Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos kislányom lassan gyarapszik, mit tegyek? fórum

5 hónapos kislányom lassan gyarapszik, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


24. gne2
2009. nov. 28. 17:45

ÚGy látom, nem csak mi küzdünk a napi grammokkal, gyarapodással!


A kisfiam 2370 grammal született, néhány nap múlva lesz 5 hónapos, most 5700 gramm. Én nagyon keveslem ezt a gyarapodást, igaz, ő beteg volt többször is (a tesó hordja haza a vírusokat az oviból, kórházi kivizsgálás után rotát kapott el, akkor sokat fogyott, most kezdődő tüdőgyulladással szenvedünk egy hete már). Igény szerint szopik, néhányszor adtam neki tápszert ( én kaptam olyan gyógyszert, hogy nem szoptathattam), a fagyasztottat pedig nem itta meg. :(

A doktornénink nagyon aranyos, sosem piszkál a fejlődés üteme miatt, mint a régi dokink a lányomnál! Én semmilyen zöldséget, gyümölcsöt nem adok még, korainak tartom, így is hasfájós. Szerintem a gyerek tudja, hogy mennyi kell neki, csak figyelni kell a jelzéseire! :) A grafikonokban benne vannak a tápszeres babák is, ne foglalkozz vele!


Ha van tejed, akkor próbáld úgy csinálni, ahogy én "hízlaltam" a lányomat: a tej elejét kifejed, kb. 20-30 ml-t, de te érzed. Aztán tedd mellre a babát, így a zsírosabbat fogja megenni. A hígabbat sem kell kiönteni, fagyaszd le. Később főzelékekhez, pépekhez is felhasználhatod! A baba szívesebben fogja enni az új ételeket az ismerős íz miatt. Adtam a lányomnak 5-6 hónaposan saját készítésű anyatejpépet is, olyat, mint a dobozos tápszeres tejpépek, csak anyatejből készítettem. Imádta! :) Később gyümölcsökkel, túróval is lehet ezt bővíteni! Ha érdekel valakit, szívesen leírom, nem bonyolult, és nem is drága. :)

23. ében11 (válaszként erre: 19. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 14. 14:20

szia!akkor hagyd a fenébe...nemsokára úgyis még több mindent ehet...ha van lemaradása behozza...

most mondták nekem hogy a gesztenye-hízlaló,tápláló bomba...majd próbáljátok ki a gesztenyés hamikat.

2009. szept. 14. 13:59
genetika, bocs egy betű kimaradt
2009. szept. 14. 13:58

Most már kezdek megnyugodni, de elég nehéz a sok támadást lepergetni magamról. Én jót szeretnék a pici lányomnak, de hiszek benne, hogy ha nincs semmi baja, akkor eltudja dönteni mennyit akar enni.

Én 43 kg voltam amikor férjhez mentem, kislányként is igazi vézna, gondolom geneika, hogy a kicsi is ilyen.

Persze azóta van 3 gyerek, most már 59-et mutat a mérleg, amit próbálnék lejebb tornázni, de nem égető a dolog.

20. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 14. 13:46

Szerintem ne hallgass rá!

Én hagynám a tápszert a fenébe,és ha nincs azon kívül semmi baja,hogy a dokik szerint alacsony a súlya,akkor ne etesd se vitaminnal ,se más műanyaggal.


Minden gyerek más,és köztudott ,hogy az anyatej a legjobb a babáknak.

2009. szept. 14. 13:42

Sziasztok!

Végül felírta az orvos a Humana 1-es tápszert, banános ízesítéssel.

Mit is mondhatnék...5-10 ml, amit bele erőltetek a lányomba és amit 5 perc múlva sugárba kihány.

Utána édesen szopik egy nagyot.

Sinlacot pedig végképp megutálta.


5200 gramm és lassan 5 és fél hónapos.

2009. szept. 3. 13:46
Szia az én kislányom se tartozik a hizosok soraiba 10 honaposak vagyunk és 7600 kg.Az orvos szerint nem elég de nem idegesitem magam, mert nagyon jol eszik és nagyon mozgékony.Nyolc honapos koráig szoptattam de ugy, hogy elöször egy kicsit kifejtem és utánna szopi, hogy a sürüből kapjon.A cumis üveget ugy szokta meg, hogy anyatejet adtam az üvegből persze nem ment hamar egyszer csak egy csepp, két csepp és fokozatosan megtanulta.
2009. szept. 3. 13:27
különbözőek vagyunk, és ez így szép. :)
16. ében11 (válaszként erre: 15. - RitaAnna)
2009. szept. 3. 13:22

én is fejtem neki az enyém se akart szopizni csak 20-30 ml-ket.

volt amikor a reggeli fejésből nem adtam neki oda a tejet-mert nálam mindig az volt a leghígabb és semmi zsír.az enyém meg úgy gyarapodott-hogy mindig megkérdezték adok-e neki tápszerből is?

2009. szept. 3. 13:12

szia,

épp a dokitól jövünk, ugyanez a probléma. A cumisüveget 3 hete fogadja el, és nálam ez szerencsés, mert nekünk a gond az, h bár van tejem, lusta kiszívni, inkább el van 60 ml-vel 4 és fél hónaposan. Így most mindig üresre fejem mindkét cicim és üvegből adom oda neki. Így megindult a gyarapodásban de sajnos nem eléggé így ma kezdtünk almával...

A cumisüveggel sokat játszadoztunk, rágcsálta, fogdosta, úgy mint egy játék, és egyszer elfogadta... kitartás kell hozzá

14. ében11 (válaszként erre: 13. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 3. 10:25

az lehet, mert a zsíros sűrű tej csak a végén jön...legalábbis így láttam mikor fejtem.nem tudnál fejni neki a bentmaradt tejből-és főzelékhez gyümihez keverni?én lehet a tápszerből is így adnám neki-hogy ne kelljen üvegezni,és akkor a szopi is megmaradna.

mondjuk nem tudom a doki miért idegeskedik rajta-ha a babád jól érzi magát és eszik mást is.te ne is izgulj rajta sokat-felesleges.

13. 3d5b901f2d (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. szept. 2. 22:49

Szopik a kislányom, 10 alkalommal is a 24 óra alatt, azzal nincs is gond. Csak többször keveset, valószínű az előtejet kiszívja és a laktató meg bentmarad a mellemben. Lehet ez a baj.

És ömlik közben a másik mellemből is a tej, de nem fogadja el a másikból, ha az egyikből már szopott.

2009. szept. 2. 22:31
nálunk is pont így volt.lassan hízott.voltunk már mindenféle vizsgálaton de negatív minden lelet.az enyém 19 hónapos.és 9315gramm.nekem azt mondta a doktornő hogy egy évesen el kell érnie a 9kilót.hát nálunk ez nem sikerült.ma uh-on voltunk és megnézték a szerveit és hogy mi van a gyomrában.de a doki szerint rendbe van.végig aggódunk minden hónapot.nekünk is írták a vasat de szorulást okozott sokat sírt.
11. Szilvóca (válaszként erre: 10. - McKenzi)
2009. szept. 2. 22:29
nálunk csak megjegyezte,hogy egy kicsit lemaradt az átlagtól,de következő hónapban meg több volt,mint az átlag,nem sokkal,de több.
10. McKenzi (válaszként erre: 9. - Szilvóca)
2009. szept. 2. 21:58
nálunk is (amúgy a dokink egyáltalán nem aggódott)
2009. szept. 2. 21:29
Szerintem ne aggódj,mert előfordul,hogy egy időszakban lassabban hízik ,de köv.hónapban behozza a lemaradást.Nálunk is így volt.
2009. szept. 2. 20:57

nálunk is ez van/volt. Az én lányom 4003 g-mal született, és most másfél évesen 8600 g. A doki majd' leszedte a fejem az egy éves tanácsadáson mert csak 7550 g volt. viszont az utánam lévő anyuka 12 kg-s egy éves gyerekét meg lekövérezte. (ő is 4000 g.mal született). Szóval a franc se tudja eltalálni a kedvüket.


Ha jó kedvű és eszik, akkor nem kell aggódni.

7. ében11 (válaszként erre: 5. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 2. 20:02

nem szárad ki!hiszen valamennyit eszik az anyatejből!lehet amúgy sem eszik most annyit mert olyan időszaka van.

gyümihez főzelékhez főzz neki krumplit meg rizst hizlal.de a tápszert is lehet gyümölcsbe főzelékbe keverni.én is csak anyatejet adtam neki ilyenkor- majdnem 7 hóig csak azt kapott.meg forralt lehűtött vizet.lehet hogy még rákap a szopira(de gyümölcs főzelék mellett jobban hanyagolja az anyatejet!)

2009. szept. 2. 18:24
Szerintem se aggódj.Az én lányom 2 nappal a kiírt időpont után született 2850 grammal, 5 hónaposan 6100g volt 1 évesen pedig 7770 g.Védőnő kicsit kevesellte, de a doki szerint ameddig jó kedélyű addig nincs baj.Inni akkor kezdett amikor már hozzátáplálást kezdtük, addig nálunk is csak a tejcsi volt jó.Most viszont elég sokat iszik, és a pohár a nyerő.Iszik ugyan üvegből is, de pl unokatesóm kisfiának nem is volt cumisüvege, ő csak pohárból ivott.Hamar belejön majd abba is.
5. 3d5b901f2d (válaszként erre: 3. - Mmacus)
2009. szept. 2. 17:44

Elvittem másik orvoshoz, aki vérképet csináltatott és vasat írt fel neki. Aktiferrint kap, csak megelőzésre és étvágynövelésre.


Nem vagyok a tápszeres táplálás ellen, de ha egyszer van tejem, miért nem jó?


a védőnő hetek óta azt fújja, hogy NAGY baj lesz ebből, meg hogy kiszárad stb..adjak neki minél előbb tápszert.


Hozzá kell tennem ömlik mind a két mellemből a tej.

4. 3d5b901f2d (válaszként erre: 2. - Ében11)
2009. szept. 2. 17:38

Szerintem sincs gond vele, de az orvos tápszert akar neki adni, ha jövő héten nem lesz szembetűnő változás.

Az üveget el se fogadja, nem tudom hogy adnék neki tápszert, még a vizet is úgy erőltetem bele, csak szopni akar. A Sinlacot elfogadja azzal nincs gond és a gyümölccsel, főzeléket is.

2009. szept. 2. 17:38
Szerintem ne izgulj, ha az orvos nem lát bajt. Most néztem meg a kiskönyvet, az én lányom 6310 gramm volt 5 hónaposan, de ő 3500 grammal született. És 1 évesen is csak 9 kg volt. De kutya baja azóta is, most 20 éves:) (Testvére egy évesen 12,5 kg volt)
2009. szept. 2. 17:33

a sinlac diétás pép.

750 gramm lehet kevés, de én nem aggódnék ha minden rendben vele-még behozhatja a súlyt nem egyformán gyarapszanak.

2009. szept. 2. 17:30

4 héttel előbb született 2790 grammal és 47 centivel. Jelenleg 5120 gramm és 62 cm.

Szoptatom 2 óránként, ahogy megkívánja.

3 hete Sinlac rizs és szenjánoskenyér mag pépet írt fel az orvos, azt kapja. Valamint zöldséget, gyümölcsöt. Nyugodt, kiegyensúlyozott baba, már próbálkozik a mászással, idő előtt fordult, kúszik.

Az orvos most tápszer adásán gondolkodik.

Bizonytalan vagyok! Van két nagyobb gyermekem, Ők is szoptak 2,5 illetve 1,5 éves korukig.

Mi lehet most a baj? Mérés alapján 750 grammot szopik egy nap.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook