Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1169. 78826dc958 (válaszként erre: 1168. - Fe181302dc)
2009. aug. 6. 21:36
Köszi:)
1168. fe181302dc (válaszként erre: 1167. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 21:33
priviben ment a válaszom. Én is örülök egyébként :)
1167. 78826dc958 (válaszként erre: 1165. - Fe181302dc)
2009. aug. 6. 21:25
És melyik struktúrában vagy??Ha gondolod irhatod priviben is!!Örülök hogy összefutottunk!
1166. 78826dc958 (válaszként erre: 1164. - Fe181302dc)
2009. aug. 6. 21:24

Igy van!Lehet akcióban nem kell számlanyitási dij de azt bezsebelik máshogy!!Ja és a kamat sem mindegy!!

Tudod akcióban fizet többet az ember!

1165. fe181302dc (válaszként erre: 1162. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 21:16
Igen, személyi bankár vagyok és igen, régóta csinálom. Természetesen nem etikus, ha a konkurens cégekről bármit is mondunk, úgyhogy én is csak suttogva mondtam, amit mondtam.
1164. fe181302dc (válaszként erre: 1161. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 21:14

HÁt, ha ez megnyugtat, akkor elárulom neked, hogy az OTP is csak hirdeti a kedvezményes belépést, ami tulajdonképpen nem kedvezményes, ugyanis a számlanyitási díjat, amit "elengednek" tulajdonképpen beleépítik a járulékos költségekbe. Egy percig se hidd, hogy az a céljuk , hogy neked, mint ügyfélnek, csak neked legyen jó. Ezért mondtam, hogy hamis a reklám.Én nem tudom ki hogy van vele, én nem szívesen szerződöm olyan céggel, aki már a megszólításomnál hazugsággal indít.

Ami a kombihitelt illeti: tényleg nem kötekedésből, csak a tisztánlátás kedvéért: Az írod, hogy a fundamentát elfogadják a bankok a kombi hitelükbe. Ez a következőképpen néz ki. TÉnyleg csak elvi dolog: a Fundamenta összes partneréről tudni kell, hogy egyikhez sem a Fundamenta ment oda kuncsorogni. Az összes partnerbank úgy jelentkezett be hozzánk. Tudnod kell, hogy az összes partnerünk vagy tőkében, vagy egyedi pénzügyi konstrukcióban nagyon erős. Tehát elég jó gárdával vettük magunkat körbe :)

A Fundamenta egy zárt rendszerű pénzintézet, ami azt jelenti, hogy hitelt csak olyan személyeknek folyósít, aki már ügyfél nálunk, vagyis van már megtakarítása. Így biztosította be magát a cég, ezért (sem) nem válik fizetésképtelenné, bárhogy is alakuljon Magyarországon a pénzügyi helyzet. Vannak azonban olyan esetek, amikor az ügyfél még nem ügyfél, ám hitelre van szüksége. Ezt a problémát áthidalandó, a Fundamenta a partner pénzintézetek közreműködésével tudja biztosítani a lehetőségét annak, hogy hitelt vehess fel. Vagyis valamelyik pénzintézetet kiválasztod és hitelt igényelsz náluk. Az ő biztosítékuk a lakásszámla lesz, amit a hitel igénylésével egyidőben nyitsz. Ezt megteheted az adott pénzintézetnél is, ahol a hitelt fel szeretnéd venni, de jobban jársz, ha ezt személyi bankáraink segytségével teszed meg, ennek okát ha akarod, kifejtem a ksőbbiekben.

Tehát a lényeg: az adott pénzintézet számára a fundás lakásszámla fog egyfajta biztosítékot jelenteni

Fogod fizetni a törlesztőt és a megtakarításodat, amit a Fundamenta továbbjuttat a banknak, a hiteledbe. Ezért van az, hogy eg yakkora összegű hitel, ami más banknál 20-25 év alatt fut ki, nálunk 8 év alatt letudható és nem jelent többletterhet. Tudni kell, hogy még így is a kombihitel számít a legdrágább megoldásnak, de még így is kedvezőbb bármilyen egyéb banki hitelnél.

1163. 78826dc958 (válaszként erre: 1161. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 21:03
Nem reklámoz.Erre vagyunk ki a személyi bankárok.Elmegyünk az ügyfélhez és segitünk megigényelni az állami támogatást.
1162. 78826dc958 (válaszként erre: 1160. - Fe181302dc)
2009. aug. 6. 21:02

Igen.Én sem hallottam túl jókat az OTP-ről.

De ezt nem azért irom mert konkurencia.Az ügyfél dönt úgyis!!

Én most kezdtem a Fundánál.Te régóta csinálod??személyi bankár vagy?

1161. JuditEszter (válaszként erre: 1158. - Fe181302dc)
2009. aug. 6. 21:01

Bocsánat, én nem fogalmaztam egyértelműen.

Kombihitelt tervezünk kb 1 év műlva, de most szeptemberben akarunk LTP-t nyitni.

És akkor megvan a válasz is a kérdésemre.

Ne menjek OTP LTP-be, mert csak az OTP vonja be " kombi hitelbe".

Nyissak fundamentát, amit a partner bankok elfogadnak a "kombi hitelükbe".

Hát ez az, kár hogy a Fundamenta nem hírdet mostanában kedvezményes belépést:(.

1160. fe181302dc (válaszként erre: 1159. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 21:00
Igen Fundamentás vagyok. Azért tudok OTP ügyben is nyilatkozni, mert egyetlen "konkurenciánkként" kicsit beleástam magam a másik oldalba is. Rengeteg ügyfelem volt aki ott kezdte az ltp-s páylafutását és a végén nálunk kötött ki.
1159. 78826dc958 (válaszként erre: 1158. - Fe181302dc)
2009. aug. 6. 20:57

Látom nagyon vágod!Ez igy igaz ahogy leirtad.Viszont én csak a Fundás részről tudok nyíilatkozni.Ezért nem akartam irni semmi olyat amivel nem vagyok tisztában.

Látom te is tatabányi vagy.Fundamentás vagy?

1158. fe181302dc (válaszként erre: 1148. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 20:44

Bocsánat hogy közbeszólok én is, de pár alap dolgot tisztába kell itt rakni. Először is: mi a cél a lakástakarékpénztári számlával? megtakarítani és a végén felhasználni az összegyűjtött pénzt, vagy hitelt felvenni? Ugyanis lényeges különbség a két cég közt, hogy az OTP lakásszámlák esetében az állami támogatást betolják neked a hitelbe, vagyis eleve a felvett lakáskölcsön törlesztésébe számolják bele. Amennyiben fundamentás lakásszámlát nyitsz és felveszed a hozzá kapcsolódó lakáskölcsönt, akor természetesen itt is hasonló helyzet állhat elő, de meggyőződésem, hogy kedvezőbb ha nem OTP-s megoldásban gondolkodsz. Ami az UniCredit bankos felvetésedet illeti, ezt is tisztába kell rakni, úgy látom: Az Unicredit bankon keresztül lehet fundamentát kötni, ezt mondod. igen, de csak akkor, ha te egy kombi hitelt szeretnél felvenni, amihez becsatolnak egy lakásszámlát. Vannak olyan partner intézetek (posta, takszöv) ahol lehet megtakarítási számlát nyitni, tudomásom szerint az Unicredit csak a kombihitel esetében nyit fundás számlát. Azonkívül az is kérdéses számomra, hogy mit értesz az alatt, hogy ezt és ezt a lakásszámlát elfogadják e más bankok?

Tegyük ezt is tisztába:

ha neked van egy OTP-s lakásszámlád, akkor a hozzá kapcsolt hitelt is ott fogod felvenni és pont. Nem a legjobb konstrukció és hamis a reklámja, de sokan bedőlnek neki.

A fundamentánál nyitott lakásszámla esetében az a helyzet, hogy ha áthidaló kölcsönt veszel fel, vagy a megtaakrítási időszak végén a lakáskölcsönt veszed igénybe, akkor ott sincs más bankkal dolgod. Viszont ha kombihitelre van szükséged (más szóval neked egy két hónapon belül már pénz kell és még nincs lakásszámlád) akkor van arra lehetőség, hogy valamelyik partnerbankkal kombinált konstrukciónk segítségével te gyakorlatilag "azonnali" hitelhez juss. Ez nem teljes egészében fundamentás termék, itt annyi a lényeg, hogy nyitsz egy lakásszámlát, és egy általad választott Fundamenta partnerbanktól hitelt igényelsz. Ilyen esetben a lakásszámládon gyűlő pénz a hiteledbe fog betörlesztődni tőkeként, lerövidítve annak futamidejét és lecsökkentve annak más bank hiteléhez viszonyított költségét.

2009. aug. 6. 20:43
Megvan!Az OTP-s LTP-t csak az Otp fogadja el!kizárólagos jogot kér az OTP!Tehát ha hitelt akarsz azt csak ott fogadják el és ott kell felvenned hitelt!
1156. 78826dc958 (válaszként erre: 1155. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 20:34
Nem tudom de ha gondolod utánanézek neked holnapra!Oké?
1155. JuditEszter (válaszként erre: 1154. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 20:30
Nem ez a lényeg. A lényeg, hogy Fundamentát más bankon keresztül is lehet kötni, azaz szívesen fogadják, OTP LTP-t csak OTP-nél, azaz nem fogják e azt mondani, hogy ha OTP-s LTP-d van, vegyél fel lakáshitelt az OTP-nél, nálunk nem kapsz???
1154. 78826dc958 (válaszként erre: 1152. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 20:21
De miért nem kötsz személyi bankárral??Nem ismersz olyat a környezetben?
1153. 78826dc958 (válaszként erre: 1152. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 20:20
Szerintem nem.Bár hülyeséget nem akarok irni mert én csak a Fundamentáról tudok nyilatkozni.Ott vagyok személyi bankár.
1152. JuditEszter (válaszként erre: 1151. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 20:05
Hát ez az, míg Fundamentás szerződést köthetsz pl az Unicredit Bankon keresztül, addig OTP LTP-t nem???
1151. 78826dc958 (válaszként erre: 1150. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 19:57

Én ugy tudom,hogy igen.Már amelyik bankkal kapcsolatban áll az OTP.

A Fundamentát legalábbis elfogadják.

1150. JuditEszter (válaszként erre: 1149. - 78826dc958)
2009. aug. 6. 19:51

Az OTP HITEL termékcsalád 96 hónapos, 20.000 Ft/ havi törlesztésű változatánál 6.330.000 Ft a szerz összeg, viszon 121 hónap helyett 127 hónapon keresztül törlesztendő a lakáskölcsön rész( mindkettő esetében havi 38,5 ezer körüli törlesztővel), mivel év 4,5% kamat +1% körüli kez. költséggel lehet kalkuláni, míg az Fundamentánál 3,9% kamat (5,2% THM)-ről van szó.

De a kérdés: más bank elfogadja e az OTP LTP-t???

1149. 78826dc958 (válaszként erre: 1148. - JuditEszter)
2009. aug. 6. 19:45
Szia!Ne haragudj hogy beleirok.Én a Fundamenta 8 éves 20 ezres LTP-t ajánlanám mert annak a szerződéses összege 6.250.000.Ez a legnagyobb nálunk.
2009. aug. 6. 19:42

Kedves Ákos!


Az OTP LTP ingyenes belépési időszakot nyitott szeptember 18-ig.

Kérdésem: Melyiket ajánlanád: Fundamenta vagy OTP, ha 8 éves konstrukcióba gondolkozom (leginkábba szerződéses összeg miatt nagysága miatt, kb 6 milliós hitelt kéne majd a saját megtakarítással és a lakáskölcsönnel kiváltani az LTP lejártakor).

Nem vagyok biztos benne, hogy az OTP LTP-t is szívesen elfogadják más bankok - persze az OTP-n kívül:)- még hitelfelvétel előtt állunk.


Válaszodat köszönöm.

2009. aug. 6. 15:58

Kedves LTP Ákos,


A segítségedet illetve a tanácsodat szeretném kérni. Tavasszal szeretnénk egy 12-15 mFT értéku házat vásárolni egy Pest megyei kis faluban. Anyagi háttérünk (a teljesség igénye nélkül :): most kb. 1 mFT önerőnk van különböző megtakarításokban, illetve a párom 1/3 részt tulajdonos egy Bp-i ingatlanban (13-15 mFt közé értékelték), ami jelenleg is eladásra kínált. Havonta kb.100 ezer Ft között tudunk megtakarítani.


A kérdésem a következő: milyen konstrukcióban érdemes MOST a Fundamentánál szerződést kötnünk (nekem és a páromnak), hogy majd jövőre az esetleges ház vásárlásnál a Fundamentás megtakarításunkat a bank önerőként /fedezetként?/ tekintse? Van erre egyáltalán lehetőség? IIletve lehet később is "kombinálni" ezt a hitel felvételekor? És egyébként a fenti anyagi lehetőségek mellett van rá esély, hogy a bank hitelezzen?


A válaszod előre is köszönöm!

2009. aug. 6. 12:59
Ákos nekem semmi bajom liannal de szemet szúrt hogy amiről tegnapelőtt még fogalma sem volt, tegnap már kiselőadást tartott, ma meg már azzal vitatkozik aki -meglátásom szerint- ért hozzá. nem tudom ő mivel foglalkozik de biztos ő sem venné jó néven ha a szakterületébe vágó fórumon olyan valaki osztaná az észt -akár neki magának- aki előtte nem sokkal még maga is elismerte hogy nem ért hozzá, nem az ő területe. ez sajnos fórumbetegség, hogy pár hozzászólás után sokan már úgy gondolják, hogy kellően sokat tudnak és ennek birtokában elkezdenek észt osztani. nekem ez nem szimpi. az hogy észrevett pár elírást a fundi oldalán az nagyon nagyszerű, mint ahogy az is hogy ezekre felhívta a figyelmet. de az állami támogatásos vita meg az áthidaló kölcsön vita ez túlmutat azon amire még elnézően lehet mosolyogni.
1145. HViki (válaszként erre: 1144. - LTP ÁKOS)
2009. aug. 6. 12:42
:D
1144. LTP ÁKOS
2009. aug. 6. 12:31

Most ismét csökkent 1%-kal a jegybanki alapkamat, ami a banki betétkamatok csökkenését vonja maga után, míg a Fundi forintális hozama számítható, pontosan meg lehet mondani előre, mikor mennyi pénze lesz valakinek, ha havi rendszerességgel fizet.


Lehet, hogy június végén még érdeklődő szinten volt Li-Ann, de legnagyobb tiszteletem neki abban, hogy a legapróbb részleteknek is utánament, és észrevett olyan dolgokat is, amit mi nem (pl. hogy a honlapon az szerepel, hogy hosszú futamidejű módozatra nem adnak áthidalót, holott egy ideje ez is elérhető - ma jeleztem is az illetékeseknek).


A személyi bankársághoz hozzátartozik az is, hogy előny, ha van egója az embernek, de azt bizonyos helyzetekben zsebre is tudja tenni.


Senkit nem áll szándékomban megbántani, nagyjából ugyanarról beszél mindenki, másképp foglmazva.


Hosszú ideig arról szólt ez a fórum, hogy voltak értelmes kérdések és értelmes válaszok, javaslatok, nem a más hozzászólásának lefikázásáról.

Én szeretném, ha ez a jövőben is megmaradna.

2009. aug. 6. 11:39
Figyi Li-ann, nekem van fundim, már a második szerződésemet fogyasztom, elégedett vagyok és számolni is tudok. Azt olvastam, hogy megkérdőjelezed a 30 % állami támogatást. Számolgattál azt írod és a kamatadó levonása után neked nem jött ki az összeg. el is árultad a tájékozatlanságodat. mert hogy a fundis megtakarítás kamatadó mentes. de ez le is van írva, el is mondják. és azt is leírják hogy az állami támogatás mértéke maximum évi 72000 forint. éves lebontásban. az adott évben összejött pénz után, az adott összeg harminc százaléka. ez is a tájékozatlanságodat mutatja.
2009. aug. 5. 18:44
Én nem szeretnék feleslegesen tüzet szítani, de visszaolvastam korábbi hozzászólásokat. június végén Li-ann még tájékozatlan érdeklődőként kérdezősködtél. Mitől következett be ez a hatalmas változás, hogy most más másokat oktatsz ki? Eszerint nem vagy fundamentás? vagy az vagy?
2009. aug. 5. 17:09
Sziasztok! Úgy kerültem ide, mint sokan szerintem. Volt valami dolguk a fundival és rákerestek googleban. És most itt vagyok. Nekem is van vele dolgom. Úgy látom itt forr a levegő. Li-ann te fundamentás vagy?
2009. aug. 5. 15:55

Egyetlen gondolat erejéig még pazarlok rád időt:

akad itt rajtam kívül pár munkatárs, akinek a véleményét tiszteletben tartottam és tartom ezután is. Azonban nem tudom feltűnt e, hogy két olyan személy fordult itt meg mostanában, akik hatalmas ismereteikről tanúbizonyságot téve előadták, hogy a döglött ló alszik és miért nem is olyan nagy biznisz az a fundamenta, vagy micsoda... mert hogy innen indult minden ugye emlékszel?

Hogy a kedvenc példám vezérfonalát kövessem:

Szerinted egy laikus XY számára mi a bicskanyitogatóbb? Ha az orvos lehülyézi, vagy ha a szomszéd Mariska néni akarja megállapítani a diagnózist XY-nál, és még állítja is, hogy az orvos az hülye és nem ért hozzá, stb...

Jó gondolkodást kívánok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook