Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az életben nyitott, bulizós lány vagyok, az iskolában zárkózott és félénk fórum

Az életben nyitott, bulizós lány vagyok, az iskolában zárkózott és félénk (beszélgetős fórum)


16. 656f03db60 (válaszként erre: 15. - D4d7d8c9ef)
2009. okt. 31. 18:05

Ezzel félig egyet értek, félig pedig nem.

Hogy is mondjam, igen, minden csoda 3 napig tart.


Tizedikes lánykának írom:

De úgyis előfognak jönni az évek alatt a sztorik. Kinevetnek. És? Ennél nagyobb gondod ne legyen. :))) Ez alatt azt értem, hogy minden más osztálytársadat is kinevetik egyszer, mindenkiről maradnak vicces sztorik! Ezeket ne vedd fel, hanem nevess együtt velük, ha véletlen bakizol egyet. Nyilván törekedj arra, hogy az anyagot megtanuld, és ne valami eget rengető baromságot mondj, mert az elég égő. De az apróbb bakikkal ne foglalkozz. Ha most zavarba jössz, mi lesz az érettségin? Ott aztán nagyon sokat segít, ha magabiztos vagy! Bár még kettő plusz ez az éved van hátra, de pikk-pakk itt van.


A lényeg: tanulj meg te is nevetni magadon, és könnyebben elfogadnak. Azt persze ne hagyd, hogy osztálybolondját csináljanak belőled. :)

15. d4d7d8c9ef (válaszként erre: 14. - Sophie06)
2009. okt. 12. 18:42

Gondolj a legrosszabbra ami történhet.MI az?Ki nevetnek?Nem hinném.És ha igen akkor mi van?Semmi,minden csoda 3 napig tart.Tanulj és ha tudod akkor meg ,nem lehet baj.Az osztálytársaidnak meg vannak a saját gondjaik úgyhogy pont nem érdekli őket hogy te éppen dadogsz.

De meg tehet azt is hogy szólsz a tanárnak hogy neked ez gondot okoz és segítsen át ezen.Nem hinném hogy nemet mondana.

2009. okt. 12. 18:08
segítsetek. holnap kis előadást tartok fizikaórán egy fizikusból. nagyon félénk vagyok ha ki kell állni az osztály elé. félek attól hogy elkezdek dadogni és mindent elfelejtek. mit csináljak?
2009. okt. 5. 22:41
nem probáltatok még az osztálytársakkal vmi programot szervezni sulin kivül?
2009. okt. 5. 22:27
hát eltelt 1 hónap. mit ne mondjak borzalmas volt.1-2 osztálytársam aszmás rohamot kapott felelés közben, a suli nagyon nehéz. a lig bírom.és a felelések hát az maga a pokol.
2009. szept. 3. 10:45

Én is ilyen voltam:) Nemigazán szerettem felelni meg kiállni a "nagyközönség" elé akármilyen célall,de rájöttem ha egy kicsit viccesre,mókásra veszem a felelést akkor máris könnyebben megy.:) Próbálj meg minden szimpatikus emberhez közelebb kerülni,nem csak a sulirol+tanárokról lehet beszélgetni...:) Hobby,Család,Testvérek,Pasik,Zene...:)

Ez még csak a 3. nap (ha jól számolom ) az uj suliba,még annyi minden uj vár rád:)

És ha az osztály elfogad (és miért ne fogadna),akkor már nyert ügyed van.

2009. szept. 3. 08:34
bocs két felhasználonevem van.szofi05,sophie06
2009. szept. 3. 08:33
besti vagyok. 20.kerben lakom.
8. jérce-forma (válaszként erre: 7. - Bff4921eb1)
2009. szept. 2. 22:12
Úgy látom elég sok a közös bennünk. Reméljük valaki tud valami válasszal szolgálni:) Hova jársz suliba? Én is budapesti vagyok.
2009. szept. 2. 22:08

én 16 éves lány vagyok.most 10.es vagyok egy gimiben. a suliban

szorongok,és majdnem mindenki zárkázottnak tart.általános iskolában is sokszor szorongtam.s folyton csikorgatom a fogaimat pedig nem szándékosan. talán attól lehet hogy nem nagyon jó az új osztályom.de persze vannak barátnőim.engem nyomaszt az új közösség.mikor felszólítanak,felelek nagyon pirulok.s úgy érzem kicsit testesebb vagyok mint a többiek.a beilleszkedésem elég döcögős.viszont itthon akkora a szám mint egy ház.sok örültségben benne vagyok.szépnek tartom magam mégis folyton szorongok.

6. dittke14 (válaszként erre: 5. - Jérce-forma)
2009. szept. 2. 22:04

hát akk sajna nem tok segíteni :(

Bocsika.

Nah de én viszont megyek mert reggel kelés van!

Jó éjt nektek!

5. jérce-forma (válaszként erre: 3. - Dittke14)
2009. szept. 2. 21:58
Igen, nagyon összeszokott osztályba kerültem. Beszélgettem többükkel is, tudják, hogy sokat bulizok, stb, tehát ez már lejött nekik. De már nem tudok milyen ürügyet felhozni, már túl erőltetett, a kötelező tantárgy/iskola/tanárok témán már túlvagyunk.
4. jérce-forma (válaszként erre: 2. - Any19)
2009. szept. 2. 21:57

Köszönöm, hogy írtál. :)

Az osztálytársaim jelenleg pl. elég buták, hogy úgy mondjam, nem a legjobb hírű iskolába járok, de itt is vannak értelmesebbek, ahogy az előző iskoláimban is voltak és valahogy mégis ez van.

2009. szept. 2. 21:56

Gondolom már te egy összeszokott osztályba kerültél be.?

Mert ha igen ez kicsit nehéz.De próbálj meg beszélgetni emberekkel.Tök mindegy akár a tantárgyakról is.Csak h megismerjék h igazából te nem vagy ilyen csak ez a helyzet hozza ki.

2009. szept. 2. 21:54
Igen, én pl. voltam.Az életben nagyon sok barátom volt de a suliban csak egy kettő.Szerintem mindenki ketyósnak tartott, hogy alig beszéltem.Furcsa volt, hogy pl. volt olyan akivel majdhogynem egy szót sem váltottam.Idegenek voltak számomra, pedig 4 évig jártunk egy osztályba.Próbáltam beilleszkedni, de sosem sikerült.Nem tudok sajna én sem tanácsot adni.:(Lehet inkább az emberekkel volt a baj...
2009. szept. 2. 21:50
17 éves lány vagyok, már általános iskolában is állandóan szorongtam és zárkózott voltam, pedig voltak barátaim és szépnek tartanak. Bár itt még voltak, akik beszólogattak a magasságom miatt, mára azonban nem szégyellem ezt. Középiskolában is végigkísért a szorongás, itt is megbántottak párszor, de nem volt komoly. Azonban már előtte is féltem és zárkózott voltam. A dolog odáig fajult, hogy miután másfél évig magántanuló voltam, idén iskolát váltottam, hogy mindent tiszta lappal kezdhessek, a nyár folyamán pedig még nagyobb önbizalomra tettem szert, megtanultam tényleg szépnek látni magam és mások is annak látnak. A magasságomra már büszke vagyok. Az életben sok barátom, haverom, ismerősöm van, minden őrültségben benne vagyok, sokat bulizok és úgy egyáltalán tartalmas és jó életem van, amit szeretek. De bekerültem ebbe az új osztályba és itt is magabiztosnak és szépnek érzem magam, mégis szorongok, nyomaszt a közeg, az iskola, az órák. Ha felszólítanak mindenki rámnéz és elpirulok, pedig a való életben nincsenek ilyen jellegű gonjdaim. A beilleszkedés is nagyon nehezen megy emiatt. Mitől lehet ez? Mit tehetnék ellene? Van/volt ezzel más is így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook