Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőt ki-hogy finanszírozta? A szülőkkel hogy beszéltetek? fórum

Esküvőt ki-hogy finanszírozta? A szülőkkel hogy beszéltetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. szept. 24. 15:57
Mi magunknak.
2011. jan. 9. 22:30

Nekünk kis esküvő lesz, kis létszámmal, egy vacsival a szertartás után, mert nálunk sincs akkora keret rá, s még így is szerencse, hogy a szüleink ennyit rászántak (konkrétan fejenként 200-200ezerből hozzuk ki), amúgy még kisebb dolog lenne, ha nekünk magunknak kéne, mert ezért tuti hitelbe nem vernénk magunkat.

Úgy hogy mi is amin lehet spórolunk, az én ruhám 15ezerből van ;) És rendes menyasszonyi ruha! :)

2011. jan. 9. 06:08

Nyilván vannak olyan szülők, akik tudják finanszírozni, és vannak olyanok, akik nem..

Akinek a szülei nem állnak úgy anyagilag, hogy ezt megvalósíthassák, azok hiába is akarnának "finanszírozni"..nincs miből. Ekkor a fiataloknak vagy le kell mondani a lagziról, vagy saját maguknak kell azt megrendezni.

109. Rozália (válaszként erre: 104. - Anngi)
2011. jan. 9. 06:02

Azért akkor sem volt kolbászból a kerítés:)

Nekem nem volt lagzim. A két tanú volt, meg mi az esküvőn, utána elmentünk egy étterembe vacsorázni.

Nekünk nem volt pénzünk lagzira, az meg eszembe sem jutott volna, hogy a szüleimet ezzel terheljem. A testvéreimnek volt lagzija, nem is kicsi, nos láttam, hogy azért mit kellett (falun) dolgozniuk, hát, nem vettem volna a lelkemre.

Aztán 30 év múltán a fiamék sem igényelték a lagzit.

Tanúkkal esküvő, utána itthon a két családnak ebéd.

2010. jún. 6. 23:55

Sziasztok. Én 93-ban mentem férjhez.


Mivel a szüleink nem dúskáltak, de ragaszkodtak a lagzihoz (én nem): lőn

aztán a költségeken összevesztek.

Na mi vasárnap reggel, elmentünk a vendéglátóipari egységbe, és a menyasszonytáncos pénzből kifizettük.(Ők otthon veszekedtek addig)

120 ezret táncoltam össze, 120 ezer volt a lagzi.

No komment.

2010. máj. 15. 15:12
Egyébként nálunk a szülők jóba vannak!!!
2010. máj. 15. 15:11

Nálunk nem tudnak adni a szülők. Nekünk meg kell másra a pénz. Egyszer lehet majd összeházasodunk, még lehet lagzi is lesz, de nem most.

Egyre kevesebb a lakodalom, pont az anyagiak miatt.

2010. máj. 5. 10:50
mi kapunk rá a szülőktől, az sztem fedezi nászutastól az egészet.
104. anngi
2010. febr. 17. 09:15

a mai fiataloknak sokkal nehezebb mint ezelott 25-30 eve nalunk kozosen kifizetek a szulok a koltseget mink megkaptuk az osssze gyujtott penzt

es avval el lehettet kezdeni az elettet,most szerintem sokkat szamit a szuloi segitseg.,a szulok mai napig jol vannak evete meglatogassag egymast de neha nalunk is talalkoznak eleg nagy a tavolsag koztuk igy nem ernek ra vittatkozni.

103. Myrthil (válaszként erre: 102. - Anka71)
2009. szept. 17. 16:13

Nálunk nem tudom, miért nem hívják egymást. Talán a távolság miatt.

Bár párom anyukája az, aki minden meghívást visszautasított, ő sem hívta a szüleimet, ők pedig megunták és nem hívták többet. Minek?

És igazuk is van.

102. Anka71
2009. szept. 17. 09:49

Kérdezni szeretnék ez ügyben valamit, lehet, hogy nem tartozik egészen ide.Mivel Myrthillnek volt egy olyan mondata, hogy "nálunk se hívták egymást a szülők."

Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy férjem lánya és a sráca között is érik a dolog, (házvásárlás, esküvő). Van öröklött pénze a lánynak, dolgozik is, a sráca pedig jól keres, már fiatal harmincasok. Minden az ő pénzükből menne.

Mivel én nem a anyja vagyok, és még csak nem is igazán jó a kapcsolatunk, nekem ugye nem kell meghívni a srác anyját (beszélgetni, kávézni, stb). Esküvő közeledtével sem, ugye, főleg, ha mindent az ifjak rendeznek? (Nem akarok kőbunkó lenni, de igazából nem is látom értelmét, hogy belefolyjak az életükbe).

101. Myrthil (válaszként erre: 100. - Gyöngyi)
2009. szept. 14. 17:43

nálunk se hívták egymást a szülők.

Még párom anyukája se hívja nagyon a párom apukáját - elváltak, ezért kellett ezt nekünk lerendezni....

2009. szept. 14. 17:40
Nálunk nem volt szülői összjövetel. Egyszer meghívtuk őket, még tavalyelőtt amikor a fiatalok összeköltöztek, de aztán Ők nem hívtak minket.
99. Myrthil (válaszként erre: 98. - Gyöngyi)
2009. szept. 13. 16:53

Azért picit irigylem őket, hogy ennyire kiállnak a véleményük mellett.

Nálunk párom anyukájának vannak határozott elképzelései...

Anyukám meg is jegyezte a nagy szülői összejövetel után, hogy mást sem hallott tőle, mint hogy én úgy gondoltam..., én úgy terveztem...

És azt egyszer sem kérdezte meg, hogy mi mit akarunk.... :S

2009. szept. 13. 16:37

Azt mondják ez az ő napjuk, idézem:"ha jó, jó, ha nem akkor sajnáljuk!" .....erre tényleg nincs mit mondani. Azt mondták jó lenne, ha ott lennénk, de ha emiatt nem jövünk előbb 2 nappal haza a horvátországi nyaralásból, akkor nem leszünk ott.

Közben heti többször halljuk a telefonban, hogy nincs pénzük kajára...Ilyenkor persze ugrok bevásárolni, aztán kiderül, hogyy csak "kalács" kellett, tanács azt nem!

97. Myrthil (válaszként erre: 96. - Gyöngyi)
2009. szept. 13. 11:36

:S

Őszintén sajnálom....

Tényleg ennyire nem lehet velük beszélni?

Nálunk is vannak viták, de nem ekkorák.... :S

2009. szept. 13. 11:31
Legújabb variáció:Eladják a kocsit mert nem tudnak elég hitelt felvenni!!!Már nem is mondunk nekik semmit....úgyis hiába!
95. gyöngyi (válaszként erre: 93. - Nikletty)
2009. szept. 10. 15:27

Semmi különös...

Mi felajánlottuk, hogy segítunk amiben tudunk, hozzuk - visszük őket,szervezésben segítünk, még egy kisebb összeget is felajánlottunk.(100000.-) Hogy hogyan akarnak élni vele még nem tudom.Ez már az ő dolguk lesz, én azt veszem észre, hogy inkább közlik velünk a kész tényeket, utána pedig nem tetszik nekik, ha mi mást gondolunk....Hát ez van.

94. Myrthil (válaszként erre: 91. - Gyöngyi)
2009. szept. 9. 21:13
Akkor olvasd el a naplóm utolsó bejegyzését, és meglátod nálunk mi a helyzet! :S
93. nikletty (válaszként erre: 92. - Gyöngyi)
2009. szept. 9. 21:10

Szia gyöngyi!

Mizu?


Én épp ma kenődtem el kicsit, mert párom unokatesója esküvőjére mehetünk jövő hónapban... és neki is szépen mindent megszerveznek... igaz én csak 23 ő már 30... de akkor is irigy vagyok... párom szerint lehet nekünk is majd felajánlja anyuja, de akkor is tudom, hogy az én apum nem annyira terhelhető mint párom anyuja...

Már nem is tudom, hogy elfogadnám-e, ha felajánlaná... biztos, de már úgy elfogadtam a kicsit, és már úgy zavarna, ha a pénze miatt egy csomó mindent meg szeretne mondani...

Majd kiderül...

December-januárig nálunk az ügy áll, valamikor akkor kéne időpontot kérnünk, addig nincs miről beszélni.

2009. szept. 9. 19:26
?
2009. szept. 7. 15:31

Annyira kedvesek vagytok! Én már néha tényleg azt hiszem, hogy én lettem "maradi vénasszony" és máshogy látom a dolgokat,m mint a fiatalok.

Ezek szerint még nem úgy van. Köszi!

90. nikletty (válaszként erre: 88. - Myrthil)
2009. szept. 6. 18:18

Igen, mi is majd csak a "magot" akarjuk majd meghívni, és a meghívókat mi is magunk, amit lehet csak magunk szeretnénk csinálni, díszítést is majd pl.

Valószínű a szertartás után majd otthon kéne egy szabadtéri kajálást rendezni... de ez majd később lesz nekünk, jövő nyárra tervezzük.

89. Myrthil (válaszként erre: 83. - Gyöngyi)
2009. szept. 6. 18:08

És ezek után akarnak lakodalmat????

Nem kellene nekik előbb egyenesbe jönni????

88. Myrthil (válaszként erre: 83. - Gyöngyi)
2009. szept. 6. 18:07

Hát mi meghúztunk egy határt. Csak a legközelebbi barátokat akarjuk meghívni, mert ha minden havert meghívnánk, az nagy teher lenne a szülőknek... :S

Azt pedig nem akarjuk.

87. Myrthil (válaszként erre: 82. - Anka71)
2009. szept. 6. 18:06

Sajnos így van.

Mikor elkezdtük, azt hittem, szép és jó lesz minden, aztán ahogy az árakról elkezdtem érdeklődni, rájöttem, nem így van....


Pl a meghívókat, ültető kártyákat, köszönő ajándékot stb én akarom megcsinálni a tesómmal :)

2009. szept. 5. 15:47
Hát mi esküvönk most volt Áprilisba!Mi ugy beszéltük meg hogy a ruhák a csokrok,kocsidisz,diszitést az otthoni fogadtatást mi álltuk!A Torta,süti,étel,ital,zenész,vőfény,pedig a szüleink!!Én igy láttam jonak!:-)))
85. nikletty (válaszként erre: 82. - Anka71)
2009. szept. 5. 15:35

hát igen, fura...

valami régen jobban működött, családok is mások voltak, az összetartozás!


Köszönöm a segítségeteket,a válaszotokat, így megtaláltam a megoldást, mit már lentebb írtam.

84. varga.nora (válaszként erre: 83. - Gyöngyi)
2009. szept. 5. 13:18

Nem te látod rosszul, a fiatalok.

Hihetetlen,h így bele mernek vágni egy hitelbe!!!!

2009. szept. 5. 13:06

Hát a mi gyerekeink ott tartanak, hogy:Násznagy sminkes, körmös,műtermi kép... ez mind olyan ami plussz pénz....még nem tudom mi lesz a"nincs"-re?

Jelenleg én vásárolok be nekik húst, miegyebet, mert sok a hitelük.Mi lesz egy ekkora lakzi után? Ráadásul vagy 20-30 "Havert" is meg akarnak hívni, akiktől ugye nem várható el, hogy a mnyasszonytáncba olyan sokat tegyenek, hogy bejöjön a lagzi ára, hiszen jó néhányan közülük még-most éppen nem is dolgoznak.

Azon gondolkoztam, hogy csak én látom rosszul és már most kezdek "sárkány anyós" lenni?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook