Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell elítélni azokat akik nem szeretnének gyereket? fórum

Miért kell elítélni azokat akik nem szeretnének gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. ápr. 14. 13:07
Én nem itélem el az olyan nőket.Mindenkinek szíve joga mit szeretne !
2010. febr. 4. 14:06
Én csak azt mondom aki nem érzi hogy anyának való az ne legyen az! A legtöbb nő életében előbb-utóbb eljön a pillanat mikor anya akar lenni! De van akinél nem! Egy anyának a gyereke a legfontosabb! Főleg míg pici! És ez így van jól! De rossz olyan "anyákról" hallani aki nem szoptatja a babáját mert lógni fog a melle, vagy mindig más vigyáz a gyerekére mert ő szórakozik. Ezek elég durva példák...
190. 40163fd81d (válaszként erre: 189. - Cecile27)
2010. febr. 4. 13:36
Azért te csak itt vagy,és boldogan élsz,neveled a csöppségedet,a férjeddel egyetemben....hmmmm kicsit fura ,hogy megkérdőjelezed a létjogosultságodat.:))
2010. febr. 4. 13:26
Sziasztok! Én 22 évesen úgy éreztem meghalok hogy anya lehessek! Most 3.5 éves a lányom! De aki nem érzi eszt az érzést az ne legyen anya. Lehet hogy Ő nem erre való és más teszi majd boldoggá! Az én anyukám itt hagyott apura és a húgomat sem ő hanem az ő anyukája nevelte. Neki minek gyerek! Többre becsülöm aki azt mondja hogy ő élni akar és nem szeretne gyereket! Legalább őszinte és nem szór ki a gyerekével!
188. winny
2010. febr. 4. 13:19

Itélkezni?

Mások fölött.Nem tudhatjuk,hogy miért ez a döntése.

Elfogadni kell mindenkit úgy ahogy van.

Szeretettel és megértéssel ☺

187. Toprengo (válaszként erre: 183. - Reni79)
2009. szept. 8. 15:22
Igazad van, majd eljön az ideje, hogy gyermeked legyen.
186. Toprengo (válaszként erre: 180. - 40163fd81d)
2009. szept. 8. 15:22
Sajnos már a szülés előtt is rossz alvó voltam, ez azóta csak rosszabb lett. Ha lefekszem Danival aludni, vagy ő nem alszik többet fél-egy óránál, vagy én nem tudok elaludni. Az biztos, ha mégis alszom valamennyit, utána még fejbe-vertebb vagyok, mint előtte. Így inkább nem fekszem le napközben, hanem teszem a dolgomat, és próbálok kicsit pihenni is.
185. Toprengo (válaszként erre: 179. - 9242a6388c)
2009. szept. 8. 15:20

Nem hiszem, hogy szerelmes lennék. Nem vagyunk túl jóban a párommal, és én már nemigen szeretnék vele együtt lenni.

Barátnőim élik az életüket. Van egy kismama-barátnőm, de vele ritkán találkozunk. Más kismamákat pedig nem ismerek.

Anyukám sajnos vidéken él.

184. Franc22
2009. szept. 7. 17:57

én nem itélem el őket

a mai világban már sajnos nem könnyű egy gyermeket felnevelni, beiskolázni

183. reni79
2009. szept. 7. 12:35
Én majd szeretnék de még nem most csak 2-3 év mulva!Igy is elég furcsán néz rám mindenki akinek elmondom!Még nem érzem hogy felelősséget szeretnék vállalni egy gyerekért.Szükségem van még erre a "szabadságra".Még nem fér bele egy gyermek az életembe.
2009. szept. 7. 11:23

Én sem akartalak leszúrni! Te lagalább felismerted hogy gond van és próbálsz megoldást találni!

Igazat adok fata Morgananak- hagyd a háztartást, feküdj le , pihenj- és hidd el minden otthon lévő anyukának majd ugyanazok a gondjai, fájdalmai, bizonytalansága. De szerncsére a legtöbb esetben az idő mindnt megold- nő a pici és teljesen megváltozik minden.

181. 40163fd81d (válaszként erre: 178. - 9242a6388c)
2009. szept. 7. 10:14
:))
180. 40163fd81d (válaszként erre: 177. - Toprengo)
2009. szept. 7. 10:14

A pihenés nagyon fontos!Amikor csak teheted feküdj le vele aludni ,hagyd a csudába a kupit,a mosogatást,mindent.

Egy darabig úszni fogsz az árral,de aztán több lendületed és erőd lesz majd megtenned amit kell!:)))

Én is itt hibáztam.Azt hittem ,hogy két kicsi mellett ugyanúgy mindennek a helyén kell lennie,rendben stb.

Ne törődj vele ,aludj ,pihenj amikor csak teheted!:DD

2009. szept. 7. 10:03
Szerelmes vagy? Beszéljünk rólad! Barátnők? Más kismamával próbálj programot csinálni! Anyukád???
178. 9242a6388c (válaszként erre: 176. - 40163fd81d)
2009. szept. 7. 09:58
Fata jól megfogalmazta, hidd el így lesz!
177. Toprengo (válaszként erre: 176. - 40163fd81d)
2009. szept. 7. 09:55

Köszi, én is ezzel próbálom magam biztatni, hogy elmúlik majd ez a borzasztó kimerültségem.

Igyekszem elfogadni a jelenlegi helyzetet, és néha sikerül is, csak akkor nem, ha egész nap egyedül vagyok Danival, és még ráadásul nyűgös is.

De ha minden megy úgy, ahogy szokott, akkor nincs gond, hiszen teszem a dolgom.

176. 40163fd81d (válaszként erre: 172. - Toprengo)
2009. szept. 7. 09:52

Nem elítélendő,hidd el:))))

Sokan érzik ezt,én is pont ilyen érzésekkel küszködtem a két kicsivel anno.

Most így vissza gondolva,szerintem a hatalmas fáradság,a kialvatlanság ,önmagam elhanyagolása nagyban közrejátszott mindebben.

Kitartás,ha nagyobb lesz ,több időd lesz magadra,tudom ,most szinte semmi sincs.

Csak egy jó tanácsom lenne,hogy átvészelhesd ezt az időszakot,és az az,hogy lázadás,düh,és harag helyett tudatosan próbáld elfogadni a jelen helyzetet,a jelen életedet,hogy "Igen,most ez van."

Ezt az életet kell élnem,mert gyereket vállaltam ,és avval mindez együtt jár,de ez egy átmeneti időszak ,véget fog érni és újra dolgozhatsz majd,emberek között lehetsz,és minden visszatér majd aszerinti kerékvágásba ,ahogy te szeretnéd.

Ha nagyon nem tudod elfogadni mégsem,akkor jöhet a bölcsi ,és a munka,ha meg tudod oldani.

Minden helyzet csak addig tűnik kilátástalannak,amíg el nem kezdessz gondolkodni a megoldáson!:))))


Fel a fejjel!:))

2009. szept. 7. 09:45

Nem akartalak leszúrni! Szerintem a párkapcsolatodban van a hiba,azért gondolom, mert az első házasságomra emlékeztet, amit leírsz.

Sajnálom, nem tudok jó tanácsot adni...

nagyon magadra maradtál....

174. Toprengo (válaszként erre: 173. - 9242a6388c)
2009. szept. 7. 09:42

Tudom, csak rosszulesett, ahogyan írtál.

Semmi gond. :-)

173. 9242a6388c (válaszként erre: 172. - Toprengo)
2009. szept. 7. 09:40
nEM AKARTALAK LESYÚRNI!!!
172. Toprengo (válaszként erre: 170. - 9242a6388c)
2009. szept. 7. 09:26

Te is leszúrhatsz nyugodtan, nem akadok ki jobban, mint amennyire az fáj, amit érzek.

Tudom, hogy nem úgy indok, ahogy leírtam, hiszen a legtöbb anya ezt csinálja. Nem is ez a lényeg.

A párommal nem vagyunk túl jól, ezért is vagyok olyan, amilyen. Már nem panaszkodom neki, mert úgysem érti meg, mit érzek. Csak sírok magamban, aztán majd elmúlik egyszer.

Minden nap kiviszem sétálni a fiamat, most is megyünk majd hamarosan. Nincs hozzá kedvem, de kiviszem, mert tudom, hogy kell.

Tegnap is kivittük, délelőtt a párom, délután pedig boltba mentünk. És nem pihentem egész nap, mert nem volt rá időm, de amit kellett, megtettem. Alig aludtam, de nem érdekes, mert a fiam az első. Én már nem létezem, csak a fiam.

Most megint rosszul hangzik, amit írok, de így érzem sokszor. Tudom, elítélendő, de ez van, és ezen kell változtatnom.

Meg is fogom tenni.

171. Toprengo (válaszként erre: 168. - Gavrilo1)
2009. szept. 7. 09:22

Rendben, legyen igazad. Nyugodtan szúrj le, már megszoktam, hogy elítélnek azért ,amit érzek.

Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok, mint te voltál annak idején, és nekem még a párom se sokat segít, és nem is ért meg engem.

És igen, én bezárkózom, mert egyébként is zárkózott vagyok.

Ez van, ezt már elfogadtam, most az anyaságot igyekszem megszokni. Arról nem tehetek, hogy nekem ez nehezen megy, és hogy ilyen érzések vannak bennem!

De arról igen, hogy mit teszek, és hogyan bánok a fiammal. Épp ezért próbálok erőn felül is foglalkozni vele, még ha közben sikítva rohannék ki a lakásból. Ezt nem mutatom neki, hanem igyekszem mosolyogni, és kedves lenni vele.

És hidd el, erőn felül is mindent megteszek a fiamért... csak épp közben lelkiismeretfurdalásom van, mert többet kellene érte tennem.

170. 9242a6388c (válaszként erre: 167. - Toprengo)
2009. szept. 7. 09:04

Ezt most találod, ez nem indok, szerintem minden anya, (köztük én is) mos, főz, takarít. DE!!! Minden nap elmegyünk legalább 2x ittonról, de 1x biztos... játszótér, vásárlás, "vagy" csak séta!!!!

A pároddal jól megvagytok???

169. mimmo33 (válaszként erre: 167. - Toprengo)
2009. szept. 7. 08:59
Én is.De ez tényleg nem indok...
168. Gavrilo1 (válaszként erre: 167. - Toprengo)
2009. szept. 7. 08:19
Ez nem indok!!! Mindenki mos takarít és főz!!! Én már az 5.-nél tartok, de mindig szakítok időt hogy valahova elmenjek akár a kicsivel kettesben is. nekem még nehezítve is volt első gyerekkel a helyzetem hogy 1000 km-re a szüleimtől,idegen országban, csak a férjemmel egyedül, elég fiatalon lettem anya. Még se zárkóztam be. kimentem a kicsivel a játszótérre- környékbeli anyukákkal ismerkedtem, sokat járkáltam a városban stb. Próbáld meg te is!! A háztartás ráér - úgyis te csinálod meg, akkor amikor akarod!! Viszont ha bedepizel akkor az senkinek sem jó, legkevésbé a kicsinek.
167. Toprengo (válaszként erre: 163. - Mimmo33)
2009. szept. 6. 14:28
Mert takarítok, főzök, mosok.
166. Toprengo (válaszként erre: 162. - Mimmo33)
2009. szept. 6. 14:28
Nem mindig nyűg, de sokszor igen... igazából nem is ő nyűg, hanem ez az egész.
165. Toprengo (válaszként erre: 161. - Ében11)
2009. szept. 6. 14:27

Jó, hogy ilyen megértő társad van.

Én hiába beszélek a párommal, nem érti, mi bajom van. Volt már olyan többször is, hogy míg kisebb volt a fiunk, ő elment a haverjával bulizni, és részegen jött haza. Nagyon kikészültem akkor is... Néha nem lehet rá számítani. :-(

Látod, ha van segítséged, könnyebb boldogulni. Hozzám nemigen jön senki, mi sem megyünk senkihez, legtöbbször csak én vagyok és a fiam. Tegnap is este fél kilencig egyedül voltam vele, és addigra már teljesen kibuktam.

164. Toprengo (válaszként erre: 160. - 9242a6388c)
2009. szept. 6. 14:23

Érzelmileg valóban nem vagyok érett az anyaságra, így nem bántasz meg, hiszen így van. Már téren igen, de pont az érzelmek nagyon fontosak.

Ha ki tudnék kapcsolódni, sokkal könnyebben viselném az egészet.

163. mimmo33 (válaszként erre: 159. - Toprengo)
2009. szept. 6. 08:31
Menjetek el otthonról együtt!Csavarogjatok, szép idő van ,miért zárkozól be?!?!?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook