Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1139. fe181302dc (válaszként erre: 1138. - Li-Ann)
2009. aug. 5. 15:41

Nézd Li-Ann:

amit írtam, az igaz. Ugyanis az a pénz, amit megtaakrításként a számládon elhelyezel, ezt te nem felvenni fogod, hanem betörleszteni a hitelbe. Ami az ÁK felvételének a pillanatától már igaz. Minden egyes forint oda kerül. És erről mikor kezdünk el beszélni, ha nem akkor, amikortól aktuális? Itt nem százalékos arányú számokkal dobálózva igérgetünk az ügyfeleknek, hanem konkrét összegekkel számolva kalkuláljuk ki, hogy mikor mekkora lesz az ügyfél kiadása, és mikorra, mekkora összegel számolhat. Akkor szerinted mi a baj azzal, hogy a te értelmezésed szerint én állítólag sugallok valamit? Betörlesztődik az a pénz? Betörlesztődik. Érdekli az ügyfelet hogy hogyan? nem, mert őt az érdekli, hogy neki ez havonta mekkora kiadást jelent és az érdekli, hogy utána neki ebből mennyi pénze lesz. A mögé gyártott ideológia nem érdekli.

Abban igazad van, hogy a mobilbankár feladata az ügyfelek korrekt tájékoztatása, azonban van egy rossz hírem. Én Fundamenta Személyi bankár vagyok és a mi feladatunk nem a tájékoztatás. A korrektség igen, ez meg is van. Viszont mi az ügyfél valós céljait keressük, és ehhez viszünk megoldást. Mindezt úgy, hogy az ügyfél maga mondja ki, hogy mi a megoldás. Ezzel kell szembesíteni mindenkit. Mi kérdezünk, sosem tájékoztatunk. HA kell keményen konfrontálódunk, sosem mosolygunk el az ügyféllel. Tesszük mindezt úgy, hogy alapvetően udvariasak és segítőkészek vagyunk, egész addig, amíg nem érjük tetten, hogy hülyének néznek. Onnantól hangnemet váltunk.Igen, ez sokakban okoz megdöbbenést és felháborodást és igen, sokan panaszkodnak emiatt. De csúnya hasonlattal élve, ha egy betegnek magas a vérnyomása és az orvos kedélyesen elbeszélgetve vele mondja, hogy X úr, fogyjon ám le, mert ha kövér, abból baj lehet. A beteg meg mondja, hogy ó, fogyókúrázik ő, meg egészségesen él de mégsem megy. Vagy éppen elvicceli a dolgot, mondván, a kövérség nem fáj. Ha ilyenkor az orvos hangnemet vált és azt mondja, hogy kedves X úr, úgy látom ön mielőbb szeretne meghalni. Akkor tegyen csak mindent úgy, ahogy eddig. Sőt, zabáljon még többet és majd a családja értesítsen a temetés időpontjáról. Viszlát!!! Akkor a beteg első gondolata, hogy ez az orvos milyen kegyetlen és bunkó

viszont nagy az esély arra, hogy elgondolkodik az életéről és elkezdi saját magát komolyan venni. Sokkterápiát alkalmaz. Mint mi is.

Tehát a tájékoztatást és az egyéb sallangokat a Fundamenta személyi bankáraival kapcsolatosan felejtsétek el! Az ügyfélköröm elégedett és minden szükséges információ a rendelkezésükre áll és ismétlem, ezt a sugallt dolgot eddig egyedül te értelmezted így, senki más.

Ami pedig a szakmai ismereteimet ileti: hogy te ezt hogy látod, vagy hogy véled látni, már megbocsáss, de nem érdekel. Mégis hogy veszed a bátorságot ahhoz, hogy ledegradálj és azt állítsd, hogy nem értek ahhoz, amit csinálok?

Ami pedig a védekezéseidet illeti: engem nem érdekel, hogy te milyen okból és megfontolásból kezdtél bele ebbe a párbeszédbe és az sem hat rám elkeserítőleg, hogy astílusomat bicskanyitogatónak érzed. Beleszóltál egy olyan dologba, amihez érintőlegesen sincs közöd, majd amikor erre felhívtam a figyelmedet, megsértődtél. Nincs baj azzal, ha tájékozott akarsz lenni, azzal sem, ha másoknak akarsz segíteni, de ha mindezt úgy teszed, hogy félrebeszélsz, okoskodsz akkor nem értem miért lep meg, ha valaki ledorongol?

Nem fogsz könnyes arccal megfutamodni...tehát ha jól értem, akkor te most tűzön vízen át harcolni fogsz bizonygatva hogy te mekkora szakember vagy a témában és addig nem nyugszol amíg valaki igazat nem ad neked? Irigyellek, hogy ennyire ráérsz. Sok sikert ehhez az egyoldalú harchoz. És ugye nem haragszol ha azt mondom, hogy az én időm sokkal drágább annál, mint hogy a te okosságaidra reagáljak?

1138. Li-Ann (válaszként erre: 1133. - Fe181302dc)
2009. aug. 5. 15:11

Kedves FundásG!


Egy válaszban írtad: "(jelenleg milliónként 7300 Ft a kamat, + a 20. 000 Ft megtakarítás, ami már a felvett kölcsön tőketörlesztője lesz. "

De jelenleg is így fogalmazol:

"Amit pedig megtakarításként fizetsz a számládra, az betörlesztődik a hitelbe tőketörlesztésként."


Mindkét megfogalmazásod egyidejűséget sugall, mivel nem azt mondod, hogy majd a kiutaláskor betörlesztődik a hitelbe, ahogy az összes többi megtakarítás és támogatás és kamat és az igényelt LTP hitel, hanem kihangsúlyozod, hogy ez már tőketörlesztés lesz.


A mobilbankár egyik feladata többek között a leendő ügyfelek korrekt tájékoztatása, a félreértések, későbbi problémák lehetséges megelőzése, egy elégedett ügyfélkör kialakítása. Te nem így gondolod?


És tisztázzunk valamit. Szemmel láthatóan nagyon messze állsz attól, hogy a pénzügyi területet vagy a mobilbankárságot szakmádnak nevezhesd. Inkább még az út elején vagy.

A méretes arc inkább rád jellemző.

Nem tudok mindent, nem is akarok, de szeretek tájékozott lenni.

Nem oktatlak ki, csak ismertettem a vita során az álláspontomat, és az azt alátámasztó érveimet, hivatkozásaimat.

Nem fogtam volna bele az egészbe, ha nem bicskanyitogató stílusban dorongolsz le mindjárt az elején.

Nem fogom mesterségesen szítani a vitát, de amíg ragaszkodsz egy csúsztatáshoz, addig szólni fogok miatta.

És végezetül nem fogok könnyes arccal megfutamodni, erre ne is számíts.


Ha a továbbiakban higgadt leszel és mellőzöd a sértegetést, felhagysz azzal az állandóan felbukkanó magatartásformával, hogy egyedül te lehetsz a tudás letéteményese ezért mindenki más fogja be, akkor egy-egy vitás kérdést képesek leszünk gyorsan tisztázni, amely beszélgetés során kölcsönösen érvek és ellenérvek hangzanak el, és az eredményéből mindenki profitálhat.

Elfogadod?

1137. fe181302dc (válaszként erre: 1135. - Li-Ann)
2009. aug. 5. 14:56
Igaznak igaz, csak itt van benne egy kis nyelvtani bibi. Ugyanis a magtakarítási időszak vége épp egybeesik a kiutalási időszak kezdetével. Holtidő nincs közte. Tehát igen, persze előfordul, hogy valakinek pont az a három hónap hibádzik, és annyival korában van szüksége a pénzre. Ez azonban ritka, mint a fehér holló. Abban az esetben igaz ez az állítás, ha az történik, amit alább már vázoltam. Vagyis ha a megtakarítási időszak véget és és kiutalási szakaszba kerül a számlád, viszont az így felhalmozott összeg még nem elegendő, akkor van lehetőséged az ún. újrakötésre, és az újonnan nyíló számla aláírásának a pillanatában már igényelhető is az áthidaló kölcsön, ennek azonban feltétele, hogy legyen előzményszerződés, és így valóban még a kiutalási szakasz előtt veszel fel ÁK-t, de már új szerződéshez kapcsolva.
1136. fe181302dc (válaszként erre: 1131. - Csipi81)
2009. aug. 5. 14:50

Tisztelt csipi91! (vagy 81? olyan hülye betűket használ ez az oldal..)

Az áthidaló kölcsön felvételének a feltétele a két év rendszeres megtakarítás és a 25% megtakarítási hányad. Emlékeztetőül: A lakásszámla alapvetően úgy épül fel, hogy van egy megtakarítási szakasz, amely a saját befizetésből, a betéti kamatból és az állami támogatásból épül fel. És van a lakáskölcsön szakasz, amelyet nem kötelező igénybe venni, de a megtakarítási időszak végén dönthetsz erről. A megtakarítás és a hozzá igényelhető lakáskölcsön együttes összegét nevezzük szerződéses összegnek, ami pl egy havi 20 ezres, 8 éves futamidejű megtakarítás esetén 6.250.000 Ft. (Feltéve, ha 423-as módozatot kötöttél. Ha 324-est, akkor a szerződéses összeg 5.8 millió körül van. Bocsi, a 324-es módozatnál nem tudom fejből a pontos számokat, mert ritkán használom, a táblázat meg nincs most előttem)

Tehát a lakásszámla a fentiek szerint épül fel olyan arányban, hogy az adott időszakban a megtakarításod a szerződéses összegnek a 40%-a és az ehhez igényelhető lakáskölcsön a szerződéses összeg (SZÖ) 60%-a. (324-es esetében az arány 50-50 %) Ezeket az arányokat figyelembe véve kell úgy számolni, hogy az áthidaló kölcsönhöz rendelkezésre kell állnia annak a bizonyos 25%-nak. Ez két év alatt jön össze. A te esetedben megtehetjük azt, hogy ha van még a családban olyan egyenesági tag (szülő, nagyszülő, gyermek, uram bocsá' unoka, testvér, akinek van adóazonosítója és nincs lakásszámlája, akkor az ő nevükre, (vagy a tiedre, de ők a kedvezményezettek)nyitunk, vagy nyittok (ha van tanácsadód) két darab új négy éves számlát, havi 20 ezres megtakarítással. Ebben az esetben meg tudjuk csinálni azt, hogy egy év múlva két számlára megigénylitek az áthidaló kölcsönt, a két újra pedig az Azonnali Áthidaló Kölcsönt. Az azonnalihoz elég az egy év rendszeres megtakarítás, a kamatok tekintetében van némi eltérés. Aztán két év múlva már a két új szerződésed is ÁK (áthidaló kölcsön) szakaszba ér, vagyis megváltoznak a kamatok az azonnali áthidaló kölcsönéhez (AÁK) képest és némiképp csökkenni fognak a költségeid. Van azonban még valami, amire felhívom a figyelmedet: említettem tegnap a szerződésmegosztást is. A te esetedben abból később születne megoldás, azonban van ok, ami miatt azon IS érdemes elgondolkodnod. 2009. július elsejével egy törvénymódosítás miatt a 8 éves megtakarításaink szabad felhasználású lehetősége megszűnt és az újonnan nyíló 8 éves számláknál már ugyanúgy igazolni kell a lakáscélt az áll.tám. jogosultsághoz, mint a 4 és 5 évesek esetében. Vagyis ha neked most a már meglevő két szerződésedet visszamódosítjuk 4 évessé és ezt fel is fogod használni, akkor bár lesz egy csodaszép családi házad, viszont kiengedsz a kezedből egy nagy lehetőséget. De ha azokat a szerződéseket megosztjuk és a fennmaradó lehetőségeitek függvényében valamekkora havi megtakarítást elhelyeztek rajta, akkor mivel a szerződés kezdetének az eredeti szerződés dátumát kell tekinteni, a "klónokra" megmarad a szabadfelhasználási jogosultság, vagyis a 8-ik év végén, a rendszeres megtakarításod után nem kell lakáscélt igazolnod, felveszed az állami támogatást és elmész belőle nyaralni, vagy veszel egy kocsit, vagy amire épp szükséged van :)

Összegezve tehát: amennyiben most záros határidőn belül lépsz, jövőre a kezedben lesz a szükséges összeg és ha emellé még megcsináljuk a megosztást is, 8 év múlva (pontosabban már csak 7) örvendezhettek még egy njelentősebb szabadon elkölthető összegnek is. Keresd meg mielőbb a tanácsadódat, hogy a lehető regrövidebb időn belül konkretizálni lehessen a teendőket, mert ha jól értem, akkor szeretnél mielőbb megoldást. Ha nincs tanácsadód, szívesen segítek én is.

1135. Li-Ann (válaszként erre: 1134. - Fe181302dc)
2009. aug. 5. 14:10
Azt olvastam, hogy az azonnali áthidaló kölcsönt például a megtakarítási idő után, de a kiutalási idő előtt is fel lehet venni. Akkor ez szerinted nem igaz?
2009. aug. 5. 13:45

Ja és még valami; a fogalomzavarodat tisztázandó: hozzám címzett mondandódban az alábbi szerepel: "Az LTP szerződés két részből áll, az első a megtakarítási, a második a hitel része. Az áthidaló / előrehozott / kombi hiteleket a általában a megtakarítási idő lejárta előtt veszik igénybe, ezáltal kvázi "előrehozva" a hitelfelvételt.."

A kombi hitel felvételének a módja és az egész pénzügyi konstrukció nagyon más, ne keverjük az áthidaló kölcsönel és párhuzamot se vonjunk vele! Már csak azért sem, mert a kombihitelt gyakorlatilag oly-annyira a lejárat előtt veszik fel, hogy az ltp ajánlat aláírásának a pillanatában, ugyanazon a nyomtatványon igénylik. ÉS még valami. Ezeket a hiteleket nem ÁLTALÁBAN a lejárat előtt veszik igénybe, hanem MINDIG akkor veszik igénybe. Csak míg az áthidalóhoz nem lehet azonnal hozzájutni a számlanyitás pillanatában, a kombihitelt -a megfelelő feldolgozási időt nem számítva- gyakorlatilag azonnal igénylik. Fenti állításom csak abban az esetben módosul, ha valakinek plusz pénzre van szüksége és van lejáró számlája. Ő ugyanis egy újrakötéssel, új számla nyitásával már az első pillanatban igényelheti az áthidaló kölcsönt, nem kell kivárnia a két évet és a 25% megtakarítási hányadot.

1133. fe181302dc (válaszként erre: 1132. - Li-Ann)
2009. aug. 5. 13:35

Kedves Li-Ann!


Van egy olyan mondás, mely szerint semmi nem egyértelmű. Az áthidaló kölcsön folyamatával tisztában vagyok, ugyanis ez a munkám, a szakmám, a hivatásom, ezzel foglalkozom. Az, hogy te valamit valahogy értelmeztél, már megbocsáss; egy dolog. Az, hogy én mit mondtam, az meg egy másik dolog. Hol állítottam én pl olyat, hogy az áthidaló kölcsön felvételekor megszűnik a megtakarítási időszak? Szeretném, ha ezt a mondatot kiemelnéd. A másik: Hol olvastál te olyat, hogy a megtakarítási összeg AZONNAL törlesztődik a hitelbe tőkeként? Én azt mondtam és mondom most is, hogy ha felveszed az áthidaló kölcsönt, akkor a felvett összeg után kamatot fizetsz, ami milliónként kb 7300 Ft, bár épp tegnap kaptuk meg az új kamattáblázatot. Amit pedig megtakarításként fizetsz a számládra, az betörlesztődik a hitelbe tőketörlesztésként. Kérdezem: akkor tulajdonképpen mi is a problémád?

Abban ugye nincs vita köztünk, hogy ha én mondok valamit és azt te értelmezed valahogy, akkor annak a tisztázására az a legegyszerűbb módszer, ha megkérdezed, hogy jól értem amit mondasz? így és így gondolod? Nem. Méretes arc kíséretében kioktatsz arról, ami a szakmám. Gratulálok! Ugye mennyivel egyszerűbb lett volna ha megfogadod amit mondtam és mielőtt bármit is kiejtesz a szádon, tájékozódsz ? MErt furcsa módon rajtad kívül soha senki nem értelmezte félre az általam elmondottakat....

1132. Li-Ann (válaszként erre: 1127. - Fe181302dc)
2009. aug. 5. 12:19

Kedves FundásG!

Mivel úgy tűnik, hogy ma már nyugodtabb vagy, ezért válaszolok. Nem kétlem, hogy a trénerek tudják a dolgukat, és jól is adták le, mivel a törlesztés menetét jól mondtad el, csupán a fogalmakkal tévedtél.


Az LTP szerződés két részből áll, az első a megtakarítási, a második a hitel része. Az áthidaló / előrehozott / kombi hiteleket a általában a megtakarítási idő lejárta előtt veszik igénybe, ezáltal kvázi "előrehozva" a hitelfelvételt. Azonban a megtakarítási szerződése ettől nem szűnik meg, továbbra is fizetnie kell a havi x összeget, amelyre továbbra is megkapja az állami támogatás, illetve a 1% kamatot. Egészen addig, amíg ennek a megtakarításnak a kiutalási időszaka el nem jön, a felvett hitelre, annak teljes összegére havi rendszerességgel meg kell fizetnie a kamatot. Majd amikor eljön a kiutalás ideje, a megtakarítás, illetve a hozzá kapcsolódó LTP hitel összege egy összegben betörlesztődik a felvett hitel tőketörlesztéseként. Jó esetben ezzel ki is fut ez a hitel, azaz további teendő nincs vele (áthidalónál kifut, a többinél elképzelhető a magasabb összeg). Viszont megmarad (elindul) az LTP hitel, amelynek akkor kezdődik a fix törlesztése.


A probléma az volt, hogy azt állítottad, hogy az áthidaló kölcsön felvétele után befizetett havi megtakarítási összeg az áthidaló kölcsön tőketörlesztésére fordítódik (mármint azonnal).

A különbség akkor látható jól, ha ennek a kölcsönnek a kamatai időközben változnak (márpedig ezek változó kamatozásúak tudomásom szerint). Nem mindegy, hogy a tőke egészére vagy csak egy töredékére vonatkozik a kamatkülönbség.

Ha a kölcsön devizaalapú lenne, és a futamidő alatt jelentős árfolyamingadozás történne, akkor is egészen más mértékű hatást váltana ki a folyamatos tőketörlesztésű vagy a végén egy összegű tőketörlesztésű hiteleken.

1131. csipi81
2009. aug. 5. 07:55

Tisztelt FundásG!


Köszönöm a válaszod, mennyi idő a minimum az áthidaló kölcsönhöz? További segítségedet is várom és előre is köszönöm!!!

1130. fe181302dc (válaszként erre: 1123. - Csipi81)
2009. aug. 4. 22:06

Kedves csipi81!


Jelen pillanatban úgy látom, hogy azonnali megoldással nem szolgálhatunk. Mivel még csak a harmadik megtakarítási évben jársz, nincs meg az elvárt minmimum megtakarítási arány az áthidaló kölcsönhöz. Megosztani és visszamódosítani lehet még a szerződéseket, így lehet a két 8 évesből négy 4 évest csinálni, havi 20 ezres számlánkénti megtakarítással, mert úgy a négy számla össz szerződéses összege meg is haladja a 12 milliót, de az sem jelent azonnali megoldást. Ha szerdáig nem kapsz mástól választ, akkor addigra utánanézek.

1129. fe181302dc (válaszként erre: 1117. - Papjuli)
2009. aug. 4. 21:54

KEdves papjuli!


Az ehhez szükséges képzések még előttem vannak, tehát teljes válasszal nem szolgálhatok neked ez ügybenn de említek pár lehetőséget, amikor előforulhat, hogy a bank plusz ingatlan fedezetet kér: ez egyrészt bankfüggő, és eléggé ad-hjoc módon határoznak erről, de gondolom téged elsősorban az érdekel, hogy a mi esetünkben hogy működik ez:

abban az esetben nem fogadjuk el fedezetként az ingatlant, ha perfeljegyzés szerepel rajta (vagyis az ingatlant érintő peres ügy van folyamatban), ha végrehajtási-, vagy tartási jog terheli.

Továbbá akkor nem elég az egy ingatlan, ha az ingatlan a forgalmi értékének a 70%-ával le van már terhelve, (vagyis már van rajta jelzálog, a forgalmi érték 70%-ának értékében), vagy a lakás értéke kisebb, mint a felvenni szándékozott jelzáloghitel.

1128. fe181302dc (válaszként erre: 1118. - Papjuli)
2009. aug. 4. 21:44

Kedves pspjuli! Ha most fanyar humorral akarnék élni, azt mondanám, hogy fordulj Li-Ann hoz, úgyis mindenben profi. Lehet, hogy holnap már hitelt is ad.. :)

Na de visszatérve rád:

Az előrehozott verzió alapvetően majdnem azonos az áthidaló kölcsönnel, annyiban módosítom a legutóbbi javaslatomat, hogy ne kombihitelt vegyél fel mellé, hanem nyiss egy új számlát és mivel van előzményszerződésed, számlamúltad, ahogy tetszik, az új számla nyitásának a pillanatában máris igényelhető az áthidaló kölcsön az új számládhoz. Négy éves számlát nyiss és úgy lőjétek be a szerződéses összeget, hogy betakarja az igényeket, a korábbi számlád kiutalásával együtt. Inkább legyen kicsit több, mint kevesebb.

1127. fe181302dc (válaszként erre: 1113. - Li-Ann)
2009. aug. 4. 21:39

Kedves Li-An!


Örülök, hogy te legalább tisztában vagy vele. Áthidaló kölcsön esetén a megtakarításod ugyanúgy megy tovább, mint addig, plusz a kamat. Szerinted hova a bánatos úristenbe megy az a pénz, amit addig takarítottál meg? Legalább a józan eszedet próbáld már használni ha van! Az a pénz be fog törlesztődni tőkeként a hitelbe. A kiutalási időszak az, ahol CSAK KAMATOT FIZETSZ! aztán pedig a fix kamatozású törlesztőt. Már bocsánat, de mi kapunk erről képzést, vagy te? ITt van előttem a jegyzetfüzetem, feketén fehéren szerepel benne. Vagy akkor a trénereink is hülyék és Li-Ann az okos? De tudod mit? Igen, neked van igazad mindenben, okos és tájékozott vagy, nem is értem, miért nem dolgozol nálunk...

Remélem megnyugodott az érzékeny lelkivilágod.

1126. fe181302dc (válaszként erre: 1119. - Mikmak)
2009. aug. 4. 21:33

Kedves Mikmak!


Evidens, hogy a Funda is nyereségre törekszik, ugyan miért gondolod, hogy jótékonysági intézményként üzemel? Nagy különbség azonban, hogy nem hallgatunk el fontos részleteket, mint egyes bankok és sokkal kedvezőbbek a konstrukcióink bárkinél. Ami engem illet, nekem személy szerint igenis nem érdekem, hogy te jól gazdálkodj a pénzeddel. Az az alapelvünk, hogy -magadra ne vedd- mindenkinek jogában áll szegényen és hülyén meghalni. Vannak az országban több, mint elegen, akik felismerik és elismerik a Fundás megtakarításban rejlő lehetőségeket, én rájuk fordítom a drága időmet, mások meg nem érdekelnek.

1125. HViki (válaszként erre: 1119. - Mikmak)
2009. aug. 4. 18:12

Kedves Mikmak!


A Fundamenta az állami támogatás fejében a megtakarításokat államkötvénybe köteles fektetni. Csak kis %-ban marad nála a megtakarításokból, amit máshova tehet.

A Fundamenta i mint mingen gazdasági szereplő nyereségre törekszik. Ez áll a betéti és hitelkamat különbségből, a számlanyitási díjból, a szerződés módosítási díjakból.

A lakásszámla nem az egyetlen üdvözítő megoldás, de nagyon nagy segítség mindenkinek, akinek van lakása, vagy nincs, de szeretne.

Ha van fölös néhány 100 ezerft-od, esetleg milliód, akkor biztosan találsz jobb befektetést. Ez nem is kérdés, de nem is erről szól a lakásszámla.

Összhasonlítani egy lekötött betéttel lehet, de ott is egyben kell letenni a pénzt, amit lekötsz.

Az emberek nagy részének nincs ideje 3 havonta bankbajárni, hogy lekötögesse a pénzét, persze mindig másik bank az amelyik a legjobb kamatot adja. Aki egész nap dolgozik ritkán tud még ilyesmire is odafigyelni.

Amellett ha havi 5-10 ezreket tesz félre valaki, nagyon sokára lesz meg az az összeg, amire már valamirevaló kamatot kap.

Az állami támogatás nem kamatos kamat, ez igaz.

De mindent betett forintra megkapja a számlatulajdonos, és nincs utólag levont adó sem.

Ahogy írod nem konzultálsz személyi bankárral és ez szíved joga. Nyilván elboldogulsz a pénzügyi világban. De azt azért beláthatod, hogy valaki, aki benne dolgozik többet tudhat a számláról, mint az, aki csak másodkézből kapott róla információt.

Egy biztos, ha valamiben, akkor a lakásszámlában nincs átverés, és ez egy olyan állami támogatás, amit nem vontak meg, és mindenki számára elérhető.

Mindenkinek kívánom, hogy sikeres legyen az élet minden területén és találja meg a megfelelő megoldásokat a saját pénzügyi helyzetére, anélkül, hogy a másik döntését minősítené.

1124. HViki (válaszként erre: 1120. - Li-Ann)
2009. aug. 4. 17:57
Köszi Li-Ann! Most már látom.
1123. csipi81
2009. aug. 4. 14:07

Sziasztok!


Én abban kérném a segítségeteket, hogy van 1 db 20.000 és 1 db 16.000 Ft-os megtakarításunk a fundamentánál. 2006.03.hóban kötöttük, 8 éves szerződésre. Nagyon érdekel minket 1 ház, ami 12.millióba kerül. Alaptőkénk nincs. Milyen megoldást ajánlotok? (Bankok, áthidaló kölcsönök)


Előre is köszönöm a segítségeteket!

1122. Li-Ann (válaszként erre: 1120. - Li-Ann)
2009. aug. 4. 13:10
Ja és mellesleg a kép azt ábrázolja vizuálisan, hogy az áthidaló kölcsön alatt tőketörlesztés nem történik.
1121. Li-Ann (válaszként erre: 1116. - Cilus)
2009. aug. 4. 13:07

Nem vitatkoznék tovább, ha elismerné, hogy igazam van, vagy meggyőzne az ellenkezőjéről érvekkel.


Neked mi a véleményed a témáról?

1120. Li-Ann (válaszként erre: 1115. - HViki)
2009. aug. 4. 12:59

[link]


A kép alatti és az azonnali áthidaló kölcsön fölötti részben. Legalábbis, ha egyről beszélünk, hogy 8 éves futamidővel nem lehet áthidaló kölcsönt felvenni.

1119. mikmak (válaszként erre: 1103. - Fe181302dc)
2009. aug. 4. 12:37

Kedves FundásG!


"Ha azt hiszed, hogy nekem érdekem az, hogy te jól gazdálkodj a pénzeddel, nagyon tévedsz." Hát pont ez az! Jól látod a lényeget! A Fundamenta profitot akar elérni (vagy netán tévedek?), a bankok profitot akarnak elérni, a biztosítók, takarékszövetkezetek szintén! Az ügyfél/befektető szintén jól szeretne járni. A személyi bankár sem ingyen dolgozik. Na most ebben a sokszereplős helyzetben valaki nagyon jól jár, valaki kevésbé, más valaki meg nem jár jól. Ha valaki nyer egy összeget, akkor másvalaki ugyanazt elveszíti (leegyszerűsítve a szitut). Tehát egyes egyedül az én érdekem az, hogy jól gazdálkodjak a pénzemmel, senki másé! Talán pont ebből az okból nem szoktam személyi bankárok tanácsát kérni.

Természetesen teljesen különböző megtakarítási formákat hasonlítok össze. Mi értelme lenne a Fundamentát a Fundamentával összehasonlítani ügyfél szempontból, amikor a szerződéses időszakban a feltételek nem nagyon módosulnak? A Fundamenta szempontjából már érdekes, hogy az ügyfél pénzével mely gazdasági helyzetben hogyan gazdálkodnak, hogyan fektetik be a saját kockázatukra. Lehet, hogy majd utána is nézek ennek.

Egyáltalán nem csodálkozom, hogy a különböző pénzügyi megoldások között különbségeket találok! Pontosan az a célom, hogy megtaláljam a különbségeket! :-)

Természetesen jogod van megvédeni a Fundamenta becsületét... bár nem tudom, hogy ezzel a stílussal nem pont az ellenkezőjét éred-e el a célodnak...

1118. papjuli
2009. aug. 3. 23:55

Még két "okos" kérdés FundásG-hez.

1. az "előrehozott" verzió azonos az "áthidaló" kölcsönnel?

2. egy újonnan megnyitott számla után javasolod a kombihitelt, ennek a részletét és az új számla megtakarítását is fizetni kell párhuzamosan? És ehhez jön hozzá az előrehozott ügyletben kapott kölcsön törlesztése is???

papjuli

1117. papjuli (válaszként erre: 1111. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 23:26

Köszönöm FundásG, lassan én is kezdek képbe kerülni :)

A helyzet az, hogy ez a módozat akkor régen, 8 éve úgy indult, hogy szabad felhasználású lesz, azután másként alakult az élet, mert kiskorú örökös "bonyolítja" az ügyletet, és az Ő esetében a gyámhivatal csak az ingatlan vásárlását fogadja el felhasználásként. Azért nem várok a vásárlással, mert most találtam egy megfelelőt, egyébként van másik ingatlan ami terhelhető (az én lakásom), de úgy tudom hogy a kiskorú számára vásárolt ingatlan is terhelhető zálogjoggal, ha a gyámhivatal engedélyezi. Én azt sem értem, hogy mitől függ hogy milyen biztosítékot kér a bank: mikor kell egy másik ingatlan ill. mikor fogadja el biztosítékként a vásárolni szándékozott lakást? Ha ezt is megérteted velem, akkor már szakképzett "hitelkérő" leszek, üdvözlettel: papjuli

1116. cilus
2009. aug. 3. 20:53
Szomorúan olvasom,látom,hogy nem hagyjátok abba a vitatkozást/li-ann és fundásg/!!Egyébként én is a fundamentánál dolgozom.Csak pislogok,hogy mit össze vitatkoztok:((
1115. HViki (válaszként erre: 1114. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 20:51

Kedves Li-Ann!


Írd meg legyél szíves, hogy pontosan hol találtad ezt az infót. Én most gyorsan átfutottam azokat a helyeket, ahol szerintem lehetett, de nem találtam. Ahhoz, hogy szóljunk ez ügyben tudni kellene a pontos helyet.


Köszönöm!

1114. Li-Ann (válaszként erre: 1110. - HViki)
2009. aug. 3. 20:24
Akkor szóljatok, hogy vegyék le a honlapról az infót, mert elavult.
1113. Li-Ann (válaszként erre: 1108. - Fe181302dc)
2009. aug. 3. 20:21

Ezeket a tanácsokat saját magadnak kellene megfogadnod. Te egyszerűen nem vagy tisztában a pénzügyi alapfogalmakkal.

Arról nem is beszélve, hogy az istenért se ismernéd be, ha tévedsz, helyette inkább összevissza vagdalkozol és sértegetsz.

Fehéren feketén ott áll a Fundás honlapon/ÁSZF-ben, hogy hülyeségeket beszélsz (olvasd: tő-ke-tör-lesz-tés-a-ki-u-ta-lás-kor-egy-ösz-szeg-ben, ho-zam-évi-10,56%), de neem, te csak szajkózod tovább, hogy te vagy az ész, mindenki más ostoba.


A stílusod pedig finoman fogalmazva is hagy némi kívánnivalót maga után.

2009. aug. 3. 20:17
Köszönöm HViki, látom, van, aki nem 10 éves nyomtatványból tájékozódik.
1111. fe181302dc (válaszként erre: 1105. - Papjuli)
2009. aug. 3. 20:14

Oké, kezdek képbe kerülni :)

Nos, igen, előre lehet hozni, ha muszáj, és gondolom muszáj, mert ha jól értem, akkor a lakásvásárlásra még az idén sor kerül. A 17-es egy ősrégi módozat, én olyannal már csak visszatérő ügyfelek esetében találkoztam. Szerencsésebb lett volna, ha anno magasabb a havi megtak, mert akkor most meglenne a teljes összeg a lakásra, de ha már így alakult, megteheted azt, hogy nyitsz még egy számlát, amelyen megnevezel egy kedvezményezettet, de te leszel a szerződő (viszont olyan személyt válassz, akinek része lehet a lakásban, a bonyodalmak elkerülése érdekében) és a számlanyitással egy időben megigényelsz egy kombihitelt. Ez esetben érdemes az új lakásszámla szerződéses összegét úgy belőni, hogy kicsit magasabb legyen, mint a hiányzó összeg a laksához. Azzal természetesen számolj, hogy legyen jelzáloggal terhelhető ingatlanod. Van ilyen?

1110. HViki (válaszként erre: 1106. - Li-Ann)
2009. aug. 3. 20:07
Ez korábban tényleg így volt, de most már van rá mód 4 éves megtakarítási idő után. Pontosan úgy ahogy egy korábbi válaszban elhangott.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook