Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Illóolajok jótékony hatásai fórum

Illóolajok jótékony hatásai (beszélgetős fórum)


1 2
2007. júl. 2. 18:49
Depresszió ellen tudnátok esetleg ajánlani valamit? Köszönöm
26. dobos (válaszként erre: 25. - Czigi)
2007. jún. 10. 15:56
Nem próbáltam de jó ötletnek tertom.
25. Czigi
2007. máj. 26. 21:04
A porszívó porzsákjára is lehet illóolajat cseppenteni, s így együtt lesz tiszta és illatos a lakás.
2007. máj. 7. 17:13
azért pocakosok kerüljétek az izomlazító hatású olajokat - legalábbis ezt tanácsolták nekem pocakoskoromban, semmi levendulaillantás! :)
23. mandella (válaszként erre: 22. - LACKNER30)
2007. máj. 6. 13:17
szerintem is, plusz nekem még bevált a citrom és a narancs...
2007. máj. 6. 13:16
a levendula szerintem is nagyon jo
21. Dolorex (válaszként erre: 17. - Ezüst)
2007. máj. 2. 21:05
érdekes, a levendulától nálunk bealszik a gyerek, meg mi is (de ez így jó, mert tudunk pihenni mindannyian:)))
2007. márc. 26. 12:46
Nagyon szeretem én ,mikor fölkelek elsö dolgom hogy szellöztetés után ,pár csepp illöolajat csppentek a párologtatoba ,és egész jó illat van az egész lakásban.
2007. febr. 22. 19:22
Amikor kikeverem a hajbalzsamomat vagy pakolasomat, mindig cseppentek bele 1-2 csepp illatos olajat, ha reggel mosom, olyankor frissitobb, citrusos illatut, ha este, akkor valami relaxalobbat.
2007. febr. 22. 19:08
Talaltam egy nagyon finom illoolaj kevereket, azota az a lakas es otthon illata. Minden szobaba cseppentek, egy terito szelere vagy a fuggony sarkara. Pihenni is jobb ugy.
17. ezüst
2007. febr. 22. 18:41
illo olajok lelki és mentális blokkokat oldanak,nagyon gyorsan hatnak pl a levendula olaj álmatlanság ellen kitünö˘˘.ajánlom figyelmetekbe a csakra olajokat a feszültségeket 10 perc alatt oldja˘˘ ezüt.
2007. febr. 14. 12:49
reakszácio céljábol is jo az ilo olaj
2007. febr. 13. 21:49
mit gondoltok ti is hasznájátok e célokra
2007. febr. 13. 21:33

levendula nyuktato hatása van levendula is

citrom élinkit

narancs frisitö élinkitö

13. c6b27363e5 (válaszként erre: 11. - Zsu76)
2007. febr. 13. 21:27
vavilia is nagyon jo
2007. febr. 13. 21:17
te kis vanilia imádó!!!! :))
11. Zsu76
2007. febr. 13. 21:16

Sziasztok!

A vanília illóolajnak van valamilyen hatása?

Nagyon szeretem az illatát, rendszeresen párologtatom.

2007. febr. 13. 21:14
mia véleményed
2007. febr. 13. 21:07
nem próbáltam még, de jó ötlet, én fürdésko használom őket, meg párologtatóba
2007. febr. 13. 21:06
mi avéleményed
2007. febr. 13. 20:36

az ilo olajok nyuktato és fájdalom csilapitásra menstruácios görcsökre is jo bakterium ölö hatása is van

s hiszed vagysem vcében jo ilatosito mint bármejik egéségeseb nem drágák

2007. febr. 13. 20:31

citrom olaj

teavaj olaj s

borsmenta

babusz ezek mind remek ilatok

2007. febr. 13. 19:50
ezek a kedvenceim
2007. febr. 13. 19:50

Ilang - ilang


Az illóolaj az ismerten nyugtató, ellazulást elősegítő hatású linaloolnak köszönhetően nyugtató, lelki kiegyensúlyozó és frissítő hatással bír, mely hatások mellett antimikrobiális, gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatások jelentkezésével is számolnak a terápiás alkalmazásakor. Az illóolajat aromalámpából elpárologtatva vagy aromafürdőből, ill. a masszázs során belélegezve oldható a szorongás, fokozható a szellemi és testi frissesség. Gyakori alkotórésze a bőrápoló készítményeknek és e készítmények használatát egyebek mellett a faggyúmirigyek működésének szabályozására javasolják. Az illóolajnak nemi vágyat fokozó hatást is tulajdonítanak és ezért frigiditás, ill. szexuális aszténia esetén is ajánlják használatát, például masszázs és fürdőolajok alkotórészeként. A desztillálástól függően a különböző finomságú ilang-ilangolajok gyakori alkotórészei a különféle parfümöknek, kozmetikai illatkeverékeknek, ill. az arc- és dekoltázsápoló készítményeknek.


Az illóolaj nem toxikus, nem érzékenyítő, nem fototoxikus, ezért biztonságos a használata.

2007. febr. 13. 19:49

Jázmin


A jázminolaj fontosabb hatásai közül a hangulatjavító, frissítő és antimikrobiális hatások emelhetők ki. Ezeknek köszönhetően a jázminolaj fáradtság, kimerültség és depresszió esetén masszázs- és fürdőolajok, valamint légtérfrissítők alkotórészeként, ill. kozmetikai készítmények ható- és illatanyagaként kerülhet felhasználásra.


Az olaj nem toxikus, nem irritáló, nem érzékenyítő és nem fototoxikus, ezért biztonságosan alkalmazható.

2007. febr. 13. 19:47
A valódi levendula olaj nyugtató, ellazulást elősegítő, vérnyomáscsökkentő, fájdalomcsillapító és antimikrobiális főbb hatásokkal rendelkezik. Alkalmazásának egyik kiemelt fontosságú területe az alvászavarok, szorongás és az idegesség kezelése, melyeknél aromalámpából elpárologtatva, vagy alvópárnák, masszázs- és fürdőolajok, ill. fürdősók alkotórészeként kerülhet felhasználásra. Antimikrobiális tulajdonságának köszönhetően sebgyógyulások elősegítésére, fertőzéses bőrbántalmak és lábszárfekély, valamint rovarcsípések okozta viszketés kezelésére bőrápoló készítmények alkotórészeként alkalmazzák. A levendulaolajat tartalmazó bőrápoló készítmények kisbabáknál is biztonságosan használhatók. Alkalmazásának fontos területeként említhető meg a reumás, neuralgiás és egyéb krónikus fájdalmak kezelése, melyeknél elsősorban masszázs- és fürdőolajok, bedörzsölőszerek és kenőcsök alkotórészeként használatos; a fájdalom mérséklődését az ellazulást elősegítő hatásnak tulajdonítják. A valódi (francia) levendula illóolajából különböző kozmetikai készítményeket (parfümök) és levegőillatosítókat is előállítanak. A valódi levendulaolaj nem toxikus, nagyon enyhén irritáló, nem érzékenyítő, nem fototoxikus.
2007. febr. 13. 19:30

az eukaliptusz baktérium ölö s mind párologtatva vagy a patikában belsöleg is fogyaszthato

most eben a baci világban szükség van rá

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook