Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után mikor húzódik vissza a has és ajánlott-e a haskötő? fórum

Császármetszés után mikor húzódik vissza a has és ajánlott-e a haskötő? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. TinusK
2015. márc. 5. 20:24
Én 14 éve szültem császárral.Nem használtam semmit se előtte se utána.Volt nekem is hasam a terhességem előtt, még egy műtétem is...tehát a lapos has felejtős volt.Viszont azt nem kell elfelejteni hogy ez mégis csak egy műtét......Idő kell a gyógyuláshoz a visszahúzódáshoz.Én is azt mondom típus vagy genetika.A mai napig olyan a hasamon a bőr mint a baba popsi :) 39 vagyok :)
52. szikmár (válaszként erre: 49. - Velynn)
2014. febr. 5. 09:45
Szerintem genetika + gondos ápolás előtte utána. Császár után laposabb volt a has mint előtte, a bikinivonalnál szinte nem is látszik heg, 30 felett.
2014. febr. 4. 23:24
Nekem volt előtte pici hasam, nem volt sosem feszes, de hatalmas meglepetésre 10 nappal műtét után majdnem olyan volt, mint terhesség előtt! Juppii
2014. jan. 30. 13:21
Sziasztok!Nekem még a terhességem előtt is volt egy kis hasam,és a császármetszés után 8 hónappal ugyanúgy megmaradt a hasam.Próbálkozok én is a tornával,de nekem is azt mondták,hogy ez már nem megy vissza.
49. Velynn
2012. febr. 4. 08:53

Bár már régen kihalt a topik, azért hozzászólok, hátha olvasgatja még valaki.

Nem a császártól nyúlik meg a bőr és marad meg a has! Ez abszolút alkati kérdés. Van olyan barátnőm, aki simán szült és kötényhasa maradt és van olyan aki császárral szült és semmi nem látszik. Lapos has, feszes bőr. 30 fölött szültek mindketten. Ez abszolút alkati kérdés.

2009. jan. 11. 16:12

Hali mindenkinek!

Császár után mennyivel kezdtetek el tornázni és hol találok ilyen lájtos gyakorlatokat?

Előre is köszi!

2008. dec. 10. 09:52

Sziasztok!

Bár lehet, hogy nem ide tartozik a hozzászólásom, de olvasgattam az írásotokat visszamenőleg is. Ahogy látom itt a nagy has, kötényhas, hasszorító és hegesedésről van szó, ami kapcsolódik a császármetszéshez.

Én most várom a második babámat, az elsővel 30 kilkót híztam, amit egy év alatt sikerült lefogynom, kemény edzésekkel és nagy odafigyeléssel, ami az étkezést illeti. Egy pici kötényhasam lett, bár bugyiban nem látszik, de ez a has tágulása okozta, amit nem tudott követni a testem. A heg gyönyörű lett 1m távolságról sem látni egy nagyon vékony kb 10-15cm-es hosszúságú, ami szintén bugyiban nem látszik. Én úgy gondolom a hegesedés egyén függő, nem mindenkinek "szépen" gyógyuló hegesedése van. Én használtam hasszorítós bugyit, bár nem tudom mennyit segített, inkább csak jó érzés volt, hogy tartja valami a "széthullott" izmaimat és szerveimet. Egyébként a szülés után én is úgy néztem ki, mint akiben még ott a baba. A császármetszés független attól, hogy valakinek kialakul-e kötényhasa vagy sem, nem ettől függ! A nagyhas kérdésre csak azt tudom mondani, kemény edzés és diéta kérdése, hogy visszamegy vagy sem. Hát ennyi lenne a hozzászólásom.

2008. dec. 5. 17:17
koszi, ott én is láttam.
2008. dec. 5. 00:18
Brendon,BabyOutlet
2008. dec. 4. 18:41
Császár után hasfogó bugyit nem tudjátok hol lehet venni?
2008. okt. 27. 15:19

Eltelt 2 év és kicsit kisebb a hasam, pedig használtam haskötőt. ez a második császárom volt, az első életmentő.

Aszem marad a plasztika, ha sikerül lefogynom még 10 kilót.

Azt gondolom, alkati kérdés egyrészt, másrészt nem mindegy a terhességek száma, mert minél több terhesség, annál jobban lazulnak a kötőszövetek, vagy repednek, és a belső szerveket már nem tartja semmi. ezért akkora a has amekkora.

Huszonéves koromban, és is jól beszólogattam a nőknek, hogy kéne már produkálni.

A sokadik terhesség, és bizonyos kor után, inkább befogom......)

2008. márc. 14. 18:44

Újra hali.

A 3. este kaptunk hashajtót -bár 3 napi koplalás után nem értettük minek-, 4. nap d.e. ha nem - nekem nem- volt eredmény akkor jött a fini langyos beöntés :S :))Hát így -6év után is - egy kicsit irígykedek rátok.

41. 9a55b7563a (válaszként erre: 40. - Win)
2008. márc. 14. 10:05
Nálunk és számonkérték a nagydolgot :-) akinek nem ment, az kapott segítséget hozzá később is,de elsőre mindenki kapott egy tablettát hashajtót :-)Másnap még csak pépest ehettünk illetv főzeléket, utána kaptunk szilárdat is.
40. win (válaszként erre: 37. - Akkor van)
2008. márc. 14. 06:17

A műtét másnapján nálunk mmindenki előírt menüt kapott, és a "végeredményt" be kellett mutatni az épp ügyeletes szülésznőnek, hogy lássák, nem állt le az emésztés.

A belek meg szépen visszarendeződtek, bár nálam ez már jóval túl volt a kórházi tartózkodáson.

39. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Akkor van)
2008. márc. 13. 14:58
Császár után (legalábbis nálunk) nyugodtan lehetett szilárd kaját is enni, akár rögtön:D
38. 9a55b7563a (válaszként erre: 37. - Akkor van)
2008. márc. 13. 10:53
hát sajnos előfordul hogy ideget is átvágnak, ami már nem tud regenerálódni, nekem is sokáig érzéketlen zsibbadós volt, de már csak érzékeny egy kicsit egy bő év távlatában. Nekem azért szerencsére nem maradt kötényhasam, bár nem tornáztattam szószerint magam, de lusta módszert választottam, vettünk egy rázó övet és nekem borzasztóan hatásos!!!!!!
2008. márc. 12. 14:53

Hali.

Én sem értem ezt a hasszorítós dolgot, 6 éve (szentesen) így szültem, mindent átvágtak, a varat mellet még kapcsokat is kaptam, de gondolom más se kapott 3 napig szilárd kaját hogy a belek meg a többi cucc régi helyére tudjon vissza húzódni, de a szorítóról szó se esett. Viszont nekem is megmaradtt a "kötényhas", és még van érzéketlen rész a köldök alatt. Másnak is? Hja és az oxitocyn is móóódjával osztogatták...

36. win (válaszként erre: 34. - 9a55b7563a)
2008. márc. 12. 14:33

Valóban nálam nem vágták át az izmokat. De nem a hasizmok miatt van a zsák, hanem azért, mert nyomást fejt ki a sok átvágott érre és így hamarabb megszűnik a vérzés. (Tulajdonképpen egy óriási nyomókötés. :)) ) Legalábbis nekünk ezt mondták...

Édesapámnak sérvműtétje után szintén tettek ilyen homokos nyomózsákot a műtéti területre.

2008. márc. 12. 14:27
Nekem nemcsak széthúzták az izmokat,vágtak is,mégis már mûtét elôtt szóltak,hogy vigyek be hasszorítót,és azt rögtön mûtét után fel is tették.Kb.3 hétig használtam folyamatosan.
34. 9a55b7563a (válaszként erre: 33. - Win)
2008. márc. 12. 14:17
CSászár után? Nem is hallottam még ilyet, bár az nem azt jelenti, hogy nem jó :-)) De tényleg, én ezt csak a természetesen szülő nők esetében hallottam, mármint a zsákozást, de ezek mind a hasizom összehúzását szolgálják. Bár lehet téged nem vágtak nem? HAnem az izmokat csak széthúzták nem? Mármint a hasizomra gondoltam.
33. win (válaszként erre: 30. - 9a55b7563a)
2008. márc. 12. 11:13

Érdekes, hogy császár után ezt írod. :-OOO

Én a 2. után vagyok és mindkét alkalommal homokzsákkal nyomatták a hasunkat a vérzés gyorsabb elállítása miatt, majd szorosan körbetekerték a hasunkat még fekve is, felállás előtt meg egyenesen kötelező volt.

2008. márc. 12. 10:58

Engem nem rég másodjára is császároztak. Az előző heget - ami még függőleges volt - a dokim kimetszette. Hát, mondhatom, hogy nem lett túl szép, sőt ferde is. Most 2,5 hónap múltán lila és vastag a heg. De gondolom, idővel elhalványul, mint az elsőnél.


Én mindkettő műtét után hamar helyrejöttem, csak az első napok voltak kritikusak még a kórházban. Szerintem nem olyan vészes, de ezt már lentebb is írtam. Haskötőt most nem kaptam a kórházban, de a dokim nem is javasolta, hogy vegyek.

31. supin (válaszként erre: 30. - 9a55b7563a)
2008. márc. 11. 15:42
Na mint te is irod ,nem a császárosokat. Ott vigyázni kell a varratokra..Fertőzésveszély stb
30. 9a55b7563a (válaszként erre: 29. - Supin)
2008. márc. 11. 15:21
pedi anyáink is használták, sőt még abban az időben homokzsákot raktak a szülő nők hasára sok helyen, aztán jobbhíjján törölközővel nagyon erősen becsavarták az anyukát, persze nem a császárosokat :-))
29. supin
2008. márc. 11. 08:06
Ha szerencsés vagy visszahuzódik szépen 3 hónap alatt. Én nem ajánlom a haskötőt..
2008. márc. 11. 08:04
Elnézést attól aki császár előtt áll, nem riogatni akartam, annyit kifeejtettem, a lényeget,hogy pihenni kell azért a császsárosnak.Én csak a kötelező első pár órát pihentem, aztán nem volt megállásom sajnos, ezért regenerálódtam nagyon lassan szerintem.Úgyhogy az én történetemnek ennyi legyen a végkicsengése, csak anyit mozogjatok amennyi jól esik.Nem hiába hívják gyermekágyas időszaknak az első 6 hetet.
2008. márc. 11. 08:01
Sziasztok! Én most volt egy éve,hogy császáros voltam sajnos, de nekem vágtak mindent,valószínű azért mert hatalmas volt a babám és mert sűrgős is volt.Nekem még most is egy kiemelkedő elég vastag vöröses lilás heg van az alhasamon...bár őszintén szólva ez nekem nem okoz lelki gondot. Valószínű mert a férjem sem foglalkozik vele és mert csodaszép oka volt ennek.A hasszorítót nekem nem ajánlották a kórházban, igaz mikor 5 nap múlva hazajöttünk akkor volt a hasam, mint aki mehetne vissza szülni még egyet..aztán sokára kipróbáltam a bugyit,na akkor bántam meg, hogy korábban nem foglalkoztam vele, lehet nem ekkora lenne a hasam.A kórházban nekem 5 napig adták az oxitocynt, hogy húzódjon vissza a méhem,dehát akkora volt,hogy az sem volt elég segítség.És persze az sem volt mellékes gondolom én,hogy a 4.6kg babámmal mármásnaptól reggeltől reggelig talpon voltam szinte,mert állandóan sírt a problémák miatt szegényem, úgyhogy madnem bevéreztem, jól bedagadtam,belilultam-kékültem-zöldültem .-))) Úgyhogy nem mostanában lesz még kistesó,én mág mindgig nem vagyok 100-as a hasizmomat illetően úgy érzem.
26. Silver1 (válaszként erre: 17. - 104bdd8c43)
2008. febr. 19. 18:13
Már nem vágják át császárnál a hasizmot, csak a nagyon sürgősségi császárnál. A programozott császárt már szebben csinálják, széthúzzák csak az izmokat, ezért sokkal szebb seb marad. Úgy tudom nem forradás marad, mint régen, hanem csak csík. Remélem, mert császárra vagyok előjegyezve. Ez a leszorítós bugyi engem is érdekel, mert kaptam egyet, és nem tudok róla, hogy nem szabadna használni, de nem néztem még utána.
25. encii
2007. nov. 17. 12:59
a has szorito bugyi az nem karos nem szoritja nagyon el a csaszartol keletkezett sebet? EN EZT SZERETNEM TUdni??kozyonom
2007. jún. 30. 11:38

Én 8 éve szültem császárral. Utána egy fehér hálós hasszorítót kaptam a kórházban, amit itthon hetekre rá is hordtam. Nekem nem okozott problémát, sőt jó volt, hogy tartotta valami a hasam.

Az én hasam nem lógósodott meg, a szülés után néhány hónappal visszanyertem a formám, ugyan néhány kiló maradt rajram, de a hasammal nem volt problémám.

Most újból terhes vagyok, a 14. hétben járok, kezd nőni a hasam!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook