Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek a futómuskátlival, hogy túlélje a telet? fórum

Mit tegyek a futómuskátlival, hogy túlélje a telet? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 3. 16:09
És mindezt mikor? Gondolom, hogy még a fagyok előtt, de meddig várjak, milyen hőmérsékletet bírnak még el kinn?
2009. szept. 3. 16:08
Köszönöm a válaszokat! Nekem van 10 tő, ki fogom próbálni a metszős és a gyökereztetős módszert is, valamelyik csak beválik:-)
10. vaczila (válaszként erre: 8. - 867f9adc74)
2009. szept. 3. 15:37
Én is így szoktam és szépen áttelelnek. Csak annyival egészíteném ki, hogy én hely híján az egyik szobában a 2 ablak közé teszem a tejfölös poharakat. Nem fagy meg és szépen növekszik már tavaszig is. (Mivel ott 2 ablak is van, a szellőztetést a másik ablakon meg tudom oldani.)
9. varga.nora (válaszként erre: 8. - 867f9adc74)
2009. szept. 3. 13:20
Mi is így csináljuk, mi soha egy darabot sem teleltetünk át!!!!!
2009. szept. 3. 08:54

Én évek óta így csinálom:

Augusztusban letördelem a zsenge hajtásokat, majd tejfölös bögrékben gyökereztetem(földbe dugom egyből), így teleltetem. 10-ből 9 megmarad. Tavasszal ezeket ültetem ládákba (erdei földbe). Minden ősszel kidobom az elöregedett töveket, az új hajtásokből lesz tavasszal szép muskátli. Este teszek fel képet! A teraszról pl földig ér a muskátlim:-)

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Szabot.88)
2009. szept. 3. 08:07

Vígasztaljon , nekem sem sikerült az összeset átteleltetni. Ami átvészelte a telet azokból is kettő lett szép a nyáron, a többi satnya maradt.

Többet nem is fogok vele küszködni.

Sajnáltam kidobni őket ősszel, mert olyan szépek voltak.

6. szabot.88 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2009. szept. 3. 08:03
Úgy látszik jól tudtam, bár tavaly nem sikerült...
2009. szept. 3. 07:59

Q2113

Kertészet kérdés:

Futó muskátli teleltetésével és metszésével kapcsolatban érdekelne minden teendő!

Dr. Helyes Lajos szakértő válasza (Kertészet témakör):

Teleltetés előtt vágja vissza kb. 10 cm-re és ezt követően száraz hűvös helyen (10-12 C°) teletetheti. Havonta 1-szer kevés vizzel öntöze meg.

2009. szept. 3. 07:23

Nekem se sikerült még!:(

Állítólag vissza kell vágni és fagymentes helyen néha-néha locsolgatva kell tárolni. Vagy kissé melegebb helyen..

2009. szept. 3. 07:00

szerintem felesleges kínlódni,ha meg is maradna biztos nem olyan lenne,amit vársz.Nem virágozna úgy (vagy sehogy) silány példány lehet belőle...kár a fáradozásért...szerintem

De lehet hogy van csódamód:o)

2009. szept. 3. 06:51

Eddig egyetlen megkérdezett ismerősömnek sem sikerült átteleltetni a futómuskátlit. A sima muskátli mindenkinek áttelel, de a futóval mindenki befürdött.

Mit tegyek?

2009. szept. 3. 06:50
Mit tegyek a futómuskátlival, hogy túlélje a telet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook