Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2489. nagycigi (válaszként erre: 2488. - E0a063fe2d)
2011. febr. 2. 20:16

2008. novembertől mostanáig kb. 2x(27x13.000.-)+(2xkamat) gyűlt össze a számláitokon. Összesen több mint 700.000.-

Az ltp szerződéses összege 3.120.000.- Ft. Ha ennek 10%-a már a számlátokon van (ott van!) és legalább két éve létezik (létezik!) akkor kérhettek Azonnali Áthidaló Kölcsönt, persze, a házra jelzálog kerül,természetesen a ház másik fele tulajdonosának beleegyezésével. (zálogkötelezettként) Alább már írtam, a ház értékének 70%-áig terhelhető jlz-vel, de egy helyről hiteltként csak kb. a forg. érték 55-60%-t kaphatjátok. A ház értékét értékbecslő állapítja meg.

A bővítés érdekében kért hitelhet építési engedélyre is szüksége van!

Mekkora összegből kívánjátok bővíteni? Mert akkor ahhoz kell igazítani a szerződéseiteket, mindkettőt, vagy csak az egyiket.

Azt javaslom, ha pl. elég 3 milla, akkor az egyik szerződést meg kell "osztani" csinálni belőle két négyévest havi tízezerrel, majd az eredetit visszaemelni nyolcévesre Ekkor az eredetin ott lesz az eddig összegyűlt pénzetek, elkéritek az ÁK-t, a másikon még nincs semmi, de még kb. hat évetek van arra, hogy oda is berakjatok havonta tízezret (jól fog jönni, ÁT-val együtt, hogy az előző ltp megtakarítási idejének lejártakor a lakáskölcsön szakaszban odaadjátok törlesztésként! - azonban kell még egy kedvezményezett a családból)

Így a havi teher alakulása: a három ltp havi megtakarítása: 3x10.000.- =30.000.- (2016.szept-ig)

Az ÁK kamata a megtakarítási idő hátralévő részében: (7,5%) 19.500.- (2016. dec-ig)

2017.januártól 121 hónapon keresztül havi 19.344.-

viszont a harmadik ltp-n összegyűlik kb. 68x13.000.- + kamatok

Persze, ezt csak akkor indítsd el, ha elég a három milla...és bírja a pénztárcátok a fenti havi terheket...

Számíts arra, hogy az ÁK-nál van folyósítási díj: az sz.ö 1,5%-a, fizetni kell a tulajdoni lapért és a jelzálog bejegyzésért...

2011. febr. 2. 11:26

Kedves Nagycigi!


Párommal kaptunk egy családi házat 25-25% tulajdonban,amely mindenképp bővítésre szorul. Ehhez a bővítéshez lenne szükségünk hitelre,mivel még mindketten a szüleinknél élünk...

Mindketten fizetünk Fundamentát, 10-10ezer Ft-al 2008 novembere óta (423-as módozat).

Milyen lehetőségek vannak a Fundamentán keresztül a mi esetünkben?


Válaszodat előre is köszönöm!

2487. nagycigi (válaszként erre: 2484. - Obscure)
2011. febr. 2. 10:42
privi üzi ment!
2486. nagycigi (válaszként erre: 2483. - Obscure)
2011. febr. 2. 10:18

:) rendben!

2011-tól érvényes díjtáblázatból:

Előtörlesztés, illetve végtörlesztés díja - a kölcsönszerződést követő harmadik évétől VAGY abban az esetben, ha az előtörlesztés összege meghaladja az eredeti

kölcsönösszeg felét és több mint egymillió Ft: 1% és max, 30.000.-

egymillió alatt díjtalan


ha most nekilátunk előkészíteni,kb. március végére jön a pénz.

2485. nagycigi (válaszként erre: 2482. - Obscure)
2011. febr. 2. 09:54

:))


Köszi!

2484. obscure (válaszként erre: 2478. - Nagycigi)
2011. febr. 2. 09:08
Jaj, a 2483 neked ment, csak elfelejtettem rányomni...
2483. obscure
2011. febr. 2. 09:07

Szia, lenne még egy kérdésem, és utána minden erőmet összeszedve bemegyek a helyi funda irodába...


tehát 12 milliós lakás 50%os tulajdorésze, 36 hónapja fizetett 3,220,000 szerződés. Ha megemelném 4,340,000-re, akkor jól számolom, hogy a következő költségek lennének:


a megnövelt megtakarítási időszak 31 hónapjára fizetnék 27,125+20,000-et, utána 3 hónapig 27,125öt, utána 88 hónapig 34,720-at.


Ehhez jönne még:

22,500 értékbecslés

6000 tulajdoni lap

4500 takanet

12,600 jelzálog bejegyzés

65,100 folyósítási díj

meg gondolom szerződés módosítási díj, ami 2000?


Vagy van még valami ezen felül?


Mennyi idő alatt realizálódik egy ilyen kölcsönügylet?


És ha az elkövetkező 10 évben lesz megtakarított pénzem, akkor tényleg ingyen előtörleszthetek? - ezt a fórumon olvastam, de eddig senki nem mondta...


Nagyon hálás vagyok, tényleg!

2482. obscure (válaszként erre: 2481. - FloretSilva)
2011. febr. 2. 08:51
Szia, bocs, hogy beleszólok, de hasonló cipőben járok, és már kiművelődtem :) tuti, hogy rövidebb, mint a banki hitel, mert a 3,22 millióra a megtakarítási időszak után a lakáskölcsönt 65 hónapra fizeted fix összegben, ami 5 év 5 hónap, tehát egészen biztosan kevesebb, még a hátralévő megtakarítás időszakkal együtt is, mint amennyi egy banki hitel futamideje lenne
2481. FloretSilva (válaszként erre: 2479. - Nagycigi)
2011. febr. 1. 21:58

Köszi az infókat!


Az jó hír, hogy a legmagasabb havi fizetnivaló sem lenne több mint 90.eFt.

Alapvetően igaz, hogy attól veszem, aki olcsóbban adja. Csak jó lenne ezt időben lebontva látni.

Vagyis AÁK esetén, még kb. 3,5 évig fizetnénk a 2x20.ezret és a 8,1% fix kamatot. Utána, a lakáskölcsön időszak meddig tart? Sima bankhoz képest hosszabb vagy rövidebb ideig?


Konkrét lakás még nincs, csak azt tudjuk, h körülbelől hol és mit engedhetünk meg magunknak. Mindenesetre kellene egy jó Fundamentás személyi bankár. Priviben tudsz küldeni elérhetőséget (akár sajátot, ha belefér az idődbe)?


Köszi szépen.

2480. beregvaros (válaszként erre: 2479. - Nagycigi)
2011. febr. 1. 20:50

:D

"...én azt mondom, a THM akkora, amekkorának én számítom ki."

ez nagyon tetszett, én is így szoktam mondani. Persze, más szempontból felháborítónak tartom, hogy mindenki úgy számolja ki ahogy neki jól esik, miközben a PSZÁF szigorúan szabályozza a kiszámítás módját.

2479. nagycigi (válaszként erre: 2475. - FloretSilva)
2011. febr. 1. 20:11

421... :) de értem!

Ha 11 mFt-ért veszitek a lakást, és van 5 mFt kp, akkor a a jlz terhelés, és a hitelezés szabályai szerint a hiányzó hat millát felvehetitek a Fundamentától, azonnali áthidaló kölcsönként.

Két megoldás van: egyik kisebb havi terhet jelent, de tovább tart, a másik rövidebb, de magasabb a havi fizetnivaló. (de ez is kevesebb, mint 90.eFt - összesen!)

Esetedben nem ajánlom a kombi hitelt.

Nem tudom, hogyan számolta ki, de én azt mondom, a THM akkora, amekkorának én számítom ki. Ezért az ügyfelemet inkább az érdekelje, összesen mennyiért vette meg a szükséges összeget. :)) bocs... Gondolom, Te is ott veszed meg, ahol olcsóbban megkapod...

a járulékos költségek pedig pillanatnyilag a Fundánál kissé alacsonyabbak, és végeredményben a kamatok is -ezzel együtt a végösszeg is!

Gondold el: a megtakarítási időszakban fizeted a havi betétet, és a teljes sz.ö-re 8,1% FIX! kamatot, aztán a "lakáskölcsön" időszakban a törlesztőrészletet, ami csak 3,9%

(gondolom azt tudod, hogy a szerz.összegetek kb 40%-a a saját befizetésből az állami támogatásból és a kamatokból áll, kb 60%-a pedig a lakáskölcsön.

Banknál "simán" az első félévben 7,49%, utána 8,74% és kamatperiódusonként változó (többnyire emelkedő)

A Funda hitelének előnye a kiszámíthatóság, és az alacsony kockázat...

szóval?

belevágunk?

megvan már a lakás? :))

2478. nagycigi (válaszként erre: 2477. - Obscure)
2011. febr. 1. 19:48

nekem is kezd tisztulni...:)


tehát tulajdonrészt vennél egy lakásból, ami 12 mFt, tehát - ha most nincs rajta jelzálog, és a tulajdonostárs belemegy a jlz bejegyzésébe - kaphasz rá akár 6 milliós hitelt is.

A tulajdonostárs így zálogkötelezettként fog szerepelni. Ha ő a társad, akkor kötelezően be kell vonni, adóstársként is.

Ha a megemelt szerződéses összegnek a 10%-a már a számládon van, akkor áthidaló kölcsönként megkapod, ha nincs, akkor azonnali áthidaló kölcsönt kapsz. Úgy emlékszem, korábban már írtam erről. ÁK kamat 7,5%; AÁK kamat 8,1% - a megtakarítási idő hátralévő részében, utána a 3,9% de már csak a lakáskölcsön-részre

2477. obscure (válaszként erre: 2471. - Nagycigi)
2011. febr. 1. 17:02

Szia,

rájöttem, hol a félreértés: a 3,57-en azt értem, hogy módosítom a szerződéses összeget 3,220,000-ről 3,570,000-re, vagy 4,340,000 -re. Tehát nem a módozatokon akarok változtatni...


CSak nem tudom, hogy megéri-e? nyilván ezeknek sokkal nagyobb a költsége. Erre esetleg még tudnál válaszolni (ja, és 6milliós tulajdonrészről van szó egy 12 milkás lakásból, tehát lehet, hogy a 4,34 millióst nem is adnák...)



Nagyon köszi!

2476. nagycigi (válaszként erre: 2474. - Rakember)
2011. febr. 1. 15:34

utolsó mondaton talán... vagy az elsőn...? nem is tudom... mindenesetre nem bántó szándékkal, ezért bocs, ha félreérthető volt...!


Szóval, ha nyolcmilla a lakás, és van 2,5 milla kp, akkor még 5,5 milla kell. Azonban a ha a hitelbiztosítási érték 80 %, a forg. értékre vetítve, és ennek 70-75%-át kapod hitelként,akkor

5 millánál kevesebbet kapsz.

2011. febr. 1. 15:29

Kedves Nagycigi,


Tavaly szeptemberben kötöttünk két 521-es módozatú szerződést (férjemmel mindketten 4 évre és 3.220.000 ft-ra szerződtünk).

Van 5 millió ft önerőnk és kb. 10,5 - 11 millió ft-os lakást szeretnénk venni még idén.


Ha jól tudom, két lehetőségünk van: az Azonnali Áthídaló Kölcsön vagy egy kombi hitel vmelyik banknál.

Ideális esetben nem szeretnénk 60.000 ft-nál több törlesztőrészletet fizetni (így akkor a Fundi befizetéssel 100.000 ft menne el a családi kasszából havonta).


Tudsz segíteni eldönteni, hogy melyik opció éri meg jobban? Fel tudnád vázolni mindkét konstrukciót? Illetve tudsz még másik lehetőségről is (a személyi bankár tavaly nagyon alacsony THM-es Fundamenta hitellel kecsegtetett: kb 3,5% THM, de gondolom ez csak humbukk volt)?


Arra is gondoltunk, hogy jobban járunk ha várunk még 4 évet amig lejár a Fundamenta szerződés és addig fizetjük továbbra is a lakbért (ez havi 68.000 ft).

Nehéz nekivágnunk a hitel elindításának, mert alapvetően nem szeretjük a kockázatot (ki igen?). Ezért is minden információert hálásak lennénk.


Köszi szépen a segítséget.

2474. rakember
2011. febr. 1. 15:04

Köszi a gyors választ :))

1. miért nevettél?? így fórumon keresztül nem tudom eldönteni, hogy csak nevettél vagy ironikusan nevettél.

2. ha jól számolom akkor a megtakarításunk fedezné a lakás (ha maradunk a 8M-esnél) 30%-át, sőt többet is, így a maradékra kellene a hitel.

Jól értem, hogy ha belevágok akkor ebből meg tudom venni a lakást??

Vagy adódhat még valamilyen technikai probléma??

2473. nagycigi (válaszként erre: 2472. - Rakember)
2011. febr. 1. 14:54

:))


1., IGEN, Azonnali Áthidaló Kölcsönnek hívják.

A megtakarítási idő alatt a vállalt megtakarítási összeg mellett a telj.szerződéses összegre számított kamatot (8,1%) is kell fizetni.

(a párodéra is, mert nem lesz meg a sima Áthidaló kölcsön feltétel: két év + szerz. összeg 10%-a a számlán. Ha megvan, akkor csak 7,5% a kamat)

2., korábban írtam a lakásvásárlások hitellel történő finanszírozásáról. (hitelként csak a lakás értékének bizonyos hányadát kaphatod meg.

A lakás értékének max 70%áig terhelhető jelzáloggal - hitelt azonban kb.58-70 % között kaphatsz)

3., minimálbér - de fontos, mekkora a törlesztőrészlet!

4., a megtakarítási idő végéig van idő a számlák beszerzésére

2472. rakember
2011. febr. 1. 14:23

Üdv!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Remélem Nagycigi tud választ adni kérdéseimre…Szóval:

1.Igaz az, hogy a frissen kötött fundamenta (pl. 20.000-es 8évre) szerződéses összege felvehető, szinte azonnal???

2.Ha mondjuk én kötök egy ilyet és felveszem a szerződéses összeget (kb. 6,5M) és a párom 3 éve fizetett 5000 Ft-s, 4 éves szerződését felemeljük 20ezresre és kitoljuk 8 évre és felvesszük azt is (kb. 4M), akkor egy 8M-es lakás megvételéhez milyen feltételekkel vághatunk neki???

3.Milyen igazolt jövedelmre lenne szükségünk külön-külön mindehhez?

4.Mivel a párom pénzéből maradna(kb. 2,5-3M), így annak a számlával való lefedésére mennyi időnk lenne??

Közben rájöttem, hogy ha az első kérdésemre a válasz nem, akkor a többi kérdésemnek már nincs is értelme. :)

Előre is köszönöm a választ.

2471. nagycigi (válaszként erre: 2470. - Obscure)
2011. febr. 1. 13:54

a négyessel kezdődőból nem tudsz hármassala kezdődőre váltani. 420-421-422-423 egy kategória, 1% betéti kamattal, 3,9% törlesztő kamattal.

A szerződéses összegen belül a lakáskölcsön 60%-os

A 320-321-322-323-324 módozatoknál 3% betéti kamat, 6% törl.kamat; az LK kb 50%-ot tesz ki.

Ha módosítani akarsz, akkor figyelembe kell venned, hogy a bank mekkora hányadot ad hitelként a lakásod árához...

2470. obscure (válaszként erre: 2469. - Nagycigi)
2011. febr. 1. 11:42

Wow, köszönöm szépen, hiszed, vagy nem, ilyen tájékoztatásra vártam a saját bankárunktól, de két személyes találkozás (!) után sem kaptam! Nagyon hálás vagyok. A 3,57 ill 4,34-en azt értem, ha változtatnám a szerződéses összeget, mert még azon is gondolkodom, hogy meghosszabított futamidővel nagyobb összeghez jussak, csak még nem tudom, hogy azt érdemes-e. Szerinted?


Nagyon nagyon hálás vagyok a segítségért!

2469. nagycigi (válaszként erre: 2468. - Obscure)
2011. jan. 31. 21:41

élettársadat is kötelezően be kell vonni, mint a házasársat: vagy bejelentett élettársi közösség kell, vagy a lakcímkártyán azonos címnek kell szerepelni.

Tudnod kell, hogy a lakás forgalmi értékének 70%-áig terhelhető jelzáloggal -> az összes felvett kölcsön nem lehet ennél több

de a bankok (és a Fundamenta is) speciális módon számítja, hogy egy ingatlan vásárlására mennyi kölcsönt ad. Általánosságban mondható, hogy a forg. érték 55-60%-át adják kölcsön.

Pl. Banktól a hitelbiztosítási érték 80-85%-át kaphatod. A hitelbiztosítási érték az az összeg, amennyiért a bank - bedőlés esetén - a legrövidebb időn belül értékesíteni tudja az ingatlant. Ez általában 80% - Ha ennek a 80%-át megkapod, az a forg.érték 64%-a:

10 milliós háznál a HBÉ= 8 mFt, a kapható kölcsön 6,4 mFt. Bizonyos feltételek megléte esetén elérhető akár a HBÉ 100%-a is,(ez 8 mFt lenne) ez viszont magasabb kamatokkal jár

A hiányzó összeget saját zsebből kell előteremteni (önerő!)

A Fundamenta más képlettel számol, de kb. ugyanerre az eredményre jut.

A példa szerinti banki hitelt kiegészítheted a Funda hitellel, de csak a forg.érték 70%-áig

(esetenként 80, bank függő!) Innen megint a saját zsebbe kell nyúlni...

A Funda pl. azt is nézi, hogy a hitelügyben szereplők bevételeinek és kiadásainak a különbsége – tekintettel az igényelt hitel törlesztő részletére – több legyen a mindenkori minimálbér összegénél (nettó 60990 FT)


Általánosságban az áthidaló kölcsönt két év után, és a szerz.összeg 10%-ának megléte után kapod. A Te esetedben pl. igényelheted. A megtakarítási idő hátralévő részében a havi megtakarításokkal együtt 7,5% kamatot kell fizetned a teljes szerz. összegre vetítve (3.220.000*0,075/12) 20.125.-

értékbecslés díja: 22.500.- Ft,

tulajdoni lap 6.000.- TAKARNET 4.500.- földhivatali jlz bejegyzés: 12.600.-

1,5 % folyósítási dij 48.300.-

Az 50.51.52. hónapban csak a kamat: 20.125.-

53. hónaptól a 118. hónapig 34.132.-

Édesanyád, mint közeli hozzátartozód átengedheti neked a lakáscélú felhasználás jogát, csak nyilatkoznia kell, hogy közeli hozzátartozók vagytok - nem szükségeszerű a szerz. módosítás (ami egyébként 2.000.- Ft lenne)


Nem tudom mire gondolsz a 3,57 ill 4,34-el?

2468. obscure
2011. jan. 31. 17:30

Kedves Nagycigi,


én is kérdeznék ismeretlenül, de csak azért, mert a mi szeb-ünk szerintem totál nincs képben, a fundás irodavezető nő a városunkban meg nem tud segíteni, folyton ehhez az inkompetens nőhöz küld. A kérdésem a következő: 421-es, 20e-es megtakarításom van, 49 hónapra, ebből 37 be van fizetve rendesen. A szerződést anyukám kötötte, nem én vagyok a kedvezményezett, de ezen lehet módosítani. Most vennénk lakást a párommal felesben, és én részben fundamentával szeretném megoldani a felét. a lakás 12millió, 50% tulajdonrésze lenne az enyém. Ha áthidaló kölcsönt szeretnék felvenni, akkor a 3,22 milliót mennyi időn belül, mennyi járulékos kölcsönnel és milyen feltételekkel adnák? Ha nincs házastársam, ki lesz az adóstárs? Mit lehetne tenni, ha ennél többre van szükségem (csak a másik kettőből, a 3,57-ből, ill a 4,34-ből választhatók?


Előre is köszi a segítséget!

2467. nagycigi (válaszként erre: 2466. - Christi-Anne)
2011. jan. 30. 14:43
hát persze... de itt is leírhatod, hátha másoknak is hasznos...
2011. jan. 30. 09:52

Sziasztok,


nagycigi, megengeded, hogy megkeresselek privátban a kérdéseimmel? Mielőtt felkeresek egy személyi bankárt, szeretnék tisztában lenni azzal, hogy egyáltalán érdemes-e... Köszönöm!:)

2465. nagycigi (válaszként erre: 2464. - Henike77)
2011. jan. 29. 17:20

Talán megoldható, de sok információra van szükségem...

Mekkora hitelt vettek fel, hány évre, és lakáshitel vagy szabadfelhasználású? mennyi most a törlesztő-részlet, van-e halasztott tőketörlesztés? Mióta létezik az LTP?

2464. henike77
2011. jan. 29. 17:02

szia nagycigi,

a barátnőmék szeretnék kiváltani az "elszabadult" svájci frankos hitelüket, amit még 2007. szeptemberében vettek fel. Nincs bekombizva. Van mellette egy 3-as módozatú fundamentájuk, 20.000,-/hó. Tudnál valamit ajánlani nekik,hogyan tudnák megoldni ezt a helyzetet

köszönöm szépen

2463. nagycigi (válaszként erre: 2462. - Bertalan26)
2011. jan. 26. 17:52

ez így rendben lenne, de a szöveges matekpéldát rosszul raktad össze... :)

van ugye, 1 milla kp a zsebedben...

9 milla a lakás, tehát kell még 8 milla.

A lakás 9x0,7=6,3 milla jelzáloggal terhelhető, de a Fundától a 321-es módozatnál 2x2.460.000=

4.920.000.- Ft-ot kapsz,ez belefrér, de kevés...

(8-4,92=3,08 milla még kellene)

421-es módozatnál 2x3.220.000=6.440.000.- forint jön, ami már több, mint a fenti határ, (tehát nem kapod meg)de még mindig kevés... (8-6,44=1,56 milla kellene...)

Olvastad a privit?

2011. jan. 26. 14:51

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod.

Látod ezért írtam a hízelgő szavakat:)

Kened vágod:)


Ha az értékbecslő 9.000.000Ft ra értékeli az ingatlan , annak 70 %-a 6.650.000.-Ft.

Ha Én a 6.650.000Ft hoz hozzáteszem a befizetett kb 1.300.000Ft om és még hozárakom a + 1.000.000kpt akkor már jóval több van mint 7.500.000Ft (lakás ára).

De lehet hogy valamit nem jól értettem :)

2461. nagycigi (válaszként erre: 2460. - Bertalan26)
2011. jan. 26. 13:17

Nehízelegj...! :))) kevés, amit én tudok...


Előszöris kiindulásként nem az az összeg számít, ami az adás-vételiben szerepel, hanem a Funda értékbecslő felmérése. (ez lehet több is, kevesebb is.)

Másodszor ennek az összegnek a 70%-áig terhelhető jelzáloggal az ingatlan, tehát max. ennyi hitelt kaphatsz összesen, akár egy, akár több helyről kérve.

A Funda számítása egy kicsit bonyolultabb ennél,

a lényege, hogy az a hitelösszeg, amit mi folyósítunk Nektek, beleférjen a fenti határba.

Nézzük mennyit kaphatsz:

ha 321-es módozatú a szerződésed, akkor a szerz. összeg 2.460.000.- Ft, két ilyenre kéritek, akkor az 4.920.000.- Ft (belefér)

Ha 421-es a módozat, akkor 3.220.000.- Ft a szerződéses összeg, ennek kétszerese 6.440.000.- tehát nem fér bele.

Ez utóbbinál azért reményt ad az előbb említett bonyolultabb (de mindkét módozatnál érvényes) számítás, ahol önerőként vesszük figyelembe a már eddig befizetett pénzeteket, és csak a maradék számít jelzálog-tehernek.

(valahogy így, hadd ne vigyem végig itt a számítási mechanizmust...)

Azonban a vételárhoz hiányzó összeget mindenképp "saját zsebből" kell fedeznetek...

és úgy látom, pillanatnyilag ez nehéz lesz...

Kicsit még gondolkodok valamilyen lehetséges megoldáson...! :)

2011. jan. 26. 09:47

Sziasztok!

Már nagyon régóta olvasom a fórumot,örülök hogy megalakult.

Nagycigi válaszait mindig csodálattal olvasom, mennyi mindent tudsz a fundamentáról:)


Sajnos a mi személyi bankárunk nem olyan tapasztalt.


Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne, ha tudnál segíteni.

Kinéztünk egy lakást 7.5 millió Ft ért.

Most kellene nekünk ez a lakás.


A lényeg 4 éves szerződésem van havi 20.000 Ft ot fizetek már kicsivel több mint 2 éve.

A barátnőmnek ugyanilyen szerződése van és ugyanannyi ideje fizeti mint én.

van kp ban 1.000.0000 Ft-unk valamint még egy kevés de az kell az illetékre meg ügyvédi költség stb.


A kérdésem csupán annyi hogy a befizetett kb.összesen (a két szerződés összesen) 1.300.000.-Ft unk az Önerőbe számít bele vagy nem?

Áthidaló kölcsönt szeretnénk felvenni mindeképpen.

Ön szerint hogyan valósitható meg hogy megtudjuk venni a lakást?


Köszönettel várom válaszát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook