Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
7859. drien81
2017. aug. 20. 20:07

Szia Richárd,

Én már a számlák visszaküldése fázisában vagyok a most felhasznált fundámmal, kérdésem az lenne, hogy a hiteles tulajdoni lapot a Funda is le tudja- e kérni? Ha igen, ennek mi a menete? (Gondolom a díjját nekem kell állni, de hogyan fizetem ezt ki, illetve hogyan kérjem ezt az utat?) Előre is köszönöm a válaszod.

7858. Adelaine (válaszként erre: 7857. - 6c14741f0e)
2017. aug. 20. 18:55
Szia, szeretnènk hàzat venni. De nem akarunk mèg 2 èvet vàrni, mire lejàr a fundink. Igy arra gondoltunk hogy ezt felbontjuk, mellè felvesszük a Csokot, és hitelt vmelyik banktól. Mert sajnos amit a fundinàl kiszàmoltak nekünk egy 13 milliós hàzra, havi törlesztőt nem tudnànk fizetni.
7857. 6c14741f0e (válaszként erre: 7855. - Adelaine)
2017. aug. 19. 22:43

Kedves Adelaine! Amit egyedül bukik az ügyfél ha felbont egy megtakarítást az a számlanyitási díj. Minden befizetést az utolsó centig visszakapja, plusz betéti kamatot is kap rá(ez termelné ki 4 év alatt a számlanyitási díjat kb.



Felhasználástól függően kérdezném, hogy mire fordítjátok a pénzt?


Ha nem életbevágó, hogy kivegyétek, azt is javasolnám, hogy hagyjátok bent és 4. évet elérve az eddig befizetett összeg után állami támogatást tudtok igénybe venni ugyanúgy.


Ha fel szeretnétek használni, 2 évest elérve a Fundamenta felajánl Áthidaló kölcsön kamatkedvezményt is, illetve pont most jelentettek be további kamatkedvezményt is.


Feltudtok venni fedezetmentesen is kölcsönt pl.


Ha tudok segíteni, nyugodtan írjatok privátban!

7856. Léha (válaszként erre: 7853. - 6c14741f0e)
2017. aug. 19. 22:25
Köszönöm Richárd a választ. Remélem én is, hogy nem lesz gond.
7855. Adelaine
2017. aug. 19. 19:42
Sziasztok, mi van akkor ha a 4 èves fundi szerződèst felbontom? Ami jelenleg 2 ève van fizetve. Havi 2*20 ezer ftot fizetünk. Ilyen esetben mennyit bukunk? Hogy zajlik ez az egèsz?
2017. aug. 18. 11:26
Jó hír! Kamatkedvezmények a Fundamentánál! 0,3 -0,5 -0,8%-os kamatkedvezmények!
2017. aug. 18. 11:24

Ebből nem lesz gond!1-2 hónapig a felszólítgatás is megy. Küldj be egy utólagos hitelintézeti igazolást, ahol látszik, hogy erre a számlaszámra törlesztett be a Fundi, ezt küld vissza nekik és ennyi.


Ha vég törlesztettél, akkor bekérhetik a földhivatali törlési engedélyt is.

7852. Léha (válaszként erre: 7851. - 6c14741f0e)
2017. aug. 17. 22:53
Arra amire kellett, betörlesztettem a hitelembe. Csak elnéztem, hogy nem 1 hónap, hanem 30 nap a határidő...így 1 napot késtem. Tudom, ne hagyjuk az utolsó pillanatra.. :)
2017. aug. 17. 13:05
Kedves Léha! Attól függ mire használtad fel papíron, a határidők elég rugalmasak egyébként!
7850. Léha
2017. aug. 17. 01:12

Sziasztok


Törvény : Ha a lakás-előtakarékoskodó vagy a kedvezményezett felvette az állami támogatást, de a kormányrendeletben meghatározott időn belül nem igazolja a támogatással növelt betétösszeg lakáscélú felhasználását, illetve az utólagos ellenőrzés során nem tudja azt bizonyítani, vagy az utólagos ellenőrzés egyéb okból jogosulatlan igénybevételt állapít meg, vissza kell fizetnie a kapott állami támogatást a felvétel napjáig jóváírt betéti kamattal, valamint a felvétel napjától a visszafizetés napjáig, vagy amennyiben az állami adóhatóság lakás-takarékpénztár általi megkereséséig nem került sor a visszafizetésre, akkor a megkeresésig számított időszakra jutó mindenkori jegybanki alapkamattal növelt összegben a központi költségvetésnek. Ha a lakás-előtakarékoskodó vagy a kedvezményezett a lakás-előtakarékossági szerződés alapján felvett összeg csak egy részének lakáscélú felhasználását igazolja, visszafizetési kötelezettsége a nem igazolt összeggel arányos.


Én túlléptem egy nappal a 30 napos határidőt, de a felhasználás lakáscélú volt. Most elvesztettem az állami támogatást és vissza kell fizetnem azt, vagy a késedelem nem jár visszafizetéssel, ha a lakáscélú felhasználást igazolom.

2017. aug. 15. 13:10

Kedves Ancsa!


Elkérem privátban az elérhetőségedet és segítek amiben tudok! Mivel sok a kérdés nem kezdenék itt üzenőfalon tanácsot adni!


Nevet, telefonszámot adj nekem privát üziben!

7848. ancsa983
2017. aug. 15. 05:49

sziasztok! mivel nincs időnk most erre, itt kérdeznék!

helyzet: é2 éve fizetjük (határidőre) a fundamentát, én 5000, párom 10000 forinttal. tudtuk h lehet emelni, ezért csak ennyivel kezdtük. most nincs előttem a szerződés, de 8 vagy 10 évet választottunk, de az biztos h 2 millió az én, 4 millió az ő szerződéses összege. jelenleg az ő bruttó fizuja kb 220000 forint, és mellé még a fizetésével együtt ő kapja a gyedet ami nettó 125000 forint. nekem nincs keresetem, fizetés nélküli szabin vagyok a gyed alatt, itthon a gyerkőccel. kérdés: milyen lehetőségek vannak hitelfelvételre iylen esetben? Debrecen és környékbeli(10 km) házakat nézve, mi az összeg amit max kaphatunk, milyen körülbelüli törlesztővel? elég e a megvett ház fedezetnek?bármi info jól jönne, pusztán tájékozódásképp!

2017. aug. 12. 13:01

ez nem így működik! Legalábbis nem így számítják, viszont elkerülném amibe beleszoktak esni az emberek sajnos.


Pár száz Forintot fog felszámolni késedelmi kamatként. Hiszen csak a törlesztőnek a késedelmi kamatáról beszélünk.


Ha beutalja még is, be is kell szólni, hogy a pót beszedést állítsák le, mert ha külön nem állítják le elindítja a rendszer a megadott időben, hiszen az csak annyit rögzít , hogy sikerült-e leszednie- e vagy nem. Az idő közbeni utalásokat nem rögzíti.


Természetesen ez is opció! Be is lehet külön utalni, de mindent egyeztessen le a központtal ebben az esetben!

7846. 26ca082ee5 (válaszként erre: 7845. - 6c14741f0e)
2017. aug. 12. 10:45
A pótbeszedésnél viszont van késedelmi díj felszámítás, 2000 ft per hitelügylet, ha jól tudom....
7845. 6c14741f0e (válaszként erre: 7844. - Beleczki)
2017. aug. 10. 20:01

Szia, van pót beszedés igen! 18-20.-a körül.


Betudod törleszteni a saját hiteledbe minden további nélkül, sőt többen így csökkentik a visszafizetendő kamatot, és végtörlesztenek a megtakarításokkal, ezzel még több állami támogatást bevonva.


Viszont kérdéses , hogy milyen szakaszban van a hiteled, (tudom, hogy most indult) de nem tudom melyik termék. Van amikor ingyenes az elő/végtörlesztés, viszont Áthidaló/ vagy Azonnalinál nem biztos, hogy most érdemes betörleszteni. Ehhez viszont tudnom kellene a részleteket!

7844. beleczki
2017. aug. 10. 17:39

Sziasztok,


Tegnapi nap vonta volna le a fundamenta az aktuális hitel törlesztőrészletet, de nem volt elegendő összeg a számlán. Mi a teendő ilyenkor? Meg fogják próbálni újra?

Másik kérdésem lenne, hogy egy másik, a családban lejáro szerződést be tudok e törleszteni a saját hitelembe úgy, hogy az állami támogatást is meg kapom? Tehát jár e vagy sem az állami támogatás ilyen esetben?

Köszönöm a segítséget

7843. 6c14741f0e (válaszként erre: 7841. - Bettu11)
2017. aug. 9. 23:28

Szia, természetesen eltudtok hozni, amennyiben minden elvárásnak megfeleltek, jövedelem, ingatlanterhelési szempontból, de ahogy a kolléga is írta, pontos választ csak pontos infók alapján tudunk adni!


Ha tudok segíteni, privátban írj, ha csak elméleti volt a kérdés, akkor elméleti válaszokkal tudunk szolgálni :)

7842. indasik (válaszként erre: 7841. - Bettu11)
2017. aug. 9. 21:27
Egy adószámra max 8 millió forint lehet. Kell még egy szerződés, na meg persze még egy csomó más feltételnek meg kell felelni. (Meg kell nézni a jövedelmeket, ingatlan értéke....). Mi a férjemmel 9-et vettünk fel felújításra és mivel az ingatlan kisebb értékű volt egy másik ingatlant is be kellett vonni. Szóval sokminden megoldható csak tudni kell a részleteket, hogy mit szeretnél.
7841. Bettu11
2017. aug. 9. 19:57

Sziasztok!

Kb 1,5 éve fizetem a fundamentát, először 10e Ft-al, majd 20e Ft-ra módosítotuk a szerződést. (4 éves) Kérdésem az lenne, hogy van-e esély arra, hogy 10m Ft-ot vagy a fölött kapjak hitelt? Válaszokat előre is köszönöm!

7840. 6c14741f0e (válaszként erre: 7839. - Bszzsu)
2017. aug. 9. 11:33

Szia, igen kifizetési feltétel, hogy bejegyezzék a jelzálogot, hiszen ebből lehetne probléma. Kifizeti a kölcsönt, és valami csoda folytán 1-2 nap alatt elintéznek egy adásvételt, láttunk már ilyenre példát.


Ebbe ma már nem mennek bele a pénzintézetek.

Határidő úgy szól, hogy minden kifizetési feltétel teljesülése után 15 napon belül folyósítanak, ez általában 1-3 nap szokott lenni.


Több mint valószínű, hogy mire a választ olvasod, már a pénz is meg lesz akkor.


(ha csak nincs hiánypótlásuk, amiről az ügyintézőjük kap levelet először) - hívják fel a központot, hogy mikor lesz a kifizetés, illetve van-e hiánypótlás!

7839. bszzsu
2017. aug. 9. 09:33

Sziasztok!

Érdeklődnék egy ismerősömnek.

Eladtak egy lakást és a vevő meg még nem tudott fizetni mert ő is eladott egy ingatlant de az ő vevője fundamenta hitelből fizet, 90 napos határidő lejárt pénzt még nem kapta meg de a fundamenta a jelzálogjogot már bejegyezte. Lehet ilyen????

Mennyi idő alatt folyósít???

Ismerősöm hitelt fizetne vissza a banknak, de igy már kétszer vissza kellett mondania.

7838. 6c14741f0e (válaszként erre: 7837. - Napocskaszemű)
2017. aug. 6. 21:56
Szia, ha felárral kéritek, akkor kb. 3-4 hét.
2017. aug. 6. 21:29

Sziasztok!

Most járt le a családban egy fundamenta. Azt, tudjuk ha nem várnak 3 hónapot az utalásra, hanem az azonnali felvételt kérik, ami 3% levonást von maga után az mennyi idő míg átutalják? Mik a tapasztalataitok? Köszönjük!

7836. 6c14741f0e (válaszként erre: 7834. - Bszzsu)
2017. aug. 3. 13:21

Az egész szerződéses összeg előre is felvehető,akár több szerződésen is(lakásszámlánként 8 millió Ft-ig, 5-öt lehet egybevonni) a különbség annyi, hogy minél bentebb vagy egy szerződéssel annál olcsóbb kamaton kapsz lakáskölcsönt. 2 évnél van egy ugrás, ott az egész szerződéses összegre, egész 8 millióig jogosultak vagyunk kamatkedvezményre, 4 év után pedig egy fix összegű kölcsönre 3,9%-os kamaton.


A kamatok fixek szerződés aláírása után nem változhatnak! - így kiszámítható és szerethető

7835. indasik (válaszként erre: 7834. - Bszzsu)
2017. aug. 3. 12:15
Igen. Akár rögtön is. Ezért van azonnali áthidaló kölcsön, 2 év után meg áthidaló,kedvezőbb kamattal.
7834. bszzsu (válaszként erre: 7833. - Indasik)
2017. aug. 3. 11:46

Most már értem.

És ha valaki már két éve fizeti felveheti a szerződéses összeget?

7833. indasik (válaszként erre: 7832. - Bszzsu)
2017. aug. 3. 11:24
Igen, az állami támogatást azért kapod. Egyéb esetben csak a saját pénzed és a kamat jár. De én nem hagynám bent az állami támogatást. Ha nem akarod arra költeni akkor se...
7832. bszzsu (válaszként erre: 7831. - Indasik)
2017. aug. 3. 11:08
Akkor is kell igazolás ha csak a hitel nélküli összeget kérem???
7831. indasik (válaszként erre: 7830. - Bszzsu)
2017. aug. 3. 10:59
Szia. Igen jár, csak igazolni kell a ingatlant célt. Vétel vagy számlák.
7830. bszzsu
2017. aug. 3. 09:31

Sziasztok!

Kérdésem lenne.

Ha a fundamenta szerződés lejar, de a hitelt nem szeretném akkor állami támogatás jár? Kamatot?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook