Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2017. márc. 23. 11:05

Nem! Ez egy másik különösen fontos dolog!

Akárhová fordul kölcsönért/hitelért az adott pénzintézetet bízza meg az értékbecslés elvégzésével. Az MNB megszabta, hogy saját hitelnyújtó cég, saját dolgozója , hogy ne merülhessen fel a korrupció gyanúja nem végezheti el a munkát. Így csak és kizárólag független értékbecslővel lehet intézni a becslést.


Önök felkérik a pénzintézetet, ők megrendelik a feladatot(kb. 20-25 becslő cég közül), egy számunkra ismeretlen szakértő kijön, felbecsüli és a pénzintézetnek adja ki a dokumentumokat.


Ők megmondják mennyire becsülték, és ez alapján tudnak kölcsönt/hitelt kérni. Viszont általában a pénzintézetek más értékbecslését nem fogadják el, és a már náluk megkért becslés dokumentációját sem adják ki más pénzintézetnek, sem a megbízónak.


Szóval igen, oda kell fordulni ahol szeretné megigényelni az összeget.

7708. lindushek (válaszként erre: 7707. - 6c14741f0e)
2017. márc. 22. 20:59
Így minden érthető! nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat, különösképp azt, hogy az értékbecslést a foglaló befizetése előtt végeztessük el. Egy utolsó kérdés: az értékbecslő mindig a banktól (jelen esetben Fundától) jön? vagyis: ahol a hitelt tervezem kérelmezni, oda fordulok becslésért is?
7707. 6c14741f0e (válaszként erre: 7706. - Lindushek)
2017. márc. 22. 13:34

Igen, ahogy mondja! Értékbecslője válogatja ki hogyan becsüli, mint senki ők sem szeretnek az állásukkal játszani, de néztem már én is nagyot egy-egy becslésen, és volt rá példa többször is amikor felülvizsgálatot kértem. Én személy szerint szeretek biztosra menni.


Mindenféleképpen előbb szoktam az értékbecslést kérni , mint bármi foglalót adnának /előszerződést írnának a felek. Ez egy íratlan törvény!


Ahogy mondta, a 18 millióhoz pont elegendő az önerő, viszont ha kapnak egy 17 milliós becslést, akkor vagy kisegíti az embert a család, vagy tovább keresgél, és nem szeretünk pofont kapni.


Egyébként ha időben elindítják a megtakarításokat, az abban lévő pénz is önerőnek számít, illetve állami támogatás. Plusz minél régebben fut a megtakarítás annál előbb törlesztik be, így annyi hónapra való kamatot tudnak megspórolni.


Nem tudom mennyire fogalmaztam érthetően, de így a 14,4 milliónak ha nem volt eddig semmilyen lakásszámlájuk a Fundinál, abban az esetben 70 ezer Ft a kamata, ezt megtudják spórolni hónapról hónapra, csak azzal, hogy előbb elindítják. + az állami tám. /hó.

Sokat tud keresni az a havi 20 v 40 ezer Ft!

7706. lindushek (válaszként erre: 7705. - 6c14741f0e)
2017. márc. 22. 09:39
Nagyon köszönöm válaszát, kedves Richárd. Tehát tulajdonképpen, csak akkor lehet kevés a 20% önerőnk Budapesten, ha az értékbecslő kisebb összegre becsli a lakás árát, mint az aktuális, jól értem? Ami, ha jól tudom, azért nem egy gyakori dolog. 18 milliós lakásban gondolkodunk, 3,6 milliónk van, két 8 milliós megtakarítási számlanyítással szeretnénk megkérelmezni a fennmaradó összegre a hitelt.
7705. 6c14741f0e (válaszként erre: 7704. - Lindushek)
2017. márc. 22. 03:59

Szia, az önerő kérdése összetett dolog. Minden pénzintézet dolgozik egy úgynevezett hitelbiztosítási értékkel, amely helységenként más és más értéket ad. teszem azt pl. a kiemelt városokban ez az érték 80%. Ez azt jelenti, hogy itt a forgalmi érték 80%-ig kapsz maximum kölcsönt a kinézett ingatlanra. A maradék 20%-al rendelkezned kell, vagy megtakarításban vagy önerőben. Egyéb településeken 76-55% a hitelbiztosítási érték, így ott a fennmaradó összeggel kell rendelkezned.


A forgalmi értéket viszont az értékbecslő határozza meg. Így ha kinéztek egy ingatlant teszem azt 10 millióért Pesten, amihez alapesetben kapnátok 8 millió Ft kölcsönt, és rendelkeznétek a 20% önerővel, de az értékbecslő ezt 13 millió Ft-ra értékeli, ebben az esetben a 13 milliónak tudjátok felvenni rá a 80%-át, ami több is mint 10 millió, így megtudjátok venni pl. akár önerő nélkül is. - az ingatlan fennmaradó része nyújtja az önerőt.


Viszont ez vékony jég, és nem szeretünk az értékbecslőre hagyatkozni.

7704. lindushek
2017. márc. 21. 21:31
sziasztok! 20% önerővel rendelkezünk (többel nem sajnos, olcsobb lakast pedig nem talalunk). A kerdesem az lenne, hogy volt mar akitol tobb onerot kert a Fundamenta azonalli hitelhez? ha igen, mely esetekben van ilyen?
7703. saver
2017. márc. 20. 23:53
Köszönöm a válaszokat! Én is kicsit jobban átgondoltam, holnap ismét felhivom a csok-ot folyósító bankot mert lehet félreértettük egymást az ügyintézővel.
7702. Debrecen88 (válaszként erre: 7701. - 6c14741f0e)
2017. márc. 20. 18:07
Ezt azzal egészíteném ki,hogy letéti szerződést is a Fundamenta küldi ki, amit az ügyvédnek kell aláírni.
7701. 6c14741f0e (válaszként erre: 7696. - Saver)
2017. márc. 20. 17:57

Erősíteni tudom csak! Ígérvényt nem ad ki, kiküldik a szerződést, ezt elfogadja mindenki. Ők utalnak utoljára egyébként, emiatt sincs szüksége ígérvényre.

Minden körülmény között a CSOK-ot folyósítják legkésőbb.

Illetve letéti szerződést is kérnek a CSOK miatt bár ezt biztos megbeszéltétek.

7700. Debrecen88 (válaszként erre: 7699. - Saver)
2017. márc. 20. 16:53

Nem ad ki!

Mire kiadná elbírálja a hitelt és a szerződést küldi ki! A bankok ezt elfogadják minden esetben!!

7699. saver (válaszként erre: 7697. - Debrecen88)
2017. márc. 20. 16:30
Az "adásvételi elvárások" dokumentum alapján ad ki! Vagy viccből írták? Ma beszéltem a csokot folyósíto bankkal és ezt kérik
7698. saver (válaszként erre: 7697. - Debrecen88)
2017. márc. 20. 16:29
Az "adásvételi elvárások" dokumentum alapján ad ki! Vagy viccből írták?
7697. Debrecen88 (válaszként erre: 7696. - Saver)
2017. márc. 20. 16:25

Szia!


A Fundamenta hitelígérvényt nem ad ki!

Miután pozitív lett a bírálat és megkapod a szerződést, azt kell bevinned ahoz a hitelintézethez, akinél a CSOK-ot igényled! Elszokták fogadni!!

7696. saver
2017. márc. 20. 15:40
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata hogy a CSOK hoz szükséges hiteligérvényt mennyi idő alatt küldi meg a Funda? Köszi
7695. 6c14741f0e (válaszként erre: 7692. - Kiscsillag01)
2017. márc. 20. 01:31

Szia, ha a Fundamenta nem ad hitelt, akkor kb. a bankoknál majdnem semmi esélyünk nincs.


Itt könnyebben kapsz.


Fundamenta hátránya: majdnem minden esetben 2 jövedelemmel/szereplővel számol.


Viszont előnye, hogy elfogadja a nyugdíjast, a vállalkozót, a TGYÁS/GYED/GYES/CSED-el rendelkezőket.


Illetve a konstrukciók egy banki annuitásos törlesztés, és egy elejétől-végig fix Fundi kölcsön között ég és föld. Ahogy a visszafizetésben is jelentkezik.


A bankba bemegy az ember aláírja most a 3-4%-os ügyleti kamaton a kölcsönt, kap egy 3-12 havi bubort referencia kamatként, és ott áll a szakadék szélén ha elindul a gazdaság és felnyomják az alapkamatot. Ugyanott lesznk mint 2008-ban, csak most nem árfolyamkockázatról, hanem kamatkockázatról fogunk beszélni.


Ez pedig minden banki hitelest érint!

Érdemes körülnézni!

7694. 6c14741f0e (válaszként erre: 7690. - Bazs79)
2017. márc. 20. 01:26

áthidaló kölcsönnel is 2 lehetőség áll előttetek:


vagy jelzáloggal hozzátok el, vagy jelzálog nélkül. Bár én látatlanban is azt javasolom, ha nem szeretnétek nagyobb összeget, hogy jelzálog nélkül hozzátok el.


- 2 folyószámlakivonat.

- 1 tul.lap

- 1 példány az adásvételiből

- hitelkérelem, ebben tudok segíteni, hiszen szem. bankár nélkül nem is nagyon tudod megoldani.


Nem nagy durranás!

Lakáskölcsönt felvenni a banknál, mivel annuitásos törlesztés, nem nagyon tudod kimatekolni, mikor mennyi tartozás lesz benne. Hiszen kamatot fizetsz náluk előre javarészt.


Plusz amit most elengednek majd költségeket, azt amikor előtörlesztitek a Fundival a kölcsönt befogják hajtani rajtatok növelt összegeken.


1 hitelbírálati díj

1 értékbecslés

1 közjegyzői díj

ezek busás árak szoktak lenni.

+ előtörlesztési díj. 1-2%


Ez esetben inkább a Funditól hozd el az összeget.


1 tul.lap 6.250 Ft

1% folyósítási díj: összegtől függően kb. 20-25.000 Ft.

Ennyiből megvan az egész.

7693. saver (válaszként erre: 7692. - Kiscsillag01)
2017. márc. 19. 21:56

Szia. Mi is felkészültünk előre és a szamlavezeto banknal kértünk személyre szóló hitelajanlatot ha esetleg a Funda nem ad hitelt.

Adásvételi szerződést is módosítani kell akkor.

De végül pozitív lett a biralatunk, szóval részleteket nem tudok írni.

2017. márc. 19. 13:50
Ha esetleg a Fundamenta nem ad hitelt akkor mihez kezdjünk? Más banknál próbálkozzunk?Mert az előleg ki van fizetve,adás-vételi is megtörtént. Ami jó jel, hogy felértékelték a házat, többre mint amiben megegyeztünk az eladókkal.
7691. pvt.peter (válaszként erre: 7687. - 6c14741f0e)
2017. márc. 16. 21:47

Ez így elég gáz.

Az is, hogy 2017 -ben nincs hozzá eBanking szolgáltatás, és az is, hogy nincs infó arról, hogy mikortól fog újból élni ez a szolgáltatás.


Mindenesetre köszönöm az infót.

7690. bazs79
2017. márc. 15. 22:03

ha athidalo kolcsonnel vennenk ki akkor mibe kerulne az egesz dolog?


FundaRichard nem tudom nekem valaszoltal-e :D


szoval a lenyeg, hogy cska az allami tam kell plussz a penzunk, egyeb hitel nem kell.

gonolkoztam lakashitelt felvenni valami kisebb osszeggel ugy hogy kiutalasi honapra pont annyi maradjon a hitelbol amennyi a fundan...

2017. márc. 14. 01:00

Sziasztok! Legegyszerűbben, hogy ne is bontsátok fel, és ne is mondjatok le állami támogatásról, áthidaló kölcsönként tudjátok elhozni ezt az összeget, mivel 2 éves megvan a megtakarítás, így kamatkedvezmény is jár rá, az ehelyett megmaradt önerőből pedig egy kis tartalékot is tudtok képezni, az sem hátrány, vagy felújításra a saját pénzeteket használjátok majd fel. pl.



Kérdés, hogy lesz-e szükségetek lakáskölcsönre a vétel során!?


Összegek terén pedig 2* 900.000 Ft körülről beszélünk ha a tört évi állami támogatást is hozzászámoljuk. Hiszen még csak 3 évesek lesznek.

7688. bazs79
2017. márc. 13. 21:52

sziasztok!

kellene egy kis segitseg ! egy kicsit elcsuszott az idozites!

2014 majusaban kotottunk 2 52 honapos fundat. Lakasvasarlasban vagyunk, es sajnos hamarabb jott a lakasvsarlas mint az LTP lejarta!

na akkor most a nagy kerdes, hoyg hogyan szedhetjuk ki a penzt ugy h meglegyen az allami tamogatas is.

valoszinu oktoberben mar megkapjuk a alaskt...szoval nem hinnem hogy a konyhabutoros ceg az kitolna nekunk 2018ra a szamlakat..vagy hasonlo.

821es modozat minimum beifizetes elvileg de a maximumot fizetjuk. szoval 2x 1.3M ftrol beszelunk.

elore is koszonom a tippeket.

udv

b

2017. márc. 11. 16:19
Szia, eBankingról nincs hivatalos infónk belsősként sem sajnos.
7686. saver (válaszként erre: 7685. - Kiscsillag01)
2017. márc. 11. 15:52
Szia. 60 nap. A 'hitelkerel dokumentumai' nyomtatvány szerint.
2017. márc. 11. 13:37
Sziasztok, a fundamenta ingatlan értékbecslés mennyi ideig érvényes? Nem találtam infót ezzel kapcsolatban.
7684. pvt.peter
2017. márc. 10. 21:28

Sziasztok,


Fundamenta eBanking szolgáltatása vagy ezzel ekvivalens szolgáltatás mikor fog életbe lépni?

7683. niuka27 (válaszként erre: 7682. - Akta01)
2017. márc. 10. 20:59
Köszi szépen , felhívtam a központot és átutaltam
7682. akta01 (válaszként erre: 7681. - Niuka27)
2017. márc. 10. 10:06
Meg fogják próbálni még egyszer levonni, de te is átutalhatod egy spec. számlaszámra (fundamenta infóvonalon megmondják hova), és akkor tuti nem csúszol le a 15.-i határidőről (utána díjat számolnak fel a késésért).
7681. niuka27
2017. márc. 9. 20:56
Sziasztok. Tudnátok segíteni mi a teendő ha nem tudták levonni a hitelemet a számlámról? Tegnap vontak volna és ma jött fizetés. El tudom utalni valahogyan?
7680. fe80e17aca (válaszként erre: 7679. - Akta01)
2017. márc. 7. 12:18

Nekem "bütyök" volt a nevem...-csak azt szeretném ezzel kifejezni, hogy a tuskónak is van értéke, pláne akkor, ha azt eltüzeljük...


Tudod a fűtőértéke az sokkal nagyobb, mint a gallyaknak, avagy a gáznak...


:)


ui.-válaszolva: bárki lehet akármekkora tuskó még ingyen is, nem pedig csak a fizetésért.Ugye?

:D

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook