Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1979. bluyoo
2010. aug. 11. 12:25

helló!

Lenne egy olyan gondom hogy a párommal azonnali áthidalókölcsönt szeretnénk felvenni.Amit meg is adnának(az ügyintézőnk szerint) de ugye a 70% lehet a lakás értékének.

A gond:a lakás 6M de fel akarjuk költözés előtt újítani ~2M értékben (fűtés,burkolók,stb.).

A szerződéses összegek:2x3,2M önerő is megvan 2M.

A felújításra is megkapjuk az azonnalit?

mert az én olvasatom szerint 4M kapnánk a lakásra.

De az nem költözhető olyan állapotba és ugye az önerő miatt üres lenne a zseb.

Ha igen hogyan milyen feltételekkel?

A válaszokat előre is köszönöm!

1978. nagycigi (válaszként erre: 1977. - Mukyka86)
2010. aug. 11. 10:11
privát üzit küldtem!
1977. mukyka86 (válaszként erre: 1976. - Nagycigi)
2010. aug. 11. 09:58

Szia nagycigi!


Igazad van.

Be lett fizetve a számlanyitási díj is és az első havi részlet is, és sajnos személyesen lett átadva az ügyintézőnek. Telefonon még nem sikerült ma elérni.

Azt hiszem így már nem nagyon van veszteségmentes megoldás, de még megpróbáljuk felhívni az ügyfélszolgálatot.


Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

1976. nagycigi (válaszként erre: 1975. - Mukyka86)
2010. aug. 11. 09:51

na, ha ez így van, akkor teljesen zavaros...

mert ezt így nem lehet!!! az ajánlatra rá kell írni a befizetett összeget, és az "elsődíjas" csekk azonosítószámát...ezen a csekken minimum a számlanyitási díj szerepelhet, továbbá az első havi befizetés, és az első éves számlavezetési díj...ha nincs rajta a számlanyitási díj, akkor nem érvényes...

a szerződéses összeg 1%-a a számlanyitási díj, annak befizetése (és a csekk másolatának átadása) nélkül nincs érvényes ajánlat, ill. szerződés.

Az első havi díjat nem kell befizetni azonnal, tkp. hat hónapon belül kell elhelyezni az első betétet, akkoról számítják a megtakarítás kezdetét...a számlavezetés díját akár havonta, akár év végén is lehet rendezni.

Szóval, ha a számlanyitási díj nincs még kifizetve, akkor visszacsinálható!

Ez esetben új ajánlatot kell kitölteni, új csekk, új csoportos beszedési megbízás, az új módozatra. És ne adjatok oda semmilyen pénzt "idegennek" fizessétek be saját magatok

1975. mukyka86 (válaszként erre: 1974. - Nagycigi)
2010. aug. 11. 09:27

Szia nagycigi!


Az első haví díjat adta oda, a szerződéskötés összegét még nem fizette be!

1974. nagycigi (válaszként erre: 1973. - Mukyka86)
2010. aug. 11. 09:11

Nem bizok benne, de érjétek utól a személyi bankárt, hogy ne adja le az anyagot...

Befizettétek már a pénzt? mert, ha igen, akkor nehéz lesz... Próbáljátok a 411-8181-en is...

úgy gondolom, technikailag megoldható, hogy a befizetett számlanyitási díjat átkonvertálják az alacsonyabb tételre, és a különbséget betétként kezeljék, de hogy megteszik-e, azt nem tudom...mindenesetre azonnal hívjátok a személyi bankárt, ha ellenkezik akkor az ügyfélszolgálatot... akár személyesen is!

1973. mukyka86
2010. aug. 10. 22:37

Sziasztok!


Barátnőm a mai napon kötött ltp-t 423-as módozattal. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami lehetőség arra, hogy veszteség nélkül megváltoztassa ezt 321-es módozatra, mivel valószínűleg a 8 évnél jóval korábban lesz majd szüksége a pénzre.


Előre is köszönöm a segítséget!!

1972. nagycigi (válaszként erre: 1970. - Timo25)
2010. aug. 10. 21:16
Katababa pedig mindjárt nyolc hónapos, és tündéri, ugye? :)) ez sokkal fontosabb...!
1971. nagycigi (válaszként erre: 1970. - Timo25)
2010. aug. 10. 21:14

Jaaj...! Nem bántani akartalak...Bocs!

Csak egy jelenségre akartam felhívni a figyelmed.

Kettővel korábban leírtam - lehet, hogy kicsit zavarosan - hogyan működik az áthidaló kölcsön, a lakáskölcsön, miért mennyit kell fizetni. Válaszod nem igazolta vissza, hogy érthetően írtam, és hogy Te jól értetted. Meg kellett ismételnem - de ez jó, mert kiderült, hogy korábban vagy én írtam kevésbé érthetően, vagy Te nem olvastad figyelmesen. Ha ott, és akkor abbahagyjuk, tévesen marad benned az egész, és úgy érzed, újból félre lettél tájékoztatva... örökre ott maradsz a tévúton... :)

Érted?!?

Na, nincs harag, ugye?

1970. Timo25 (válaszként erre: 1969. - Nagycigi)
2010. aug. 10. 20:53

Már az is baj, ha az ember elmondja, hogy hogyan járt ??????????????


Valószínűleg nem magamtól találtam ki, amiket leírtam. Szinte szóról szóra így lett nekünk elmondva az egész.

Nehogy már én legyek a sz.. , mert engem vernek át.



Ezt nem lehet megérteni ???????


Miért mindíg az a hibás akit átvernek,akinek nem a valós dolgokat mondják el, elhallgatnak előle egy pár igen fontos információt.



Az eszedbe sem jut, hogy a "kedves" un. személyi bankárunk felejtett el pontosan informálni mindenről.

Az ugye lehetetlen ?????????

Mindíg csak a másik fél lehet a figyelmetlen,a felelőtlen,a hibás.

Nem érdekes ez egy kicsit ?????????

1969. nagycigi (válaszként erre: 1968. - Pénzügyi tanács)
2010. aug. 10. 16:43
rossz tanács... tájékozódj, mielőtt szólsz...! :)
2010. aug. 10. 13:19

Tájékozódj, mielőtt belevágsz! Gondolkodj, ha már benne vagy!


[link]

1967. nagycigi (válaszként erre: 1966. - Timo25)
2010. aug. 3. 23:23

erremost mit mondjak...?!?


"Tehát ha ezeket leszámítjuk akkor az áthidaló kölcsön az 1,3 milliónak max a fele vagy még annyi sem."


NEM! az áthidaló kölcsön azt az időszakot hidalja át, ami a megtakarítási időszak végéig még hátra van, és megkapod azt a pénzt, amit még nem fizettél be, amire még nem kaptad meg az állami támogatást, kamataival, de most megkapod, plusz a lakáskölcsönt, tehát a teljes szerződéses összeget!

Ezért jó, hogy visszaírtál, mert így kiderült, nem írtam eléggé érthetően az előbb....

nézzük példával:

szerz.összeg: 1.230.000.- ebből saját befizetés: 480.000.- állami támogatás: 144.000.- kamat: 40.770.- mindez összesen (saját megtakarítás) 664.770.- ehhez jön a lakáskölcsön: 565.230.- Ha ezt nem a 48. hónap után kéred el, hanem pl. a 36. hónapban, akkor a saját megtakarításodnak csak kb. 3/4-e van meg, erre kéred a teljes szerz. összeget, amit megkapsz, de nem azt, amit Te fizettél be, mert az állampapírban fekszik. EZ SZÍN TISZTA HITEL, a lakástakarékpénztári konstrukcióban ÁTHIDALÓ KÖLCSÖNNEK nevezik. Ennek PIACI, NEM KEDVEZMÉNYES KAMATAI vannak, jelzálog mellett évi 7,77 %, jelzálog nélkül 13%. Még 12 hónap van hátra a 48-ból, mire megkapod, már csak 10, de közben befizettél 2x10ezret.

Szóval 1.230.000.- Ft kölcsönt kapsz, hitelbe! :))) ennek 7,77%-a:

95.571.-, ezt elosztjuk 12 hónapra: 7.965.-

na, ezt kell a hátralévő 10 hónapban a havi tízezer mellett befizetned, majd a kiutalási időszakban csak a fenti kamatot, aztán a lakáskölcsön szakaszban (60 hónap) 11.316.-/hó (ebben van az ÉVI 6% fix kamat!!!)

Persze, ha nem 48 hónap, és nem a hozzá tartozó sz.ö., hanem több, akkor nem 60, hanem 67 hónap a törlesztési idő, akkor a többi szám is növekszik de az arányok maradnak!!!

Ha kiszámolod, hogy SAJÁT ZSEBBŐL mit kell visszafizetni: 10x7.965 + 3x7.965 + 60x11.316 = 782.505.- de ehhez az állam ÁLLAMI TÁMOGATÁS néven már beletett a zsebedbe 144.000.- Ft-ot. Ezt vond le az előbbiből: 638.505.- ENNYIBE KERÜLT NEKED AZ 1.230.000.- Ft áthidaló kölcsön.

A havi tízezreket nem számoltam, mert azt 48 hónapig befizetted, majd visszakaptad...

(igaz, beszámolhatod a számlanyitási, számlavezetési, folyósítási dijakat is, meg a 3% betéti kamatot, de ezek nem számottevőek...)

Ha több pénzre volt szükséged, akkor emelni kellett a szerz. összeget, a számok növekednek, de az arányok nem változnak!!! Ráadásul akik a szerződött megtrakarítási időnél tovább fizeti a betételket, azoknál a szükséges összegeket személyre(számlára) szabottan számolják ki, a szükséges módosításokkal, a fizetendő kamatokkal, majd törlesztési részletekkel és időponttal. Amit én írtam, az a szabályos eset, szabályos tarifa és táblázat alapján érvényes. Számszerű változások lehetnek, lényegiek nem... pl. nem 60 hónap, hanem 59, vagy 62, nem 11.316.- hanem 12.150.- vagy 10.262.-


Nem érzed magad figyelmetlennek... pedig valahol félresiklott... mint ahogy az előbb is, mert ezt majdnem ugyanígy írtam le korábban... bocs...


Aláírni csak a hiteligénylést és mellékleteit (megtettétek - ennek alapján bírálták el az ÁK igényt) majd a szerződést és mellékleteit kell. MÁST NEM!

nem tudom, milyen általános feltételeket említettél...


a személyi bankár viselkedését továbbra sem értem...

Egyébként valóban nem tartozik a szeb-re a többi... neki csak a ltp szerződés megkötésében, és a hiteligénylés kitöltésében kell közreműködnie.. Ennek ellenére, ha már felvállalta a pénzügyi segítséget, tanácsadást, akkor a felmerült problémák megoldásában is közre kellett volna működnie. SZVSZ. így etikus...


A tulajdoni lapot talán visszakapod, de nem tudnak "rosszat tenni" vele, mert 30 napig érvényes. bármilyen hitelügylethez a tulajdonos és tulajdonostárs aláírása is kell, ráadásul, ha tudom a helyrajzi számodat, Tőled függetlenül, tudtod nélkül is kikérhetem a földhivataltól a tulajdoni lapot... hívd a CallCentert, hátha visszaküldik, de nincs jelentősége...

1966. Timo25 (válaszként erre: 1960. - Nagycigi)
2010. aug. 3. 21:52

Szia Nagycigi !



" Te kire haragszol, ha a csavarhúzó (vagy a kenyérvágókés) elvágja a kezed? A késre, csavarhúzóra, vagy arra, aki használta?!? :))) "


Ezt arra érted, hogy én hibáztam, én voltam a figyelmetlen és mást hibáztatok ezért ???



Mert egyáltalán nem erről van szó.

Én nem érzem magam hibásnak azért , mert nem azt az íratot kaptam, mint amiről szó volt.



Egyébként köszönöm a válaszodat, sok hasznos dolgot olvashattam benne. Teljesen korrekt módon leírtál benne mindent.

Igen, ahogy leírtad az elején , az alapján kötöttük meg a szerződést, anno 4,5 évvel ezelőtt.


Valóban nem volt elég az összeg és ezért szerettük volna az áthidaló kölcsönt.


DE. Innentől már minden másképpen alakult. A tanácsadónk közölte, hogy a befizetéseink alapján max 1,3 milliót kapnánk összesen. Ebben benne van az eddigi ( 4,5 év alatt ) megtakarított pénzünk+ kamatok+ állami támogatás.

Tehát ha ezeket leszámítjuk akkor az áthidaló kölcsön az 1,3 milliónak max a fele vagy még annyi sem.

És ezt kaptuk volna meg 60 hónapra és havi 13ezer törlesztővel.


Ezt most gyorsan kiszámolva 780000 ft. A mi megakaritásunk+ kamat+ állami ( 4,5 év alatt ) kb ugyanennyi.De ha csak 4 évre számolom, akkor 694 000 ft. Ha ezt leszámítom az 1,3 millióból akkor kb 606000ft áthidalónk lett volna. A 606000 helyett viszont 60 hónap alatt havi 13 ezerrel fizetve 780000ft-ra jön ki.

Akkor ez most hogy van ???

Tehát 174 ezerrel fizetünk többet. Akkor több mint valószínű, hogy az a 174 ezer a kamat lett volna.


Fix 6% kamat lett volna.


Ezen kívül, mivel nem vagyok hülye MINDENRE rákérdeztem, MINDENT meg is értettem, csak éppen sok minden el lett hallgatva előlünk. Megkérdeztem, hogy biztos- e az a 13 ezres törlesztés, vagy ezen kívül kell -e még esetleg több hónapon át esetleg még fizetni mást is. A válasz NEM volt. Megkérdeztem, hogy biztos-e a 60 hónap, vagy több lesz-e valami miatt. A válasz NEM.


Az összes legapróbb dologra rákérdeztem, de azt a választ kaptam, hogy CSAK 60 hó és 13 ezer.



Akkor miért én vagyok a figyelmetlen ???????


Én úgy érzem, hogy nagyon át lettem verve és NEM az én hibámból. Azt, hogy direkt tette ezt velünk a tanácsadónk azt nem tudom. Azt viszont elég pofátlan ( elnézést a szóért de hírtelen más nem jutott eszembe ) dolognak tartom, hogy hívom és nem veszi fel,( nem egyszer hívtuk , a telefonja pedig mindíg nála van ) vagy , hogy hívtuk, hogy jöjjön ki és közli, hogy innentől ez már nem tartozik rá. Vagyis egyáltalán nem akart velünk beszélni. Lehet, hogy rájött, hogy hibázott csak nem akarta belátni, vagy nem érdekli.



Akkor amikor kijött az álltalános tájékoztató a hitelszerződés megkötése elötti, szóltunk neki, hogy nem stimmel , akkor beismert, hogy valóban nem erről szólt a megállapodásunk.


Akkor miért én vagyok a figyelmetlen????

Hogyan lehet, hogy ha ezt mi nem írtuk alá és nem küldtük vissza, mégis megkaptuk a következő dokumentumot, amit tudtommal csak akkor lehetett volna kiküldeni, ha az előzőt aláírva visszaküldtük.

Én ezt valahogy már egyáltalán nem értem.


Nem érzem magam sem felelőtlennek, sem figyelmetlennek, sem hibásnak.


4,5 évig semmi gond nem volt, de miután már mást is szerettünk volna elkezdődtek a gondok.



Én ezt már nem értem.



Ma felhívtam Pesten a Fundamentát és mondtam, hogy nem kívánjuk igénybe venni az áthidalót és erre a hölgy mondta, hogy akkor szerződés módosításért fizetnünk kell 10 - 30 ezer közötti összeget. Én mondtam neki, hogy semmilyen szerződést nem írtunk alá, de ő egyfolytában azt hajtotta, hogy igen. Azután azt mondta, hogy mégis inkább utánna néz . ÉS kiderült, hogy valóban nem írtunk alá semmit és így fizetnünk sem kell. Már itt is egy átverés lett volna, ha nem hajtom egyfolytában, hogy nem írtam alá semmit. Tehát nem én voltam most sem a figyelmetlen.



Lenne egy kérdésem, talán tudnál segíteni, mert úgy látom,hogy Te valóban értesz a dolgodhoz, nem úgy mint egyesek.



A lakás tulajdoni lapja a Fundamentánál van ( eredeti nem másolat ). Ugye ez is kellett a hitelhez.

A kérdésem a következő :


Hogyan kaphatom vissza az eredeti tulajdoni lapot ?


Ugyanis nem szeretném, ha ez ott maradna, mivel ezek után már tartok attól, hogy esetleg valami gond lesz, ha nem nálunk van.


Előre is köszönöm a válaszodat.


Elnézést, ha a levem egy kissé erős hangvételűre sikeredett.


Semmiféle képpen nem Rád haragszom, csak nagyon feldúlt vagyok mostanság emiatt.

Te legalább leírtál olyan dolgokat, amit előlünk elhallgattak és hasznos lett volna.

1965. nagycigi (válaszként erre: 1964. - Henamilla)
2010. aug. 3. 21:44

amíg nincs ki a forgalmi érték 70%-a, addig kérhetsz hitelt...

Ha így kevés a pénz, lehet másik ingatlant megjelölni.

Pl. 10 milliós a lakás, erre csak 7 millát kapsz, de semmid sincs. van azonban a családban aki engedi hogy lakására bejegyezzék a jelzálogot, az ő lakása is ér tizet, így akár 14 mFt hitelt is kaphatnál, de elég, ha cdsak tizet kérsz, jelzálog pedig a két ingatlanon...

A baj az, hogy ilyen esetben (ha pl. semmi önerőd nincs) akkora terhet jelent a havi törlesztőrészlet, hogy könnyen bele lehet bukni...

1964. Henamilla (válaszként erre: 1963. - Nagycigi)
2010. aug. 3. 21:34

köszi a választ,így már valamivel érthetőbb.


És,ha a Fundás hitel kb 2 millió a szerződés szerint,akkor kell jelzálogbejegyzés.És ha felveszek még a banktól is hitelt kb 5 millára,akkor mehet a két jelzálogbejegyzés ugyanarra a lakásra vagy akkor két ingatlan kell hozzá?

1963. nagycigi (válaszként erre: 1962. - Henamilla)
2010. aug. 3. 21:17

az a baj, hogy a köztudatban összemosódnak a fogalmak... nincs pontosan körülírva, mi is az önerő...

Önerő az, ami a zsebedben van, mikor vásárol ni akarsz... ha kevesebb, mint a vételi ár, akkor kölcsön kell kérni... ha a barátodtól kérsz, az olyan, mintha a zsebedben lenne. Ha a banktól, az már hitel. Ha akkora összeget kérsz, amit csak jelzálog ellenében ad a bank, ugye semmiképp nem nevezhető önerőnek?

Egy lakás/ház megvásárlásakor a bank kb. a forgalmi érték 70%-áig ad hitelt, pontosabban ekkora mértékben terhelhető jelzáloggal az ingatlan. Namármost... ha a kölcsönkért összegért nem jegyzünk be jelzálogot, (nem kérünk valami biztosítékot) akkor olyan, mintha a barátodtól kérted volna, nem?

Szóval, amikor 10 milliós lakáshoz van két millió a zsebedben, a bank ad 7 milliót, jelzáloggal, de kell még 1 millió... Na, ezt kapod meg a Fundától, hiszen csak 1,5 millió felett kell jelzálog a Fundánál. Ilyenkor önerő...

Számoljunk másképp... Ha a törlesztő részletek úgy alakulnak, hogy előnyösebb kisebb banki, és magasabb Funda hitelt kérni, (pl. többet, mint 1,5 millió) vagy 20 mFt a ház, 10-et még érdemes a banktól kérni, a zsebedben van 6 milla, akkor még négyet kérhetsz a Fundától (70%!!!) - persze, a folyószámlád függvényében - de itt már kell a jelzálog...és már nem nevezheted önerőnek...


Lehet, hogy hivatalosan nem így van, de így érthető, nem?

1962. Henamilla
2010. aug. 3. 20:48

Szia Nagycigi,


olvasgatom most is a fórumot,de nem értem,hogy ha a lakáskölcsön összege több,mint 1,5 M Ft,akkor az jelzálogbejegyzést von maga után és az nem önerő?

Hogy van ez? A jelzálogot a megvásárolandó lakásra jegyzik be vagy más ingatlanra is lehet ? És miért nem számít önerőnek?


Meg azt sem értem,hogy ezeket a dolgokat miért nem írják le vmi tájékoztatóban,mert én elolvastam az ÁSZF és ott semmi ilyesmiről nem olvastam,amiket itt a fórumon hallok.


köszi a válaszodat.


üdv,Henamilla

1961. nagycigi (válaszként erre: 1960. - Nagycigi)
2010. aug. 3. 18:01
olyan hosszú volt amit írtam, hogy nem volt erőm visszaolvasni, és javítani az elütéseket... Bocs... :) így sok hiba csúszott be...
1960. nagycigi (válaszként erre: 1959. - Timo25)
2010. aug. 3. 17:55

Szia Timó!


Te kire haragszol, ha a csavarhúzó (vagy a kenyérvágókés) elvágja a kezed? A késre, csavarhúzóra, vagy arra, aki használta?!? :)))

Azt gondolom, a személyi bankár nem volt a feladata magaslatán, Sajnálom, hogy félreértések sorozat kísérte a próbálkozásaitokat.

Abból, amit elmondtál úgy gondolom, 321/10.000.- módozatod volt, 1.230.000.- Ft-os szerződési összeggel, amiből Te a 48 hónap alatt befizettél 480.000.- VFt-ot, kaptál rá 144.000.- Ft állami támogatást, és 40.770. FT kamatot. A szerz. összegig szükséges részt kérheted lakáskölcsönként, kedvezményes, fix 6%-os kamatért, és 60x11.316.- törlesztőrészlet ellenében Te a futamidő lejártakor nem kérted sem a hitelt, sem az egyenlegedet. KB. fél évig fizetted, (ekkor 60.000.- többlet-befizetése volt, a hozzá jáéró állami támogatással, és kamataival. Mondjuk kb. 740.000.- Ft volt az egyenleged (megtakarításod). Ekkor szeretted volna kihasználni a lehetőségeidet. (Sajna, nem a legmegfelelőbb emberre bíztad a dolgot...)

Feltételezem, nem volt elég az 1.230.000.- FT a lakáscélotok megoldására, mert különben nem kell az áthidaló kölcsön. Ez csak akkor kell, ha a több pénz érdekében módosítottátok a szerződéses összeget, az viszont a megtakarítási időszak növelésével jár. a 48 hónapos után a következő lehetőség az 52 hónapos, 1.380.000.- sz.ö-vel, de ezen is túl voltatok már. Marad az 57 hónap, 1.510.000.- el, vagy a 93 hónapos 2.630.000.- Ft sz.ö-vel. Az áthidaló kölcsön azt jelenti, hogy a megtakarítási idő vége előtt megkapod azt a pénzt, amire szerződtél, de amit még nem fizettél be teljes egészében, és még sem az ÁT-t sem a kamatokat nem kaptad meg. Ezért a futamidő hátralévő idejére bizony 8% körüli "kamatot" kell fizetni, a megelőlegezett pénz használatáért.

(Ha az 57 hónapos módozatot választottátok, akkor - feltételezve, hogy 48+6 hónapnál tartunk, ezt a kamatot az 57 hónapos megtakarítási idő hátralévő 3 hónapjára, és az ún. kiutalási időszak 3 hónapjára is meg kell fizetni - de fizetni kell a havi tízezreket is, mert ez a megtakarítsásotok!!!) Ráadásul a 323-as módozat lakáskölcsönéhez a tarifatáblázat szerint 67 hónap törlesztési idő tartozik, havi kb. 13.000.- Ft-al. A pontos összeget mindenkinek a számláján lévő egyenlegéhez igazítva számolják ki, én csak megközelítő adatokat tudok mondani.


Tudnod kell, hogy az általad befizetett összeg nem a Funda fiókjában lapul, hanem állampapírokba KÖTELEZŐ fektetni. (nem tőzsdézni, nem portfóliokat összerakni: ami vagy bejön, vagy nem...)

Namármost...a meg.tak.idő végén pénzzé kell tenni az állampapírokat, meg az ügyfélnek is hagyni kell időtt arra, hogy eldöntse, mit akar, mikor, kivel és menniyért... Na, ez a kiutalási időszak három hónapja.

Ha tudtad követni, amit eddig leírtam, akkor ugye, megvan a 70 hónap?

Jó lenne pontosan tudnom, milyen volt a módozat, és mekkora összeget kértetek el, mert 1,5 mFt-ig nem kötelező jelzálogbejegyzés, viszont magasabb az áthidaló kölcsön kamata (13%) jelzáloggal viszont csk 7,77%

A tarifa táblázat szerint jelzáloggal: 1.510.000.- ÁK-val számolva a havi teher három hónapig:(a megtak. idő végéig) 10.000.- betét + 9777.- kamat a kiutalási idő 3 hónapja alatt 9777.- majd 67 hónapig 13.000.-

Jelzálog nélkül: a kamat 16.360.- Ft -

(úgy gondolom, konkrét adatok hiányában közel pontosan az írtam, amit Te kaptál a Fundától...)


Szóval, ez nem egy NAGY ÁTVERÉS, hanem egy NAGY FIGYELMETLENSÉG vagy részedről vagy a szeb részéről...Ha nem figyeltél eléggé arra, amit mondott, nem értetted meg, vagy ha nem magyarázta el világosan, és nem győződött meg arról, vajon megértettétek-e amit mondott, akkor

sajnos a bekövetkező eseményekért nem a rendszer, nem a Fundamenta a felelős... Nem kell emiatt elkerülni nagyívben a Fundamentát, mert nem csak addig érdekes az ügyfél, amíg fizet...

SZVSZ elhamarkodott volt felmondan i a szerződéseteket, sokkal inkább a megértésre, és a megegyezésre kellett volna törekedni...

A személyi bankárodat pedig nem értem...


Mindenki számára tanulságos:


Mielőtt döntünk, pontosan tisztázni kell a feltételeket, meg azt, hogy mit is akarunk csinálni, és annak mi az ára... És azt is, vajon megértettem-e és jól értettem-e mindezt... Ennek a folyamatnak az irányítása a személyi bankár egyik fő feladata...

1959. Timo25
2010. aug. 3. 12:07

Sziasztok !


Mi a férjemmel 4,5 évvel ezelőtt kötöttünk szerződést a Fundamentával. Akkor ez 4 évre szóló szerződés volt. Amikor lejárt a 4 év Ők tovább vonták az összeget ( havi 10 .000 ft-ot )

Tehát fél éve már lejárt és még mindíg vonják.

Így úgy döntöttünk, hogy áthidaló kölcsönt veszünk fel és legalább a tető le tudjuk cserélni a házon. ( elég naívak voltunk még ekkor )

Annak rendje és módja szerint ki is jött a tanácsadónk, akivel akkorra már baráti viszonyban voltunk ( gondoltuk mi ).

Megírtuk a papírt, az áthidaló kölcsönről, ami 60 hónapra szólt, havi 13.000 ft-os törlesztéssel. + kifizettünk Neki 6000ft-ot, hogy a tulajdoni lapot kikérje. Azt ígérte, hogy a kért összeget még idén, max 3 hónap múlva megkapjuk. Itt még minden rendben volt. DE csak eddig.

Több , mint egy hónap után megkaptuk az "Általános tájékoztató a hitelszerződés megkötését megelőzően " nevezetű íratot.

Ebben már teljesen más összegek szerepelte, mint amiről valójában kitöltötük a papírt. E szerint már 70 hónapig kellene fizetnünk ( 60 volt előzőleg ) , az első 4 hónapban 25 ezer ft-ot, majd 3 hónapig 15 ezret és a fenmaradó 63 hónapban ( ismét hangsúlyoznám összesen 60 hónapról volt szó ) 12 ezret kellene fizetni.

Mi szóltunk a tanácsadónknak, hogy nem stimmelnem az összegek,sem a futamidő.

Erre a válasz: " Írd alá nyugodtan a következő papírban amit küldenek, már biztosan a helyes adatok szerepelnek majd ". De itt még megemlíteném, hogy külön kértem, hogy kérjen javított papírt , mert ezt nem írom alá. Ígérte elintézi, azóta is várjuk.

Mondanom sem kell gondolom, hogy nem voltunk olyan hülyék, hogy aláírjuk.

Erre kiküldik a következő íratot ( amit addig nem küldhettek volna ki amíg az előzőt aláírva vissza nem küldjük ).Ez a szerződésösszesítő volt.

Elkeztem olvasni és azt hittem menten felrobbanok idegességemben . Idézem " Tisztelt.....

Örömmel értesítjük ,hogy hitelkérelmét és a felajánlott fedezeteket a Fundamenta elfogadta, mellékeljük a hitelnyújtáshoz szükséges további dokumentumokat "

Itt már nagyon ideges lettem , de ez semmi volt ahhoz képest , mint amikor tovább olvasta. Itt már ismét más összegek szerepeltek, tehát még egy újjabb fajta változat : havi 15 ezer kamatot kellett volna fizetni és ehhez 9042 ft KÖTELEZŐ megtakarítást ( mondanom sem kell erről sem volt sz. Tehát havi 25 ezer forintot. Ki tudja meddig, mert az nincs oda írva. Majd ezután 12 ezret kellett volna fizetni. Összesen e papír szerint 63 hónapig . Az első szerződésen 60 hónap , a második 70 és ez most 63 hónap.

Hát mi ez ha nem egy nagy ÁTVERÉS.

Ekkor lett elegünk mindenből és közöltük az addig " barátnak " hitt tanácsadónkkal, hogy köszönjük, de itt elég az ÁTVERÉSBŐL és nem kell az áthidalő, sem az állami támogatás, adják vissza a 4,5 év alatt befizetett pénzünket.

De ő sz.rt ránk, még ezek után a telefont sem volt hajlandó felvenni, így bementünk a Fundamenta kirendeltsébe, ahol a felettesétől kaptunk egy nyomtatványt,amit kitöltöttünk, hogy fel szeretnénk venni a pénzünket, de erre kellett volna a tanácsadónk adata is, mondta a felettese, hogy majd fívjuk ki és rá kell írnia, mert anélkül nem érvényes a papír. Erre tegnap felhívtu, furamód felvette a telefont és közölte, hogy nem jön ki , mert innentől kezdve neki ehhez már nincs semmi köze. Na itt betelt a pohár és ma felhívtam Pesten a Fundamentát és felvázoltam, hogy mi is történt. Közölték velem, hogy szerződésmódosítás miatt 10-30 ezer forint közötti összeget kell majd fizetnem. Hiába mondtam, hogy nem írtam alá semmit , nem akarta megérteni az ügyintéző.

Addig mondtam neki, amíg végül utánna nézett és kiderült, hogy mégsem írtunk alá semmit, így nem kell szerződésmódosításért fizetnünk.


Röviden ennyi a Mi Fundamentás történetünk.


Mindenkinek ajánlom, hogy jó messzire kerüljétek el a Fundamentát, mert az egész egy nagy ÁTVERÉS. Addig jó nekik az ember , amíg fizet de amint probléma adódik, őket már nem is érdekli a dolog.

1958. nagycigi
2010. júl. 28. 19:51

Na, jó estét!

Akkor menjünk sorban a legutóbbiakon...: :)


Amota!

Valami nem stimmel, ilyen magas arányban ráterhelni a hitelt, csak újonnan épült lakás esetén lehet, korábban voltak ilyen konstrukciók a bankoknál...

de ha előtörleszteni, vagy kiváltani akarsz, kérj a banktól hitelintézeti igazolást (hogy mekkora a hátralévő hitel) és hzzájárulásukat ahhoz, hogy a Funda bemenjen mögéjük a saját jelzálog-bejegyzésével... Ha valóban ennyire le van terhelve, nehéz lesz, de meg kell próbálnod! Keresd fel a személyi bankárod, segíteni fog!


*magron!


Ha "szabályosan" volt a szerződéskötés, akkor az "Ajánlat4" nyomtatványon volt egy olyan kéréds, hogy miként kívánsz fizetni: csekken, átutalással, vagy inkasszó... (nézd meg a nálad lévő másolatot!) Ha csoportos beszedési megbízást (inkasszó) választottad, akkor ki kellett töltened a CSOB nyomtatványt. Ennek hosszabb az átfutási ideje, de a visszaigazoló levelünkben három csekknek kell lennie, amin díjmentesen befizetheted, addig, amíg a bankszámládon meg nem látod a levonást. Ha átutalást választrottál, akkor rá kellett írnod az Ajánlat4-re a bankszámlaszámod, de ez esetben Neked kell a bankodnak szólni, (pl. állandó megbízás) hogy mostantól minden hónap tizedikéig utalja aát a szükséges összeget. (a Fundás bankszámlaszámod ott van a szerződsét visszaigazoló levél felső felén...)

Ha csekkes befizetést választottad, akkor kanod kellett a levél mellé 12 db. csekket, de ez a befizetés csekkenként 200.- Ft-ba kerül.

Egyébként a számlanyitástól számítva fél éved van az első részlet befizetéséig, de ezt már megtetted számlanyitáskor, tehát már utalhatod a második részt...


*zsuzsi18


Neked én nem válaszlok, mert elfogult vagyok... :))) de olvasd a többieket... ha rosszat is találsz, hidd el, nem a Funda hibája...

Valami gixer becsúszhat, de legtöbbször a számlatulajdonos rosszul emlékszik, vagy félreértett valamit...


*bettibea!


sok sikert! úgy lesz, ahogy terveztétek!


*doresz88!


hitelt nem kéne felvenni, ha nem MUSZÁJ! akkor viszont inkább a fundától a teljes törl.idő alatti, fix, forint alapú 3,9 %-os kamat mellett, mint 6-12 hónaponként változó (többnyire növekvő), esetleg devizefüggő 7-10 % közötti banki hitelt.... Ugye?



Köszi a kiegészítést Vrony! És a többiek véleményét is! :)))

1957. szepk (válaszként erre: 1949. - Doresz88)
2010. júl. 27. 21:37
Szerintem még ha áthidaló hitelt is igényelsz hozzá, úgy is jobb konstrukció, mint amit bármely más bank ad...
1956. 78826dc958 (válaszként erre: 1954. - Zsuzsi 18)
2010. júl. 27. 16:41
igen,ezeket bemásolod és melátod
1955. martamay
2010. júl. 27. 16:41

szerintem is nagyon jo. nekem mar 15 honapja fizetjuk, a ferjem nevere pedig multheten kotottunk!

nagyon megeri. es ha a kettotok nevere vagyis kozos ingatlanba akarod felhasznalni, illetve masik lakas vasarlasnal mindketten tulajdonosok lesztek, minkettot felhasznalhatod

1954. zsuzsi 18 (válaszként erre: 1951. - 78826dc958)
2010. júl. 27. 16:41
hoxán van ilyen oldal
1953. zsuzsi 18 (válaszként erre: 1948. - 43287dec91)
2010. júl. 27. 16:40
én is már több mit 1 éve fizetem
1952. Andi972
2010. júl. 27. 16:38
Nekünk volt .kiváltottuk az otp-t lejárat után ,és a többit felhasználtuk a lakásra.
2010. júl. 27. 16:37
2010. júl. 27. 16:36
mit szeretnél tudni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook