Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fundamenta, tapasztalatok?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

7906. FundaRichárd2017-10-18 20:09
Kedves Chestnut!

A 90 nap jogszabályban leírt feltétel, ezt be kell tartanunk a 2017.07.01 előtt nyitott megtakarításokra. Persze vannak kivételek, ilyen pl. a felmondás, vagy a gyorsított kifizetés, viszont ez feláras(3%) de megvan 1-3 héten belül.

A kiutalási időszak(3hónap) utáni 15 nap már persze törvényi, de abból is kb. 1-3 nap szokott lenni. Nem szokták húzni, nincs okuk rá.

Viszont amit a kolléga mondott az nem teljesen van így, kiutalásba helyeztetni, lehetni lehet, viszont szerződéses összeget kell csökkentetni. A kiutalásba kerülés feltételei viszont a megtakarítási idő megléte, a megtakarítási hányad elérése és a célértékszám betöltése. E három feltétel teljesülésekor kerülhet egy megtakarítás kiutalásba, 4 év elérése után. Felmondani lehet 45. hónaptól! Illetve a mostani megtakarításokat már 46.-tól.
(válasz Chestnut 7904. hozzászólására)

7905. Firpo2017-10-18 01:09
Nem tartják be feltétlenül a + 15 napot.
Általában 6-8 nap után fizetnek a 90 nap után.
(Amúgy lejárat előtt is be lehet jelenteni 3 hónappal a kiutalási igényt,így semmit nem kellett volna várni. Persze ez már az esetetekben mindegy sajna.)
Például a 49 hónapos szerződésnél is be lehet küldeni a 3 hónapos normál kiutalási igényt a 45. hónap után,így a 48. hónap betöltése után 1 nappal is érkezhet a pénz.
(válasz Chestnut 7904. hozzászólására)

7904. Chestnut2017-10-17 09:19
Szia Richárd,

Engem a felújításra fordított (hitel nélküli) megtakarítás utalási időszaka érdekelne. Épp ma sokkolt, hogy a 90 nap várakozás után még 15 nap várakozás vár ránk, amire tuti a számlánkra érkezik a pénz. Mi viszont megegyeztünk a mesterrel, hogy október 26-án kezdenek, és minden nap számít. Mennyire szoktak ezzel csúszni, betartani a 15 napot? Október 31-én jár le a 90 napunk.

Köszönöm előre is a válaszod.
(válasz FundaRichárd 7902. hozzászólására)

7903. Firpo2017-10-16 00:33
Mindenképp egyeztess a központtal (0614118181),mert a számláknak a célingatlanra kell szólniuk.
(Nem lehet semmi lécci-lécci sajna.)
(válasz docika88 7898. hozzászólására)

7902. FundaRichárd2017-10-15 14:36
Szia, ez nem jelenthet gondot,szerződésenként feltudtok venni 8 millióig. Teljesen felesleges a két pénzintézet azon kívűl, hogy a vásárlás szinte lehetetlen is lenne a kettővel együtt, hiszen ők fizetnek utoljára, így kivitelezhetetlen.

Nem szükséges megvárni, vagy betöltenie egy szerződésnek a 4 évet, hogy kölcsönlehetőséghez juss. Sajnos a közvetítők az értékesítéskor egyedül a ''Lakáskölcsön'' terméket mutatják be, így ez marad meg az emberekben - '' 4évet eléri utána kapok valamennyi kölcsönt''

NEM! Lehet azonnal is, ás bármikor a 10 év alatt 8 millióig szerződésenként.

Plusz fölösleges is lenne a talán mondhatom, hogy legjobb ajánlat mellé (Fundi) a legdrágább bankkal szerződni :)

Ahhoz, hogy segíteni tudjak (persze ha elfogadjátok a segítségem) szükségem lenne pár adatra. Kérlek írj privátban!
(válasz óvónéni03 7900. hozzászólására)

7901. indasik2017-10-15 09:45
Szia. A fundától is vehetsz fel többet valószínűleg és úgy egyszerűbb, mint két bankkal bajlódni. Ha négy éves volt, akkor mindenféleképpen megoldható, meg lehet emelni, akár 8 millióra. Vagy nyitni egy másikat is (gondolom nem egyedül vennéd fel) és a két szerződésre együtt felvenni. Ki kell számolni hogy jártok jól, egy jó személyi bankár, biztos tud megoldást. Merre laksz? Tudok ajánlani személyi bankárt, ha gondolod.
(válasz óvónéni03 7900. hozzászólására)

7900. óvónéni032017-10-14 19:10
Sziasztok! Házvásárlás előtt állunk. Van Fundamenta szerződésünk, amit 1 évvel a lejárat előtt felvennénk a kölcsönnel együtt. Viszont ennyi pénz nem elegendő. Az OTP nél vehetünk fel lakáshitelt ezen felül? 70% os önerőnk van, és a jövedelmünk kb 40% a menne összesen a fund. és OTP hitelre.
Erre van mód szerintetek?

7899. FundaRichárd2017-10-14 13:00
Elfogadhatják végül is a lakcímetekre szólót is. Orvosolható a probléma, hiszen a nevetekre szól. Akkor lenne gond ha Kiss Miska Kazincbarcika Tölgyes út 2-re szólna.

Írjatok egy levelet, hogy saját címre ment, de az épülő házhoz használtátok fel. De privátban tudok adni még egy tippet ha írtok.
(válasz docika88 7898. hozzászólására)

7898. docika882017-10-13 12:25
Úhhh, hát több számla is a mostani lakcímre szól, igaz az épülő ház a szomszédban van és csak egy szám a különbség, de akkor a következőket az újra kérjük.
Legfeljebb írok majd pár sort ha adjuk le a számlákat, hogy légyszi-légyszi fogadják el így is, hátha nem veszik a fejünket. Nyilván nem egy 30 éves házhoz vettünk ennyi anyagot, meg hát látszik, hogy a mienk épült belőle. :/
Azért megpróbálom javíttatni a házszámot ha megtudják oldani.

7897. FundaRichárd2017-10-13 12:04
Szia, elég ha a szerződő címére szól, és elég a cím, nem szükséges HRSZ. Viszont az épülőnek a címére kell szóljon, ha tudjátok Írassátok még át.
A MÁK egy címre adja ki az állami támogatást, ennek annyi a feltétele, hogy a név/cím egyezzen. Ebbe belekötnek így.
(válasz docika88 7896. hozzászólására)

7896. docika882017-10-13 09:01
Köszönöm a választ, még azt szeretném kérdezni, hogy a számláknak amiket a Fundának adunk, mindkettőnk nevére kell írni-e, illetve a már épülő ház hrsz-re kell szólnia? Ha a mostani lakcímre kértük véletlen, akkor is el fogják fogadni?
A szerződés a férjem nevén van, de tőlem is kértek mindenféle igazolást.
(válasz Firpo 7884. hozzászólására)

7895. FundaRichárd2017-10-06 12:17
Két oldalról közelítik meg, ahogy Firpo is írta, látnak is mindent, és nyilatkoznunk is kell róla.

7894. Firpo2017-10-05 23:48
KHR-ben lekérdeznek mindent.
Ott látszik minden tétel,ami pénzintézetekkel kapcsolatos.
(Adós,adóstárs/kezes,hitelkártya,hitelkeret,stb.)
A hitelkérelmi nyomtatványon csak nyilatkozni kell,de a bírálat során ellenőrzéskor kiderül minden. (Csekken fizetett hitelek is!)
Ha nincs összhangban a nyilatkozat és a kiderült tények,a bírálat megáll,hiánypótlásként igazolásokat (vagy adóstárs bevonását) kérik.
(válasz Gomb86 7893. hozzászólására)

7893. Gomb862017-10-05 23:00
Csak az erdekelne hogy khrben kernek e le mindent vagy nyilatkozni kell e róla! Koszonom
(válasz FundaRichárd 7892. hozzászólására)

7892. FundaRichárd2017-10-05 22:47
Kedves Gomb!

Ez sok változós képlet, erre biztosat csak az információk pontos tudatában adhatok, könnyelműen nem szeretek kijelenti sem igent, sem nemet, az a célom, hogy az ügyfél se sétáljon zsákutcába.

Amennyiben elfogadjátok a segítségem, kérlek írd meg az elérhetőséged nekem privátban és szívesen segítek!
(válasz Gomb86 7891. hozzászólására)

7891. Gomb862017-10-05 20:26
Jóestét! Azonnali hitel igényléskor az adóstársnak igazolnia kell a meglévő hiteleit? Ha igen milyen formán? Nekem nincs hitelem soha nem is volt a páromnak (adóstárs) fizetesenek kb a fele hitel. Igy is megkaphatjuk a hitelt? 8 millios azonnali hitelrol lenne szo. Valaszokat koszonom

7890. FundaRichárd2017-10-02 14:57
Lázárunk bejelentette, hogy 1 milliót elengednek minden 3 vagy annál több gyermekes család lakáshiteléből! Akár már felvett akár ezután felvett hitel/kölcsön termékről is legyen szó!

Ameddig biztos infót nem tudok róla, addig nem nyilatkoznék, ez még nem lefocizott téma. Bankoknál működni fog, gondolom nálunk is, de még nincs szögre akasztva a dolog!

7889. Firpo2017-10-01 22:57
Nem tiszta mire gondolsz,de alap esetben semmilyen különbség nincs a fundától vs kereskedelmi banktól igényelt hitelek között,ha a támogatások érvényesítésének bármelyikéről is legyen szó.
(válasz Adri185 7887. hozzászólására)

7888. Firpo2017-10-01 22:54
Most sem lenne jó.
Az építési engedélynek (e-naplónak) a tulajdonos(ok)nak a nevére kell szólnia.
Ez csak formai követelmény,egy 2 oldalú nyilatkozattal kiváltható/elfogadható.
(2 tanús nyilatkozat,miszerint mindkét fél hozzájárul a változtatásokhoz.)
Persze az elején döcögősebben ment,mert szinte hetente változtattak a szabályokon.
Mára "beállt" a rendszer. ;)
(válasz indasik 7886. hozzászólására)

7887. Adri1852017-09-28 10:33
Sziasztok! Esetleg azt tudja valaki, hogy az 1 millios állami támogatást fundás hitel esetén is lehet e majd igényelni?

7886. indasik2017-09-27 07:32
Mi még eléggé az elején kértük, ahogy bevezették, még a bankok de nagyon voltak tisztába, mit hogy is kellene. Az otp-be első lendülettel visszadobták (szó szerint) az építési engedélyt, hogy ez már nem jó, mert csak a férjem nevére szól. Mondtam, hogy ez bővítés, a fél ház az enyém és mivel jogerős az építési engedély nyilván beleegyeztem. Azt mondták nem jó. Takszövnél is elsőre azt mondták, de ott is elmondtam az érveim. Mondta utána néz és kiderült bővítenél így is jó. Azóta persze változathatott a helyzet, belejöttek. Na meg lehet hogy csak az ügyintézővel volt a baj.
(válasz Firpo 7885. hozzászólására)

7885. Firpo2017-09-27 01:27
Nekem (és az ismerőseimnek) pont fordított a tapasztalás. (Legalábbis Bp.-en és környékén.)
Mint írtam a Tak.Szöv., Erste néha vergődik,K&H semmiképp nem csinálja meg.
OTP-vel soha nem volt gond,Fhb-vel is ritkán,fiók függő.
(válasz indasik 7883. hozzászólására)

7884. Firpo2017-09-27 01:20
Kedves docika88!

A K&H-val van gond,ami partner intézmény,de mégis.
Kissebb tak.szöv.-ök még nyűgösek,meg az Erste néha.
OTP,FHB gond nélkül megcsinálja.
(válasz docika88 7882. hozzászólására)

7883. indasik2017-09-22 15:02
A csok-nál, az államnak nem kell az első hely. Nekem a Takarékszövetkezet nem akarta ezt elfogadni, mert a Funda már rajta volt. Azt mondta kérjek az államtól igazolást, hogy jó nekik a 2. Hely. Államkincstár azt mondta nem állít ki igazolást arról ami a törvényben van. Forduljak panasszal a takszöv ellen. Elmondtam nekik. Megváltoztatták a belső szabályzatukat és bejegyezték 2. helyre. Így leírva egyszerűnek tűnik, akkor azért volt utána járás, de lényeg, hogy a törvényben nincs megszabva az első hely, így akárhonnan veszed fel muszáj 2. Helyre is bejegyeztetniük. Amúgy nálunk ettől függetlenül is sokkal rugalmasabb volt a takszöv, mint az OTP.
(válasz docika88 7880. hozzászólására)

7882. docika882017-09-22 14:27
A fundát már igényeltük, fizetjük is a törlesztőt talán május óta.
Így is akkor a bank megy első helyre, és a fundamenta nem bánja, hogy második lesz ?
Ahogy megvan az adott %, hogy átrakhassuk az épülő házra a jelzálogot, a fundásat is átrakatjuk rá.

2 gyerekre kérjük majd, nem akarunk 10+10 millát bevállalni. Hajj, pedig hogy el lehetne költeni azt is :/

Valakitől talán az FHB-t hallottam, hogy segítőkészebbek, mint az OTP pl. De akkor majd körbejárom a bankokat.

7881. FundaRichárd2017-09-22 12:00
Szia, CSOK előre fog terhelni, nekünk független a CSOK, elfogadjuk. Csak a támogatás részt kéritek ki gondolom.
(válasz docika88 7880. hozzászólására)

7880. docika882017-09-22 11:15
Sziasztok. Lehet, hogy már volt ilyen kérdés, Csokkal kapcsolatban lenne.
Építkezés közben vagyunk, előtte már fizettük a megtakarítást, majd felvettük az áthidaló kölcsönt,egy másik ingatlant megterhelve vele, 6.400.000.-et, de szeretnénk mellé igényelni CSOK-ot is.
Jelenleg ott tartunk, hogy idén tető kerül rá, és nyílászárók. Egy év múlva kérnénk lakhatásit kb.

Melyik bank az, ahol elfogadják a Fundamenta jelzálog bejegyzését első helyen, és megadják a CSOK-ot?

4 hónapos terhes vagyok és még egy babát vállalnánk.

7879. Firpo2017-09-19 23:35
Ha on-line nyit valaki fundát,ügynök nélkül,akkor is ugyanannyi a díj,hiába nincs ügynök jutaéka...
Szóval ez szintén csúsztatás. ;)
Egyszerű a képlet;
-azért olcsóbb a többi (ami tény) nyitáskor,mert kevesebb,drágább lesz majd a hozamuk,szolgáltatásuk (ami megint tény).
A szokásos bankos-biztosítós módi,miszerint olcsóbbnak/kedvezőbbnek tüntetem fel a konkurenciánál,aztán bevasalom többszörösen az "elengedett" díjakat. ;)
(válasz Granada 7874. hozzászólására)

7878. FundaRichárd2017-09-18 18:58
Tízszeresére növelt betéti kamat: 10%

Szeptember 19-től új akciót hirdet a Fundamenta-Lakáskassza. Az akció keretében 1 százalék helyett 10 százalék betéti kamatot kap minden új Lakásszámlát nyitó Ügyfél!

7877. FundaRichárd2017-09-18 11:20
Egyébként abban igaza volt, hogy aki azt vadássza, hogy hol mennyit nem kell eleinte fizetni, azok számára nem jó választás a Fundamenta! Amennyiben ez gondot okoz, keressenek akciót, ingyen nyitást!
(de csak és kizárólag abban az esetben ha nem szeretnének hozzá tartozó kölcsönt felvenni a következő 1-6 évben.) Fundamenta a lakáskölcsönei miatt vált ennyire közkedvelté és elsővé a hitelkihelyezésekben az elmúlt években!

Mindenki szereti ha kiszámítható a kölcsöne, nincs benne változó, így nincsenek álmatlan éjszakái, egy-egy kamatperiódus lejárta előtti időkben.

Az ingyen nyitás pedig egy becsalás csak az LTP-kre, de aki gondolkodik átlátja előbb, vagy sajnos utóbb, amikor beterhelik a nyitási díjat ha nem tesz eleget a 8-10 feltétel akár egyikének is.

Utána esik gondolkodóba:

Nyitok Fundinál megtakarítást, végigfizetem a megtakarítást, és visszakapom a nyitási díjat betéti kamat formájában.
Azaz nyitási díj betéti kamattal kijöttem nullára, így nem került különösebb költségembe a termék.

Máshol nyitom díjkedvezménnyel, 10-15 ezerért vagy ingyen. Elengedik akár a díjat, de nincs betéti kamat sem. Az évek alatt ha kimarad egy részlet, nem arra használom fel amire a hirdetményben leírták, váltok kedvezményezettet, szerződőt, amit az esetek 60-70%-ában eleve kell a felhasználáskor, beterhelik az LTP egyenlegéből azt a 25-50-70.000-es díjat,(amiért egyébként ingyen nyitottam) és akkor jön a matekolás. Levonták utólag a díjat is, a saját pénzemből, betéti kamatot kaptam 3.000 Ft-ot. Most akkor mivel jártam és hogyan!?

Mindenki nézze ezeket a hirdetményeket át a többi cégnél! Nekem nem számít ki hol nyit megtakarítást, de legalább járjon jól vele ha már flre szeretne tenni, és ne hagyja magát ennyire könnyen becsapni!

Erzsébet utalványban visszaadják a nyitásom díját?? Ingyen még soha nem adtak semmit!

A másik dolog, hogy ha kölcsönért megy oda az ember és kifizet teszem azt 3 millióval több kamatot, akkor nagy labdát rugott a 20-as Erzsébet utalvánnyal : )