Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted le lehet tenni az angol k.f. C -t fél év alatt, heti 5 nap és napi 5 órával, úgy hogy minden nap 50 km-ről kell bejárnom? fórum

Szerinted le lehet tenni az angol k.f. C -t fél év alatt, heti 5 nap és napi 5 órával, úgy hogy minden nap 50 km-ről kell bejárnom? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
74. 848973762b (válaszként erre: 35. - Elfelejtett jelszó)
2011. dec. 3. 21:10
Miből tanultál?
2009. okt. 3. 16:03

Sziasztok!

Nem tudom, hogy rá néz-e még valaki erre a fórumra, de szeretném elmondani, hogy belevágok és már alá is írtam a papírokat. Még felvételeznem kell, de nem baj, biztos sikerül. :)

Abban tudna valaki segíteni, hogy pontosan mik lesznek a felvételin? Gondolom magyar nyelvtan?

Köszönöm. :)

72. xti_ (válaszként erre: 68. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 11. 13:19

igen, nulláról.

nálunk is úgy volt meghirdetve, hogy vissza kell fizetni, ha nem sikerül a C, de végül elfogadták azt is, ha valakinek csak az A, vagy a B sikerült. Az anyanyelvű tanárnak hála, nálunk az A mindenkinek jó lett, így senkinek sem kellett visszafizetnie. A B-n volt, aki elbukott, de a többségnek meglett a C.

71. simple (válaszként erre: 57. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 10. 12:06
Normális vagy! :) Egy idő után el fog jönni az, amikor tényleg angolul fogsz álmodni! Nekem is volt egy ilyen átfordulásom. Onnan már nagyon könnyű lesz! Azt is észre fogod venni, hogy angolul gondolkodsz. Nem tudatosan, csak úgy magától jön.
70. simple (válaszként erre: 68. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 10. 12:03
Szerintem simán le tudod tenni! Nem tudom az 50 km-t mivel teszed meg, de ha busszal, vonattal, akkor az úton is tudnál tanulni, ami még növelné az angollal töltött idődet. Ez is sokat számítana.
69. a74de3d08a (válaszként erre: 63. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 10. 09:28
nincs semmi, ha késel 20-30 percet, biztos meg lehet beszélni a tanárral, hogy úgy tudsz odaérni. szerintem.
2009. szept. 10. 06:07

Szép!

0-ról indultatok?

67. xti_
2009. szept. 9. 22:18
8 hónap. nagyon jó volt az oktatás, egyik napon nyelvtanoztunk, a másikon pedig társalgás és szókincsfejlesztés volt anyanyelvű tanárral, plusz az előző napi nyelvtan begyakorlása. jól működött.
66. 44c47b2a9b (válaszként erre: 65. - Xti_)
2009. szept. 9. 21:24
Ügyes vagy! Mennyi idő alatt?
65. xti_
2009. szept. 9. 20:12
és nekünk csak heti két napon voltak óráink (2x5, azaz 10 óra volt hetente)
64. xti_ (válaszként erre: 62. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 9. 20:11
középfok C
2009. szept. 9. 18:53

Sziasztok!


Na voltam a munkaügyiben és ők még csak tegnap tudták meg, hogy már a szeptemberire nem lehet jelentkezni:) hát nem is mondok rá semmit.


Kérdeztem, hogy mikor lesz legközelebb??

...és kiderült, hogy kettő is indul október 26-án .... de amikor kérdeztem, hogy hol? melyik iskola? -már ismét megállt a tudomány!


Nekem fontos, hogy merre van a suli, mivel itthonról 5:30-kor elindulok és a cél buszpályau.-on leszek 7:30-ra, persze, ha nem fogok késni. Innen kell eljutnom 25 perc alatt a végső célig.

Szóval, ha messze van, akkor kilőve, mert valljuk be minden nap az első óráról elkésni elég nagy szálka a tanár szemében.

Abban maradtunk, hogy hívom őket és ők is hívnak, ha tudnak valamit.

62. 44c47b2a9b (válaszként erre: 61. - Xti_)
2009. szept. 8. 19:08
Középfok? Intenzív?
61. xti_
2009. szept. 8. 17:39
nekem németből sikerült. nem nagyon tanultam otthon, csak arra ügyeltem, hogy ne hiányozzak, nehogy elveszítsem a fonalat.
2009. szept. 8. 16:03

Hát még nem jutottam el, de holnap 12 előtt 20 perccel biztos. .....már úgy sem késem le a szept. tanfolyam kezdését, mivel már hetekkel ezelőtt lekéstem. :(

Ma elmentem megnézni, hogy hol is van ez a suli, és minden tantermét számszerint 4-et, megkerestem térképen. ...... és ha novemberben indul belevágok. Főleg, hogy az esély megvan rá, hogy ne rigó, hanem BME vizsga legyen. Pici, de megvan rá! :)

2009. szept. 7. 21:03

Rengeteget kell otthon tanulni majd. Hazaérsz, és nekilátsz. Tehát a napi 5 óra suli nem elég. Otthon még legalább 3 miden nap.

A KOdolányi a legkönnyebb jelenleg, szerntem. Illetve, a Pannon Nyelvvizsga sem túl nehéz.

58. syria (válaszként erre: 57. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 6. 08:03
Várjuk a fejleményeket!
2009. szept. 5. 19:43

Sziasztok!


Annyira örülök nektek. Igen mindenkinek. Köszönöm mindenki véleményét! :)))


Hétfőn bemegyek a munkaügyibe és megkérdezem, hogy akkor lesz-e novemberben, ill. elmondom, hogy mit mondott a suli. Hogy egy kicsit képben legyenek ők is...

Már arról álmodtam, hogy angolul beszélgetek a tanárommal és a társaimmal a tanfolyamon....... hát nem vagyok normális... :)


Nagyon szeretném....


Elmentem tegnap könyvtárba, hogy egy kicsit a nyelvtant (magyart)szépen összeszedjem magamban, hogy jobban képben legyek az angolnál,ha tanulom. Egy kis ismétlés....


Ha holnap azt mondják, hogy oké, lehet a novemberire iratkozni, akkor fogadok egy tanárt, pár órára, hogy lealapozzak.

Angol könyvem már van....... igaz gyerekes, de nagyon sok téma van benne.


Szép estét mindenkinek!

56. syria (válaszként erre: 52. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 5. 08:27

Ha mégis belevágsz, akkor készülj fel arra, hogy éjjel-nappal tanulnod kell! 5 órát a suliban, ugyanannyit otthon a házi feladatokkal, gyakorlással (főleg nyelvtan!), szótárazásssal, fordításokkal.

És szombat-vasárnap sincs bulizás, csak tanulás akkor is! Egyetlen szórakozás: angol nyelvű filmek nézése, esetleg valakivel angolul chatelni.

Az jelentősen megkönnyíti a dolgod, ha utazás közben tudsz tanulni (nekem ez sajnos soha nem ment, rengeteg időm elveszett ezért).


Ha van 2 hónapod az indulásig, jól teszed, ha előre tanulsz!

55. marc§ika (válaszként erre: 4. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 4. 14:10

biztosra mondhatom hogy IGEN!


Nekem is sikerült!!!ugyan így csináltam én is a középfokú C tipust,csak én 60 km-ről jártam be!:-)

de az biztos hogy sokat kell gyakorolnod még otthon is!

Szerintem vágj bele...sok sikert hozzá!

2009. szept. 4. 13:50

A válság miatt nagyon sok helyen csak hátrányos helyzetüeknek indul tanfolyam, meg a hiányszakmákba képeznének embereket. Ezen kivül nekem azt mondtáék másra ne nagyon számítsak a mai gazdasági helyzetben.

A vizsgáztatást természetes hogy nem tudjék előre megmondani, szerintem nincs sokkal elöbb leszervezve mint mikor aktuális lesz.

És igen, minden évben novemberben kezdődnek ezek a tanfolyamok.

2009. szept. 4. 13:01
Nézd meg a Kodolányi János Főiskolát.Ott is vizsgáztatnak és ugyanannyit ér,mint a Rigó utcai.Tudom,mert a lányom most csinálta meg.
2009. szept. 4. 12:35

Közben felhívtam az iskolát és azt mondták, hogy a Rigó utcán kell vizsgázni, kivéve, ha addig Nyíregyházán a régiós központban azt nem mondják, hogy esetleg náluk is, mivel már 2 hónapja ők is vizsgáztathatnak.

Na + felvilágosítottak, hogy szeptemberben már nem tudok menni, mivel már meg volt a felvételi és szét is osztották az embereket.

-persze ezt nekem nem mondták a munkaügyiben.

A suli azt mondja, hogy valószínüleg novemberben lesz új. De a munkaügyiben az ügyintéző azt mondta, hogy nem garantálja, hogy lesz.


De így jól belegondolva a munkaügyiben sincsenek nagyon képpen, mivel olyat ajánlanak, ami már betelt és el is kezdik 7-én........ és még a suli pontos címét sem tudták megmondani.


Szóval a sok kérdésemre a válaszokat csak most tudtam meg, hogy a sulit felhívtam.



........

arra gondoltam, hogy ha nem a "rigóban" kell vizsgázni minden képpen bele fogok vágni.

Ha pedig ott, .........akkor nem tudom.

........

De kérdés most már az is, hogy valóban fognak -e indítani novemberben angol C k.f. tanfolyamot????????

Minden esetre hétfőtől elkezdem az angolt és meglátot magamtól és meglátom. Azt hiszem a nyelvtanra fogok ráhasalni, mert az a nehezebb.

Jól gondolom????

51. Khatif (válaszként erre: 43. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 4. 12:07
Na ilyet sem hallottam még :)
50. negyvenfelé (válaszként erre: 43. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 4. 10:37
Én a Rigó utcában 2002 tavaszán vizsgáztam, akkor még nagyon kemény volt.
2009. szept. 4. 10:13

meg lehet csinálni, de akkor otthon még kb. ugyanennyit kell foglalkozni vele naponta....

gondolom, nagyon kemény lehet....

vannak egészen olcsó nyelviskolák is, nem tudom, mennyire van értelme ennek???

és ott nem vagy kötelezve semmire.

persze a kötelezés is jó, mert akkor meg nem mismásolod el a tanulást.

mindenesetre jól gondold át, hogy tudsz-e ennyi időt rászánni fél éven keresztül.

még annyit, hogy egynyelvű vizsgára szókincs kell nagyon, kétnyelvűre meg a nyelvan....

48. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 47. - 44c47b2a9b)
2009. szept. 4. 09:21
Igen, a nulláról kezdte elötte németet tanult. Nem fórumozik, és jelenleg pesten él a suli miatt.
47. 44c47b2a9b (válaszként erre: 45. - Elfelejtett jelszó)
2009. szept. 4. 09:19

Ő is 0-ról kezdte?

HA IGEN Ő SZOKOTT FÓRUMOZNI?

A NEVÉT ADD MEG NEKEM::)))))))))))))

kÖSZÖNÖM

46. kata62
2009. szept. 4. 09:08
Aki a nyelvtant profin megtanulja annak a Rigó utcait ajánlják.
2009. szept. 4. 09:08
Az ismerősöm is ezt a tanfolyamot csinálja, neki sikerültek a vizsgák igy nem kellett visszafizetnie semmit. Ügyi volt nagyon!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook