Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja -e valaki, hogy a törökszegfűt mikor kell vetni ill. palántálni, v. lehet szabadföldbe is? fórum

Tudja -e valaki, hogy a törökszegfűt mikor kell vetni ill. palántálni, v. lehet szabadföldbe is? (tudásbázis kérdés)


4. csibus85 (válaszként erre: 3. - K.tünde78)
2009. szept. 2. 10:22
Köszönöm!
2009. szept. 2. 10:16

Szia!

Itt az infó:

Eredetileg évelő,de nálunk csak két évig termesztik.

Júniusban hidegágyba vetjük.A kelésig árnyékolni kell.Szeptemberben ültetjük állandó helyére.Május-júniusban virágzik.Jó szerkezetű kerti talajban fejlődik legszebben,de szélsőséges talajviszonyok között is megél.Kiváló vágott virág,viráhágyi kiültetésre is használható.30-60 cm magas.

Tehát pont ugían az az eljárás vele mint az árvácskánál.

Ha tavasszal van palántád akkor is kiültetheted,csak akkor nem lesz olyan dús virágzata.Ha most akarsz vetni,akkor sztem már az állandó helyére szord a magot(mármint ahova egyébként ültetted volna)ha nem árnyékos ez a hely akkor kis szalmával,vagy szénaval takard le(árnyékolás),és tartsd nyírkosan.Biztos ki kel még,csak ne palántáld szét.Mikor ki kelt,rá 1-2 hétre gyönge tápoldatos vízzel locsold majd.Tápoldatozás után kis tiszta vízet rá,hogy a levele szára ne égjen meg,viszont a gyökere megkapja a kellő löketet a gyors fejlődéshez.Ha szerencsés vagy akkor erős gyökeret ereszt mire jön a fagy.

2009. szept. 2. 09:54

szia,

szerintem most is palantalhatod, meg tavasszal is.

en a tavasszal raktam el,es mar viragzott is nemsokara

2009. szept. 2. 09:42
Tudja -e valaki, hogy a törökszegfűt mikor kell vetni ill. palántálni, v. lehet szabadföldbe is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook