Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyedülállo anyukákkal beszélgetnék, sajnos én is az lettem, ti hogy viselitek? fórum

Egyedülállo anyukákkal beszélgetnék, sajnos én is az lettem, ti hogy viselitek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. ápr. 6. 18:02

Jár erre még valaki?

Egyedül maradtam 3éves fiammal. Az apjával nem voltunk házasok, így csak szétköltöztünk. Az érdekelne, hol lehet papírt szerezni arról, hogy egyedül nevelem a gyereket.. az emelt családi pótlékhoz kéne.

Köszi, ha tudtok segíteni!

42. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 32. - Vanianyu)
2009. nov. 28. 11:36

Én azért vagyok könnyebb helyzetben, mert a fogantatás után nem sokkal eldőlt, hogy egyedül leszek. Így nem volt sokkhatás, mindjárt így rendeztem be az életünket.


Erre a hsz-ra a válasz: Mindenképpen kell az apa beleegyezése ahhoz, hogy a kiskorú gyermeket kividd küldföldre, ehhez semmi köze a gyerektartásnak és a láthatásnak...


Mindenképpen kérd a gyerektartást és a gyerekelhelyezést. Nálam ez egyszerre ment. A bíróságon ingyenesen megfogalmazták a kérvényt, egy hónap múlva tárgyalás volt, apuka mindent elfogadott (havi 20 ezret kértem) és ezzel meg is kaptuk a határozatot.

Először én is azt mondtam, hogy nem kell tőle inkább semmi, inkább boldogulok egyedül, ahogy tudok. De jogász ismerős azt mondta, hogy én nem mondhatok le arról, ami a gyereknek jár, mert különben probléma esetén simán gyereknevelésre alkalmatlannak ítélhetnek, ha nem tudom bizonyítani, hogy képes vagyok harcolni a gyerek érdekében.


Igazából most 3 év után találkozok az első olyan helyzettel, aminek nem látom a megoldását így egyedül. Ez pedig a munkábaállás. Egyszerűen nem találok olyan munkahelyet, aminek az időbeosztása passzolna a bölcsődei nyitvatartáshoz. :((

41. Pici04 (válaszként erre: 32. - Vanianyu)
2009. nov. 28. 11:22

Szia!

Ugy tudom a ket dolog nincs összefüggesben.

40. Pici04
2009. nov. 28. 11:20

Sziasztok!

Leallt a forumelet?

En is egyedülallo anyuka lettem.!6 honapos Kisfiam van es 17 hetes terhes vagyok a ferjemtöl.

Szeptemberben hagyott el minket.

2009. nov. 22. 09:33
11 napos korában maradtam egyedül a fiammal. Nemsokára lesz a 28. szülinapja. A tapasztalatokból nagydoktorit írhatnék. Szívesen segítek, írjatok, kérdezzetek!
2009. nov. 16. 08:15

Sajnos ezek mentek!

De vannak csodák!!!!

Volt egy férfi/fiú aki 17 évvel ezelött szerelmes volt belém de nem merte elmondani mert félt a visszautasítástól.Ez az egyoldali szerelem megváltoztatta az életét és kb.2 évig tartott míg elfelejtett.

Június végén megtalált myvip-en és egy találkát kért ahol elmondta mit érzett.

Akkor megfogott benne valami és "hosszadalmas" udvarlás után már 1 hete a felesége vagyok.Gyermekeimet imádja és lányainak nevezi,megbecsül minket és nem kerüli a munkát.Minden pénzt lerak az asztalra.

Megtalált a Nagy Ő!!

2009. szept. 30. 14:16
lemondott a gyerekröl akkor miröl beszélünk,nem fogja látni az életbe az tuti..
2009. szept. 30. 14:13
Az utlevelet aláirta ö is azt akarja hogy elhuzzunk,hogy lemenjen a gondjárol a gyerek.
35. szemmelver (válaszként erre: 32. - Vanianyu)
2009. szept. 15. 11:00

mindenképpen láthatja a gyereket,akár fizet, akár nem

és az engedélye nélkül nem is viheted ki!

2009. szept. 14. 14:03
Hát szerintem ha fizet akkor kell hogy odaadjam neki azt meg nem akarnám mert a kislány nem akar vele menni már most se.
33. Szilvóca (válaszként erre: 32. - Vanianyu)
2009. szept. 14. 13:19
ha nem alakult ki köztük kötődés akkor hiába utalja,vagy nem nem viheti el a gyerek érdekei miatt.Meg szerintem mindegy hol éltek ami jár az jár.Vagy nem?Én se láttam ebben a hónapban még gyerektartást.
2009. szept. 14. 12:08
Ja igen gyerektartást meg nem kérhetek mert hamarosan kimegyünk külföldre és akkor nem futkozok haza láthatásra.Mert ugye ha vonják töle akkor elviheti a gyereket.
2009. szept. 14. 12:06
Igen ha meg tudsz élni a gyerekkel ugy jo de ha az apuci éli világát cigi ruhák stb... akkor azért kinyillik a bicska a zsebembe..
2009. szept. 14. 12:02

egyedülállóként a legjobb!!!

senki nem beszél bele a dolgokba!

2009. szept. 14. 11:56
Az anyosnál minden nap bezabál én meg mamához járok enni kislánnyal jo messze mert a családi meg gyes elmegy rezsire.
2009. szept. 14. 11:54
Sziasztok,nekem az fáj nagyon hogy pár utcányira van most anyosnál mert hát ugye 4 év után hirtelrn hüje ,ügyefogyott lettem és öfelsége nem akar már engem,csak az álatja a kislányt se nézi semmibe,ma reggel a kapura akasztott 2 joghurtot hát eldobom az agyamat. Ennyit ér a lánya,és akkor még sms-be engem szapul,a kislányt elö se hozza nem is látogatja. Ja és hozott nyáron fát hozzánk és azt mondta a fa miatt nem fog 4 honapig adni gyerektartást meg semmit,a hüje itt maradtam gyessel meg családi potlékkal.
2009. szept. 13. 07:18

El bizony ,nem volt sok de nem is az a lényeg!!!

Gyerekeknek most már van apjuk aki szereti becsüli és tiszteli őket kortól függetlenül-ezt érdemlik és nem olyat amilyen volt

3 évig feléjük se nézett most meg látná őket-hihi nem tudom kinek képzeli magát!!!

3évet nem lehet így elintézni főle azok után amit tett és ahogy viselkedett

2009. szept. 13. 06:57

Eladta az aranyaidat??? JézusIstenmáriaanyám!!!!

Na adtam volna neki olyat, hogy azt is megbánta volna, hogy megszületett:-)

Egyébként és igaza van az előttem szólónak: Egyszerűen azt sem érdemli meg az ilyen, hogy egy könnycseppet ejsetek miatta. Vége, le kell zárni, előre nézni és örülni, hogy több ilyen rohadt szitúba nem hoz benneteket. És a gyereket is megóvni ezektől.

A másik, pedig azért egy gyereknek kell mindkét szülő és példakép, de inkább egyedül mint az ilyen jellemtelen, hazug, alakoskodó, pitiáner, aljas ember mellett kelljen élnetek.

2009. szept. 13. 06:24

Csatlakozom, én kb. 6 hónapos terhes korom óta vagyok egyedül manocskámmal. Szintén másik nő és a felelősség vállalás elől dobbantott a férjem.


Az elején piszok nehéz, a poklok poklát képes megélni az ember, ahogy összedől a megálmodott élete, ahogy ott marad egyedül mind érzelmileg, mind anyagilag. DE ez csak és kizárólag rajtad múlik hogy mikor lábalsz ki belőle. A gyerek nagyon sok erőt tud adni. Sokáig tocsogunk ilyenkor az önsajnálatba, de be kell látni egy idő után hogy egy ilyen férfi miatt bánkódni, aki ilyet képes tenni, nem érdemes sem időt, sem energiát pazarolni hisz annyi más fontos dolog van az életbe. És amit a sajnálatra töltünk időt azt valljuk be a gyerekünktől vesszük el, hisz nem tudunk rájuk 100% figyelni. Így hirtelen ennyit. Meg kell látni a legnagyobb rosszban is a legkisebb jót, és rá fogsz jönni hogy talán még jó is hogy így alakult. Hidd el, nagyon nehéz, de ahogy telik az idő, egyre jobb lesz. ÉS nem kell félni az egyedülléttől, az egyedülállóságtól, igazi hogy nehezebb, de azt gondolom összességében könnyebb egyedül gyereket nevelni, ahogy azt valaki írta az elején. Sok előnye van, nincs aki beleszóljon a nevelésbe, nincs akihez alkalmazkodni kell, jobban tudod a saját elképzeléseidet megvalósítani.

24. Szilvóca (válaszként erre: 23. - Kryszta05)
2009. szept. 12. 20:55
Nem semmi.Velem azt csinálta meg,hogy adtam neki pénzt,hogy menjen be a bankba fizesse be az aktuális törlesztőt.A bizonylatot "elhagyta".Azt állította,hogy az egyik fiókban karácsonyoztak,ezért nem tudta befizetni,a másikban pedig másnap azért nem tudta befizetni.Januárban áll.befizette akkor hagyta el a bizonylatot.Köv.alkalommal mondtam menjünk be oda ahol előszöre mondta,hogy karácsonyoztak.Érdekes nem tudta ,hol a bankfiók.Na ekkor már gyanús lett a helyzet,bevallotta oda nem ment be.Majd egyik ismerősömmel utána nézettem,mert annál a banknál dolgozik,csak nem fiókban,és közölte,hogy ahol állította,hogy befizette,abban a bankfiókban az nap nem is fizettek be pénzt,és előtte,azon,utána lévő héten se fizetett be még csak hasonló nevű emberke se pénzt.Már bánom,hogy nem én mentem be,csak otthon voltam a 2 hónapos gyerekünkkel.
2009. szept. 12. 20:46

eldugni???orra megvolt hozzá és mindig megtalált!!ez elől semmit nem lehetett!!

Olyan helyre dugtam az aranyaimat(nem is kevés volt) hogy a csempe mögé-megtalálta és eladta őket !!!

22. Szilvóca (válaszként erre: 21. - 31bc25d879)
2009. szept. 12. 20:40
Én már válok,szóval tőlem pénzt nem lát.Na én se láttam tőle ebben a hónapban.
21. 31bc25d879 (válaszként erre: 18. - Kryszta05)
2009. szept. 12. 07:35

A ilyenek elől el kell dugni a pénzt:-)


Nekem az első férjem volt olyan, ha szagott fogott, hogy van egy kis dugi vagy félre tett pénzem kiénekelte tőlem.

Lányok! Legyen eszetek! Azóta nagyon "okos" vagyok:-)

2009. szept. 12. 07:29

hihi-ne hari de ekkora állatot is csak akkor láttam mikor együtt voltam a férjemmel

Én is imádok költekezni de csak akkor ha tudom hogy van miből de nem ez az első sose.

2009. szept. 11. 11:49
Én is ezt tapasztaltam,hogy 1-2 pasi jobban el tudja szorni a pénzt mint a nők.A férjem is ilyen volt.Érzett egy kis pénzt aztán tett is róla,hogy elmenjen.Pl karácsony környékén se nagyon volt pénzünk,meg számla se sok volt befizetve,erre vett magának egy kis távirányítós helikoptert.
2009. szept. 11. 07:22

Sziasztok!

Ez sajna-vagy szerencsére?- így volt.

Talált magának egy fiatalabb nem gyermekes nőt!!

Utólag jobb is így és nem bánom !

Jobb a gyerekeknek így és jobb is volt mert legalább minden nap van kaja az asztalon és megvan mindenük mert mikor még együtt éltünk másfél hét alatt elköltött az "apjuk" az adóvisszatérítésem és a gyed-csp.-met ami 240ezer volt!!!!-ennyit erről!!!!

17. Szilvóca (válaszként erre: 12. - Kryszta05)
2009. szept. 10. 16:19
Jó fej nem akar családot,te meg ott állsz terhesen.Ezt egy kicsit hamarabb kellett volna meggondolnia.Mi van a pasikkal?
16. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Kryszta05)
2009. szept. 10. 15:35

Hát ez nagyon szomorú, "nem akar családot"...mint ha ez ennyire egyszerű lenne, nem mondtad neki, hogy MÁR VAN!!!!! családja!!!!, ami nem olyan, hogy ha nincs kedvem hozzá akkor beteszem a vitrinbe és majd ha akarom előveszem.


Fel a fejjel és kívánok neked sok sikert, jó egészséget és boldogságot az új pároddal:-)

15. Kryszta05 (válaszként erre: 13. - Csorocsaj)
2009. szept. 10. 13:37

Ha egy gyermek beteg az anyának kell erősnek lennie.

Egyszer megkérdezték tőlem hogy milyenek a lányok és ere azt mondtam hogy rosszak-az volt a válasz hogy örüljek neki mert inkább legyenek rosszak mint hogy sajnálatos módon betegek.

És így van!!Szívből sajnálom hogy beteg a kislányod és csak jót kívánok nektek!!!

2009. szept. 10. 13:35

Ja!elfelejtettem a lényeget: 3 lányom van: Ketrin 12 éves,Emili 4 éves és a Lili 3 éves

Van Kép fönt nézzétek meg!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook