Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2339. nagycigi (válaszként erre: 2336. - Detig)
2010. nov. 20. 09:05

persze, az igénylés leadásától számítva...

mert előtte be kell szerezned néhány dolgot

(tulajdoni lap, jövedelemigazolás, ha lakásvásárlásról van szó, adás-vételi szerz., amit érkeztetni kell a földhivatalnál, és rá kell vezetni a tul.lapra széljegyen, hogy Te leszel a tulajdonos)

Szóval, csak ezekután kezd számolni, hogy elbírálják az igényedet, rábólintanak, kipostázzák a szerződést, aláírod, postán visszaküldöd...

2338. nagycigi (válaszként erre: 2335. - Bluyoo)
2010. nov. 20. 08:56

Nem értelek a második jelzálogról...

Ha hitelt kérsz, a hitelező biztosítékot akar, hogy visszakapja a pénzét. Ezt Te jelzáloggal garantálod. De ha a felajánlott jelzálog nem értékesthető olyan értékben, hogy fedezze a hiteledet, másikat (értékesebbet) kell keresni. Vagy másodikat. Hogy olyan értékben tudd jelzáloggal biztosítna a bankot visszafizetési szándékodról, hogy az elfogadható legyen. A "bedőlt" hiteleknél a bank nem tudja teljes áron értékesíteni a "lefoglalt" jelzálogot, és mivel nem ingatlanértékesítéssel foglalkozik, nincs szüksége a házra - csak a pénzre. Ezért a lehető leggyorsabban túl akar adni rajta. Ezt nem tudja megtenni, csak a forg. (piaci) értéknél alacsonyabb áron. Ezért van a 70%-os korlát.

Tehermentes a felajánlott ingatlan? Ha nem, akkor milyen mértékben? belefér-e az újabb hitel a 70%-os korlátba? Elfogadja-e a második hitelező, hogy csak az első hitelező kártalanítása után, a fennmaradó összegből kártalanítsák?

Ezektől a válaszoktól függ, hogy az AZONNALI ÁTHIDALÓ KÖLCSÖNÖD-re milyen, és mekkora értékű jelzálogot kell biztosítnod.

NEM A DARABSZÁM A LÉNYEG, HANEM AZ ÉRTÉKE!!!!!

(ennyit a jelzálog-tanfolyamról)


Most pedig a gondolatmenetedről:

Előre elkérted a teljes szerz. összeget?

IGEN.

kamatot fizetsz a használatáért?

IGEN.

két részből áll a pénz? (megtak+lak.kölcs)

IGEN.

A megtak. idő alatt az előre felvett saját befizetéseidet teljesíted (tkp. fizeted vissza)?

IGEN

A megtak. idő alatt visszafizetted a teljes felvett összeget?

NEM!!!!

A megtak. idő alatt visszafizetted a szerz.összeg lakáskölcsön részét?

NEM!!!!

Ezt a lakáskölcsön időszakban törleszted vissza?

IGEN

A lakáskölcsön időszak végéig fennáll a tartozásod?

IGEN


Az ingatlan fedezet a felvett összeg teljes visszafizetéséig biztosítja a bankot arról, hogy visszakapja a kölcsönadott pénzét! Miért mondana le félidőben erről?

Ha Te lennél a hitelező, korrektnek tartanád a fenti gondolatmenetet?

2337. beregvaros (válaszként erre: 2336. - Detig)
2010. nov. 19. 22:52

Szia!


Hivatalosan 1-2 hónap (most egy ismerősöm intézi), ha nem kell hiánypótlásban beküldened még ezt-azt (és egy kis szerencséd is van), akkor beleférhetsz az egy hónapba.

2336. detig
2010. nov. 19. 22:49

Sziasztok!


Engem az érdekelne, hogy ÁK-nél mennyi idő alatt utalják a pénzt (hitelbírálat, kiutalás stb.)? Ez is 3 hónap, vagy azért rövidebb?


Köszi a segítséget!

2335. bluyoo (válaszként erre: 2334. - Nagycigi)
2010. nov. 19. 22:17

:)

Én csak a második jelzálogon vagyok kiakadva.

Hiszen az AÁK futamideje a megtakarítási időszakra vonatkozik.Éz idő alatt fizetem a teljes összegre a kamatot.A tájékoztatóban is kiutalási időszakot emlegetnek a szerződés végének mármint a 3hónap ami alatt ugyancsak fizetek innentől már nem másik szerződés él (mármint az alap szerződés)?Idáig 6.5M a hitelszerződés.

49.hónapban az AÁK kamatot kifizettem a megtakarításomat is akkor miért hagyják a második ingatlanon is a jelzálogot hiszen itt elvileg az AÁK szerződés lezárult nem?Innen nem 4M-ós hitelszerződés él tovább?Amire a megtakarításom az önerő+a vásárolt ingatlan?

A 4M kölcsön fedezésére (amit már megkaptam)minek egy 6.5M lakás plusz a befizetésem és még egy második jelzálog is ?A megtakarításomat is kiveszik az sem számít önerőnek-előtörlesztésnek?

Lehet értetlen vagyok de ez az én szemszögemből akkor sem korrekt.

2334. nagycigi (válaszként erre: 2333. - Bluyoo)
2010. nov. 19. 20:41

421-es módozat... megtakarítási idő 49 hónap, törlesztési idő 65 hónap

Előszöris: a "bentlévő pénzed" állampaírokban fekszik.Ha hozzá akarsz jutni pl. egy életbiztosításos megoldásnál, akkor a biztosító visszavásárolja Tőled az értékének 90%-áért. tehát bukod az addig berakott pénzed egy részét...

Itt, ha kiszállsz a megtak.idő vége előtt, csak az állami támogatást nem kapod meg, a pénzed kamatostul visszakaphatod.

Másodszor: az álampapírokat nem értékesítik, mikor az áthidalót kéred. Hanem az asztalfiókból kivesznek annyit, amennyire szerződtél, és megkapod azt a pénzt, amit még be sem fizettél, és ezért meg sem kaphattad rá az állami támogatást, na, meg a kamataikat. DE MEGKAPOD! és ennek a pénznek a használatáért kell fizetni 9,5% kamatot, kb. (2x) 25.500.-/hó

Nem tudom, hanyadik hónapban vagy, ha jól értelmezem az előzőeket, a megtakarítás 17. hónapjában, és most kérnéd az AÁK-t

Tehát kb. a 19. hóban kapod a pénzt, a 20-tól kell a kamatot fizetni, a 49+3=52-ig, vagyis 32 hónapig. (= kb. 816 eFt) majd 65 hónapig 34.132.-

(=2.218.580.- = ez a 1,9 mFt-nyi lakáskölcsönrész ára!)

Tehát: saját zsebből beraktál 49x20.000= 980eFt-ot, amit vissza is kaptál. Aztán a 3,22 millát "megvetted" 3.034.313.- forintért!!!

Amit ugye, saját zsebből kellene visszafizetni, amibe az állam korábban beletett 294.000.- forintot, tehát a visszafizetéshez neked elő kellett teremteni 2.740.313.- forintot végeredményben ennyibe került Neked a 3,22 milla kölcsön! Félmillával olcsóbban kaptad meg. És akkor a betéti kamotokkal szándékosan nem számoltam.

Három milla sima lakáshitel tíz évre banknál kb. 4.370.000 forintba kerül...

Kedves szomorú *bluyoo! :)

Azt hinné az ember, hogy ha fizet, minden OK? ugye? És ha számol?

Ennyi erővel gondold végig, kitől kérsz hitelt...

:)))



Üdv:


-nagycigi

2333. bluyoo (válaszként erre: 2332. - Nagycigi)
2010. nov. 19. 20:11

3220000ft a szerződéses összegünk fejenként.

Hát ez elszomorító!Az még "ok" hogy a bennlevő pénzem után is kamatot fizetek de így szerintem hanyagolom a dolgot.Megint egy csalódás!Őszintén megvalva idáig nem nagy segítség ez a fundamenta dolog.Azt hinné az ember ha fizet minden ok.Ennyi erővel sima hitelt is felvehetnék. :(

2332. nagycigi (válaszként erre: 2331. - Bluyoo)
2010. nov. 19. 19:27

Sajnos, a TELJES FUTAMIDEIG: ami = a megtakarítási időszak + lakáskölcsön törlesztésének ideje

Nem tudom, milyen a módozatod.

Ha havi húszezer a megtakarítás az egyiken, ,s pl. 48 hónapos, akkor a szerz. összeg 2.460.000.-

Ezt kellett megkapnod AÁK-nak. Ha kettő van akkor, kétszeresen. tkp. 4,92 mFt-ot kaptál.

Namármost: a megtakarítási idő alatt fizeted a havi huszakat, meg a kamatokat. Ezalatt egyrészt összegyűlik a saját megtakarításod a befizetéseiddel, az állami támogatásal, meg a kamataival, másrészt a teljes sz. használata miatt fizeted a kamatokat. Mivel a megtakarítási idő végén nincs mit kiutalni (hiszen előre felvetted, de a fentiekkel vissza is fizetted ezt a részt) kezdődik a lakáskölcsön rész törlesztése, ami további hatvan hónap

Tehát 48 hónap megtakarítás + 3 hónap kiutalási időszak + 60 hónap LK törlesztés = 111 hónap

(az eredeti szerz. kötéstől számítva - és addig lesz a lakáson a jelzálog!)

2331. bluyoo (válaszként erre: 2326. - Nagycigi)
2010. nov. 19. 19:09

"egy évnél "idősebb" és nem nyolc évre szóló LTP-nél 9,5% " Ez a szitu nálunk.(17hónapja fizetjük)

Hát igen ~100e amit havi szinten erre tudunk fordítani de ebben benne van a 2X20e előtakarékosság is.Szóval az AÁK is épphogy.

Viszont visszatérve a második jelzálogra amit a vásárolandó ingatlan értékének 30%-ával(1950000ft) kell megterhelni jelen esetben szülői ház.Amikor az áthidaló kölcsön letelik akkor a megtakarításunkat ugyebár belerakják a folyamatba 2X~1.2M ez az összeg biztosít nekem lehetőséget hogy a második jelzálogingatlanról lekerüljön a terhelés.

Hiszen onnantól a rendes hitelt kezdjük törleszteni es abban ugyebár a tőkénk már benne van.A 2.4M simán van a lakás értékének 30%-a.

Egyszerűbben az érdekelne hogy ~2 vagy ~7évig kell kockáztatnom a szüleim házát?

ui.:segítségedet előre is köszönöm

2330. nagycigi (válaszként erre: 2329. - Proci2)
2010. nov. 19. 17:54

igen...

erre a két évre a havi megtakarításodon felül - abból, amit eddig elmondtál - úgy vélem, az sz.ö-re vetítve évi 7,77% kamatot kell fizetned. Azután a megtakarítási idő (3 hónap) alatt csak ezt a kamatot, majd a lakáskölcsön törlesztése kezdődik. DE gondolom, ezt már tudod... :)

2329. proci2 (válaszként erre: 2328. - Nagycigi)
2010. nov. 19. 17:50
Még nem járt le a szerződésem, de előbb felveszem a teljes szerződéses összeget annak hitelével együtt. A 8 évből csak 6 járt le. A hatodiktól nyolcadik évig terjedő részt hívják áthidaló kölcsönnek Fundamentáék?
2328. nagycigi (válaszként erre: 2327. - Proci2)
2010. nov. 19. 15:55

Ha a Funda lakáskölcsön kifizetési feltétele a biztosítás, akkor meg kell kötnöd. Ha nem írták elő feltételként, akkor is ajánlott egy lakásra biztosítást kötni!


Azonban CSAK A LAKÁSKÖLCSÖN ÖSSZEGÉNEK MEGFELELŐ MÉRTÉKBEN!!!

(gondolom, nem áthidaló kölcsönt kértél, mert akkor a teljes szerzödési összeg számít kölcsönnek, és ekkor ekkora értékben lesz a engedményes a Funda)

A személyi bankár hölgy pedig kérdezze meg a hitelreferensét (termékmenedzserét)

2327. proci2
2010. nov. 19. 13:35

T. nagyérdemű!


Némi információt szeretnék kérni olyanoktól, akik Fundamenta hitelből vásároltak már ingatlant. Fundamenta hitelkérelmemet pozitívan elbírálták. Most a megvásárlandó ingatlanra kell biztosítást kötnöm, és a Fundamentát megjelölni mint engedményezett. A biztosítók rendre azt mondják nekem, hogy a Fundamentát csak akkora összeg erejéig kell engedményezettként megjelölnöm, mint amekkora hitelt adnak. Ez nyilván kevesebb mint a vételár, és kevesebb mint az összeg amire felbecsülték az ingatlant. Hisz van önrészem is, és van Fundamentába befizetett összegem is amit az elmúlt évek alatt takarítottam meg. A Fundamentás üzletkötő hölgy pedig azt hajtogatja, hogy minimum akkora értékűnek kell lennie a lakásbiztosítás engedményezésnek, ahány forintra felértékelték a megvásárlandó ingatlant. A két összeg között viszont óriási különbség van, és nyilván teljesen feleslegesen nem akarok nagyobb értékre kötni lakásbiztosítást, hisz akkor a biztosítás havi díja is jóval magasabb lesz. Valamint azt sem értem, hogy néhány milliós hitelért cserébe miért járna a sokszorosa a Fundamentának, ha pl szerencsétlen esetben porig égne a megvásárolandó lakás?


Van valakinek ez irányú tapasztalata?

Előre is megköszönöm, ha megosztja velem.

2326. nagycigi (válaszként erre: 2325. - Bluyoo)
2010. nov. 18. 18:17

Az AÁK kamata egy évnél "idősebb" és nem nyolc évre szóló LTP-nél 9,5% egy évnél "fiatalabb" LTP-nél 15% (jelzálog nélkül ugyanez 14,5 ill. 20 %)

a szerződéses összegre vetítve.

A havi terhet úgy számolhatod ki, hogy a szerz. összeget megszorzod a kamattal, (0,095) és elosztod 12-vel, majd hozzáadod a vállalt havi megtakarítást.

Úgy emléxem :) hogy írtam már, a ház forg. értékének 70%-át kaphatod hitelként. Ha már ennyivel terhelt az ingatlan, akkor az AÁK-hoz tényleg másik ingatlan kellene...

Mennyi havi terhet bír el költségvetésetek? Mert ha belefér még egy ltp, akkor ennek lejártakor az összegyűlt pénzt előtörlesztésre fordíthatod, és hamarabb lekerül a jelzálog. Csak ki kell számoltatni egy SZEB-bel, hogy mekkora legyen ez az új ltp, ill. mekkora "fér bele a pénztárcátokba"

2325. bluyoo (válaszként erre: 2324. - Nagycigi)
2010. nov. 18. 10:40

Hát a jelenlegit nem tudom de pár hónapja már majdnem belevágtunk csak akkor ragaszkodtunk volna a második jelzálog elkerüléséhez(akkor is sokat segítettél köszi).

Én akkor 11% körül néztem az üzletkötő kinevetett hogy nem is volt olyan magas!?

Mindenesetre szerződésenként havi~26e mondott.

Gondolkoztunk banki kölcsönön is csak a szüleim házáról a legrövidebb időn belül szeretném a leendő jelzálogot levetetni(nagyon nemszívesen terheltetem le)így megint a fundamentán gondolkozunk.

2324. nagycigi (válaszként erre: 2323. - Bluyoo)
2010. nov. 18. 09:45

Szükség van "második jelzálogingatlan bevonására"?


Kérdésedre röviden: a felvett hitelösszeg visszafizetése után (mint minden "rendes" jelzálog-hitel esetében)

Hosszabban: A szerz. összeg két részből áll: a teljes megtakarításból és a lakáskölcsönből. Te az AÁK-vel megkapod azt a pénzt, amit még nem fizettél be, azt az állami támogatást, amire még nem vagy jogosult, és minderre a kamatokat, továbbá a lakáskölcsönt. Amíg ezt vissza nem fizetted, addig marad a jelzálog...


(tudod, hogy mekkora a kamata az AÁK-nak?)


Az értékbecslés kb. 15.000.- Ft-nál kezdődik...

De ne aggódj, nem "emelkedik" pofátlanul...

2323. bluyoo
2010. nov. 18. 09:09

Helló!

Lenne egy kérdésem:

Ha azonnali áthidaló kölcsönt igényelek második jelzálogingatlan bevonásával akkor arról az ingatlanról mikor kerül le a jelzálog?

A szerződés lejártakor mármint a megtakarítási időszak után?

Én még egy kérdés, hogy mennyi kb. az értékbecslés díja?


Köszönöm a választ!

2322. nagycigi (válaszként erre: 2321. - Birizga27)
2010. nov. 18. 07:35

MIÉRT?!?

Mikor járna le?

Ha csak a pénz kell róla, tudok a felmondásnál jobb mgeoldást!

2321. birizga27
2010. nov. 17. 20:38

Sziasztok!!!!!!!


Szeretnénk fundamentánkat felmondani!hogyan tudjuk ezt elindítani???mit kell hozzá tennünk???sürgős válasz kellene!


Válaszotokat köszönöm!!

2320. nagycigi (válaszként erre: 2319. - 6db353569b)
2010. nov. 17. 13:23

Szia Péter!

Minél előbb van meg a pénzed, annál jobb...

minél kevesebb hitelt, és minél későbben, annál jobb...

Ha megteheted, nyiss mindkettőtök részére egy-egy ltp-t.

Döntsd el,melyik módozat felel meg legjobban céljaitoknak. Az egyik módozatnál a betéti kamat 3%, a lakáskölcsön kamata 6% A megtakarítási idő végén kb. ugyanakkora lakáskölcsönt kaphatsz, amennyi pénzed összegyűlt.

A másiknál a betéti kamat 1%, a lakáskölcsön kamata 3,9% a betét/hitel arány kb 40/60%

Mindkettőre jár a havi betétek után 30% állami támogatás.

A nyolc évre kötött ltp-n kívül mindegyik futamidőnél igénybe veheted az teljes szerződéses összeget (betét+lakáskölcsön) Azonnali Áthidaló Kölcsönként, vagy Áthidaló Kölcsönként. (Az előbbin kicsit magas a kamat) Áthidaló kölcsönt min. két év múlva kérhetsz, ha már a számládon van a szerz.öösszeg 25%-a, ennek a kamata a megtakarítási idő hátralévő ideje alatt 7,77%

A legtöbb állami támogatást havi 20.000.- Ft mellett kapsz, ha két ltp-tek van, akkor 2x20.000

Rövidtávút nyiss, gyűjtsd a pénzt, és amikor annakidején a banktól akarsz hitelt kérni, eldöntheted, összekombinálod-e a meglévő ltp-vel, és emiatt hosszabbítod, vagy párhuzamosan fizeted mindkettőt.

Ennek a konstrukciónak előnyeit-hátrányait konzultáld meg egy fundamentás személyi bankárral

A Funda LTP-től nem lesz hamarabb kész a házad... :))) viszont húszezer forintonként további hatezer forint "ingyen" - mindképp jól jön az építkezésben...

2010. nov. 17. 10:01

Sziasztok,


segítséget és véleményt szeretnék kérni.


Párommal családi ház építésében vagyunk, jelenleg a ház alapját készitetettük el és egyéb építési anyagokat is vásároltunk.

Havonta 100-130 ezer Ft-ot tudunk félretenni, kérdésem az, hogy érdemes-e Fundamenta lakáskasszát nyitni, majd felvenni hitelt?

Hitelre mindenképpen szükségünk lesz kb. 8-10 millióra.

A fundamenta meggyorsíthatja a dolgot, vagy várjunk gyüjtsünk és mikor elkészült a megfelelő készültségi fokozatunk vegyünk fel hitelt?

Egyéb ingatlant semmiképpen nem vonunk be. 4 évünk van, hogy megkapjuk a lakhatási engedélyt, de persze szeretnénk már 1-2 év múlva beköltözni.



Elöre is köszönönettel: Péter

2318. nagycigi (válaszként erre: 2315. - S.gabi)
2010. nov. 16. 17:43

4,7 mFt-ért remélhetőleg lehet majd akkor kapni egy olyan - akár kicsi - lakást is, amit ha bérbe adtok, addig, amíg ténylegesen nem lesz szüksége a fiadnak a külön lakásra, akkor a bérleti díjból tudod fedezni a 421-hez tartozó 1,92 mFt-nyi hitelt, ami 65 hónapig 34.132.-

"Szinte ingyen" lesz a lakás... :)))



bocs, komolyan:

ez így egy jó projekt lehet...!

Ha esetleg kevés a fenti összeg, hát módosítod a 421-et 422-re, vagy 420-ra igaz, másfél évet várni kell, (vagy ÁK) de akár 7 mFt-al is számolhatsz...

2317. nagycigi (válaszként erre: 2316. - Dudikof)
2010. nov. 16. 17:35

ha végig tudják vezetni a teljes megtakarítási időn keresztül folyamatosan, akkor nem bánjátok meg.

És miért kellene megbánni, ha ez hozzásegít egy új lakáshoz?!?


:)))


Sok sikert!

2316. Dudikof
2010. nov. 16. 16:33
Tegnap megkötöttük feleségemmel 2x 420/20.000 fundamentát.Remélem nem fogjuk megbánni.
2315. s.gabi (válaszként erre: 2314. - Nagycigi)
2010. nov. 16. 13:51

Szia Nagycigi!


Nem, nekem a módosítandó szerződésem 321-es, így teljesen érthető a levezetésed, csak kicsit elbizonytalanodtam amiatt, hogy Beregváros azt írta, hogy ez így nem fog működni módosítás nélkül.

A teljes tervemet összefoglalva leírom, hátha van más variáció is, amire én nem gondoltam.

2 LTP szrződés van a családban, egyik a 15 éves fiam(mint kedvezményezett)nevére, egy 1 éve kötött 421-es, a másik az én ( édesanya )nevére

2006-ban kötött 321-es.

3,5-4 év múlva,szeretnénk a 421-est hitellel együtt lakásvásárlásra felhasználni úgy, hogy az én 321-esem addigra 8 éves lesz, és mivel a hitel részét itt nem szeretnénk felvenni( úgy tudom csak ekkor nem kell a lakáscélt igazolni) ez is belemehetne a fiam lakásába és tulajdonrészt sem kell kapnom benne.

Ez a tervem, nem tudom, hogy megvalósítható-e így, főleg, hogy a gyerkőcöm a lakásvásárlás (tervezett)pillanatában (remélhetőleg) még tanulni fog?

Köszönöm a válaszodat! :)

2314. nagycigi (válaszként erre: 2313. - S.gabi)
2010. nov. 16. 12:56

ÁSZF 7.§ (2)


A lakás-előtakarékoskodó a vállalt betét-elhelyezéseken felül rendkívüli befizetést teljesíthet a szerződéses összeg felemelése nélkül

(...)

Amennyiben a megtakarítási évben teljesült összes megtakarítás meghaladja az állami támogatás éves maximumához elegendő megtakarítást, a különbözetre a Lakás-takarékpénztár nem igényel állami támogatást


Jelentése: ha pl. havi tízezret vállaltál, fizethetsz huszat, de ha huszat vállaltál, nem fizethetsz huszonötöt, (mert csak a húszra kasz ÁT-t) és ez éves szinten összesen több 240.000.- forintnál. (mert a max. ÁT évi 72.000.- Ft


A futamidő (pl. 48 hónap) lejártakor dönthetsz, hogy kiveszed a számlán lévő pénzt, ÁT-vel, vagy anélkül, kéred-e hozzá a lakáskölcsönt, vagy nem kéred a kiutalást. Erről kapsz értesítést, mellékleteként a szükséges nyilakozat nyomtatvánnyal. (kiutalási időszak= 3 hónap)

Ennek eldöntésére van két hónapod. a harmadik hónapban a Funda intézi a szükséges papírmunkát. De ha inkasszód van, továbra is vonják a havi betéteket, mert nem tudni, befejezed-e vagy folytatod, és emiatt ne legyen kiesésed. vagy átutalássalfizetsz, küldheted továbbra is) Ha azt a nyiolatkozatot küldöd vissza, hogy nem kéred a kiutalást, akkor automatikusan vonják a pénzt, gyűlik a számládon ÁT-val együtt, addig, amíg azt nem mondod: elég, befejeztem, kérem a pénzt.

Ez max a 93. hónapig mehet. Akkorra kb. a teljes eredeti szerz. összeg a számládon van, természetesen hitelkeret nélkül, hiszen a 4 éves sz.ö-nek kb. fele a hitelkeret, ha pedig nyolc évig fizeted, akkor az "elfogy" Nincs miért módosítani a szerz. összeget, tehát számlanyitási díj-különbözet sem keletkezik. Azonban, ha akkoriban ez az összeg nem elég, módosíthatod a szerz.összeget, a nyolcévesnek megfelelőre, ilyenkor "újra lesz hitelkereted" és kérheted a lakáskölcsönt is. Na, ez esetben viszont már megjelenik a számlanyitási díj különbözete, hiszen az új sz.ö-höz kétszer akkora sz.nyit. díj tartozik, mint amekkorát a nyitáskor kifizettél. Nem szükséges ilyenkor a lehető legnagyobb arányban (kb 50-50%-ban, tkp duplájára emelni a régit)) módosítani a szerződéses összeget, elég akkora sz.ö-t választani, amekkora összegre szükséged van. Természetesen ez is sz.nyit díj változással jár.

Meg módosítási díjjal. (2000.- Ft)


Ezeket a végelszámoláskor kell rendezni.


példaként:

321/20.000. módozat,

2.460.000.- Ft sz.ö.

1.329.504.- Ft teljes megtakarítás

1.130.496.- Ft lakáskölcsön

ha tovább fizeted, akkor 93 hónap múlva:

2.727.237.- a teljes megtakarítás

láthatod, hogy ez több, mint az eredeti sz. ö.

viszont ha ez kevés, akkor módosíthatsz

324/20.000.-re

5.260.000.- sz.

2.727.237.- teljes megtakarítás

2.532.763.- lakáskölcsön

Na, itt látható a számalnyitási díj különbözet

(tkp. az sz. ö. 1%-a)

Ha azonban nem kell az 5,2 mFt, megtehetd, hogy

324/15.000-re módosítod, akkor:

3.940.000.- szerz.összeg

2.045.445.- a teljes megtakarítás (de neked ennél többed van!)

1.894.555.- a lakáskölcsön

(de mivel a lakáskölcsön = sz.ö - telj.megtak)

számodra 3.940.000-2.727.237=1.212.763 Ft összegű

lakáskölcsönre nyílik lehetőség

Tudom, hogy neked 421-es módozatod van, ott egy kicsit mások a számok, de a lényege ugyanez... :)

2313. s.gabi
2010. nov. 16. 12:00

Sziasztok Nagycigi és Beregváros!


Köszönöm, hogy ennyit agyaltok a szerződésmódosításomon! :) :)

Ha jól gondolom,ha a megtakarítási összeget a második négy évben a felére csökkentem, akkor a végén, a kiutaláskor, ennek arányában csökkentett

(kamattal és állami támogatással növelt) megtakarítást vehetek csak fel.

Tehát, ha szeretném a 2.727.237.- forintot a nyolcadik év végén megkapni, akkor maradnom kell

a húszezres havi megtakarításnál, és be kell fizetnem a 28.000.- forint szerződési összeg különbözet 1%-ot.

Ha ez így van, akkor ezt, és a 2000.- forint módosítási díjat majd külön utaljam át a Fundamenta számlámra ?( Mert egyébként csoportos beszedéssel szedik le mindíg a havi megtakarítási összeget.)

Még egy kérdésem lenne, ha még bírjátok :) : ha 4 év múlva a még tanuló, de már nagykorú gyerkőcöm nevére veszünk egy lakást, az ö 421-es LTP-jének beépítésével, fel tudjuk-e venni a szerződés hitel részét is ?( pl.úgy, hogy kezesként megjelenünk )

Nagyon- nagyon köszönöm a válaszotokat!

2312. beregvaros (válaszként erre: 2310. - Nagycigi)
2010. nov. 16. 08:57

:) hát igen, kicsit "elírtunk" egymás mellett.


Szóval bocs, az este fáradt voltam már, és lehet én értettem valami rosszul. De most olvasva sem teljesen tiszta a Nagycigi által leírt történet.

Én arra gondoltam, hogy az nem működik, hogy senkinek nem szól az ügyfél és a 4 éves szerződését tovább fizeti (úgy hogy ez sehol nincs rögzítve) és majd 8 év után meg azt várja, hogy szabad felhasználású legyen.

S.Gabi!

Legegyszerűbben és legolcsóbban úgy tudod szabad felhasználásúvá tenni az aktuális szerződésedet, hogy a futamidőt növeled 8 évre, viszont a megtakarítás összegét csökkented a felére, így számottevően nem változik a SZÖ, vagyis nincs jelentős pluszbefizetés. Persze ha valami csekély eltérés van, azt rendezni kell, illetve a módosítási díjat kell kifizetni.

2311. bluyoo
2010. nov. 16. 07:40

Helló!

Lenne egy kérdésem:

Ha azonnali áthidaló kölcsönt igényelek második jelzálogingatlan bevonásával akkor arról az ingatlanról mikor kerül le a jelzálog?

A szerződés lejártakor mármint a megtakarítási időszak után?

2310. nagycigi (válaszként erre: 2309. - Beregvaros)
2010. nov. 15. 22:41

na, ezt jól kiegészítettük... :)



milyen verzió nem működik?


(folyt. holnap, jó éjt!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook