Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
7949. Ageeca
2018. jan. 19. 19:49

Sziasztok!

Fundamenta értékbecslés meddig érvényes? Szeretnénk előzetest de nem tudom utána mennyivel kezdhetjük a hitelkérelem beadását maximum.


Köszönöm segítő válaszotokat

7948. Firpo (válaszként erre: 7947. - Pannip)
2018. jan. 19. 17:49

Kedves pannip!

Sajna nem egészen értem,hogy mi baj az írásod alapján.

Ha a lakáscél igazolására gondolsz,ott 120 napon belül kell igazolni a felhasználását a kapott összegnek,miután megkaptad.

Ezt a törvény írja elő,az Államkincstár ellenőrzi.

(A Fundamentának nincs sok mozgástere ebben.)

Telefonon lehet kérni a hosszabbítását,de mint írtad is,a jogi osztály szabja meg a feltételeit 30 napon belül.

Sajnálatos eset,próbálj telefonon egyeztetni még.

7947. pannip
2018. jan. 19. 15:42

Sziasztok! Kértünk, futamidő hosszabbítást, mert az ablakos trehány volt és másikat kell keresnünk. A kérelmünk elbírálásához, most halotti biznyítványt, vagy 30 napos betegséget igazoló dokumentumot, vagy kivitelezői nyilatkozatot kérnek. Mikor telefonon beszéltünk az ügyfélszolgálatukkal ezt nem mondták, nem kérték csatolni. Elvesztettük így az állami támogatási részt, mert a kidobott ablakos biztosan nem fog nekünk nyilatkozni.

Panaszt teszek a telefonos beszélgetés alapján, hogy nem volt helytálló a tájékozatásuk, de úgy érzem ez már veszett fejsze nyele.

7946. Firpo (válaszként erre: 7945. - Zami74)
2018. jan. 18. 16:55
Nincs mit! :)
7945. zami74 (válaszként erre: 7942. - Firpo)
2018. jan. 18. 00:31

Kedves Firpo!

Köszönöm szépen a válaszod, nagyon sokat segítettél!

Így most már jobban megértem a rendszert.

Még 1 x köszönöm!!!

7944. Firpo (válaszként erre: 7943. - Akta01)
2018. jan. 14. 18:54

Kedves akta01!

Ha a hitel letelt,a cég automatikusan megküldi a törlési engedélyt.

Azzal az Ügyfél a Földhivatalnál (6.600,-Ft ellenében) letörölteti a bejegyzést.

(Ez minden pénzintézetnél hasonlóan működik. Bár vannak olyan bankok,ahol szinte "könyörögni" kell,mire kiadják. Itt hamar megküldik postán.)

A hitelt fizetheti bárki,bármilyen számlaszámról.

Az adós,adóstárs(ak) egyetemlegesen felelnek a hitelért,nem igazán van jelentősége annak,hogy ki-melyik megnevezéssel szerepel az ügyletben.

Persze át lehet variálni a szereplőket,de majdnem olyan procedúra mint maga hitelfelvétel.

(Adatlapok,dokumentumok,szerződésmódosítási díj(!),új közjegyzői okirat /újabb költség/,stb...)

Szóval megoldható bármi,de nem sok értelmét látom,én nem erőltetném.

A 0614118181-es számon természetesen pár perc alatt tájékoztatnak egyedileg a konkrét ügylethez kapcsolódó teendőkről,lehetőségekről.

Boldog új évet Neked is! :)

7943. akta01
2018. jan. 14. 12:50

Kedves Firpó!


Az lenne a kérdésem, hogy a Fundamenta a tartozás teljes megfizetése után egyből automatikusan törölteti a tulajdoni lapról magát, vagy a tulajdonosnak kell intézkedni?

Van esetleg valamilyen mód arra, hogy az adóstárs vegye át a teljes hitelezést, attól függetlenül, hogy a hitelfelvevő fizet rendesen? Élettársam nevére vettük fel a hitelt, és én vagyok az adóstárs. Mivel a kapcsolat megromlott, szeretném a hitelt én fizetni tovább, de hivatalosan.


Köszönöm a választ előre is! :)

Boldog Új Évet! :)

7942. Firpo (válaszként erre: 7940. - Zami74)
2018. jan. 10. 16:20

Kedves zami74!

-Kedvezően jársz a betörlesztéssel,mert azonnal csökken a havi kamatteher (így persze maga a törlesztő is),kevesebb megy a "kukába" kamatra.

-A megtakarítás összege azért csökken,mert a kisebb hitelösszeghez kevesebb megtakarítás szükséges adott futamidőben arányosan.

-Azért nem a futamidő csökken,mert a betörleszteni kívánt összeg kevés ahhoz,hogy eggyel rövidebb módozatba (823)/futamidőbe lehessen tenni.

-Ezért van csak egy lehetőség.

(Ha saját erőből még hozzá lenne téve,akkor azt kiszámolják,mennyit kéne még a rövidebb futamidő eléréséhez.)

+1 tipp:

-Ha a betétszámlára könyvelt 17 ezer Ft megtakarítás mellé egyénileg beutalod minden hónapban a 3 ezret (tehát kiegészíted 20-ra),akkor kihasználod a maximális állami támogatást továbbra is,de nem minősül előtörlesztésnek.

A 2023-ban esedékes fordulókor így kevesebb lesz a tőketartozásod/törlesztőd onnantól. ;)

Azután meg amúgy is díjtalan bármikor az elő-/végtörlesztés.

7941. zami74
2018. jan. 9. 23:25

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni. Előtörlesztéssel kapcsolatban.


Röviden leírnám az előzményeket:

2014 –ben vettünk fel 8 M Ft hitelt 2031 ig. Törlesztő 66.000.- Ft/hó


módozat 824

Szerződéses összeg 8.000.000.- Ft

Havi megtakarítás 20.150.- Ft

Havi kamat 43.333.- Ft

Összes havi Fizetendő 63.485.- Ft

Kiutalás várható időpontja 2023.12.31

Várható lakáskölcsön tartozás 4.700.874.- Ft

Lakáskölcsön törlesztő részlete 66.000.- Ft


Szeptemberben lejárt egy fundamentám, amit a mai napig nem törlesztettek bele a hitelembe! Most kaptam a banktól egy levelet miszerint 1.260.000.- Ft előtörlesztés után a következő kép alakulna:


módozat 824

Szerződéses összeg 6.740.000.- Ft

Havi megtakarítás 17.000.- Ft

Havi kamat 36.508.- Ft

Összes havi Fizetendő 53.508.- Ft

Kiutalás várható időpontja 2023.12.31

Várható lakáskölcsön tartozás 3.959.171.- Ft

Lakáskölcsön törlesztő részlete 53.605.- Ft


A kérdésem a következő lenne:

Hogyan járnék kedvezőben?

Miért csökken a megtakarításom összege?

Miért nem a futam idő rövidül 6+6 vagy 7+7 évre??

Miért csak egy változatból kell választanom????


Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

7940. zami74
2018. jan. 9. 23:22

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Előtörlesztéssel kapcsolatban.

Röviden leírnám az előzményeket:

2014 –ben vettünk fel 8 M Ft hitelt 2031 ig. Törlesztő 66.000.- Ft/hó


módozat 824

Szerződéses összeg 8.000.000.-Ft

Havi megtakarítás 20.150.-Ft

Havi kamat 43.333.-Ft

Összes havi Fizetendő 63.485.-Ft

Kiutalás várható időpontja 2023.12.31

Várható lakáskölcsön tartozás 4.700.874.-Ft

Lakáskölcsön törlesztő részlete 66.000.-Ft


Szeptemberben lejárt egy fundamentám, amit a mai napig nem törlesztettek bele a hitelembe! Most kaptam a banktól egy levelet miszerint 1.260.000.- Ft előtörlesztés után a következő kép alakulna:


módozat 824

Szerződéses összeg 6.740.000.- Ft

Havi megtakarítás 17.000.- Ft

Havi kamat 36.508.- Ft

Összes havi Fizetendő 53.508.- Ft

Kiutalás várható időpontja 2023.12.31

Várható lakáskölcsön tartozás3.959.171.- Ft

Lakáskölcsön törlesztő részlete 53.605.- Ft


A kérdésem a következő lenne:

Hogyan járnék kedvezőben?

Miért csökken a megtakarításom összege?

Miért nem a futam idő rövidül 6+6 vagy 7+7 évre??

Miért csak egy változatból kell választanom????

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

7939. Firpo (válaszként erre: 7938. - Makacszoli)
2018. jan. 4. 12:26

Így van,könnyen megoldható.

Hajrá! :)

2018. jan. 4. 07:10
Köszönöm szépen a segítséget! Az e-mail cím elírásáért nem is hibáztattam a céget, inkább feleségem nevének elírásáért. De azért is én vagyok a felelős, mert ellenőriznem kellett volna. Bár a személyi adatlapon mi helyesen írtuk, csak helyesen másolni kellett volna. Javítható hiba, semmi gond!
7937. Firpo (válaszként erre: 7936. - Makacszoli)
2018. jan. 3. 23:48

Kedves Zoli!


Igen,kijavítható az elírás,de figyelni kell,hogy minden javított lap szélén pluszban legyen aláírás "csillagozva" mindenkitől!

(Adós,adóstárs/ak/,tanúk,stb.)

küld mailt a cég,igen.

Az elírás sajnálatos,de az aláírásaitokkal elismertétek a beírt adatok helyességét.

(Ahol a mail címeket be kell írni,mindenhol van aláírás valamelyikőtöktől,szóval sajna nem volt figyelmes sem az üzletkötő,sem ti.)

Tehát ez nem a cég hibája sajnos,és azért kerül pénzbe,mert újra kell szerkeszteni minden iratot.

De mint fent leírtam,erre nincs szükség szerencsére.

Bárki fizetheti a hitelt,nincs megkötés.

A fentieket a 0614118181-es számon tudod ellenőrizni.

2018. jan. 3. 21:19

Sziasztok!

Esetünk fundamentával a következő: 5 millió áthidaló kölcsönt veszünk fel, én vagyok adós, feleségem adóstárs. Személyi adatlapjainkat hibátlanul kitöltöttük, a személyi bankárunk a kérelemhez a dokumentumokat december elején leadta. 22-én megérkezett a szerződés és a többi dokumentum. Hibásan írták mindenhol feleségem nevét, jeleztem üzletkötőnknek, azt mondja e-mail címemre küldtek egy előszerződést, azt ellenőriztem-e. Én nem kaptam semmit e-mailben. Kiderült rossz e-mail címet írt üzletkötőnk, természetesen én mondtam rosszat (szerinte). Az előszerződést még módosíthatták volna, most már 30.000 Ft a szerződésmódosítás. "Háborgásomra" még telefonálgat, majd azt az infót kapta, hogy szabályosan javíthatjuk feleségem nevét a szerződésen. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy valóban küldenek e-mail címre előszerződést? Ha mi helyesen kitöltjük személyi adatlapunkat, akkor miért nekünk kellene megfizetni a Fundamenta hibájának az árát?

Ettől függetlenül még egy kérdés: Én vagyok a szerződő, a csoportos beszedés mehet feleségem számlájáról? Az enyémet szeretnénk megszüntetni.

Köszönöm szépen segítségeteket!

Zoli

7935. Firpo (válaszként erre: 7934. - Alex40)
2017. dec. 27. 23:23

Sajnálatos.

De mint írtam,egy telefon megoldja dolgot,érdemes megpróbálni.

0614118181

7934. Alex40 (válaszként erre: 7933. - Firpo)
2017. dec. 27. 20:20
Igen,maga a konstrukció megfelelő volt,nyilván ezért is kötöttem velük szerződést.Szerencsére abban a helyzetben voltam hogy nem kellett félnem,mi lesz a hitelbírálat eredménye.Megjegyzem,a harmadik autóhitelem negyedénél járok.Ha autót akar venni az ember,sokkal egyszerűbb minden.Visszatérve a fundamentára,tudvalevő hogy az ügyfél azzal tartja a kapcsolatot akinél a szerződést kötötte.Ezt az ügyintézőt nem tájékoztatták hogy újbóli értékbecslést kértek.Amúgy az ügyintéző szerint erre van lehetősége a fundamentának az első 3 évben bármikor.Csakhogy ebből már kifutottunk.Nem akartam seggfej lenni és elküldeni az értékbecslőt,gondoltam akkor így legalább én is képben leszek.Nem jött össze.Az értékbecslő nekem nem ad ki infot,a fundamenta a saját ügyintézőjének sem ad ki infot,E-mailban kértem az értékbecslés eredményét,válaszban egy valamilyen megbízási számot kértek ami nincs a birtokomban,ezt jeleztem nekik,de azóta csend van a vonal végén.Ahogy mondtam is.Trehányul álnak az ügyfélhez.
7933. Firpo (válaszként erre: 7932. - Alex40)
2017. dec. 27. 13:58

Kedves Alex40!

Telefon bármikor kapsz információt a hitel állásáról,évente küldenek kimutatást is.

Telefonon igényelve kiküldik díjmentesen a komplett értékbecslési dokumentációt,kalkulációt.

Az,hogy milyen feltételekkel ad egy pénzintézet kölcsönt,az elején tudható.

(Messze nem a funda a legszigorúbb,sőt...! Az ügyfelei jelentős része már elutasításra került egyéb pénzintézeteknél.)

A konstrukció lényege,hogy fix a kölcsön kamata,költségei.

Ebben a konstrukcióban a funda a legolcsóbb.

7932. Alex40
2017. dec. 26. 21:16
Én kb 4 éve vettem fel náluk 3.2m azonnali kölcsönt.Igazság szerint nekem teljesen mindegy volt honnan,de pénz kellett.Volt egy félkész(75% készültségi fokú)ház amit előzőleg vettem 13,6m-ért.A tulaj elfelejtett tájékoztatni hogy 9 éve épül,így már csak egy év maradt befejezni.Nagyon gyorsan pénz kellett,a vásárlásra az utolsó fillérem is elment.A fundamentát ajaanlották.Nem vagyok túl elégedett.Már az igénylésnél problémák adódtak.Visszamenőleg 9 évre mutassam be a lejárt építési engedélyeket.Viccc.Miközben kiküldtek egy értékbecslőt,akinek a költsége természetesen engem terhel(21 000ft)és 15.8m-ra értékelte,plusz a hugom kellett adóstársnak.Elég megalázó volt szar 3,2 mill forintért cserébe.Mikor azt mondtam az ügyintézőnek hogy akkor itt álljunk meg,nem kell a pénz,megoldom másképp,onnantól indult meg normális irányba a dolog.Azóta,Kb 4 év elteltével újra kiküldtek egy értékbecslőt.Ennek a költségét nem terhelték rám.De miután írtam egy kérvényt hogy bepillantást nyerhessek az értékbecslésbe,azóta érdemi válasz nem érkezett a megkeresésemre.Azért is kíváncsi lennék mert rengeteg pénzem felemésztette a ház,és tudni szeretném,hol is tartok pepíron és hol a valóságban.Mindegy is.A tapasztalatom az hogy egy,a ház értékéhez képest jelentéktelen összegre lett volna szükségem,de nem ment problémamentesen ez sem,annak ellenére hogy a fundamenta százszorosan túlbiztosította magát.Szerintem ilyen mértékű bizalmatlanság és semmibevevő magatartás bárhol megkapható,ezért nem kell külön a fundamentához menni😂
7931. Firpo (válaszként erre: 7929. - Pannip)
2017. dec. 26. 18:16

Kedves pannip!

A legfontosabb,hogy legyen kommunikáció!

Amit itt leírtál,kb. azt írd meg a cégnek,kicsit hivatalosabb formában.

A levél tartalmazza a szerzédésszámot,azonosítókat.

Telefonon is javasolt az egyeztetés,annak nyoma van.

0614118181

Nem szokott gond lenni,szabnak új határidőt.

7930. Firpo (válaszként erre: 7928. - Akta01)
2017. dec. 26. 18:13

Kedves akta01!

Sajnálom hogy így gondolod,a "belekötés" a pénzed védelmében van... ;)

Az egy hónap az összes feltétel teljesülése esetén indul.

(Még soha nem hallottam olyat,hogy ebből kicsússzon a cég.)

Az aláírás hitelességét egy telefonnal meg lehet erősíteni.

(Kék bank nem ad ki pénzt a saját számlámról sokszor,mert nem egyezik az aláírásom. Személyesen,igazolva a személyazonosságom...!!!)

7929. pannip
2017. dec. 22. 16:35

Sziasztok!

Ki kellett dobnunk az ablakos céget, akivel az ablakcserét terveztük, mert trehányul dolgoztak. Ezért kicsúsztunk a 4 hónapos felhasználási keretből. Kérvényt kell írnunk a fundamentának, hogy hosszabítsanak, míg találunk egy új céget. Mennyire szokták ezeket a kérvényeket jóváhagyni és meghosszabbítani a felhasználási időszakot? 8-12 hét mire legyártják az ablakot és még cég sincs.... Valami ötlet esetleg, hogy mit írjunk a kérvénybe, hogy jóváhagyják? Köszi a segítséget!

7928. akta01 (válaszként erre: 7926. - Firpo)
2017. dec. 21. 09:36

Köszi a választ!


Ma jár le az egy hónap, és a pénz még sehol. Közben azért belekötöttek a 82 éves nagymamám aláírásába, pedig kb 70 éve ugyanúgy ír alá, de szerintük nem. Részemről soha többet fundamenta...

7927. Firpo
2017. dec. 17. 02:23

Új,kedvezőbb ajánlatok,hitel lehetőségek érhetők el januártól a cégnél.

Hajrá-hajrá! ;)

7926. Firpo (válaszként erre: 7924. - Akta01)
2017. nov. 21. 01:25

Kedves akta01!

Ha állami támogatás nélkül kérjük vissza az összeget,nem kell csak a szerződőnek aláírnia.

[link]

Az alábbi linken található dokumentumot kell kitölteni,aláírni,beküldeni az alábbi címre;

Fundamenta-Lakáskassza Zrt.

Budapest

1922

Nem kell más aláírása rá,csak az állami támogatásról való megszüntetésről való lemondás rész kitöltése,bankszámlaszám megadása,lap aláírása a lényeg.

7925. 6c14741f0e (válaszként erre: 7923. - Akta01)
2017. nov. 15. 01:35

Kedves Akta!


A felmondási idő minden esetben ugyanúgy működik, gyorsított vagy rendes felmondás/kiutalás. Minden esetben a szerződőnek kell aláírni. Ha aláír a kedvezményezett is az mindig előny, de nem szükséges. Egy sima kézzel írt levélben is hivatkozhatsz a szerződésszámra, illetve , hogy felmondod, hova utalják ki, számlaszám, valami azonosító és beküldöd. Bár én más utat választanék.

7924. akta01 (válaszként erre: 7923. - Akta01)
2017. nov. 14. 22:01
Illetve kedves Firpó, ha esetleg Te tudnál segíteni egy válasszal :)
7923. akta01 (válaszként erre: 7922. - 6c14741f0e)
2017. nov. 14. 22:00

Kedves FundaRichárd!


Ha lejárt a megtakarítási időszak, megjött a kiutalási nyilatkozat - amit ki kellene tölteni - de nem kérem sem a hitelt, sem az állami támogatást (sürgősen kell a pénz, nem lakáscélra), akkor ugye be kell küldeni a fundamentához egy Felmondási nyilatkozatot? Kinek kell aláírni a nyilatkozatot, a szerződőnek, vagy a kedvezményezettnek? Esetleg mindkettőnek? Mert a fundamenta oldaláról letöltött Felmondási nyilatkozaton Lakás előtakarékoskodó, és Üzletkötő aláírása rovat szerepel... Minek az üzletkötő aláírása? Nincs is olyanom... Köszi a választ előre is!

2017. nov. 13. 13:20

Kedves Zzola!


Ha van teher az ingatlanon mindenképpen ügyvédi letétbe fog utalni a Fundi. Szerződésbe 90 napot szoktak kérni legutolsó kifizetési határidőnek.

Ha ez idő alatt nem történik meg a kifizetés akkor valamit nagyon rosszul csinálunk. Ha jóhiszemű az eladó, tudtok írni adásvételi szándék fenntartására nyilatkozatot. Bár én spec. beleszoktam íratni, hogy pozitív bírálat esetén adunk át pénzt, vagy elutasítás esetén visszajár a foglaló, így le vagyunk fedve.


További segítségért, kérlek inkább privátban írj!

7921. Zsola2
2017. nov. 13. 07:56

Udv es elore is elnezest az ekezetek miatt.

Athidalo kolcsonbol szeretnenk lakast venni kb 60 % onresszel. Ados adostars havi netto 200+, egyeb hitel nincsen.A lakason hitel van ami magasabb mint amit mi igenyelni szeretnenk. Mik a tapasztalatok a kiutalassal kapcsolatban? Mit erdemes a szerzodesbe irni hataridokent? Ugyvedi letetbe utalja a fundamenta a penzt vagy egyenesen a masik banknak? Mi tortenik ha a szerzodesben rogzitett hataridoig nem tortenik meg a kifizetes? Elveszithetjuk a foglalot?


Koszonom a valaszokat.

7920. Firpo (válaszként erre: 7919. - Betta85)
2017. nov. 10. 21:41

Kedves Betta85!

Nem az a lényeg,hogy ki kötötte/ki a szerződő,hanem hogy ki a kedvezményezett (állami támogatásra jogosult).

Ha nincs beírva külön kedvezményezett a szerződőn kívül,akkor saját maga az.

Kevés az infó,nem írtad hogy ki/kik lesznek a tulajdonosok az ingatlanban (csak hogy Apuka nem),valamint nem egyértelmű a leírtakból,hogy kik a kedvezményezettek.

"Egy van az én nevemen, egy a páromén, egyben pedig a párom kedvezményezett (apja kötötte)."

Az hogy kinek a nevén van,nem érdekes mint írtam.

Ha a párod nevén van egy,abban ki a kedvezményezett?

(Mert azt írtad,Apuka kötött egyet,amiben párod az...)

Általánosságban;

-akik a szerződésekben kedvezményezettek,de nem fognak tulajdonrészt szerezni,azoktól lemondónyilatkozatok kellenek.

Én a központtal való egyeztetést javaslom,mert ők rálátnak a szerződésekre,így a hiányosságokra is,pár perc alatt tisztázzák a kérdést.

0614118181

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook