Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2519. nagycigi (válaszként erre: 2517. - Sztolyka)
2011. febr. 9. 20:19

na, ezt igazán nem tudom... elvileg egy perc sincs, sziten a lehúzás nyugtázása után azonnal... de én már fizettem úgy kártyával, hogy tíz perc is eltelt...

Mondom, hívd az UCB callcenterét! :))

2518. nagycigi (válaszként erre: 2516. - Sofokles)
2011. febr. 9. 20:16

Az a baj a szöveges matekpéldákkal, hogyha ügyesen van megfogalmazva, akkor akár téves megoldások is látszólag jó megoldások.

Ismered a három utazó történetét?

Mindegy, elmondom. Három utazó betér egy fogadóba, megszállni éjszakára. Kérdik a fogadóst, mennyi az ára? 30 pénz, feleli az.

Kifizetik, alszanka, másnap útrakelnek.

A fogadósnak lekifurdalása van, hogy megvezette őket, mert igazásból csak 25 pénz az éjszaka ára, szalajtja az inas, ugyan, menne már az utzók után, vigye nekik az 5 pénzt... Fut az inas, és gondolkodik: Futok itt hiába, ráadásul nem is tudom elosztani köztük a pénzt. Csak 3 pénzt adok át, kettő az enyém marad, a futásomért. Oda is adja nekik egyenként az egy-egy pénzt.

Na, számoljunk: A három utas fizetett fejenként 9 pénzt: 3x9=27 pénz. 2 pénz az inasnál van: 27+2=29

Hol van a harmincadik pénz..?

H megfejted,megkapod a választ a kérdésedre... :))

2517. sztolyka (válaszként erre: 2508. - Sztolyka)
2011. febr. 9. 19:04
kézpénzfelvétel után mennyi idő múlva jön az SMS értesítés?
2516. Sofokles (válaszként erre: 2514. - Nagycigi)
2011. febr. 9. 11:06
Köszi Nagycigi. Az teljesen oké, hogy a bérlemény nem a sajátom, és benne van a rizikó, hogy emelnek, elküldenek, stb. De ha csupán azt nézem - és nem tudom, hogy ezt a részét jól gondoltam-e végig -, hogy ha bérlem a lakást, és fizetem a két fundát mellette, akkor lesz 5 millió megtakarításom, míg ha ugyanezzel a két fundával és AÁK-nel megveszem, akkor lesz 5 millióm a saját lakásomban, amit el kell adnom és kinyernem az 5 milliót belőle. Tehát az ötmillió önerőm a következő lakásomban mindegyiknél meg van, csak a fundás lakásvásárlás esetében ez havonta 22.000 forinttal drágábban, amit akár félre is tehetnék. Ráadásul ha Fundaával veszem a lakást, akkor a 8. év végén még ott marad a hitelem, amit fizetnem kell még 10 évig, amellett, hogy átköltözök a nagyobb lakásba, és arra is fizetek még hitelt. Ha bérlek, akkor tisztán van 5 millió önerőm a nagyobb lakásba, havonta 22 ezer forinttal kevesebbet fizetek a lakhatásért, és nincsen meglévő kölcsönöm, csak majd az lesz, amit a nagyobb laskára veszek föl. Ezt jól látom?
2515. dubadri (válaszként erre: 2511. - Nagycigi)
2011. febr. 9. 09:24

hát nem akarok hülyeséget írni,mert fejből nem igazán emlékszem a számokra,de ha minden igaz,akkor a szerződéses összegünk kb 3,5 Mft,a kölcsön lakás célra kellene.

Néhány hónappal ezelőtt egy Fundis számolt már nekünk törlesztőt,és akkor azt hiszem úgy jött ki,hogy ugye most havonta fizetünk 20000 ft-ot megtakarításként,és ha felvennénk a 3,5Mft-ot,akkor havonta 42000 ft-ot kellene fizetni. Ez az összeg jött ki kb fél éve!

Jók lehetnek kb. ezek a számok?

Illetve,ha kb fél éve jött ki a 42000 ft,akkor az mostanra elképzelhető,hogy valamennyivel kevesebb?

Januárban volt 3 éves a szerződésünk.

2514. nagycigi (válaszként erre: 2513. - Sofokles)
2011. febr. 9. 08:18

42.188.- :)


bank legnagyobb jóindulattal 7,49% (első félévben több, mint 100 eFt/hó) ill. 8,74% (második félévtől, kamatperiódusonkén változó többnyire emelkedő, az MNB alapkamathoz igazított = több, mint 110 eFt/hó) kamattal végül kb. 26,5 mFt-ért "veszed meg" a szükséges pénzt... Ha figyelembeveszed, hogy a Fundamentánál Te kapsz a pénzedre kamatot és ÁT-t (összesen 2x673.000.-)

akkor minimum ennyivel kevesebbe kerül... és, ha végigszámolod a fenti adatokkal, mibe kerül ez Neked, vedd figyelembe, hogy amit Te fizetsz be (2x95x20.000.- = 1.960.000.-) az nem a "hitel ára" hiszen visszakapod. A hitel ára a 8,1%-os kamat, és a 121 hónap alatt visszafizetendő 2x121x38.750.- Ft Ja, és nemhogy végig fix kamatozású a kölcsönöd, hanem (igaz, csak két lépcsőben,de ) csökkenő: 8,1% és 3,9%

Namármost: bérelt lakásban addig vagy, amíg a bérbeadó el nem küld... és addig 60.000.-/hó, amíg meg nem emeli... aztán egyik esetben a sajátodért fizetsz, a másik esetben valaki más zsebét dagasztod...

De igazad van, sokan gondolkodnak úgy, hogy dehogy bajlódnak hitellel, törlesztéssel, bérelnek egy jó lakást, élnek ott, amíg bírják fizetni, és ha nem, akkor mennek máshová...(vagy akkor, amikor elküldik) mentalitás kérdése...sajátomban vagy máséban érzem jobban magam, és ez mennyit ér meg nekem...

2513. Sofokles
2011. febr. 8. 22:42

Elsősorban Nagycigi, de mindenki. Számolgattam, javítsatok ki, hogy hol rontottam el.

Ha az én és apukám nevére kötünk két 8 év 2 hónapos szerződést, és havonta fizetünk 2x20.000 forintot, és azonnal fölveszem az AÁK-t hogy a teljes szerződéses összeghez hozzájussak, hogy lakást vásároljak, akkor az elkövetkezendő években az alábbi terhek hárulnak rám:

A megtakarítási időszakban 8 év 2 hónapon keresztül havi 2x20.000 forint megtakarítás + 2x41.188 forint az AÁK kamataiért. Ez havonta durván 125.000 forint. A kiutalási időszakban 3 hónapon keresztül havi durván 85.000 forint az AÁK kamataiért. A hiteltörlesztési időszakban 121 hónapon keresztül havi durván 80.000 forint a hitel törlesztéséért. Ezért lesz a végén 12,5 millió forintom.

Ha banknál csinálom ugyanezt, akkor 12,5 milliót adnak nekem ugyanilyen futamidőre, azaz 18 évre legnagyobb jóindulattal mondjuk 7%-os kamatra havonta havi 62.000 forintért durván. Gondolom itt elszámoltam valamit, mert itt kamatos kamat lehet, szóval itt mennyi az annyi?

A másik, hogy ha bérelek egy lakást havi 60.000 forintért és mellette fizetek két 8 év 2 hónapos Fundát, azaz 2x20.000 forintot, akkor ez havi 100.000 forintos kiadás mellett durván 5 millió forint megtakarítást jelent a megtakarítási időszak 8 évének végére (és 12,5 milliós teljes szerződéses összeget hiteligénylés esetén), amit önrészként bele tudok tolni egy nagyobb lakásba.

Ha ugyanezt a két Fundát fizetem és egyből fölveszem a teljes szerződéses összeget az AÁK-nel, akor havonta 2x20.000 + 2x41.188 forint, azaz havonta durván 122.000 forint kiadásom van azért, hogy legyen hol laknom. Ekkor a 8. év végére lesz durván 5 millió forintom belefizetve a jelenlegi lakásomba. Ha azt eladom, akkor ezt az 5 milliót kinyerem belőle és beforgatom a következő lakásomba önerőként.

Namost végeredményében (5 millió forint önerő) ugyanott vagyok mindkét esetben, csak ha bérlek egy lakást, akkor havonta 22.000 forinttal olcsóbban, amit akár meg is takaríthatok. Ezek szerint jobban megéri bérelni. Hol hibáztam?

2512. nagycigi
2011. febr. 8. 17:01

mindenkinek!


Korábban írtam a lakás jelzáloggal való terhelhetőségéről, ill. a forgalmi értékhez viszonyított hitel mértékéről.

Annyiban változott a Fundamentás hitelezés, hogy AÁK ill. ÁK esetén a kockázati összeget úgy számoljuk ki, hogy a folyósított összegből levonjuk az ltp-re eddig befizetett összeget.

SZámokkal: pl. amennyiben a lakás értéke 5 mFt, akkor 70%áig terhelhető (bárhonnan származó) hitelekkel, de egy hitel összege nem lehet több, mint a forg.érték kb. 56%-a Viszont, ha valaki rendelkezik egy 3.220.000.- Ft szerz.összegű ltp-vel, és ÁK-ként elkérné, alaphelyzetben nem kaja meg a hitelt, mert több mint a fenti százalék. Viszont, ha már több, mint két éve fizeti a megtakarítást, akkor a saját befizetései, és annak kamatai már több, mint 500.000.- forint, ezzel csökkentjük a 3,22 mFt-ot, marad 2,72 mFt, ami kevesebb,mint az ötmillió 56%-a, tehát megkapja a hitelt (persze, ez csak az egyik feltétel) A hiányzó összeget azonban önerőként kell előteremtenie...

2511. nagycigi (válaszként erre: 2505. - Dubadri)
2011. febr. 8. 16:51

Ha még táppénzen vagy, akkor a munkáltató jövedelemigazolása elegendő, (vagy három havi bankszámla-kivonat, általad aláírva); adóstársként amúgy is (kötelezően)be kell vonni házastársadat, de más személyt is elfogadunk adóstársnak.

Ha gyesen, vagy gyeden lennél, akkor elegendő az utolsó havi bankszámlakivonat, ahol látszik a támogatás beérkezése

A lényeg, hogy a törlesztőrészlet beleférjen a nettó minimál bérbe. Az adóstárs jövedelme jelentősen befolyásolja ezt az értéket! :)

Mekkora a szerződési összeged? és milyen célra kell az áthidaló kölcsön? Tudnod kell, hogy másfél millió forint felett jeltálogot kell bejegyezni a tulajdonodban lévő (vagy kerülő) ingatlanra

2510. nagycigi (válaszként erre: 2509. - Sztolyka)
2011. febr. 8. 12:28

Általában igen, minden hitelkártya így működik (pl. az Auchanvásárlói kártya is)

A napi felhasználható hitelkeret limitálva van, és adott (általában 1 havi) elszámoási időszak, amelyen belül használhatod a kártyát fizetésre, vagy pénzfelvételre, de az elszámolási időszak végén rövid időn belül vissza kell töltened a kivett összeget, különben nagyon magas kamatot számolnak fel.

Pl. ha a hónap elején és a végén használod, akkor a hónap végét követően mindkét "használatot" vissza kell fizetned, különben kamatozik.

Megteheted, hogy csak egy részét fizeted, de a maradék akkor is kamatozik!

Konkrétan a UCB tudja megmondani Neked a feltételeket...

2509. sztolyka (válaszként erre: 2507. - Nagycigi)
2011. febr. 8. 11:50
most szeretném használni nemsokára.csak a kódot beírom és már fizethetek is vele?bocs,de nem tudok semmit a hitelkártyákról,még nem volt soha.
2508. sztolyka (válaszként erre: 2507. - Nagycigi)
2011. febr. 8. 11:47

hogyan lehet vele fizetni vagy kézpénzt felvenni?

úgy tudom,hogy ha pl 100000ft-ot fizetek akkor 45 nap alatt ezt az összeget visszakell fizetni?

2507. nagycigi (válaszként erre: 2506. - Sztolyka)
2011. febr. 8. 11:46

kérdés?


:)

2506. sztolyka
2011. febr. 8. 11:34
unicredit-fundamenta hitelkártyája van itt valakinek?
2505. dubadri
2011. febr. 8. 10:56

Üdv.!

Lenne egy kérdésem hozzáértő emberhez! :)

Van egy 4év 11 hónapos ltp,amiből eltelt eddig 3 év.

Szeretnénk most az áthidaló kölcsönt igénybe venni.

Én január 3-tól táppénzen vagyok(az én nevemen van),mert kismama vagyok. Az lenne a kérdésem,hogy fog majd kelleni munkáltatói igazolás? Gondolom igen,de ilyen esetben elfogadják majd a hitelkérelmünket,vagy ez miatt akár el is utasíthatják?

Köszönöm a segítséget!

2011. febr. 7. 20:46

Kedves nagycigi!


Én is szeretnék egy kis segítséget kérni.

A férjemmel 2008. szeptemberében kötöttünk egy-egy 20.000 Ft-os, 4 éves ltp-t, amit 2010. decemberében, tanácsadó javaslatára meghosszabbítottunk 8 évesre, 423-as módozat. (A szerződésmódosításról kapott értesítőben a módosítás dátuma 2011. 01. 03. - nem tudom, hogy ez fontos-e esetleg a jogszabályi változások miatt.)Idén szeretnénk venni egy házat, de úgy hallottam, hogy most már nem számít önerőnek a ltp-ba eddig befizetett összeg (esetünkben összesen kb. 1,5 millió Ft). Te erről mit tudsz? 2008-ban még azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a futamidő lejárta előtt is alapozhatunk rá akár banki hitelt is. Összesen 7 millió Ft-ra lenne szükségünk, ha az eddig befizetett 1,5 MFt önerőnek számít, akkor csak 5,5 MFt-ra.

A ház, amit szeretnénk megvenni 8 MFt, a tulaj szerint 8,7 MFt-ra értékelték fel.

Hallottam a "kombi" lehetőségről is, de nem tudom, hogy jobban járnánk-e vele, mint az áthidaló kölcsönnel.

Ezen információk alapján mi a véleményed?


Előre is köszönöm a segítséged!



Üdv,

banitha

2503. lasnagy (válaszként erre: 2502. - Nagycigi)
2011. febr. 7. 11:47

:D

világos

2502. nagycigi (válaszként erre: 2500. - Nagycigi)
2011. febr. 7. 08:57

"mennyit és a ház most, de anakidején... "


helyesen:


"mennyit ÉR a ház most, de ANNAKIDEJÉN..."

2501. lasnagy
2011. febr. 7. 08:00

Köszönöm a választ!

További szép napot!

2500. nagycigi (válaszként erre: 2499. - Lasnagy)
2011. febr. 7. 07:41

Ne hosszabbítsd meg, csak fizesd tovább, így a módosítási díjat nem kell kifizetned, és a számlanyitási díj-különbözetet is csak a legvégén vonják le, a kamatokból, tehát nem most terhel...ha pedig annakidején kell a 6,25 mFt, akkor módosíts, de csak akkorára, amennyi pénzre szükségetek lesz. (ez mindkettőre igaz!)


Nem tudom, mennyit és a ház most, de anakidején értékbecslő értékeli, és annak alapján határozzák meg mennyi hitelt kaphatsz rá...

A két ltp-re max. 2x6,25 mFt-t kaphattok, de a vége felé, úgy módosítjátok, ahogy szükséges!

2499. lasnagy
2011. febr. 7. 05:22

Tisztelt nagycigi!

2 éve kötöttünk egy ltp-t (421), amit meghosszabbítunk majd max. futamidőre (mikor tehetjük ezt meg?). A napokban szeretnénk kötni egy újat, egyelőre ezt is 421-re mert most ennyi kp van. Mindkettő 20e forintos. Az első szerződést végig tervezzük rakni, de mivel 2017 májusban fizetjük az utolsó 20-at, ebből elvileg augusztus-szeptember körül lesz pénz, de mi júliusban költöznénk. A második szerződésre kb 6 év megtakarítás után, 2017 év elején szeretnénk ÁK-t felvenni, hogy időben költözhessünk. A szülöi házat vesszük meg, ami gyakorlatilag ér annyit, amennyit a két szerződésből kapunk és nem gond (nekünk)a két kölcsön közötti fél éves csúszás sem. Kérdésem a következő. A korábbi válaszokban olvastam, hogy az ingatlanok 70%-ára terhelhető jelzálog. Esetünkben a megtakarításokon felül fog még kelleni másik ingatlan is, vagy elég az előtakarékosság? Szerinted kivitelezhető amit leírtam? Te máshogy csinálnád?

Korábbi hitelfelvétel kizárva.


Köszönöm válaszod!

lasnagy

2498. nagycigi (válaszként erre: 2489. - Nagycigi)
2011. febr. 6. 13:21

"Az ltp szerződéses összege 3.120.000.- Ft. Ha ennek 10%-a már a számlátokon van (ott van!) és legalább két éve létezik (létezik!) akkor kérhettek Azonnali Áthidaló Kölcsönt..."


Na ez itt butaság, de nem zavaró, mert a levezetésből kitűnik, hogy nem AÁK-ról, hanem ÁK-ról van szó...

2497. nagycigi (válaszként erre: 2496. - Afruzsi)
2011. febr. 6. 13:17

nzd meg a bankok honlapját... vannak kalkulátorok, ahol/amivel kiszámíthatod, mennyi időre, milyen törlesztés mellett kaphatod a pénzt.

Azt ne veszítsd szem elől, hogy jelzálog mindenképp lesz... és ha már van a lakáson, akkor az értékének 70%-áig kaphatsz további kölcsönt...

piaci kamatozású lakáskölcsönnél az első félév 7,49% kamattal, később 8,74%, aminek esélye van a későbbiek során az emelkedésre, hiszen változó kamatozású a kölcsön...

A Funda AÁK kamata ugyan 8,1%, de végig ennyi marad a megtakarítási idő alatt, a lakáskölcsön szakaszban pedig 3,9% - és ez is fix

Ha hozzáveszed, hogy a 8,1%-os kamat mellett a vállalat befizetéseidre (mert azt is be kell fizetned) még kapsz 1% betéti kamatot, akkor - gondolom - nem kérdés, melyiket kell választani...

Korábbi válaszokban részletesebben leartam az AÁK-ÁK működését, nézd át azokat is, találsz számításokat is...

2496. afruzsi
2011. febr. 6. 09:53

Sziasztok!


Párommal két külön 420-as módozatú szerződést kötöttünk havi 20.000-20.000 Ft megtakarítással, amit 2010. június óta fizetünk.

Most szükségünk lenne kb. 4 millió forintra lakásfelújításra.

Azt szeretném megtudni, hogy tényleg jobban járunk-e, ha azonnali áthidaló kölcsönként felvennénk(mert gondolom még csak így lehetne) az egyikünk szerződéses összegét (4.340.000 Ft), vagy inkább egy banki hitelben gondolkodjunk(pl. egy szab fel. jelzálog-hitelben vagy valamilyen lakásfelújítási hitelben)?


Nagyon megköszönném, hogyha ezt valaki le tudná nekem vezetni.

Köszönöm

2495. nagycigi (válaszként erre: 2494. - MAdryen)
2011. febr. 6. 08:45

Jó az ajánlat...

de tudnod kell, hogy a két fő módozat közül választhatsz: az egyik (a 3-al kezdődő) szerződési összegén belül a lakáskölcsön aránya kb. 50%, a többi a saját befizetésed, az állami támogatás, és a kamat. Ez utóbbi 3%, a lakáskölcsön kamata 6%

Másikban (4-el kezdődő)a lakáskölcsön 60%, a betéti kamat 1%, az LK 3,9%

ha nem tudod, hogy mikor, mit, és mennyiért, legjobb, ha legrövidebbet választod, és akkor módosítod arra magasabb összegre, amikor már tudod, mennyi kell. (Tehát most 421 vagy 321)

És ha időközben megtalálod a lakást, akkor elkérheted azonnali áthidaló kölcsönként (8,1% kamat a megtakarítási idő alatt) vagy áthidaló kölcsönként (két megtakarítási év után, 7,5% kamatért)

Utolsó két mondatot nem egészen értem. Már megkaptátok valamilyen ltp-re az AÁK-t?

Vagy ez csak kérdés?

Az állami támogatás az ltp-nél mindig 30%, és minden hónapban befizetett megtakarításaidra vonatkozik. de max. 72.000.- Ft egy évben.

Teljesen mindegy, milyen lakáscélra (vásárlás, felújítás, korszerűsítés, bővítés) fordítod, a feltételek ugyanazok.

HA eelőre elkéred azt a pénzt, amit még be sem fizettél, amire még sem az állami támogatást, sem a kamatokat nem kaphattad meg, azért a pénz használatáért kamatot kell fizetned. Ha a szerz.kötés után két éven belül kell a pénz, a húszezren felül a szerz.összeg 8,1%-át, ha két év után, akkor 7,5%-át kell fizetned (lásd feljebb)

2494. MAdryen
2011. febr. 4. 18:25

Párommal szeretnénk 1-2 éven belül lakást (vagy kisebb házat venni), svájci frank alapú hitel kizárt! A Fundamenta 422-es módozatát ajánlották, mellyel 3.570.000 Ft-hoz juthatunk, havi 20.000 Ft-os megtakarítással. Mikor juthatunk hozzá a pénzhez? Ki kell várni az 59 hónapot vagy van lehetőség arra is, hogy előbb hozzájussunk a pénzhez?


A lakásfelújításhoz adott 2.000.000 Ft-hoz havi 20.000 megtakarítást kell fizetni, 4 éven belül bemutatni a számlát. Mekkora itt az állami támogatás és hogy juthatunk hozzá (automatikusan)?

2493. nagycigi (válaszként erre: 2492. - E0a063fe2d)
2011. febr. 3. 15:25

lehet, hogy szociálisan érzékeny volt... :) (Bocs!) és alulértékelte, nehogy túl sok illetéket kelljen fizetni, de sajnos annyira akkorsem mehetett az igazi érték alá, hogy most esélyetek legyen a kellő hitelt megkapni.

Van-e valaki a családban, aki bevállalná, hogy az ingatlanját a Ti kölcsönötök jelzáloga terhelje?

mert ez megoldást jelenthet...de nagyon nagy felelősséget is!

2011. febr. 3. 12:06
Akkor itt lesz a gond....a lakás értéke....amikor illetéket kellett fizetnünk a lakásra,akkor az értékbecslő csak 3 250 000 Ft-ra értékelte a lakást....
2491. nagycigi (válaszként erre: 2490. - E0a063fe2d)
2011. febr. 3. 09:24

Módosíthatjátok mindkét ltp-t magasabb szerződéses összegre akár egyformán, akár különbözően, mondjuk az egyik marad 4 éves, 3.220.000.- forinttal, a másiknak a megtakarítási idő növelésével mondjuk 5.620.000.- (ez havi 18.000.- befizetéssel jár) a kettő együtt már több, mint nyolc... :)

a havi terhet ki tudod már számolni a korábbiakból...


kombinált lakás-hitel felvétele akkor volt gazdaságos, amikor a kamattámogatott hitelt viszonylag olcsó devizában (aminek a kamata helyből kevesebb volt, mint a forinté, és még engedtek belőle) vehetted fel.

Most is meg lehet csinálni, forint-alapon, de ha kiszámolod, hogy az ltp megtakarítási ideje alatt a banknak csak a kamatot fizeteted

(első 6 hó: 7,49% utána 8,7%, ami a későbbiekben tovább emelkedhet) mellette a Fundának a betéteket, akkor meglátod, hogy a kölcsönként "megvett" pénz ára sokkal több, mint a Funda AÁK vagy ÁK esetén! (ahol a megtak. idő alatt a kamat fix 8,1% ill. 7,5%, a későbbi törlesztő kamat pedig fix 3,9%)


Az fontos, hogy a lakás értékébe, terhelhetőségébe beleférjen a kért összeg!

2490. e0a063fe2d (válaszként erre: 2489. - Nagycigi)
2011. febr. 3. 06:11

Köszönöm a bő tájékoztatás.

Építési tervet és engedélyt már 1,5évvel evelőtt megcsináltattuk,azzal már nincs gond.

Viszont,az 100%, hogy 3millió Ft nem elég....kb. 8millióra lesz majd szükségünk.

Ekkora összeg megoldható a Fundamentán keresztül?

És mi a helyzet a lakástakarékpénztárral kombinált hitellel pl. az Erste-nél? Nekünk anno ezt ajánlotta a személyi bankárunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook