Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1529. fungi
2010. jan. 3. 16:13

Sziasztok


2009.decemberében kötöttem 420as ltp, havi 20.000.-, 70 hónap, ami számomra egyértelmű lenne, hogy havonta 20.000.- Ft-t kell átutalnom. Most kaptam meg a szerződésemet postán viszont abban a "módozat szerinti havi megtakarítás": 19.964.-

E szerint a 19.964 Ft-t lenne logikus átutalnom havonta, nem??????


Köszi az eddigi segítségeket is

1528. HViki
2010. jan. 1. 10:38
Boldog Új Évet mindenkinek! :)
1527. LTP ÁKOS
2009. dec. 31. 21:21
Kívánok mindenkinek Boldog Újévet!
1526. szasko
2009. dec. 31. 15:15

Köszönöm!

Még egyszer....

1525. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1524. - Szasko)
2009. dec. 30. 18:48

Nem feltétlen a barátod hibája, lehet, hogy ő egyből bevitte a kirendeltségére, és ott kallódott még egy ideig, mire bejuttatták a központba. Én az ilyennel úgy vagyok már, hogy inkább személyesen beviszem a Tölgyfa u-i ügyfélszolgálatra, és átvetetem velük dátumos pecséttel, az a tuti, de el kell mondjam, itt lakok mellette, ezért könnyű a helyzetem.

A call-centerrel érdemes ellenőriztetni a beérkezést, napra pontosan meg tudják mondani a kifizetés dátumát, mikorra van előjegyezve. Tudom, ez rajtad már nem segít, de másoknak hasznos lehet.

1524. szasko (válaszként erre: 1521. - LTP ÁKOS)
2009. dec. 29. 09:56

Szia!


Igen! A felmondás dátuma amit az üzletkötőnél írtam alá 2009.09.22. Ezzel azt akarod mondani, hogy ha a kedves barátom (mert tényleg olyasmi az illető) várt majd egy hónapot a felmondás leadással?!

Köszönöm a válaszod!

1523. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1514. - Sappy)
2009. dec. 29. 08:40

Szia!


Nem egyedi az eseted, sajna én is jártam így, hogy többet számoltam, mint amit a központi rendszer engedélyezett...

Azt nem tudom, hogy 016-os vagy 017-es módozatra váltottatok, gondolom 16-ra. Mindenesetre február után felesleges fizetni, mert megvan a 8 év és az azutáni befizetésekre nem jár állami támogatás.

Az eltérés általában onnan szokott adódni, hogy volt menet közben valamilyen változtatás, aminek díja van (pl. ez utóbbi szerződéses összeg emelés), ami nincs bepótolva, valamint általában kimarad az első hónap befizetése, és gyakori, hogy a 4 évre kötötteknél, mikor megvan a 4 év, kimarad pár hónap befizetés. Általában ezen okok miatt lesz kevesebb a max szerződéses összeg.


A szórólap, amit néztél, az a 2003 utáni 324-es lehetett, az az előttiek, mint a tiéd, a Lakáskassza-Wüstenrot Lakástakarékpénztártól átvett módozat, nekem se fekete-fehér...


Szerintem legjobb, ha beszélsz a call-centerrel, hogy mennyi lehet a max szerződéses összeg,( csak nehogy egy negyedik számot mondjanak) és kérdezd meg, miért.

1522. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1515. - Bzb487)
2009. dec. 29. 08:25
Szia! Az szerepeljen benne, hogy "beépített", ahogy írta Nagycigi
1521. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1520. - Szasko)
2009. dec. 29. 08:11

Szia!


Köszönjük, hogy megosztottad ezt másokkal is, fontos dolgot írtál le.


A 3 hónap felmondási idő a központba érkezés dátumától él, mikortól befogadja a cég. Az, hogy a bejelelentőlap hol pihent 1 hónapig, kiknél, az az egyes emberi tényezők miatt gáz, szerintem akinél a felmondást csináltad, neki nem volt sürgős bejuttatni, holott az a dolga. Üzletkötőnél mondtad fel írásban, aminek 09.22. a dátuma?

1520. szasko
2009. dec. 29. 04:01

Sziasztok!

Kicsit vissza kell magam fogni, hogy nyomdafesték tűrő módon tudjak írni a cégről! Remélem nem lehet majd nagyon kiérezni...

Két szerződést szerettem volna kötni a céggel. Előbb egy kisebbet sikerült, majd egy nagyobbat is akartam. A magánéleti viszonyaim miatt visszamondtam. Ebből indult ki a problémám. Megszüntettem a Lakáskasszámat 2009.09.22-én. Miután letelt a 3 hónap, felkerestem az illetőt akivel kötöttem , majd felbontottam a szerződést, mert nem kaptam vissza a pénzem. A válasza a problémámra az volt, hogy a központban azt mondták neki,hogy náluk október 19-e szerepel, mint szerződés megszüntetése. Ez hazugság! Tehát még egy hónappal tolják a saját pénzem visszafizetését,holott nem ez szerepel a szerződésben.

Nem akarom senkinek a bizniszét itt rontani, de nekem is megvan a véleményem a Fundamentáról. Tapasztalatom, dettó!

Az hogy a hozzászólás nem FAKE, ellenőrizhető egy priváttal felém.

És itt be is fejezem a monológomat.


BUÉK!

1519. nagycigi
2009. dec. 28. 17:40
Boldog újévet mindenkinek...! :)
1518. nagycigi (válaszként erre: 1514. - Sappy)
2009. dec. 23. 19:45

Szia *sappy!


Sajna, én nem tudok erre válaszolni, nincs birtokomban az ilyen régi módozatokra vonatkozó táblázata. A callcenter ki tudja számítani Neked is, (4118181 - 42 mellék) a Te számládra vetítve. Holnap (szerdán) délelőtt még elérheted őket. Úgy gondolom, a szeb is az ő segítségükkel számolt a szerződésmódosításkor.

Nagyon kíváncsi vagyok a megoldásra. Remélem Ákos tudja...

1517. nagycigi (válaszként erre: 1515. - Bzb487)
2009. dec. 23. 19:28

szerintem "beépített konyhabútor"

és részletezve a felhasznált anyag ára, és a munkadíj... került bele sütő, tűzhely, elszívó, mosogatógép? annak az ára mind beépíthető a végszámlába. Kell nálad lenni egy "számlaösszesítőnek" azon kell felsorolni a tételeket, és csatolni hozzá a számlákat

1516. nagycigi (válaszként erre: 1513. - Steve58)
2009. dec. 23. 18:58

Szia *steve!

Két ltp-hez két kedvezményezett kell, és a tulajdonukban lév lakás(ok)ra kell fordítani.

Tehát, ha egy gyermek majdani lakására kell, akkor csak egyet kell kötni valamelyik szülő nevén, és kedvezményezettként a gyermeket megjelölni. Vigyázni kell azonban, hogy a lejárat előtt már nagykorú legyen, mert a gyámhatóság beleszólhat...

Javaslom, hogy négy évest kössön, amit négy év múlva nem kell felvenni, folytatni kell a nyolcadik évig, (gondolom akkorra nagykorú lesz)

48 hónaposnak (321-es módozat) 3 % a betéti kamata - igaz, a kölcsöné 6% a szerződéses összeg 2.460.000.- ,(betét-hitel arány kb. 50-50%) ennek a hitelrésze kevesebb, mint 1,5 millió így nem kell jelzálog. Ha négy év múlva még nem használjáétok fel, akkor továbbfizetve a megtakarítás nő, a felvehető kölcsön ennek megfelelően csökken...a nyolcadik év végére szinte elfogy. Ha mégis kell hitel, akkor szerződéses összeg módosítással(5.260.000.-)

megoldható, kb. 2,5 millás hitelt kaphattok.

Ugyanez 421-es módozattal (49 hónap) kezdve 1 % betéti kamat, 3,9 % kölcsönkamat, viszont a betét-hitel arány 40-60 % itt még négyévesnél is kell jelzálog a hitelhez...

1515. bzb487
2009. dec. 22. 21:11

Szia Ákos!


Van egy áthidaló kölcsönöm, és kellene számla még 100 ezer Ft-ról.

Most felújítottuk a konyhát és az asztalos azt kérdezte, mit írjon a számlára, hogy ne legyen gond.

Egyedi méretű konyhaszekrény lett beépítve, és azt mondták mikor felvettem a pénzt ezt is el lehet számolni.

Szóval mit mondjak neki mit írhat?

Csak mert gondolom az biztos nem elég hogy konyhaszekrény:-D

1514. sappy
2009. dec. 21. 21:36

Sziasztok!

2002.03.20-án kezdtem a megtakarítást 8000 Ft-tal, 013 módozattal, 1 130 000 Ft szerz. összeggel.

A 4 év körüli időszaknál a Fundi jelzett, én nem válaszoltam, csak fizettem tovább, így a szekér haladt, a pénz nőtt. (lehet, hogy itt rontottam?)

Egy kétoldalas szórólap 7év 9hónapos megtakarításnál a 8000 Ft-ra 2 100 000 Ft-os szerződéses összeget ír. A házhoz érkező személyi bankár kitöltötte a Bejelentő lap 1 nyomtatványt, ahol az új szerződéses összeghez 2 110 000 Ft-ot írt,(Februári megszüntetéssel, májusi kifizetéssel)mely összeggel tervezgetni kezdtem. Ezek után hívtak a Fundi központból és közölték, hogy mindösszesen 1 800 000 -et kaphatok.

Felhívtam a sz.b-t, és a különbözetről érdeklődtem. Azt mondta, hogy utána néz, majd visszahívott, hogy 1 900 000 lehet a maxi pénz.


Kérdés 1.: Mi a frankó összeg májusi kifizetés esetén, amennyiben a 8000-ket továbbra is fizetem a.) februárig, b.) májusig?

Kérdés 2.: Mitől lehetnek az eltérő információk?

(a sz.b. felkészülten érkezett hozzánk, gyakorlottan válaszolt, minden bizonnyal a központi gépből kapott adatok birtokában..)

Ez volt az első talim a sz.b.-ral, és a szimpatikus benyomást a két napon belüli három érték erősen csökkentette. Mivel további megtakarítási terveim is vannak, és a Fundi szelleme megfogott, nem változtatnék, ha nem szükséges, de segítséget kérek a tisztánlátásban.

Köszönöm :Sappy

1513. steve58 (válaszként erre: 1511. - LTP ÁKOS)
2009. dec. 21. 11:09

Szia!

Igaz v. Hamis :Ha valaki kötni akar egy LTP-t

(20 000 Ft-ot tud havonta megtakarítani, 49

hónapig)kifejezetten gyermeke majdani lakáscéljaira, (mondjuk az önrész biztosítására )akkor inkább 2 db 10000 Ft-ost kötök ha lehet, mert variábilisabb 2 szerződés mint 1, és mivel a kölcsön összeg 1,5 Millió alatt marad külön-külön, így nem kell jelzálogbejegyzés a Fundától.

2009. dec. 21. 08:44

Szia!

Szeretném kérdezni,hogy ha nov 23-án felmondtuk a fundamenta szerződésünket és egy hónapos felmondási időre kértük a kifizetést ideér nekünk karácsonyra?Vagy még az idén?

1511. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1508. - 406b32ee21)
2009. dec. 21. 08:26

Szia!


Áthidaló kölcsön esetén, míg nem jár le a normál kiutalás, a teljes szerződéses összeg a fennálló tőketartozásod, ezt "másik" zsebéből adta a Fundi, és erre türelmi idős kamatot fizetsz 2011. márciusig, akkor lesz kiutalható a megtakarítási részed hozamaival együtt, ekkor csökken a tőketartozásod. Magyarán mind a 3,03 milliót vissza kell fizetni. Az eddigi betéteid megmaradnak, és 2011. márciusban megkaphatod állami támogatással s betétkamattal együtt szintén lakáscélra, ami kb 1,6 millió lesz. Ha nem tudod/akarod lakáscélra felhasználni, vársz további 3 évet és mivel meglesz a 8 év, szabadon felhasználható lesz. Ha ezalatt fizetsz is be rá további 20e/hó-t, 8 év lejáratkor 2,727e Ft-hoz jutsz.

1510. 406b32ee21 (válaszként erre: 1509. - Nagycigi)
2009. dec. 20. 21:39

Szia!


Igazad van 2006-ot akartam írni a 2009 helyett.


Köszönöm a gyors válaszodat. Fel fogom hívni a jelzett számot. A még egy fundamentás megoldás nem a többletteher miatt van elvetve(hiszen ha így lenne, akkor valószínűleg nem gondolkodnék a jelenlegi ÁK eseleges teljes visszatörlesztésén), hanem azért, mert jelenleg nincs rá egyéb okok miatt lehetőségem. Ahogy te is írtad saját néven leghamarabb 2011. márciusban kaphatnék állami támogatást erre a második fundamentás szerződésre.

1509. nagycigi (válaszként erre: 1508. - 406b32ee21)
2009. dec. 20. 20:33

Szia *kicsi!

POntosítsunk! Ugye 2006-t akartál írni, mert csak így kaphattál most áthidalót... :)

Egyébként bármikor törleszthetsz, akármekkora összeggel, amelynek nagyágától függően a törlesztési idő lerövidül (vagy megszűnik)

Elő-vagy végtörlesztési díj nincs.

A pontos visszafizetendő összeg kiszámításához hívd a 4118181-et...

Gondolom, sok lenne a havi teher még egy fundival, azért tartod nem jó megoldásnak...meg azért sem, mert saját nevedre csak 2011. március után tudnál állami támogatást kapni... egyébként nem utolsó ötlet az állami támogatást használni a hitel visszafizetésére... :)))

2009. dec. 20. 15:44

Szia Ákos!


323-as módozatom van 2009. április óta (20eFt/3.03mFt/57+3+67hó). 2009. májusban áthidaló kölcsönt vettem fel. Jelen állapot szerint 2010. decemberig kell fizetnem a megtakarítást (20eFt), 2011. márciusig az ÁK-t (29eFt) és onnantól 2016. októberig a kölcsöntörlesztést (26eFt). Anyagi helyzetem úgy alakult, hogy elő tudnám törleszteni az ÁK-t. Már érdeklődtem erről más Fundamentásnál is, de nem volt tiszta az általa vázolt kép. Egyrészt lehet-e részlegesen előtörleszteni az ÁK-t, vagy csak a teljes összeget lehet egyszerre visszafizetni? Ha most szeretném „elfelejteni” a Fundamentát (teljes visszafizetés), akkor mennyit kell egyösszegben fizetnem(nem találtam rá semmiféle kalkulátort, vagy útmutatót)? Megéri-e egyszerre visszafizetni, vagy inkább jobban járok, ha azt az összeget beteszem a bankba, hogy romoljon inkább náluk? Ja, még valami: egy másik fundamentás megtakarítás nyitása, majd annak a jelenlegibe való „betörlesztése” nem jó megoldás számomra. Egyébként eddig minden alkalommal pontosan fizettem és sosem estem semmiféle hátralékba.


Előre is köszönöm a válaszod.

1507. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1506. - Fungi)
2009. dec. 20. 09:51

Szia!


nem egyszerű a válasz, hiszen rengeteg szempontból össze lehet hasonlítani... Ha a kamtakondíciókra gondolsz, 2010. januártól nagyon kedvező lesz a Fundi áthidaló kölcsön, mindössze 8,5%, ha ingatlanfedezettel van biztosítva. Áthidaló érett 3 év 7 hónap után lesz, előtte 3. évnél azonnali áthidalónak hívják, ahol 11% a kamat, majd mikor megvan a 3év 7hó, csökken 8,5%-ra, és 5év 10hó után a normál lakáskölcsön fix 3,9%. Szerintem versenyképes a banki piaci forinthitelekkel, és kb annyi, mint a devizahitelek, és lényegesen egyszerűbb.


Ez akkor máködik, ha nem kell 4,34 millión felül még plusz bankhitel, mert 2 jelzálogot nem biztos, hogy elbír az ingatlan...

1506. fungi
2009. dec. 20. 04:24

Szia Ákos


Nem akarok részletes számolgatásokba bonyolódni csak az a kérdésem, hogy ha 5év 10 hónapos, havi 20.000.- szerződéses összeg:4.340.000.- választottam de már a 3.év után szeretném a szerződéses összeget akkor áthidaló kölcsön avagy kombinált hitelt érdemes-e választani lakásvásárlás céljából????

Köszi az eddigi válaszokat is.

1505. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1504. - Drreni)
2009. dec. 19. 19:22

Szia drreni!


A Fundamenta vezetősége létrehozott egy személyi bankár hálózatot, és arra törekeszik, hogy minden pillanatban legyen minden ügyfélhez egy képzett személyi bankár, aki tudja tartani a személyes kapcsolatot az ügyfelekkel. Természetesen ha tartod a kapcsolatot azzal, akivel kötötted és elégedett vagy, nem kell őt elfogadni. Nyilván segíteni akar, hogy hogyan tudod maximálisan kihasználni a Funda lehetőségeit.

Mivel törvéní írja elő és nem változhat, nem lesz negatív változás, de valószínű lát valamit a szerződéseden, ami miatt érdemes beszélni. Szerintem tudd, meg, mit akar, lehet, hogy van valami ötlete.

1504. drreni
2009. dec. 19. 14:08

Sziasztok!

Ma felhívott egy fickó és azt mondta, hogy szeretne velem találkozni, hogy megbeszéljük, hogy hogyan lehetne elkerülni a negatív hatásokat a 20.000,- Ft-os Fundamentámmal kapcsolatban. Úgy mutatkozott be, hogy Fundamentás és tudta, hogy milyen összegű a megtakarításom.

Van valakinek valami elképzelése, hogy milyen negatív hatásokról beszélt? Milyen változás várható jövőre ezügyben? Kérlek, segítsetek, nem találok semmit a hivatalos honlapon. Ezer köszönet!

1503. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1502. - Sz.Tamás)
2009. dec. 17. 14:56

Szívesen!


Azt még fontos tudni, hogy a szabad felhasználás csak a teljes megtakarításra vonatkozik - ha nem voltam egyértelmű - a kölcsönrészt le kell igazolni lakáscélú felhasználásként.

1502. Sz.Tamás
2009. dec. 17. 11:00
Köszönöm.Teljesen kielégített a válasz.
1501. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1500. - LTP ÁKOS)
2009. dec. 17. 10:51
7 év 9 hó a megtakarítás + 3 hó a kiutalási időszak, így lesz 8 éves.
1500. LTP ÁKOS (válaszként erre: 1499. - Sz.Tamás)
2009. dec. 17. 10:50

Ha eddig minden hónapban rendszeres volt a 15ezer és továbbra is 15 ezret fizetnél, akkor 3.940.000 Ft-ra emelhető a szerződéses össezg 324-es módozat esetén.


Ez a módozat 7év 9 hó megtakarítással úgy néz ki, hogy 1.395.000 Ft a saját befizetés + 418.500 Ft az állami támogatás + 231.945 ft a betétkamat, ezek összege a teljes megtakarítás, ami 2.045.445 Ft. Ez szabadon felhasználható lakáscél igazolása nélkül, mert még régi a szerződésed. Ehhez tudsz kérni kedvezményes kamatú lakáskölcsönt is, összegben 1.894.555 Ft-ot, mindezek összege a 3.940.000 Ft, azaz a szerződéses összeg. Ha kéred ezt a kölcsönösszeget, törleszteni 100 hó x 25.216 Ft-tal kell, fix végig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook