Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
7799. Berenik
2017. jún. 27. 14:42
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Március 17-én küldte el a referens a hitelkérelmünket, azóta 2x jött levél hiánypótlásra,amit postafordultával meg is küldtünk. Mennyi idő mire elbírálják a hitelt?
7798. NLDIA (válaszként erre: 7797. - 6c14741f0e)
2017. jún. 22. 06:05
Köszönöm a sok segítséget. :)
7797. 6c14741f0e (válaszként erre: 7795. - NLDIA)
2017. jún. 21. 23:48
Ezek közül mindent ellehet írni anyagárból. Nincs buta kérdés :)
7796. 6c14741f0e (válaszként erre: 7794. - NLDIA)
2017. jún. 21. 13:21

Kerestem leírást, de erről nincs külön, csak a dokumentumokat jegyezték fel, hogy miket kell beküldeni. Bár egy ingatlanhoz tatozó leírással egy lexikont meg lehetne tölteni : )


A festék, kilincs elfogadható biztosan!

7795. NLDIA (válaszként erre: 7793. - 6c14741f0e)
2017. jún. 21. 13:16
Még kiegészíteném, hogy mobilgarázs (lemezgatázs) belefér? Kerti faház? Sütögető, kőgrill? Elnézést a sok buta kérdésért.
7794. NLDIA (válaszként erre: 7793. - 6c14741f0e)
2017. jún. 21. 12:57

Oh de szuper, köszönöm a gyors választ.

Akkor a neven és az a cím ami megvan jelölve, ahová költjük a pénzt. Tehát a belső dolgok legyenek beépíthetők. Ezek esetleg valahol levannak írva?

Festék, kilincsek, ezek akkor mind mehetnek ugye?

7793. 6c14741f0e (válaszként erre: 7792. - NLDIA)
2017. jún. 21. 11:55

Szia, remélem tudok segíteni! : )


a számlán a Te vagy a kedvezményezett nevének kell szerepelni, attól függ kinek a nevére kértétek ki. Annak a címnek ahová papír szerint költitek.


Van egy Számlaösszesítő nevű doksi, ezt a [link] itt találod meg, erre kell felvezetni a számlákat (számlaszámokat), szerződésszámodat, pár adatodat.



A számlán pedig minden olyan dolog szerepelhet, ami egy ház értékét növeli, és egy költözés során nem tudod magaddal vinni.


Szerepelhet benne, anyagdíj, munkadíj, akár tereprendezés, fűmag is és minden bagatell dolog.


Műszaki cikkeknél fontos, hogy a számlára írják rá, hogy beépíthető, ilyen egy hűtő vagy mosógép is, de a kávéfőző már kiesik. Az ágy is jó ha ráírják ahol veszitek, hogy beépíthető. Ezekből csak ilyeneket fogadhatnak el.

Bár egy ágyat sem hagy ott senki a költözésnél, de a Fundamenta keze is kötött :) így tudja elfogadni csak.

7792. NLDIA
2017. jún. 21. 10:45

Sziasztok!

Látom itt van hozzáértő :)

Lenne egy-két kérdésem.

Számlákkal kell igazolni,hogy mire költünk, minek kell szerepelnie a számlán? Nevem, címem, adószámom?

A másik pedig, hogy pontosan mire lehet költeni? Berendezésekre? Kávéfőző, hűtő, ágy, szekrény... ezekkel nem vagyok annyira tisztában. Előre is köszönöm a segítséget.

2017. jún. 20. 12:35
FUNDAMENTA: Alap amelyre építhet.
7790. Alexandra34 (válaszként erre: 7789. - 6c14741f0e)
2017. jún. 20. 12:08

Köszönöm a gyors választ!

Elvileg minden rendben van, tegnap azt a felvilágosítást kaptam, hogy ma fogják lekérni az adatokat a Földhivataltól, hogy sikerült -e bejegyezni a jelzálogot, és akkor innentől indul az utalás.


Nagyon remélem, hogy hamarosan túl leszünk rajta! :)


Szép napot!

2017. jún. 20. 11:39

Kedves Alexandra!


Abszolút nem szoktak ráülni a 15 napra szerencsére, nem érdekük kivárni sem. Általában 1-4 napon belül utalnak ha minden feltétel teljesült(kölcsön esetében) Az ügyfélszolgálat teljesen más osztály, ők felvilágosítanak, hiányokat pótolnak, adatot módosítanak, kipostáznak, igényt rögzítenek, lehetőségeket vetnek fel, és válaszolnak a kérdéseinkre röviden, de érdemi dolgot nem áll módjukban tenni. Továbbíthatják a kérést, de úgy hiszem nem lesz jelentősége.


Annyit érdemes letisztázni velük, hogy biztosan teljesült-e minden kifizetési feltétel, nincs-e hiánypótlás kiküldés alatt, vagy már kiküldött.


Ha nincs akkor pár napon belül fizetnek. Magára a folyamatokra nincs ráhatásunk, még nekünk dolgozóknak sem. Mindenki csak a saját feladatkörét látja el egy ekkora cégnél, ami egy ilyen ügyletben kb. 20 terület.


Mire bejuttatnak egy levelet, és a megfelelő kezekbe jut, valószínű, hogy már ki is fizetik a pénzt.


Viszont ha ez valamiféle nyugalmat nyújt akkor írjanak természetesen!

2017. jún. 20. 07:06

Kedves Richárd!


Egy kérdéssel fordulok Önhöz. A lakástakarékpénztár meg szokta várni a 15 napos határidőt, tehát a 15. napon utalnak vagy akár már hamarabb is?

El lehet érni azzal valamit, ha minden nap felhívom az ügyfélszolgálatot az utalásig?

A 15 nappal kicsúsznék a kifizetés határidejéből. Nem szeretnék szerződést módosíttatni, sem kényelmetlen helyzetbe kerülni az eladók előtt, sajnos már így is elég régóta várnak a pénzükre. Ha írnék egy hivatalos kérvényt a lakástakaréknak a hitelügy számunkkal, akkor azzal el tudnám érni, hogy még -úgymond- időben utaljanak?


Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel,

Alexandra

2017. jún. 19. 14:16
Akinek segítségre lesz szüksége a jövőben, akár itt is, amennyiben egyenleggel, fizetéssel, lehetőségekkel, kölcsön feltételekkel való kérdése lenne, nyugodtan jelentkezzen nálam priviben!
2017. jún. 19. 14:14
Köszönöm! Neked is szintén!
7785. fe80e17aca (válaszként erre: 7784. - 6c14741f0e)
2017. jún. 19. 13:27

Kultiválom ezentúl a kérésedet ez ügyben...- ám, nehogy merjem zavarni a köreidet mondod TE s én mit válaszolhatok vajon erre...

-mondom én, hogy akárhol is, ugye?...

:)


Neked is kívánom, hogy legyen minden napod nagyon szép, csak arra vigyázz, hogy leégjél!


Angyalok kísérnek az utadon át, ám te meg szamárháton járod a lépcsőket?


Na, ezt sem igazán így gondolom: hiszem, hogy másképpen alakulhatnak akár a FUNDA dolgaink is.

:D


Ezért is: Jó Szerencsét! -kívánok...

7784. 6c14741f0e (válaszként erre: 7782. - Fe80e17aca)
2017. jún. 16. 13:22

Most kérlek meg, hogy mi ketten ne beszélgessünk tovább!

További szép napot!

7783. fe80e17aca (válaszként erre: 7778. - 6c14741f0e)
2017. jún. 15. 13:52

Nekem nem nőtt sem a közös költségünk, ám!-más meg nőtt, mondjuk úgy, hogy a 'telken' át?


csihuú...-mondja gőzös...

7782. fe80e17aca (válaszként erre: 7781. - 6c14741f0e)
2017. jún. 15. 11:24

Mindig fontos dolog az is, amiről írunk, vagy mondjuk úgy, hogy beszélgetünk is..


Nem mindegy, hogy milyen céllal fektetünk be pénzt, bármilyen bankba...-persze ígérnek sokszor fűt-fát, csakhogy ott landoljon az a PÉNZ...


S hidd el, fogalmam sincs arról, hogy vajon mire utalhattál vissza a kettőnk kapcsolata terén át? Nem ismerlek én, lehet, hogy TE meg igen?

:))


Csak egy jó tanács...-úgy segítsél másokon, hogy azok észre sem vegyék!

:DD

7781. 6c14741f0e (válaszként erre: 7780. - Fe80e17aca)
2017. jún. 8. 11:40

Egy fontos dolgot kihagytál a történetből, amit látom még mindig nem dolgoztál fel :)


Ha valaki segítséget kér tőlem, én csak attól kérem el az adószámát, ha olyan jellegű a kérése amit csak ott tudok megnézni. Még egyszer mondom, ha nem adja annak ellenére oda szívesen, hogy a cégnél a szerződésen már feltüntették, akkor nem adja oda, és a központtól kér segítséget, ebben az esetben nem tudok neki semmilyen segítséget nyújtani.



Egyébként ha segítségre szorulok, biztos lehetsz benne, hogy simán kiadom ezeket az adatokat is, kit érdekel és mit csinál vele, hogy mennyit keresek, vagy van-e feleségem gyerekem!? :D


Amivel már vissza lehet élni az az, ha eltulajdonítasz okmányokat, többet vagy esetleg hamisítod, és azzal mész el pénzt felvenni stb.

De ahhoz ott kell lenni a kártyáknak a kezedben, és 10 kamera fog rögzíteni, szóval.. ez olyan gyerekes ma már.


Régen a fénykép nélküli azonosítókkal egyszerűbb volt az ilyesmi, ma már szinte lehetetlen.


Engem senki adószáma nem érdekel itt, és nem fogok senkire privátban sem írkálni, hogy adja ide bármilyen okmányának az azonosítóját. Ha ő kér segítséget ő fog írni nekem, bár szerintem ez magától értetődő. Engem nem érdekel senki papírja vagy azonosítója!


Egyedül így tudom őt beazonosítani a rendszerben, így tudok segíteni, és szerintem most már lőjjük a témát, mert a semmiről beszélgetünk!

7780. fe80e17aca (válaszként erre: 7778. - 6c14741f0e)
2017. jún. 8. 11:19

Kedves Richárd...-hidd el engem is a jó szándék vezet mindenhol.


Ám, valahogy még sem kultiválom azokat a hozzászólásaidat bizonyos téren át, hogy adja meg a személyes adatait bármiféle körben is.


Privát lehet neki ebben az ügyben írni, ha a másik is úgy gondolja, hogy elérhető lesz neked...


Nem tudom, mit szólnál ahhoz, hogy most itt megkérdezem tőled,... hogy mennyit keresel a fundánál, hány éves vagy s feleséged- gyereked van-e...stb, ja azért kíváncsi vagyok a lakáscímedre is, hogy megtaláljalak...:)))

7779. 6c14741f0e (válaszként erre: 7777. - 4d0b637a98)
2017. jún. 7. 12:00
Az már kérdés, hogy a TB számodra kiírnak gyógyszert amivel kavarnak, de az egy más intézmény. Az adókártya másra szolgál.
7778. 6c14741f0e (válaszként erre: 7769. - Fe80e17aca)
2017. jún. 7. 11:59

Kedves Máska! Akkor legyünk őszinték! Merre gondolnád, hogy másfelé tapogatózzak? :)

A központos sem tud szerződésszámra rákeresni adóazonosító nélkül, én sem! Ennek ez a menete!



Engem senki adószáma NEM ÉRDEKEL az ég világon, attól kérem el, aki tőlem segítséget kér, hiszen nem tudok más úton ránézni a szerződésére, sem a központban utána kérdezni.


Ha fél valaki kiadni eme fontos, és ritka közokiratot, amit megjegyzem ,a köz adatkeresőből is kilehet kérni, ebben az esetben hívja a központot segítségért nyugodt szívvel!


Sem pénzt, sem más juttatást nem kapok azért, hogy ha valakinek itt segítek vagy segíteni próbálok, szabadidőm megy el nekem is vele, de úgy gondolom, ennyit igazán megtehetek.


A másik, hogy senkitől nem kértem, hogy írja ide be közösbe!


Kedves Violet (felteszem valami más cégnél ténykedsz és ezért jöttél ide barátkozni :) )


Neked is címzek egy kérdést! Vissza lehet élni csalárd módon az adószámmal! Kérlek okosíts ki minket! Az adószámon, adótartozást, és támogatásokat írnak jóvá, sok intézményben pedig egyszerű ügyféladat, és azonosítóként tartják nyilván.

Mihez kezdenék bárki adószámával??


Nyitok neki egy megtakarítást, amit fizetek helyette? :D


Kérlek próbálkozz olyan helyen, ahol nyitott kapukra találsz ezzel a sejtelmes rossz indulatoddal!


Mindenhol van rossz tapasztalat, bár az a teória, hogy egy társasházzal fel akarnak vetetni egy hitelt, ehhez sok szereplő kell


OTP, Közvetítő, közös képviselő, 2/3-os társasházi gyűlésen elért szavazat, és mindenki aláírása. Utána bírálat, teher, biztosítás megléte és csak ezután folyósítanak.


''Csalárd módon megy'' és ezt bárki észreveszi, onnantól nem jön létre semmi, de ennek már a közös képviselőnél el kell akadnia. Mivel magyarázná, hogy megnőtt a közös költség?? Ez 1000 sebből vérzik.

7777. 4d0b637a98 (válaszként erre: 7776. - Idhikai)
2017. jún. 6. 11:57
Ezek szerint ez már az adószámnál is így van (persze, el is felejtettem...mert a TB kártya alapján is már sok mindent látnak...és saját tapasztalatból mondom, hogy vissza is élnek, persze nem minden orvos, de vannak beteg vezetők is...
7776. Idhikai (válaszként erre: 7775. - Fe80e17aca)
2017. jún. 6. 11:26

... telefonálj nekik! Az adószámodat fogják kérni, és mindent csak utána... ugyanis ahhoz kapcsolódóan fogják látni a többi adatodat.

Fél évig voltam kapcsolatban velük... ezer telefont lebonyolítottam - nem jó kedvemben - és ez volt a sor. A nevemet azért tudták előbb, mert bemutatkoztam, amikor telefonáltam.

7775. fe80e17aca (válaszként erre: 7772. - Idhikai)
2017. jún. 6. 11:19

Dehogy...csak előbb az ügyintéző a nevemet kérdezze meg, meg a szerződésszámomat, ha kell az azonosításhoz...-na, meg azt is, hogy mi is problémám?

:))

7774. Idhikai
2017. jún. 6. 11:07
... mindezek mellett nagyon nem voltam megelégedve a fundamentával. Tuti, hogy 10 évet öregedtem a fél év alatt, amíg kapcsolatban voltam velük, de ez az impotens, és időnként jellemtelen ügyintézők miatt volt.
7773. Idhikai (válaszként erre: 7771. - 4d0b637a98)
2017. jún. 6. 11:04

Társas házban lakom... a külső szigetelés, ajtó, ablak cserék bizony ltp hitelből mentek. A részlet ránk eső részét beépítették a közös költségbe, decemberben járt le, így a közös költség visszament a normál összegre (ami persze szintén nem kevés).

Ha nem tudtuk volna ltp hitelből megoldani, az életben nem lett volna felújítva a társasház. Ennyi a története.

7772. Idhikai
2017. jún. 6. 11:02

... jajjj, ez annyira uncsi (akkor mifenének nézek ide még mindig?). Van funda szerződésetek? ... nos a telefonos érdeklődésre is először az adószámot kérik el, erre hívják be az ügyfél adatait és utána kérdezik a születési helyét és idejét és az anyja nevét.

Semmi varázslat nincs benn! ... és nagy valószínűséggel senki nem akarja befizetni senki helyett a fennálló adótartozását!

Unatkoztok a nagy nyári melegben, vagy mi van?

2017. jún. 6. 10:49

Saját példámból: itt a társasházban, ahol lakom, egy hazug csalárd beruházási terv alapján a lakókkal OTP LTP keretében hitelt akartak felvetetni.


Nagyon vigyázni kell, mert elkérték a lakók adószámát és visszaélhetnek vele. Kérek mindenkit, nagyon legyen óvatos. És 10-20 évre csak az kötelezze el magát fizetésre, aki valóban tudja vállalni, felmérte előtte a saját fizetési kockázatait.

2017. jún. 6. 10:46

Nagyon megkérek mindenkit, akit Fundamenta Richárd itt kínoz!


Senki ne adja oda az adószámát idegennek. Nagyon veszélyes dolog, vissza lehet élni vele, a NAV is komoly problémákkal néz szembe.


A Fundamenta épületében kell megkötni a szerződést, oda bemenni, mert bárki kiadhatja magát Fundamenta ügynöknek.


SENKINEK NE ADJA KI SENKI A NAV azonosítószámát,

csak akkor, ha meggyőződött róla, hogy tudja, valóban azzal áll szemben, akivel, mert VISSZAÉLÉSEK SOROZATA megy ezen a téren.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook