Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2009. szept. 8. 20:22
Nos, kedves cronos, bár a válaszát ezúttal nem címezte konkrét személynek, a szövegkörnyezetből eléggé valószínűsíthető, hogy nekem szól. Van némi problémám az ön állítólagos kétszemélyűségével. Ön, ha jól értem, akkor a kedves férj, akinek két diplomája van. Különös. Az adatlapon az szerepel, hogy ön nő, akinek két diplomája van és egy férje, ebben a sorrendben. Hogy is van akkor ez most? Kritizálta a helyesírásomat. Hm..Elképzelhető, hogy a gyors gépelés közepette becsúszik olykor egy-egy felesleges betű, de ez legyen a legnagyobb probléma. Gyűlöletet árasztanának a szavaim? Fenyegetőzöm? Kedves cronos nem paranoiás ön egy egész hangyányit? Feszültnek tűnnék? Soha nem látszik szélesebb mosoly az arcomon, mint amikor ilyen önhöz hasonló csodabogarak akarnak kioktatni. Tudja kedves cronos, kettőnk között van egy jelentős különbség. Valószínűleg több is, de egy biztosan. Én egy olyan cégnél dolgozom, amely nekem nagyon sokat adott. Elégedetten fekszem esténként és reggelente így kelek. Ezen a fórumon pedig azért vagyok, mert segítek azoknak, akik ezt igénylik. Önt vajon mi hozta ide? Ön elégedetten kel és fekszik? Ha így lenne, nem került volna ide. Azonkívül van még egy észrevételem: tudja általában mindig azt támadják, akitől félnek. Csak nem valamelyik konkurens intézetnél dolgozik? Ami pedig az ön végzettségét illeti: senki nem lovagolna rajta, ha nem sietett volna előre bejelenteni, mielőtt megfogalmazta volna terjedelmes, ám nevetséges kritikáját. Kedves cronos, úgy látom, ön védekezik. Előttem nem szükséges bizonygatnia, hogy ön mennyire mintadiák volt az egyetemi/főiskolai évei alatt. Ami pedig az egyik diplomáját illeti: az írja, azt valóban az államnak, de nem a Fundamentának köszönheti. Tudja kedves cronos, mint azt már írtam, a Fundamenta által képzett állami bevétel hatalmas. Gondolom nem kért részletes elszámolást arról, hogy pont az ön tanulmányait honnan származó forintokból fedezte az állam vagy tévedek? Az ön monológjának a folytatása egyre érdekesebb fordulatot vett. Azt írja, devizaszámlán tartja a pénzét és nem bízik az itthoni bankokban. Nos, kedves cronos, megállapodhatunk abban, hogy az ön pénzügyi kultúrája és a tájékozottsága több, mint hiányos? Nem tudom feltűnt e önnek, hogy a hazai bankok szinte kivétel nélkül külföldi tulajdonban vannak. Továbbá nem tudom észrevette e, hogy a deviza nem tartozik éppen a legbiztonságosabbak közé? Azt írja, hisz az értékpapírokban. Ennek nagyon örülök. És az állampapírokban is hisz? Jelzem, abban forgatjuk az ügyfeleink pénzét. Hogy ön engem gazdasági matematikából hány másodperc alatt fektet kétvállra, nem tudom, de ha őszinte akarok lenni, nem is érdekel. Nem vagyok híve annak, amikor valaki ilyenekkel kérkedik, sosem a képzettségét, inkább a gőgjét és az ostobaságát árulja el vele. Ön az a típus, aki attól érzi győztesnek magát, ha nem nyílik számla és a személyi bankár üzlet nélkül távozik. Én meg erre azt szoktam mondani, hogy semmi gond, pénzügyileg alulbútorozottnak lenni alkotmányos jog, odaadjuk az állami támogatását olyannak, akinek nagyobb szüksége van rá. És akkor lehet gondolkodni, hogy ki mit vesztett. Ami pedig az ön vesszőparipáját illeti, boldogan válaszolok a kérdésére. Személyi bankárnak titulált ács, fodrász, stb egy sem dolgozik nálunk. Személyi bankárok dolgoznak nálunk, akik más más területekről érkeztek. Ha jól értem, akkor önnek előítéletei vannak azzal az emberrel szemben, aki korábban kétkezi munkával kereste a kenyerét? Hallott ön már olyanról, hogy átképzés? Problémát okoz önnek, ha valaki pályát módosít? Lehetséges, hogy ön itt próbálja levezetni a sikertelenségéből eredő feszültségét?
1288. 2aa9b7fbbc (válaszként erre: 1285. - E969510b45)
2009. szept. 8. 19:43
Bocsànat,Rèka,többen hasznàljuk a regisztràciòt:a felesègem ès èn.Jòmagam mèg nem gondolkoztam az ajakfeltöltèsen,de neki jòl àll.
2009. szept. 8. 19:37
Sajnos gyôzött a kìvàncsisàgom.Önnel ellentètben azonban èn merek vàlaszolni a kèrdèseire(meg sem merem kèrdezni:Ön mièrt nem tette?...)A vègzettsègemen Ön lovagol fennhangon,nem pedig èn.Ön fenyegetôzik,Ön sèrteget,nem èn.Bàr a helyesìràsa ès igen mèlyen gyökeredzô utàlata a felsôoktatàsi intèzmènyek hallgatòival szemben nyilvànvalòvà tette szàmomra hovatartozàsàt,de frusztràciòjàt megèrtem.Egyik diplomàmat(a magyart)valòban az àllamnak,de semmikèpp sem a Fundamentànak köszönhetem.Èrdeklôdèsère elmondhatom:kàros szenvedèlyem soha nem volt ès nincs is,nem iszom egyàltalàn.Ès mellètrafàlt: devizaszàmlàkon kìvül nem tartok magyar bankban pènzt,mivel nem hiszek bennük.Az èrtèkpapìrokban annàl inkàbb.Gazdasàgi matematikàbòl pedig öt màsodperc alatt kètvàllra fektetem,higyje el,bàr a jò szakember nem feltètlenül errôl ismerszik meg-szerintem.Meg meri hàt vàlaszolni a kèrdèseimet,kibôvìtve azzal:dolgoznak-e Önöknèl bankàrnak titulàlt àcsok,fodràszok,mûkörmösök(ezek egyèbkènt jò szakmàk,tènyleg!)stb,vagy nem?Sajnàlom,hogy ìgy felizgattam,majd meghìvom egy tonikra...
1286. 69a41b5618 (válaszként erre: 1285. - E969510b45)
2009. szept. 8. 19:37

:)

Érdemes megnézni a leírásában a fontossági sorrendet. Nem is csodálom ha azt a rovatot olvassa.

2009. szept. 8. 19:28
na megint egy nagyon okos pénzügyi zseni... ez a lökött tyúk csak itt kéri ki magának a tegeződést. a megcsaltak rovatban sokkal épületesebb hozzászólásokat produkált láttam :D és ott tegeződik. hiába, megcsalt lúzerekkel, meg plasztikázott plázacicákkal jobban megtalálja a hangot. ja és fel van töltve az ajka :D ez nekem bőven elég volt belőle.
2009. szept. 8. 19:12
Alulképzett informatikusként csatlakozom magam is.
2009. szept. 8. 19:03

Tisztelt Cronos. Mindig jókat mosolygok a fórumon periodikusan felbukkanó, önmagát jelentősen túlértékelő és ezt kéretlenül aggreszív stílusban közlő felhasználókon. Sok sikert kívánok önnek a munkájához, elismerésem pedig az öné, a két diplomája miatt.

Viszont helyre kell igazítanom. A tevékenység amit folytatunk, az az értékesítés! Lakásszámlákat értékesítünk, és hiteleket közvetítünk. Ezt pedig kellően megalapozott háttérrel tettük eddig is és ezután sem lesz ez másképp.

Úgy gondolom ügyfeleim előtt eddig sem a diplomám felemlegetése miatt lettem hiteles.

Őszintén sajnálom hogy elmarad a fórum rendszeres olvasói közül, pedig szivesen vettem volna ha megosztja velem a gondolatait az illetően, hogy mik azok a matematikai pénzügyi összefüggések, amivel érvelni próbálunk. Diplomás alulképzett közgazdászként megpróbálom megfejteni majd a rejtvényét.


Tisztelettel


Tóth.Fundamenta

2009. szept. 8. 18:55
Nos, kedves cronos, sajnálom, ha mélyen megbántottam a túlképzett önérzetét. Különös, hogy egy olyan pénzintézetet támad, amely a legbiztonságosabb pénzügyi konstrukciót kínálja az ügyfeleknek. Különös, hogy egy ilyen "senki kis cég" csak annyi megbecsülést kap, hogy mindössze PSZÁF és OBA garanciákat tudunk felmutatni, plusz a jelentős állami támogatást. Igen, egy ilyen céget valóban csak becsmérelni lehet. Ne zavarja önt az az apróság sem, hogy a Fundamenta Akadémia nemzetközileg elismert felsőoktatási intézményként szerepel az Országos Képzési Jegyzékben. Néhány kérdés azért maradt bennem. Egyrészt ön azt írja, hogy a szakma jókat derül. Ugyan milyen szakmáról is beszélünk? Mi is a derültség pontos oka? Az, hogy a cégünk -mint már írtam- szinte egyetlenként zárt sikeres évet a válság ellenére? Ezen én is jót derülök. És büszkeséget érzek. Továbbá az is egy kérdésként dobol bennem, hogy a szakmai felkészültséget miért nem kérdőjelezi meg akkor, kedves cronos, amikor szeretett bankjába tér be? Mert bizonyára van ilyen. Talán még a nevét is meg merem tippelni, de végülis mellékes. Ugyanis a pult másik felén ülő személyzet a legritkább esetekben rendelkezik komolyabb végzettséggel. Bennük mégis vakon megbízik. Ugyan miért? Ugyan miért gondolja, hogy bárki hasra fog esni az előtt, ha ön fennhangon reklámozza a mérnök-közgazdász végzettségét? Kezdjük el kielemezni, hogy milyen színvonalú képzés folyik egy magyar felsőoktatási intézményben? Netalán beszéljünk azokról az időkről, amikor az egyetemista csemete mattrészegen fekszik valamelyik sarokban egy egyetemi bulin? Esetleg ez az, amit anyira tiszteletben kéne tartanunk? Ön megkérdőjelezi a mi szakmánk komolyságát, ez szíve joga. Én személy szerint megkérdőjelezem az ön szakmai képességeit, ez pedig az én szívem joga. Ugye ebben egyet tudunk érteni? Gondolom ha ennyire fennhangon támad minket, bizonyára pontos képpel rendelkezik rólunk és a pénzügyi konstrukcióinkról. Ha erre most igennel válaszolt, akkor máris jön a kérdésem, ön milyen eredménnyel zárta a matematika vizsgáit? Túl jóval nem, mert eszerint számolni nem tud. Ha pedig nemmel válaszol, akkor megkérdezem, hogy honnan veszi a bátorságot ahhoz, hogy valótlanságokat állítson rólunk úgy, hogy nem rendelkezik első kézből származó információval?
1281. 2aa9b7fbbc (válaszként erre: 1279. - Fe181302dc)
2009. szept. 8. 17:28
Tisztelt FundàsG!Pereljen hàt be bàtran.Egyrèszt nem tegezôdöm Önnel,màsrèszt-bàrmennyire is fàj-a tènyek tènyek maradnak.Mièrt nem beszèl inkàbb a többi euròpai orszàgban megtörtènt csùfos bukàsaikròl?Mièrt nem beszèl Angliàròl?Mièrt nem beszèl a perekrôl?Aki akar ùgyis utànanèz viselt dolgaiknak,ès jòl teszi.Màsrèszt èn sem sèrtegettem Önt,Ön se tegye,kizàròlag a sajàt hibàja,ha alulkèpzett.Mèg hogy bankàrkèpzô èrettsègi nèlkül!Hiszen csak Önök hìvjàk annak,a szakma meg jòkat derül.Mindenesetre nem làtogatom meg többet fòrumukat,èpp elèg volt ennyi.Minden jòt ès tovàbbi sok sikert kìvànok!
1280. fe181302dc (válaszként erre: 1278. - Lzsolt78)
2009. szept. 8. 14:47
Infó sok van, de amíg nem mondják azt, hogy eldőlt és ekkortól, meg ekkortól ez és ez lesz, addig nem mondok részleteket, mert a félinformációból hamar lesz pletyka, a pletykából pánik. Ígérem, ha a változások aktuálissá válnak és már lesz konkrétum, elmondom.
2009. szept. 8. 14:46
Kedves cronos! Amit sikerült pár percen belül összehordanod, az bőven elég egy polgári perhez. Az állításaidat az összes tisztességes személyi bankár nevében visszautasítom. A Fundamenta személyi bankárai bankszakmai képzésben részesülnek. Később hitel- és egyéb banki vizsgákat tesznek és nemzetközi bankárképző minősítést kapnak. Természetesen ezen a pályán is előfordulnak hiénák, akik szeme előtt nem lebeg más, csak a jutalék, ezeket azonban a cég a legrövidebb időn belül kirostálja. Ez a fajta hozzáállás ugyanis nem fér össze a cég filozófiájával. Ami pedig a nyugat Európából történő állítólagos kitiltást illeti, ezt a sületlenséget, ha lehet, inkább ne hangoztasd, vagy ha teszed is, a neved ne add hozzá, mert nevetségessé válsz. Nem tudom, neked pl Csehország, Németország, Ausztria, mennyire tartozik Nyugat Európához, mert azzal a rossz hírrel kell szolgáljak, hogy a Fundamenta ott is jelen van. Méghozzá annak ellenére, hogy ott az állami támogatás töredéke az itthoninak. Mégsem születik úgy gyermek pl Németországban, hogy ne nyílna mellé egy lakásszámla. Általában jól megfigyelhető, hogy akik a Fundamentát kritizálják, általában sosem voltak ügyfeleik és csak hallomásból vannak információtöredékeik, de ennek birtokában aztán fennhangon szórnak ránk kígyót, békát. Aztán rendre kiderül, hogy aki elégedetlen és uram bocsá' valóban ügyfél volt, ott is kiderül, hogy a balul elsült üzletben bizony igencsak hunyó volt a drága ügyfél. Éedekes módon, aki követte a szerződést, az mindig elégedett volt. Nem tartom okos ötletnek, hogy egy ilyen hozzászólás esetén a szakmai képzettségeddel, vagy inkább csak végzettségeddel villogj. Tudod a Fundamentát már sokan, sokféleképpen próbálták lejáratni, de valahogy a számok mindig minket igazolnak. Az elégedett ügyfeleink száma rohamosan növekszik, a válság jóformán csak minket nem rendített meg, nem beszélve arról, hogy jelentős bevételt biztosítunk a Magyar Államnak. Amely a te diplomádat is biztosította. Ennyit akartam hozzászólni ehhez.
1278. lzsolt78 (válaszként erre: 1242. - Fe181302dc)
2009. szept. 8. 12:36

Erről valami friss infó ??


"Figyelem! Fontos, sokakat érintő változások a Fundamentánál! Bővebben pár napon belül.

Üdv kedves munkatársak!"

1277. 2aa9b7fbbc (válaszként erre: 1276. - Karistokodas)
2009. szept. 8. 12:04
Hûha,jòl làtom,hogy itt kik csevegnek?Mèrnök-közgazdàsz vagyok,pènzügyi szakirànyon vègeztem,hosszù èvek òta foglalkozom vagyonkezelèssel.Szàmomra döbbenetes,hogy olyan emberek hìvhatjàk"szemèlyi bankàrnak"magukat,akik nemhogy pènzügyi vègzettsèggel nem rendelkeznek,de mèg az èrettsègi(!)sem alapfeltètel nàluk.Erôsen megkèrdôjelezhetô szakmai kompetenciàjuk,fôleg,hogy fogalmuk sincs azokròl a matematikai-pènzügyi összefüggèsekrôl,amivel èrvelni pròbàlnak.Egy dolog van rendben nàluk:az önbizalmuk,az agresszìv stratègiàjuk.Semmilyen szakmai kèrdèsemre nem tudtak vàlaszt adni,pènzügyi ismereteik siralmasak( nem vèletlenül tiltottàk ki ôket Nyugat-euròpàbòl,ès terjeszkednek inkàbb-sajàt elmondàsuk szerint-Romània,Kìna felè-ott mèg vevôk az effèlèkre.Tragèdia,hogy nàlunk mèg garàzdàlkodhatnak.Minden jòt kìvànok!
2009. szept. 8. 09:31
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2009. szept. 7. 19:42

Kedves karistokodas!

Bár Tóth.Fundamenta már jelezte, hogy válaszolt a kérdésedre, én azért pár szóval reagálok erre a kérdésre úgy, hogy ezt minden ide tévedő fórumozó láthassa, ugyanis a kérdés remekül példázza, hogy mennyire nincs rend a fejekben. Nagybetűvel írom, hogy ESZEM ÁGÁBAN SINCS BÍRÁLNI, VAGY MEGBÁNTANI TÉGED, csupán egy kiigazításról van szó, mivel egy olyan jelenséggel állunk szemben, ami nagyon sok esetben köszön vissza. Azt írod, van egy lakásszámlád, amelyre úgy alakult, hogy nem raktál rendszeresen megtakarítást, majd jön a kérdés, hogy lesz-e ebből probléma. Vagyis meglátásom szerint a fejedben az van, hogy ez egy kötelező jellegű BEFIZETNIVALÓ. Tegyük ezt rendbe: a lakásszámlára az ügyfél által elhelyezett pénz, mint a neve is mutatja, megtakarítás. Tehát ha valaki a megnyitott számlájára nem teszi rendszeresen a pénzt, akkor nem kell fizetési felszólítástól meg szankcióktól tartani, hiszen egy olyan számláról van szó, ami a tied, a rá kerülő pénz is a tied. Ilyen szempontból ugyanarról beszélünk, mintha te minden hónapban a párnahuzatodba rejtenél rendszeresen egy összeget, majd egy hosszú ideig ezt nem tennéd. Mi probléma lehet belőle? Csupán csak annyi, hogy nyilván volt valami célod, ami miatt elkezdtél megtakarítani, és ezt a célt el kell odáznod, mert nem jött össze az a pénz, amit terveztél. Kérlek benneteket, ezt értsétek meg, mert ez sokaknak okozott már fogalomzavart. A megtakarítási rész egy önként vállalt takarékoskodási forma. Vagyis "a"-ból "b"-be átcsoportosítom a pénzemet, hogy ahhoz havi rendszerességgel optimális esetben 6000 forint plusz érkezzen. Ha ezt elhanyagolom, elfelejtem, annak rám nézve maximum annyi hátránya lesz, hogy nem jön össze időre a kívánt összeg. Tehát ez a jelentős különbség a megtakarítás és a hitel között. A hitel esetén hozzájutsz egy összeghez, ami nem a tied, ezt bizony kamatostól vissza kell fizetni. Na ez kötelezettség és teher. Megtakarítás esetén pedig a rendelkezésedre álló pénznek egy kis részét elhelyezed a lakásszámlán havonta, vagyis félreteszed egy kis időre, nem nyúlsz hozzá, gyűjtöd, ez a pénz kamatokkal és állami támogatással kiegészülve gyarapszik, majd amikor letelik a megtakarítási időszak, akkor kiveszed és felhasználod. Tehát ezt ne kiadásként kezeljétek, hiszen az a pénz az első pillanattól az utolsóig a tietek volt és maradt.

1274. 69a41b5618 (válaszként erre: 1273. - Karistokodas)
2009. szept. 7. 17:02
Ment a válasz!
2009. szept. 7. 16:31
üdv.remélem jó helyen érdeklődöm.négy éve kötöttem egy lakáselőtakarékossági szerződést,úgy hogy havonta fizetek 20000 forintot csekkes befizetéssel.kb 50000 forintot be is fizettem,de úgy alakult hogy külföldre kellett mennem.és ezt valahogy elfelejtettem.azóta sem fizettem és nem is kaptam semmiféle papírt sem csekkeket.az volna a kérdésem hogy nem e lehet ebből valami probléma?
2009. szept. 6. 20:02
ok
1271. nagycigi (válaszként erre: 1265. - 6b24b209b8)
2009. szept. 6. 19:57

Áthidaló kölcsönnél a megtakarítási idő alatt a vállalt havi megtakarítás mellett a felvett hitel kamatait (ez változó) kell fizetni, ami kb. egy normál banki forinthitel kamatával mérhető össze.

Ez a hitel a szerződéses összeggel egyezik - nézd meg a szerződésed!)

A megtakarítási idő után más csak a lakáskölcsönt (szerződéses összeg minusz állami ámogatással és kamattal növelt saját befizetés) 6 vagy 3,9 %-os fix kamattal

1270. 69a41b5618 (válaszként erre: 1268. - 6b24b209b8)
2009. szept. 6. 19:53
Nincs mit. :)
1269. 6b24b209b8 (válaszként erre: 1268. - 6b24b209b8)
2009. szept. 6. 19:36
Azaz ott is volt valami 2 év utáni áthidaló, de azt megszünetteék 2 éve.
1268. 6b24b209b8 (válaszként erre: 1267. - 69a41b5618)
2009. szept. 6. 19:35

Értem. Köszi. Valami olyasmít mondott, hogy a 12 hónap szor 20.000,-Ft = 240.000,-Ft + 72.000,-Ft Állami támogatás után a teljes 8 évre megkapok valami 3 milliót. Ha pl veszek egy új lakást ami 12 millióba kerül, akkor ha az adv.szerződésbe azt írom hogy önerő 3 mill Fundamenta és a maradék 9 millió meg banki lakáshitel.

Akkor ez ezek szerint létezik.


Azért furcsa mert réhen volt OTP LTP-m és ott csa a 4 év modozat után volt lehetőség erre a dologra. Akkor ez ennyivel jobb. Köszi.


Azzal tisztábannvagyok, hogy magas lesz a törlesző mert itt nincs még szinte semmi megtakarítás, csak hitel.


Köszi szépen mindenkinek az infót.

1267. 69a41b5618 (válaszként erre: 1265. - 6b24b209b8)
2009. szept. 6. 19:08
Áthidaló kölcsönnél viszont tudnod kell, hogy mivel rövid lefutású hitelről van szó, és a megtakarítás mellett már a hiteltörlesztőt is fizetned kell, ezért relatíve magas lesz a törlesztőrészlet. Ha van konkrét célod, célszerű a lakásszámla kombisítását is megfontolni.
1266. HViki (válaszként erre: 1265. - 6b24b209b8)
2009. szept. 6. 19:01
A 8 éves megtakarítást kivéve minden számlánál van mód 1 év után azonnali áthidaló kölcsönként a teljes szerződéses összeget felvenni. Ez minden a Fundamenta által elfogadott lakáscélra igénybe vehető.
2009. szept. 6. 17:35

Ismerősőm azt állítja hogy van olyan Fundamenta remék amit ha megkötök és 1 (azaz egy) évig fizetem havonta a 20. 000, -Ft -ot, akkor utána aTELJES összget megkapom lakásvásárlásra hitelbe.

Nekem ez azért furcsa, mert Én úgy tudom hogy alegrővidebb módozat a 4 éves.


Mi az igazság?

Fundamenta honlapján nincsen 1 éves, és erre utalo se.

Azt tudom hogy felújításinál van az 1 lves.


Itt most az új lakás vásárlásásra fordítandóról beszélünk.

1264. HViki
2009. szept. 5. 21:47
:)
1263. 78826dc958 (válaszként erre: 1262. - HViki)
2009. szept. 5. 18:50
Ez igy igaz!Ezt elfelejtettem leirni!
1262. HViki
2009. szept. 5. 14:30
De, csak a júli 1. után indult számlákra. A korábbiaknál még maradt a szabad felhasználás.
1261. 78826dc958 (válaszként erre: 1260. - F632a5aa0f)
2009. szept. 5. 14:15
Igen sajnos igaz!Csak lakáscélra lehet használni a pénzt.
2009. szept. 5. 13:59
Azt hallottam,hogy juli 1-től megszünt a szabad felhasználás .nyolc év után) Tényleg igaz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook