejeztem a dühömet mert mindenki szerint létezhetetlen, hogy nem látja a Funda. Azt a választ kaptam, hogy a rendszerben két csoportos besz. megbízás van, ami megakaszthatja egymást, ezért érdemes visszamondani az OTP-t mert azt már rég látniuk kellene.

Rohantam az OTP-be visszamondtam. 3 óra múlva felhívtam a Fundát, hogy látják -e már a csop.besz. visszaigazolást. Továbbra sem látják , de ezúttal más ügyintézővel beszéltem aki aztmondta,hogy a kettő nem akaszthatja meg egymást... :)). Az eladó akitől a házat vennénk naponta fenyeget,hogy visszalép az eladástól ,de az elején megengedte,hogy elkezdjük a felújításokat. 3 éves gyerekünk van akinek a jövője miatt szeretnénk elköltözni a jelenlegi lakóhelyünkről. Ez az egyetlen egy dolog választ el a kiutalástól minket, hogy nem látják a csop.besz. igazolást

7539. Picman (válaszként erre: 7535. - Firpo)
2016. dec. 22. 14:28

Köszönöm, megpróbálom így. Hátha gyorsabb lesz.

Azt nem tudod véletlenül, hogy a bírálatot követően mennyi időre küldik ki az e-mailt róla?

Telefonon érdeklődünk és mondták, hogy megvan. De még semmi írásos nyoma nincs. Addig semmit nem tudunk intézni! :(

7538. tweetyke80 (válaszként erre: 7536. - Firpo)
2016. dec. 22. 11:26
Nekem azt mondta a biztosítós kisasszony hogyő emailbe küldte a fundához.állítolag még nem dolgozták fel.
7537. Firpo (válaszként erre: 7532. - LSándor81)
2016. dec. 21. 23:03

Nem piszkálásból írtam,ne vedd magadra.

Csak az nem viszi előre az ügyeket,ha egymással vitatkozunk. :)

7536. Firpo (válaszként erre: 7533. - Tweetyke80)
2016. dec. 21. 22:59

A kifizetési feltételekben le van írva,hogy kell kitölteni,beküldeni.

Csak akkor jó,ha a hivatalos ügyfélszolgálata az adott biztosítónak kitölti,eredeti cégszerű pecséttel látja el,és aláírással.

(Ha így csinálta/küldte,akkor jó lesz. Lehet a posta lassú az ünnepek miatt,nem ért még be. Ha beérkezik egy dokumentum,akkor az ügyintéző látja azt,akkor is ha nem megfelelő esetleg.)

7535. Firpo (válaszként erre: 7530. - Firpo)
2016. dec. 21. 22:56

Ha átvetted a dokumentációt,akkor beviszed a földhivatalba,ott rákerül az 5 ezer Ft-ér a jelzálog azonnal.

Kikérsz ott egy eredeti hiteles tulajdoni lapot (amin már széljegyen van a funda),és azt beküldöd a központi postacímre,vagy személyesen visszaviszed az ügyfélszolgálatra.

Ez lemaradt.

7534. Firpo (válaszként erre: 7532. - LSándor81)
2016. dec. 21. 22:53

Nem feltétlenül,mivel az elmúlt időszakban kihasználták a központban a rögzítésre vonatkozó határidőket a feldolgozásra az átállás miatt.

Több olyan eset volt az elmúlt időszakban,hogy napok (sőt,akár 1 hét) után rögzítették a beérkezett dokumentumokat,és onnan indultak kifizetési,hiánypótlás utáni bírálati,feldolgozási határidők. (15 vagy 30 napok.)

Ne velem vitatkozz légy kedves,tudom mit írok. ;)

Ha tudsz,segíts,ne engem javítgass. Köszi.

7533. tweetyke80 (válaszként erre: 7529. - Firpo)
2016. dec. 21. 21:22

Akkor amit küldött az allians biztosító nem jó?

Az ügyintéző azt mondta beküldte,felhivtam a cc és azt mondta még mindig hiánypotlásra kérik a fedezetigazolást...most komolyan nem tudom mit kell tennem..

7532. LSándor81 (válaszként erre: 7531. - Firpo)
2016. dec. 21. 07:01
A kettő megegyezik, mert beérkezés napján rögzítik is.
7531. Firpo (válaszként erre: 7506. - LSándor81)
2016. dec. 21. 04:00
Téves. A rögzítés idejétől számítva...
7530. Firpo (válaszként erre: 7516. - Picman)
2016. dec. 21. 02:00

A kifizetési feltételeket mikor visszaküldöd,akkor beleteszel egy nyilatkozatot,miszerint;

-Alulírott XY (mint Adós) kéred,hogy a jelzálogbejegyzést Te intézhesd sürgősséggel a Földhivatalnál az XYZ ingatlannal kapcsolatban.

(Beleírni az ingatlan címét,helyrajzi számát,szerződésszámokat.) Az eljárás 5.000,-Ft-os díját megfizeted a Földhivatalban,és szeretnéd a bejegyzési dokumentációt az Ügyfélszolgálaton átvenni,kéred hogy értesítsenek az "hhjkkl" telefonszámon ha mehetsz érte.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook