Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1109. fe181302dc (válaszként erre: 1106. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 20:04
Leírsz valamit, de fel sem fogod. Ott a válasz abban, amit kimásoltál az oldalról.
2009. aug. 3. 20:01

Li-Ann a jó ég tegyen már valahová!

Orvosi fórumokon is okoskodsz, hogyan kell operálni?

Az áthidaló kölcsön felvételekor ugyanúgy fizeted tovább a havi megtakarítást is, plusz milliónként a kb 7300 Ft kamatot. De amit megtak-ként fizetsz, az betörlesztődik tőkének a hitelbe. Nyomatékosan megkérlek, hogy ha nem tudod mit beszélsz, akkor ne okoskodj! Milyen jogon adsz hamis tájékoztatást olyan ügyben, amelyhez 1: nem értesz, 2: nincs róla pontos információd 3: nincs rá jogosultságod?

1107. fe181302dc (válaszként erre: 1104. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 19:57

Igazán hálás vagyok, hogy megmutatod hol dolgozom. Köszönöm.

És neked az évi max 72 ezer forint állami támogatás volt, ami már meghaladta a képzelőerődet? Csak jelzem, hogy az mondjuk 20 ezres havi megtak esetén, ha kiszámolod, mennyire is jön ki? Ismétlem: ÉVI 72 ezer....

Meddig akarsz még olyanról győzködni, amiben tévedsz? Máshogy kérdezem: kit akarsz meggyőzni: engem, vagy magadat?

1106. Li-Ann (válaszként erre: 1099. - Deev)
2009. aug. 3. 19:36

Kedves Deev!


Mindenképpen beszéljétek át alaposan a dolgokat, remélhetőleg korrekt válaszokat fogsz kapni.


Lehetséges, hogy rosszul tudtam, hogy milyen pénzalapból történik az áthidaló kölcsön nyújtása, viszont a lényegen nem változtat.

Az áthidaló kölcsön törlesztése során a kölcsön KAMATAIT törleszted csupán, tőketörlesztés nincs.

Egyesek kedvéért a hivatkozási alap:

[link]

illetve a letölthető dokumentumok között az áthidaló szerződés általános szerződési feltételeiben is megtalálható:

"2.1. Az áthidaló kölcsön futamideje az alapjául szolgáló lakás-elôtakarékossági

betétszerzôdés teljes összegû kiutalásáig – vagy a kölcsönszerzôdés felmondásának

napjáig – tart. A jelen kölcsön tôkerészének egyösszegû törlesztésére a

kiutalt szerzôdéses összegbôl kerül sor, a kiutalási idôpontig az Adós a megtakarítások,

kamatok és a mindenkor aktuális hirdetmény alapján felmerülô díjak

havi rendszeres megfizetésére köteles."


Az áthidaló kölcsönök kamatai az egységes szerkezetű díjtáblázatban vannak. Éves szinten 12,5 - 16,5 % a kölcsön típusától függően. Megjegyzem, ez barátok közt is 1 millára min. havi 10.417 Ft, de lehet, hogy ezt másképp számolják. Említést tesznek még egyéb díjakról is.


Amit még láttam az oldalon, egy megjegyzés, ami felkeltette a figyelmemet:

"Hosszú futamidejű szerződésekre Társaságunk áthidaló kölcsönt nem nyújthat, így amennyiben a szerződését nyolc éves megtakarítási időre kötötte, szerződés módosításra lesz szükség."


Mivel te 8 évre szeretnéd megkötni, ezért erre mindenképpen kérdezz rá a tanácsadótól.

1105. papjuli (válaszként erre: 1086. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 18:58

Szia FundásG!

1.400.000 Ft a szerződéses összeg, 2001.12.18-án kötöttem, személyi bankárnál, 5000 Ft/hó volt a befizetés. A szerződésen az van, hogy az alkalmazott módozat: 17 ,és a minimális idő a kiutalásig: 98 hónap

Most vásárolok egy lakást, amihez szükségem van a rendelkezésemre állón kp-n túl 3 millió Ft-ra.

Azt mondták, hogy előre lehet hozni a fundamenta 1,4 milliós kifizetést (önrész,támogatás, és kb. 600 ezer ebben a kölcsön)

A 3 millióig hiányzó 1,6 milliót kell megszereznem, ehhez kérek tanácsot.

Üdvözlettel: papjuli

1104. Li-Ann (válaszként erre: 1095. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 18:32

Javasolnám szíves áttanulmányozásra a következő oldalt:

[link]

2009. aug. 3. 17:32

Kedves mikmak:

anélkül, hogy tovább kívánnám rombolni az "ügyfélszolgálati munkatársakról" kialakult illúziódat, jelzem, hogy nem ügyfélszolgálati munkatárs vagyok, hanem személyi bankár. Másfelől, itt is tetten érhető, hogy mennyire tájékozatlan vagy. A mi munkánk nem arról szól, hogy elbazsalygunk a kedves ügyféllel, hanem a saját hülyeséggükkel kőkeményen szembefordítjuk őket ha szükséges, és nem ritka, hogy könyes arcokkal ülünk ilyenkor szemben. Ha azt hiszed, hogy nekem érdekem az, hogy te jól gazdálkodj a pénzeddel, nagyon tévedsz. Egy bank az ajtóig is utánad megy, ha ott akarod hagyni, a személyi bankár pedig úgy otthagy adott esetben, hogy meglepődni sem érsz rá.

Ennyit a téveszmékről. Most pedig a lényeg:

Tisztában vagyok azzal, hogy a Takarékszövetkezeteknél milyen lehetőségek vannak, a feleségem -mit tesz isten- ott dolgozik.

Már bocsánat, de még mindig nem azonos fajsúlyú pénzügyi megoldásokat próbálsz összehasonlítani. Akkor miért csodálkozol, hogy csak különbséget látsz?

Te pár hozzászólással alább még a támogatás mértékét vontad kétségbe, és azt állítottad, hogy van ugyanilyen jó konstrukcióban működő lehetőség. Akkor most mi ez a mellébeszélés?

Sosem baj az, ha az ügyfél kérdez, az akadékoskodás már nem ugyanez a kategória. Ha valaki okosabb akar lenni egy témában, akkor nem baj, ha előtte felkészül belőle. Az, hogy neked valami nem világos, és olyant állítasz, ami nem fedi a valóságot, nem egyenértékű a tájékozott ügyfél mindenre kiterjedő érdeklődésével. Vagy te nem így látod?

Abban kétségkívül igazad van, hogy ez egy fórum, ahol mindenki akkora hülyeséget ír, amekkorát csak elbír az oldal. Abba azonban már bocsánat, de igenis bele fogok szólni, ha egy ilyen tájékozatlan hozzászóló, tanácsokat kezd el osztogatni egy érdeklődőnek, ami által félrevezeti. Az ilyenek következtében születnek a pletykák és így születnek az olyan okos és tájékozott "szakemberek", mint ti. Én pedig egy olyan céget képviselek, amely verhetetlen pénzügyi konstrukciókkal van jelen MAgyarországon és istenadta jogom és kötelességem, hogy a becsületét megvédjem.

1102. mikmak (válaszként erre: 1094. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 15:46

Kedves Li-Ann!


Ha igazad van, ha nem, akkor sem szabadna veled ilyen hangnemben beszélni. Ez egy fórum, ahol mindenki megírhatja hozzáértő vagy hozzá nem értő véleményét. Ez nem reklám, nem ellenreklám, csak egy párbeszéd a leendő vagy jelenlegi ügyfelek között.

Amúgy sajnos a legtöbb helyen dolgoznak olyan ügyfélszolgálati munkatársak, akiknek a stílusa/tájékozottsága nem megfelelő.

Nekem pl. a Fundamentánál senki sem tudta megmondani pontosan az ingatlan adás-vételi szerződéskötés előtt, hogy mikor is tudnak pontosan utalni. Majd amikor rákérdeztem, hogy hogy is van ez, hogy nem tudják, amikor ezt már bele kell írni az adás-vételi szerződésbe fizetési határidőként, akkor arra hivatkoztak, hogy amíg nem adok le minden papírt, addig ők nem tekintik konkrétnak a szándékom. Tehát dönthetek arról, hogy a tyúkot vagy a tojást akarom-e előbb (ha már szeretünk ilyesféle hasonlatokkal élni). Amúgy ügyvédem azt javasolta, hogy 90 napot érdemes a szerződéskötéstől számítva hagyni a fundamentás rész teljesítésére, hogy legyen némi rátartás. Illetve a 90-en felül + 30 napot, melyre már kamat jár az eladónak. Azért elég nagy pénzekkel játsszunk ahhoz, hogy biztosra akarjunk menni. Persze mindig egyszerűbb eset egy tudatlan ügyfél, aki nem kérdez, nem akadékoskodik, nem kéri ki ügyvéd tanácsát, nem olvassal el egy fórumon mások tapasztalatait, nem olvassal el az ÁSZF-et, csak aláír mindent, amit elé tesznek.


Üdv: Mikmak

1101. mikmak (válaszként erre: 1073. - LTP ÁKOS)
2009. aug. 3. 15:21

Kedves LTP Ákos!


Köszönöm (FundásG-vel ellentétbeni) udvarias és elfogulatlan válaszát.


Üdvözlettel: Mikmak

1100. mikmak (válaszként erre: 1078. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 15:15

Kedves FundásG!


Igen, azt hiszem, jártasabb vagyok pénzügyekben, mint az ügyfelek többsége (a szakmámból adódóan).

Miből gondolja, hogy egyik banknál sem lehet kisebb összeget lekötni?

Például a Takarékszövetkezeteknél lehet. Az igaz, hogy sok helyen már megszüntették annak a lehetőségét, hogy automagikusan lekötésre kerüljön havi x összeg, de amennyiben valaki minden hónapban bemegy a bankba (vagy belép a netbankba) lekötni egy összeget, annak semmilyen technikai akadálya nincs. Ezen kívül léteznek kifejezett "megtakarítási számlák", melynek a számlavezetési díja minimális. Ezek csak megtakarítási célt szolgálnak, tehát napi bankügyek intézésére nem alkalmasak. Viszont az "állandó átutalási megbízás" intézménye még mindig létezik. Tehát ha van egy bankszámlám és egy megtakarítási számlám, akkor adhatok havi átutalási megbízást egyikről a másikra.

Igen, utána tudok nézni a elmúlt 6 év kamatainak, például úgy, ha előveszem az elmúlt 6 év bankszámla kivonatait.

Nem vitatkozom, mindenki olvassal el az Általános Szerződési Feltételeket, aztán mérlegeljen az alapján. Amúgy minden esetben javaslom rászánni az időt az ÁSZF és a szerződés alapos elolvasására, hogy később ne érjen meglepetés. (Kivéve, ha közben módosítják a Lakástakarékpénztárakról szóló törvényt)

Nem akarok senkit sem lebeszélni a Fundamentáról, sem rábeszélni, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy érdemes utána nézni a dolgoknak, mielőtt az ember aláír valamit. Különösen, ha az a valami ilyen hosszú időre szól.

Emiatt nem csak hátrányt, hanem előnyt is említettem hozzászólásomban. Tudom jól, hogy ez kényszer nagyon sok embernél előny. Mint például az is, hogy ha valaki elveszíti a munkahelyét, akkor a Fundamentánál nem veszik el a megtakarítás (ellentétben egyes életbiztosításokkal).

Esetleg arra is érdemes figyelni, hogy hol milyen stílusban/hangnemben bánnak a "kedves érdeklődőkkel, ügyfelekkel"...


Üdvözlettel: Mikmak

1099. Deev (válaszként erre: 1098. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 15:10

Értem, azért mindenképpen át fogom beszélni a szerződéskötés előtt, csütörtökön jönnek hozzánk.


Szerencsére a jegybanki alapkamat most csökkent és remélem még csökkeni is fog :)


Köszi szépen az infókat, így tiszta a dolog!


Üdv,

Deev

1098. fe181302dc (válaszként erre: 1097. - Deev)
2009. aug. 3. 14:34

Kedves Deev!


Igen, a menetét jól érted és látod, egyedül a számokkal kapcsolatban nem tudlak biztonsággal megerősíteni, ugyanis a kamat függ a mindenkori jegybanki alapkamattól, egészen a megtakarítási idő végéig, csak onnantól él a fix 3.9 %, addig minket is köt a törvényi szabályozás.

1097. Deev (válaszként erre: 1088. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 13:37

Kedves FundásG,


Először is köszi a válaszokat.

Tehát ha jól értem, akkor a 8 éves számlánál legkorábban a 4.évnél tudom felvenni a hitelt, amelynek összege, a 6.250.000 Ft miatt, a 4. évtől a 8. évig ~ 43.800 Ft lesz + a 20.000, mint megtakarítási rész, tehát összesen ~ 63.800 Ft.

A 8.évtől a 14. évig pedig az előírt 38.750 Ft.

Így pontos?

Bocs az értetlenkedésért, csak maximálisan szeretnék megbizonyosodni az összegekről, mielőtt belevágnék.

Köszi előre is!

2009. aug. 3. 11:39

Számold már ki légyszíves, hogy mekkora évente a saját befizetésed az alábbi példából kiindulva! és utána a különbözetet is oszd négy felé!

Köszönöm szépen!

1095. fe181302dc (válaszként erre: 1094. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 11:38

Örülök, hogy nem kívánsz tovább vitatkozni

Eddig sem kellett volna.

Ugyanis most is magadnak mondtál ellent.

1094. Li-Ann (válaszként erre: 1092. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 11:16

Kedves FundásG!


Nem kívánok tovább vitatkozni veled.

A számaid:

4 év alatt befizet 980.000 Ft

4 év végén visszakap (támogatással, kamattal): 1.301.843 Ft.

Ez ÖSSZESEN 32,84% többlet a befizetetthez képest. 4 év alatt.

Azaz 32,84% / 4 éves kamat.

Próbáld valahogy ezt összehozni az éves 31%-os kamattal.


Mindig örömmel tölt el, ha valakinek nagy az önbizalma. Örülök annak is, hogy olyan büszke vagy a matematikai és pénzügyi ismereteidre. Ettől függetlenül nem téged foglak választani, ha számolásról van szó.


Én ezzel be is fejeztem a témát.

1093. fe181302dc (válaszként erre: 1091. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 10:58
Amiről te beszélsz, azt úgy hívják, hogy kombi hitel és a számlanyitás pillanatában igényelhető. Látod mennyivel jobban járnál, ha olyan témához szólnál hozzá, amihez értesz is? Ugye te is úgy gondolod, hogy a fél információ nem egyenlő a tudással?
1092. fe181302dc (válaszként erre: 1090. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 10:56

Kedves Li-Ann!


Feltüntettem neked néhány számot alább, ha vetted volna a fáradtságot, hogy felfrissíted a metematikai ismereteidet, meg sem született volna ez a "hozzáértő" hozzászólásod.

Bemásoltam ide a fontos sorokat a mondandódból, zárójelben mögéírom a hozzáfűzött gondolataimat Ezt írod:

"Az állami (30%) támogatást minden egyes befizetés után egyszer adják. Annak elszámolása lehet, hogy évente, vagy negyedévente egyszer történik (ezt nem tudom) (HA NEM TUDOD, AKKOR MIÉRT VITATKOZOL?). De az adott évben történt befizetések után jár. (NAGYSZERŰ. AZ ADOTT ÉV AZ A LEGRÖVIDEBB FUTAMIDŐ ESETÉN IS NÉGY ÉV!!! VAGYIS AZ ADOTT ÉV NÉGYSZER, AMELYNEK A VÉGÖSSZEGÉT EGYSZERRE VESZEL FEL A KIUTALÁSI IDŐSZAKBAN) Egyszer. Nem minden évben. Ez nem egyenértékű azzal, hogy ha betétként beteszel egy összeget valahova, és ott bizonyos időszakonként éves kamatot fizetnek rá. A betét teljes időtartamára. Tehát a legelső 20.000-es betét után minden évben éves x%-ot. A Funda 1%-os éves kamatot fizet (minden évben), és egyszeri 30% támogatást kap az államtól a befizetés évében."


Nyugtass meg: ugye attól, hogy beszélsz egy sebésszel, másnap nem állsz neki operálni?

1091. Li-Ann (válaszként erre: 1089. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 10:31
Lehetséges. De létezik az a konstrukció is, amit mondtam, csak ezek szerint más a neve.
1090. Li-Ann (válaszként erre: 1085. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 10:26

Kedves FundásG!


Teljes mértékig egyetértek veled abban, hogy felelős ember előbb meggyőződik a valóságtartalomról. Ezért is kérlek, hogy gondold át alaposabban egyrészt az éves 31%-os kamatról alkotott véleményedet, másrészt pedig az engem illető minősítgetéseidet.

Remélem, hogy csak a neved "fundás", nem pedig te, mivel sajnálatos lenne, ha a cégre lenne jellemző az hangnem, ahogyan itt beszélsz.


Az állami (30%) támogatást minden egyes befizetés után egyszer adják. Annak elszámolása lehet, hogy évente, vagy negyedévente egyszer történik (ezt nem tudom). De az adott évben történt befizetések után jár. Egyszer. Nem minden évben. Ez nem egyenértékű azzal, hogy ha betétként beteszel egy összeget valahova, és ott bizonyos időszakonként éves kamatot fizetnek rá. A betét teljes időtartamára. Tehát a legelső 20.000-es betét után minden évben éves x%-ot. A Funda 1%-os éves kamatot fizet (minden évben), és egyszeri 30% támogatást kap az államtól a befizetés évében.


Ha azt mondod, hogy a Fundis befizetések 31%-os évi kamatozásúak, akkor igenis azt mondom, hogy megtévesztesz vele másokat. Nem a Fundira mondom, hanem rád. Mivel szerencsére az a személy, akivel én kapcsolatban állok, jól ismeri a különbséget az éves kamat és az egyszeri támogatás között, és a tájékoztatása is teljesen korrekt volt.

1089. fe181302dc (válaszként erre: 1087. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 10:12

Kedves Li-Ann!


Itt az újabb példa, hogy hova vezet az, ha olyan ember ül autóba, aki nem tud vezetni.

Az áthidaló kölcsön esetében semmilyen bankkal nem kell szerződést kötni, ugyanis az áthidaló kölcsön a Fundamenta által folyósított összeg, nem partnerbanki termék.

1088. fe181302dc (válaszként erre: 1083. - Deev)
2009. aug. 3. 10:07

Kedves Deev!


A Fundamenta lakásszámlák úgy épülnek fel, hogy a teljes szerződéses összeg az az összeg, amelyre te jogosult vagy. Ez úgy oszlik meg, hogy 40% a saját megtakarításod, (betéti kamattal és állami támogatással) valamint 60 % a felvehető lakáskölcsön.

Az áthidaló kölcsön esetében két kitételnek kell eleget tenni: rendelkezni kell már egy meghatározott % felhalmozott megtakarítással a számládon, valamint futamidő függvényében rendelkezni kell 1, 2, vagy 4 megtakarított évvel. 8 éves számla esetében ez pont négy évre jön ki, feltéve, ha a megtakarításokat rendszeresen elhelyezted a számládon. A negyedik megtakarított évben a teljes szerződéses összegre jogosulttá válsz, amit a nyolcadik évig, vagyis még négy évig kicsit magasabb összeggel fizetsz. (jelenleg milliónként 7300 Ft a kamat, + a 20. 000 Ft megtakarítás, ami már a felvett kölcsön tőketörlesztője lesz. Majd a nyolcadik éved végétől már csak az előírt összeget fizeted a 3.9%-os kamattal.

1087. Li-Ann (válaszként erre: 1083. - Deev)
2009. aug. 3. 09:58
Az áthidalónál, vagy előrehozott hitelnél a példádban 4-8 év között nem törlesztőrészletet kell fizetned, hanem kamatot. A lényeg, hogy a fundis végösszeget kívánod hamarabb felvenni. Ekkor kötsz egy szerződést egy bankkal (ezért nincs róla információd most, mivel banktól és az aktuális kondícióktól függ), hogy kérsz tőlük ekkora hitelt, 4 év (a fennmaradó idő) könnyítéssel, azaz amíg le nem jár a fundid, addig nem törlesztesz a bank felé tőkét, csak kamatot. Amikor lejár a Fundi, akkor a megtakarításodat és a Fundi-hitel teljes összegét átutalják a banknak, akitől a hitelt felvetted, ezáltal "előtörlesztesz" és ott kifut a hiteled. Megmarad viszont a Fundinál a hitel (8-14 év), amit az előre kötött feltételek szerint fizetsz meg. Ez a számolás akkor él, ha akkora hitelt akarsz felvenni, csak korábban, mint amennyi pénzt kapnál a Funditól.
1086. fe181302dc (válaszként erre: 1082. - Papjuli)
2009. aug. 3. 09:55

Kedves papjiuli!


Idő hiányában sajnos nem áll módomban visszanézni az összes korábbi hozzászólásodat, így nincs teljes képem a jelen pénzügyi igényeidről, illetve a folyamatban levő összesbanki, pénzintézeti "dolgaidról". Kérlek fussunk át rajta gyorsan, hogy mekkora összegre van szükséged, mikor van arra a pénzre szükséged, mekkora a havi megtakarításod, hány éves futamidejű a szerződésed, mekkora a szerződéses összeg? Azt láttam, hogy 1.4 millióst írtál, de 8 évesben ilyet nem ismerek. Pontosan 1.400.000 a szerződéses összeged, vagy kerekítettél? Postán nyitottad a számlát, vagy Fundamenta személyi bankárnál?

1085. fe181302dc (válaszként erre: 1081. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 09:45

Kedves Li-Ann!

Köszönöm, hogy ki szeretnél javítani abban, ami a hivatásom. Lewis Hamiltonak is elmondtad már hogy szerinted hogyan kéne autót vezetnie ahhoz, hogy az idén is világbajnok legyen? Örülök a vélt tájékozottságodnak, de ugye egyetértesz velem abban, hogy egy hivatásos sofőr vezetéstechnikai ismeretei nem egyenlők az autókért rajongó személyével, pláne, ha ennek a rajongónak jogosítványa sincs? Te kinek hiszel jobban? A hivatásos sofőrnek, vagy a jogosítvánnyal sem rendelkező autómániásnak, aki mellesleg sosem ült még autóban?

Nos, folytatom: Mivel te tulajdonképpen kommunikációs manipulációval "vádolsz" minket, számszerűsítem amiről beszélünk. Egy 49 hónapos futamidejű 3.220.000 Ft-os szerződéses összegű számlát veszek példaként. (a számla áll egy megtakarítási részből és egy igényelhető lakáskölcsönből, amellyel lehet élni, de nem kötelező). A megtakarítási időszakod 4 év. Ez idő alatt a saját befizetésed 980.000 Ft, a saját megtakarításod pedig, -ami a saját befizetésedből, a betéti kamatból és az állami támogatásból áll- 1.301.843 Ft. És igen, természetesen, mint minden pénzügyi konstrukciónak, ennek is vannak költségei. Miért gondolod, hogy nálunk ingyen kapsz bármit is? Fentiek alapján lehetőséged van kiszámolni, hogy akkor hogy is állunk? Várom az eredményt.

Ugye jól gondolom, hogy neked sincs lakásszámlád nálunk? Meg sem kérdezem, hogy honnan származnak az információid akkor? Hallottál ezt azt ugye? Ugye egyetértesz abban velem, hogy felelős ember ha hall valamit, akkor először meggyőződik annak valóságtartalmáról, mielőtt bármit is kiejtene a száján? Ugyanis az az "egyszeri" állami támogatás attól egyszeri, hogy egyszerre egy személy csak egy szerződéshez igényelheti. MAjd ha ez a szerződés lejár, akkor újra igényelhető. De évente kerül felszámolásra, ahogy a betéti kamat is. Nálam pedig az évi 30+1 % az akárhonnan is nézem, bizony 31 %.

Tehát újfent megkérdezem, milyen elveszett előnyről beszélsz?

1084. fe181302dc (válaszként erre: 1080. - LTP ÁKOS)
2009. aug. 3. 09:12

Hello Ákos!


Igen, bizonyára igazad van. :) Van, akinek az igényeit jobban lefedi egy olyan pénzintézet pénzügyi konstrukciója, ahol a bank kénye kedve szerint szerződést módosít egyoldalúan, aki a THM-re fekteti a nagyobb hangsúlyt, tudván, a lakosság 90%-a abból csak egy számot lát, de a jelentéséről lövése sincs.

Na és persze hogy mennyire nem vagyunk jók, az abból is látszik, hogy jelenleg csak olyan 3 percenként nyílik új számla...lehetne gyakrabban is... :)

1083. Deev
2009. aug. 1. 16:09

Sziasztok,


Egy kérdésem lenne a Fundamenta áthidaló kölcsönéről. Van pár dolog, amit csak azért írok le, h megbizonyosodjak ,h nem értettem vmit félre :)


20.000 Ft-tal szeretném elindítani, 8 évre, ez azt jelentené, h a 8. év végén (pontosabban 95 hónap után) a saját megtakarításom


2.573.028 Ft lenne. Ekkor igényelhetek hitelt is (3.676.972 Ft), tehát összesen 6.250.000 Ft-ot kapnék ekkor. Itt kezdődne a törlesztési időszak, amely alatt 121 hónapig 38.750 Ft-ot kellene fizetnem.


Eddig világos, itt kezdődne a tényleges kérdésem....


Viszont ha nem akarom megvárni a 95 hónap leteltét a hitel felvételéig, lehetőségem van un. áthidaló kölcsönre. Ezt mikortól lehet


felvenni? Ha pl a 4. évnél venném fel akkor a következő összegeket kellene fizetnem, időszakokra lebontva:


0-4 év 20.000 Ft (csak a megtakarítás)

4-8 év ? (megtakarítás + hitel törlesztő=??? itt mekkora összeg lenne? azt tudom h vmivel magasabb, mint a "rendes" hitelnél, de pontos összeget sehol sem találtam)

8-14 év 38.750 Ft


Ezen kívül érdekelne, h milyen költségek lépnek fel, egy megtakarítás+hitel-es megoldásnál? Azt tudom, h a számlanyitás 62.500 Ft


lenne.


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


Üdv,

Deev

1082. papjuli
2009. júl. 31. 17:59

Kedves LTP Ákos, FundásG!

annyi itt az információ, hogy a fejem kapkodom.

Jól értettem-e meg az eddigieket, kontrolláljatok légyszi"

A 8 éves kisrókám (szerződött összege 1,4 millió) jövő februárban járna le, de előre hozom és egy magasabb kamatot vállalva felveszem most a pénzt.

De a 3 millióig hiányzó részt hogyan érdemes hozzátennem, ezt még most sem értem, bocs a nehéz fejemért :-)

Még azt a helyzetet is hozzá kellene kombinálni, hogy 2011. júliusban lejár 1,6 millió lekötött betétem -ha nem megy addig csődbe a bankom :-) és akkor visszafizetném az egészet, mert a tartós hitelkockázatot nem tudom vállalni, a családi költségvetés eléggé fullon vagy így is...

Nagyon köszönöm, és a választ a nekem való GYK stílusban kérném (gyengék kedvéért...)

papjuli

1081. Li-Ann (válaszként erre: 1078. - Fe181302dc)
2009. júl. 31. 13:45

Kedves FundásG, habár lényegében egyetértek veled, azért hadd javítsalak ki egy dologban, mivel ez a köztudatba is így megy át.

A Fundába betett pénzed utáni éves 1% betéti kamat, és egyszeri 30%-os támogatás nem egyenlő 31% kamattal. 4 éves futamidővel (és az egyéb költségekkel) számolva kb 13-14% éves kamatra jön ki, ami persze még mindig a legmagasabb betéti kategóriába esik. És ha valaki nem gondolkodik tovább, akkor ebben a megközelítésben jogosan merül fel a kérdés, hogy na de hova lett a 30%?

Nem akarom újra elismételni, - már kétszer leírtam itt-, hogy a Fundás megtakarításnak a hitelfelvételkor jön ki az előnye. Ott vissza lehet nyerni mindazt az előnyt, ami a betéttel való összehasonlításban elveszik.

1080. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1078. - Fe181302dc)
2009. júl. 31. 11:45
Nyilván nem mindenki céljait fedi le a lakástakarékpénztári lehetőség, ezért van csak alig több, mint 1 millió lakásszámla. Sok pénzügyi termék van a piacon, tud mindenki válogatni kénye-kedve szerint a célok és kockázatok ismeretében, nincs ezzel semmi gond:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook