Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyánknak sebes a lába, kérlek segítsetek, ha van ötlet, szívesen fogadom! fórum

Kutyánknak sebes a lába, kérlek segítsetek, ha van ötlet, szívesen fogadom! (beszélgetős fórum)


25. a74de3d08a (válaszként erre: 24. - Vinszisz)
2009. szept. 5. 09:05

nyilván félreértettél, ha azt hiszed, hogy beszélgetni szerettem volna veled....

kizárólag a kutya miatt írtam és nem hazudtoltalak meg, csak nem hiszem, hogy ez 100%-ban így történt volna, olvasd el még egyszer a postomat.

én is járok állatorvoshoz, tehát nagyjából képben vagyok az árakkal....

2009. szept. 4. 14:14

nézd,úgy látom nem vagy az a fajta ember akivel szívesen beszélgetek,továbbra is tartom,hogy fogalmad nincs a helyzetemről.gondolkodtam,hogy leírom neked priviben,de semmi értelme!

az hogy meghazudtolsz,na az a nonszensz!még szerencse,hogy vannak ilyen emberek mint te! 35 éves élet tapasztalatom,mérhetetlenül sok megoldott probléma,talán majd segít ezt a helyzetet is megoldani!épületes hozzászólásod is nagyon sokat segített!!!!!:) köszönöm:)

részemről ezt a beszélgetést veled lezártam,további szép napot!


a többi hozzászólónak köszönöm szépen ,hogy megpróbáltak tapasztalataikkal segíteni!

23. a74de3d08a (válaszként erre: 20. - Vinszisz)
2009. szept. 4. 09:51

figyelj, nem igy szólok, ha durva vagyok.....

sajnálom, hogy sok a kiadásod, nekem is és másnak is, de attól még a kutyát el kell vinni az orvoshoz, ha beteg! és tejesen nonszensznek találom amit mondasz, hogy "a legutóbbi alkalom,hogy megnézte a lábát,behintőporozta ,került 7000 ft-ba,".

nem tudom, hogy ez mennyire fedi a valóságot, de ha tényleg csak ennyit csinált és ennyit kért, akkor jobban teszed, ha keresel egy rendes állatorvost.

régebben én is egy méregdrágán dolgozó állatklinikára hordtam a kutyumat, de találtam egy másik orvost, aki nagyon rendes emberileg, nagyon jó állatorvos és olcsó is. nem tudom merre laksz, milyenek a körülményeid, hogy tudod szállítani a kutyát, ilyesmi, ha érdekel, priviben megírom.

22. 62cc0f78ae (válaszként erre: 20. - Vinszisz)
2009. szept. 3. 22:19

Figyelj, ne mérgelődj, azzal nem lesz jobb! Nézegesd a kutya lábát, ha nem javul, csak doki lesz a vége.


Javaslat: keress másik állatorvost (előtte telefonon érdeklődj; mondd el, mi a szitu, s hogy mennyiért nézné meg!)

Nekem az állatorvos fura: mi az, hogy kivág vmit, amiről azt sem tudja, mi az? Meg toklászt nem kivágni szoktak, hanem van vmi kampós tű, azzal szedik ki.


Nem fertőződik el a kutya lába, ha nyalogatja! (Persze, ha előtte összeszedte az utcán az összes kakit meg koszos papírzsepit, akkor esetleg, de amúgy nem!)


Vagy van a neten is állatorvos válaszol (google), próbálkozz ott, leírod részletesen, mikor mi történt, most hogy van, mit látsz-pár napon belül válaszolnak!

2009. szept. 3. 22:01
az nem jó, ha nyalja, mert elfertőzi a sebet :(
2009. szept. 3. 21:53

pedig durva voltál!!!!!!!

mit tudsz te arról,hogy milyen helyzetben vagyok és már mennyi pénzt költöttem az elmúlt hónapban a kutya, mindkét gyermekem és a saját betegségemre????

segítséget,ötleteket kértem és nem azt ,hogy megítéljen bárki!

ha nincs más megoldás,javulás úgyis az állatorvos lesz a vége!

de mivel a legutóbbi alkalom,hogy megnézte a lábát,behintőporozta ,került 7000 ft-ba,szerinted?

kösz a hozzá szólást!

a két gyerekem és a saját életem,hogy felnevelhessem őket,valamivel nagyobb prioritást élvez!

nem részletezem de az elmúlt hónapokban (2) több mint 250000 volt az orvosi és a gyógyszerköltség!

19. a74de3d08a (válaszként erre: 16. - Vinszisz)
2009. szept. 3. 19:11
ne haragudj, nem akarok durva lenni, de most tényleg.... miért van kutyád, ha nincs pénzed az orvosi ellátására????
2009. szept. 3. 18:48
Szerintem az, hogy nyalja, nem baj, sőt!:)
17. 62cc0f78ae (válaszként erre: 16. - Vinszisz)
2009. szept. 3. 18:46
Passz, így neten távgyógyítani nehéz... be van gyulladva? Ha nem, és nincs rajta seb (mármint lyuk, mint pl. a toklásznál), lehet ödémaszerű vmi is.
2009. szept. 3. 17:19
Amikor nyalja(mert nem tudom egész nap felügyelet alatt tartani,néha el kell mennem itthonról),azt veszem észre,hogy nagyobb a duzzanat,és élőbbnek tűnik a seb.Megnyomogattam neki tegnap,nem jön belőle semmi.És szerintem nem is fáj neki,mert hiába nyomom,meg sem rezzen.Ha felügyelet alatt van,akkor szebb.De okos az állat,kihasználja azt az időt,amikor mi alszunk és akkor aztán nyalja,ami a csövön kifér,hiába kötöm be,leszedi.
15. 62cc0f78ae (válaszként erre: 14. - Vinszisz)
2009. szept. 3. 09:28

És a duzzanat maga változik?

Van rajta lyuk? Ha megnyomod (óvatosan), jön belőle vmi trutyi? Fáj a kutyának?

2009. szept. 2. 20:02
Maga a seb körmérete egyre kisebb,viszont duzzadt.:(
2009. szept. 2. 19:39

Amikor toklász volt a kutyám lábában, azt én szedtem ki, a doki azt mondta, fel kell vágni-de nem kellett!:))) Adott olyan zöld sprayt, fertőtlenítőt, én meg kamillateáztam és nyomkodtam belőle a gennyet (amíg hagyta a kutya, és nem fájt neki). Másnap, harmadnap megint, aztán egyszercsak megláttam a toklász végét, körömcsipesszel ki!:) Lassú menet volt, 3 részletben jött ki a toklász, majdnem egy hétig tartott, de utána gyorsan gyógyult!


Tanácsom: nézd meg, be van-e gyulladva a seb? Változik-e a duzzanat? (nő, kisebb lesz, jön-e belőle vmi trutyi, ha megnyomod, érzékeny-e...)

Ha napról napra kisebb, nem lesz gond, ha nő, akkor viszont csak vissza kell menned dokihoz vele...

2009. szept. 2. 11:56
Az állatorvosnál mesélték, hogy a kutyus lábában volt toklász. A doki nem tudta kivenni. Naponta kellett visszahordani és egyszer csak eltűnk, a seb ott volt. A doki azt mondta, hogy akkor tuti kijött magától, de nézzék a sebet, mert ha benne van, akkor nem forrhat össze. De összeforrt. Aztán egyster csak mégis kibújt a toklász!
2009. szept. 2. 11:55

Hát...

Két gyermek mellett,ebben a nehéz anyagi helyzetben meggondolandó újra az állatorvos.Két alkalommal voltunk,mindkét esetben 8000 volt,baráti áron.

Szívem szerint hetente vinném,de jó kedve van,túl jó:),étvágyával semmi gond,fájdalma nincs,ezért próbálkozom itt,ötleteket meríteni.

Már ha ránéz a doki,az is több ezerbe kerül!

Hidd el utálom,de ez van!A pénz,nagy úr!

10. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - Vinszisz)
2009. szept. 2. 11:50
ezt nyilván nem lehet eldönteni így, interneten keresztül, miért nem viszed vissza az orvoshoz megnézetni?
2009. szept. 2. 11:07

Sajnos nálunk a gallér nem megoldás.Nem hagyja magán,majd beleőrül,ha rajta van.Mivel ő egy amerikai pitbull,igaz cica-lelke van,nem merem erőltetni a gallér dolgot,mert félek,előjön belőle a harci vér!:)

Kötözni próbáltam,azt leszedi pillanatok alatt,most épp zoknit hord,azt ideig-óráig elviseli magán,meg ha leszedi,könnyen vissza tudom tenni.

Nem lehet,hogy a dudor csupán a folytonos nyalogatás miatt van,hogy irritálja a még nagyon friss bőrt?

2009. szept. 2. 10:44
lehet bekenném neki bepanthen kenőccsel-jó sebgyógyító-de kötözés gallér nélkül nem, mert lenyalná magának.
2009. szept. 2. 10:43
Szerintem hagyd ,és lehet hogy pár nap múlva összébhúzódik a seb.A kutyák borzasztó erősek és azzal hogy nyalogatja nem árt a sebnek.Ha nem vérzik és nem is level akkor tuti begyógyul.Üdv!
6. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Vinszisz)
2009. szept. 2. 10:41

gallért kell rá tenni.

de előtte orvoshoz vidd vissza, nézze meg.

egyáltalán az orvos hogy-hogy nem mondta, hogy gallér kell rá?

nem nagyon értem.... :-(

5. 6b9378941a (válaszként erre: 1. - Vinszisz)
2009. szept. 2. 10:39
Én a helyedben elvinném dokihoz megint hátha adnának neki a nyakára ilyen műanyag tölcsér alakú francot ami miatt nem érné el a lábát! Bár azt mondják meg tapasztaltam is hogy a nyállal tisztitja magát!Bár tudom hülye vagyok de mikor az én kutyám összebalhézott és tiszta seb volt én adttam neki supradynt 5 szemet és szépen begyógyult de még kaptunk antibiotikumos kenőcsöt is!
2009. szept. 2. 10:39
gallér?
2009. szept. 2. 10:38
Amiket leírtál a seb kezelésére, az mind jó: Természetes, hogy az állatok nyalják a sebeiket, mivel ők így tisztítják. A dudor újrakinövése viszont szerintem nem a gyógyulás jele. Szerintem vidd vissza az orvoshoz.
2. Myrthil (válaszként erre: 1. - Vinszisz)
2009. szept. 2. 10:36

Bekötözni nem akarod?

Azt is leszedné?

2009. szept. 2. 10:34

három hónappal ezelőtt lett egy púpos seb Borisz lábán.Elvittük állatorvoshoz,aki altatásban kivágta,össze varrta.Pontosan nem tudta megmondani mi okozta,lehetett toklász,akár daganat is!Idióta eb,amíg levittem a gyereket orvoshoz,(20 perc)kiszedte a varratokat.Újra irány a doki.Nem varrta újra,mert azt mondta nem elegendő a bőr és meg fog gyógyulni magától is.Betadin,sebhintőpor,"cigánytea" már megvolt.A nyílt seb lassan teljesen elmúlik,de ahol az új bőrnek kellene lennie,nedvedzik,mert állatja folyton nyalja.És mintha megint dagadt is lenne,de nem fáj neki!Normális a dagadás,ötlet,hogy mit tehetnék még vele?

Egész nap üldözöm a lakásban,hogy megelőzzem a nyalogatást,nem sok sikerrel.Most éppen ilyen kék színű TETRAVET BLUE nevű vacakkal is fújjuk,de....

Ha tudsz,kérlek segíts!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook