Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljegyzési buli!Hogyan zajlik? fórum

Eljegyzési buli!Hogyan zajlik? (beszélgetős fórum)


1 2
33. bernibebe (válaszként erre: 5. - Lipike)
2009. szept. 4. 17:04
nekünk kivételesen nem a lányos háznál leszünk,hanem a páromék szüleinél,mert nekik akkor tartjuk a házassági évfordulójukat és azt szerették volna ha mi meg akkor tartjuk,nálunk csak anyukám tudja mit tervezünk,a többiek csak ugy tudják családismerkedés és házassági évforduló lesz ez a többieknek meglepi az én részemről 6ember lesz a párom részéről 8 és persze mi ketten az 16 összesen ha kíváncsi vagy még valamire szívesen válaszolok
32. lipike (válaszként erre: 30. - Kovacserika2)
2009. szept. 4. 10:44

Nálunk is hasonló lesz a menü.

Tyúkhúsleves csigatésztával,hússal,zöldséggel

Marhapörkölt túróscsuszával(felénk így szokás enni,nagyon finom együtt)és krumplival

Sültek,rántott husi,francia saláta

Savanyúság,befőtt

Töltött káposzta

Házilag készített édes és sós sütemények

Tortát nem rendeltünk,felesleges lenne ennyi étel mellett.

31. lipike (válaszként erre: 28. - 759dae95ea)
2009. szept. 4. 10:40

Természetesen a gyűrűket is közösön fizetjük,mint ahogyan az ebédet is.

A szülőktől nem fogadunk el pénzt,senkit sem akarunk ezzel megterhelni.

Az is nagy segítség,hogy sütnek főznek.Azt is elmondtuk mindenkinek,hogy nem kell ajándékot hozni,mert nem azért lesz ez az egész.Szívesen látunk mindenkit és együtt akarunk ünnepelni a családdal.

30. kovacserika2 (válaszként erre: 15. - Lipike)
2009. szept. 4. 10:39
A menü tyúkhúsleves volt,aztán a fött hús feltálalva zöldségfélével,kenyérrel,savanyúsággal.Utána volt marhapörkölt (túl sokra sikeredett,de csomagoltunk is belöle,meg még le is fagyasztottam:) ).A köret nokedli volt hozzá,de volt a pörköltben egy kevés burgonya is.A nokedli frissen délelött lett készítve(általam),de a pörköltet elözö este föztem,mire megfött lett 11 óra is.A desszert az a torta volt és aprósütemény,zserbó.Cukrászdából rendeltük,de ezt is túlzottan elszámoltuk,sok lett :)Csomagoltunk rendesen.
29. lipike
2009. szept. 4. 10:36

Igyekszek szép lenni.Megyek majd fodrászhoz,kozmetikushoz,műkörmöshöz.Ruhát is varratok.

Nekünk a gyűrű elméletileg 140.000Ft lesz,holnap megyünk érte,kíváncsi vagyok milyen lesz.Sajnos most nagyon magas az aranynak az ára,évekkel ezelőtt töredéke sem volt.

2009. szept. 4. 10:27

Ja azt elfelejtettem még mondani, hogy nálunk a lányos ház állta az eljegyzési költségeket, a vőlegény hozta a gyűrűket.

A vacsora mindennel (menü + süti)60.000 Ft volt (12 főnek- 9 felnőtt 3 gyerek) és üdülési csekkben fizettük.

A gyűrűink is 60.000 Ft volt (a kettő)

27. 759dae95ea (válaszként erre: 25. - Lipike)
2009. szept. 4. 10:24

Igen, a férjem vett nekem, anyukámnak, azt hiszem a tesómnak. Apukám vett anyósomnak és nekem.


Ja: legyél nagyon szép!!!!!!!!

2009. szept. 4. 10:23
Én annyit szeretnék írni, hogy akinek most lesz eljegyzése olyanra csinálja, amilyet megálmodott, mert olyan ritkán vannak ilyen ünnepek: ballagás, bérmálás, vagy eljegyzés , esküvő. Ráadásul az emberben olyan mély nyomot hagyhat, olyan szép emlékké válhat! És lehet, hogy nincs igazam, de meghatározó.
25. lipike
2009. szept. 4. 10:22

Kíváncsi vagyok nálunk,hogy ki fog beszélni és ki mit fog mondani.

Viktória te kaptál virágot a vőlegényedtől?

2009. szept. 4. 10:18

A beszédről:

Az Apósom nálunk szó szerint azt mondta: "Szeretnénk megkérni Vörösék leánygyermekének a kezét"

Nálunk van egy Húgom, aki még hajadon, szóval a feszültség nálunk ekkor oldódott, mikor megmosolyogták, hogy akkor melyik lány kell!:)

23. lipike
2009. szept. 4. 10:17

:))))

Köszi!

22. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 1. - Lipike)
2009. szept. 4. 10:14

Szia Kolléganő!

Nálunk az eljegyzés szintén egy étteremben volt! Az Anyósom /mivel Após már nem él/ mondott egy rövid kis beszédet és a végén megkérte a kezem. Mivel Apa nem szeret szerepelni, így Anyu mondott egy másik kis rövid beszédet és utána felhúztuk a gyűrűt.

Nálunk a vendégek akkor adták át az ajándékot, amikor megérkeztek az étterembe.

Az asztalon olyan díszítés volt, amilyen később az esküvői dekoráció volt /csak kicsiben, hisz nem voltunk olyan sokan, 16-an/.

Ha gondolod, akkor elhozom a beszédeket, mivel eltettem emlékbe.

Pussz: Rita

21. lipike (válaszként erre: 18. - 759dae95ea)
2009. szept. 4. 10:11

Majd szétnézek szalvéta terén.

A gyertya nem rossz ötlet,nekem nagyon bejönnek az úszó gyertyák.

20. lipike (válaszként erre: 17. - 759dae95ea)
2009. szept. 4. 10:10
Nem tartják a kapcsolatot,kb évente 3* beszélnek.Persze a másik fiát keresi az unoka miatt.:S
19. lipike (válaszként erre: 13. - 9bc5015697)
2009. szept. 4. 10:08

Erről még nem esett szó.

Az esküvőre még gyűjtögetni kell,így szerintem minimum 2-3év múlva lesz.

Tudod én olyan esküvőt szeretnék,hogy ne kelljen semmire sem azt mondani,hogy ez túl drága nem engedhetjük meg.Minden legyen olyan amit mi szeretnénk.Egy helyszínt már kinéztem,nem egy olcsó hely!

18. 759dae95ea (válaszként erre: 15. - Lipike)
2009. szept. 4. 10:07
Lipike! Nálunk is vadászterem volt az amit feldíszítettünk. Lehet kapni olyan szalvétákat, ami kifejezetten eljegyzéses, szerintem jól mutat még a gyertya is.
17. 759dae95ea (válaszként erre: 12. - Lipike)
2009. szept. 4. 10:06
Csak nehogy később megbánja!
16. 759dae95ea (válaszként erre: 11. - 021ff75d72)
2009. szept. 4. 10:05
Elképzeltem: nagyon szép volt:)
15. lipike (válaszként erre: 11. - 021ff75d72)
2009. szept. 4. 10:04

Nagyon szép volt a dekoráció!:)

Mi fehér és bordó terítőben gondolkozunk bordó szalvétával.A termet lufikkal akartuk díszíteni,de mivel egy Vadászházban lesz,így nem biztos,hogy a sok agancs közt jól mutatna.

Esetleg tudnátok ajánlani valami szép és egyszerű dekorációt?

Ha megkérdezhetem nálatok mi volt a menü?

14. 759dae95ea (válaszként erre: 10. - Lipike)
2009. szept. 4. 10:04
Köszi, nagyon szeretjük egymást:)) Nagyon nagyon!
13. 9bc5015697 (válaszként erre: 9. - Lipike)
2009. szept. 4. 09:56

Húha, sokan vagytok, az biztos! :)

És az esküvőt is ti álljátok majd, vagy erről még nem esett szó?

(remélem nem indiszkrét a kérdés.)

12. lipike (válaszként erre: 7. - 759dae95ea)
2009. szept. 4. 09:56
Nálunk az apósom lehet,hogy el sem jön!:S
2009. szept. 4. 09:55
Szia!A lányomnak húsvétkor volt az eljegyzése.Csak a völegény volt,de a mi részünkröl a szükebb rokonság ott volt.A völegény szükebb rokonai betegség és a távolság miatt nem jöttek el.Ja és még egy országhatár is gond volt.De mi megértöek vagyunk.Az ebéd elött volt a nagyon rövid "beszéd",amelyben megkérte a lányunk kezét.Mivel nem beszél magyarul,ez két betanult mondat volt.A mi rokonságunkban azért szinte mindenki ért valamennyit németül is,így folyt a további ünneplés.Tehát ö kérte,mi adtuk.Aztán felhúzták a gyürüt.Az öcsém meggyújtott egy gyertyát,amely kb.40x60 cm-es és két egymásba fonódott gyürüt formál,két lángja volt.Még a nevük is arany betükkel rajta volt és valamennyi virágdekoráció körülötte.Az asztalon diszterítés,a gyönyörü csokrot és egy nagyobb asztaldíszt a völegény hozta.Ebéd volt és délután a környéken sétálva csináltunk jó sok fényképet.Még ebéd elött volt a gratuláció és ajándékátadás.Pár kép van a naplóm húsvéti bejegyzéseinél.
10. lipike (válaszként erre: 7. - 759dae95ea)
2009. szept. 4. 09:51
Gratulálok!Szép pár vagytok!:)
2009. szept. 4. 09:50

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat.

Hely hiányában nem nálunk, a lányos háznál,hanem egy helységet béreltünk ki.Az én családom fog főzni.A költségeket a párommal ketten fogjuk fizetni,hogy senkit se kelljen megterhelni ezzel.A szűk család lesz ott,ami 31fő.

Nagyon várom már,remélem jól fog sikerülni.

8. 9bc5015697 (válaszként erre: 6. - 9bc5015697)
2009. szept. 4. 09:48
Ja, igen, amikor úgy érzi a párod, átveszi a szót, és megkéri mindenki előtt a kezed, aztán gyűrű. :) A lényeg kimaradt. :D
2009. szept. 4. 09:46
Szia! Nálunk 2007. november 11-én volt az eljegyzésünk, egy szállodában tartottuk, a szüleinket és a testvéreinket hívtuk meg. Nálunk a szülők ismerték egymást, akkor 2,5 éve együtt éltünk. Annyi történt, hogy az Apósom Apukámtól kikért. Utána felhúztuk a gyűrűket, mindenki gratulált, kaptunk ajándékokat. Szóval nálunk mindenféle volt. A kaja finom volt, aznap Márton nap volt, s Libát csinált az étterem, s volt finom Somlói galuska. Egyébként kis külön teremben volt az egész, csak mi voltunk ott, feldíszítettük a férjemmel: vettünk gyertyákat, s nagyon hangulatos volt. 2008. július 19-én volt az esküvőnk.:)
2009. szept. 4. 09:45

A lányos háznál van ugye a lánylérés, eljegyzés a szokás szerint. A menete:a fiús ház ajándékot szokott vinni a szülők, rokonok bemutatása, ajéndékok átadása. Finom borok, konyakok, és röviditalok felszolgálása, közben szoktak kis sütit, pogácsát is mellé kínálni. Beszélgetés, aztán kaja, ez sztem változó, van ahol csak hidegen mindenféle ínyencséget tálalnak gusztusosan (saláták, kaszinó tojás, sonkatejercs, stb), de ez lehet egy normál kaja után, és végül sütemény. Közben már az elején a gátlásokat az alkohol úgyis oldja, és összehaverkodik mindenki. :)

Aztán kicsivel később a fiús ház viszonzásként vendégeli a lányost, a menet kb ugyanez, csak épp a lány rokonai visznek ajándékot. (Leginkább nőknek virág, férfiaknak ital).

5. lipike (válaszként erre: 4. - Bernibebe)
2009. szept. 4. 09:44

:)

Hányan lesztek?Hol tartjátok?

Mindenre kíváncsi vagyok!:)

2009. szept. 4. 09:42

nekünk is szeptember 19-én lesz a hivatalos eljegyzésünk

nálunk a szüleink ismerik egymást,csak a nagyszülők és testvérek ismertetése lesz akkor meg a kisebb rokonság

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook