Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés? egyedül vagy az apukával? fórum

Szülés? egyedül vagy az apukával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2013. júl. 29. 20:04

Mind a két szülésem apás szülés volt!

És ha netán még egy gyerkőc lenne akkor is apás szülés lenne :) Jó volt, hogy bent volt lelkileg és sokat segített tartotta a fejem. Ami picit idegesítő volt,hogy nézte a monitoron és közvetítette mikor lesz a következő fájás :) És bár kértem, hogy amikor bújik ki a kisfia maradjon a fejemnél de persze nem maradt és figyelte ahogy kibújik De azóta az addig is szoros kapcsolatunk még szorosabb lett.

De , hogy más nő hogy dönt vagy ha a párja valamiért nem szeretne bemenni nem szabad eröltetni.

2013. júl. 29. 19:33
egyedül
248. 2hounds
2013. máj. 8. 23:17
Majd kialakul. Első gyereknél úgy mentünk be, ha bármelyikünk úgy érzi, apuka jobb lenne kint a szobaa előtt, akkor kimegy. Ha bent van, a fejemnél maradhat csak. Nem ment ki, sőt, aktívan segített tartani engem, stb., és a végén közvetített, tiszta rosszul voltam! Most is így fogunk bemenni. :)
2013. máj. 8. 18:47
Egyedül ,vagyis család de leginkább papi nélkül:)
2013. máj. 8. 18:45
egyedül
2013. ápr. 17. 09:02
velem bent volt a párom, sokat segített, bár néha sajnáltam, ahogy sajnált :)
244. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Neger)
2013. ápr. 17. 08:59
Elsőnél nem volt benn ,1991-ben ez még nem volt általános, másodiknál meg kikergettem volna...
2009. máj. 26. 11:20
Nekem az első apás szülés volt,és remélem a következő is az lesz.Nagyon jó volt együtt átélni az egészet.
2009. máj. 25. 16:51
apukával
2009. máj. 25. 16:23
szerintem, ha az IGAZI a férfi, és te is neki, akkor simán együtt.
2008. szept. 3. 00:22

Mindkettőt átéltem már,és szerintem egyedül szülni jobb volt,mint az apával.(Folyamatosan útban volt,idegesített,nem tudta,hogy mit csináljon,és állandóan kihúzta a karját a kezem szorításából(érthető:D)...

De ha tehetném,és alkalmam lesz rá,illetve még egyszer átélhetem az érzést-csakis a párommal tenném.(Erősebbnek hiszem őt,mint magamat,és biztonságot áraszt..Szeretem:))

239. genlips (válaszként erre: 36. - 4b9f1d9f0c)
2008. aug. 13. 13:15

"en neki elsosorban NO vagyok es ennek igy is kell maradnia.."

én inkább azt szeretném, ha az apás szülés után nő ÉS a gyerekei anyja lennék

azaz ügyes nő, aki ezt meg tudja teremteni


persze erre fel kell készülni nőnek, férfinek, tudni, mi fog folyni, mert ezután már nem rácsodálkozunk a történteke, hanem a párra/szülésre fókuszálhatunk (ez egyben válasz is erre: "egyebkent ismertem egy hapsit aki elmondta, hogy amiota latta a feleseget szulni, nem bir hozzaerni...")

238. merlinda (válaszként erre: 235. - Október15)
2008. aug. 12. 13:49
Nálunk is pont így volt. Nem bánta meg, hogy bent maradt :)
2008. aug. 9. 22:03
Hát én anyukámmal akartam,de nem ért be olyan gyorsak voltunk :) Akkor jó volt egyedül vajúdni,viszont utána meg nagyon jó lett volna ha valaki utána szorongatja a kezemet :(
2008. aug. 9. 06:51
tesommal mert apuka nem akart ott lenni bár nem is tudott volna mert váratlan pillanatban indult meg a szülés!
2008. aug. 7. 00:01
Nem akart ott lenni, és én sem akartam. Aztán ott maradt, és boldogok vagyunk, hogy így történt:-))
2008. aug. 3. 22:25
apás
233. Alexa77
2008. aug. 3. 22:22
Én talán meg se tudtam volna szülni nélküle. nehéz, hosszú szülés volt, nagyon kellett, hogy ott legyen velem. De ő is azt mondta, semmi pénzért ki nem hagyta volna. Csodás volt, amikor azonnal a hasamra került a lányunk, a párom meg odafeküdt mellénk és azonnal együtt lehettünk.:-))
232. R75
2008. júl. 20. 18:51

Nekem elképzelhetetlen lett volna a férjem nélkül a szülés. Annyira jó volt, hogy ott volt, szinte nem is volt szülés "hangulata" az egésznek...

Próbált két fájás között viccelődni, amit még saját magam meglepődésére is jól fogadtam és nem kivántam a halálba..

Ő adagolta a homeos bogyóimat, simogatta a fejem, vizes törölközővel borogatott, és fájások alatt odaállt mellém és én a hasához szoritottam a fejem..

Nagyon jó fej volt és büszke vagyok rá, még a köldökzsinórt is ő vágta el, pedig kijelentette, hogy azt biztos nem...

Ja, ő az a tipus amúgy, aki még az injekció gondolatától is elájul... Ezért is vagyok nagyon büszke rá:-)))

2008. júl. 16. 09:53

Nálunk szóba sem jött, hogy apával, mert olyan kis gyámoltalan az én szegény "nagy, bátor, magabiztos" párom:-)

Aztán az utolsó héten megkérdezte, hogy bejöhet-e? Én mondtam, hogy igen, örülnék neki.

De azt mondta, hogy csak a vajúdásnál szeretne ott lenni, a "konkrét szülésnél " nem, mert nem bírná végignézni.

Elmeséltem a dokinak, jót mosolygott.

A nagy pillanatnál kérdezte a páromat, hogy marad e mert most konkrétan szülünk. Hát, mire befejezte a mondatot, kint volt a lányunk, nem volt idő távozni.

Azóta el sem tudja képzelni, hogy ne lett volna ott kislánya világrajötténél :-)

2008. júl. 15. 23:41

Csak is apával!

Az első hármat együtt szültük simán. Sajnos a mostani császárnál nem lehetett ott. Sima szülésnél sokkal könnyebb elviselni a fájdalmat! Fogja a kezed, viszi a vizes ruhát és édesek ahogy próbálnak segíteni.

2008. júl. 14. 19:58

Egyértelmű, apával :-)

Neki is nagy élmény volt látni világra jönni a saját fiait, hallani amint először sírnak fel, és megfogni őket, igaz bátortalanul. Szerintem ez méginkább összetartja a családot, nagyobb szeretet vesz körül mindannyiunkat.

2008. máj. 9. 09:44
Mind a két gyermekünk születésénél ott volt a férjem, és sokkal könnyebb volt elviselni a fájdalmat. A férjem is pótólhatatlan élményekkel lett gazdagabb. Azt mondta, nem bánta meg, sőt! Azóta az ismerőseit is inkább rábeszéli, hogy ne hagyják ki.
227. Alexa77
2008. máj. 9. 09:26
Ketten, együtt éltük át azt a csodát, amikor két, egymást szerető ember egyesül. Kettőnkből fogant az a pici lány, akit a szívem alatt hordok. Kettőnk símogatását, hangját szokta, szokja meg abban a 9 hónapban, amíg a pocakomban van. Együtt megyünk minden viszgálatra, uh-ra, még azt se engedtem meg a dokimnak - hiszen jogom van hozzá - hogy a páromat kiküldje a vizsgálatok alatt. Születni is így fog, ketten együtt csináljuk végig, mikor lennénk együtt, ha ilyenkor nem? Látja, hogy szenvedek? Ez nem baj, sőt, jó, tudnia kell, mit élek át kettőnkért és a gyerekünkért. És rengeteget segít, ha fogja a kezem. Nem szégyellek előtte semmit, hiszen nincs ember, aki olyan közel állhatna hozzám, mint a párom. Szerintem nagy baj lenne, ha pont őelőtte nem mernék teljesen kitárulkozni. Senkire nincs egy normál szülés esetében akkora szükség, mint a páromra. Sem az orvos, sem a szülésznő nem tud segíteni és nem is kell. Ők csak baj esetén kellenek. Amúgy meg csak mi egymásnak.
226. andix
2008. febr. 3. 15:21
Velem ott volt a párom és nagyon jó volt(nekem).Ő a mai napig sem tudta elfelejteni az egészet,de az a véleménye az egészről hogy kötelezővé kellene tenni.Nekem még nem vágta oda hogy:ugyanmár mi az a szülés,ki lehet bírni,a katonaság sem volt jobb stb.stb.az én véleményem szerint ha ott volt a bevételnél legyen ott a kiadásnál is.
225. éden74 (válaszként erre: 224. - Pmjudit)
2008. febr. 2. 21:52

Ráadásul össze vissza szorítottam.Kék zöld lett.

Jól türte.Azért én is szívesen láttam volna a fejecskéjét kibújni..

224. pmjudit
2008. febr. 2. 20:40
Jó,hogy ott volt. A legnagyobb fájdalmaim között a fülembe súgta:imádlak benneteket.Még élek nem felejtem el.Mindkettönket! Látta a szenvedésemet, még jobban tisztel azóta.
223. pmjudit
2008. febr. 2. 20:37
Nekem mindkét gyereknél bent volt a férjem, nagyon jó volt. Az első után azt mondta, hogy nagyot hibázik az az apa aki ebből kimarad. Az én két méters 100 kilós férjem ott könnyezett a szülőszobában, kezében az újszülött, néhány perces babájával. A szülés maga a csoda, kár lenne ki maradni belőle! :-))
222. Ferildi (válaszként erre: 221. - Genlips)
2008. febr. 2. 20:25
Így van!Apja is van a gyereknek,én azt szoktam mondani.
221. genlips
2008. febr. 2. 15:31
Új családtag érkezéséhez köze van az apának és minden családdal kapcsolatos nagy eseményen is ott kell lennie, úgyanúgy, mint az esküvőn, a gyerek első nagy versenyén, stb. Nem kérdés :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook