Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
7889. Firpo (válaszként erre: 7887. - Adri185)
2017. okt. 1. 22:57
Nem tiszta mire gondolsz,de alap esetben semmilyen különbség nincs a fundától vs kereskedelmi banktól igényelt hitelek között,ha a támogatások érvényesítésének bármelyikéről is legyen szó.
7888. Firpo (válaszként erre: 7886. - Indasik)
2017. okt. 1. 22:54

Most sem lenne jó.

Az építési engedélynek (e-naplónak) a tulajdonos(ok)nak a nevére kell szólnia.

Ez csak formai követelmény,egy 2 oldalú nyilatkozattal kiváltható/elfogadható.

(2 tanús nyilatkozat,miszerint mindkét fél hozzájárul a változtatásokhoz.)

Persze az elején döcögősebben ment,mert szinte hetente változtattak a szabályokon.

Mára "beállt" a rendszer. ;)

7887. Adri185
2017. szept. 28. 10:33
Sziasztok! Esetleg azt tudja valaki, hogy az 1 millios állami támogatást fundás hitel esetén is lehet e majd igényelni?
7886. indasik (válaszként erre: 7885. - Firpo)
2017. szept. 27. 07:32
Mi még eléggé az elején kértük, ahogy bevezették, még a bankok de nagyon voltak tisztába, mit hogy is kellene. Az otp-be első lendülettel visszadobták (szó szerint) az építési engedélyt, hogy ez már nem jó, mert csak a férjem nevére szól. Mondtam, hogy ez bővítés, a fél ház az enyém és mivel jogerős az építési engedély nyilván beleegyeztem. Azt mondták nem jó. Takszövnél is elsőre azt mondták, de ott is elmondtam az érveim. Mondta utána néz és kiderült bővítenél így is jó. Azóta persze változathatott a helyzet, belejöttek. Na meg lehet hogy csak az ügyintézővel volt a baj.
7885. Firpo (válaszként erre: 7883. - Indasik)
2017. szept. 27. 01:27

Nekem (és az ismerőseimnek) pont fordított a tapasztalás. (Legalábbis Bp.-en és környékén.)

Mint írtam a Tak.Szöv., Erste néha vergődik,K&H semmiképp nem csinálja meg.

OTP-vel soha nem volt gond,Fhb-vel is ritkán,fiók függő.

7884. Firpo (válaszként erre: 7882. - Docika88)
2017. szept. 27. 01:20

Kedves docika88!


A K&H-val van gond,ami partner intézmény,de mégis.

Kissebb tak.szöv.-ök még nyűgösek,meg az Erste néha.

OTP,FHB gond nélkül megcsinálja.

7883. indasik (válaszként erre: 7880. - Docika88)
2017. szept. 22. 15:02
A csok-nál, az államnak nem kell az első hely. Nekem a Takarékszövetkezet nem akarta ezt elfogadni, mert a Funda már rajta volt. Azt mondta kérjek az államtól igazolást, hogy jó nekik a 2. Hely. Államkincstár azt mondta nem állít ki igazolást arról ami a törvényben van. Forduljak panasszal a takszöv ellen. Elmondtam nekik. Megváltoztatták a belső szabályzatukat és bejegyezték 2. helyre. Így leírva egyszerűnek tűnik, akkor azért volt utána járás, de lényeg, hogy a törvényben nincs megszabva az első hely, így akárhonnan veszed fel muszáj 2. Helyre is bejegyeztetniük. Amúgy nálunk ettől függetlenül is sokkal rugalmasabb volt a takszöv, mint az OTP.
7882. docika88
2017. szept. 22. 14:27

A fundát már igényeltük, fizetjük is a törlesztőt talán május óta.

Így is akkor a bank megy első helyre, és a fundamenta nem bánja, hogy második lesz ?

Ahogy megvan az adott %, hogy átrakhassuk az épülő házra a jelzálogot, a fundásat is átrakatjuk rá.


2 gyerekre kérjük majd, nem akarunk 10+10 millát bevállalni. Hajj, pedig hogy el lehetne költeni azt is :/


Valakitől talán az FHB-t hallottam, hogy segítőkészebbek, mint az OTP pl. De akkor majd körbejárom a bankokat.

7881. 6c14741f0e (válaszként erre: 7880. - Docika88)
2017. szept. 22. 12:00
Szia, CSOK előre fog terhelni, nekünk független a CSOK, elfogadjuk. Csak a támogatás részt kéritek ki gondolom.
7880. docika88
2017. szept. 22. 11:15

Sziasztok. Lehet, hogy már volt ilyen kérdés, Csokkal kapcsolatban lenne.

Építkezés közben vagyunk, előtte már fizettük a megtakarítást, majd felvettük az áthidaló kölcsönt,egy másik ingatlant megterhelve vele, 6.400.000.-et, de szeretnénk mellé igényelni CSOK-ot is.

Jelenleg ott tartunk, hogy idén tető kerül rá, és nyílászárók. Egy év múlva kérnénk lakhatásit kb.


Melyik bank az, ahol elfogadják a Fundamenta jelzálog bejegyzését első helyen, és megadják a CSOK-ot?


4 hónapos terhes vagyok és még egy babát vállalnánk.

7879. Firpo (válaszként erre: 7874. - 3aa914ed63)
2017. szept. 19. 23:35

Ha on-line nyit valaki fundát,ügynök nélkül,akkor is ugyanannyi a díj,hiába nincs ügynök jutaéka...

Szóval ez szintén csúsztatás. ;)

Egyszerű a képlet;

-azért olcsóbb a többi (ami tény) nyitáskor,mert kevesebb,drágább lesz majd a hozamuk,szolgáltatásuk (ami megint tény).

A szokásos bankos-biztosítós módi,miszerint olcsóbbnak/kedvezőbbnek tüntetem fel a konkurenciánál,aztán bevasalom többszörösen az "elengedett" díjakat. ;)

2017. szept. 18. 18:58

Tízszeresére növelt betéti kamat: 10%



Szeptember 19-től új akciót hirdet a Fundamenta-Lakáskassza. Az akció keretében 1 százalék helyett 10 százalék betéti kamatot kap minden új Lakásszámlát nyitó Ügyfél!

2017. szept. 18. 11:20

Egyébként abban igaza volt, hogy aki azt vadássza, hogy hol mennyit nem kell eleinte fizetni, azok számára nem jó választás a Fundamenta! Amennyiben ez gondot okoz, keressenek akciót, ingyen nyitást!

(de csak és kizárólag abban az esetben ha nem szeretnének hozzá tartozó kölcsönt felvenni a következő 1-6 évben.) Fundamenta a lakáskölcsönei miatt vált ennyire közkedvelté és elsővé a hitelkihelyezésekben az elmúlt években!


Mindenki szereti ha kiszámítható a kölcsöne, nincs benne változó, így nincsenek álmatlan éjszakái, egy-egy kamatperiódus lejárta előtti időkben.



Az ingyen nyitás pedig egy becsalás csak az LTP-kre, de aki gondolkodik átlátja előbb, vagy sajnos utóbb, amikor beterhelik a nyitási díjat ha nem tesz eleget a 8-10 feltétel akár egyikének is.


Utána esik gondolkodóba:


Nyitok Fundinál megtakarítást, végigfizetem a megtakarítást, és visszakapom a nyitási díjat betéti kamat formájában.

Azaz nyitási díj betéti kamattal kijöttem nullára, így nem került különösebb költségembe a termék.



Máshol nyitom díjkedvezménnyel, 10-15 ezerért vagy ingyen. Elengedik akár a díjat, de nincs betéti kamat sem. Az évek alatt ha kimarad egy részlet, nem arra használom fel amire a hirdetményben leírták, váltok kedvezményezettet, szerződőt, amit az esetek 60-70%-ában eleve kell a felhasználáskor, beterhelik az LTP egyenlegéből azt a 25-50-70.000-es díjat,(amiért egyébként ingyen nyitottam) és akkor jön a matekolás. Levonták utólag a díjat is, a saját pénzemből, betéti kamatot kaptam 3.000 Ft-ot. Most akkor mivel jártam és hogyan!?


Mindenki nézze ezeket a hirdetményeket át a többi cégnél! Nekem nem számít ki hol nyit megtakarítást, de legalább járjon jól vele ha már flre szeretne tenni, és ne hagyja magát ennyire könnyen becsapni!



Erzsébet utalványban visszaadják a nyitásom díját?? Ingyen még soha nem adtak semmit!


A másik dolog, hogy ha kölcsönért megy oda az ember és kifizet teszem azt 3 millióval több kamatot, akkor nagy labdát rugott a 20-as Erzsébet utalvánnyal : )

2017. szept. 15. 18:30

Hát ő maga írja le, hogy miket kell teljesíteni egy megtakarításhoz, hogy díjkedvezménnyel nyissuk meg. : )

Ugyanezt mondtam én is!


Az ÁSZF szerint pedig ha valaki kisebb összeggel szerződik és nagyobb összeggel fizeti, mint rendkívüli befizetéseket visszafordíthatják és állami támogatás nélkül is hagyhatják, amire többször is láttam már példát, ez idén került bele.


Azáltal ha nem egy Fundist kérdezünk meg, hanem 4 szolgáltatót, azzal nem a cég saját ügyintézőit/ügynökeit fogjuk megkérdezni? - ellentmondás.



Hitelt nem tud felvenni ha nem emeli hozzá a szerződéses összegét, senki.



''Hitel piaci alapon jobb, nyilvános thm-ek hozzáférhetők. Igen, a végig fix kamatozású IS jobb.''

Itt vajon mire gondolt a költő?


Egy piaci hitel jobb lenne mint egy végig fix!?

- a jelenlegi rövid kamatperiódusú konstrukciókkal végigszámolva biztosan, de ezt majd 15-20 év múlva mondhatjuk meg, ha addig nem mozdul az alapkamat.


Egy OTP végig fixe, milliókkal jön ki mint egy Fundis bármilyen konstrukció.


Persze, hogy lehurrogom a hülyeséget! Ez egy alátámaszthatatlan baromság! Senki nem mondhatja meg mi fog történni 20 év alatt. Ezt csinálták 2003-2009 között is megetették az emberekkel a bankok, hogy nagyot nem mozdulhat a Frank... mozdult.


Ide írni valamit arc nélkül, felelősség nélkül az az undorító!


(betéti termékekre EBKM-et kell figyelembe venni, nem THM-et) - jó hogy nem TKM-et írtál :D pénzügyes csodabogár.


A portfólióhoz nem vettek fel? - ha még is olvasnád!

7875. 3aa914ed63 (válaszként erre: 7870. - 6c14741f0e)
2017. szept. 15. 10:52

NEM. Az az undorító, ahogy köpködsz más cégeket, a konkurrenciát.


Kedves Mindenki!


Számos cég kínál nyitási díjkedvezményeket, a 4 éves szerződek meg mindenütt ugyanolyanok, CSAK A THM SZÁMÍT NEKTEK! 3 év 9 hónaptól 5 évig jók vagytok, bármely cégnél.


ÉS A LÉNYEG:

HA VESZTEK HUNGARY CARDOT, FUNDAMENTÁS LAKÁSKASSZÁT TUDTOK KÖTNI, DE A NYITÁSI DÍJ TÍZEZERREL ALACSONYABB, HA RAJTUK KERESZTÜL KÖTITEK.


OTP: számos nyitási díj nélküli konstrukciójuk van, vagy csökkentett díjjal köthető.


AEGON: az öt éves ingyen nyitható, ha van náluk biztosításod vagy nyugdíjszámlád, részletek a honlapon.


Ha a BANKMONITORON keresztül kötitek a szerződést, a nyitási díjat időről-időre visszaadják Erzsébetutalványban.


TÁJÉKOZÓDJATOK! És ne úgy, hogy egy cég ügynökét kérdezitek meg. Kérdezzétek meg mindet!


De a legjobb, ha összehasonlítjátok az ajánlatokat, melyek elérhetők mindenki számára a neten.


Amit ügynök hoz, az neki jó. Amit magadnak intézel, az meg neked.


Szívesen.

7874. 3aa914ed63 (válaszként erre: 7870. - 6c14741f0e)
2017. szept. 15. 10:46

Ha kis összeggel nyitod, majd a legnagyobbal fizeted, akkor is megkapod az államitól a max. támogatást. Ugyanis ez joghézag.


Az itteni ügynök le fog hurrogni, de tény. A nyitási díj az ügynökök jutaléka, ezért fog ezerrel támadni. Csak mondom.


10 lakáskasszán vagyunk túl: 5-5 négy évesen, mind így volt nyitva. Igen, az ügynökök felhívtak, hogy emeljem meg az emelt befizetések miatt az összeget, azaz módosítsak szerződést, hogy beszedjék a magasabb nyitási díjat, de mondtam, hogy nem. Ennyi. A konstrukcióban egyedül az állami támogatás jó, az meg nyitási díj független, az a befizetett összegeken múlik.


Jöttek ilyenekkel, hogy nem lesz kapcsolattartóm a cégnél, meg minden, de nekem az nem kellett. Online szerződtem, rendben fizettük, majd 4 év múlva felvettük a pénzünket. Hitel piaci alapon jobb, nyilvános thm-ek hozzáférhetők. Igen, a végig fix kamatozású IS jobb.


Minél hosszabb a futamidő, annál kevesebb hasznot hoz a befizetőknek, de annál nagyobb hasznot a nyitási díjak növekedése miatt az ügynöknek.


Akit tényadatok érdekelnek: www.kiszamolo.hu

Aki bedől az ügynöknek, az fizessen neki alkalmanként 32 ezret potyára vagy kössön hosszabb időre és fizessen neki még többet.


NEKEM nem ért meg 5X32 ezer forintot ez. Ha ti ehhez elég gazdagok vagytok: hajrá.


Lehet támadni, Ügynök. Nem válaszolok, nem olvasom. Amit leírtam: nyilvánosan hozzáférhető tények.


Ne aggódj! Elég hülye van, akinek megér 32 ezret vagy még többet az, hogy nem tud 4 oldalt értelmezni vagy kamatot számolni. Nyugodtan lehetsz továbbra is a hülyeség vámszedője.

2017. szept. 4. 16:56

Fundamenta megtakarításokkal, lakáskölcsönökkel kapcsolatban, nálam tudtok kérdezni! Szívesen segítek, viszont ne rettenjen vissza senki egy telefonbeszélgetéstől, sokkal könnyebb dolgunk van, illetve kollektívebb megoldást tudok javasolni ha több információ birtokában tudunk beszélgetni!


Számítást, megoldást, ötletet tudok adni szívesen, illetve ügyintézésben is segítek!

7872. 6c14741f0e (válaszként erre: 7871. - Berta02)
2017. szept. 3. 03:43
1922 Bp. Fundamenta-Lakáskassza Zrt.
7871. berta02
2017. szept. 2. 22:04
sziasztok, a szerződést, amit alá kellett írnunk (hitelszerződés) milyen címre kell küldeni?
7870. 6c14741f0e (válaszként erre: 7869. - Szevam)
2017. szept. 2. 14:46

Szia, leírom először a nyitási összegeket, hogy képbe kerülj vele. Az egész teljesen arányos, a nyitási díjak tekintetében.


Egy havi 10-es 4 éves 16.100 Ft

Egy havi 20-as 4 éves 32.200 Ft


Egy havi 10-es 8 éves 32.200 Ft

Egy havi 20-as 8 éves 64.400 Ft



Ha először kicsivel indítod majd emeled, akkor pedig részarányosan jutsz el ugyanide, nem tudod kicselezni a rendszert, mindig elkérik a arányos összegre emelés értékét.


Pl. ha két évig 10-el fizeted, és utána 20-al, értelemszerűen, nem fizetsz számlanyitásra 32-öt, mert félidőig kevesebbel fizetted, majd magasabbal. Úgy gondolom így korrekt.



A Fundamenta egyébként rátapintottál, mert a kölcsöntermékeitől Fundamenta, abban verhetetlen most már az új kamatcsökkentéssel talán minden idők legjobb és legolcsóbb fix terméke.


Mint megtakarítás, pár 10.000 Ft a különbség a javára, bár nincs ingyenes, vagy nyitási akció, de nincs HŰSÉG SEM! - ezt érdemes leszögezni.


Megveszed a terméket, és utána Te rendelkezel vele, nem cseszeget senki, nincs felszólítás, utólagos beterhelés, végrehajtó stb.



A hitelrészéről pedig annyit érdemes tudni, hogy amióta bejött az országba, a ''Lakáskölcsön'' nevű termékét azóta 3,9%-os kamaton adja, amire ráugrottak az LTP szolgáltatók, de náluk mozog ez a kamat a szerződés aláírásáig. Pl. az OTP kiírja, hogy most (mondok egy példát 6%) ez a kamat bemész, hogy lejárt a 6 áves megtakarításod, és szeretnéd igénybe venni ezt a 6%-os fix lakáskölcsön részt, mire mondják, hogy rendben van, de nem 6% lesz hanem mondjuk 11%.


:O mitől? - ja, mert amikor nyitotta a kedves ügyfél, az akkori kamatszint alapján kap lakáskölcsönt, nem aszerint amit ők most kiírtak az üvegfelületre. Amiket most kiírnak azok majd legkorábban 4 év múlva vehetők fel ennyivel.


'' Kamat:


Az ügyleti kamat mértéke a teljes futamidő alatt fix, mértékét az ügyfél lakáselőtakarékossági szerződése megkötésének időpontjában hatályos OTP Lakástakarék Zrt. Általános Szerződési Feltételei melléklete tartalmazza.''


Az OTP egy hirdetményháborút folytat az oldalán, hányok ha felmegyek, volt amikor 3 hirdetmény egymásra hivatkozva adta meg, hogy a nyitási kedvezmények mivel járnak. Bocsánat, de undorító az egész.


Sőt nem is akarnak hitelezni a Lakástakarék pénztári részről, mert az összes ügyfelüket a ker. banki részre küldik a változós kamatozású hiteleikre, mert onnan majd többet kaszálnak! Ők csak LTP-t szeretnek nyitni, mert azon van nekik pénz. Fix hitelekkel nem foglalkozik az OTP, ezt kimondhatjuk!


Bevezették a FIX 20-ast 9%-os kamattal :D -csak azért, hogy legyen.


Igaz, hogy az UniCredit akik a bankok egyik legdrágábbja, is 7-7,5%-on adja ugyanezt a terméket.


Nálunk pedig 5,4% majd 3,9% ugyanez a termék, szóval ők nem akarnak ezzel versenyezni. Ők kaszálni szeretnek!


Itt ha van egy 4 éve4sed akkor követőként eltudod hozni 4,7% majd 3,9%-al. Ilyen olcsó fix termék nincs másik most a piacon jelenleg, még a Fair kölcsönök közül sem.



[link]


Ezen a képen láthatod, hogy az OTP a lakástakarék pénztári részen, nem szándékozik lépni, magasan tartja ott a kamatokat, hogy ne onnan próbáljanak meg felvenni az ügyfelek kölcsönt.



Van előnye is az OTP-nek viszont, minimális értékkel rendelkező ingatlant is elfogad fedezetnek egyediben, 5 millió alattit pl. (de ez megint a változó kamatozású ker. banki részen)


Minden pénzintézetnek megvan a maga előnye, hátránya. Fundinál nem szeretik az ügyfelek a két szereplős kölcsönfelvételt, bár könnyített is rajta egyúttal a Fundi. Legalább egy szereplő legyen 65 év alatt, és keressen legalább mindenkori minimálbérnek megfelelő nettó jövedelmet, a másik szereplőt tekintve nincsenek szinte megkötések sem. A belső szabályzat megköveteli a két szereplőt. - viszont nincs megkötve, hogy rokoni lehet csak, mint a bankok 90%-nál.


Bár késedelmes, és nem fizetett hitelek aránya is csak 0,3% míg egy banknál 14-17% amit legtöbb esetben az egyedüli adósok tesznek ki nagy arányban. De a bank mindig házat akart venni :)


Ha tudok segíteni benne, nyugodtan keress fel privátban! Ahogy tudok válaszolok!

7869. Szevam
2017. szept. 2. 10:15

Sziasztok!


Mi a véleményetek a Fundamentáról? Néztem, hogy OTP-nél is van hasonló esetleg ?jobbnak tűnő? ajánlat ( [link] Van olyan aki esetleg kipróbálta már mind a kettőt? Minden érv és ellenérv érdekelne mind kettőre :)


Másik kérdésem, hogy mi van akkor ha alacsonyabb nyitási összeggel indítok Fundamentánál, majd később emelek a havi befizetett díjon. Hogyan alakulnak ennek hatására a költségek? Válaszotokat előre is köszönöm :)

7868. pvt.peter (válaszként erre: 7867. - Pvt.peter)
2017. szept. 1. 10:32

tárgytalan, megtaláltam:

[link]

7867. pvt.peter
2017. szept. 1. 10:23

Sziasztok,


Fundamenta eBanking szolgáltatása vagy ezzel ekvivalens online felület mikor fog életbe lépni?

7866. nagyv (válaszként erre: 7865. - 6c14741f0e)
2017. aug. 31. 17:11
köszönöm a gyors reakciót :)
7865. 6c14741f0e (válaszként erre: 7864. - Nagyv)
2017. aug. 31. 15:03
ez nem jelent problémát, nem a Fundamentának tart 3 hónapig kifizetni, hanem jogszabály írja elő ezt az időt, mi is unatkozunk közben hidd el : ) - nem hosszabbítja!
7864. nagyv
2017. aug. 31. 12:05

Sziasztok


ha elindult a 3 hónapos kiutalási időszak, de hiányt kellett pótolni (új tulajdoni lapot kellett beküldeni) akkor az halasztja a kifizetés dátumát vagy az marad a beadástól számítot ~ 90 nap?


köszönöm

7863. 6c14741f0e (válaszként erre: 7862. - Dd9dec5381)
2017. aug. 30. 13:01
Szia, egy néven lehet bármennyi, csak külön adószámon kell hogy fussanak és persze legyenek közeli hozzátartozóid. (a kedvezményezetteknek kell másoknak lenni)
7862. dd9dec5381 (válaszként erre: 7860. - 6c14741f0e)
2017. aug. 30. 09:58

Szia,


Egy kis segitseget kernek:

Lehet mostansag egy szemelynek tobb Lakaskasszat nyitnia sajat nevre?

Egykoron mintha lehetett volna...


Koszi a segitseget!

7861. Adelaine (válaszként erre: 7857. - 6c14741f0e)
2017. aug. 22. 10:06

irtam neked privin :)


köszönöm :)

7860. 6c14741f0e (válaszként erre: 7859. - Drien81)
2017. aug. 21. 09:01

Kedves Drien! Eredetileg is ők hívják le a tulajdoni lapot, a nyomtatványon is írják a hátoldalon(amit visszaküldtél)


Persze vannak speciális esetek amikor nem hívnak le, ilyen ha hitelcsomagot is nyújtasz be!


Felújításnál pl. nem szükséges beküldened! Lakáscéltól függ!

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook